Heren van WF behalen op RKHVL monsterzege: 20 8 Dames spelen gelijk tegen Stompwijks HVS DWS-lieren promoveert naar districtsklasse ipS Over gehele linie korfbalmisère Geef Moeder iets voor haar huis W F organiseert groot eugdhandbaltoernooi Had diplomaat-spion hoge rang in Britse geheime dienst? 134.7ÖO t&lfuMMeet W. A. VERWANEN r Schiedammers na monsterzege kampioen „De Jantjes** komt voor CAB EUROTAX 69 460 Hengelakten liggen gereed Reservepolitie verovert beker Spaarders doen hun best Diploma A voor vijf zusters ROYAL BLUE Comedie 1960 met Corsica55 Duivennieuws i (eurotax) J HET VRIJE VOLK DINSDAG 9 MEI 1961 PAGINA 4 Het eerste herenteam van Wilton-Fijenoord handbal heeft een monsteroverwinning behaald. In een prima wedstrijd ver sloegen de heren RKHVL uit Leidschendam met 203. Traditie getrouw moesten de WF-mannen direct na het begin tegen een 1o-aehterstand aankijken, maar toen J. Foncke gelijk had gemaakt, begon de WF-machine goed te lopen. H. v. d. Lugt zorgde voor een 2lvoorsprong en even later bracht B. Geer- lings de stand op 31. voor alies wat uw radio en tv betreft iTTH modern Na een goede en snelle wedstrijd heeft het eerste herenelftal van DWS het kampioenschap van de afdeling eerste klasse be haald en is hiermee gepromoveerd naar de distrietsklasse. Te laconiek Even nam de WF-verdediging het spel wat te laconiek op. wat zich weekte in een HVL-doelpunt (18 7). B. Geerlings bracht de stand op 197 eri in de laatste minuten kwa men H. Overheul en de midvoor van HVL tot scoren. Resultaat: een 20 8-overwinning voor WF. - Zilveren medaille voor werknemers van capsulefabriek Schuurtje in brand Demos wint bij The Rising Hope (2-4) Het is ditmaal bijna over de gehele linie misère geweest met onze korfballers. Alleen Schiedam 2 en de A-ploeg van Schie- geiegenhefd8 daartoe ^estea^opalleJ dam zorgden voor overwinningen. Alle overige ploegen moesten in het zand bij ten. Plantenkweker over acpiarminplanten Burgerlijke Stand Grote belangstelling voor j udotoernooi 'n nieuwe kleur in de Kostuummode Ook in Light Weight Van 139,— af HEREN KLEDING HOOGSTR.174 SCHIEDAM Tafelkleden v.a. 7.95 Bijp. dressoiriopers v.a. 2.95 Schoorsteenlopers v.a, 3.25 Theebeurzen v.a. 4.95 Mach. Smymakleedjes v.a. 8.70 Siaapk.kleedjes v.a. 7.95 Sïerkussens v.a. 5.95 Chen, spreien 1-p. v.a. 14.95 Volledige Woninginrichting - Hoogstraat 184-186 Tel. 67581 Zestien verenigingen nemen donderdag deel aan het aspiran ten-toernooi, dat de afdeling handbal van Wilton Fijenoord organiseert in haar sportpark. De verenigingen komen uit Utrecht, Den Haag, Rotterdam, Rijswijk, Vlaardingen, Schie dam. Verder doen vijf scholen mee aan dit toernooi. De meisjes spelen in zes poles, de jongens in drie. Per poule zijn een eerste en een tweede prijs beschikbaar gesteld. De wedstrijden begin nen om tien uur en omstreeks vijf uur zal de prijsuitreiking ge schieden. De indeling luidt: Meer vragen VLAKSLIJPERS SCHAVERS SCHAVER-BANKWERKERS GEREEDSCHAPFREZERS GEREEDSCHAPDRAAIERS FIJNBANKWERKERS VRAAG naar Veemarkt Botterdam Wisselkoersen - 8 mei- Visafslag De aanvallen van HVL liepen op niets uit en H. v. d. Lugt en J. Foncke lieten de Schiedammers tot 51 uitlopen. Toen ontstond er een misver stand in de WF-verdediging, dat onmiddellijk door de Leidschendammers werd afgestraft. Maar WF gaf niet toe, J. Foncke benutte een strafworp en H. Overheul bracht vervolgens de stand op 72. - HVL kwam weer terug en wist) Nogmaals slaagde HVL. erin een stadgenote DVfS en behaalden een 52-overwinning. De aspiranten a konden het tegen Vires uit Gouda niet klaren en ver loren met 57. De aspiranten b