SVV-honkballers houden eerste punt in Schiedam Schiedam nog steeds zonder verliesnunt Schaaktoernooi krijgt nog een verlengstuk KNBB-district gaat prijzen uitreiken 134.700 '-(Sb 1.50 Zwervende hond Vrachtauto rijdt meisje aan Duivennieuws W F-heren wint van AIIC (6-7) Aan onze adverteerders in Sohiedam en omstreken TAXI EUROTAX 69460 Baby gered van verstikking door onbekende Kapitein van Huba gestraft sss».».»»» HET VRIJE VOLK DINSDAG 16 MEI 1961 PAGINA 4 Na twee verloren wedstrijden tegen ADO en PSV, in welke wedstrijden SW toonde dat zij goed honkbal kan spelen en waarin de gelukkigste club heeft gewonnen, zijn de SVV'ers er zondag in geslaagd het eerste punt in Schiedam te houden. chiedammers onder elkaar Bloemist opgelicht Ongenode gasten bezoeken kantoor voor alles wat uw radio en tv betreft modem Burgerlijke Stand TELEFOON De romans zijn in iedere boekhandel verkrijgbaar en kosten slechts 551ste STAATSLOTERIJ 4e kias 2e nj* Weer was het een goede honkbalwedstrijd. Daarom was het dan ook erg jammer, dan aan het einde van de wedstrijd de goede geest verloren dreig de te gaan door de vervelende houding, welk dc achtervanger van SVV Koos de Haas aannam tegen de hoofdscheidsrechter. De hoofdscheidsrech- ter stuurde hem dan ook van het veld. Schiedam gaat op de ingesla gen weg voort en doet goede pogin gen om het verloren terrein, door degradatie naar de derde klasse, te rug te winnen, want ook dit weekend slaagde het erin om een overwinning te behalen, zodat het nog zonder verliespunt is na drie wedstrijden. SW—HFC Haarlem 7—7. HFC kwam als eerste in het slagperk, maar kreeg geen vat op werper Hans de Lange, welke slechts drie slag mensen aan slag duldde, die even veel nullen opleverden. Voor SVT wist Gerard Gommel ais eerste slag man reeds een driehonkslag te plaatsen. Alhoewel de honken door SW'ers werden bezet kon HFC het scoren beletten door de volgende slagmensen voor nul naar de kant te verwijzen door drie-slag en twee maal goed aangooien. Ditzelfde herhaalde zich in de tweede innings, wederom gingen drie Heel erg jammer. Dat was mijn eerste gedachte, toen ik vernam, dat het in het vervolg niet meer toege staan zal zijn om tentjes te houwen op de grasvelden, die tussen de woon blokken van dit goede Schiedam lig gen. U hebt het gisteren kunnen le zen in mijn lijfblad: de gemeentelijke grasmaaimachine breekt zijn tanden kapot op de stenen en stukken ijzer die als tentharingen hebben dienst gedaan en vervolgens zijn achterge- laten. De jeugd zal dus geen tentjes meer mogen bouwen. Ik herinner me nog heel goed uit eigen ervaring, hoe heerlijk het is om met een geïmpro viseerde tent als basis allerlei avon turen te beleven, die de verhalen van Karl May in. de schaduw stelden. Hoe moet dat nou met de jeugd üi onze stad? Je kunt toch niet aan het verbieden blijven, dacht ik.- Stadsjeugd heeft toch altijd al de omstandigheden tegen, als zij zich eens flink wil uitleven. De ruimte ontbreekt voor een ferme ontlading van de jeugdige energie. En moeten we nu bij die door de stad al opgeleg de belemmeringen nog ettelijke van eigen vinding voegen? Ik vrees, dat dit slechts tot gevolg zal hebben, dat de politiële baldadig heidsstatistieken steeds onrustbaren der cijfers gaan aanwijzen en dat er vernielingen worden aangericht, die de herstelkosten van de maaimachine vele malen zullen overtreffen. Ik wil er bij onze gemeentelijke autoriteiten dan ook ernstig op aan dringen, dat er gezocht wordt naar 'n mogelijkheid, om zowel de tentjes als de maaimachine te sparen. En daar bij geef ik (maar dat is heel erg persoonlijk) de voorkeur aan tentjes. De Gatsometer is een merkwaardig apparaat, waarmee de politie haar- zuiver kan meten, hoe hoog de snel heid van een passerend: auto is. Hoe ermee wordt gewerkt, zal weinig Schiedammers nog onbekend zijn, dunkt me, want het hanteren van dit apparaat door de dienstdoende poli tiemannen is een openbare vermake lijkheid geworden. Op de B. K.