groep Rijkens De Quay over Openbare en chr. school tezamen in nieuw gebouw Brandje op trap ...en groeten van thuis Wielerronde van Schiedam Aanbesteding Verjaardag van Prins Bern hard met muziek Geslaagd Postduiven in touiv voor Rode Kruis Gunstig verslag van VNFG Jongen valt van fiets Roemers spreekt voor VARA „Dag Bep Draden GEVONDEN Burgerlijke Stand AOW op 30 juni ïffiï vRÏJE VOLK WOENSDAG 28 J UNI 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) In écu van ile ivitle bedjes van het SophiaJnnderziekenliuis aan de Gordehveg te Rotterdam schrijft een meisje van een jaar of negen met het tongpuntje uil de mond een kaartje. Lieve ooms en tantes. Ik zon graag Miellorl willen horen van Edet Pjaf." In een ander bedje calligrafeert een meisje met bibberende vingertjes: „Ik wil graag het plaatje van Ik heb een tante en een oom die wonen in een eikelboom. Ik heet Lieske ik ben 6 jaar. Dag". Op een derde kaartje komt te staan: Beste meneer ilc wil graag het plaatje horen van dores ik ben tien jaar en vindt die plaat o zo mooi. Al die kaartjes gaan naar postbus 332 van de Stichting Kin deromroep Sophia Kinderziekenhuis. De „ooms en tantes" die ze ontvangen zijn een tiental enthousiaste jongeren, die eens per veertien dagen een radioprogramma samenstellen speciaal voor de zieke kinderen aan de Gordelweg. F. MEERHOF ~~JOS. HÖPPSTEIN RADIO OVERDiJK DE JAGER Juist voor de raadsvergadering; is het college van B. en W. van Woerden met een verstrekkend voorstel betreffende het onderwijs gekomen. Als de raad ermee akkoord gaat, zal bin nenkort het christelijke en openbare lagere onderwijs onder één dak bijeen worden gebracht. (Van onze parlementsredactie) De regering is niet gebleken, dat de verhouding tussen Ne derland en Indonesië gebaat is bij de contacten die de groep-Rijkens onderhoudt met president Soekarno. Dat zij zich daar niet tegen heeft ver zet, komt omdat zij geen en kele mogelijkheid van verbete ring in die verhouding bij voorbaat al wil uitsluiten. Dat heeft minister-president De Quay gisteren geantwoord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden mr. J. A. W. Burger (p.v.d.a.) en mr. Th. M. J. de Graaf (k.v.p.) Stichting Kinde brengt alle favorieten bij de bedjes Bij de familie W. v. d. E. In de Zeestraat raakte gistermiddag een houten trap in brand. De buurman, G. v. d. Z. had een stapel hout ver brand en zijn schoorsteen met steen afgedekt. Éen van de stenen liet los. zodat de vlammen in de woning van de heer v. d. E. naar buiten sloegen in de richting van de houten trap. De vijfde en laatste etappe van de Konde van Schiedam, georga niseerd door „Jeugd Jolijt", werd dinsdagavond door 32 jongens van twaalf tot zestien jaar afge legd. De startplaats was ditmaal de Julianalaan vanwaar men via de Maasboulevard naar de finish reed in de Burg. van Harenlaan. Hier werden de volgende prijzen uitgereikt: 1. Jan van Riemdijk, 2. F. van Heukelon. 3. R. van der Stelt, 4, F. Duyvenbode, 5. P. Brouns. 6. C. Smit, 7. C. van Wassenaar, '8. Moer man. Totaalklassement: 1. J. van Riems dijk, 11 pnt, Delbana; 2. P. Brouns, 18 pnt, Wamsteeke; 3. F. van Duy- venbode, 19 pnt, Ter Braak; 4. F. van Heukelon, 29 pnt, Ter Braak; 5. C. Smit, 31 pnt, Stempelhuis; 6. C. Was senaar, 33 pnt, Delbana; 7. R. van der Stelt, 35 pnt, Wamsteeke; 8. Daan Valk, 46 pnt, Verhoeven, Ploegenklassement: 1. Delbana, 98; 2. Ter Braak, 100; 3. Wamsteeke. 111; 4. Stempelhuis. 