Verraderlijke brand woedt in glasfabriek Rookgordijn bedekt oostelijk Schiedam Geweerd Brandkast gekraakt Politie fouilleert en verhoort aan boord; gestolen geld terecht Ir. Posthuma slaat paal voor de Citex L it Cdissa's rijk Fenny Heemskerk wint tweemaal Gastgezinnen gevraagd voor werkende jongens Omlegging van RET-bus 60 Tijdbommen en moorden Geen onderzoek naar dood van Hemingway Afgebrand en opgebouwd Bromfietser valt: gewond Zij slaagden Houten rollen treffen jongen Gedeelte van IJsseknonde zonder stroom Machinekamer Engels schip in brand Messteek bij ruzie in slaapzaal foto's vol plezier HET VRIJE VOLK DINSDAG 4 JULI 1961 PAGINA 5 Galen Geen mededeling Visafslae Tentoonstelling van Montessorischolen Bagape (Van een onzer verslaggevers) Hoewel men In Schiedam van de brand bij de Verenigde Glasfabrieken alleen veel rook en geen enkele vlam heeft ge zien, was het toch de grootste brand, die in lange tijd in Schie dam heeft gewoed. Het was voor de brandweer vooral ook een lastige brand. In de cmballagehal, een vrij oud gebouw met veel houten vloeren was zoveel verpakkingsmateriaal opgeslagen in nissen en vak ken, dat het een schier ondoordringbaar doolhof was. Een dichte rook sloeg uit alle kieren en gaten naar buiten en het vuur verspreidde zoveel hitte, dat gesmolten glas zo vloeibaar werd als water en m stromen naar beneden kwam. Om half drie werd de brand ontdekt door personeel van de draaie rij. die grenst aan de emballage-afdeling. Men zag rook komen uit een gang, waaraan vakken met opgeslagen kartonnen vouwdozen grensden. Rook, veel rook kwam er aan alle kanten uit de brandende emballage-afdeling van de Verenigde Glasfabrieken in Schiedam. Dat maakte een ef fectieve blussing uitermate moeilijk: de brandweer kon weinig meer doen dan zoveel mogelijk water naar binnen spuiten. De directie van de N.V, Verenigde Glasfabrieken m Schiedam weerde gisteren tijdens de brand in haar bedrijf alle verslaggevers en foto grafen van dag- en weekbladen. Alleen een cameraman van de te levisie kreeg toegang. De fabrieks- directie meende daarmee voldoende te hebben gedaan ten behoeve van de publieke voorlichtingsmedia. Ook vanmorgen nog waren de hekken van de fabriek voor journalisten en fotografen gesloten. Men maak te daardoor een goede voorlichting over de omvangrijke brand aan het publiek uitermate moeilijk. Tal van bedrijven geven jaarlijks enorme sommen uit voor public relations. By de Ver. Glasfabrieken schijnt men de waarde daarvan echter niet te beseffen of te me nen. dat het publiek en zijn voor- lichtmgsmecUa alleen geïnteres seerd zijn in dividendcijfers, la- brieksjubiiea en nieuwbouwplannen. 'Van een onzer verslaggevers! In Schiedam is de afgelopen nacht een brandkast gekraakt in het kantoor van de fabriek van hijs- en hefwerktuigen Hadef N.V. aan de Warande. De daders zijn via een drie iheter hoge muur en door het openbreken van een tuimelraam het expeditie kantoor binnengedrongen waar ze alvast 111,95 wegnamen om daarna op zoek te gaan naar de brandkast. Ze vonden die in het kantoor en slaagden erin er loonzakjes en kin derbijslag uit te halen, in totaal een bedrag van ƒ1462,15. Van donderdag 6 juli om 7 uur af zullen tot nadere aankondiging de autobussen van lijn 60 de Kleiweg van de Xerxesweg tot de Burg. Bos straat b(j de Parallelstraat in beide richtingen niet kunnen berijden. In verband hiermede wordt de route van lijn SO^Qdelijk: bestaande rcafte tot Kleiweg