-laan wordt er nogal eens met de Gatsomete.' gecontro leerd. De politieauto wordt dan uit het gezicht neergezet, maar als dat gedaan wordt, om de automobilisten niet al van verre op de controle op merkzaam te maken, dan schiet deze maatregel zijn doel voorbij. Aan de andere zijde van de rijweg staat namedijk een drom mensen in stille aandacht te kijken naar deze elektronische demonstratie. Bij het zien van die belangstellende menigte zal menig weggèbruiker al hebben gedacht, dat een ongeluk was gebeurd en bijgevolg zijn snelheid vermin derd hebben. INVALLER DINSDAG Bioscopen: MONOJHOLE' Da beul van Springdale, 2 uur (14 Jr.) Onze man in Ha vana, 7 en 9.15 uur (14 Jr.) PASSAGE: Go naked In the world, 2 en 8.15 uur (18 Jr.) ien toonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 105 uur. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: De beul van Springdale, 2 uur (14 Jr. 5 Onze man in Ha vana. 7 en 9.15 uur (14 Jr.) PASSAGE: Go naked in the world, 2 en 8.15 uur (18 Jr.) Ien toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 105 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: Jaarvergadering NCVB NleuWland, 8 uur. CHR SOC. BELANGEN: SRB con tactavond instructeurs. 8 uur. MUSIS SACRUM: Filmavond Wllton- FUenoord, 8 uur. Haarlemmers met drie-slag terug naar de bank en kon SW, nu door Mary Gommel, scoren door goede honkslagen van Van Meeteren en een stootslag van Hans de Lange en twee doorgeschoten ballen. Na twee in nings leidde SW dus met 2—0. De derde innings werd voor SVV noodlottig. Van Strien kon door een honkslag het eerste honk bereiken en door een veldersfout het tweede honk, waarna zijn teamgenoot Dek ker een twee-honkslag plaatste, zo dat Van Strien de thuisplaat bereik te. De volgende Haarlemse slagman kwam door een veldersfout van SW ook op het honk. Daarna gingen twee slagmannen spoedig voor nul aan de kant, doch v. d. Geve! van HFC plaatste opnieuw een honkslag, waar door Dekker de gelijkmaker scoorde. Budding wist daarna een verre tik te geven, welke door het verre veld van SVV niet goed werd verwerkt, zodat alies binnen kon lopen en SVV dus ineens tegen een achterstand van 52 stond te kijken. De gelijkmakende slagbeurt «ever- de voor SVV niets op. In de vierde innings plaatste Harting voor HFC weer een honkslag en wist het twee de honk te bereiken .door een door geschoten bal. De volgende slagman ging met drie-slag uit. Dekker kwam weer aan slag en plaatste een verre tik in het buiten- veld Thans kon de SW'er deze bal prlnia vangen, doch Harting wist door snel honklopen toch de thuis plaat te bereiken en de achterstand van SVV werd hierdoor 62. In de vierde gelijkmakende slag- beurt wist Wout van Meeteren door een goede honkslag het eerste honk te bereiken. De SVV'er Mary Gom mel kwam 'in het slagperk en wist door een prachtige home-run zich zelf" en Van Meeteren binnen te slaan. Weer liepen de honken vol, doch door de honkslagen niet ver genoeg weg te krijgen konden de Haarlem mers nullen maken. Stand na vier innings 4—6 voor de Haarlemmers. In de vijfde en de zesde innings kon geen van beide ploegen scoren. In de zevende innings 'echter kon. SW opnieuw inlopen, toen na reeds twee nullen Koos de Haas met vier- wjjd op de honken