Toestand woningen aan Parallelweg is slecht Scheuren groeien en vocht is opdringerig taxi z ;-pi|581 Drie in de pan Zomer- universiteit in Delft W. Rehbgck neemt afscheid vanKNRV «Aandeel handelsvloot in vervoer import goeder en neemt steeds af Collecte gezamenlijke militaire fondsen Hengelaarsbond heeft meer viswater be vrij dingsfeesten Dagkampen SG trekken enorme belangstelling EURÖTAX Slangetje In april 143 aanrijdingen: twee doden 6&46Ö!? Vlaardingen ontvangt congressisten Brommer tegen personenauto m MP Burgerlijke Stand b Wisselkoersen Visafsiag Uitbreidingsplannen liggen ter inzage HET VRIJE VOLK DONDERDAG 4 MEI 1961 PAGINA 4 TElÉFÖöti;- Kalk Gevaarlijk 'Voordat er aan het station en aan de rijksweg werd gewerkt, was het hier al niet ideaal,' zegt mevrouw Hagers. 'Nu zijn onze huizen niet alleen slecht en bijna 'f Vrij sterke positie De Vlaardingse Hengelaarsbond heeft meer viswater nodig. De gemeenteraad heeft de bond in 1957 toestemming gegeven cm in de vijvers van park 't Nieuwlant pootvis uit te zetten en deze vijvers te bevissen door zijn leden. Het ledental van de bond was toen 335. Inmiddels is het aantal leden echter geste gen tot 1350 (1100 volwassenen en 250 jeugdleden), zodat de hengelaarsbond meer viswater wil hebben. Vanavond worden ook in Schiedam de gevallenen herdacht. Tegen acht uur vindt een herdenkingssamenkomst plaats rond het monument in de Plantage. Daarna, om half negen, is er in de Grote of St.-Janskerk een bijeenkomst, tijdens welke pater J. M. P. M. Baeten SJ en ds. W. A. Krijger het woord voeren. radio Een nieuwe activiteit van de Schiedamse Gemeenschap is een doorslaand succes geworden. Wij doelen op de dagkampen in Hoek van Holland, waarvoor in Schiedam grote belangstelling blijkt te bestaan. niet te onderhouden, dien gevaarlijk maar boven- (Van een onzer verslaggevers) Aan de voorkant het Schiedamse station, aan de achterzijde de brede zandbaan voor de rijksweg 20. Daartussen loopt de Parallelweg, die de meeste bewoners liever vandaag dan morgen zouden verlaten. Bij de bouw van het station en de werkzaamheden voor de rijksweg is een aantal panden zodanig verzakt, dat slopen nood zakelijk werd. Maar bij dat slopen gingen ook andere huizen zakken. De afbraak is nu stopgezet. „Ze durven niet verder te gaan," zegt men aan de Parallelweg. Maar intussen blijven de bewoners van de aangrenzende woningen tus sen hun gescheurde plafonds, lek kende muren en scheve deuren zit ten. „Kom eens naar onze gang kijken," zei de familie Hagers. „Als ergens in huis een deur wordt gesloten, valt de talk naar beneden. De kinderen, die de trap naar de woning op de eerste verdieping opgaan, kijken door een gat in de muur ons huis binnen. In tien dagen tijd hebben wc ze ventien ratten "wangen. Onze tuin leent zich prachtig voor een kippen hok. maar we hebben de kippen moe ten wegdoen, omdat de ratten hen aanvielen. Als het regent, stroomt het water door een naad boven het huiskamer- raam naar binnen. De gordijnen zijn klam. We slapen in een achterka mertje. waarvan het raam dag en Advertentie (I.M.) In het wijkgébouw aan dé Nieuwe nieuw een Coöp.-voorlichtlngsbijeen- Maasstraat is woensdagavond op komst gehouden onder het motto: 'Drie in de pan'. Medewerking ver leenden Adrie van Oorschot, Justus Jesayes en Ria Schmitz. In diverse wijken van onze stad worden op het ogenblik der-gelijke avonden op kleine schaal georgani seerd, omdat gebleken is, dat deze meer op prijs worden gesteld dan grotere bijeenkomsten. Tijdens de eerste avond in het wijkcentrum waren 120 dames bijeen In gebouw Irene kwamen er dins dagavond ruim honderd en gister avond in de Nieuwe Maasstraat trok men enkele tientallen belangstellen den. Adrie van Oorschot knoopte op grappige wijze aan bü Coöp.