Muziekschool start met 7 ijeugdorkest succes Resultaat van oproep zeventig aanmeldingen Nog een bom in de grond? Verkoop van Watho stijgt na rechtszaak Varkens bij felle brand omgekomen boeiende rolprent Loos Binnenkort Rijksweg 16 Rotterdam-Dordrecht gedeeltelijk gesloten Waterpoorter eerste in Zaandam T urnuitvoering door Thor in openlucht Motor in brand Over Oude Lijnbaan N.V. Aan snze adverteerders in SCHIEDAM en OMSTREKEN HET VRIJE VOLK DONDERDAG 22 JUNI 1961 1 (Van een onzer verslaggeefsters) De Schiedamse Toonkunst Muziekschool heeft er sinds kort een belangrijke aanwinst bij: een jeugdorkest, dat binnenkort al deelneemt aan de gebruikelijke uitvoering van de muziek school en dat waarschijnlijk volgend jaar zelf een geheel con cert zal kunnen vullen. Het jeugdorkest telt niet minder dan zeventig ledenr die onder leiding van mevrouw W. Menningen enthousiast repete ren. „Het gaat beter dan wij durfden verwachten," zegt de dirigente over de prestaties en de toewijding van haar orkest leden. Een ander voornemen is om dit jaar de volksmuziekschool- gedachte, zoals de heer Jaap Hillen wiens voorlopige benoe ming onlangs is gewijzigd in een vaste aanstelling tot directeur van de muziekschool zegt definitief door te zetten. chiedammers j elkaar onder Om Gouden Plak PAGINA 4 SclioimieJ. verwondl kleuter aan hoofd Werk Rotterdammers braken in bij eigen bedrijf Burgerlijke Stand „350 jaar in touw", werd de titel van de nieuwe bedrijfsfilm van de Oude Lijnbaan N.V. te Vlaardingen, die gisteravond z'n première beleefde in de grote nieuwe fabriekshal. Voor directieleden en genodigden toonde de maker van deze film; Jan Schaper, zijn visie op de produktie van touw. Bejaarde fietser bij val gewond Wielrijder geslipt Gisteren heb ik de lezers van dit blad op deze zeljde plaats aangera den er eens uit te vliegen op een mooie zomerdag en dan het Prinses Beatrixpark in Kethel niet te verge ten. Omdat het zo ver verwijderd is van het stadsgewoel en toch zo dicht bij de stad ligt. Wij hebben overigens zelf moeten ondervinden hoe moeilijk het is er uit te vliegen en onze stad daarbij geher' achter zich te laten. Want op zeer vele honderden kilo meters van Schiedam ontmoetten wij herhaaldelijk en zonder enige opzet een Schiedamse familie: de heer J. J. van Woerkom, die in de gemeente raad de WD vertegenwoordigt, en zijn vrouw. De heer en mevrouw Van Woer kom reisden per trein en boot via Venetië naar Griekenland op de- zelfd dag, in dezelfde trein en op dezelfde boot, als uw verslaggever. We liepen eikaar bovendien op mij lenver uiteenliggende plaatsen rond de Aegeïschc Zee nog méér dan eens tegen het lijf. Over een „kléine we reld" gesproken. Een andere ervaring iHustreert de grot; roep van onze stad: een Griek se matroos aan de voet van een loopplank, ergens op de Pelopon nesus, informeerde naar onze natio naliteit. Zijn volgende vraag was: „Kent u Schiedam?" Zijn derde vraag betrof enkele etablissementen in deze goede stad! Ten slotte: onze stad is niet de enige plaats ter wereld, waar men trots is op zijn molens. We wisten dat al en hebben het bevestigd ge zien op het witte eiland Mykonos met zijn tientallen windmolens, die het dorp een bijzonder pittoresk sil houet geven, waarnaar tegelijkertijd met uw verslaggever ook het Schie damse echtpaar Van Woerkom be wonderend heeft staan kijken. Want zelfs op die paar vierkante meters eiland, drieduizend kilome ter van Schiedam, waren