urns Eenmaal heb ik me j laten „begeesteren" Veel belangstelling bij Schiedamse jeugd voor kampen aan zee Evangelisatie door vele medewerkers in tent Plantage IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN BB's nieuwe film: klucht en erotiek mm Onderscheiding M. van Delft Sportcentrum: examens voor zwarte banden Reduciieregeling Circus Williams zaterdag 10 juni, is uitverkocht Aan onze adverteerders in SCHIEDAM en OMSTREKEN Té 1 chiedammen onder elkaar Predikbeurten Doktersdiens ten Avontuur Erotiek HET VRIJE VOLK ZATERDAG 10 JUNI 1961 PAGINA 4 Vart het hoorse stadje Hammerfest tol aan heleinde van de wegen in.Marokko: het was niets voor de vorstelijke réis-uitrusting van May en Leo Frank. Elf maanden 0e e en re en ze weg uit Tinley Park in Illinois. Twee mensen op leeftijd in een stevige trekker. Daarachter een ding, dat echt geen caravan meer was, maar veeleer een prachtig huis op wielen. Deel 39 ZoveeL stoom ililRlfSSI Volgende week donderdag zal in de Plantage een tent van 22.50 x 12.50 m worden opgezet: het onderdak voor een serie bijeenkomsten, die worden georganiseerd door het comité „Schiedam voor Christus". fTfl.iPH-.Hti .Tm en fris is, bijna overgecultiveerd en dat van elke woonkamer een eerste rangs meubeltoonzaal schjjnt te maken B „Luister goed," zei een bejaarde man, met zwarte handen oprijzend boven zijn zware motorfiets. „Er is niets slechts dat niet ook iets goeds in zich bergt. Denk daarover na." „Er is veel vernield," vervolgde a h(j met een blik op het silhouet van Botterdam, „hier, maar ook in mijn eigen stad. Er is nood, ei- lende en honger geweest. Maar zie: verkrotte binnensteden zijn a grootscheeps opgeruimd. Ze heb- ben plaatsgemaakt voor frisse centra, waarin het fijner en ge~ zonder werken is. De mensen hebben hun huizen terug met een nieuwe inrichting." En na een korte pauze: „Hui- zen zijn na een mensenleven even verbruikt als hun bewoners en i hun meubelen." Hier brak Anton Leser zijn fi- iosofieën af, omdat hij, naar hij verklaarde, niet in het politieke t vlak belanden moest. Poortwach- ters argwaan bleek niet onge- grond: zijn gast, een bejaarde bouwvakker uit München, was i van de partij geweest en had zich i geestdriftig onder Hitiers Swas- tika geschaard. i Fatale fout, die hem voor al- 1 tijd wars had gemaakt van alle politiek, naar hij met stelligheid verklaarde. .Eenmaal heb ik me als jonge kerel laten begeesteren." vervolgde hij een tikje cynisch, „maar dat nooit weer." Als jonge kerel? Hij blijkt nu 58 te zijn ziet er ouder uit dan bij in werkelijkheid is. Ziehier een stuk voortwoekerende oorlogstra giek, even tastbaar als de duizen den in onze bodem nog overgeble ven granaten: Anton Leser is nog altijd niet met zich zelf in het reine. Denkt, denkt en 'probeert alle strohalmen te grijpen, die voor een zelfrechtvaardiging van enig nut kunnen zijn." ,.Lk heb me vaak afgevraagd waarom er oorlog moest zijn," vervolgt hij nog. „De ene kleine inan wil het de andere, die net zo voelt als hU, niet aandoen. Zij knappen de vuile karweitjes op. De groten brengen hun geld naar het buitenland." ,Ik was nooit hier. Wel in Frankrijk en Italië. Duitsland welgezind waren alleen de hon den. Ik zou de mensen daar, die toch goed voor ons waren, graag eens terug willen zien. Mijn compagnie was gelukkig streng. Wie een kip of een haas stal van een boer werd naar de heetste linies gestuurd." Straksover een maand owat, •schuift Anton Leser een nieuwe butidel reiservaringen in zijn pri vé-bibliotheek: Deel 89, Holland. Want dat is zijn grote liefde: lange reizen maken en die dan voor zichzelf uitvoerig te beschrij ven. Zélf ook illustreert hij die eenzame schrifturen: met foto's e aquarellen, die hij meestal zelf vervaardigt, soms ook koopt. .Alleen zo blijven je vakanties je tot in details bij," zegt hij. De bundel Holland zal er een zijn vol