Asser bevolking viert bevrijdingsfeest op binnenplaats van politiebureau Gebeier van hoogtepunt van bevrijdingsdag Bakkersgezin mvaKKeeri in Dedemsvaarts schoollokaal Gomité-schrootfraude acht rapport van Hoge Autoriteit onvoldoende Aangeboden oud huis geweigerd Jongetje na val van 12 m overleden Jeugdige zeiler valt overboord en verdrinkt Britse industrie raakt vertrouwd met EEG-idee Uitstel kleine topconferentie EEG-landen Jongen gedood bij botsing Vasae nodig HET vrije VOLK ZATERDAG 6 MEI 1961 PAGINA 3 S s Jeugdherbergvader verdacht van fraude Ëen boek met dit merk is een waardevol werk Vrouw verdwenen in Maastricht Veel inzendingen ideeënbus Philips Slecht beleid 1 >iEÉp|jpP Bergaf T ïjdelijk Het gezin De Hoop heeft nu een week geleden het aanbod gekregen van een huis dat door overiyden van de hoofdbewoner vrij. kwam op één kamer na, waar de huishoudster nog woont. Het was een oud huk Het zag er ook verwaarloosd uit en het had een kookhok in plaats van een keuken. Vrees 4 <1^ k'S 79w ^^vyavv.jtf'nviuiiRiviii i «n PÜBtP'lWWUWpwjnr4T1iro^FgP»gyyt»ja^ [Van een onzer verslarav™^ W v*" (Van een onzer verslaggevers) Had Assen twee politiebureaus gehad er zouden gisteravond ook twee bevrijdings- bals zun geweest Nu moest het bij één dans feest bhjven, maar er waren twee dansor- kesten, twee piano's en twee podia. Dat alles ÏS»ió enkele uren georganiseerd, verza meld e« opgebouwd door de Asser politie, die het doelloos rondslenteren van de jeugd in wf™1 nAet langer kon aanzien en in een bliksemactie voor ontspanning in de avond zorgde. -te ,Laa,ttrin de middag kwam het flitsende ldee- Kunnen we niet iets doen voor de jeugd, vroeg de Asser politie zich af, toen ieder georganiseerd vermaak in de Drentse hoofdstad bleek te ontbreken. En plotseling was er het antwoord: het parkeerterrein achter het politiebureau. De surveillance-auto's, die daar hun plaats hebben, werden onmiddellijk naar een andere parkeergelegenheid overge bracht..Agenten trokken de stad in. Uit een school kon een piano worden gehaald. Een groot hotel, dat van de plannen hoorde, stelde ook zijn piano ter beschikking. Kisten en planken werden aangedragen. Stevige politiehonden bouwden er twee po- i!a Taiiv Pc fT-yerlichting werd aange sleept. Het waren dan wel geen lampions. "la®r d® ontelbare lampjes van het motor- festijn brachten evengoed de sfeer van een bal champetre. Twee amateur-combo's waren onmiddel lijk bereid te speten: de Old-fashioned Jazz- group (een groepje middelbare scholieren) en de Double S-combo. Assen had gisteren zjjn koopavond. Ter wijl iange files door de winkelstraten liepen, veranderde het parkerterrein van de politie in een pracht van een dansvloer. Van steeds meer kanten kreeg de politie medewerking. Zomaar ineens reden twee geluidswagens door het centrum en lichtten het winkelen de publiek in over het onverwachte bevrij dingsbal, dat na de winkelsluiting zon be ginnen. In drommen stfn de mensen na negen uur naar het politiebureau getrokken. Twee uur iang is er gedanst en feest gevierd. Burge meester Agter heeft er even naar staan kij ken achter een van de ramen van het politie bureau. Hij zai nooit, gedacht hebben, dat vrijwel al zijn ingezetenen op het politie- parkeerterrein samengepakt konden worden. Gisteravond moet hij de indruk hebben ge kregen, dat het toch mogelijk is. Zo druk wast het. En als veie anderen moei hij ook die on vergetelijke vijfde mei van 1945 weer in zijn herinnering hebben gezien. Want dat flit sende idee van de Asser politie had onver wacht weer die spontane uitbarsting van vreugde teweeggebracht, die zo sterk het kenmerk van de bevrijdingsdagen van 1945 is geweest. De 16-jarige Dick Koger uit Alk maar is gistermorgen tijdens een zeiltocht op het Aikmaardcr Meer overboord geslagen en verdronken. Het