we zo nu en dan nog met „Schiedammers on der elkaar". Het volksmuziekonderwüs heefr, verleden jaar een wat experimenteel karakter moeten dragen. Het bleef eenzijdig en werd alleen op de open bare scholen gegeven, omdat het bij zonder onderwijs geen toestemming had gegeven. Die toestemming be gint inmiddels in verschillende krin gen los te komen, zodat de muziek school bij het begin van de volgende cursus op breder basis aan het werk kan gaan via de scholen. De directeur van de muziekschool denkt vooral ook aan uitbreiding van het volksmuziekonderwjjs in de Gor zen en in Nieuwland. Op het ogen blik zijn er vier centra, waar scho lieren dit muziekonderwijs krijgen: de Jan Ligthartschool, de Thor- beckeschoo! er, de scholen op het Frans Halsplein en het Lorentzplein. In totaal zijn hierbij 110 leerlingen van negen scholen betrokken. Enerzijds wil men dit aantal graag belangrijk opvoeren, anderzijds ech ter moet men voorzichtig zijn. wil men straks geen bevoegde leerkrach ten te kort komen. blik, waarop het jeugdorkest tot een klein symfonie-orkest uitgroeit. Veel strijkers Er zijn op het ogenblik 32 blokflui ten, niet minder dan 14 violen en 4 celii (strijkers vormen in de meeste jeugdorkesten een groot probleem), den solo-gitaren, zes klarinetten, twee trombones, een piano en ver schillende soorten slagwerk, die ge woonlijk ook door pianoleerlingen worden bespeeld. Het orkest speelt een vierdelige suite, een Engelse dans, een Pools lied, een kleine symfonie naar be kende melodieën uit symfonieën van Schubert en een mars van Schubert, dit alles door Hans Keuning speciaal bewerkt voor jeugdorkesten. En wat veel zegt: er ontbreekt maar hoogst zelden een orkestlid op een repetitie! Sinds enige tijd zijn de Schiedamse muziekschool en die in Kethel gefu seerd. De heer Van Amerongen, voor zitter van de Kethelse afdeling heeft zitting gekregen in het bestuur van de Schiedamse Toonkunst Muziek school. Op het ogenblik werkt men in het openbare schoolgebouw, waar van de heer Van Amerongen het hoofd is. In de toekomst zou men graag voor een deel van de lessen gebruik gaan maken van een andere ruimte en men denkt aan De Rank. Dank zij bet fonds vernieuwing Instrumenten heeft men verleden jaar een harmonium kunnen aan schaffen. Dit jaar is een vleugel gereviseerd en een piano gekocht ten behoeve van de afdeling Ke thel. Albert Teunissen en zijn fraaie or gel De Waterpoorter hebben gisteren op het draalorgelconcours dat ter gelegenheid van het 150-jarige be staan van Zaandam In de Zaanstad wordt gehouden met 205 punten een eerste prijs weggesleept. Onder de 12 deelnemende orgels waren er ver schillende beroemde: De Kameel, De Goliath en verder 2 orgels van de bekende Amsterdammer Perlee. Al- bert Teunissen behaalde zijn eerste prijs met de Engelse Middy-mars en met een potpourie van Italiaanse melodieën. De 5—-2-nedcrlaag door Demos jl, zondag in de serie om de Gouden Plak tegen Fios geleden, deed de kans om beslag op dit eretrolee te leggen wel sterk verminderen. De Achtliuizers hebben nu vijf punten uit drie wedstrijden tegen Demos twee uit twee. Zondag moeten de roodzwarten een tegenbezoek gaan brengen bij DZB waarvan thuis werd gewonnen. Dit DZB is reeds uitgeschakeld maar ook Demos ka,n zich geen verlies meer permitteren. Nog ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap en de daaruit voortvloeiende promotie naar da KNVB speelt Demos zaterdagavond om zeven