verbazing. Verbazing over zo'n klein, welgeordend land, dat enorme dingen doet en dat des-, ondanks niet duur is. Dat schoon Niet moe en opgetogen over hun ervaringen stonden ze in Botter dam dan eindelijk voor de terug reis klaar. Zij: een snelle, graag pratende vrouw, met veel plezier steeds weer nieuwe grepen doend in boeklioudcahiers, die ze huiselijk tot dagboeken had gemaakt. Hij: een rustend elektrotech nisch ingenieur, klein en vol bin- nensmondse humor, trots op het feit dat zijn materiaal het al die harde maanden niet éénmaal echt begeven had. Tóch hadden ze met hun grote woontrein 25.000 mijl gemaakt. Alle grote Zwitserse passen geno men, de winterse koude van Fin land doorstaan en verschrikkelij ke sneeuwstormen in Andorra. Maar ook hadden ze de hitte van de Sahara boven de zandige ein ders zien trillen en honderden nieuwsgierigen in hun woontral- ler ontvangen Ze beseften best. dat ze op ty pisch Amerikaanse wijze maar wat hadden rondgekruist en dat er dus van ervaringen te hooi en te gras moest worden gesproken. Holland bij voorbeeld. Hoewel ze het echt plezierig vonden juist hier aan het eind van hun reis nog eens rond te kunnen kijken, wisten ze van Zuiderzeewerken nauwelijks iets en van het Delta plan in het geheel niets af. .Ach. ja," verzuchtte May Frank een tikje spijtig, „hoe com pleet onze reis ook was het zou vijf jaar kosten werkelijk te -we ten wat je allemaal zag. Maar zo was het ook goed. Meer dan dat: het was enorm ,,'t Was genoeg voor een mach tige eindindruk. Dit Europa is zó mooi, zo'n schitterende tuin in feite, dat je je eenvoudig niet voorstellen kunt dat er ooit oor log was." Voortdurend in de lach schie tend vertelt ze het verhaal van hun verdioaling in eenzaam. Fin land. Plotseling vonden ze een oude boerderij. Zóver strekte de gastvrijheid, dat mevrouw Frank zich een half uur later dodelijk verlegen en totaal ontkleed met de vrouwelijke bewoners van de boerderij in het saunabad bevond. „Ik heb van m'n leven niet zo veel stoom gezien," zegt ze ach teraf met warmte vertellend over de heerlijke ervaring, die het bad toch was geweest. Een ervaring haar bereid door mensen, met wie ze geen woord wisselen kon. En zo fineer. In een Noordafrï- <- kaanse-fiedéreetting*werden ze op -1 een bruiloft genodigd en in Pom- 1 peji waren ze de eerste leken, die bij opgravingen van volkomen nieuwe conserveringsmethoden i getuigen mochten zijn. „Alleen 1 fotograferen mocht ik niet en dat 1 was jammer," zegt May Frank. Het zou wellicht het aantal i filmrollen, dat zij volschoot, op 55 hebben gebracht. Want met 1 Amerikaanse recordbrekersvoldoe- 1 ning vertelt ze ruim vijftig klein- beeidfilms door haar camera te hebber^ gejaagd. Kleur? Natuur- lijk: dia's. Haar man leverde daarbovenop nog een fors zwart- wit aandeel. Kinderen (vier) en kleinkin- deren (tien) in de States zullen dus straks de hoogtepunten van J de reis ook aan zich voorbij zien trekken. Door aardbevingen geteisterd Agadir en de Vesuvius in ruste. Zwitserlands machtige sneeuw- toppen en de met molens bedekte vlakten van Holland. a „Ondenkbaar dat in dit goede a Europa ooit oorlog was. Hè. Heerlijk. Languit. Aan deze foto zoudt u het niet tegen, maar toch was dat de' be- 'avgrijkste verzuchting van dit Zweedse trio, deze week. Terwij. u zich repte over Coolsingel 3laak en Slaak, deden zij uit wat gemist kon worden en "tieten zij de stad de stad. Hun interesse was drie letters gróót: de zon Helga, Jan en Hugo Carlsson ait Göteborg, Zweden, willen in hun vakantie met stadse drukte naar liever niets te maken heb- wn. Hugo, werkzaam in een le- ansmiddelenbedrijf, begon met :ijn wagentje naar Parijs te stu ren, want dat moet je gezien heb ben, nietwaar? Zij niet: oh zo gauw tsaren ze er weer iveg. De stad was hun te kolossaal, te veel in alles. Snel "koersten ze naar "het noor den terug. Holland