kwam en daarna Cees v. d. Gaag door een foute vang der Haarlemmers ook de honken be reikte. Het tweede en derde honk waren bezet, toen Wout van Meteren een tik gaf, welke door dé Haarlemse kortc-stop verkeerd werd aangegooid. In plaats van een nul te maken, kwa men Koos de Haas en Cees van der Gaag over de thuisplaat, hetgeen de gelijkmaker opleverde: 6—6. In de achtste innings wisten de Haarlemmers opnieuw een voor sprong te nemen. Ook de negende siagbeurt van Haarlem bracht niets op. SW wist nog gelijk te komen, door dat Toon Goetgeluk kon scoren door een wilde worp van de Haarlemse werper en binnengeslagen door Mary Gommel. De werpersresultaten zijn: Hans de Lange (SVV) 16-2-9; A. Kloos- wijk (HFCt 8-6-9. SVV bezoekt tweede pinksterdag HCK 2 in Haarlem. Zij hebben nu het genoegen gesmaakt het eerste winstpunt te behouden en als er voor gevochten wordt kunnen dit week einde opnieuw punten mee naar huis genomen worden De sW-reserves, zowel het tweede als het derde negental, leden beiden een nederlaag. Het tweede speelde tegen ADO 2 in Den Haag en het derde verloor van VUC 1 thuis. Tjikalong 2Schiedam 1 3II. Op nieuw heeft, Schiedam 1 gewonnen. Nu werd Tjikalong 2 aan zijn zege kar gebonden. In deze wedstrijd stond de ex-iunior van het vorig sei zoen J. vanNamen op de werpers plaat. Hij heeft dit goed gedaan en werd goed gesteund door zijn vel- ders. In het algemeen was het een goe de wedstrijd, vooral van de zijde der Schiedammers, Reeds in de eerste innings legden de Schiedammers de fundamenten voor hun zege, want Huet kwam met vier-wijd op de* honken, waarna P. Tettelaar een twee-honkslag plaat ste. Kempen kon daarna weer een honkslag in het veld neerleggen, zo dat reeds een punt werd gescoord en de honken bezet bleven, J. Tettelaar zorgde er met een voor. dat de eerste innings reeds werd gebracht op een 3O-voor sprong voor Schiedam, Tjikalong zag geen kans hierop een antwoord te geven, terwijl in de tweede innings Dijksman van Schie dam opnieuw poogde te scoren, het geen niet geschiedde door goed aan gooien van. Tjikalong. Hij werd op het thui^ionk uitgetikt. In de Tweede gelijkmakende slag beurt wist Tjikalong een tegenpunt te scoren door slecht aangooien van Kempen. In de derde innings wist Kempen een tweehonksiag te plaatsen, ter wijl de honken volliepen door een honkslag van v. d. Have en vier-wijd voor P. Tettelaar. Door honkslagen van p. de Bruin en J. Namen konden opnieuw 4 Schiedammers het thuishonk pas seren. terwijl Tjikalong alleen zi.in werper Torpue binnen kon krijgen: 2—7. De vierde innings bracht opnieuw puntenivinst voor Schiedam, want door honkslagen van Dijksman. Van Namen en Tettelaar konden Dijks man en Van Namen opnieuw scoren. De zesde innings was voor beide partijen puntloos, maar in de zeven de innings wist P. Tettelaar door een twee-honkslag van Dijksman op nieuw te scoren, nadat v. d. Have na een twee-honkslag op het honk werd uitgetikt. In. de achtste en laatste Innings kon P. v. d. Ruiven de thuisplaat passe ren na een twee-honkslag van Tet telaar. Tjikalong kon in de gelijk makende slagbeurt slechts nog een punt scoren, hetgeen zijn oorzaak vond in het slechte veldwerk van Schiedam in deze innings. Werpersresultaten: J. v. Namen (Schiedam 14-5-3; Torque (Tjika long) 8-9-12. De reserves van Schiedam lieten weer van jich spreken, door goede overwinningen. Vooral het derde team zorgde voor een grote overwin ning door Leonidas in de vierde klasse met 365 te verslaan. Het tweede team won met 299 van Feijenoord 2, hetgeen hoofdza kelijk kwam doordat de reserve-wei- per van Feijenoord reeds