j Sheba wi I 'n schóne mand... Nog geen kans op sloop Parallelweg jongens kluisters Mr. Engelsman: Streven naar opschuiving Noodkreet artsen over verpleegsterstekort Beati houdt expositie Mannen worden door bus tegen muur gedrukt Judoka's winnen in Duitsland Receptie Demos Aan onze adverteerders in Schiedam en omstreken HET VRIJE VOLK ZATERDAG 27 MEI 1961 □nn chiedammers r elkaa r onder m Waarom zou je.. Mm Mist niets Verwachting (Van een onzer verslaggevers) Zonder veel commentaar heelt de Schiedamse gemeenteraad- vrijdagavond de woningbouwnota, waarin B. en W. een over zicht van de stand van zaken en van enkele nieuwe bouwplan nen geven, in ontvangst genomen. Slechts mr. H. B. Engelsman (p.v.d.a.) gaf enig commentaar op dit geschrift. Er werden na melijk twee principebesluiten gevraagd; één voor een plan van 120 woningen tussen Damlaan en Nieuwe Dam laan en één voor 180 woningen in zes woonlagen langs de Schie. Burgerlijke Stand Predikbeurten Vreemd transport over Noordzee Geen avondgebed Doktersdiensten GEVONDEN PAGINA a Open Deur dienst in de Grote Kerk Sfto1^eStlea taIevorel1 ®É§P* Wassen, eten, zwerven, sla- <en ziedaar de indrukwekken- le besognes van John Allen, 'en grijzende Amerikaan in de 'tracht van zijn jaren. 'Wat.' zei hij in 1956 op Hawaii, 'zal ik zelf deze ananasplantage nog langer drijven als ik haar verachten kan?' Er daagde al gauw een huur der op en profiterend van de omstandigheid dat de dollar buiten de States nog altijd spijkerhard is, ging Allen aan het trekken. Mét auto, cara van en een vriendinnetje, dat wassen, eten en slapen oek als hoogste levenswijsheden in haar vaan geschreven had. Dat schepseltje was een oce lot, een fraai getekend, kat achtig roofdier uit uid-Ameri- ka, cadeau gekregen van de befaamde Ringling Brothers. Dit merkwaardige span trok vergenoegd de hele wereld over. totdat er op een bootreis van New York naar Rotterdam een Dritte im Bunde kwam. Een kittig Gronings meisje, dat aan Allen haar hart verloor. Ze trouwden Voor we het vrije weekeinde in gaan wil Invaller graag uw aandacht vestigen op de collecte die het Ro de Kruis in onze stad gaat houden. Gedurende veertien dagen zal er huis aan huis een inzameling wor den gehouden. En ov 10 juni is er een straatcollecte. Een aanbeveling lijkt me overbodig. Meer hoef ik u hierover dus niet te zeggen. I mm item in Engeland met ocelot Sheba on der de getuigen. Tja, vreemd was het aanvan kelijk aliemaal wel,' peinst de nog jonge Gint van der Ploeg, die haar Gronings accent zelfs na anderhalf jaar Canada niet ver loor. Ze was er kapster, maar wil de op een gegeven moment terug. Toen ze op de boot stapte had ze' er geen notie van hoe sterk haar leven spoedig veranderen zou, 'Vreemd was het omdat iedere vrouw die gaat trouwen van haar eigen wonmg droomt. Ik moest dat van me afzetten en dat lukte ook. Misschien heb ik in ons zwerversbestaan, op dit moment nog meer plezier dan. mijn man en dat zegt wat, want reizen is zijn lust en zijn leven. Die schild jes achterop de caravan een ragezijn deel van hem.' Van de Oranje Garde in onze stad bereikt me een brief, die ik hierbij aan u voorleg: „De inschrijving van de KW-mars welke op zaterdag 3 juni gehouden zal worden in Schie dam draait op volle toeren. De eer ste duizend wandelaars hebben zich reeds aangemeld! Van de Schiedamse groepen noe men we o.a. de Chr. Technische School. De Schied. Tippelaars met 4 groepen, de Trekvogels, Gidsen van de St.-Liduinagroep, de St.-Aloysius en de Thomasschool, de St.