-produk- ten en Rit Schmitz zorgde voor iets zakelijker voorlichting. Zij liet de da mes verscheidene produkten keuren. Het programma na de pauze bevat te enkele cabaretliedjes door Adrie van Oorschot en schetsjes waaraan ook Ria Schmitz meewerkte. nacht wagenwijd openstaat, omdat 't vocht anders van de muren druipt." De klachtenlijst was nog veel lan ger, Als in dat pand nummer 164 de bewoners van de tweede verdieping in bed stappen, valt op de eerste etage een scherp gruis langs de wand naar beneden. Als op hun beurt de bewoners van de eerste verdieping hun opkiapbed neerlaten, komen be neden bij de familie Hagers brokken kalk uit het plafond. Hebben de meeste bewoners in de omgeving inmiddels de huurverho ging, die zij al hadden betaald, terug gekregen de familie Hagers heeft er nog niets over gehoord. Op 4 ok tober 1960 heeft een vertegenwoor diger van de huuradviescommissie uit Rotterdam de toestand opgenomen, maar uitsluitsel heeft men nog niet gekregen. De huurverhoging wordt nu al dertien maanden betaald. De huur voor dit huisje op nummer 164B be draagt 8.55. De heer Hagers heeft de waranda achter zijn woning afgesloten, zodat men er een aardig vertrekje bij heeft gekregen. Hardboard en rollen be hang staan klaar voor verdere ver beteringen. maar: „We hebben er weinig plezier meer In," zegt me vrouw' Hagers. Ze vertelt: „We kregen dit huis, omdat we uit een oud woninkje in de binnenstad we^moesten. Men beloof de ons, dat we hier tijdelijk zouden wonen. Maar we zitten er nu al zeven jaar. De gemeente heeft ons al meer malen toegezegd, dat we binnen een maand een nieuw buis zouden krij gen. Maar een jaartal noemen ze niet De buurvrouw van één hoog durft niet te dweilen, omdat dan op de be- nedenverdicmnc de verlichting on klaar raakt. In hettweede slaaokamertje. dat de benedenwoning bevat, hebben mensen van de gemeente Schiedam vorig .iaar een fors gat gehakt, omdat de kraan in het keukentje lekte. De lekkage bleek elders te zijn veroor-, zaakt. het "at werd ruwweg dicht- gestopt eoizo bleef de familie Hagers ermee zitten. Haar buurvrouw op nummer 164a, een verdieping hoger, voegt er aan toe'Ik ga nooit met een gerust hart slapen.' En dat zij niet gerust kan gaan slapen wordt duidelijk in de slaapkamer van de kinderen, waar het plafond zo hevig is afgebrokkeld, dat de bossen riet erdoorheen steken. In haar huis sluit geen enkele deur. Ze kan geen raam openzetten, want ze krijgt het met geen moge lijkheid meer dicht. En dat in een woning, waarbij het vocht van de muren loopt, waarin de bedden klam voelen. De gemeente Schiedam heeft blijk baar al evenmin veel fiducie in dat rijtje huizen aan de Parallelweg: het slot, dat op nummer 164a al een jaar lang kapot is, werd gisteren einde lijk vervangen. Toen de timmerman de eerste spijker sloeg, schrokken op alle verdiepingen de bewoners op: de kalk begon meteen te dalen. Hoopvol kijken de bewoners van deze omgeving uit naar een bericht je van de gemeente, dat er een an dere woning voor hen beschikbaar is. Maar langzamerhand verflauwt die hoop wel enigszins Intussen blijven de kalk en 't steen gruis vallen, de scheuren zijn soms centimeters breed en. breiden zich langzaam maar zeker verder uit. En het vocht wordt opdringerig. De Zomeruniversileiten hebben in studentenkringen over de hele we reld een grote bekendheid gekregen. Ditmaal wordt de International Sum mer University in Delft gehouden van 16 tot 31 augustus. Ais onderwerp koos men „The Technological Man." De organisatie van de zomeruniversiteit is in han den van het Internationaal Studen tenbureau Delft en de World Univer sity Service ln Engeland. Gezien de ervaringen van vorige jaren verwacht men uit zeer veel vrije landen en ook uit de landen van achter het IJzeren Gordijn ln totaal ongeveer 100 deelnemers. Het congres bestaat uit tien colle ges. waarna discussie volgt. Voor de lezingen, die in het Engels worden gehouden zijn vooraanstaande spre kers uit binnen- en buitenland aan getrokken. Voorts