C oncertgebo iiwo r k e st terug van VS-tournee Diner afgelast: ruzie in VVV Borgward stopt met Lloyd 600 Jongen (3) zoek in Boyenkarspel i Frontale botsing op driebaansweg Geen druppel alcohol op Engelse snelweg? Hoge Autoriteit EGKS beschuldigt jhr. Van der Goes 3. Inkomen van Koningin miljoen hoger Ambtenaren ongeduldig, regering halsstarrig Verdronken of ontvoerd? Studenten in hoge flat Verspreiding gerucht He Vri Nol Wmim INSECTEN VERDELGING IPriïiopcs HET VRIJE VOLK WOENSDAG 7 JUNI 19G1 PAGINA 3 Vijf ministers in Kivoe in arrest Grote lof Paul Huf begraven Tweede Kamer gaat kinderbijslagwet toch behandelen IIAYEA LEEG Kamerlid vraagt over onderscheid in g Delf tse politiem an 'Kop nog staart' met handige spuitbus nu 50 kwaliteits product van Organon (Van onze kunstredactie) In twee KLM-ehartervliegtuigen is dinsdagavond het Con certgebouworkest behouden op Schiphol aangekomen. Het eerste toestel landde enkele minuten voor 9 uur na een reis van 21 uren; het tweede toestel, waarvan op Idlewild een radio- storing moest worden verholpen, had drie uur oponthoud en arriveerde pas omstreeks middernacht. De stemming was ondanks de vermoeiende tocht uitstekend. Niet alleen door de vreugd van het weerzien, al was het groot ste deel van de ogen niet meer helemaal droog bij het uitstap pen op de zo vertrouwde bodem en bij het zien van de zwaaien de en juichende echtgenoten en vrienden, maar ook door het uitstekende verloop van de inspannende reis, die 43 concerten en tienduizenden kilometers reizen heeft betekend. I Paukenist J. Labordus wilde best weten dat hij in Amerika is geweest hij droeg een cow boyhoed en bracht een speel goedhond mee. ELISABETHSTAD (Reuter) De loemoembistische autoriteiten in Stanleystad hebben vijf ministers van de provinciale regering van Kivoe, de voorzitters van beide ka mers en het provinciale parlement en vier Europeanen in Boekavoe la ten arresteren. Zij zijn overgebracht naar Stanleystad. Gevreesd wordt dat de gearresteerden zullen worden ge- executeerd. Maar de betekenis van deze rei! was met deze inspanning evenredig. De geestdrift van het Amerikaanse publiek was zo groot, dat het im presariaat er herhaaldelijk; by de or kestdirectie op aandrong, zo spoedig mogelijk terug te komen 'waar, wan neer en hoelang u maar wilt.' Er was bovendien grote belangstel ling voor het muziekleven in Neder land. In muziekkringen werden de organisatie en de wijze van financie ring van het orkestwezen in ons land voorbeeldig en benijdenswaardig ge vonden. André Jurres, lid van het Stich tingsbestuur, heelt de reis van Chi cago af meegemaakt. Een woord van grote lof had hij voor de orkestleden. Ook dirigent Eugen Jochum was over het orkest dik tevreden. Niet alleen over hun prestaties, maar ook over de manier waarop zij dit zeer inspan nende 'karwei' tot een goed eind heb ben gebracht. De stemming was kostelijk, vertel de hij, en de humor onuitputtelijk. Vriendschap heb ik in stromen on dervonden, aldus de heer Jochum. Bernard Haitink was niet minder positief. Hij was dankbaar voor de hechte band, die het langdurige en intensieve contact onder vaak moei lijke omstand.gheden heeft gelegd tussen liet orkest en zijn nieuwe diri genten. Marius Flothuis, artistiek leider van het orkest, vertelde ons nadere bijzonderheden over het concert in San Diego waarover wij in enkele, edities al iets hebben gemeld. Deze stad heeft de naam dat ze de heetste van de VS is. Ze is ook de enige' die niet beschikt over een con certzaal met air-conditioning. Maar daaraan dankt zc dan ook een wereldprimeur: een optreden van het Concertgebouworkest in hemds mouwen Mr. A. de Roos, wethouder voor Kunstzaken van de gemeente Amster dam. was ter begroeting op Schiphol aanwezig. Onder het felle licht van de televisie-schijnwerpers dankte de voorzitter van de orkestcommissie, de heer S. Tromp, de leiding voor de voortreffelijke organisatie. Bij de aankomst was er sinds het begin van de reis op 8 april