In de eerste innnings 10 maal vier-wijd gooide, zo dat toen reeds de stand voor Schie dam 2 op 12—0 werd gebracht. Bloemisterij Corona op de Hoog straat te Schiedam is het slachtof fer geworden van een oplichter. Een man. die zich legitimeerde met een doorlopend toegangsbewijs voor de Floriade. kocht er voor 12,50 een boeket bloemen. Later bleek echter, dat het adres in Rotterdam wat hij had opgegeven, niet klopte. Men ontdekte tenslotte, dat de man de bloemen voor 6 in een Schiedams café heeft verkocht. De strijd in de hoofdklasse van het toernooi om het persoonlijk schaakkampioenschap zal een verlengstuk krijgen. Van Baarle wist Haring, die nog steeds ongslagcn was gebleven, een zeer kostbaar punt afhandig te maken. Kostbaar, omdat Haring aan een overwin ning of zelfs aan een remise genoeg had om zich kampioen van Schiedam te kunnen noemen. Een te voorzichtig spel in een positioneel voor Haring uitstekende stelling, gaf Van Baarle de gelegen heid zich tegenkanscn te verschaf fen. Bii het afbreken der partij was de stelling zo. dat een remiseresul taat het meest waarschijnlijk zou zijn geweest. Bij de hervatting echter greep Haring mis, letterlijk en figuurlijk. In plaats van een voorgenomen pionzet uit te voeren greep hij zijn paard aan en moest deze zet regle mentair voltooien, waardoor hij een pion verloor. Met grote nauwkeurig heid bracht Van Baarle deze partij daarna tot winst; een prachtige prestatie. Nu beide spelers ieder 2 punten hebben, is nu al zeker dat tussen hen en mogelijk nog tussen Reitsma een beslissingsronde zal moeten worden gespeeld Reitsma krijgt hierdoor een onverwachte kans alsnog definitief beslag te leggen op de wisselprijs „De Zilveren Koning". De jeugdige Peter Sey heeft het gepresteerd om door een overwinning op Uermse beslag te leggen op het predikaat kampioen le klasse. Een resultaat dat volkomen verdiend ls. Up to date met de openingstheorie Een grote, zwarte, langharige hond (teef) is zwervend aangetrof fen op de Lange Haven te Schiedam. De eigenaar is onbekend. De politie heeft het dier naar het asiel ge bracht. Bij II. Jacobs N.V. in de Tuinlaan te Schiedam ontdekte men maan- j dagmorgen dat er was ingebroken, j Er was een draadglasruit van de fa- briekspoort ingeslagen met een hou ten deksel van de luchtkoker. De deur is vervolgens geopend, na dat enkele balen peulvruchten die er voor stonden waren verplaatst. Alle laden van bureaus en kasten in het kantoor werden doorzocht en de in houd is over de grond gegooid. Uit een keukenlade bleek een linnen zakje met ƒ31 en een blikken doosje met ongeveer 10 verdwenen te zijn. Je kunt hoog springen of laag springen, maar je moet roeien met de riemen die je hebt. Dat geldt ook voor dc atlclc Mary Bignal, hoogspringstcr en sprint ster. Haar begeleider is de roeier Sidney Rand. Het plaatje is ge nomen in Londen. Rand is 26 en Mary is 21. In de Lange Kerkstraat te Schie dam is maandagmiddag omstreeks vijf uur de 10-jarige Theodora van Engelen aangereden door een vracht auto. Het meisje reed op de fiets langs een stilstaande vrachtwagen en werd toen gepasseerd door een vrachtauto met oplegger, die haar raakte. Het, kind viel. maar kwam er met wat schaafwonden van af. Haar fiets werd volkomen vernield. De vracht auto was doorgereden. De politie achterhaalde hem echter in de Mon- signeur Nolenslaan. De bestuurder G. H. zei dat hij niets van het onge val gemerkt had en verklaarde on middellijk contact te. zullen opnemen met de ouders van het meisje om de schade te regelen. Postduivenvereniging De Snelvlie- vliegers te Schiedam heeft zaterdag een