staan op het pro gramma: excursies, naar Zuiderzee werken, Deltawerken en diverse gro te bedrijven, concert- en filmavon den. King Kong maakt kennis met een reuzeslangHet is Nathan Mdledle, die de rol van King Kong vervult in de jazz-musical van de zeljde naam. Hij kan ia de Lon- dense dierentuin blijkbaar best op schieten met een python. Het meisje links is een van de leden van zijn groep. (Van een onzer verslaggevers) Het aandeel van de Nederlandse handelsvloot ln het vervoer van de in Nederland geïmporteerde goederen neemt steeds af. Van 1948 tot 1959 is het totaal aan vrachten op de Nederlandse invoer, uitgekeerd aan Nederlandse vervoerders, vrijwel gelijk gebleven, namelijk 175 miljoen gulden in 1948 en 190 miljoen in 1959. De vrachten op de Nederlandse invoer, betaald aan buiten landse vervoerders, zijn daarentegen meer dan verdrievoudigd. Ze stegen van 245 miljoen ln 1948 tot 830 miljoen in 1959. Deze gegevens, die zijn becijferd door het Centraal Bureau voor de Statistiek, zijn vanmiddag in Den Haag ter sprake ccbracht door de heer VV. Rehbock in zijn afscheids rede als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Redersvereniging. De heer Rehbock, die wordt opge volgd door de heer W. Veder, direc teur van de Maatschappij Zeevaart- te Rotterdam, wees erop dat deze cij fers betrekking hebben op alle ver voerstakken te zomen. Volgens zijn berekening neemt de zeescheepvaart Geboren: Jacob M z.v. J de Jonge en W H Abrahamse; Marcel z.v. M Munnik en J E v d Linden; Roland z.v. 3 C Deurloo en A J de Jong; Paultis W A Z.V..A J M Moor,en en J B Scheffers; Cornells z.v. J Bije en L J Piersma; Nicoiaas z.v. A v d Vel den en A C Terleth; Peter M z.v. P 'Roelfzéma en S v d Ploeg; Johannes z.v. I van Keuien en E B Jansen; Ronnie z.v. J M Koopmans en M J Poot; Alexandra J d.v. E J A Korver en j C S M Bosch: Jacoba d.v, J Quartel en J Groeneweg. Overleden; C J Martens 37 ir echt. van M H van Leeuwen; G W Wes terman 53 jr; J B P Groote 90 jaar; W J H Geveke 68 jr; Jvd Hoek 77 jr; I J E Suter 57 jr eclitg. van A M Dirks; D Tas 73 jr. DONDERDAG Bioscopen MONOPOLE: The True and the Brave. 2 en 9 uur. PASSAGE: The Misfits, 2 en 9.15 u. -Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM; Op het spoor van de mens, 10—17 uur Diversen: MONUMENT: Herdenking der ge vallenen, 19.30 uur. GROTE KERK: Herdenkingsbijeen komst, 20.30 uur. Apotheek: Jknsen, Swammerdamslngel 41. Nleuwland, Dr. Wibautplein 17. g VRIJDAG Bioscopen: r MONOPOLE: Brigade des doods. 2 X uur. The beatgeneratlon, 7 en 0.15 X uur. PASSAGE: Operatie 'Petticoat'. 1 en 1 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor g van de mens, 1017 uur. Diversen: <9 ARCADE: KAB. Jaarfeest. 30 uur. g Apotheek: Jansen, Swammerdamslngel 41. JP Nteuwland, Dr. Wibautplein. 17. g (Van een onzer verslaggevers) Het jaarlijkse congres van de Nederlandse Vereniging van Ex- politieke Gevangenen zal dit jaar van 21 tot en met 24 juni wordsn ge houden onder auspiciën van de af delingen Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Ongeveer 350 tot 400 personen nemen aan dit congres deel. Op donderdag 22 juni brengen de congressisten een bezoek aan Vlaar dingen, Schiedam en, het Westland. Ev 'zullen dan kransen worden Belegd bij de verzetsmonumenten in Vlaar dingen en Schiedam, B en W. van Vlaardingen stellen de raad voor de congresgangers in de Stadsgehoorzaal een maaltijd aan te bieden. Na deze maaltijd zal de deel nemers gelegenheid kunnen worden gegeven de film „Vlaardingen koerst op morgen" te zien en enige tijd in de wandelgangen te vertoeven. De kosten die hieraan verbonden zijn zuilen ongeveer ƒ2500,— bedra gen. Woensdagmiddag zijn op de krui sing Nieuwedamlaan-Schiedamseweg een bromfiets en een personenauto in botsing gekomen doordat de be rijdster van de bromfiets mej. K. P. geen voorrang verleende. Zij is ver moedelijk met een linker