uur een crewedstrijd tegen het kampioensteam 1952 van SVV. Deze wedstrijd, welke voorafge gaan wordt door een treffen tussen pupillen van Demos en Ursus, wordt in het sportpark Harga gespeeld. De jeugd begint om 6 uur. Het gemeentelijk elektriciteitsbe drijf van Vlaardingen maakte het kort geding aanhangig in verband met de produktie van heetwaterap- paraten door de Watho. Deze appa raten zoud enhet gebruik van geisers onnodig maken. De heer Wessels werd in dit kort geding in het onge lijk gesteld. Hij is in hoger beroep gegaan. Tijdens een persconferentie gistermiddag deelde de heer Wessels mee dat nog niet bekend is wanneer de zaak in hoger beroep zal dienen. „Ondanks de tegenwerking die ik overal ondervindt is de omzet van het bedrijf sinds maart enorm ge stegen.' aldus de heer Wessels. Hij il lustreerde dit aan de hand van de volgende cijfers. In maart bedroeg de omzet ƒ16.691, april ƒ31.240 en in mei ƒ36.656. In mei werden 265 stuks van de Watho-heetwaterapparaten verkocht. Gedurende de eerste drie weken be droeg de verkoop resp. 70, 116 en 240 Zaterdag zal de gymnastiekvereni ging Thor een grote openlucht-gym- nastiekuitvoering geven op het Mar- tinitterreir» in het Sterrebos. Nage noeg alle afdelingen zullen meewer ken mei gereedschapsoefeningen en oefeningen aan toestellen. De openluchtuitvoering zal worden voorafgegaan door een optocht van medewerkenden, door de stad. De kleuteroptocht gaat langs de route Rubenslaan. Julianalaan, Stad houderslaan. Prins Bcrnhardlaan naar het terrein, terwijl de groteren lopen langs de route Dr. Kuyperlaan, Dr. Wibautplein. P. J. Troelstralaan, Vlaardingerdijk. Rembrand tlaan, West-Frankenschestraat, Brugman straat. Veenlantstraat, Nassaulaan, Willem de Zwijgerlaan, eveneens naar het terrein. Medewerking wordt verleend door de Jeugd-harmoniê en de drumband harmonie. Aanvang der uitvoering 18.30 uur. Leerkrachten Wat leerkrachten aangaat, heeft de heer Hillen zijn hoop gevestigd op de katholieke scholen, waar vee! on derwijsmensen in het bezit zijn van een Gehrels- of eer. Ward-diploma. Hij speelt met de gedachte om al deze onderwijzers en onderwijzeres sen bijeen te krijgen voor een spe ciale korte cursus. Want eigen leer krachten op iedere school, die zelf volksmuzlekonderwijs geven blijft natuurlijk het ideaal. De directeur van de Schiedamse Toonkunst Muziekschool gaat voor dat de nieuwe cursus begint met een vijftigtal leden van het Utrechtse Studentenkoor en -orkest voor een maand naar Turkije, waar het gezel schap Nederland vertegenwoordigt by een internationaal festival van muziek, volksdansen en toneel. Een van de leraressen van de mu ziekschool, mej. Riet Tlnke, is deze week geslaagd voor haar eindexamen algemeen vormend muziekonderwijs. Zij was de eerste kandidate in het land voor dit examen, dat kort ge leden door de rijksinspecteur is Inge steld. Voor donderdag 6 juli is er dus een uitvoering vastgesteld, waar gevorderde leerlingen, de ballet groep en het jeugdorkest optreden. De uitvoering wordt gegeven in Musis Sacrum. Dat jeugdorkest Is een belangrijke nieuwigheid bij deze uitvoering. Mevrouw Menning heeft haar mu sici bUeengekrégen door een simpele oproep. Het aantal aanmeldingen overtrof alle verwachtingen en haar initiatief werd een doorslaand suc ces. De orkestleden zijn vrij jeugdig van negen tot vijftien jaar en hebben ln het algemeen twee tot drie jaar muziekles achter de rug. Mevrouw Menning