stoffelijk overschot van de jon gen was gisteravond nog niet gevon den. Ondanks de vrije hevige wind be sloot Koger en zijn eveneens uit Alkmaar afkomstige vriend Kees Kruidenberg een tochtje te wagen op het zeer woeüge Alkmaarder Meer. Om half elf verlieten zij de Jacht haven Laamens te Akersloot. Het ongeluk gebeurde ongeveer 500 me ter van de kant, toen de jongens de noot stil wilden leggen teneinde het grootzeil te Kunnen hijsen. Terwijl Kruidenberg het anker uitwierp, hield Koger het ankertouw in zijn handen. Vóórdat hij het touw had vastgemaakt, gleed hij uit en sloeg overboord. De boot dreef, los van het anker, snel naar de lage wal met aan boord Kruidenberg, di.e niet In staat was iets voor zijn in het water drij- vende vriend te doen. Bovendien hoopte hij. dat Koger, die een goed zwemmer was. zelf de kant zou we ten te bereiken. Deze hoop werd korte tijd later de bodem ingeslagen, toen Koger niet verscheen. Zijn zware zeilkleding is hem vermoedelijk noodlottig gewor- dsSi. Gistermiddag heeft men uren te vergeefs naar de drenkeling gezocht. Vandaag zullen twee politieboten van de rijkspolitie het dregwerk ter hand nemen. 'Het was belangwekkend te kun nen constateren hoe ver het Britse bedrijfsleven; in overeenstemming met de politiek' van de" "Britse rege ring, zich reeds met de gedachte van een eventuele toetreding van het Verenigd Koninkrijk tot de EEG heeft vertrouwd gemaakt. .Men is evenwel nog niet bereid de beslis sende stap onvoorwaardelijk te zet ten. Zeer zwaar blijken daarbij de banden met het Gemenebest en het openhouden van de Britse markt voor de produktcn uit de landen van het Gemenebest te wegen.' Dit zei de voorzitter van de Am sterdamse K, van K. donderdag in de openbare vergadering van dc Kamer. Een delegatie van Nederlandse Kamers van Koophandel heeft op 18 april jl. besprekingen gevoerd met de Britse Kamers over de verhou ding tussen de EEG (de Zes) en de EFTA (de Zeven). De belangrijkste conclusie die mr. pelprat uit de bespreking meende (te mogen trekken was. dat ver tegenwoordigers van een belangriik deel van het bedrijfsleven in de beide Europese blokken weer te ken nen hebben gegeven zich niet te willen neerleggen bij de economische verdeeldheid van Europa. Er lijkt, aldus de heer Delprat, vooral aan Britse zijde minder dan vroeger de (geneigdheid te bestaan om deze ver deeldheid te accepteren. ik (Van een onzer verslaggevers) In de Amsterdamse tuinsteden, symbool van het herstel, be reikte gisteravond de viering van de bevrijdingsdag haar hoog tepunt. Daar stelde koningin Juliana op het ruime Plein '40-'45 de Vrijheidsklokken in gebruik. Terwijl honderden kinderen juichten speelden de 23 klokken, waarvan de grootste de namen Wilhelmina, Juliana en Bernhard dragen, hun eerste wijsje: 'Waar de blanke top der duinen'. Een uur later zagen de Koningin en de Prins, samen met enige honderdduizenden Amsterdammers, rond de Sloterplas de feestelijke vuurpijlen in kleurige stukken springen. Het was een grandioos feest in het nieuwe Amsterdam, zo groot dat zelfs de brede boulevards het verkeer niet konden verwerken. Het was het grootste bevrijdingsfeest van heel het land. 'Deze klokken zijn een gift van ons volk. met vele kleine gaven bijeenge bracht,' zei dr. G. J. Hooykaasl voor zitter van de Commissie Nationale Herdenking, bij de plechtigheid op het Plein '40'45 tot Koningin en Prins en de talrijke autoriteiten, on der wie minister-president De Quav en de commissaris der Koningin dr. Prinsen. Burgemeester Van Hall zei bij de aanvaarding van de klok ken: 'Amsterdam heeft de klokken in de nieuwe tuinsteden een plaats ge geven, omdat deze zo duidelijk de herbouw van ons land symboliseren.' Nadat de Koningin het carillon in werking had gesteld, speelde beiaar dier mr. Romke de Waard