bovenarm- fractuur naar het gemeentezieken huis gebracht. er echter ten minste tachtig percent van voor haar rekening. De aftredende voorzitter van de redersvereniging onderschreef de mening van het CBS, dat deze cij fers een bijzonder duidelijke illus tratie vormen van de vrijheid op vervoersgebied, weike door ons land aan buitenlandse vervoerders wordt geboden. De beklemmende vraag rijst echter in hoeverre juist de Nederlandse vervoerder op dit terrein ontplooiingsmogelijkheden worden onthouden door bescher mende maatregelen, welke door verschillende andere landen wor den genomen. De heer Rehbock wees er boven dien op dat onze kustvaart, in tegen stelling tot in het buitenland, door de beperktheid van onze kust is te verwaarlozen.' Onze vloot moet zien daardoor veel meer toeleggen op de vaart tussen derde landen, waardoor zii kwetsbaarder is voor vlagdiscrimi- natie. Een andere belangrijke factor is volgens de heer Rehbock de houding van het Nederlandse volk tegenover onze vloot. Nadat eeuwenlang onze blik zeewaarts was gericht en het overheidsbeleid zich vooral op de be langen van handel en scheepvaart oriënteerde, valt er volgens hem door de sterke groei van ons economisch potentieel tegenwoordig veeleer een gerichtheid op het vasteland te con stateren. Hoewel de positie van onze vloot niet onaantastbaar is. is zij volgens de heer Rehbock nog wel vrij sterk. Hij toonde zich evenwel ongerust over de toepassing van de in voor bereiding zijnde EEG-kartelwetge- ving voor de scheepvaart. Hij. acht het een absolute nood zaak. dat de zeescheepvaart buiten de werkingssfeer van de thans ontwor pen mededingingsbepalingen wordt gehouden. Deze bepalingen, welke voortvloeien uit het EEG-verdrag, zijn volgens de heer Rehbock onno- 1 en alleen maar dig, ondoelmatig schadelijk. Tevreden was bij over de kwaliteit van de Nederlandse schepen: de ge middelde leeftijd van onze vloot SS gedaald tot precies tien jaar. Daar bij komt, dat onze vloot zich steeds meer specialiseert met koel- en vries- ruimen. dieptanks en voor het ver schepen van containers. Door een verhoogde vaarsnelheid wordt de ca paciteit van de vloot verhoogd en de eenheden van de tankervloot worden regelmatig groter. Bedreigingen Daartegenover staat, zo verklaarde de heer Rehbock, dat de reders be dreigd worden door vlagdiscrimina- tïs. goedkope vlaggen, directe en In directe subsidies, extreem nationa lisme in vele jonge landen en niet in de laatste plaats door de stern toenemende groei van de vloten ach ter het ijzeren gordijn. Omdat de vloot bovendien heeft te Lijden onder de gevolgen van de re cente revaluatie, is de toestand geenszins rooskieurtg. ln tegenstel ling tot andere bedrijfstakken is voor de scheepvaart compensatie op de binnenlandse markt uitgesloten en door de revaluatie met 1% percent zijn de inkomsten van de Neder landse vloot met vrijwel hetzelfde percentage verminderd. Aan het slot van zijn rede herin nerde de heer Rehbock nog aan zijn beroep op de Tweede Kamer, om bü de komende herziening van het be lastingregime rekening te houden met de moeilijke omstandigheden, waaronder hun koopvaardijvloot moet opereren. In april gebeurden in Delft 143 aanrijdingen, waarvan twee met do delijke afloop. Twee personen werden zwaar en 23 lieht gewond. Bij de aanrijdingen waren betrokken 154 auto's en motorcarriers, 48 brom fietsen, 34 fietsen en 19 motorfietsen. De oorzaak was 36 maal het niet verlenen van voorrang, 6 maal ge vaarlijk achteruitrijden. 3 maal slip pen, 12 maal niet voldoende afstand bewaren, 7 maal onvoorzichtig over steken van voetgangers en 18 maal het rilden tegen een stilstaand voer tuig. Eenmaal ontstond een aanrij ding door een mankement aan een voertuig. 165 bekeuringen werden uitgedeeld wegens het overschrijden van de maximumsnelheid, waarvan 151 maal aan. een bromfietser. Het aantal ver keersongevallen van 1 januari tot' 1 mei is nu opgelopen tot 560 tegen over 493 in de zelfde periode van het vorige jaar. Engelse pond 10.045—10,041 Amerik. dollar 3,59."