Al Preston tovert visgerei en goudvissen Vier jaar werk aan 'n idee maakte hem tot nationaal kampioen Bouw van viaduct over Liesveld is begonnen Burgemeester geeft dreunend startsein 134.700 .Een goede vlieger gaai altijd op'... Nu f 1.50 KOELKAST in HUUR! AMCO-BENDIX RADIO BLANKEN Fietser botst tegen bromfiets Sluitingsdag van Jeugd Jolijt: F ort unabestuur is herkozen P. v. Rijn 40 jaar bij LZM Redder in Lek verdronken HET VRIJE VOLK DINSDAG 4 JULI 1961 PAGINA 4 chiedammevs r elkaar onder (Van een onzer verslaggeefsters) Zo nu en dan ziet het Schiedamse Musis Sacrum een merk waardig, en zelfs een geheimzinnig-, gezelschap binnen zijn muren. Het spreekt over alle mogelijke onderwerpen: over de smederij van Piet, de dokterspraktijk van Jan, de lange vakan tie van onderwijzer Kees en de kruidenierswinkel van Henk. Het praat ook veel over goochelen en goochelaars, en dat praten gaat over in fluisteren, zodra het gesprek dieper tast. Maar de deuren van de grote zaal zijn nog niet gesloten, of al deze mensen vergeten hun dagelijks beroep en zijn volledig: goochelaar. En ze kijken aandachtig naar één uit hun midden, die op het podium aan het werk is. Ze kijken anders dan wij: ze lachen minder, ze zijn zeer nauwlettend, want ze komen bij elkaar met het doel kritiek te uiten. Havermout Man valt van fiets DHS verpletterde DRZ met 47-1 „Perplexica" Mevrouw Preston, die buiten de goochelwereld mevrouw Noordhoek heet, heeft een troostvoller opmer king: „IJ zou waarschijnlijk alleen maar teleurgesteld zijn, als u de trucs kende". Zij kan het weten, want ze was jarenlang assistente. Samen vormden zij het duo „Perplexica". Concentratie Hij praat over de enorme concen tratie, die de uitvoering van de toer .elke keer weer vraagt: „Je denkt steeds vooruit. Jë handen zijn met iets. bezig, dat je gedachten al lang hebben losgelaten. Houten vitrage W aterkering voor alles wat uw radio en tv betreft modern] radio Orgelbespeling met altblókfluitist 'Acjuafaima' bijeen in jaarvergadering De Schiedamse jeugd neemt al sinds enkele weken enthou siast deel aan een reeks activiteiten, die samen de naam van Jeugd Jolijt 1961 dragen. Inmiddels is de sluitingsdag in zicht. Uitbetaling van uitkeringen Burgerlijke Stand Veemarkt Rotterdam Wisselkoersen Yisafsiag 100 Uier compressor REMBRANDTLAAN, HOEK MESDAGLAAN, TELEF. 65734 per week Schiedam schijnt een behoorlijk aantal ruiigrage verzamelaars te tel len. De Nederlandse vereniging „De Verzamelaar" komt de eer toe deze kwaliteit van de Schiedammers te hebben ontdekt. De vereniging is vo rig jaar van Rotterdam uit voorzich tig begonnen met de organisatie van een enkel, bescheiden ruilbeursje in zaal Liberty. Het succes was al vlug duidelijk. Andere ruilbeurzen volgden en zelfs in de zomer als georganiseerde ac tiviteiten maar moeilijk belangstel ling trekken gaan de ruilbeurzen door. Verzamelaars uit Delft en zelfs uit Utrecht blijken op de Schiedamse ruilbeurzen af te komen en het lijkt ons, dat er aardige mogelijkheden zijn om daar voor de toekomst ge bruik van te maken. Wanneer bij voorbeeld gaat er in Schiedam een eigen afdeling van de Nederlandse vereniging „De Verza melaar" van start? Welke verzame laars willen zich daar voorspannen om op die wijze een duurzaam con tact te leggen tussen de verzame laars? Misschien zal hier terloops wel eens over gesproken worden tijdens de volgende ruilbeurs, die maandag 10 juli. weer in de zaal Liberty, ingang Grofbaan, wordt gehouden. Voor de „verzamelvrienden", zoals de verzamelaars elkaar noemen en niet alleen voor hen is de interna tionale verzamelaarstentoonsteüing „Curiosa" in de Haagse Houtrusthal- len van 4 tot 14 