bij Xerxesweg, vervolgens Xerxesweg, Gordelweg. Kana&lweg, Blijdorpplein, Blydorpbrug, Kleinpolderplein. Abts- weg, Kedichemstraat, Oost-Sidelinge, Parallelstraat oostzijde. Burgemeester Bosstraat. beslaande route. De halten op de Zestienhovensekade komen tijdelijk te vervallen. Er komen tijdelijke halten voor beide richtingen op de Oost-Sidelinge bij de Burg. Bosstraat. In Parijs ontploffen tijdbommen op plaatsen die geen enkele aanwij zing vormen voor de drijfveren var. de daders. Wie zijn de daders? Geer Algerijnen, geen Wit-Russen of ande re anti-communisten die proberen de aandacht te vestigen op hun zaak. Een m feite zwaar 'geestesl zieke man, die in de laatste episoden var. Jean Marcillacs misdaadromar Jfoord is c/eeti spel. na een voortref felijke 'aanloop' en vlak voor een even voortreffelijk slot wordl ontmas kerd, pleegt de gruwelijke massa moord op onschuidigen. Dit, nieuwse boek uit De Gele Serie van Nijgh en Van Dnmar vonden we hel beste van de drie laatsten die wij ontvingen, al heeft Vrouw in het spet van Noël Clarasó stellig de kwa liteiten die voor dit speciale soort ont spanningslectuur noodzakelijk zijn. Frank Arnau heeft ons met Hamburg na. middernacht een beetje teleurgesteld. Na zijn vorige verhalen over onder meer misdaden in Chicago en New Vork vonden we dit een ta melijk slap verhaaltje. De vertalm gen van deze boeken, resp van An nette Couturier. T. Fernandez de la Mata-Hixsmk en A. B. Klem zijn 20PCL H J De bedrijfsbrandweer werd ge alarmeerd en poogde zelf het vuur te blussen, maar mede doordat de emballage-afdeling één groot com plex van hoeken en gaten was en vol rook stond kon men het vuur slecht bereiken. Bovendien fungeerden tal van toegangsdeuren als trekgaten, waardoor de brand snel aanwakker de. Om drie uur werd de Schiedamse brandweer gealarmeerd. De brand was toen al in een zo vergevorderd stadium en verspreidde zoveel hitte en rook. dat men voorlopig maar één taak zag: het vuur lokaliseren. Er werden onmiddellijk perslucht maskers gebruikt en bij iedere van de vele toegangen tot de emballage- afdeling werd een brandweerman geposteerd. Men slaagde erin een overslaan van de brand naar de andere afde lingen van de fabriek te voorkomen, maar het vuur vrat zich nog steeds een weg door de kartonnen vouw dozen en dreigde een olieopslagplaats en de bankwerkerij te bereiken. Men sleepte daarom in aUerfjl een dertig vaten olie en een aantal gasflessen weg. Inmiddels probeerde de Schiedam se brandweer door gaten in het dak te hakken water in het vuur te spui ten. maar dat mislukte. Het dak was ai te heet geworden en af en toe sprongen ebonietplaten van de dak bedekking knallend in stukken. Al het Schiedamse brandweerma teriaal (twee autospuitcn, twee mo torspuiten en een hoge-drukspuit) was op dat moment al ingezet, maar nog had men te weinig materiaal. Daarom riep brandweercomman dant D, de Jager om ongeveer half vijf de assistentie in van de Rotter damse brandweer, die twee Ahrens- Fox-autospuiten en later nog een gereedschapswagen stuurde. Omdat men ook niet voldoende mensen had werd voorts hulp gevraagd van twee Rotterdamse bluseenheden en de vliegende patrouille. Om een uur of zeven had het blus- singswerk een hoogtepunt bereikt: uit 28 stralen werden toen tiendui zenden liters water op het vuur ge worpen. Tegen deze zondvloed was het vuur niet bestand het werd minder en om een uur of negen was men de brand zover meester, dat de hulp