-Agnes- school, de Koningin en de Prinses Willielminaschool. de Prinses Irene en de Julianaschool. de Bemhard- school alsmede de gymnastiekvereni gingen Polyantha, DOK en THOR. Voor vele scholen en sportvereni gingen is de inschrijftermijn door de pinkstervakantie wat aan de korte kant: nu heeft de org. commissie KW-mars, rekening houdende met deze moeilijkheden de inschrijfter mijn verlengd tot en met woensdag 31 mei. Tot op die dag kunnen in schrijvingen plaats vinden tegen de gereduceerde prijs. Aanvullingen van de groepen kun nen op de dag van de mars plaats vinden tegen voorinschrijvingsprijs. Aanmelding kan plaats vinden bij Ph. van Oordt, Nic. Beetsstraat 28a, Schiedam. Tel. 63309. Girorekening KW-mars 108397. INVALLER (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse raad heeft vrijdagavond besloten de huurverhoging 1 april 1960 voor het complex van 148 woningen aan de Parallelweg ongedaan te maken. „Alles wat aan deze woningen gedaan wordt om ze te verbeteren is weggegooid geld," meende wethouder Van Kinde ren. Ze zullen binnen enkele jaren afgebroken moeten worden. Het college heeft zich dan ook tot GS gewend met liet verzoek om een extra-bouwcontingent, ten einde de afbraakplannen te kunnen verwe zenlijken. Deze provinciale instantie heeft dit verzoek echter afgewezen. Maar dezer dagen is het verzoek her haald en men wacht nu op een ant woord. Voor een complex van 34 woningen aan de Parallelweg blijft de huurver hoging gelden. Deze woningen zijn in de oorlog verbouwd. De heer B. E. Collé stelde voor, dat ook voor dit complex de verhoging ongedaan zal worden gemaakt. Hem was van ten minste 1 bewoner bekend dat deze naar aanleiding van zijn bezwaren van de huuradviescommissie bericht heeft ontvangen, dat hij de verhoging niet behoeft te betalen. De heer Collé wilde graag weten hoeveel bewoners protest hebben aangetekend bij de huuradviescom missie. Wethouder Van Kinderen zegde toe dat hij in de loop van de volgende week schriftelijk op deze laatste vraag zou antwoorden. In afwachting daarvan achtte hij het voorstel van de heer Collé dan ook prematuur. Het kwam overigens niet in stem ming. want het ontving geen steun. De vergoeding voor de raadsleden voor het bijwonen van de raadsver gaderingen za! worden verhoogd van 15,tot ƒ25.per lid per verga dering. zo besloot men. Slechts de heer Collé was tegen. Hij achtte de verhoging niet noodzakelijk, omdat de vergaderingen 's avonds worden gehouden en dus geen loonderving met zich meebrengen. Voor de ove rige onkosten, die aan het raadslid maatschap verbonden zijn, vond hij f 15,voldoende. dan Maar: mis je zo levend nooit énig werk? 'Nee,' zegt ze. 'Waarom zou je, als je werkelijk niet hoeft? Is het zo dom van je leven te genieten ais je nog kunt? Na je vijfenzes tigste is het te laat.' Ze slaat, aldus filosoferend, met een touwtje naar haar soepele metgezellin, die hoog opsjringt, altijd voor een pleziertje te vin den. 'Ik geloof dat ze oud wordt.' zegt spijtig Dini Allen. Kijk hier: grijze haren tussen het zwart. Erg verwend is ze ook. Ik moet de jongedame soms uit de hand voe ren. anders vertikt ze het. Zindelijk? Nou. Er staat een mand in de auto, naar Ameri kaanse trant met papiersnippers gevuld. Als we rijden zit zij daar. Heeft ze iets verricht dat haar mooie vachtje mogelijk zou kun nen verontreinigen dan klimt ze naar boven en begint met een poot aan je schouder te trekkf-r Stop. Schoonmaken Een verwaaide man in een ,ortief, lekker slobberig trek- erstenue bood Poortwachter een pittige kop Engelse thee. „Weet je iets van ons moei lijke onderwijsstelsel?" vroeg hij lakoniek. „Ik ben boven meester. Bovenmeester van de Redcar County Modern School." Met vijf leraren en 35 jongens waren we nog maar net m Rot terdam toen we er bij toeval ach ter kwamen dat ook ons lokale voetbalteam in de stad verbleef. Redcar Albion AFC moest nog spelen.en wij er dus snel heen. 