begon met re petities in groepen: de blazersgroep, de strijkersgroep, enz. Daarna kwa- mén de gezamenlijke repetities en zij ziet nu zelfs uit naar het ogen- Is Delft, nu de V-i onschadelijk is gemaakt, nog niet veilig? Nee, zegt de heer Van Leeuwen van de Schie- weg in Delft. HU meent zeker te weten, dat vijfhonderd meter van de plaats, waar de V-I lag. een niet ge ëxplodeerde Engelse vliegtuigbom in de grond ligt. De politic stelt een onderzoek in naar de juistheid van deze mededeling- De ruim tweejarige Tineke van Eük heeft op de kinderspeelplaats in het "Volkspark een schommel tegen het hoofd gekregen. Z(j liep een hoofdwond op en is door een politie man verbonden en vervolgens voor verdere behandeling naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Aan de Zwaluwlaan in Kethel is gistermiddag de motor met zijspan van de Rotterdamse aannemer W. A. bieden aan minstens tien mannen en |v W. in brand geraakt. Arbeiders twaalf vrouwen (de laatsten zouden te werk gestel? kunnen worden op de montage-afdeling). Ook het wagen park van de Watho heeft een grote uitbreiding ondergaan. (Van een onzer verslaggeefsters) De economisch politierechter te Rotterdam heeft tijdens de zitting van deze week de Vlaardinger W. J. Wessels, directeur van de Algemene Technische Handelsonderneming Watho te Vlaardingen, vrijgesproken. De Provinciale Zeeuwse Elektrici- teits Maatschappij had door de Economische Controledienst proces-verbaal laten opmaken wegens werkzaamheden van de Watho, die in strijd zouden zijn met de vestigingswet. De heer Wessels is directeur van de onderneming die enige maanden geleden in het nieuws kwam door een kort geding dat enige tijd geleden in Rotterdam diende. stuks zodat het aantal van mei zeker zal worden overschreden. Ook de personeelsbezetting van het Viaardingse bedrijf is na het kort ge- tussen de Watho en de gemeen te Vlaardingen groter geworden. Men heeft op het ogenblik ongeveer veer tig man in dienst en kan nog werk Op een kaart in het kantoor van de heer Wessels zijn de plaatsen aan gegeven waar de heetwaterapparaten worden verkocht. Brabant, staat daarbij op de eerste plaats, daarna volgen in volgorde van verkoopgroot te Zeeland. Zuid-Holland. Noord- Holland, Limburg, Gelderland. Utrecht en Overjjsel, „Sedert de actie in maart hebben we ruim 25 percent meer verkocht," aldus de heer Wes sels. De heer Wessels wordt verdedigd door de Haagse advocaat mr. Van Dal. De economisch politierechter grondde zijn vrijspraak op het feit dat de heer Wessels geen vestigings vergunning nodig heeft omdat zijn bedrijf ambulant is. Met auto's voor zien van installatiemateriaal reist men de klanten af. Hoewel de gemeente Vlaardingen het gebruik van de heetwaterappara ten verboden heeft, zijn de apparaten nog aanwezig in de huizen, waar zc aangebracht zijn. De bewoners van de woningen wachten rustig af wat beslist zal worden, wanneer de zaak in hoger beroep dient. De heer Wes sels heeft er het volste vertrouwen in dat hij in het gelijk gesteld zal wor den. Wanneer over enige tijd de zaak gemeente Vlaardingen4 contra Wath in hoger beroep dient, zal ongetwij feld opnieuw de kwestie van het Ke- ma-keur in het geding komen. De gemeente Vlaardingen is namelijk van mening, dat het door de Watho gefabriceerde heetwaterapparaat voorzien moet zijn van dit keur, wat niet het geval is. De heer Wessels hecht aan het Kema-keur weinig waarde. van een bouwwerk in de omtrek blus ten het vuur. De brandweer die onder leiding van de heer Keuzenkamp uitrukte, behoefde geen dienst te doen. De schade bleef beperkt. (Van een onzer verslaggevers) Dc 21-jarige expeditievoorman F. v. E. en de 19-jarige cxpcditieknccht J T. P. hoorden vanochtend voor de Rotterdamse rechtbank 7 maanden met aftrek waarvan 3 voorwaarde lijk tegen zich eisen, wegens een in braak in het kantoor van het bcdryf waar zij werkzaam waren, waarbij zij zich van een geldkistje met 60.