augustus een gebeur tenis om niet te missen. De expositie houdt verband met het tienjarige bestaan van de vereniging „De Verzamelaar". Misschien iets voor een groepje'Schiedamse verza melaars om er samen heen te gaan en dan gelijk eens van gedachten te wisselen over die eigen afdeling Advertentie I.M „Hun opmerkingen hebben mij dooi de moeilijkste voorbereidingen van mijn toer heengeholpen", zegt Al Preston, de Schiedammer, die kort geleden nationaal kampioen gooche len werd, over zijn goochelclubgeno ten. Mijn toer hjj mag dat zeggen, want hij heeft een 'eigen idee gehad en aan de uitwerking van dat idee niet minder dan vier jaar besteed. Dat idee was zoveel als-, „Ik heb vaste stof, ik maak er vloeistof van en ik zorg dat er goudvissen in komen". Om deze ingeving heen is een soort goochelshow met dobbers en hengels opgebouwd, die Al Preston zijn kam pioenstitel heeft bezorgd. „Het was een grote verrassing", zegt de bescheiden goochelaar. Hij ziet eruit alsof hij veel in de buiten lucht werkt, maar is van beroep eta leur. „En het was temeer een Ver rassing omdat Marconick er was, die ik zeer bewonder". Hij kan het goochelen niet laten is nu semi-prof; dat wil zeggen voor veertig percent etaleur en zestig percent goochelaar en spreidt onder het praten een stukje groen laken over een tafeltje, waar op hij in minder dan geen tijd kaarten, bekertjes en dobbelstenen laat dansen. Zijn bezoeker is beurtelings ge amuseerd en beschaamd, omdat de trucs zo onbegrijpelijk blijven. Uit- de mond van een goochelaar zal hij over het „hoe" nooit iets horen. Terwijl ook de dikke boeken over de magie, i in Luik. op de bovenste plank in Al Prestens boekenkast voor hem gesloten blijven. zelf 31 .laar oud nu op dit peil had gebracht. Als twaalf-, dertienjarige jongen kreeg hij een boekje in handen, dat bij de HO-havermout hoorde. Er stonden gezelschapsspelletjes en eenvoudige grapjes met speelkaarten in Hij maakte er zijn hobby van en zijn bekwaamheid in de beginselen van het vak groeide snel. Na de bevrijding kwam hij als amateur op de planken: hij was nu een jaar of zestien. „In dienst heb ik et veel plezier van gehad", vertelt h«, „want ik ging naar Indonesië en werd ingedeeld bij de Wellfare. We reisden langs de onderdelen en zagen op die manier het hele land". Al Preston heeft zich niet bepaald tot goochelen alleen. Hij bezocht de Rotterdamse Academie voor Beelden- Kunsten, hij werd etaleur. Maar In tussen bleef hij oefenen, oefenen, oefenen, minstens twee uur per dag en in de laatste maanden voor het congres wel van 's morgens negen tot 's avonds twaalf uur. Vorig jaar behaalde Al Preston met dezelfde goudvissentoer, die hem nu de titel bracht, een derde prijs. „Ik heb er dit jaar nog veel aan ge schaafd", zegt hij. „Zo'n enkele toer brengt je aan de top. Ik ben nu in de goochelwereld de goudvissenman. Hier kan ik op voortborduren". En AI Preston gaat straks met de ze toer zelfs een kansje wagen op een internationaal goochelconcours (Van een onzer verslaggevers) Op de Maasdijk in Schiedam is maandag de 14-jarige A. R., die met zijn fiets links van de weg reed, te gen een bromfietser, de 16-jarige B. tran L„ gebotst. De fietsende jongen liep daarbij een schedelbreuk op. (Van een onzer verslaggevers) Aan de Nieuwe Haven te Schie dam slipte maandag de 54-jarige ty pograaf W. A. H. met zijn fiets. Hij brak het linker sleutelbeen en is overgebracht naar de Dr. Nolet- stichting. Ondanks de grote hitte heeft de slagploeg van DHS In de plaatselijke derby tegen DRZ een grote activi teit ontwikkeld. Niet minder dan 23 honkslagen werden van de slaghou ten geroffeld met het gevolg, dat de geelzwarten met