van Rotterdam niet meer nodig was. Toen telde men echter ook een twaalftal door de rook onwel ge worden brandweerlieden. De rnees- ten konden ter plaatse worden behandeld, maar drie man, J. Zwamborn, A. Goudswaard en J. Carrée, moesten naar het Ge meente-ziekenhuis worden ge bracht, waar de heer Carrée wérd opgenomen. De adjunct-hoofdbrandmeester Keu zekamp zakte door een brandend vloertje. Hij viel 21 meter en raakte licht gewond, maai' hij wilde het blussingsiverk niet in de steek laten. De Schiedamse brandweer en de bedrijfsbrandweer gingen door met het blussingswerk De hele nacht was men da-armee bezig. Een spannend ogenblik beleefde men nog om elf uur 's avonds, toen het dak van de emballage-afdeling naar beneden kwam. Gelukkig werd daarbij niemand getroffen. Om vjjf uur vanmorgen konden de meeste mannen inrukken, maar voor de nablussing werd om acht uur nog een nieuwe p.loeg brandwee- lieden naar de Glasfabrieken gezon den. Tegen de middag Londen de Schiedamse spuitgasten eindelijk de finitief inrukken, De bedrijfsbrand weer nam toen het nog altijd nood- zakelyke toezicht op de smeulende resten over. De directie van de N.V. Verenig de Glasfabrieken kon vanmorgen nog geen enkele mededeling over de omvang van de schade doen. Men zei alleen, dat uitsluitend de afdeling opslag is getroffen en dat er door de brand geen vertraging zal optreden in de produktie en de aflevering. De fabriek in Schie dam maakt verpakkingsglas. zo als flessen, potten, ininaakgiazen enz. NEW YORK (Reuter, AP) Giste ren i» officieel verklaard dat de be roemde Amerkaanse schrijver Ernest Hemingwal is overleden aan een 'door eigen toedoen gelost geweer schot in het hoofd'. Er zal geen ge rechtelijke lijkschouwing worden ge houden. zo hebben de autoriteiten in zijn woonplaats Kelchum, in de staal Idaho, thaps ook officieel meege. deeld. Een groep gerechtelijke autoritei ten is gisteren tiaar Hemingway's landhuis gegaan en heeft eon uui gepraat met mevrouw Hemingway, die In gezelschap was van haar zoon Gregory. Nadien zei de plaatselijke Ijk- schouwei', McGoldriek, dat He mingway is overleden aan een door hemzelf gelost geweerschot in haf hoofd. 'Dat betekent geen zelfmoord en geen ongeluk, het betekent alleen dat er geen misdaad gepleegd is. Wij weien niet wat er gebeurd is en daar zeggen wij niets over Het is het waarschijnlijkst dat het een ongeluk geweest is. Hiermee is de zaak ge sloten.' 'Van een onzer verslaggevers» Stuk voor stuk zijn maandagavond de tachtig bemannings- en personeelsleden van de Harwich-boot Koningin Enima aan boord van hun schip verhoord en gefouilleerd door de Rotterdamse politic. Er was 24 uur tevoren, toen het schip nog aan de kade in Harwich lag, ontdekt, dal uit een kluis een aanzienlijk bedrag, (zeker tien duizend gulden) was verdwenen. In mei brandde op hel strand ln Hoek van Holland de strandtent „Royal" tot de grond toe af. De eige naar. de heer F. Erwig. nam onmid dellijk maatregelen om een nieuwe tent. te kunnen bouwen. Van alle kanten ondervond hij hierbij mede werking. Het resultaat was, dat bin nen vijf weken een nieuwe tent op het strand stond. Het uitvoerige politie-onderzoek. waaraan werd deelgenomen door politiemannen en rechercheurs van de bureaus Hoek van Holland en Marconiplein, had na vele uren van hard werken om drie uur 's nachts succes. De 19-jarige matroos F. S. uit Hoek van Holland bekende toen bij een verhoor, dat hij bei geld had weg genomen en