kenden ze van vroeger: daar zou het beter zijn. Sn zie. de zon begon onmiddellijk haar best te doen. Ja, languit. Met de Dagens Ny- heter, waarvoor je dan wel even de stad in moet, maar alla.li. Met de cijfers van de gemeentelij ke openbare leeszaal en bibliotheek in Schiedam, is het een vreemde zaak althans in de ogen van uw verslaggever. Maandenlang waren die cijfers ne gatief. Want: groeide het boekenbe zit van de bibliotheek gestadig door. het aantal lezers verminderde blijk baar. De hele winter door was het aantal uitleningen lager dan in de vorige winter. En nu was het mei, de buitenspor ten kwamen op gang, de schoolkin deren hadden het druk en zie, toch stijgt plotseling het aantal uit leningen in vergelijking tot dezelfde maand van het vorige jaar. Goed. het verschil is niet om over naar huis te schrijven. Maar toch zien wij mét de bibliothecaresse lie ver deze bescheiden stijging, dan de hardnekkige daling van de laatste maanden. Hier zijn die cijfers nog even: in totaal werden in mei 24.747 werken uitgeleend tegen 24.383 in mei 1960, toen bovendien Maasdijk nog meetel de en een cijfer van 459 vermeldde. Vergeten we dat Maasdijkse cijfer, dan blijven er voor mei 1960 nog maar 23.924 boeken over en in dat verband slaan de uitleencijfers van mei 1961 lang geen gek figuur. In de romans overigens heeft het hem niet gezeten <10.393 uitleningen tegen 10.542 in mei vorig jaar), maar wel in de studiewerken <6.102 tegen 5.861) en de kinderboeken (8.252 te gen 7.980). Het aantal voorinschrijvingen voor de vijftiende Avondvierdaagse van de Wandelkring Rotterdam en Omstre ken stromen binnen, zo hoor ik van de heer C. A. Henrion Verpoorten, die een van de organisatoren is. De avondvierdaagse wordt gehou den van 12 tot 16 juni. Het aantal aanmeldingen is nu de 580 gepas seerd. Voorinschrijving is nog moge lijk tot en met vandaag bij C. A. Henrion Verpoorten. Jan Steenstraat 65: H. Huyken, Lekstraat 100 en J. Schmitt. Newtonpiein 4a. En omdat de wandeltochten al vlak voor de deur staan volgt hier nog even de startplaats: gebouw Ire ne aan de Nieuwe Haven. De loterij van de Dierenbescher ming duurt nog voort, meldt men ons. De trekking is uitgesteld tot eind juni en voorlopig zijn er dus nog loten verkrijgbaar bij de heer J. C. van Melis, Vlaardingerdijk 215b, tel. 68529 of door storting van een bedrag op gironummer 216407 van de penningmeester van de afdeling Schiedam der Ned, Vereniging tot Bescherming van Dieren. De loten worden dan per post toegezonden. Bovendien zal er op de zaterdagen 17 en 24 juni een propaganda- kraampje op de Koemarkt bij de Hoogstraat staan, waar de laatste lootjes worden verkocht. De prijzen: onder meer een tiendaagse vakantie reis naar Italië en een volautoma tisch filmopname-apparaat. Aan de heer M. van Delft, Burge meester van Haarenlaan 911, Is wegens langdurige en trouwe dienst onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer Van Delft herdacht giste ren zijn veertigjarig jubileum bij het havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" N.V. te Vlaardingen. In een daartoe belegde bijeenkomst werd het ere metaal hem namens de burgemeester van Schiedam door diens ambtge noot van Vlaardingen. uitgereikt. Schiedamse en Rotterdamse jongens en meisjes kunnen de^e zomer genieten van een reeks van vijf dagkampen aan zee. In Schiedam wordt van deze mogelijkheid een opvallend groot ge bruik gemaakt. De Schiedamse Gemeenschap, die de tochten van de Schiedamse kinderen organiseert, heeft niet minder dan 1650 aanmeldingen ont vangen. De eerste groep vertrekt maandagmorgen 17 juli en ver volgens eike morgen tot en met vrijdag om acht uur naar Hoek van Holland, 's Avonds rijden er speciale treinen terug. onderlinge concurrentie vermindert. Ander nieuws van de Schiedamse Gemeenschap betreft de sectie cul turele ontwikkeling, die zoals hekend