nog geen stuk bagage zoekgeraakt. Het orkest krijgt nu een welver diende vakantie tot, en met 15 juni. Op vrijdag 16 juni wordt dan aan de Amsterdamse burgerij een welkomst, concert aangeboden in de enorme Europahal van het nieuwe RAI-com- plex. (Van een onzer vti'fiiaggevers) Er bestaat op het ogenblik een ernstige controverse tussen het bestuur van de eredivisieclub VVV en de spelers van het eerste elf tal van de Venlose vereniging. Aanleiding daartoe is een diner, dat de spelers en hun dames zou worden aangeboden door een Venlose restaurateur indien VW erin zou slagen door te dringen tot de intertoto-compctitie. Het diner zou plaatsvinden op zondagavond 28 mei, toen VW zekerheid had verkregen omtrent de bezetting van een der bovenste vier plaatsen op de ranglijst. (Van onze parlementsrcdactie) De Tweede Kamer heeft zich dins dagmiddag zonder hoofdelijke stem ming verenigd met de verhoging van het inkomen van de Koningin. Het jaarlijkse inkomen zal daardoor Z'A miljoen gulden worden in plaats van miljoen. Het bedrag voor het onderhoud van de zomer- en winterverblijven dat sedert 1952 350.000 bedroeg, werd verhoogd tot 500.000. Minister T o x o p e u s zei het eens te zijn met mr. Burger fp.v.d.a.) dat men het inkomen, van de Konin gin niet kan vergelijken met de in komsten van particulieren. Het gaat hier om een staatstaak, had de socia listische afgevaardigde gezegd, die vervuld moet worden. Dat is een za kelijke aangelegenheid die de minis ter moet kunnen beoordelen. V era n ticoord Welnu, mr. Toxopeus had de over tuiging dat de voorgestelde verho ging verantwoord was. Verder kon hij de socialistische fractieleider ook antwoorden, dat het hof efficient wordt beheerd; die overtuiging had hij gekregen ,.met alie reserve die ook een minister past ten aanzien van de draagster van de kroon." Hy was het voorts oneens met ds. Van der Veen (p.s.p.)die had gesuggereerd, het Inkomen van de Koningin op gezette tijden te ver hogen. Het wetsontwerp vereist een twee derde meerderheid van de Kamer. Van de 150 leden hadden 117 de pre sentielijst getekend. De voorzitter dr. Kortenhorst, stelde voor het wets- de la Mar, Paul Cammermans. In het bijzonder de echtgenoten van de voetballers hadden zich ver heugd op hei diner. Bijna twee jaar was het ai geleden, dat ze gezellig met z'n allen by elkaar waren ge weest en het ligt dus wel voor de hand, dat ze de nodige voorberei dingen hadden getroffen: de kinde ren waren uitbesteed en op hun paasbest stonden de dames 's avonds aan het Venlose station hun man nen op te wachten. Als een donderslag b(j heldere he mel kwam op dat moment de mede deling van het VVV-bestuur, dat het diner geen doorgang mocht vinden, omdat het een zwarte dag was voor VVV: zowel het eerste als het tweede elftal had een nederlaag geleden. De dames waren woedend over het be stuursbesluit en de mannen niet veel minder. Aanvoerder Gijs Nass heeft nader hand de mening van de spelers aan het bestuur overgebracht, maar vooral de voorzitter, dr. Tjen Tjauw Min, was hoogst verbolgen over hun houding en moet donderdagavond tijdens de training woorden hebben gebruikt, die geen enkele werknemer zou duiden. Allerlei verwikkelingen zijn er het gevolg van geweest en erevoorzitter Jo van Daalen heeft allerhande pogingen gedaan om de stukken aan elkaar te lijmen. Of hij geslaagd is in zijn opzet, staat nog te bezien, want het bestuur heeft in de nacht van maandag op dinsdag tot twee uur vergaderd zonder tot %-ohedige overeenstemming te komen. Verwacht wordt, dat over enige tijd de bom zal barsten, tenzij er alsnog een weg wordt gevonden om uit de impasse ie geraken. (Van een onzer verslaggevers Zeer velen hebben gistermiddag de laatste eer bewezen aan Paul Huf, een der groten van het Nederlands toneel. In de Stadsschouwburg trokken vele honderden Amsterdammers in korte tijd de baar. geflankeerd door vier jonge acteurs, voorbij. Onder hen: wethouder De Roos, Rika Hop per, Ko van Dijk, Frangois Pauweïs, lllen Vogel. Paul Steenbergen. Pien (Van onze parlementsvedactie) De Tweede Kamer zal de Algemene Kinderbijslagwet toch in behande ling nemen. Gisteren ging de Ka mer akkoord met een voorstel van dr. Kortenhorst om het debat over het wetsontwerp op 27 juni te hou den. Hoera, riepen enkele socialistische afgevaardigden, want het heeft er lange tijd naar uitgezien, dat de re- WIESBADEN (DPA) De Duitse Borgwardfabrïek, die enige maanden geleden in grote financiële moeilijk heden was geraakt, heeft de produk- tie van de Lloyd. 