verstopt. Het bleek toen een bedrag van ongeveer 16,000. in kleine coupures vreemd geld te zjjn. Grote coupures had de jonge matroos laten liggen. Zondagavond ontdekte men. dat van de kas van de N.V. Grenswissel kantoren (die op alle Harwich-boten een kantoortje heeft) een belangrijk bedrag ontbrak. Het geld was ont vreemd uit een kluis, die geen sporen van braak vertoonde. De dader had waarschijnlijk de sleutel van de kluis bemachtigd en daardoor geen moeite gehad b(j het geld te komen. (Bij zijn verhoor veTtelde matroos F. S. later, dat hij van de sleutel niets wist hij had de kluis open aangetroffen. In Harwich werd de spoonvegre- cherehe van de British Railways ge waarschuwd. Een Britse rechercheur stelde een eerste onderzoek m, ter wijl de bemanning onmiddellijk ver boden werd van boord te gaan. (Van onze schaakmedewerker) Van X tot en met 15 juli wordt te Rotterdam de revanche-match ge speeld tussen de Nederlandse schaakkampioene Corry Vreeken en haar uitdaagster Fenny Heemskerk. ROTTERDAM. 4 juli Aan de Visafslag alhier werden van Umui- den en elders 100 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren: Schelvis midd. 30—37, id. klein 20—23, Kabeljauw midd. 3842. ld, klein 1622: Ma kreel 1821: Zeehanen klem 18—22: Wijting 16—21. Hoek 22—24; Ha ring verse 2329. (Van een onzer verslaggevers) Ir. F. Posthuma, directeur van het gemeentelijk havenbedrijf, hielp maandagmiddag een stuk particulier havenbedrijf op gang. met de oliejas aan en de valhelm op stond hij aan de touwen toen aan de Eerste Katendrechtse ha ven de eerste paal werd geslagen voor het stuwadoors- en opslag complex van de N.V. Citex Ha venbedrijf. Het is voor Citex. zo had de direc teur J. D. Bokhoven voor die plecht- tigheid verklaard, van groot belang het bedrijf straks met meer als huur der van de gemeente, maar op eigen terrein te kunnen uitoefenen. Hu hoopte dat Citex daardoor een gro tere bijdrage tot de bloei van Rotter dam zou kunnen leveren en sprak zijn vertrouwen uit in de voorspoe dige bouw van het complex dat men venvacht, m het begin van het vol gend jaar in gebruik te kunnen nemen. Nadat ir. Posthuma als beloning voor zijn prestatie een boekwerk over de cultuur van het oude Kreta en een pijp m ontvangst genomen had. wenste hjj Citex geluk met het verkrijgen van dit terrein in de on middellijke omgeving van het kan door aan het Westplein. Namens het aannemingsbedrijf dat de bouw gaat uitvoeren, de N.V. Muys en De Winter, sprak de heer D. de Winter zijn erkentelijkheid uit voor de vlotte wijze waarop de op dracht was verstrekt. Er zijn dus toch nog mensen, zo verklaarde hij. die m aannemers vertrouwen stellen. Nadat ir. W. Bokhoven van Ge- meentewerken een toelichting had gegeven op de constructie van het verend remmingsverk van de kade- wal, scheepten de genodigden zich in voor een receptie op de Regen tes- seplaat. De kade van het nieuwe werkter rein van Citex, dit aan de waterzijde en dubbele spooraansiuiting krijgt, wordt voorlopig uitgerust met vier Figee-topkranen, die elk een capa citeit hebben van twee ton bij een vlucht van 40 en vjjf ton bij een vlucht van 19 meter. Corry Vreekert kwam in het bezit van de titel door het winnen van een match met mevrouw H. G. Timmer uit Den Haag, nadat beide dames m het nationale titeltoernooi 1930 ge lijk waren geëindigd. De overwinning die Corry Vreeken in dat toernooi op Fenny Heemskerk behaalde, bleek toen van beslissende betekenis voor