't Heeft aan onze kelen niet gelegen: ze verloren met 51. Fijne school, die Redcar Coun ty Modern School. Want niet overal wordt de aardrijkskunde met een reisje buitenslands gesti muleerd. De knapen van Redcar, kleine stad aan de Engelse oost kust, maakten een experimentele drie-staten-toer„landden" in Frankrijk, reden met hun glan zende. typisch Engelse bus door België om ten slotte in Holland tot de ontdekking te komen dat ze het toch eigenlijk fout had den gedaan. Het programma was te ambi tieus geweest, vertelden de lera ren een beetje spijtig. Je künt dit deel van West-Europa in één week niet doen. Het kostte hun de Afsluitdijk en de Zuiderzee werken en omdat die uniek zijn ging hun dat zeer aan het hart. Natuurlijk zorgden ze ervoor dat de jongens tóch een en ande van polders en dijken kregen I zien, al was het dan niet wat wilden te op de grote wegen het leid de allemaal als van zeif naar de vraag, die Britten stellen: Hoe dóén jullie het! Hoe betaalt dit kieine land zonder veel bodem schatten al die grote havens, de Zuiderzeewerken, een groot scheeps Deltaplan, moderne we genbouw en hoe blijft dan toch iedereen op straat er welvarend en goed gekleed uitzien. Herbouwd Rotterdam bleek aan de Hollandse schok ook al fors te hebben bijgedragen. „Schitteren de conceptie," vonden ze, „prach tig blijk van een verschrikkelijke energie." Maar voor de lera ren was toch een ding onbetwist hoogtepunt geweest: Zadkine. Diep onder de indruk had oud-ooriogsvlieger W. Gledhlll. heel wat Duitse toeristen om zich heen ziend, een opmerking niet voor zich kunnen houden: „Erg benieuwd wat die zoal denken Nee, Dini Allen mist kennel niets. Voor haar mag dit leve i nog een jaar of wat voortduren. Daarna misschien tóch een huis. 'Want ik' neem wél aan,' zegt ze, 'dat we op den duur wel een vas te -woonplaats zullen verlangen. Die hebben we niet. We bezitten een Airstream-trailer in Palm Springs, zo'n rijdend geval waar mee de Wally Byammensen hun grote reizen maken. Het was op een van die trips dat mijn man er de smaak zo van te pakken kreeg, dat hij zijn plantage opgaf.' Aan John Allen za! het de eer ste jaren ook niet liggen. Kijk. dit Holland,' zegt hij. 'Rustig, bij de tyd, schoon en volmaakt on verstaanbaar. Niemand kan je met politiek aan boord komen, er is niets om je zorgen over te ma ken. Het voedsel is voortreffelijk en niet duur. Dus ben ik hier het liefst. Rot terdam ken ik op m'n duimpje, want dit is m'n derde of vierde i verblijf. Hoop boven- 1 dien dat het niet het laatste is In juni keert het i drietal naar de States terug. Mevrouw Allen 1 hoopt er een van haar J zusjes te zien. i toch het zou P.—.avach- niet verbazen als „bovenmees- E. Richardson uit dit cpper- jkkige snuffelen aan Holland iet ook een verwachting had ge jut. De hoop dat de jongens het later in hun eentje nog eens over zullen doen. „Want," zei hij, „van één ding hoop ik mijn knapen voor alles te doordringen. Dat is dat z-ij mét Engeland in een isolement le ven met alle nadelen van dien. Dat isolement moet stuk. Niets zou me liever zijn dan dat miji? jongens er zelfstandig op ui' gaan, straks, als ze geld verdie nen. Dat ze sparen, niet voor rart jacks en gekke broeken, maai voor reizen ver de wereld in, En geland heeft het nodig. Voorbeeld? Goed, Terwijl jullie land aan het winnen bent, zee armen sluit en over je prachtige wegen ragt, zitten wij aan de overkant vermoeid boven onze fraaie munt-, maat- en gewicht stelsels. Almaar te rekenen. Als jeblieft, laat mijn jongens de dwaasheid zien. Ze kunnen. Neem mijn eigen jeugd. Die was arm en strikt aan mijn streek gebonden. Dat