600 gestaakt. De levering van onderdelen voor de uit de produktie genomen typen gaat echter gewoon door. De produktie van de Hanza 1100 is niet gestaakt, maar zal waarschijn lijk om de Borgwardfabrïek niet verder te belasten met onverkochte voorraden aan een andere geïnteres seerde worden verkocht. Voor het eind van het jaar hoopt men bij de produktie van de Arabelle die nog steeds goed wordt verkocht, tot aanzienlijke kostenbesparingen te kunnen komen. Ook de produktie van de Isabella zal worden voortgezet. De nieuwe president-commissaris van Borgward. J. Semler, heeft in een gisteren gehouden persconferentie de verwachting uitgesproken, dat het bedrijf binnen enige jaren weer goed rendabel za! worden. Waarschijnlijk zal in verband hiermee het aantal arbeiders echter nog met ruim 2000 man tot 15000 man "worden verlaagd. Kort voor de stad Bremen de fabriek van Borgward overnam, werkten er ruim 20.000 arbeiders. Op 16 januari 1961 waren er in Nederland 558 scholen voor b.l.o. met geringspartijen een debat niet zou-1 54.561 leerlingen en 3.873 onderwi elen aandurven. i zers. (Van onze sociaal-economische redactie) Minister Toxopeus blijft op het standpunt staan, dat er voor 1 januari 1962 geen wijzigingen moeten worden aangebracht in salarissen van de ambtenaren. Dit heeft de directeur-generaal van de Belastingdienst meegedeeld in een onderhoud dat h(j op 2 juni heeft gehad met de vertegenwoordigers van de ambtenarenorganisaties. De voorstellen van de organisaties die onder meer via vergroting van de promotiemogelijkheden tot strekking hadden de salarissen te verbeteren, werden afgewezen. Op 20 juni zal opnieuw een bespreking tussen vertegenwoordigers van de organisaties en de directeur-generaal van de belastingdienst plaatsvinden. Intussen hebben in Den Haag enkele tientallen ambtenaren van de be lastingdienst laten weten, dat zjj geen overwerk meer zullen verrichten. Belastingambtenaren uit Bussum en Haarlemmermeer hebben telegram men gezonden aan de regering, waarin zij aandringen op verbetering van hun positie. (Van een onzer verslaggevers) De ouders van de driejarige Gerard van der Ivleulen uit Bo- venkarspel zijn gisteravond in hun vermoeden versterkt, dat liet sinds zaterdagmiddag vermiste jongetje ontvoerd is. De politie meent dat er van verdrinking sprake kan zijn. Twee compagnies van een mobiele coionne, die juist maan dag voor herhalingsoefeningen in Laren onder de wapenen wa ren gekomen, hebben daarom gisteren met 48 autospuiten en pompen de Broekerhaven leeggepompt. Toen het water weg was, bleek er echter geen stoffelijk overschot te vinden. Aanvankelijk had men aangcncv men dat het kind was verdronken. Een buurjongen had het jongetje te gen half een bij de haven zien spe len, en toen veiligheidshalve achter het hek van de ouderlijke woning ge zet. Sindsdien is het kind niet meer gezien. Buren cn vrienden van de familie begonnen een speurtocht, zonder re sultaat. Later gingen de reddingboot K. F. van der Sluys uit Kokhuizen cn het rijkspolitievaartuig ook naar de Brockcrhaven. het dreggen lever de echter niets op. Ook liet systematisch onderzoek van de haven door zes kikvorsman- jien van de Koninklijke Marine uit Den Helder had zondagavond geen resultaat. Gisteren kreeg men op aandringen van gemeentebestuur, politie en de ouders medewerking van het Mi nisterie van Defensie. De mannen van de mobiele co lonnes hadden in enkele uren tijd