maar even 471 zegevierden. Hiermede werden de 100 runs, gescoord in drie wedstrij den, vol gemaakt. Het tweede team heeft na de ver leden week geleden nederlaag tegen „Schiedam" liaar overwinningenreeks voortgezet. Nu werd DRZ 2 aan de zegekar gebonden met de cijfers 12 8 en bezet hierdoor thans de derde plaats in de afdeling. Voor het ko mende weekend staan de ontmoetin gen DHS l—Ondma 1 (zaterdag) en LtvnidasDHS 2 (zondag) op het programma. DINSDAG Bioscopen; MONOPOLE: Op glad Ijs, 2 uur. De mummie, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Goliath en de barbaren. 2 en 8,15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 1017 uur. Diversen PARALLELWEGJeugd Jolijt, zeep kistenrace voor jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar, 19 uur. Js Apotheek: r Gouka, Hoogstraat 29. X WOENSDAG éi Bioscopen: MONOPOLE: Op glad ijs, 2 uur. De mummie, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Goliath en de barbaren. 2 en S.15 uur, Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 1017 uur. Diversen: FRANS HALSFLEIN: Jeugd Jolijt. spelavond voor Jongens en meisjes - van 7 rot. 12 jaar, 19 uur. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. En nu de ene helft van „Per plexica" het met 't bemoederen van twee kinderen te druk heeft om nog op te treden, Is zij Al Prestons critica geworden. Ze kijkt en kijkt, beoordeelt van alle kanten, hoe een toer lijkt, veroordeelt cn geeft ad viezen. „Dat heb je nodig", zegt Al, „iemand die geregeld naar je kijkt. Want je kunt je eigen werk niet be oordelen". Van de samenwerking tus sen de goochelaars amateurs, semi- beroeps en volledige profs heeft hij aardige voorbeelden. „De smid van de goochelvereni- ging maakt stellages voor ons alle maal, Voor het schilderen ga ik naar een deskundige goochelaar op dat ge bied. Ais etaleur kan ik zelf ook nog wel eens iets geslaagds fabrieken. Zo hebben wij bij voorbeeld samen gewerkt aan de voorwerpen, waarmee het paar Roberto en Hella bij de kampioenschappen de derde prijs wonnen". Hij prijst de toeren van de andere goochelaars op dat congres: „vol ori ginele ideeën, vol vondsteij. En hij komt er graag voor uit, dat hij het meest trots was op de complimenten, die hij van de grote Fred Kaps en zijn vrouw kreeg. Hü komt er ook voor uit, dat het jaren heeft geduurd, voordat hij zich- Daarom moet je ook zorgen, dat je nummer logisch in elkaar zit dat het vloeiend loopt". Het gevaar, dat een ander gedeelten van of zijn ge- heie nummer overneemt is bejjerkt. De Nederlandse Magische Unie, zo als de overkoepelende goochelaars- bond veelzeggend heet, waakt daar voor. Terwijl hij dat vertelt, tovert AI Preston balletjes van onder beker tjes in andere bekertjes en in zijn colbertzak. Hij ritst een draad aan stukken, hanteert zijn .toverstokje" en maakt er een hele draad van. Hij doet' frappante en onbegrijpelijke 'dingen met speelkaarten. „Die kaarten dat doe ik voor mijn plezier. Dat is mijn ontspan ning". En. hij komt aanwandelen met zijn 45 kilogram zware gooche laarskoffer. die glasbollen en vis- netjes bevat. Schiedam heeft de nieuwste toer van Al Preston zijn kampioens- toer nog niet gezien. Dinsdag 8 augustus in het Vakantiefeest gaat dat gebeuren. Mét Pia Beek en Chandu ver schijnt dan de Schiedamse gooche laar Al Preston in het Passage theater en. met een onschuldige maar soms vaag triomfantelijke, uitdrukking op zijn blozend ge zicht, zal hij goudvissen uit het niet toveren. ggf „Ais invaller-heier sta ik hier" zei mr. J, Hesudens, burgemeester van Vlaardingen vanmorgen nadat hij bij 'windkracht 9 de eerste paal had geslagen voor het viaduki van de binnenstad. Als invaller, want