onlangs is gesplitst in een culturele sectie en een sectie vrijetijdsbeste ding. Van deze culturele sectie zullen verenigingen, die passieve ontspan ning brengen, deel uitmaken, zoals de Schiedamse Kunstkring en de Katholieke Kunstkring, Toonkunst, de vereniging Oost en West, de Ver eniging van Vrienden van het Ste delijk Museum, het NIVON. enz. Het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap verwacht veel van deze nieuwe sectie. De betrokken vereni gingen vertonen namelijk vele raak vlakken, die de mogelijkheden openen voor een goede samenwerking. Het is wellicht mogelijk gezamenlijk tot grotere evenementen te komen. Toonkunst en de Vereniging van Vrienden van het Stedelijk Museum hebben al eerder samen concerten verzorgd in de aula van het museum. Men trekt dan meer publiek en de Voor het zwarte-bandexamen, dat zondag In het SCS zal worden af genomen, hebben zich meer dan 50 kandidaten aangemeld, waraonder Cor van Rooyen van SCS. Ruim 40 bruine banden (le kyu graad houders) willen trachten de zwarte baud te bemachtigen, een achttal le dans bekampen elkaar voor de 2e dan en vier 2e dans zul len onder elkaar uitmaken, wie zich 3e dan zal mogen noemen. Dit keer komt het zwaarste, maar. voor het publiek wel het meest at- tractiefste gedeelte van het examen nl. het competitiegedeelte. Deze wedstrijden, waarin alleen de „waza ari's" (halve punten) en ippon's (volle punten) de winnaars aanwijzen, zijn fel van het begin tot het eind, omdat, wanneer geen waza ari of ippon is gemaakt, de wedstrijd „hiki-wake" (onbeslist) is. Van het begin tot het eind wordt dan «fok uiterst hard om de overwinning ge streden. De deelnemers maken een beperkt aantal wedstrijden en moeten onge veer 80% 'winst boeken. Aan een „hi ki-wake" hebben geen van beide ju doka's iets, zelfs wordt dit dan be schouwd als een verloren wedstrijd, omdat zij daardoor hun kans om on geveer 80% winstpartijen te maken verkleinen. De culturele sectie heeft plannen voor het uitgeven van een kunst agenda in de wintermaanden, het geen de belangstelling van het pu bliek zal moeten stimuleren en de terugloop van het ledental hier en daar stuiten. De vrijetijdsbesteding krijgt in ver band met de invoering van de vrije zaterdag in het aigemeen veel aan dacht. Er wordt op het ogenblik een commissie gevormd, die onder voor zitterschap staat van de heer Van de Nagel. De commissie zal het vraag stuk van de vrijetijdsbesteding be studeren. Het is niet de bedoeling, dat in deze sectie vertegenwoordigers van de verenigingen, die zich - met de vrijetijdsbesteding bezig houden een plaats krijgen, maar dat mensen, die praktisch en theoretisch in deze kwestie thuis zijn, er deel van uit maken. Nadat de commissie een rapport over de situatie heeft uitgebracht, zal men overgaan tot de definitieve vorming van de sectie. Onder auspiciën van de Schiedam se Gemeenschap treedt op 18 juli op het podium in de Plantage een aan tal volksdansgroepen op. Dit volksdansfeest, dat verband houdt met het vijftienjarig jubi leum van de Rotterdamse Vima, behoort niet tot het Schiedamse vakantiefeest. Verschillende bui tenlandse volksdansgroepen zuilen er aan deelnemen. De toegang is gratis. Ter voorko van teleurstel ling delen mze abonnees mede, dat a„ -orraad reductie- kaarten voor de avondvoorstel ling van heden, De reeds eerder gepubliceerde reductiebon geldt dus alleen nog voor de avondvoorstelling van zondag 11 juni 1961. DIRECTIE N.V. DE ARBEIDERSPERS De volgende artsen hebben het ko mende weekeinde dienst: W. H. F. Meijer, Swammerdamsingel 43, tel. 69696; P. Jungerius. Jacob Catslaan 8, tel. 67355; W. J. Franke, Burg. Knappertlaan 30, tel. 68163. Apotheek: Backer, St.