is fout, dat weet je nu. En daarom kijken heel wat Engelse scholen met be langstelling naar onze verslagen uit." Holland je proefde het uit alles had hun verbijsterd: wei nig minder. Kapitale steden, enorme havens, welvarende druk- Wat dit laatste, plan betreft, wees willen doen optrekken. Er gaat na- de heer Engelsman erop, dat deze j melijk het gerucht, dat er stagnatie woningen niet betaalbaar zullen zijn zou zijn met het bouwrijpmaken van de grond aldaar. Wethouder M. J. M. van Kinderen bevestigde de opmerking van de beer Engelsman, dat de twee bouw plannen achter de hand-gehouden zullen worden om de continuïteit in de bouw te verzekeren. Hij verklaar de dat in Kethel in elk geval in 1962 begonnen zal worden met de 400 woningen. De gevraagde .toezegging met be trekking tot de opschuiving naar duurdere woningen wilde hij wel doen. Het huisvestingsbureau is ter zake reeds diligent, aldus de wet houder. Zo is bij voorbeeld bereikt, dat in de woningen bij het winkel complex aan de Nolenslaan 32 ge zinnen uit Nieuwland zullen trekken Voorts 29 gezinnen uit traditionele woningen in de oude stad, 27 gezin nen die hebben ingewoond in tra ditionele woningen en 24 gezinnen uit andere gemeenten. Wethouder Th. J. L, r. d. Berg verklaarde, dat er nog steeds onder handelingen gaande zijn over de op spuitingen die in Ketheï moeten ge schieden. Deze besprekingen met de aannemer zijn vrij langdurig, door dat de aannemer wil terugkomen op zijn aanvankelijk aanbod. De ge wijzigde omstandigheden maken een hogere prijs noodzakelijk, meent hij en hij vraagt een half miljoen gul den meer. De gemeente is daartoe niet voet stoots bereid, aldus de wethouder. Maar de onderhandelingen zijn in een dusdanig stadium gekomen dat men mag verwachten, dat spoedig met het opspuiten zal worden be gonnen. In 1962 zal ongestoord ge bouwd kunnen worden. Ten slotte verklaarde hij nog, dat andere instanties (Delfland.) de bouwplannen geen moeilijkheden in de weg leggen. In een telegram aan minister Van Rooy hebben 300 artsen erop aan gedrongen met spoed maatregelen te treffen die ertoe zullen leiden de rampzalige sociale gevolgen van het verpleegsterstekort op te heffen en te voorkomen. De artsen namen deze week deel aan de sociaal-geneeskundige studie dagen van de zelfadministraterende bedrijfsverenigingen te Utrecht. Gis teren werden zij door de hoogleraar neurologie prof. dr. W. G. Siüevis Smit voorgelicht over de noodsituatie ten gevolge van het verpleegsters- tekort bij-, de rijksuniversiteit in Utrecht, Ten gevolge van het tekort moet de neurologisch-traumatologische kliniek van de universiteit gesloten worden. Deze sluiting is een schril voorbeeld van de repercussies van het verpleeg sterstekort op de opname- en behan delingsmogelijkheden van patiënten in Nederlandse ziekenhuizen. voor mensen met lage inkomens. Tegen het plan op zichzelf had zijn fractie overigens weinig bezwaren. Mr. Engelsman wilde echter we! de positieve toezegging van het college hebben dat er ernstig naar gestreefd zal worden- om met deze woningen een opschuiving te verwezenlijken. Mensen met hoge inkomens, dié een in feite te goedkope wo ning in Nieuwland hebben, zullen bewogen moeten worden naar deze duurdere woningen te verhuizen. De vrijkomende woningen moeten dan per se gereserveerd worden voor de lagere inkomensgroepen, aldus mr. Engelsman. Overigens had hij in de nota bouwplannen voor goedkope woning bouw gemist. In dit verband vroeg hij, of inderdaad volgend jaar be gonnen zal kunnen worden met de vierhonderd woningen, die enkele woningbouwverenigingen in Kethel SCHIEDAM Gehuwd: H H Harmsen 25 jr. en J L van Doom 21 jr.; D A Boeije 26 jr. en A N van