143; 5. Verhoeven, 154: G. Verbi-sport, 161; 7. Co-öp, 166; 8, Verhulstdonk, 168; 9. Smith, 169; 10. Coca-cola. 170. In het totaalklassement kreeg Jan yan Riemsdijk de zilveren beker met 11 punten, R. van der Stelt ontving een fototoestel. (Van een onzer verslaggevers) Vrijdagavond 30 juni spreekt de voorzitter van het NW, de heer D. Roemers, voor de VARA-micro- foon over „huren en lonen". De uit zending duurt van 18.55 tot 19,05 uur. SCHIEDAM Twee jeugdige va rensgezellen. zijn. vannacht op een ge stolen damesrijwiel aangehouden. Zij fietsten omstreeks hak drie in de Lange Nieuwstraat, Dat programma begint met de herkenningsmelodie 'Wheels'' en de aankondiging door de omroe per, een onderwijzer. Daarna komt er een verhaaltje in de vorm van een hoorspel, gespeeld door een student, een verkoopster, een ambtenaar, een kleuterleidster, een jonge huisvrouw. Dan volgt een klein prijsvraagje en vervolgens komen de verzoek- plaatjes aan de beurt. Uit tiental len luidsprekertjes, door de leden van de Stichting Kinderomroep zelf betaald en aangelegd, schallen de stemmen van de Blue Diamonds, Elvis Presley, Edith Piaf, Ria Valk en van Peter and his Rockets. Ja, dat zijn de favorieten van de kin deren. Naar Dikkertje Dap. die van de trap viel, wordt wel graag ge luisterd, maar vrijwel nimmer ge vraagd. De kinderen willen Toon Hermans met zijn ballonnetje, Elvis met Muss I Denn. Slechts af en toe mogen Pi- po de Clown en Pippeloentje zich even laten horen,. Naar de veertiendaagse uitzending van de Kinderomroep kijken de kin deren al dagen van tevoren met spanning uit. Want de zusters mogen nóg zo lief zijn en nóg zoveel leuke spelletjes weten te bedenken, zij heb ben zoveel andere dingen te doen en er zyn zoveel bedjes met zieke kin- deren. Een extra-afleiding is bijzon der welkom. Doodstil, met gezichtjes, die gloeien van spanning, wordt er geluisterd. Vooral als de rubriek „Groeten" aan de beurt is. Sommige patiëntjes heb ben in maanden hun broertjes en zusjes, hun vriendjes en vriendinne tjes niet gezien het ziekenhuis is voor de zieke kinderen, hun gezonde speelkameraadjes moeten buiten de deuren, blijven. De Stichting Kinderomroep is een schakel tussen de zieken hier en-de gezonde kinderen thuis. Van tijd tot tijd gaan technicus Maihieu de Gemeentewerken in Rotterdam heeft vanmorgen de aanbesteding gehouden van het maken van 3 open bare schuilgelegenheden, waarvan twee in Schiedam en één in Vlaar- dingen (bestek 658). Van de 19 in schrijvers w-as laagste J. K. Simon Aann. bedrijf N.V., Schiedam, met ƒ69.300 en opvolger fa. J. Roüoos, Rotterdam, met 71.600. Groot en een paar leden er met de bandrecorder op uit om in een school of in het huis van een patiëntje groeten op te nemen, 's Woensdags daarna -wordt het bandje voor de kinderen gedraaid. Dag Bep, hier spreekt de jujjrouw. Alle kinderen van onze klas zit ten om me heen. Wat jammer, dat je helemaal in Rotterdam in het zie kenhuis ligt. Nu kunnen wij je niet opzoeken, het is zo ver teeg. Op school gaat alles goed. Bep. De. plan ten in de vensterbank bloeien al weer; kom je se gauw weer water gevenDag Bep, hier komt Elly om je even dag te zeggen In een kamertje apart ligt een meisje met tranen in de ogen naar de vertrouwde stem te luisteren. En even later luistert in een andere ka mer een jongetje met een'kleur als vuur naar de stemmen van zijn va- dei en zijn moeder, zijn broertjes en zijn vriendjes. Dan klinkt weer een verzoekplaat: „Kom van dat dak af!" De lopende patiëntjes zitten in de speelkamer rond de bandrecorder, die dat heer lijke programma bevat. Ze kijken met bewonderende ogen naar de technicus, die de knoppen en de toetsen bedient. Het lijkt allemaal zo eenvoudig, zo'n veertiendaagse uitzending voor de ziekenhuiskinderen. Maar er zijn vele.avonden van hard werken voor nodig om het programma goed op de band te krijgen. Op een oude zolder in het centrum van Rotter dam worden alle onderdelen van de uitzending vakkundig aan elkaar geplakt. De wanden van die zolder zijn be plakt met