- zouden hebben meester gemaakt. Verdachten verklaarden, dat zij tot hun daad gekomen waren nadat zij een paar glazen bier te veel hadden gedronken. Hun bekendheid met de situatie had het hen niet moeilijk gemaakt. Door een draadglasruit in te slaan konden zij bij dë bureaula komen waarin het geldkistje opge borgen was. Op verzoek van zijn raadsman was P. na vijf weken uit de voorlopige hechtenis ontslagen, twee wekèn later werd ook Van E. op vrije voeten gesteld. Hun belde raadslieden drongen er op aan de verdachten geen langere onvoorwaardelijke straf op te leggen dan de tijd die zij ln voorarrest had den doorgebracht. Uitspraak op 4 juli. Boeren en kinderen uit >de omgeving waren dc hele avond bezig met het opvan gen van in paniek rondlopen de varkens die uit de vuur zee konden ontsnappen. Geboren: Johannes A, z.v. A J Droge en C Kerdel; Jacobus H, z.v. J J Weber en H H Hijmans; Corne lia J, d.v. C Sjoukes en J Brons; Maria J, d.v. C L Boon en J J G M Holierhoek; Gdile, d.v. B Bentem en J T C Zilver; Marjan, d.v. K Polder dijk en J Verwaai: John, z.v. J de La n, en G M Jongman. Overleden: A P Schipper, 73 jr, echtg van C v Daalen; T van Hou- selt, 81 jr. wed van D Rook; A Ver haal. 80 Jr; C J van Tricht, 60 jr; A B Welbergen. 61 jr: E J van Deijk, 45 jr; B I M Kleiss, 71 jr. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Bij de kapitein aan tafel, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE; Vijf gebrandmerkte vrou wen, 2 en 8,15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het «poor van de mens. 1017 uur. Diverse»: MARIASTRAAT: Jeugd Jolijt, zeep kistenrace voor jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar. 7 uur. JULIANASCHOOL: Jeugd Jolijt, vljt- kamp volksspelen voor jongens en meisjes van 11 tot 14 Jaar op de speelplaats van de Jullanaschool ln Kethel, 7 uur. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. VRUDAG Bioscopen: MONOPQUE: Fort Yuma. 2 uur. SOS P&clfic, 7 en 9.15 uur. PASSAGE; Beat Glrl, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 1017 uur. Diversen: PARALLELWEG: autopedwedstrijd voor Jongens en meisjes van 9 tot 14 Jaar, 19 uur. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. SCHIEDAM De Coöp. Vrouwen bond afdeling Schiedam heeft met haar leden een excursie gemaakt naai de Coöp-fabriek in Rotterdam. De excursiegongsters werden door twee horen rondgeleid tijdens een leer zame middag. Over drie k vier weken zal het gedeelte van Rijksweg 16 (Rot terdamDordrecht) van de Kraaijeveldsing;el tot voorbij de j bocht ten zuidwesten van IJsselmonde geheel buiten gebruik 1 zijn. Het stuk KraaijeveldsingelKoninginneweg is in verband met de werken voor de opritten naar de Brienenoordbrug al j enige tijd geleden verdwenen. Het verkeer weidt geleid over nieuwe wegen, die in dc toe komst een onderdeel vormen van de circuits die door Rijks waterstaat worden aangelegd. Honderden varkens e« duizenden kuikens zün gisteravond door hoog