samen met de politiekapel het 'Wilt heden nu treden', waarna hij aan de glim lachend toekijkende vorstin het caril lon alleen liet horen in een aantal speelse wiis.ies. Voor het eerst klonken gis teravond de Vrijheidsklokken over SlotermeerBegeleid door de Amsterdamse polil'eka.pel speelde beiaardier mr. Romke de Vaard 'Wilt heden nu tre den'. (Van een onzer verslaggevers) De voormalige jeugdherbergvader C. K. (10 jaar! van 'I's Blauw Riem' te Appelscha (Fr.) is, naar eerst thans bekend wordt, op 1 april ge arresteerd. Hij is voorgeleid voor de officier van Justitie "te Leeuwarden. Sinds 1 april zit K. in voorarrest. Hij zou gedurende enkele jaren hebben geknoeid in de boekhouding van 'Us Blauw Hiem'. Het door hem achtergehouden bedrag zou enkele duizenden guldens bedragen. K. werd in 1355 benoemd te Ap pelscha en is in 1960 overgegaan naar Emst-Epe. waar hij ook jeugd herbergvader was. In Epe is hij op 1 april aangehouden. BONN (Reuter) De kleine topcon ferentie van de ianden van de Euro pese Economische Gemeenschap, die op 19 mei in Bonn zou worden ge houden. is plotseling tot een nog niet vastgestelde datum in juli verdaagd. De ministers van Buitenlandse Za ken van de zes hebben hiertoe be sloten. toen zij gisteren in Bonn bij een waren om voorbereidingen voor het topgesprek te treffen. Het Westdtiitse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft als motief voor het. uitstel genoemd, dat de tijd van voorbereiding voor de conferen tie. die oorspronkelijk al op 28 april zou worden gehouden te kort was. En- kele regeringsleiders hebben voor de komende tveken reeds verplichtingen. Van Belgische zijde is medegedeeld, dat de ministers van Buitenlandse Zaken hun standpunten ten aanzien van het plan-de Gauile niet hebben gewijzigd. De Nederlandse delegatie zou in grote lijnen op het reeds inge nomen afwijzende standpunt blijven staan, maar zich wel iets soepeler tonen. Het uitstel van de topconferentie van regeringsleiders van de zes wordt ook in verband gebracht met de ko mende besprekingen tussen de Gaulle en Kennedy, MAASTRICHT (ANP) Woens dagmiddag heeft de 53-jarige me vrouw M. V. J. Bessems geboren Bor- mans haar woning aan de Oosterweg te Heugcm-Maastricht in zwaar over spannen toestand verlaten. Zij is se dertdien spoorioos verdwenen. Er zijn enkele aanwijzingen, dat de vrouw Maastricht per trein heeft verlaten en naar het noorden is ge reisd. Het signalement van de vrouw luidt: lengte 1,62 1,64 m. gekleed in donkergrijze maatel. gele jumper, blauwe rok. witte hoed en zwart- suède schoenen. Zij had een zwarte handtas bij zich. De commissaris van politie te Maastricht heeft thans namens de familie inlichtingen gevraagd over de verblijfplaats van de vermiste vrouw. Een ongeluk wordt niet uitgesloten geacht. "pr zijn op de jongste openbare *-J vergadering van de Sociaal- Economische Raad vele verstan dige woorden over de PBO ge zegd, maar het is de vraag of ze de PBO veel nader tot verwezen lijking zullen brengen. Daarvoor waren de meeste beschouwingen te defensief, gaven ze te weinig visie die overtuigt. Bij herhaling Is gezegd dat de bezwaren die tegen de PBO bestaan, ongegrond zijn of sterk overdreven en dat het ln de praktijk in allerlei op zichten best mee zal vallen. Maar daarmee alleen maakt men géén tot nu toe onwillige of ongeïnte resseerde ondernemer tot enthou siaste voorstander. T)e voorzitter van het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers heeft tijdens het debat opgemerkt, dat de strijd voor de PBO toch eigenlijk aar diger was geweest dan wat er in de praktijk van terecht is ge komen. Dat is ook wat ons betreft juist. De SER heeft in zijn ijver de PBO te verbreiden te weinig kritisch gekeken naar wat in fei te al aan PBO tot stand is ge bracht, en heeft zich te weinig