speelden gelijk (44) tegen Meeu wen, Donderdag neemt WF deei aan hot monstertoernooi. dat door de Haagse handbalvereniging Turnlust is uit geschreven. Op dezelfde dag organi seert WF een groot aspiranten toer nooi op de terreinen aan de Maas kant. Advertentie LM. TCT nr*ESj Advertentie LM. tweemaal achter elkaar de Schie damse doelman te verschalken. Kort voor de rust vergrootte Foncke. de WF-voorsprong echter tot 84, Na de rust was het spelbeeld heel anders. HVL was niet meer wat het voor de rust was geweest en de on derlinge stemming bleek ook niet al te best. Niettemin wisten de Leid schendammers tot 85 in te lopen. Weldra echter brachten H. v. d. Lugt (2x), N. Verbeek. J. Foncke en H. Overheul de stand op 135 cn toen was de boot aan. De aanvoer der van HVL zag zich zelfs genood zaakt een van zijn spelers naar de kleedkamer te verwijzen wegens on sportief optreden. doelpunt te maken, maar daar ston den doelpunten tegenover van J. Zonneveld, N. Verbeek, P. v. d. Gaag, J. Foncke en B. Geerlings, die de stand op 186 brachten. Dames 1 bracht het in Stompwijk niet verder dan 33 tegen HVS, na dat het team tot kort voor het einde Wat reeds weken werd verwacht is gebeurd; derde klasser Schiedamse Boys is afdelingskampioen geworden en promoveert naar de tweede klas in de RVB afd. zondag. Tien jaar geleden kwamen de Boys in de derde kias terecht. Uit de thuiswedstrijd tegen Pantser Boys moest het beno digde puntje komen. De gasten verschenen met acht man. In de derde minuut plaatste een der achterspelers de bal in eigen doel, waarna Bonte voor dé eerste Schiedamse voltreffer zorgde. Met de regelmaat van de klok vielen daarna de doelpunten en eerst bij 100 had men er genoeg van. Snep en Jongencel namen elk drie goals voor hun rekening. Bonte pro duceerde een tweede treffer en ook Liekendlek scoorde een doelpunt. Na afloop was er grote vreugde in het groenwitte kamp. 's Avonds werd in café Pax een kampioensreceptie gehouden. Hier was afdelingsvoorzit ter Bijloo een der eersten die de Boys kwam gelukwensen, Namens Demos en de Schiedamse Zomeravondcompetitte voerde de heer G. v. 't' Géloof het woord. In de loop van de avond kwamen nog ver schillende verenigingsbesturen hun opwachting maken. De voorzitter van de nieuwe tweede klasser, de heer Frenay, dankte de spelers voor hun ijver en toewijding. In het bijzonder betrok hij in zijn dank de oude garde, die steeds bereid was hulp te bieden wanneer dat gevraagd werd. Bij koninklijk besluit werd een tweetal werknemers van de capsule- fabriek Holland, de boekhouder, de heer A. C. Dielissen uit Rotterdam, en de voorman van de walserij, de heer C. J. M. Markus, Huismanstr. 5a, Schiedam, de zilveren eremedail le van de orde van Oranje-Nassau toegekend wegens langdurige en trouwe dienst. De burgemeester heeft in een daartoe belegde bijeenkomst de beide jubilarissen het eremetaal opgespeld. Het comité voor auto- en boot tochtjes voor lichamelijk gebrekki ge» te Schiedam en de Stichting K. J. Heyboer-fonds organiseren een grote propaganda-avond op 25 mei ln het Passage-theater. Op het pro gramma staat het toneelspel ,De Jantjes" door het Amsterdams Volks toneel onder regie van Beppie Nooy. Aan dit spel, dat onlangs door de televisie is uitgezonden en. veel succes had, werken mee Beppie Nooy, Rien van Nunen, Ed Bauer en Bep Nooy sr. Deze avond begint om acht uur. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE1 Brigade des doods, 2 uur (14 jr.) The Beat Generation, 7 en 9.15 uur (IS jr.) PASSAGE: Operatie Petticoat, 3 en 8.15 uur (14 jr.) Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op- het spoor van de mens. 1017 uur. Diversen: OUD-KATH. KEEK: Concert. 