opslaande vlammen vertast ln een 35 meter lange loods van het fourage- bedrijf Gouweleeuw aan de Schieweg, viak bü het terrein waar dinsdag de V-l onschadelijk werd gemaakt. Twaalf varkens vonden de dood in liet laaiende vuur. Duizenden kui kens en enige konijnen kwamen om. Vaten benzine veroorzaakten ont ploffingen. De loods, waarin banden, stro, twee auto's en vele dieren waren opgeborgen, brandde totaal uit. Bjj laswerkzaamheden kwamen vonken in balen stro terecht, waar door in een ogenblik van tijd de hele loods in lichterlaaie stond. De brandweer kon nog net op hei nippertje uitbreiding van het vuur voorkomen in een uiterst brandbare omgeving. Een treinbestuurder kon door de dichte rook van deze vlak naast de spoorbaan RotterdamDelft uitge broken brand niets meer zien. Hij moest zijn trein enige minuten stil laten staan. Ook Van Gend en Loos in Rotterdam heeft nu z(jn vrouwelijke vrachtwagen chauffeurs: mevr. X. van Maaslricht-dc Jager en mej. G, Komdeur, die maandag met haar werk begonnen na dat ze in Den Haag een veertiendaagse theoretische opleiding hadden gehad. Voorlopig vormen z(j naast de 140 mannelijke beroeps- chauffeurs van Van Gend en f Loos te Rotterdam nog slechts een erg kleine min derheid en dat za! de eerste jaren zeker zo blijven. Mis schien dat ze er nog twee of vier vrouwelijke collega's bij krijgen, maar daarbij wil Van Gend en Loos het vooralsnog laten. Beide chauffeuscs zijn op bestelwagens in het lokale vervoer geplaatst. Een proef, die Van Gend en Loos in Arnhem heeft genomen, heeft geleerd, dat vrouwen in dit vervoer hun mannetjes zeer goed staan cu een gede gen opleiding staal er borg voor, dat zij zich spoedig >n hun nieuwe omgeving thuis zullen voelen. Overigens hoefden de twee chauffeuses hun rijbewijs niet meer te halen. Hoewel mej. Komdeur voorheen ais ouvreuse in een bioscoop werkte en haar collega (op de foto achter het stuur) zo uit haar huishouding is gestapt, hadden ze ai meer dan voi- doende rijvaardigheid. In verband met deze grote werken zal over enkele maanden de Konin ginneweg in twee stukken worden ge sneden. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om tijdens de werkzaam heden door kleine verleggingen de noord-zuidverbinding over de Ko ninginneweg te iaten bestaan. Dit blijkt echter niet mogelijk te zijn. Ongeveer op de plaats, waar thans nog de oude Rijksweg 16 de Konin ginneweg kruist, zai deze laatste weg tijdelijk worden weggegraven. In de toekomst zal de weg worden hrsteld en dan onder viaducten van de nieuwe wegen lopen. Het noordelijke deel van de Ko ninginneweg zal straks alleen nog via het dorp IJsselmonde te bereiken zijn. Om een zo goed mogelyke ver binding te krijgen wordt thans hard gewerkt aan een nieuwe weg. die van de Roelantweg met een boog lets ten westen van de Bovenstraat naar Klein Zomerland leidt. Ook deze ver binding zal in de toekomst een on derdeel zijn van het nieuwe wegen- stelsel ten zuiden van de Brienen oordbrug. we tracé van Rijksweg 16. Om van de Koninginneweg naar Rotterdam te I komen zal men echter niet via de I Rijksweg mogen rijden, maar eerst naar het zuiden moeten gaan en dan omrijden via bij voorbeeld de Kraaijeveldsingel. Niet alleen voor liet wegverkeer moeten in verband met de bouw van de Brienenoordbrug maatregelen worden genomen, ook voor het scheepvaartverkeer zijn ze nodig Binnenkort zullen bij voorbeeld in de noordelijke helft van de rivier be- schermpalen