het uiteindelijke toemooiresultaat van onze kampioene. Fenny Heems kerk heeft van het recht op een re vanche-match tegen haar rivale (en vriendin!) gebruik gemaakt en zal uit de tien partijen S'i punt moeten scoren en de Nederlandse schaak titel, die /i) ruim 20 jaar droeg, weer in haar bezit te kunnen krijgen. De eerste partij, die zaterdagmld- Evenals verleden jaar biedt een aantal Rotterdamse bedrijven aan jonge mensen uil diverse provincies de mogelijkheid in Rotterdam, een vakscholing te ontvangen. Daar de omgeving van hun woonplaatsen vaak weinig perspectie ven biedt, is het begrijpelijk, dat deze jongens de geboden mogelijk heden graag aangrijpen. Maar het van huis zijn, het gemis van de vertrouwde omgeving, kan moeilijkheden voor deze 16- ,17- en 18- jarigen meebrengen, die zich nu plot seling in een totaal vreemde omge ving moeten leren aanpassen.. De Rotterdamse jeugdraden en organen voor maatschappelijk werk. vertegenwoordigd m de Centrale Jeugdmigratie Dienst, hebben zicli tot taak gesteld deze jongeren te helpen bij deze aanpassing. Zij doen dit o.a. door 'instuiven' te organise ren, een periodiek uit te geven, hen te betrekken bij de bestaande jeugd clubs en sportverenigingen en door gezamenlijk excursies te maken. De allereerste en belangrijkste taak is echter het zoeken en vinden van geschikte gastgezinnen, die be reid en in staat zijn om tegen een redelijke vergoeding voor kost en inwoning mee te heipen om de jon gens een 'thuis' te geven in hun Gistermiddag reed de bromfietser P. IJ., 37 jaar, uit Rotterdam over de Abtswoudseweg bij Delft, toen zijn uitlaat plotseling losschoot en tussen niéuwe werkstad Rotterdam, de spaken van zijn voorwiel schoot. Hij kwam ten vai en kreeg een kaak- fractuur. Hij werd in hét Gasthuis behandeld. Aan de Gemeentelijke Dalton h b.s. te Rotterdam slaagden voor het eind- examen h.b.s.-B dé dames M de Jong. E Philips. M Pianque. M Slavenburg, A van Tol en de heren F Bakker, W Bax, J van de Bent, H van de Berg. J Blanker. F Bruyning, J Couraou, C Goosen. G Gooien, J Karreman, W Kayser, H Moerti Moerman. J Plan- qué. L Stelloo, R Swarte. J van Swig- chum, A van der Velden en J Vol Afgewezen: geen. De Stichting ,,De Duitse Taalkring te Rotterdam" heeft het officiële diploma van het Goethe-Instnut zur Pflege der Deut-schen Sprache im Ausland uitgereikt aan: mej. H. M A. Nieuweahuysen, mej. A. van der Swam. mevr. C H. Vlak-Burp en de heren J. Dries»en, M. J. Kroon en R. Vlak. Het echtpaar Vlak-Burg werd het diploma cum laude toegekend. Daarom doen de verschillende mt- gratiecommissies een DRINGEND beroep op alle gezinnen die een of twee jongens in hun gezinsverband kunnen opnemen. Zi) kunnen alle gewenste inlichtingen krijgen bij: mevrouw W. Foekema-Lievenstioo Jonker Fransstraat 63. telefoon 115088 'voor de Protestants Christelijke Jeugdmigratie Dienst): mejuffrouw L. P. M. Hoogeveegen. Mathenesser- laan 408. telefoon 56204. na 17 juli. Hang 11-12, telefoon 121005. (voor de Rooms-Katholieke Jeugdmigratie Dienst)mejuffrouw A. H. Dammers Heemraadssmgel 170. telefoon 35840 (voor de Migratie-Commissie van de Moderne Jeugdraad). 'Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Door een defect aan een onder grondse 10.000-voltskabel hebben Sportdorp. Zomerland en de omge ving van de Koninginneweg zondag middag viif uur lang zonder elektri citeit gezeten. De storing trad op om vijf voor half vier en het duurde tot kwart over