wedvlucht gehouden vanuit St Ghislain (170 km). De eerste twintig uitslagen zjjn: H J Tjaden, 1, 3, 17, 19; S Krouwel 2, 5; A Faas en zn. 4, 10, 12, 14, 15, 18; T Morra 6; A v d Bie 7; M Broekh v Mouxik 8, 16: P Sprong 9; W Egging 11, 13; G Riet veld 20. De SCV de Postduif hield een wed vlucht met 450 duiven vanuit Chinay (196 km). De duiven zijn om 6.15 uur gelost. De eerste arriveerde om 8.48.00 en de laatste om 9.20.00. De eerste twintig uitslagen zijn: A Brokling 1; A. Smits 2, 6; W Jansen 3, 14; Kant-Sparla 4, 16; F Eijken- broek 5; J Verhaal 7, 20; JDoejaaren 8, 9, 19; Du Chartenier 10; M v Lin- gen 11; Th Jansen 12; A. Brouns 13; Th Hersbach 15; A Koffieberg 17; W Poelman 18, Op vrijdagavond 23 juni organiseert het district Schiedam van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond in café-restaurant Mes aan de Schiedamseweg 17 te Vlaardingen haar jaarlijkse algemene prijsrei- king. Dan komen alle districtskampioencn en de nummers twee bij elkaar om uit handen van districtsvoorzitter, de heer J. N. L. van Dam, de door hen gewonnen prijzen in ontvangst te nemen. Voor de BV LEV, welke vereniging in café-restaurant Mes is gevestigd, is het wel een zeer bijzonder jaar ge worden, want deze vereniging heeft niet minder dan 4 kampioenen en één tweede-prijswinnaar. Ook de teams, die in competitie wedstrijden de eerste plaats wisten te veroveren, zullen een prijs ont vangen. Hieronder volgt de opsomming van alle districtskampioenen met de tweede-prijswinnaar. 5e Klasse libre: A. Spronkers en S. de Waard beiden LEV, 4e klasse libre K. van Dorp (OBK), B, van Ringelesteyn (DVS), 3e klasse libre: M. van Kempen (LEV), J. Suurmond (Bellevue), 2e klasse libre: A. v. d. Does (LEV), M. Leyte (RES), le klasse libre; J. v. d. Velde (LEV), A. Willebrand (RES). Hoofdklasse libre: C. Ruggenberg (Rembrandt), E. Buytenhek (Schie dam). Rembrandt-iibrebeker; A Dirk (DGL), J. v. Unen (Schiedam). Ca- drekampioenschapJ. v. Duijl (Rem brandt), J. v. Eijk (Sunlight). Band stoten NN-beker:. J. H, v. Duijl (Rembrandt), G. H. Waida (Rem- Advertentie LM. In een zeer harde wedstrijd hebben de heren van Wilton-Fijenoord (handbal) het zondag gepresteerd het sterke AHC in Den Haag met 67 te verslaan. Door de zwakke leiding is deze wedstrijd wel eens te hard geworden. Na het begin bleek al spoedig dat beide 'partijen elkaar niets toe zou den geven en er werd al direct zeer fel gespeeld waartegen de scheids rechter niet ingreep. Wilton nam de leiding door J. Foncke en deze zou voor de rust nog tweemaal score De Hagenaars maakten gelijk ..sar de Schiedam mers hadden bij de rust een 34 voorsprong. Na de rust was Wilton steeds in de aanval en wist 't zelfs tot 47 uit te lopen door J. Foncke tweemaal en H. Overheul. Even voor tijd wisten de Hagenaars de bal toch nog twee maal achter de uitstekende Schie- damse doelman te plaatsen. Maar verder lieten de WF-mannen het niet komen, zodat zij twee kostbare punten in de wacht sleepten. De aspiranten a speelden tegen DWS en verloren met 39, terwijl b gelijk speelden met 11. De c-tjes speelden hun eerste wedstrijd vriend schappelijk tegen WIK uit Vlaardin gen en verloren met 2—6. brandt). Maltharaket (libre); J. v. d. Valk (Flardinga), L. v. Soclen (E. Nous). Driebanden klein: H. Seger (Karseboom). A. Weeland (E. Nous). Comp. Driebanden groot: 1 Rem brandt met J. v. Duijl, G. H. Waida en G. Valkesteyn; 2 Entre Nous B met J. Warmerdam, A. Bleiksloot en G. v. Schellebeek. Competitie afd. E. DVS met B. Heeze, B. v. Hingele- steyn, J. Roelfsema en B. Duchénne. Competitie afd. F. DVS met J.. den