afgevraagd, of van dit verbrok kelde weinig zoden aan de dijk zettende geheel, wel' de Inspiratie uitgaat, die nodig is om verder te bouwen. Het aantal ideeën dal, volgens de Philips Koerier, bij de ideeënbus van de Philips' fabrieken werd ingezon den, was in 1960 61 procent groter dan in 1939, lil. il.858 tegenover 7399. Hiervan werden 2967 ideeën geaccepteerd met een gezamenlijke beloning van j 216.067. Het grootste aantal ideeën per duizend werknemers kwam in i960 van de hoof din dustriegroep huis houdelijke apparaten, waar 546 in zendingen per duizend employe's binnenkwam. In deze rubriek vermeldt Bei Vrije Volk zonder commentaar trei lende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. 'Het is slecht beleid (dat van het kabinet De Quay in de kwestie van de werktijd in de bouwnijverheid red. RVV). Het stelt dc Stichting van dc Arbeid, deze uitstekende verwor venheid van dc leerzame oorlogsja ren, op iosse schroeven. Het maakt alle overleg nutteloos door dc ver lammende gedachte, dat men beter doet met zijn tijd niet te vermorsen, doch het aanstonds te gaan vragen aan de regering, die hft wel zal uit maken. Dit wordt een heel pijnlijke zaak voor de regering, waarbij het gezag slechts schade kan lijden.' Het Financieci Dagblad, 27 aoril 1961. DEN HAAG (ANP) Het onlangs opgerichte Comité-Scliroot- fraude acht het afsluitende rapport van de Hoge Autoriteit van de KSG over de schroot- fraude onvoldoende. Het comité heeft een verkla ring gepubliceerd, waarin het onder meer zegt, dat uit het rapport geenszins blijkt, dat de Hoge Autoriteit, zoals zij zelf verklaart 'haar onderzoekingen op grondige wijze heeft ver richt'. Het heeft het comité voorts pijnlijk getroffen, dat uit het rapport onvol doende blijkt welke belangrijke rol ce Nederlandse sehroothaudelaar L. Worms, die indertijd de fraude aan het licht bracht, heeft gespeeld. Het comité meent, dat de fraude veel groter is geweest dan 230.000 ton, waarvan het rapport van de Hoge Autoriteit spreekt. Het verwijt de Hoge Autoriteit in dit verband, dat het rapport bh her haling spreekt van genomen steek proeven, maar dat verzuimd is het by die steekproeven gevonden kwantum naar evenredigheid te vermenigvuldigen. Het comité acht het dan ook on aanvaardbaar, dat het onderzoek be perkt is gebleven tot een gedeelte van het bij de verevening betrokken schroot en vindt het bepaald mislei dend. dat men constateert, dat voor oneeveer 230.000 ton ten onrechte verevening is verleend. Welke functionarissen dragen de verantwoordelijkheid voor de ontspo ring van het vereveningsstelsel? Welke maatregelen heeft de Hoge Autoriteit ten aanzien van hen geno men? En hoe is het te verklaren, dat de functionaris, die de Hoge Autori teit bh de vereveningskas had gede legeerd, niet heeft ingegrepen? De Hoge Autoriteit heeft in haar rapport uit het oog verloren, dat naast strafrechtelijke en burgerrech telijke aansprakelijkheid ook een verantwoordelijkheid voor het ge voerde beleid bestaat. De 16-jarige vechouderszoon Jan Brak uit Opmeer is gistermorgen om half 8 verongelukt toen hij met zijn bromfiets in aanraking kwam met een tegemoetkomende vrachtauto. Het ongeluk gebeurde op de He renweg. Jan Brak kwam uit Span broek en reed in de richting van Op meer. Vermoedelijk werd de jeugdige bromfietser verrast door de wind. Ook de stuurinrichting van de brom fiets bleek niet geheel in orde te zijn. De jongen was nagenoeg op slag dood. LISSABON (Reuter) Een schip met 3400 soldaten aan boord, de 21.765 ton metende Vera Cruz, is gisteren uit Lissabon vertrokken naar Ango la de grootste troepenmacht die naar dit gfebied is gestuurd sedert de aanvallen op noordelijke dorpen in Angola zeven weken geleden be gonnen. Een ander schip, de 3750 ton me tende Rita Maria, vertrok met voor raden en