-Liduinastraat 58. Hervormde Gemeente. Grote Kerk. 10 uur: ds, J. G. Jan sen (H. Avondmaal); 5 uur: ds. J. G. Jansen. Betheikerk, 10 uur: ds. J. D. Smids: 7 uur: dr. L. J. Cazemler. Opstandingskerk, 10 uur: ds. A. Hoffman: 7 uur: ds. S. J. v. d. Haa- gen (Evang. Luth.) en ds. J. Couvée (Geref). Oecumenische dienst. Vredeskerk, 9 en 10,45 uur: ds. C. van der Steen; 7 uur: ds. A. Hoff man. Ned. Pvot. Bond. 10.30 uur: ds. J. B. Schouwink. Oud-Kath. Kerk: 10 uur H. Mis. Jehova's Getuigen: Volksgebouw 6 uur Wachttorenstudie; woensdag 7.30 uur dienstvergadering en theocrati sche bedieningsschool. Deze evangelisatie-samenkomsten zijn ook in 1958 en 1959 met succes gehouden. De belangstelling was redelijk en men hoopt door onder meer het verspreiden van aankondi gingen ook dit jaar vee! pubiiek te trekken. De evangelisatiecampagne wordt gehouden in de week van zaterdag 17 juni tot en met zondag 25 juni. De tent komt op een verhoging te staan en zal plaats bieden aan 450 perso nen. Elke avond om acht uur begint er een samenkomst, terwijl van zon dag 18 juni af dagelijks om 16.15 uur kinderbijeenkomsten zijn. Verschillende sprekers werken mee. terwijl koren, zangers en zangeressen en ook het jeugdkorps van het Leger des Heils geregeld voor een muzikale omlijsting zorgen. Zaterdag 17 juni is ds. G. Aalbers- berg uit Vlaardingen de spreker in de eerste avondbijeenkomst, waaraan het IJE-koor en de zusjes Faasse meewerken. Zondagavond spreekt majoor 3. B. Hoevers, Vcrdqr werken mee het korps en de zangbrigade van het Leger des Heils. Majoor M. Souverein spreekt maandagavond en wordt ook bijge staan door het muziekkorps van het Leger des Heils. Dinsdag spreekt ds. D. Broers, medewerking van het IJE-koor en het koor van de Vergadering van Ge lovigen; woensdag ds. R. Reiling, op treden van de zingende zusjes Verhey uit Velzendonderdag komt het team Faasse uit Den Haag; vrijdag spreekt Jb. Klein Haneveld, medewerking van het IJE-koor en het koor van de Vergadering van Gelovigen; zater dagavond D. Jan Bruijn. optreden van het Cra.s Kwartet en zondag ten slotte spreekt ds. W. A. Krijger. In deze laatste bijeenkomst zorgen het IJE-koor, de zusjes Faasse en waar schijnlijk het jeugdmuziekkorps van het Leger des Heils voor de muzikale omlijsting. Van tevoren tracht het comité „Schiedam voor Christus", waarin de hervormde en gereformeerde kerken, de lutherse kerk, het Leger des Heils, de Vergadering van Gelovigen en de Baptisten samenwerken, op alle mo gelijke manieren de aandacht op de evangelisatiecampagne te vestigen. Er worden twaalf--a dertienduizend aankondigingen verspreid. Een deel daarvan zal zijn weg tot het publiek vinden via de kerken, een ander deel wordt uitgereikt bij de uitgangen van bioscopen en voetbalvelden. Tijdens de campagne zal een geluidswagen door de stad rijden. In de tent in de Plantage zal ook een stand voor lectuur met betrek king tot de evangelisatie worden in gericht. In de nieuwste film van Brigitte Bardot 'Bandeloos' (La bride sur le cou) wisselen kluchtige en erotische scènes elkaar af. Voor de komische gedeelten maakt men gebruik van onder meer de klassieke slagroomtaart, skelters, bobsleden, een onder hypnose gebrachte kelder en een goedaardige lawine. Voor de erotiek zorgt uiteraard BB. die haar charmes vrijmoedig vertoont in respectievelijk een foto studio, een slaapkamer, een slaap wagen, een hotelkamer en een bad kamer. meestal in aanwezigheid van haar tegenspeler Michel Subor als een niet geheel hopeloos verliefde jongeman. Brigitte begon haar loopbaan als fotomodel en in dat beroep verschijnt zij ook in 'Bandeloos'. Zij heet hier Sophie en bemint haar werkgever Philippe, die zich tot haar woede met de rijke Ame rikaanse miss Barbara verlooft. Eerst wil zij Barbara vermoorden, maar haar vriend Alain (Michel Su bor) heeft een ander origineel idee; 'Laten we proberen Philippe jaloers te maken.' De twee samenzweerders volgen het verloofde paar naar een oord van wintersport, beleven onder weg en in de bergen allerlei grappi