den Hoek 25 jr.: B Baarda 23 jr. en E van der Heiden 20 jr.; J E van Ast 19 jr.; en E M J L van der Boor 18 jr.; J Visser 26 jr. en E E M Kuitert 29 jr.: J C van Krimpen 25 jr. en H J C van der Gaag 18 jr.; C A Kruse 21 jr. en N Korteland 19 jr. F HV H Verbunt 24 jr.: enJIM M Jansen 21 jr.; F J Jordan 28 jr.; en C van Vuuren 23 jr.: L van der Kaag 30 jr.; en J C Witsel 24 jr.; J van der Ree 29 jr. en J J Koens 20 jr.; R R R R van Oost 27 jr. en J van Dooren 20 jr.; W C Treurniet 24 jr. en E van der Wal 23 jr.; J Martijn 22 jr. en T van der Most 21 jr.; HF van Esch 38 jr.; en C Kaas jager 34 jr.; W Vink 35 jr. 'en M T Hengst 32 jr.: P Netten 19 jr. en C A van den Bosch 18 jr.; S C Lau rens 27 jr. en G M A van der Lin den 23 jr.; C Douma 25 jr. en G M Bröküng 18 jr.; J A J van Alphen 30 jr. en J J M Schellekens 23 jaar. Geboren: Monique d.v. H C Do- natz en H van Veen; Jacqueline d. v. A G Sigmond en J van der Wilt; Wendelina d.v. P G J Broere en W van Noortwijk; Pïeterneiïa d.v. P G J Broeve en W van Noortwijk; Mar- ja L S d.v. J van der Meer en H J Verschoof; Maria H d.v. H de Ligt en R C van Wagtendonk; Chris- tiaan G z.v. C van den Bergh en E Waser, Overleden: C Paardenkooper 89 jaar. Ondertrouwd; H J Arons 74 Jr. en H J Heesen 67 jr.; J A van Bols- Es 20 jr. en N Hoogendoorn 17 jr.: A-van der Er.de 25 jr. en M Kuiters 22 jr.: J G Groot 23 jr. en H M Brons 20 jr.; G Halm 35 jr. en A J van Hoeke 25 jr.; EE van Hoog- dalem 21 jr. en J E Poot 17 jr.; J Kempeneers 25 jr. en J van der Geer 22 jr.: A van Klaveren 22 jr. en J M Kooij 20 jr.; A J Nuijen 27 jr. en H CLde Winter 25 jr.; I J Spruit 23 jr. en E Zappeij 19 jr.; J Suttorp 25 jr. en J van Meeteren 19 jr.; J Tua- sela 32 jr. eaDCM Troost 24 max. Geboren: Eric P, z v P Ruseler en B Krijgsman; Simon A, z v K Kooij en I W Vermeer; Klazina M, d v W C M van der Fluijm en K M Slutf- ters; Peter, as v A den Hartog en A M Korsten. Overleden: P van Beveren 75 jaar P A Feelders 64 jaar; M C Ferree 32 jaar echtg. van P M Schlkhof; C P van Oort 76 jaar; M de Jager 75 jaar echtg. van B H Trompper; A P Boere 78 jaar echtg. van J M Haas- teren: J A W Gillisse 56 jaar; D W Titshof 57 jaar. Overleden; A. Munnifc, 81; T M Veldhoven. 65; J Bijl, 73; P de Jong, 58; E C Kerkhoven. 58, echtg van C de Vries; P J Dries, 65 iaar. Hervormde gemeente Schiedam. Predikbeurten voor zondag 28 mei: Grote Kerk 10 uur: ds. J. A He- bly; 7 uur: dr. J. j. stam, Rotter dam (Opendeurdienst). Bethelkerk 10 uur: ds. H. W. Hem mes; 7 uur: ds. J. D. Smids. Opstandingskerk 10 uur: ds. D. J. Spaling; 7 uur; ds, D. J, Spaling. Vredeskerk 9 en 10.45 uur: dr. L. J. Cazemier; 7 uur: Oecumenische dienst. Ned. Protestanten Bond; 10.30 u.: prof. dr. C. J. Bleeker, Amsterdam. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw, 6 uur: Wachttorenstudie; woensdag 7.30 uur: dienstvergadering en theo cratische bedieningsschool. Over enige dagen zal een vreemd sleep transport over de Noordzee trekken. Wijsmuller uit IJmuiden lieeft namelijk van de Shell opdracht gekregen enkele bolvormige opslagtanks voor de tweede rubberfabriek van dit concern in Pemis naar Rotter dam te slepen. De tanks worden door de NDSM in Amsterdam gebouwd. In het begin van de volgende week wordt het eerste gevaarte met een inhoud van 2200 kubieke meter, een gewicht van 170 ton, een lengte van 25 meter en een. doorsnee van 11V- meter door binnenslepers op een ponton van 30 m lengte en 13 m breedte naar IJmuiden gebracht. Vandaar gaat het transport overzee naar Rot terdam. Verschillende Nederlandse be drijven zijn bij de vervaardiging van de tanks, die aan zeer spe ciale eisen moeten voldoen, in geschakeld. KRIMPEN A/D IJSSEL - Op de Schaardijk in de Stormpolder te Krimpen a/d IJssel werden vrijdag morgen twee werknemers van de C. van der Giessens Scheepswerven, toen zij op weg waren naar hun. werk, bij de zogenaamde windhoek, bijna gemangeld tussen de water- keringsmuur en een autobus met personeel voor de werf, bestuurd door de heer A. J. v. B. van Utrecht. De heer J. Mes, magazijnbediende en de heer H. Boudesteijn, aanbou wen beiden uit Krimpen a/d IJssel, drukten zich bij nadering van de autobus tegen de waterkeringsmuur aan, maar werden door het achter gedeelte van de autobus nog gegre pen. Hierbij bekwamen zij verschil lende verwondingen. Zij werden met een andere bus naar de verbandka- mer van de werf vervoerd en na door dr. Blom te zijn verhonden naar huis gebracht. Uit dit ongeval blijkt weer eens dat het zogenaamde Poldersedijkje ongeschikt is voor het vervoer per autobus. Verbetering van de weg door de Stormpolder waarover ja renlang wordt gepraat is uit het oogpunt van verkeersveiligheid -een dringende eis. Gedurende de maanden juni, juli en augustus zal het wekelijkse zater dagavondgebed in de lutherse kerk niet worden gehouden. Voor de laat ste maal in dit seizoen zal het avond gebed vanavond van half .acht tot acht uur worden gehouden. In het komende weekeinde zullen de volgende Schiedamse huisartsen de zondagsdienst waarnemen: J. van Buren, Buys Ballotsingel 72- 76, tel. 69661: G. Pet. Tuinlaan 38. tel, 86898; H. J. Ormel. Singel 76 tel. 68250: G. W. Ormel, Schoolstraat 5, tel. 64244. Apotheek: Evers. Lange Haven 81. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9- 12.30 uur en 2-6 uur: kindertasje; kinderschoentje (r); elektrische ba kenlamp; beugel van gebit; bastaard herder. Te bevragen bij de vinders: hals ketting, Th. Plooy, Populierenlaan 38, Kethel; bedrag aan geld, B. Kool mees, Burg. v. Haarenlaan 112: armband. B. de Jong, Lange Haven 25; blauwe autostep, v. d. Eikel, v. Swindenstraat 51b; geel-blauw auto- step, D. de Ronde, Aleidastraat 56: plastic regenjas, De Koning, Nieuwe Maasstraat 78; damesparaplu. DAF- fabriek, Graafstroomstraat, Spaanse Polder, Rotterdam; fietstas met in houd, J. v. Adrichem, Geervlietstr, 22; portemonnee, v. Ekeren. Prins Mauritsstraat 18b; kinderportemon nee met inhoud, Hoevers, Gasstraat 30; sporttas met gymnastiekschoe nen, Otten, Willemskade, woonark t/o Veveo; jong hondje, C. van Steenhoven, G. Reindersstraat 12b: duif, P. Nesse. Swammerdamsingel 5a. De schildersclub Beati van de Werf Gusto stelt een ieder weer in de gelegenheid kennis te ne men van verschillende mogelijk heden op het gebied van de vrije tijdsbesteding. Vandaag en mor gen zullen in de kantine van de werf ook ditmaal behalve schil derijen. aquarellen em„ de re sultaten van andere afdelingen van de personeelsvereniging ge toond worden. De aquarium- en terrariumver eniging Proprea. de postzegelclub en de fotoclub nemen aan de expositie deel. terwijl er ook een verzameling vreemde munten en een aantal werk stukken van de bedrijfsschool te zien zijn. De tentoonstelling is gistermiddag geopend door de heer Nieuwenhuis, de voorzitter van de algemene per soneelsvereniging. Spreker zei het erg leuk te vinden, dat sinds de aanvang van de tentoonstellingen van Beati in'46, deze kleine enthousiaste groep, onder de bezielende leiding van de heer M. Spetter, tot zo'n hoog peil was gekomen. Deze mening van de heer Nieuwen huis kunnen, wij volkomen delen: vele zeer aardige schilderijen en aquarellen zijn op de tentoonstelling te zien. Vooral een inzending van de heer L. de Ruiter, „Vissers bij nacht aan de Spaanse kust", kon ons zeer be koren. - MAASSLUIS Judoka's van de Sportschool Henneveld te Maassluis zijn