onder leiding van majoor Vogel de haven leeg. Zij pompten er 5000 kubieke meter per uur uit, toe de bodem te zien was. Een theorie is nog dar, iiet kind inderdaad verdronken moet zijn, maar dat het Hikje door de stroom mee door de sluisdeuren is gevoerd. Daartegen pleit echter dat enkele uren na de vermissing zaterdag de sluisdeuren gesloten zijn. Niet iedereen gelooft echter in ont voering. ..Dat gebeurt in dit vlakke land niet. je kunt hier mijlen, in de omtrek zien, en iedereen kent ieder een. Zo iets komt eerder voor in een bosrijke omgeving of een grote stad." is de ervaring van de rijkspolitie. Het onderzoek in de richting van ont voering wordt nu echter wel ver scherpt. Vrijdag wordt begonnen met de bouw van een tien woonlagen lellen de. 29 meier liogc studentenflat aan de Prof. Evertslaan te Delft. Prof ir. L. van Bendegom voorzit ter van de Stichting Delftse Studen ten Huisvesting slaat de eerste paal. Deze flat, die 1,2 miljoen kost zal over anderhalf jaar huisvesting bic den aan 130 studenten en dan het eerste hoogbouwproject van deze aard in Nederland zijn. Het gebouw is een belangrijke bij drage in de oplossing van het zo nijpende studentenhuisvestingspro- bleem. (Van. een onzer verslaggevers) Een frontale botsing tussen een personenwagen cn een zandauto, dinsdagmiddag omstreeks 3 uur nabij de Liedebrug op de rijks weg van Haarlem naar Amster dam, heeft aan twee mensen het leven gekost. De bestuurder van de personenwagen wilde naby de Liedebrug gaan passeren. Op het zelfde ogenblik haaide een zand- auto van de firma Faas, met een snelheid van 80 km uit de rich ting Halfweg komende, eenzelfde manoeuvre uit. Een botsing op deze drukke driebaansweg was onvermijdelijk. De 29-jarige bestuurder van de personenauto, de heer F. Breuk hoven uit Amsterdam, werd uit dé wagen geslingerd, die zich voor de helft onder de zandauto boorde. Het stoffelijk overschot van zijn twintigjarige passagicre, mej. N. Oosterman. kon later uit de wrakstukken worden geborgen. De 27-jarige chauffeur van de zandauto, G. F., liep geen ver wondingen op. De personenwagen werd volkomen vernield. werp zonder hoofdelijke stemming goed te keuren. Hij verwees daarbij naar een recent arrest van de Hoge Raad. waarin tegen- deze procedure geen bezwaar is gemaakt. Geen der leden verklaarde zich tegen. In de aula van de begraafplaats Zorgviied sprak Albert van Dalsum die de overledene huldigde als een briljant acteur, een virtuoze per soonlijkheid en het zondagskind van de toneelspelers. (Van een onzer verslaggevers) Het communistische Tweede-Ka merlid M. Bakker, heeft thans de minister van Binnenlandse Zaken gevraagd of hij bereid is het verle nen van een onderscheiding aan de Delftse politie-adjudant B. ongedaan te maken. Hij informeert ook of het juist is.' dat deze functionaris tijdens de oor log zich schuldig heeft gemaakt aan hand- en spandiensten aan de be zetter (OA. arrestaties van verzets strijders). en of de mininster kennis heeft genomen van de verontrusting die het verlenen van een onderschei ding aan de betrokkene, heeft ver oorzaakt in Delft en het hels West- land. (Van onze Londense correspondent) Geen druppel alcohol op een Engelse autoweg. De minister van Binnenlandse Zaken, Butler, heeft in het Lagerhuis moeten beloven deze bepaling in de nieuwe Drankwet op te nemen, zodra het ont werp in zijn tegenwoordige vorm, zonder het verbod, door het Lagerhuis is aangenomen. Het Hogerhuis zal dus voor het verbod in de vorm van een amende- ments moeten zorgen en het is vrij wel zeker dat tal van lords tegen deze „beperking van de persoonlijke vrijheid" zullen protesteren. De graaf van Arran heeft maan dag verteld dat hij kortgeleden bij Scotland Yard voor een groep des kundigen een kwart fies whisky opdronk om te bewijzen dat hij nuchter zou blijven. Hijvermocht de deskundigen echter niet te overtui gen, hoewel ze toe moesten geven dat de graaf niet onder invloed was. De nieuwe Drankwet is veel stren