8 uur. WOENSDAG Bioscopen: MONQPOLE: Brigade des doods, 2 uur (14 jr.) The Beat Generation, 7 en 9.15 uur (18 jr.) PASSAGE: Operatie Petticoat, 3 en 8.15 uur (14 jr.) Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 1017 uur. Diversen: WUKCENTBUM: Jeugdavond wijte- gemeente VTI, 8 uur. IRENE: Finale schaakkampioenschap Schiedam, 8 uur.' CHE, SOC. BELANGEN: Alg. Foto kring Schiedam. 8 uur. OPSTANDTNGSKERK: Feestavond personeelsver. PTT. 8 uur. IRENE: Uitvoering Phllharmonlca. 8 uur. "iXv-X TELEFOON De visvergunningen voor het nieu we seizoen, dat 1 juni.begint, liggen ter gemeentesecretarie van Schiedam gereed. Ieder Jaar worden rond dui zend vergunningen uitgegeven. Maar een voorsprong had gehad. Direct na ja ar is het ook weer zo dat de het. heirin nam Wilton-Fiienoord het meeste hengelaars wachten met het halen van hun kaart tot vlak voor 1 het begin nam Wilton-Fijenoord het spel in handen en mej. F. de Raafj gaf de Schiedamse dames een 10- voorsprong. Na dit doelpunt kwam HVS opzet ten, maar het succes kwam aan de andere kant, toen mej. A. de Groot de stand op 20 bracht. Een gelijk opgaande strijd ontstond, maar beide partijen weigerden doelpunten te maken, zodat de rust met een 20- voorsprong voor WF inging. In de tweede helft kwam HVS het eerst tot scoren (21). Maar korte tijd daarna maakte fnej. T. Zonne veld er 31 van. Kort voor het einde slaagde HVS erin de bal tweemaal achter de Schiedamse doelvrouw te deponeren en bracht daarmee de stand op 33. Verder dan een afge keurd doelpunt voor WF kwam het niet meer. De punten werden dus gedeeld. De dam es-junioren speelden tegen Een houten schuurtje stond gister middag ln brand in de Damlaan. Twee kinderen hadden omstreeks half één naast het schuurtje van mevr. M. K. de V. een vuurtje ge stookt. De brandweer onder leiding van de heer Titulair bluste met een nevelspuit. juni. Het gevolg is, dat in enkele dagen honderden kaarten moeten worden ingeschreven en er vaak lang gewacht moet worden alvorens men de kaart dan ook niet te wachten, maar reeds in zijn bezit heeft. Aangeraden wordt (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse reservepolitie heeft zaterdag met twee groepen deelgeno men aan vaardigheidsproeven, die in Wassenaar zijn gehouden. Aan deze wedstrijden hamen in totaal zestien groepen deel. Een van'de Schiedamse groepen, onder leiding van. de heer N. Jansen behaalde een eerste prijs. Deze prijs bestaat uit een fraaie wisselbeker, die tot voor kort. in het bezit was van een Haagse ploeg. Het wedstrijdprogramma omvatte onder meer schieten, exerceren en surveil leren. Eerste klasser Demos had bij The Rising Hope een half uur nodig om de zenuwen de baas te worden. De roodzwarten keken toen al tegen een 1O-achterstand aan, die echter door Falandt teniet werd gedaan: 11. In de eerste helft werd niet meer gedoelpunt. Na de thee ging Demos onmiddellijk in de aanval en dit re sulteerde in de zevende minuut tot een doelpunt van C. Tettero, 12. J. Falandt scoorde nummer drie en na dat de thuisclub de achterstand tot 2—3 had teruggebracht, maakte Ch. Tettero er met een fraaie boogbal 24 van. Na drie minuten was het G. v. d. Wal die DWS de leiding gaf: 01. Hoüandiaan maakte direct hierop de gelijkmaker. Zes minuten later bracht Holiandiaan de stand op 21. Het spel werd hierop wat heen en weer gegooid, waarbij de beide doel- verdedigers fraai keepwerk toonden. Maar voor de rust waren het G. v. d. Wal en Aat Sigmond die de stand in het voordeel van DWS lieten over slaan: 23. In de zevende minuut na de rust Tegen de