bewapening. Een derde schip, de 5289 ton metende Arraiolos, zou nos vandaag vertrekken met voertuigen cn wapens. (Van een onzer verslaggevers) In een schoollokaal in De- demsvaart staan tegen een van de wanden drie tweepersoons bedden. Daar slaapt sedert een paar dagen het gezin van bak ker De Hoop: vader, moeder en vijf kinderen, kinderen van vijf tot zeventien jaar. Dat lokaal is ook hun keuken en hun woonruimte. Het is een chaos van meubels, teilen en karton nen dozen. Het lijkt wel een vertrek uit een Duits vluchte lingenkamp. Toch kan men niet zeggen dat' deze mensen hier 'door de nood gedwongen' hun intrek hebben moeten nemen. Zij zijn hier gaan wonen uit protest. Zij hebben het huis dat het ge meentebestuur hen heeft aangeboden niet willen accepteren. De gemeente, zo beweren zjj, had ons beloofd dat wij een zonnige woningen zouden krijgen als wij ons hols hadden ver kocht Inderdaad, zij hadden een eigen huis. Z(j hadden ook een bakkerij en in dat pandje, in de belangrijkste winkelstraat van het dorp, gaat nu een andere bakker, een jongeman van buiten de gemeente, beginnen. Vol goede moed, evenals De Hoop tien jaar geleden. HU had toen een grote stap genomen: van bakkersknecht was hy eigen baas geworden. Zijn nieuwe brood- en banketbakkerij was goed beklant. T^en van de kernproblemen lijkt J-i ons te zijn. dat verschillende groeperingen, over PBO pratend, toch veelal verschillende dingen voor ogen hebben. Gemeenschap pelijk en dat is op zich zelf be langrijk genoeg is de wens om de arbeid volledige medezeggen schap te geven en om de be langenbehartiging in het be drijfsleven te plaatsen in het kader van het algemeen belang. Maar als mr. Van Thiel, de voorzitter van de - R-K Werk gevers. spreekt over de 300 schap pen die er eigenlijk zouden moe ten komen, dan heeft hij het in wezen over het geven van een publiekrechtelijk status aan het overleg tussen ondernemers on derling, dat op vele plaatsen in het bedrijfsleven in feite al be staat, maar waar dan de werk nemers bij zouden moeten wor den betrokken. Een man als b.v. ir. Vos denkt daarentegen bij PBO aan een klein aantal veel omvattende eenheden, waar vraagstukken als industrialisatie, research, controle op economi sche machtsposities, enz. aan de orde komen en die zo nodig orde nend kunnen optreden. Ook naar onze mening heeft, de PBO alleen zin, &ls men haar dienstbaar weet te maken aan de werkelijk grote problemen, waar wij voor staan: de zo snel moge lijke economische groei, de mede zeggenschap, de beheersing van economische machtsposities. Maar dat betekent tevens, dat men inderdaad zoals wij eerder betoogden tot grote eenheden zal moeten komen, niet tot kleine schapjes, die op deze punten wei nig kunnen bijdragen. TAe SER heeft in een resolutie een beroep gedaan op onder nemers en werknemers in de be drijfstakken om zo spoedig mo gelijk te komen tot nieuwe ge sprekken over de oprichting van bedrijfslichamen. Hij heeft zijn organisatiecommissie opgedragen daarbij goede diensten te ver lenen. Wanneer dit alles niet helpt, wil de SER de formule ring is zo voorzichtig mogelijk dat wordt overwogen, of het niet goed zou zijn. als hij (de SER), de bevoegdheid zou krijgen in be paalde gevallen uit eigen be weging te adviseren tot instelling van een bedrijfslichaam, óók als daarover geen overeenstemming bestaat in de bedrijfstak zelf. Op merkelijk is, dat. dit voorstel niet nieuw is: in 1949. toen de wet op de bedrijfsorganisatie in de Tweede Kamer werd behandeld, is een socialistische motie-Neder- horst van dezelfde strekking ver worpen. Wij hopen, dat dit alles zal lei den tot een hernieuwde activiteit. Maar wij zijn sceptisch over de resultaten. Voor men iets wil bouwen, behoort men nl. enig beeld te hebben van wat. men wil maken. En wij vrezen, dat dit te