ger dan het ontwerp van de nieuwe Verkeerswet, die de verkoop en het gebruik van alcohol in restaurants langs autowegen wilde toestaan, mits er ook bij gegeten wordt. Niemand zal echter kunnen worden belet te drinken voordat hij de autoweg op rijdt. De nieuwe bepaling wordt toege juicht door de afgevaardigden voor Wales, waar de geheelonthouders beweging bijzonder sterk is. Even verguld waren zij met de bepaling dat jeugdige personen geen met U- keur of alcohol gevulde chocolaatjes meer zullen mogen kopen. Minder ingenomen waren zij met het besluit van het Lagerhuis dat alcohol op zondagen niet tot tien uur in de avond mag worden ge schonken maar een half urn' langer, tot half elf. Zij kunnen zich er echter mee troosten dat de nieuwe wet alleen voor Engeland van toe passing zal zijn en niet voor Wales. In Wales mag in principe geen druppel op zondag worden geschon ken, behalve wanneer t in een ge meente een aantal burgers een ver zoek indient en een plebisciet over dit verzoek wordt gehouden. DEN HAAG (ANP) De Hoge Autoriteit van de EGKS be schuldigt jhr. mr. Van der Goes van Naters ervan valse geruch ten over de schrootaffaire ver spreid te hebben, waarbij de integriteit van de Hoge Autori teit in het geding zou zijn. De leden van dc Hoge Autoriteit weigeren daarom te verschijnen voor een speciale werkgroep van het Euro pese parlement, die zich bezig houdt met de schrooiaffaire, als bij dit over leg de Nederlandse socialistische af gevaardigde aanwezig zou zijn. Dr heer Van der Goes is lid van de speciale werkgroep. De Hoge Autoriteit heeft een en ander meegedeeld in een op 25 mei aan de voorzitter van het Europese parlement, de Duitse christen-demo craat Furler. verzonden brief. In de brief is sprake van gesprek ken in de wandelgangen iii Straats burg. waarin beschuldigingen gericht zouden zijn aan het adres van de heer Spierenburg, liet Nederlandse lid van de Hoge Autoriteit. 'Normale betrekkingen tussen de Hoge Autoriteit en het Europese par lement worden hierdoor bemoeilijkt,' aldus de brief. Naar verluidt heeft dc werkgroep nu besloten om de leden van de Hoge Autoriteit niet uit «te nodigen voor een vergadering waarbij dc heer Van <ler Goes aanwezig zal zijn, men zou dan 'bij latere gelegenheden' de H.A. kunnen horen. 'Ik kan aan deze handelwijze van de Hoge Autoriteit kop noch staart ontdekken.' zei mr. "Van der Goes van Naters, toen wij hem de mede deling van de Hoge Autoriteit voor legden. 'Maar ik wil wel met nadruk zeggen' dat ik onschuldig ben aan iedere vorm van publiciteit in deze zaak. De kwestie is, dat ik begin mei in Straatsburg tegen enkele van mijn medeleden naaste politieke vrienden van het Europees par lement heb gezegd, dat ik in ver band met de schrootaffaire enkele griezelige mededelingen had ont vangen, die ik echter niet kon con troleren. Dat is de Hoge Autoriteit toen reeds ter ore gekomen en die geeft cr nu publiciteit aan. Ik wil er alleen van zeggen dat ik niemand heb beschuldigd of be schuldig van bepaalde feiten, maar dat ik uiteraard iedere mededeling, die in deze toch wel zeer ernstige schrootaffaire van belang kan zyh, onderzocht wil hebben." Advertentie I.M. '"SICTeNDOOfR* omTl TJfoe moet het nu met die chris- telijke organisaties die niet willen profiteren van de op brengst van de toto? Het anti revolutionaire dagblad Trouw vraagt opnieuw aandacht voor dit probleem. Het nieuwe ont werp van wet waarbij de toto wordt gelegaliseerd, bevat een be paling waarin staat dat de gel den die overblijven na uitbeta ling van de prijs en na aftrekwan de onkosten, in overwegendemate aan verenigingen en organisaties op het terrein van de sport ten goede moeten komen. In overwe gende mate. Dus ook andere or ganisaties kunnen voor een uit kering in aanmerking komen. Dat zijn in de praktijk organisa ties op het gebied van het maat schappelijk werk. Welnu, zegt Trouw, de christe lijke organisaties voor maat schappelijk werk wijzen de toto op principiële