verwachtingen in is er in april bij de Schiedamse Spaarbank Anno 1820 goed gespaard. Omdat in deze maand velen kosten hebben m verband met de schoonmaak en bij komende aanschaffingen, stelde men zijn verwachtingen niet hoog. Toch is er in april ruim 155.547 meer ingelegd, dan terugbetaald. Ingelegd werd een bedrag van 1.289.479 en terugbetaald werd 1.133.932. Op 30 april hadden de spaarders tezamen een tegoed van ƒ33.107.927. Vorig jaar bedroeg dat tegoed ƒ28.687.546. Het aantal jeugd- spaarders steeg tot 1663 met een tegoed van 547.624 ruim. De jongstleden gehouden straatcollecte ten bate van de geza menlijke militaire fondsen heeft een bedrag opgebracht van 1004.14. werkdagen, behalve des zaterdags, en wel van 8.15 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur, Afd. Algemene Zaken ten stadhuize. Woensdagavond om acht. uur houdt de aquariumvereniging Natuurgenot in Huis haar maandelijkse bijeen komst in de benedenzaal van De Amstelbron. De bekende planten kweker Vlasblom zal een lezing hou den over aquariumplanten. De heer Vlasblom zal zijn betoog verluchten met een serie kleurendia's en verder ter illustratie een aantal planten meebrengen. Hij stelt deze plantjes ter beschikking van de ver eniging. Ieder die belangstelling heeft voor deze lezing is welkom. De toe gang is gratis. ODI moest aan een bijzonder goed op dreef zijnd GKV partij geven. Vooral het eerste aanvalsvak van de gasten speelde heel sterk en zorgde lot voor een 02-voorsprong. De beide andere vakken waren voor de korf niet zo gevaarlijk, maar zij waren hun ODI-tegenstanders toch ruimschoots de baas. De eerste helft werd met 13 afgesloten, waarin SCHIEDAM Geboren: Adrianus F, H., z.v. J. G. P. van Leeuwen en H. M. van Tienen; Johannes W., z.v. L. J. van Vessem en H. Harte; Catharina M. L., d.v. A. S. F. de Rond en T. L. M. Westerman; Ge- rardus B., z.v. P. J. van Pelt en I. G. Groenhorst, Overleden: H. M. Lourcns, 76 J., wed. van- H. M. Offerman. i - i vermagerend hapje voorzet. De dames krijgen een slankmakend pak aan zodra ze zich onder behande ling van Fasquier stellen, dat zc pas b(j het ver laten van de zaak weer uittrekken. het ODI-doelpunt als laatste werd gescoord. Het einde kwam met 2—7. nadat uit het tweede tegenpunt de stand op 25 was gebracht. Schiedam heeft tegen Phoenix wat ongeïnteresseerd gespeeld, vooral toen het met schieten niet erg wilde lukken. Als dat wel het geval was geweest zou Phoenix niet met 7—1 hebben gewonnen. D. Vermeulen zorgde voor de eerste treffer en daarmee nam Schiedam de leiding. Tegen de felle wind in werd de eerste helft met 4I voor Phoe nix afgesleten. Na de rust waren onze stadgenoten wat sterker, maar toen de thuisclub op fortuinlijke wijze haar voorsprong tot 51 opvoerde geloofde de dames en heren het wel. Degradatie was immers niet meer mogelijk. Daarover is intussen ook beslist. Blauw Wit '51 is het haasje. De toch al zwakke Succes-ploeg moest met verscheidene invallers aantreden tegen het sterke Achiiles. Dat heeft geen medelijden gehad Met een 15—2-nederlaag moesten onze stadgenoten huiswaarts keren. De overige uitslagen zijn: Schie dam 2Charlois 3 41, Ahoy 2 Succes 2 3—1, Blauw Wit 4—ODI 3 21: jeugd: Spangen 2Succes 43: aspiranten: Velox a—Schiedam a 07. Schiedam b—OSCR c 06 en Hillegersberg dSchiedam c 01, In het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam zijn de volgende verpleeg sters geslaagd voor het diploma A: zr. M. Baauw, zr, E. D. Bllderbeek, zr. W. H. den Braven, zr. J. H. K. C. van Ginkel. zr. W. F, Kats. wist Holiandiaan gelijk te maken. Tot de achttiende minuut verliep het spel over en weer