veel ontbreekt. weer mocht lopen en in die periode stond de dochter, een meisje van veertien jaar, achter de toonbank. Zy Twee jaar liep alles naar wens. In was te jong en te onhandig voor dit oktober 1953 moest hy echter met werk. Ook daardoor werd de klanten- luberculose in een sanatorium worden opgenomen. De longoperatie, die hl) anderhalf jaar later onderging, mis- 'ukte bijna door een bloeding. Hy bleef in leven, maar was toen een tydlang verlamd, lichamelijk en geestelyk. Hy kon nog maar een paar woorden spreken. Tot lezen en schrijven was hy niet meer in staat. Hy moest als een kind opnieuw net map, noot en mies beginnen. In die tijd begreep alleen zijn vrouw wat hij bedoelde. Hy was niet meer by machte leiding te geven aan zijn zaak, waarin toen nog drie knechts werkten. Steeds kleiner werd rijn clientele. Zijn vrouw, die ln de winkel siond, iverd een paar jaar later ook ziek: gewrichtsrennja. Het duurde ruim een jour eer «S kring weer kleiner. De financiële zorg was zo groot, dat men de knecht die het brood bakte en ook bezorgde, moest ont slaan. De honderd gulden per week voor zijn loon en voor de sociale las ten konden zij niet meer opbrengen. zy probeerden het nog vol te hou den met de banketbakkerij. Vorig jaar zomer moesten zy ook dat opge ven. De bakker ging werken in de centrale werkplaats voor minder vali den in Ommen. In het winkeltje waren alleen nog fabrieksartikelen to koop. Het bleef bergaf gaan. ook al «leun de de kerk hei gezin De Hoop. Toen heeft men eindelijk bet besluit geno men om de zaak te verkopen. Dat betekende dat zU voor één mei chaos van heidenteilen en stoelen het huis zouden moeten ontruimen. Van gemeentewege was een andere woning-toegezegd. 'Wij hebben.' vertelt de burgemees ter van Dedenisvaart. 'niet beloofd dat wij een zonnige woning ter be schikking zouden stellen. Dat konden wij niet doen, want woningen zónder zon zijn hier ook al schaars. De woningsituatie is bijzonder slecht. De toewijzingen voor premiewoningen zijn de laatste jaren niet groter dan twintig tot dertig stuks.' De gemeente heeft echter aan geboden dat het pand zou worden opgeknapt: nieuw behang, het ver wijderen van een bedstee, het ver groten van een van de slaapkamers, het maken van een aanrecht. Bovendien, het zou een tijdelijke woning zijn, omdat dit huis binnen enige jaren toch plaats-moet maken voor een nieuwe weg. Bakker De Hoop heeft hel hui* ge weigerd. 'Als ik toestem krijg ik nooit een ander.' is zijn vrees. Daarom heeft hij nu van de gereformeerde kerk dat schoollokaal gehuurd. Nuchter geredeneerd lijkt het geen verstandig besluit, maar na die nood lottige laatste acht jaar is het een wel begrypelyke reactie. Na de terug gang van eigen baas tot arbeider ïn de centrale werkplaats heeft bakker De Hoop een tweede stap terug naar een oud huis met inwoning T"nt willen maken. Daardoor heeft Dedenisvaart nu :en eenlokaalswoning met zeven be woner*. (Van een onzer verslaggevers) De vierjarige Donald v. d. Laaken te Rotterdam is vrijdagavond uit een zolderraam op een binnenplaats ge vallen en enkele uren later in het ziekenhuis Dijkzigt overleden. Het bedje van Donald stond op een zolderkamer van de ouderlijke wo ning aan de Berkelseiaan voor een raam. Het ventje heeft dat raam vermoedelijk willen openmaken en verloor daarbij het evenwicht. Hij maakte een val van twaalf meter en kwam op de stenen binnenplaats te recht. Hij werd met een schedel- basisfraetuur naar het ziekenhuis gebracht, waar hy later op de avond overleed Eerder op de avond was aan het orionpad te Rotterdam de driejarige Cornells Tuytjes op een hek van het achterbalkon geklommen en van een hoogte van 4'= meter gevallen Hij kwam op een grasveldje terecht en kreeg lichte kneuzingen.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2