ge avonturen en krijgen elkaar lief. zodat Philippe zijn dollarprinses mag houden. BB is in deze film wat men van haar verwacht: een pikant, parman tig, vermakelijk, verleidelijk en soms aandoenlijk persoontje, maar de film heeft niet de stijl die men zou mo gen verwachten van de regisseur Ro ger Vadim. Brigittes ontdekker en eerste echtgenoot. Het scenario is te dwaas en te geforeeerd-komisch. Gezien het succes van 'Bandeloos' in Parijs sinds de wereldpremière op 18 april zullen ook BB's Neder landse bewonderaars zich door het zwakke, gegeven wel niet laten af schrikken. (In Passage). De film Het teken van Don Mar cos (M o n o p o 1 e) biedt volop avon tuur. Het verhaal speelt in Califor- nië ten tijde van de inlijving bij de Verenigde Staten, wanneer het woe lig toegaat. De strijd om de macht woedt volop. Een schurk probeert de gouverneur te ontzetten en zich zelf tot keizer uit te roepen. Gelukkig is daar een gebrandmerkte held. die later een geheim agent blijkt te zijn, en aan alle komplotten en intriges een einde weet te maken. Voor het zover is krijgt de bioscoopbezoeker menig spannend moment te verwer ken. schouwspel zien. Dode mannen en vrouwen staan 's nachts uit hun graven op om levende mannen en vrouwen met scherpe tanden in de keel te bijten en hun bloed te drin ken. De slachtoffers vinden dat (be halve de eerste maal) nog een gro te bevrediging schenken ook. Als ze na een serie geforceerde ader latingen sterven, gaan ze zelf als nachtelijke bloedzuigers optreden. ZATERDAG Bioscopen; M0NOPOLE: DracuSa, 2 u; Het te ken van Don Marcos, 7 en 9.35 u. PASSAGE: Bandeloos, 2, 4.15, 1 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 10 tot 5 uur. Diversen: UHR. SOC. BELANGEN: Schiedamse Kiavar Accordeonver., lustrumcon- ccrt, 20 uur. ZONDAG MUSIS SACRUM: Jeugdsoclëtelten Nleuwland ch Scopulus, slotfeest, 20 uur. Bioscopen: MONOPOLE: Dracula, 2 en 4.15 u; Het teken van Don Marcos 7 en 9.15 uur. PASSAGE:: Bandeloos. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op liet spoor van de mens. 10 tot 5 uur. «W/0 In de omgeving van M o n o p o 1 e zal men deze week mensen zien lo pen, die moedig proberen te glim lachen. Dat zijn dan de mensen, die zojuist de film 'Dracuia' van Ference Fisher hebben gezien. Hun giimlach- pogingen dienen om de zojuist door gestane emoties te camoufleren. Dat lukt overigens slechts weini gen: bij de meesten is de superieure glimlach niet meer dan een starre grijns. Ference Fishei !aat zijn publick ook wel een zeer slaapverdrijvend Ten gevolge van het steeds toenemend aantal advertenties en de vrije zaterdag, ook voor het dagbladpersoneel, zijn wij gedwongen onze adverteerders te verzoeken, bun adver tentieteksten c.q. -matrijzen volgens onderstaand schema m ons bezit te doen zijn. Advertenties voor dinsdag t/m vrijdag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties inleveren uiterlijk éen dag vóór plaatsing tot niet later dan 13.00 n. Advertenties voor zaterdag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties inleveren uiterlijk donderdag tot niet later dan 13.00 uur. Advertenties voor maandag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties inleveren uiterlijk vrijdag tot niet later dan 13.00 uur. Familieberichten Als tot dusver. Uw opdrachten kunt u zenden aan ons kantoor te Schie dam. Passage 20, telefoon 010 (of 01800) - 68798, of recht streeks aan onze advertentie-afdeling: Postbus 1162, Rot terdam, telefoon 010 (of 01800) - 11,10.30. Wij zullen slechts plaatsing op de opgegeven dagen kunnen garanderen, voor zover de advertentieteksten crj. -matrijzen volgens het bovenstaande schema in ons bezit Komen. Wij hopen op uw medewerking te mogen rekenen, zoals u dit in noodgevallen op de onze zult kunnen doen. Directie N.V. De AeeeÉderspers. Rotterdam».

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1