eierkartons, er lopen hon derden draden van en naar tientallen stekkers en schakelaars, spreuken waarschuwen; „Stilte als het rode licht brandt" en het groene oog van de bandrecorder knippert. Alles doen de leden van de stich ting Kinderomroep zélf. Ook: het be talen. De technische uitrusting, cie bandjes voor de recorder en de rei zen voor de reportages op scholen en Ook Schiedam viert donderdag 29 juni de verjaardag van prins Bern- liard. Ter gelegenheid daarvan wor den er 's avonds tussen half acht en negen uur muzikale rondwandelin gen gemaakt. „Crescendo" wandelt door Schie- aam-Zuid en de ziekenhuiswijk; het tamboers- en pijperskorps ..Harmo nie" door Schiedam-Oost. OBK door Schiedam-West en Nieuwland. Gus to's Muziekvereniging geeft boven dien om acht uur een concert in de Plantage. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam van 912.30 uur en van 2—6 uur: hamer, rode autostep, damesportemonnee met inhoud. Te bevragen bij de vinder: aktetas met inhoud, Etman, Aleidastr. 106; weekendtas met inhoud, A. Hart, W. Frankelandsestraat 43; dubbele rij- wieltassen, mevr. Mak, Parkweg 186: kinderportemonnee met inhoud, M de Bie. Prof. Aalberselaan 49: bruine autostep, B. v. d. Spoel, Mariastraat 44speè'igoedrevolver. Leermakers, Lange Kerkstraat 11b: bindtouw, E Mekerman, Nw Binnemveg 273, Rot terdam: ieefnet, G Plooij. Hargsin- gel 17; weeghaak, Leer in 't Veld, W. Brouwerstraat 12a; verpleegsterskap je, Pette, Am. v. Solmsstraat Ha; zwembroek en handdoek, N. Jacoba, Boerbavelaan 85b: zwembroek met handdoek, v. Katwijk. Lange Nieuw straat 33; 1 paar dameshandschoe nen, Vlugman, v. Beverenstr. 18: 1 paar sandalen, v. d. Schee, Loelfstr. 12; verpleegstersschort, v. d. Plaat, Waranda 47b; gouden, broche, Leo Eeuw-ijk. Lange Haven 128; dames horloge, J. Eibers. Marcor.istr. 101b: geldsbedrag, L. v, d. Brink, Pen- drechtsestr. 17: vulpen, Schriek, v. Idenburgstr. 72; koperen sleutel, K. v. d. Steil, Oude Maasstr. 17; kin- derbril. De Ridder, Aleidastr. 36b: ring met sleutels, mevr. Gabriëlste. Jan Budegieststr. 116: zakmes, P. L. v. d. Berg, Galileistraat 77a. in huiskamers soms ver buiten Rot terdam kosten veel geld. Dat geld moet voor een groot deel uit de zak ken van de omroepleden zélf komen. „We zouden graag iedere week een uitzending willen verzorgen", zeggen de leden van de Kinder omroep. „maar we hebben te wei nig mensen en een kas met alleen maar schulden". Ook de leiding van het Sophia- kinderziekenhuis enthousiast voor dc programma's zou een wekelijkse in plaats van veertien daagse uitzending op prijs stellen. Misschien komt het wel zo ver, maar eerst moet daarvoor de omroep- stcT worden uitgebreid met enige jongeren, die tijd, enthousiasme en energie willen geven voor dit mooie werk. En er zal wat geld moeten ko men op giro 46.28.87 van de stichting Kinderomroep Sophia Kinderzieken huis. postbus 332 te Rotterdam. „Het is prachtig werk", zegt een van de Kinderomrocp-lcdcn. .Het geeft enorm veel voldoening en op onze manier dragen we er mee bij tot het herstel van de zieke kinderen". Advertentie BAÏAVUS LELIESTRAAT 36 - TELEFOON 67834 .DE RIJWIEL- EN BROMITETSBECRS DAM 16. TELEFOON 66691 In gebouw Irene begonnen maan dag dc eindexamens voor de leerlin gen van de Willem de Zwijger-ulo school aan de St.