Toom, J. Falandt, J. Jans en F. Groenhorst. Vrije-Voikbeker: 1 De Waal B, 2 De Waai A. Gordonbeker; nog niet bekend. P. v. d. Waterbe ker: nog niet bekend. De Vierspelenkamp, welke gedu rende 15 jaar in het district als een topwedstrijd gold, welke veel be langstellenden trok, ging dit jaar niet door wegens gebrek aan be langstelling. Geboren: Barend A H z.v. B W M Bekker en W Janssen; Wilhclmina d.v. A. de Groot en C M van den Hamei'; Cornelia d.v. H Gelens en E J Wissink; Jan A z.v. M van der Vlist en H C van Delft; Richard W A z.v. A J J Rommers en P Brokerhof; Jo hannes M z.v. T H M Bierhuizen en A W M van Dru ten; Nies je d.v. P Verboon en N Ritman: Linda d.v. P J C Heyster en G J Bijl; Johannes F z.v. J Vink en C P A van Dun; Ellen d.v. A J H Prasser en J Li '.e- man; Maria J J d.v,. R v d Laan en H M Eras; Jacqueline.N d.v. G de Beauvesier Watson en M H Pijn- acker; AJdo H. z.v. W L Eisma en W A Reeser; AntonJe z.v. J Dontje en H Kooijman; Hendrika A M d.v. P D Joosse en A G Zondag. Ondertrouwd J A J van Alphen, 37 jr, en J J M Sehellekens. 23 jr; J E van Ast, 19 jr. en E M J L van der Boor, 18 jr; P J van den Berg, 25 Jr, en A Groeneweg. 24 jr; H F van Esch, 38 jr, en C Kaasjager, 34 jr; J Groeneveld, 22 jr, en L Huis man. 21 jr; G F de Jong. 24 jr, en J. M. Offenberg, 23 jr; F J Jordan, 25 jr, en C van Vuuren. 23 jr; L van der Kaag. 30 jr. en J C Witsel, 24 jr; G Lagendijk. 27 jr, en L van Loon, 23 jr; R R R, R van Oost. 27 jr, en J van Dooren, 20 jr; A. Slingerland, 21 jr, en G van Geijl, 20 jr; W C Treurniet. 24 jr. en E van der Wal. 23 jr; F H V H Verbunt, 23 jr, en J I M M Jansen, 21 jr: R Zinn, 25 jr, en P C A Moen, 23 jr; M J Pikaar, 25 jr. en G G Duistermaat, 21 jr. Gehuwd: J W R Versloot, 30 jr, en L W Schouten, 29 jr; L Robijn, 27 jr, en J Winkel, 18 jr; C M W Ruig- rok, 44 jr. en J A M Ruigrok, 36 jr; G G F Meijer, 24 jr, en K van. der Most, 24 jr; HF van Rijn, 25 jr, en M H Bals, 20 jr; H M van der Tuijn, 26 jr, en M C Kruithof, 21 jr; ACM Ruigrok, 24 jr. en J J J van de Wa ter, 23 jr; C W J de Vos, 19 jr, en A H Baas, 17 jr; B C yan As, 19 jr, en M P Witberg, 21 jr. Overleden: ACM Niemeijer, 10 weken; G H Hengst, 73 jr. Ten gevolge van het steeds toenemend aantal advertenties en de vrije zaterdag, ook voor het dagbladpersoneel, zijn wij gedwongen onze adverteerders te verzoeken hun adver tentieteksten c.q. -matrijzen volgens onderstaand schema in ons bezit te doen zijn. Advertenties voor dinsdag i/m vrijdag. Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties, waarin nog zetsel moet worden verwerkt, inleveren uiterlijk één "dag, voor-plaatsing, tot niet later dan 13.30 uur. Complote-matrijsadv<w,ter,ties inleveren uiterlijk - de dag voor plaatsing tot niet later dan 17 uur. Advertenties voor zaterdag. Teksten zetadvertenties en mati'ijsadvertenties, waarin nog zetsel moet worden verwerkt, inleveren uiterlijk donderdag tot niet later dan 13.30 uur. Complete matrijs- advertenties inleveren uiterlijk donderdag tot niet later clan 17 uur. Advertenties voor maandag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties, waarin nog zetsel moet worden verwerkt, inleveren uiterlijk vrij dag tot niet later dan 13.30 uur. Complete matrijsadvertenties inleveren uiterlijk vrijdag tot niet later dan 17 uur. Zaaiers. Zaaiers voor maandag t/m vrijdag: teksten inleveren tot uiterlijk de dag voor plaatsing tot ubt later dan 17 uur. Zaaiers voor zaterdag: teksten inleveren tot uiterlijk vrij dagmiddag tot niet later dan 13.30 uur. Familieberichten. Als tot dusver. Wij zullen slechts plaatsing op de opgegeven dagen kunnen