op toernee geweest door Duits land, België en Luxemburg. Tweede pinksterdag kwamen zij uit in Duitsland tegen de vereniging Bad-Kreuznach, kampioen van het Rijnland. De ontmoeting, het hoogtepunt van de toernee. vond plaats in de John Sport Halle. Voor de wedstrijd bestond zeer veel belangstelling. De Maasshiïse judoka's behaalden een fantastisch succes, ondanks de opstelling in het Duitse-team van twee Amerikaanse soldaten, die in de stad waren ge legerd. Maassluis won de ontmoeting met niet minder dan 61. De judoka's W. Tuit, L. Vare kamp, R. v. d. Steen, K. Buitelaar, Vand er Velde en J, Henneveld wonnen hun partij, terwijl de partij en waarin J. Sietdijk, J. Suurbier, J. Tuit en W. v. d. Knijff onbeslist eindigden. Alleen D. Firet moest in zijn te genstander de meerdere erkennen. In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat te Schiedam zal zondag avond om zeven uur een Open-Deur- dienst worden gehouden. Dr. J. J. Stam, emeritus-predikant te Rotterdam, zal in deze dienst spreken over 'De macht van onze geest'. Indien Demos zondag door een overwinning op Germinal beslag op de titel legt in de eerste klas van de afdeling Rotterdam, dan wordt de zelfde avond in gebouw Arcade aan de Lange Haven te Schiedam een kampioensreceptie gehouden. ZATERDAG Bioscopen: MONO POLE: De zoon van een gang ster, 2 uur (14 jr.) Het West-Ber- lijn mysterie, 7 en 9.15 uur (18 Jr.) PASSAGE: Een meisje ln duizend ge varen, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (14 Jr). l'entoons tellingen STEDELIJK MUSEUM. Op bet spoor van de mens, 10 tot 5 uur. Diversen G USTO WERP -KANTINE: Expositie Beati, 10 tot 6 uur. 9 IRENE: Feestavond buurtvereniging Wm. Brouwerstraat, 8 uur. 9 ZONDAG c Bioscopen: g MONOPOI.E: De zoon van een gang- 9 ster> 2 en 415 u. (14 j.) Het West- ij» Berlijnmyscerle, 7 e» 9.15 uur (1* jaar). p PASSAGE: Een mesje in duizend ge- varen, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (14 jr.) f Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, Op het spoor I van de mens. 10 tot 5 uur. J G USTO WERF-KANTINEExpositie Beati. 10 tot 6 uur. ■Zl'ï'.j /C. "f Ten gevolge van het steeds toenemend aantal advertenties de viije zaterdag, ook voor het dagbladpersoneel, zijn wij gedwongen onze adverteerders te verzoeken hun adver tentieteksten e.q. -matrijzen volgens onderstaand schema m ons bezit te doen zijn. Advertenties voor dinsdag t/m vrijdag. Teksten ze (advertenties en matrijsadvertenties, waarin nog zetsel moet worden verwerkt, inleveren uiterlijk één dag voor plaatsing, tot niet later dan 13.30 uur. Complete matrijsadvertenties inleveren uiterlijk de dar voor plaatsing tot niet later dan 17 uur. Advertenties voor zaterdag. Teksten z.etadvertenties en matrijsadvertenties, waarin iwL z?i moe. w°rden verwerkt, inleveren uiterlijk dondeidag tot met later dan 13.30 uur. Complete matrüs- danei7euurS 'eren uiler!«k donderdag tot niet later Advertenties voor maandag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties waarin dal totSoi!?0ie'; woïden verwerkt, inleveren uiterlijk vrij- dag tot niet later dan 13.30 uur. M Zaaiers. Zaaiers voor maandag t/m vrijdag: teksten inW»r»» 17 uur. 11 de daS v<tór P'^T tot ntet liteTdaS ao aV00r.iate,rcl.a? hteksten inleveren tot uiterlijk vrij dagmiddag tot niet later dan 13.30 uur. Familieberichten. Al» tot dusver. Wij zuilen slechts plaatsing op de opgegeven daeen hu.™ garanderen, voor zover de advertenfieteksten ca -ml\-?i Wh hone^/.116,1 bove"staand« schema in ons bézit komen" Wij hopen op uw medewerking te moren rekenen to«i* h dit m noodgevallen op de onze suit kunnen doen." De Directie

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1