„—3,59A Franse frank 73,31—73,36 Belgische frank 7,167,165 Zwitserse frank 82,9883,03 Zweedse kroon 69,62i69.675 Duitse mark 90.435—90,48= Deense kroon 51,90—51,95 Noorse kroon 50,18—5053 Candada 3,6353,645 Oostenrijkse shilling 13,78—13,79 Italiaanse lire 57,885—57,935 ROTTERDAM, 3 mei Aan de Visafsiag alhier werden van IJmui den en elders 250 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tar bot kl. 1,40—1,50, griet 1,10—1,25, heilbot 1,802,00 p, kg, schil midd. 3441, schol kl. 20—26, schilvis midd. 3851, idem kl. 2628, kabeljauw gr. 4956. idem midd. 4446, idem k'. 3538, makreel 1820, zeehanen gr, 49—52, Idem midd. 30—32, idem kl. 1620, wijting 1821, haring verse 33—35, geep 33—36 p. kist, kuit 0,70—0,80 p. kg. Op 6 mei zal ook in Schiedam wederom de jaarlijkse collecte wor den gehouden ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Deze fondsen zijn: het fonds 1815 voor Oucl-Militairen en Nagelaten Betrekkingen; de koninklijke Natio nale Vereniging tot Steun aan Mili ciens „Stamil"; de vereniging „Ere schuld en Dankbaarheid"; het Karei Doormanfonds; de Prins Bernhard- stichting; de stichting „Het Van Weerden Poelmanfonds". Zü hebben alle een eigen doelstelling. De opbrengst van deze landelijke collecte voor de fondsen komt'cen traal binnen bij het College Comité van de Stichting Gezamenlijke Mi litaire Fondsen (GM7) te Amster dam.' De verdeling van de gelden over de fondsen vindt plaats naar rato van de voor steun verstrekte gelden over het afgelopen jaar. Zo kwam in 1960 een bedrag van circa 415.000.voor verdeling over de fondsen in aanmerking. Nagelaten betrekkingen, die wel pensioen genieten, maar soms ineens voor grote uitgavenkomen te staan, verminkten en ook kinderen van omgekomen militairen, die, doordat zij hun vader verloren hebben, niet in degelegenheid zijn te studeren, zij allen worden geholpen. Daarvoor zijn grote bedragen no dig en het is niet mogelijk dat' deze alle opgevangen worden door middel varr de overheidsvoorzieningen. Collectanten gelieven zich, even als vorig Jaar, te melden bij het bu reau voor Militaire Zaken, alhier, Oude Kerkhof 19b. Oefening Baart Kunst onder lei ding van dirigent D. Koster en de kon. mannenzangvereniging Orpheus onder leiding van dirigent G, Nieuw- land verlenen muzikale medewerking. Bevrijdingsdag begint met een jeugdappel in de Julianakerk. Alle leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen komen daar bijeen. Op het programma staan: orgelspel sa menzang, een toespraak door de bur gemeester, declamatie en de sym bolische uitreiking van het boekje 'Volk |n verdrukking en verzet', Van 10 'tot 11 uur bespeelt stads- beiaardier Cor Don het carillon van de Grote Kerk. Om half drie begint voor de De bond heeft een plan gemaakt, waarop alle gemeentelijke wateren zijn aangegeven, die voor bevissing door de jeugd, bejaarden, invaliden en ongeorganiseerden beschikbaar blijven. Verder zijn de wateren aan gegeven, die doorde leden van de VHB bevist mogen worden of als kweekvijver benut zullen worden. Tot op heden heeft de toestem ming voor het vissen in de vijvers van park 't Nieuwelant bevredigend gewerkt, zo schrijven B, en W. aan de raad. Het voorzag in een be hoefte en het college is dan ook tot de conclusie gekomen, dat me dewerking aan het verzoek van de VHB gemotiveerd is. De hengelsport ln haar georgani seerde vorm is een belangrijke tak van recreatie geworden, aldus B. en W„ die steeds meer aanhangers telt. De toenemende mate van vrije tijd zal deze groei naar de mening van het college nog bevorderen. Het komt B. en W. dan ook voor, dat er alle aanleiding is om de gemeentelijke wateren zoveel mogelijk in te scha kelen in deze vorm van recreatie. De Vlaardingse Hengelaarsbond