gronden af. En dus willen zij ook geen geld uit de totopot hebben. Dan kunnen zij dat geld afwijzen. Jawel, maar wat moeten dan instellingen doen als het Koningin Juliana- fonds, waaraan ook christelijke organisaties meedoen? En boven dien, is het billijk dat de instel ling die geen redelijke bezwaren voelt tegen het aannemen van totogeld, zich ruimer kan ont plooien dan de instelling die wel bezwaar heeft? Trouw zou zich kunnen voor stellen, dat men. om uit de moei lijkheden te komen, maar zou be sluiten, dat het maatschappelijk werk geen uitkering zou krijgen. Maar het zegt zelf, dat de moei lijkheden dan niet uit de weg zijn geruimd. Immers, beperkt men de uitkeringen tot sportorganisaties, dan loopt men weer tegen de christelijke sportorganisaties aan die van de totogeiden niet willen weten. En als men dan weer zou zeggen: welnu, dan deelt u niet mee, dan doet men die organisa ties te kort. Want die krijgen dan minder geld ter beschikking dan de andere organisaties. Door zo'n discriminatie zou de'.overheid de christelijke organisaties boven dien in de verleiding brengen hun principiële bedenkingen tegen de totogeiden opzij te zetten. En dat mag de overheid niet. Ï-Toezeer Trouw aan dit laatste argument hecht, blijkt uit een andere beschouwing van dit blad, over het geven van toestem ming aan winkeliers om op zon dag open te zijn. Die toestem ming brengt winkeliers die om principiële redenen des zondags niet open willen zijn, in een on gunstige concurrentiepositie. En dat is voor de overheid een be denkelijke zaak. Wat hiervan te zeggen? Pro'. G. C. van Niftrik heeft in het ChriStelijk-Historisch Weekblad al gewaarschuwd tegen de sug gestie dat alle protestanten de toto onaanvaardbaar vinden. Bo vendien is hij het er niet mee eens, dat het aanvaarden van geld uit de toto-opbrengst on juist zou zijn als men do toto af wijst. Hij maant tot grote om zichtigheid bij het onzuiver ver klaren van dit geld. Ais rijke mensen grote giften aan de kerk geven, Is ieder dankbaar en vol daan, ook al kan men weten dat het geld verworven is door een gelukte beursspeculatie, schrijft prof. Van Niftrik. En het lijkt hem derhalve pure hypocrisie het geld van de toto onzuiver te. achten. Als Trouw niet overtuigd door dit betoog zijn standpunt handhaaft, zijn er nog op zijn minst twee vragen. Als de chris telijke organisaties overtuigd zijn namens hun mensen te spreken, zullen zij ook de overtuiging heb ben dat hun aanhangers niet in de toto meespelen. Het afzien van een uitkering uit de totopot be tekent dan alleen maar het af zien van een uitkering uit een fonds dat opgebracht is niet door de gemeenschap maar door het niet-protestants-christelijk deel der natie. Welnu, dan moet het toch niet zo moeilijk vallen tegen de uitkering van de totopot neen te zeggen. De tweefle vraag is waarom de overheid discrimineert wanneer zij een mogelijkheid schept waar van ieder gebruik kan maken, als van die mogelijkheid sommigen op principiële gronden geen ge bruik willen maken? Discrimina tie is achteruitzetting. De over heid zet noch bij de uitkering uit de totopot noch bij het geven van dispensatie van de zondagsshu- ting iemand achteruit. Waarom is dan de rechtsstaat in het ge ding als iemand of een organisa tie op principiële gronden die gelegenheid niet benut? En als de rechtsstaat in het geding is, moet dan de overheid uitmaken of de gronden van weigering wel van genoegzaam principiële aard zijn? Wij menen dat Trouw met deze vraagstukken zo te stellen weer bezig Is het samen leven en sa men doen in Nederland op zij'n minst zo moeilijk mogelijk te maken. Zonder dafcdaarbij iemand gelukkiger wordt. De schoolarts, P. C. W. Jonge- breüi- uit Groningen is dinsdagmor gen in Eeldenvoide dodelijk veron gelukt. Hij reed met zijn auto tegen een boom. De heer Jongebreur is waarschijn lijk onwel geworden en heeft zo de macht over het stuur verloen. Hij was 61 jaar.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2