acht voor de stroomleve- ring hervat kon worden via een re servekabel. Een der gevolgen van de storing was. dat de verkeerslichten op het kmisnunt KoninginnewegRijksweg 16 niet functioneerden, waardoor de politie het verkeer met mankracht, moest regelen. Een alleraardigste tentoonstelling van het werk van Montessori-ieer- ïingen is te zien in het schoolge bouw Beukelswee 37 en Essenburg- i singel 27, waar hef lu^er- en kleu- i In een ruim van het Duitse stoom- j terontierwijs in deze leermethode schip Gebr. CHdenriorf vielen twee j worden gegeven. i houten rollen uit een hys op de 18-! Men kan er goed zien naar welke lanee havenarbeider J. J. G. Zwy- i yprtnen van onderwijs die methode nenburg uit de Ploesstraat te Rot- dag werd gespeeld, verliep aanvan kelijk uitermate kalm, waarschijn lijk als gevolg van de tropische hitte maar de dames zouden niet respec tievelijk Vreeken en Heemskerk he ten als zij het bjj kalm zouden iaten. Reeds op de 20e zet stond het hele bord in lichter laaie. Een sterk schij nende zet van Corry 'f5) had het lont in het kruitvat gestoken. Fenny diende haar vriendin, die zij op het schaakbord onder geen voorwaarde wil ontzien, listig en op verrassende wijze van repliek (20. b4,l), waarna de titelhoudster zoveel tijd spandeer- de om uit het warnet van complica ties en combinaties te geraken, dat zij te langen leste door de brandende bomen het bos niet meer kon zien en hals over kop de hitte ontvluchtte. Bij de 40ste zet gaf zij zich gewil lig over. Een verkoelende drank bracht de verhitte gemoederen tus sen de beide Nederlandse topschaak- sterren weer tot wat normalere pro porties terug'. Voor hen, die het bij deze tempe ratuur nog kunnen opbrengen schaak bord en -stukken uit de kast te halen, volgt hier nog even het ontstaan van de brand zo omstreeks de 20ste zet van wit in de eerste matchparty: "Wit 'Fenny Heemskerk): Kgl,Dd3, Tal en Tel. Lb2 en Lg2, Pe4. pion nen a3. b4. d2. e3, f2. g3 en h3. Zwart (Corry Vreeken Kg8. Dd8, Tb8 en Tf8, Le7, Pa5 en Pd5. pion nen b6, c5, d4, fo. g7 en h7. Zwart had zojuist 19. fó ge speeld. waarop wit met de resource 20. b4ü kwam aanzetten. De proble- misten kunnen hun hart ophalen. Ook de tweede partij, die zondag werd gespeeld, ging voor de kam pioene verloren. Het was een Caro- Kann. waarin Fenny Heemskerk he lemaal niet best kwam te staan. Cor ry "Vreeken kreeg omstreeks de 26ste zet zelfs een gewonnen stelling, maar evenals in de eerste partij gooide het tijdnoodduiveltje roet in het eten en aangezien vluggeren nooit een hobby- van Corry Vreeken is geweest, moest zij ook nu weet- tegen haar rivale het loodje leggen. Zij verloor door tijds overschrijding. echter in reeds ver loren stelling, nadat zij een remise aanbod had afgewezen. De stand in dit interessante dames duel op de 64 velden luidt thans 2-—0 in het voordeel van de uitdaagster Fenny Heemskerk. Slechts 3.5 punt uit acht partijen scheiden haar nog van het herwinnen van de zo vurig begeerde Nederlandse schaaktitel voor dames. De derde partij wordt dinsdag ge speeld. Maandag voer de Koningin Em ma normaal de dienst Harwich- Hoel: van Holland. Op de kade in Nederland stonden maandagavond om zes uur bij aankomst van liet schip vijftien politiemannen, die de vierhonderd passagiers ongehin derd van boord lieten gaan, maar de bemanning en het personeel mei toestonden op de kade te ko men. Ook de bagage van de pasagieis werd aan boord gehouden. Pas dins dagmorgen