wil voor het recht van vissen door z(jn leden ln de verschillende door hem genoemde wateren het beheer aanvaarden over alle gemeentelijke viswateren. Men neemt het op zich ervoor te zorgen, dat ook in de wa teren, waarin door anderen (jeugd, bejaarden, invaliden en ongeorgani seerden) mag worden gevist, voldoen de vis aanwezig is. Ook de admini stratie voor het afgeven van de wet telijk verplicht gestelde vergunnin gen wil de VHB op zich nemen. Enige tijd geleden is dank zij de medewerking van de schoolhoof den in onze stad op grote schaal een folder verspreid onder de leer lingen van de lagere scholen. Daarin zijn mededelingen gedaan over de mogelijkheid tot uitzending van kinderen naar Hoek van Holland tegen een geringe vergoeding per week. De resultaten hebben de verwach tingen ver overtroffen. De aanmel dingen stroomden binnen en hun totale aantal is de 1600 al gepasseerd. Dat is temeer opvallend., waar vorig jaar een week vakantiebezigheid in de Schiedamse parken geen door gang kon vinden wegens gebrek aan belangstelling. Uit het grote aantal aanmeldingen blijkt ook wel. dat de enquête over de vakantiebesteding, die vorig jaar is gehouden onder de schooljeugd, er niet om heeft gelogen. Uit die enquête kon toen worden opgemaakt, dat 34 percent van de schooljeugd niet met vakantie ging. Dc geringe belangstellingdie er vorig jaar voor de vakantiebesteding in de parken bestond, moet dus wor den verklaard wil het weinig aan- Oekketijke van een vakantie in de stad. De Schiedamse Gemeenschap be schikt, dank zij de eerder georga niseerde kampen, over een vaste kern van medewerkers. Het grote aantai aanmeldingen maakt het echter noodzakelijk ook nieuwe krachten aan te trekken. Ieder, die over aanleg voor of ervaring ln jeugdwerk beschikt kan zich als leider of leidster op geven aan het burau van de Schie damse Gemeenschap aan de Plan tage, waar hun aanmeldingen zeer welkom- zijn. jeugd van tien tot veertien jaar een grote en interessante speur tocht door oud-Schiedam. Een speurtocht met startkaarten en controleposten en met de nodige haken en ogen. De route leidt door al die oude en smalle straatjes, die te zamen Schie dams historie vormen. De lichtstoet vormt het grote sluit stuk. Groot- en kleinbedrijven, sport en jeugdverenigingen nemen eraan deel. De stoet wordt opgesteld in de Boerhaavelaan cn trekt langs de vol gende route; Rotterdamsedijk, Broersvest, Lange Kerkstraat, stadhuis (met défilé), Hoogstraat, Korte Dam, Dam, VI aar- dingerstraat, Vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan, Mgr. Nolenslaan, Wibaut plein, P. J. Troelstralaan, Vlaardin gerdijk, Rembrandtiaan, Westfrankê- landsestraat, Aleidastraat, BK-laan, Nassaulaan, Willem de Zwijgerlaan, Stadhouderslaan, Nieuwe Brug (Wes terhaven i, Groenelaan, Middelhai- nissestraat. Nieuwe Maasstraat, Lek straat, Hoofdstraat, Brug Hoofd straat, Lange Nieuwstraat, Blauw huis. In Kethel wordt de zesde mei 's middags een toernooi voetballen en handballen gehouden voor de kin deren van de hoogste klassen der di verse scholen. De wedstrijden worden gespeeld op het DHS-terrein aan de Schiertamscweg en de eerste prijs is een wissel beker. Op de gemeentescretarie van Vlaar dingen (afdeling stadsuitbreiding) liggen tot en met 20 mei voor een ieder ter inzage de volgende door Gedeputeerde Staten in ontwerp vastgestelde uitbreidingsplannen aPartiee! uitbreidingsplan in hoofdzaak voor gronden b(] de Vijf sluizen, bij rijksweg 20 en op en bh de spoorbaan Rotterdam—Hoek van Holland; b Uitbreidingsplan in onderdelen Kethelweg, betrekking hebbend op gronden in de omgeving van het oos telijk gedeelte van de Kethelweg. Belanghebbenden kunnen gedu rende de termijn van terinzageleg- glng eventuele bezwaren indienen bil Gedeputeerde Staten van de provin cie Zuid-Holland, Korte Voorhout 1 Den Haag.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1