oorspronkelijk was het de bedoeling dat de geeste lijke vader van dit plan, wethouder T. de Bruijn dez ehou T. de Bruijn deze officiële handeling zou verrichten. Deze is inmiddels echter met vakantie gegaan, zodat de burgemeester deze taak van hem overnam. Op voorstel van mr. Heusdens is dit telegram gezonden aan de heer De Bran: Eerste paal zo voorspoedig geslagen dat uw vakantie kan wor den verlengd. Wensen ook u geluk met dit succes. ■ir Zo zal het nieuw hart van Vlaar dingen er in de toekomst uitzien. Nu zijn van de projecten, waarvan deze viaquette een beeld geeft, alleen de nieuwe brug over dc Oude Haven en de beide ivinkelblokken van het Lies veld gerealiseerd. Sinds vanmorgen wordt er ook gewerkt aan de verwer kelijking tan het viadukt. (Van een onaer verslaggevers) In het hart van zijn stad heeft burgemeester mr. J. Heusdens van Vlaardingen vanmorgen een eerste paal geslagen en daar mee de volgende fase aangegeven in dc gigantische operatie die nodig is om Vlaardingen een nieuw hart te geven. Deze eerste paal is bestemd voor het eerste gedeelte van het viaduct, dat met een koene sprong de Vlaardingse binnenstad zal doorkrui sen, om met een elegante lus op een plein te eindigen. Een plein, dat zal ontstaan als weer een flink brok van het oude Vlaardingen onder de slopershamer is verdwenen. Ten slotte nog een verandering: de Kuiperstraat is gedegradeerd. Vol gens een net bordje is het nu een doodlopende straat. Maar dat is slechts tijdelijk. Vandaar dat men als oplossing een viaduct heeft ontworpen, dat het verkeer over het Liesveld cn het toekomstige Veerpïein weer naar het straatpell voert. Dc ruimte onder het viaduct zal op hel Liesveld nuttig worden gemaakt voor middenstand en winkelend Vlaardingen. Daaronder U namelijk een reeks dagwinkels ontworpen. De laatste weken heeft het Liesveld, dat met zijn winkel-woningblokken het viaduct zal flankeren, weer op merkelijke veranderingen onder gaan. Het grasveld, dat er korte tijd moedige pogingen heeft gedaan om iets te worden, heeft maar weinig kans gekregen. Weldra verschenen er graafmachines, die nu een geweldige sleuf hebben gedolven. Er zijn keurige, gloednieuwe keten geplaatst, een fernie heimachine torent boven de omringende bebou wing uit en op de plaats waar nog maar kort geleden een kerkgebouw en verschillende flinke panden stonden, is de grond nu geëgali seerd en gereed om in de toekomst het viaduct te torsen. |Het geheel is omringd door een schutting, die gelukkig niet potdicht is. De belangstellende wandelaar kan Lussen de planken doorkijken naar de interessante werkzaamheden die zich achter deze houten vitrage zullen vol trekken. Bovendien zijn er tegen de schutting vitrines aangebracht. Deze afscheiding zal dus in vele opzichten nuttig zijn. Dit is dan het decor, waartegen zich het grote spel gaat afspelen, waarvoor mr. Heusdens als beginsein een paar luide slagen met een heiblok gaf. Het werk dat nu begonnen Is zal een interessant stuk Vlaardingen tot resultaat hebben. Vanuit het oosten komend over de Schiedamseweg, zal het verkeer na het passeren van de brug over de Oude Haven niet meer naar links of rechts behoeven af te buigen. In het verlengde van de brug zuilen de pan den aan de Westhavenplaats worden weggebroken en men zal rechtdoor kunnen naar de Hoogstraat.: De Hoogstraat ligt hoger, is een waterkering en moet dat ook blijven. Het verkeer zou dus van de Hoog straat het Liesveld via een afrit moe ten bereiken. Een afrit zou echter dit winkelplein op onplezierige wijze doorsnijden. Advertentie l-M. ss&ts* In de Grote Kerk te Schiedam geeft de organist Jacq. P. Bekkers woensdagavond een orgelbespeling, waaraan