en waren de ver dedigers de aanvallers de baas. tot dat Steef Ou borg met een fraai doel punt DWS de leiding gaf: 34. Vijf minuten voor tijd werd een overtreding van Holiandiaan met een strafschop bestraft. G. v. d. Wal nam de penalty en een strak schot be landde in de uiterste hoek: 35. Deze stand was ook de eindstand van een wedstrijd die stevig maar spor tief gespeeld werd. Dames DWSVerburch. Het eerste dames-elftal heeft een verdiende nederlaag geleden tegen een sterker spelend Verburch. In de tweede mi nuut wist Verburch al te scoren: 0 1. Vier minuten later was het al 02. In de zeventiende minuut wisten beide ploegen het net te vinden en de ruststand was 1—3. Direct na de rust was het Verburch die niet van plan was om te verliezen en de voor sprong bleef vergroten tot 16. Het was Toos Salarie die drie mi nuten voor tjjd de stand op 26 bracht, wat ook de eindstand was. Met deze overwinning is Verburch kampioen geworden. Grote belangstelling blijkt er te bestaan voor het nationale judotoer nooi. dat Reinier Hulsker op Hemel vaartsdag in zijn sportcentrum in Schiedam organiseert. Tot nu toe hebben zich reeds ruim 220 judoka's opgegeven. Verrassingen acht men zeker niet uitgesloten tijdens deze wedstrijden, omdat de wedstrijder varing van velen nog maar gering Is. Een van de kanshebbers is Snijders uit Eindhoven. Zoais bekend zal zijn tweelingbroer binnenkort in Rome deelnemen aan de Europese judo kampioenschappen. Van de deelne mers uit Schiedam heeft Stoker een goede kans. Advertentie I.M. Voor de Katholieke Kring te Schie dam brengt Comedie 1960 op donder dag 18 mei in het Passage-theater het spel „Corsica", een komedie in drie bedrijven van Henri Bernstein. Medewerkenden zijn Rie Gilhuys, Ton Kuyl, Manon Alving. Frits But- zelaar en Gerard Doting. Voor de regie tekent Jan Retèl. Aanvang acht uur. De Schiedamse postduivenvereni ging De Postduif nam met 430 dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Neufvilles (148 km). De duiven zijn om acht uur gelost. De eerste prijs- duif kwam om 9.35.00 binnen en de laatste om 10.00.00 uur. De eerste twintig uitslagen zijn: 1 F. Koppenhagen; 2, 5 H. Kant: 3 H. Crama en co; 4, 11 Kant Sparla; S, 10, 12 A. Smits: 7. 17, 18 C. V, d. Grfjp en co; 8 A. v. d. Grijp; 9, 16 W. Jansen; 13 J. Doejaaren; 14 C. v. Tricht en co; 15 J. Koffleberg; 20 A. Vis. Advertentie lil Poule A meisjes: Achilles, Dynamo, Hercules, de Jagers. Poule B meisjes; Athene, Holian diaan, Marathon, Sport eVreent, Wil ton F. (Van onze Londense correspondent) Het opzienbarende geval van de Britse diplomaat en Busslscbe spion George Blake Is met z(jn veroordeling tot 42 jaar gevangenisstraf niet af gelopen. Integendeel. De grote crisis ln het parlement moet nog beginnen. De Brilse pers cn de publieke opinie weigeren het weinige te geloven dat ze officieel verteld wordt. Het beeld van de jonge, begaafde diplomaat die nooit in vaste dienst werd aangesteld en tien jaar geleden uit overtuiging Russisch spion werd, omdat hij aan het communisme ge loofde klopt niet meer. Achter bet portret van een jonge, onbelangrijke diplomaat tekenen zich de trekken af van Iemand die een hoge rang ln de Britse geheime dienst had. Blake heeft zowel de Russische als de Britse spionagediensten van in formaties te hebben voorzien de Russen waarschijnlijk van. betere in lichtingen dan de Britse. Minstens een deel van het Britse spionagenet in het buitenland schijnt door Blake aan de Ruge^p, SsSSjteP te zija, waar. door het zijn gehele waarde verlo ren heeft. Dank zij de Labour-afgevaardigde Marsh is de Britse pers van de muil korf bevrijd die