-Liduinastraat. Voor het diploma A slaagden de eerste dag de dames G. van den Eerg, S. N. Verbeek en D. Weltevre- de (li uil Vlaardingen en J. W. J. Sicreveid A. C. Schroot. D. E. Ham burg eu A. G. Jansen uit Sctr.' m: de heven D. .1. van den Bos <1-, M. Tol (li, D. W. van der Vaart en W. M. van Breen uit Viaardingen en R. W. C. van Deijk uit Schiedam. Voor diploma B slaagden de heren G. J. M. Ouwendijk. W. C. Korteland, P. J. Kikker:. H. Houwerzijl, N. Pel- legrom te Hoek van Holland, A. Varekamp en J. Qualm uit Rozen burg. A. D. de Bruijn en P. Wilkes uit Maassluis en K. van Viegen, A. Gardenier en J. Maissan uit Vlaar dingen. Voor A en B werden in totaal drie kandidaten afgewezen. De kandidaten achter wier naam tl) staat, behaal den tevens het middenstandsdiploma. Geboren: Maria dr van N. van Wil ligen en M. Sluijters; Norma G. dr van J. W. Bosman en G. Wijngaard; - Louise M. dr van C. Vlasblom en M. M. T. Ruigrok: Frederik W. B. zn. van H. Remeeus en J. H. Barkeij Janttne C. J. dr van D. M. A. van der Giessen en G. van Bennekom: Sylvia dr van W. van der Zee en J. Weeda: Fredenkus W. J. zn van J. F. A. Rensman en A. L. M. Lensink. Overleden'. W. A. Kwakkernaak 63 jr: Y. Boes 2 dagen; A. H. van Bok hoven 61 jr. regering hebben uitgebracht, heelt duidelijk bevestigd, dat Indonesië op het standpunt blijft staan, dat het bestuur over Nieuw-Guinea aan Indo nesië dient te worden overgedragen. Dit standpunt, aldus prof-De Quay, is niet overeen te brengen met het beginsel van zelfbeschikking en dat is de grondslag van het regerings beleid. In zijn antwoord aan mr. Burger verklaart de munster-president, wat hii bedoeld heeft niet het woord dis tantiëren. Hij herinnert eraan, dat de Indonesische regering iedere mo gelijkheid van contact met de Neder landse regering zelfs door tussen komst van een derde mogendheid formeel heeft afgesneden. Hoewel dc regering zich tegen de rechtstreekse contacten van particu lieren met Soekamo niet heeft ver zet. lieeft zij er geen twijfel over laten bestaan, dat deze heren zich noch officieel noch onofficieel als woordvoerders van de Nederlandse regering konden presenteren. Zij hadden geen enkel mandaat en ook bestond er geen overeenstemming tussen de regering en deze particu lieren over de oplossing van de Ne- derlands-lndonesië problematiek. Ter voorkoming van misverstand over de door de heren gebruikte uit drukking -afwachtende houding' heeft de minister-president na de eerste publikaties deze situatie samengevat met gebruikmaking van het woord distanciëren. Hieruit zal duidelijk zijn. aidus be sluit de minister-president dat men zich zeer wel volledig kan distantië ren van activiteiten terwijl men te vens contact heeft met de daarbij betrokken woordvoerders. Advertentie I. M. HOOGSTRAAT 153 TELEFOON 6317.1 SINGEL 128 TELEFOON 69892 BROERSVELD 108 - TELEFOON 63703 De Schiedamse postduivenvereni gingen houden zaterdag 1 juli een trainlngsvlucht voor jonge duiven vanuit Zwijndrecht. De baten komen ien goede aan het Rode Kruis, afde ling Schiedam. Inkorven in eigen lokalen vrijdag avond of zaterdagmorgen tot 9.30 uur. Daarna worden de duiven met een auto yan Kleinekoort, Poot en Baade afgehaald voor het vervoer. Deze heren verlenen hun medewer king belangeloos. De Schiedamse postduivenverenigingen hopen op de ze wijze véél medewerking te ontvan gen, die aan het Rode Kruis ten goe de komt. Reeds lang werkt het gemeente bestuur aan de totstandkoming van een tweede openbare school. De mi nister van Onderwijs gaf reeds een urgentieverklaring af voor een school met drie lokalen, maar rijksgoedkeu- ring werd nog steeds niet verkregen. Het ziet er volgens het college ook niet naar uit. dat die goedkeuring binnen drie jaar gegeven zal worden. Ook de vereniging voor christelijk onderwijs heeft behoefte aan meer schoolruimte en kreeg op 1 juni 1961 een urgentieverklaring voor een noodschool met vijf lokalen. Met deze urgentieVerklaring in dc hand is het B. en \V. gelukt, een rijksgoedkeuring te krijgen voor een zesklassige semi-permanente school. Het bestuur van de christelijke school is bereid voorlopig met drie lokalen genoegen te nemen, terwijl er dan eveneens