de altblókfluitist- Jan van der Tak medewerking verleent. j Op het programma staan Toccata in g, J. Pachelbel; Sonate in e. B. j Marchello: „Wer nun der. lieben God j lasst walten" en „Wir glauben all' an i einen Gott" van J. S. Bach: Sonate j in f. G. Ph. Telemann: Preludium en fuga in g, J. S. Bach; Sonate in c. J. B. Loeillet: Pièce Heroique, C. Franck. De volgende orgelbespeling vindt plaats op vrijdag 4 augustus. Dan werkt Rotte's Mannenkoor onder lei ding van Jos Vranken mee. De aquarium- en terrariumvcrcni- ging „Aquafauna" houdt vrijdag 7 juli in de bovenzaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven te Schie dam baar jaarvergadering. Op de agenda staat een bestuurs verkiezing. De voorzitter is aftredend, terwijl een tweede secretaris nieuw moet worden gekozen. De heer Van de Nieuwenhuizen houdt tijdens deze bijeenkomst een lezing over het onderwerp „Voedsel- dieren voor tropische vissen". Hij vertoont daarbij kier endia's. Negentien opvarenden van de twintig van een Thailandse kust vaarder zijn verdronken nadat hun schip in het afgelopen weekeinde tjjdens een hevige storm ten zuiden van Thailand was vergaan. Zaterdag 8 juli eindigt Jeugd Jolijt onder het motto „Een goeie vlieger gaat altjjd op" een motto, dat behalve op het programma voor die mid dag, ook betrekking zou kunnen hebben op alles wat in het kader van Jeugd Joiijt de laatste weken in Schiedam is gebeurd. Zaterdag zullen de vliegers ook let terlijk opgaan. Er wordt aan de Maasboulevard een grote vliegerwed strijd gehouden, wu-raan jongens en meisjes uit de gehele stad kunnen deelnemen. Men trekt vanuit de ver schillende wijken in optocht naar het terrein. De optochten worden verge zeld van muziek.. Om twee uur start aan de Burge- meersler van Haarenlaan te hoogte van de overweg in de Nieuwe Dam- laan de muziek, gevolgd door de jon gelui uit Nieuwland en daar kunnen ook deelnemertjes uit Kethel zich aansluiten. Om kwart over twee ar riveert men op het Dr. Wibautplein. Vandaar gaat de optocht naar het Frans Halsplein, waar de jongens en meisjes uit het westen zich kunnen aansluiten. Ook om twee uur gaat op het Van 't Hoffplein in het oosten een an dere optocht van start. Deze komt j om kwart over twee op het Marconi- plein aan, zodat de kinderen uit het oosten en het centrum gezamenlijk naar de Gorzen marcheren, waar om streeks half drie op het Rozenburger plein de jongens en meisjes zich kunnen aansluiten. Om drie uur verwacht men een groot deel van de Schiedamse jeugd te hebben verzameld aan de Maas boulevard, waar de zelf gemaakte vliegers zullen worden opgelaten. Een jury beoordeelt aan wie de prijzen zullen toevallen. De wedstrijd is voor jongens en meisjes van 8 tot en met 14 jaar. Intussen is er vanavond aan de Parallelweg noc een zeepkistenrace voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Er zijn zeepkisten besi kbaar voor de kinderen, die niet zo'n vervoermiddel beschikken. Jongens en meisjes van 7 tot en met 12 jaar kunnen woensdag op het Frans Halsplein deelnemen aan een spelavond. terwijl er donderdag op liet Wilhelminaplein een medaille te verdienen is voor de winnaar van een vijf kamp volksdansen, bestemd voor jongens en meisjes van 11 tot en met 14. Een laatste zeepkistenrace voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar aan dc Buys Ballotsingel gaat vrjjdag vooraf aan de sluitingsdag. De PTT te Schiedam verzoekt ons mee te delen, dat de uitbetaling van A.O.W.