garanderen, voor zover de advertentieteksten c.q. -matrij zen volgens het bovenstaande schema in ons bezit komen. Wij hopen op uw medewerking te mogen rekenen, zoals u dit in noodgevallen op de onze zult kunnen doen. De Directie en een grote praktische vaardigheid tekenen deze jeugdige kampioen. Evenals Van Baarle is Peter lid van de schaakvereniging Schiedam, weike vereniging ongetwijfeld dit jeugdig duo gelegenheid zal geven in het komende competitieseizoen een rol van betekenis te gaan spelen. Donderdag zal de eerste ronde van de beslissingswedstrijd worden ge speeld. Het kan vreemd gaan bij dergelijke wedstrijden. Haring strui kelde in zijn laatste partij en zal nu opnieuw moeten vechten om de titel te behalen. Daarbij moet het niet uitgesloten worden geacht, dat hij geen enkele rol meer zal pan spelen en Reitsma in dezen de lachen de derde zal zijn. In ieder geval ontbreekt het !n de komende weken niet aan spanning in de Schiedamse schaakwereld. Advertentie LM. Tijdens dc zondag gespeelde voetbalwedstrijd tussen Demos en Germinal kreeg een kind van dc Demos-spelcr Groenhorst in een onbewaakt ogenblik een olienoot in het keelgat. De baby die zeven maanden oud is had het dodelijk benauwd en in paniek probeerde de moeder haar kind te helpen. Op het meest kritieke moment greep een van de bezoekers in. Door zijn vinger in het keelgat van het kind le steken kreeg hij de noot los en stroomde er weer lucht de kleine longen binnen. Dol gelukkig nam de moeder haar nu geredde kleine weer van de man over. Deze voegde zich weer bij de andere toeschouwers alsof er niets gebeurd was. Wie dc aian was weet men tot op heden nog niet. V- (Van een. onzer verslaggevers) „Dc kapitein van de Rotterdamse coaster Huba, de heer F. G. V. uit Bleiswijk. heeft te veel vertrouwd op de koerslijn in de kaart en op het licht van Cayo Lobos. Hij wist wel dat zijn bestekken gebrekkig waren en ook dat de lichten in de Caraibi- sche Zee onbetrouwbaar zijn, maar hij heeft met deze factoren onvol doende rekening gehouden." Tot deze conclusie is de raad voor de scheepvaart gekomen na een on derzoek te hebben Ingesteld naar het stranden van de Huba op de riffen van Banco Chinchorro in de Caraï- bische Zee op 27 april 1960. De raad was van oordeel aat de navigatie van kapitein V. als zorge loos bestempeld moest worden en strafte hem door hem de bevoegd heid om als kapitein op zeeschepen te varen te ontnemen voor de tf.ici van twee maanden. De Huba is vol komen verloren gegaan. Een wervelstorm die zondag het gebied van Eggenfelden en Viisburg m Neder-Saksen trof, heeft een schade van ruim twee miljoen mark aangericht. Verscheidene men sen hebben verwondingen opgelopen. ABC HOGE PRIJZEN 158-16 16385 172-40 173S5 17851 18136 2U5S 21211 21533 PRIJZEN VAN 80.— 1021 123 216 251 280 3 _5 498 671 739 793 857 90S 926 2056 108 153 187 327 364 376 515 618 637 746 956 978 3050 056 121 152 256 263 352 375 430 585 629 792 8S0 892 906 923 932 4020 090 092 244 417 649 65S 683 713 853 5019 083 110 191 267 298 328 514 530 539 634 678 740 789 802 6058 083 202 227 269 333 343 358 448 561 64S 657 832 929 9-13 976 989 7137 244 248 486 515 551 710 80S0 139 442 545 652 689 694 921 944 9036 207 322 424 464 525 532 607 631 720 864 SS5 940 979 100-10 072 148 247 360 504 539 540 614 675 753 774 S06 874 879 928 954 11062 079 096 101 129 183 185 203 344 3OT 420 660 677 785 S21 912 992 12006 117 201 22-1 255 320 120 550 626 906 96.3 976 13031 095 211 491 555 580 874 8S3 896 140-18 061 .150 281 349 364 450 535 539 640 652 694 869 930 15264 2SS 324 338 492 557 781 S36 S49 8S5 917 