haar door regering verleden week was omgedaan. Marsh heeft premier Macmillan botweg ge vraagd' of Blake in dienst stond van het inlichtingen? pparaat van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken of niet. Dit aspect van de affaire mocht door de Britse pers niet behandeld worden, maar niemand ton haar ver bieden te schrijven over vragen die een lid van het parlement tot de re gering richt. Misschien zal er nog veel meer ge vraagd worden, bijvoorbeeld of het waar is dat Blakes verraad ontdekt werd, toen hij poogde de spionage- groep van Londsdale te waarschu wen, die kortgeleden tot 25 jaar ver oordeeld werd. En of het waar is dat deze Lons dale, een ambtenaar van de Britse Admiraliteit, reeds jaren geleden by het geval van het echtpaar Rosen berg betrokken was, it in Amerika ter dood werd veroordeeld omdat het de atoomgeheimen die dr. Klaus Fuchs verraden had aan de Kussen doorgaf. Er zal worden gevraagd of het waar is dat tal van Britse geheime agen ten in het buitenland reeds zijn te ruggeroepen naar Engeland,misschien te laat, omdat de Russen dank zfj Blake op ds hoogte zijn van hun identiteit. Fa. A. K. VAN DKIt WMNGAART Fabriek Yan werktuigen cn gereedschappen Gustoweg 27 - Tel. 69355 - Rotterdam vraagt voor zo spocdis; mogelijk o.a. voor onze nieuwe slijpmachine Voor bekwame vakmensen hebben wij een zeer in* teressante loonregeling. ONS BEDRIJF IS ZATERDAGS GESLOTEN Aanmelden*, dagelijks van 8 uur tot 17.30 uur aan ons bedrijf en eventueel 's avonds na 7 uur uitsluitend tele fonisch 18 4177. De mooiste en toch de goedkoopste Met dubbele garantie van Tricótbest en Enkalon Poule C meisjes- Acilles 2. Dynamo 2. Hercules 2. Schutters, Poule D meisjes: Holiandiaan 2, Sport Vereent 2, de Jagers 2, Thor- beckeschool. Poule E meisjes: Athene 2, Willem Brouwersch.. Schutters 2, Wilton F. 2, Hercules 3. Poule F meisjes: Burg. Verv. sch„ Dr. Kuyperschool, Thorbeckeschool 3. Torbeckeschool 2, Wilton F. 3. Poule G jongens: Achilles, Dyna mo, Schutters, Willem Brouwersch., Hercules. Poule H jongens: Hermes, Sport Vereent. Thorbeckeschool. UHV. Poule J jongens: Achilles 2, Dyna mo. Hermes 2, St. Martinusschool, Willem Brouwersch. 2. Rotterdam 8 mei. Aanvoer 2352 dieren. Hierbij waren 1376 vette koeien en 976 varkens. De prijzen waren: vette koeien le kw 3.00-3.40. 2e kw 2.75-3.00, 3e kw 2.50-2.75 en varkens 1.80-1.75-1.70 alles per kg. Overzicht: aanvoer vette koeien ruimer en handel redelijk. De prij zen van le kwaliteit wat stijver, ver der stabiel, extra kwaliteit boven notering. Aanvoer varkens groter, handel dalende en prijzen prima, vleesvarkens boven notering, slacht- zeugen 1.50-1.60 per kg. Engels pond 10.04a10,05 Amerik. dollar 3.59,1*—3,59,L Franse frank 73,301—73,355 Belgische frank7,168— 7 161 Zwitserse frank82,971—86,025 Zweedse kroon 69,551—69,601 Duitse mark 90.465—90,511 Deense kroon 51,86151,91 j Noorse kroon 50 19 50'04 Canada 3,633— 3,64 Italiaanse lire 57,881—57,931 Oostenrijkse schilling 13,773—13,783 O ROTTERDAM 8 mei. Aan de Visafslag alhier werden van JJmui- den. Den Helder, Scheveningen Vlaardingen, Stellendam en elders 250 kisten verse zeevis aangevoerd De prijzen waren: Schol midd. 40— 44:klein 20—27; Schelvis midd. 36— 47; klein 2022; Kabeljauw gr 37 51; middel 29—38; klein 25—28; Ma kreel 1419; Wijting 1420; Kuit 0,650,90, alles guldens per kg. Door onbekende oorzaak sloeg gisteren omstreeks 6 uur de viifriv- jange G. a. E. met een bromfiets op de Rotterdamse Dijk over de kop. De man werd met een hersen schudding naar het gemeentezieken huis gebracht.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1