werden de eigendommen van de reizigers vrijgegeven. Het aan boord ingestelde onder zoek leverde aanvankelijk niets op. Noch bij de fouilleringen, noch bij het nauwgezet onderzoeken van het schip werd iets gevonden. Maar toen de bemanningsleden één voor een aan een verhoor werden onderwor pen kregen twee Hoekse politieman nen verdenking tegen S. die bijzon der nerveus was. Aanvankelijk ont kende hij hardnekkig' iets van het verdwenen geld: te weten, maar ten slotte viel hij door de mand. Hij gaf de diefstal toe en wees de poiitiemannen de plaats, waar hij het geld had verborgen: een zinken emmer afgedekt met een zeiltje, verstopt in de ankerket- sehuilplaats als S. het niet had gewezen zou het voor de politie bijzonder moeilijk zijn geweest het ooit te vinden. Byeen grondige fouillering vond men op S. nog 110 Engelse ponden. 70 in de ene en 40 in de andere sok. S. had voor het gestolen geld een autootje willen kopen. (Van een onzer verslaggevers) Door een lek in de ketel is maan dagavond om elf brand uitgebroken in de machinekamer van het Engelse- schip Sapeie Palm, dat aan de Waal haven N.Z. te Rotterdam lag. Het vuur vond voedsel in verbruik te olie. verfresten en oude pakkingen en verspreidde veel rook. De Rotter damse brandweer gebruikte pers luchtmaskers bij het blussingswerk. dat onder leiding stond van brand meester N. J. Verhoeven. Met twee stralen van de scheepsbrandleiding. twee nevelstralen en een lage-druk- straal had men het vuur vrij snel onder de knie. (Van een onzer verslaggevers) ln een slaapzaal van een hotelletje in het Rotcrdamse Crooswijk hebben maandagavond twee mannen een woordenwisseling gekregen, die op een vechtpartij uitdraaide. Een der mannen de 42-jarige be- lonvlechter J. H„ greep daarbij een mes en stak daarmee de ander, de 64-jarige C. van Vliet, in de onderarm. De polsslagader van het slachtoffer werd geraakt. In allerijl werd de man voor behandeling naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd. De betonvlechter is ingesloten in het. politiebureau Boezemsingel. De reünie, die maandag i Utrecht werd gehouden lor gelegenheid van het 65c lustrum, van de rijksuniver siteit, is ingezet m :4 een grootse intocht. Een lint van reünisten slingerde zich door de straten van de Domstad. Ook de oudere generaties waren goed vertegenrcoor- digd. De kroon spande dr. C. H. van Hericerden, oud directeur van de Rotterdam se GGGD, van de jaargang 1884 tmidden voorgrond), die ondanks zijn 93 jaren nog ferm meestapte iii de stoet. terdam. De jongeman, die over pijn m de rug klaagde is opgenomen m het Havenziekenhuis. CLACK 6x9 f25.- CLICK 6x6 f 19.75 f 25.- 2 SC LA 6x6 f 3S.50 f 49.56 Ook voor kleurenfoto's beste kijk op foto's i werkt. Het beeld komt het begrip' van de leerlingen te hulp en zo out- 1 staat een samenwerking tussen fan tasie en verstand, dat bij dit niet- i klassikale onderwys aantrekkelijk is. Dat cie leerlingen daar plezier in hebben bewijst deze zeer gevarieerde tentoonstelling van hun eigen werk Het hoofd vah de scholen, de heer Loorbach, en zijn staf hebben een tentoonstellingsprogrsmma opge bouwd, waarin ook voor ouders gele genheid Is tot het afleggen van" een examen: zjj krijgen dan een beoor deling over wat er aan kennis op het peil van het lacer onderwijs bij hen is overgebleven De expositie is" van daag ge -nd van 15.00 tot 17.30 uur j «tl van 19 00 tot 31.00 uur.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 3