- en Ongevallenuitkeringen vervroegd is. Alle uitkeringen, die za terdag 8 juli zouden plaatsvinden, zullen op vrijdag 7 juli worden uit betaald: Geboren: Marcel z.v. B A van Put ten en A T de Wit: Petrus A B z.v. W J M Willemst en J M W Schoen makers: Marie L A d.v. H H van der Horst en C M Ruigrok: Anthonia W M d.v. M Ess ens en E J M Radema ker;; Wilhelmus C z.v. M Schoute en A A Droge: Arnolda d.v. A W H Jagt en E v d Gaag; Abraham z.v. M de Graaf en N A v Eden. Overleden: Hickendorf F J 82 jr. (Van een onzer verslaggevers) In de dezer dagen te Vlaardingen gehouden algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging Fortuna is het tegenwoordige bestuur in zijn ge heel herkozen. Dit bestuur ziet er dus voor het seizoen 1961/1962 als Haddeman, voorzitter mann. secretaris; M. penningmeester; D. tweede voorzitter; H. van Leeningen, tweede secretaris; F. Vermeulen) tweede penningmeester; S. van Ape- ren, comm. v, materiaal; G. Kalk man. volgt uit: D. C. A. Ake- Timmermans, Blommendal, (Van een onzer verslaggevers) Tijdens een huldifclngshljecnkomst in het Sunlight-paviljocn te Vlaar dingen is vanmorgen de eremedaille in zilver, behorende b(j de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer Van Rijn, Nassaulaan 3 te Vlaardingen, die zijn veertigjarig dienstjubileum bjj Levers Zeep Maat schappij viert. Op 4 juli 1921 trad de heer Van Rijn ais jongen van zestien jaar in dienst van dit bedrijf. Gedurende zijn loopbaan heeft hij diverse func ties vervuld. In augustus 1948 werd hij benoemd tot chef van de loon administratie. Zijn werk heeft hij steeds met enthousiasme en grote nauwkeurigheid verricht, zo bleek uit de toespraken die vanmorgen tot hem werden gericht. Sedert 1957 heeft c!" heer Van Rijn aan de opleidingsschool van het Unilcverconcern les ln loonadmini stratie en loonberekening gegeven. Van 1936 tot 1940 was hij voor zitter van de personeelsvereniging „Sunlight". Van 1947 tot 1955 heeft hij zitting gehad in het bestuur van de gere formeerde oudervereniging ter be hartiging van de belangen van de jeugd. De directeur van het bedrijf, ir. C. C. Losecaat Vermeer, overhandig de de jubilaris de draagmedaille. OUDEWATER Zaterdagavond is de 27-jarige W. van D(jk door ver drinking om het leven gekomen. Toen men met een aantal personen aan het zwemmen was in de Lek nabij Jaarsveld, werd opeens om hulp geroepen. De heer Van Dijk, die de zwemkunst niet geheel meester was, begaf zich te water om hulp te bieden. Hu kwam daarbij zelf in moeilijkheden en verdronk, terwijl de ander zich wist te redden. Rotterdam maandag 3 juli 1961. Aanvoer in totaal 1600 dieren, vette koeien en ossen 922, varkens 678. De prijzen waren: vette koeien le kw 3.20—3.45: 2e kw. 2.80—3.15; 3e kw 260—275 per kg; Varkens (levend gew.) Ie kw 191; 2e kw 186; 3e kw 182. Vette koeien: aanvoer: kleiner; handel: slepend; prijzen van vorige week bleven met moeite gehand haafd. Prima's boven notering. Varkens (levend gew.;: als vorige week: handel: lui; prijzen wat ho ger. Prima vleesvarkens boven note ring. zware varkens 176—178 per kg. Slachtzeugen 155162 per kg. MAANDAG 3 JULI Engels pond 10.01 J—10.02J Amerik. dollar 3.591—3.59Ï Franse frank 73,31—73,36 Belgische frank 7.21J—7.22i Zwitserse frank83.22—83.27 Zweedse kroon 69.5669.61 Duitse mark 90.3200.37 Deense kroon51.834—51.884 Noorse kroon50.11—50,16 Canada3.46Ï3.46J Italiaanse lire 57.884—57.934 Oostenrijkse schilling 13.36a13.873 Escudo 12.514—12.53 ROTTERDAM 3 juli Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten verse zeevis aangevoerd. Schol midd. 30-32. schol kl. 12-15; schelvis midd. 28-32, schelvis kl. 16- 22; kabeljauw gr. 43-51, kabeljauw midd. 25-32, kabeljauw kl. 10-14; makreel 12-21; zeehanen kl. 10-15; wijting 10-14; haring verse 25-27 al les per kist. Advertentie IM.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1