drie lokalen beschikbaar komen voor het openbaar onderwijs. Het ligt in de bedoeling dit semi- permanente schoolgebouw te bou wen aan de Rembrandtlaan. De kos ten worden geraamd op 100,000. Voor de inrichting wordt in totaal op ƒ30.000 gerekend. De inspecteur van het lager onder wijs heeft zijn volle instemming met een en ander betuigd. Vaancel Parijs, negen erkende schoonheden groeten u. Bet zijn de Missen (van laagste tot hoog-, ste traptree) van Zweden, Duits land, IJsland, Luxemburg, Frank rijk, Turkije, FinlandNeder land (Annemarie Brink uit Doetinchem) en Marokko. Ze vliegen naar Miami Beach, waar ze zullen horen te ie dc aller-, aUer-mooisie van de we reld is. Op de jaarvergadering van de Ver eniging van Nationale Peest- en Ge denkdagen, die onder leiding van de heer Kamp gisteravond in Am'stel- bron is gehouden, kregen de leden een opgewekt jaarverslag te horen. Secretaris Van de Brugge zei o.m. dat de VNFG een algemeen gewaar deerde functie in het Schiedamse culturele leven heeft gekregen. De feestelijkheden zijn dit jaar uit stekend verlopen. Men neigt cr steeds meer toe, de kinderspelen te laten organiseren door commissies van bewoners uit de diverse stads wijken. In dit-verband werd vooral de me dewerking van de Jeugdhaven ge noemd. De secretaris bracht in het bijzonder dank aan 'de conservator van het Stedelijk Museum, de heer P. L. A. Janssen voor de tentoonstel ling Dé Vrijheid. Met een hersenschudding en schaafwonden is gistermiddag de 11- jarige J. W. van de Hoge Banweg naar het Gemeente Ziekenhuis ver voerd. De jongen was in de Lage Kerkstraat gevallen doordat de op de voorvork bevestigde bel tussen-de spaken van zijn fiets kwam. De PTT meldt ons, dat op het post kantoor te Schiedam alle uitbetalin gen ingevolge de AOW en de onge vallenwet in plaats van op 1 juli op 30 juni zullen plaatsvinden. WOENSDAG v» Bioscopen: MONOPOLE: Fort Yuma. 2 uur. SOS Pacific, 7 en 9.15 uur. f PASSAGE: Beat Girl, 2 en 8.15 uur. tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 10—17 uur, Diversen: BEATBIXSCHOOL: Jeusd Jolijt, spel- ULU^U «J WIJJ O, avond voor .kinderen vanu 7 tot 12 Jaar, 19. uur. Apotheek: v Evers, Lange Haven 81, DONDERDAG Bioscopen; MONOPOLE: Gevaarlijke- liefde, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Beat Girl, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor 4» van de mens; 1017 uur. g Diversen: J? STRIJEBSESTR.AAT: Jeugd Jolijt. Jg "cpVlsten.-acc voor jongens cr. Jg, meisjes van 9 tot 14 Jaar, 19 uur. Apotheek: Evers, Lange Haven Si. Prof. De Quay bcvestigl, dat de regering reeds na het eerste contact van de betrokken particuliere Neder landers met Soekarno is ingelicht. Bij die gelegenheid is ook medege deeld, dat het de bedoeling was die contacten te herhalen. De regering van haar kant heeft loen geen bereidheid in uitzicht ge steld om deze contacten te laten vol gen door officieel overleg. In dit ver band herinnert de minister-president eraan, dat mr. Luns op 24 mei in de Eerste Kamer heeft verklaard dat deze contacten geheel voor rekening van de betrokken particulieren blijft. Het verslag, da-fc de heren aan de i Het is zomer en de vakantie nadert. Natuurlijk is er een )i Jeugd Jolijt, natuurlijk zijn er talloze verenigingen, waar jon- gens tussen de tien en zeven- tien jaar hun vrije tijd kun- nen zoekbrengen. Maar we fi kunnen het hun moeilijk kwa- lijk. nemen, dat 't drukke gedoe rond het Proveniershuis, waar h een. nieuwe brug wordt ge- i bouwd, hun aandacht zo nu i? en dan trekt. Vooral als er een j soort van reuzen-buizen liggen opgeslagen, die zich als speel- materiaal en voor de afwisse- ling ook als conjerentiecen- trum prachtig lenen.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1