974 16024 089 108 261 291 313 335 449 482 508 544 735 789 791 801 959 967 973 17036 203 20-1 309 439 453 605 618 637 638 65.7 698 705 734 738 795 824 I814S 246 308 330 599 671 717 765 778 792 19006 009 169 171 314 421 549 994 20065 OSS 094 402 463 478 4S2 714 716 808 21021 0S6 175 273 362 40-1 425 506 521 64S 787 891 S99 911 95L 954 NIETEN 1038 201 517 701 948 2018 332 645 976 3029 157 422 657 4007 207 331 512 77S 5028 299 632 949 605.1 433 6S7 986 7028 323 649 640 955 8015 220 547 S17 9026 378 691 991 10U01 292 547 904 11006 050 072 2.14 215 539 544 73-1 746 051 074 36S 373 666 714 031 033 237 252 464 511 662 729 047 065 209 229 339 349 515 538 792 839 042 084 318 333 649 660 999 106 140 450 459 703 734 990 996 033 ,056 375 392 753 849 861 956 977 022 026 273 328 565 571 856 869 07S 135 437 504 719 723 995 125 143 302 317 553 668 920 941 031 107 090 094 102 130 143 182 199 231 281 290 402 410 440 514 554 5S9 605 620 629 640 681 754 757 778 833 897 912 927 132 169 1S9 194 199 289 32S 452 455 473 4S4 534 566 594 717 742 777 799 816 829 S45 037 278 51S S70 072 231 395 540 858 092 338 733 052 058 293 329 521 569 90S 944 10-1 139 242 259 396 413 550 595 866 868 109 .125 37S 462 801 820 079 080 0S7 367 379 388 5S0 640 646 982 148 156 169 276 281 301 424 450 451 621 642 644 892 958 225 229 243 485 516 527 822 S30 916 092 407 651 176 317 458 775 278 630 932 200 206 249 261 350 359 424 528 569 572 598 622 640 656 827 S52 S56 S57 952 967 982 120 135 243 311 315 316 318 415 417 496 524 576 631 636 757 768 7S0 807 808 810 814 S62 S73 8SS OOI 913 917 925 031 034 076 078 107 160 192 332 346 348 374 390 429 535 62S 649 655 6S3 696 714 791 940 983 939 203 21S 219 222 247 357 372 545 549 558 605 616 625 684 736 S56 S77 883 921 922 S2S 144 150 16Ö 162 194 209 215 345 346 371 404 507 514 517 695 708 709 763 775 788 872 407 4SO 636 640 832 009 12019 030 174 331 733 761 13020 051 132 1S5 391 406 527 520 702 751 14005 023 210 230 484 538 695 706 943 957 15006 015 330 355 689 701 954 901 10030 0S1 382 394 567 601 900 914 17039 050 226 239 519 524 762 774 18014 056 290 349 60S 633 S57 873 982 SS? 19067 327 446 495 750 763 20008 040 305 310 5S9 599 722 777 21006 027 306 320 639 644 825 856 4S5 490 702 727 923 953 051 OSS 334 392 S22 831 062 074 198 208 419 438 535 5S0 772 815 056 060 284 335 545 563 765 809 9S2 03S 06-1 430 502 753 7S5 502 504 524 599 736 S06 S16 S39 099 101 413 453 865 8S6 077 082 226 276 457 465 598 600 839 882 072 0S5 340 370 577 609 3-17 S63 136 144 541 548 933 973 110 141 285 296 496 513 «04 634 90S 983 098 100 377 407 621 634 S77 SS7 0S3 142 409 493 663 694 961 970 056 120 248 283 534 569 790 S6S 145 154 358 466 649 742 881 900 990 992 183 270 518 530 813 843 079 135 399 433 608 672 890 899 114 121 334 344 645 664 894 904 072 105 154 SOS 579 593 60- S 627 792 SOS 814 S26 23S 2-14 319 36 494 503 515 549 730 S09 814 843 127 129 284 364 575 600 877 9S3 183 203 530 531 758 764 911 820 273 2S8 660 696 89S 96) 148 165 440 441 627 64) 982 991 133 147 393 435 694 715 917 943 178 1S2 3S2 417 644 64S SS7 204 205 548 561 776 SU 930 951 325 352 709 711 918 952 170 190 490 508 554 662 16S 228 488 500 739 756 969 99? 607 631 S49 S32 153 172 576 6S3 13000 155 178 30 t 360 520 521 692 626 992 197 206 438 -556 637 662 892 922 22S 302 676 (ïm) S72 926 374 381 5o!l 556 850 S76 207 225 421 465 697 756 230 241 595 604 813 S40 955 965 370 437 722 744 99(1 193 226 577 5S2 -".CS 7i9 285 290 522 523 505 807 993 Deze UJst wordt gepubliceerd onder voorbehoud van eventuele sein- ot zettouton

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1