voor een te maken pij ler worden geplaatst. Tussen die be.so.hermpalen zal de caisson worden ingevaren die de fun datie van de pijler wordt. Uiteraard wordt hel vaarwater door dit alles vernauwd terwijl bo vendien voor een gebied van 100 me ter ter weerszijden van de as van de toekomstige brug een ankerverbod geldt. m pet zuidelijke deel van de Konin- 1 frinneweg ra) uitkomen op het nieu- De winkelier C. A. miste gister morgen uit zijn zaak aan de P. J. Troelstralaan een elektrisch scheer- apparaat. Vermoedelijk is iemand 's nachts via de achterdeur binnen gedrongen. Awirc.'vmntminnTWffli.iiudi; Anderhalf jaar werkte Scheper aan deze film, waarin hij de fabri cage en het gebruik van touw vast legde. Jammer genoeg laat het pro- duktieproces van touw niet toe dat men de hele weg, van ruwe manilla tot by voorbeeld een 22-duims sleep kabel op de voet kan volgen. Een lastig onderwerp dus, om er een boeiende rolprent van te maken. Niettegenstaande dit euvel, slaagde Schaper erin een prima bedrijfsfilm te maken. Zo legde hij o.a. het gebruik van velerlei touw- soorten vast. Van sleepkabels tot vliegertouw en van de befaamde Delta-crosskabel, een nieuw pro- dukt. van de Lijnbaan tot touw om hooiblokken te bundelen. Jammer genoeg kwam de muzikale omlijsting gisteravond" slecht tot haar recht. Dit lag echter allerminst aan de muziek, maar, naar de heer Scha per zei, aan een verkeerde koppeling met de projector. Daar kwam nog by dat de akoestiek van de grote fabriekshal uiteraard niet bijzonder goed was. De bedrijfsfilm zal o.a. gebruikt worden als instructiefilm op schepen. Ook zal dc film naar het buitenland gaan, voorzien van een commentaar in de desbetreffende taal. Het com mentaar bü de Nederlandse film wordt verzorgd door Fred Emmer. De 75-jarige E. M, S. uit de Maria- straat in Schiedam verloor gisteren op het kruispunt Westvest-Vlaardin- gerdyk de macht over het stuur van zijn fiets en viel. Hü kreeg een wond boven het rechteroog die in het Ge meente ziekenhuis is gehecht. In het volkstuincomplex De Vyf Sluizen ls gistermiddag de jeugdige Hans H. uit Vlaardingen met zijn fiets geslipt. Hij kreeg een hersen schudding en schaafwonden. Ten gevolge van het steeds toenemend aantal advertenties en de vrije zaterdag, ook voor het dagbladpersoneel, zijn wy gedwongen onze adverteerders te verzoeken hun adver tentieteksten c.q. -matrijzen volgens onderstaand schema ln ons bezit te doen zyn. Advertenties voor dinsdag t/m vrijdag Teksten zotadvertenties en matrysadvertenties inleveren uiterlijk één dag vóór plaatsing tot niet later dan 13.00 o. Advertenties roor zaterdag Teksten zetadvertentfes en matrysadvertenties inleveren uiteriyk donderdag tot niet later dan 13.00 uur. Advertenties voor maandag Teksten zetadvertentles en matrysadvertenties inleveren uiteriyk vrydag tot niet later dan 13.00 uur. Familieberichten Als tot dusver. Uw opdrachten kunt u zenden aan ons kantoor te Schie dam, Passage 20, telefoon 010 (of 01800) - 68798, of recht streeks aan onze advertentie-afdeling: Postbus 1162, Rot terdam, telefoon 010 (of 01800) - 11.10.30. WU zullen slechts plaatsing op de opgegeven dagen kunnen garanderen, voor zover de advertentieteksten c.q. -matrijzen volgens het bovenstaande schema in ons bezit komen. "Wij hopen op uw medewerking te mogen rekenen, zoals u dit ln noodgevallen op de onze zult kunnen doen. Directie N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1