Uitbreidingsplannen bij drumbands van Harmonie mmtf RPhO-zomerconcert ais afscheid seizoen Man uit de boom kijken KOOPJES bij„TIMCO „Belangrijke taken voor wijkraden" Groep zigeuners strandt op grens 134.700 Tekort aan personeel kost veel geld „TIMCO" m Voorzitter J< HHoogland: A f scheidsavond van scholieren Openïngs- en Feest- aanhïediiigen ƒ1.39 ƒ5.90 A. J. SITSKCÜRN chiedammers onder elkaar Beer en's Tricot Burgerlijke Stand mm lkoersen Elf WÊêmÊÉ Nervositeit Men [et er op Kil U ook? Desolaat HET VRIJE VOLK VRIJDAG 14 JULI 1961 PAGINA 4 Sinds het tamboer- en pijperkorps Harmonie vorig jaar werd omgevormd tot een flinke drumband mei een klein aantel marsfluitisten, gaat het deze afdeling van de CJMV in Schie dam goed. Harmonie in zijn nieuwe vorm is. zowel op uitvoeringen als naar buiten toe opgetreden. De reacties waren onverdeeld gunstig en daarom hebben de leiders van de band nieuwe plan nen gemaakt. Meisjes In verband met de her opening van onze zaak in Rotterdam-Zuid on derstaande 2 voorbeelden 6 TERLENKA STROOK ECHTE VEREN KUSSENS RADIO OVERDIJK Ook jongens foto Cï 5 m PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS 22 WEEKEND-SHIRTS vanaf 5.95 LICHTGEWICHT COLBERTS vanaf 14.95 LICHTGEWICHT PANTALONS v.a. 13.95 ANKLETS vanaf 0.95 ZELFBINDERS vanaf 0.95 BROERSVEST 56 - SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) ,Ik onderschat niet wat er op het ogenblik door de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding wordt gedaan, maar op den duur zullen belangrijke taken, door hem vervuld, toch naar de wijk raden moeten worden overgeheveld. Dat zal moeilijk zijn. De raad heeft namelijk een warm plaatsje in het hart van B. en W.' I^JTSTAP'S ficHOENEN 3 BROERSVEST 12 Morgen geen kantoorpak Wij ruimen niet op, maar gedurende de opruimlngstijd geven wij 10 korting op onze verlichtingsartikelen DE MOL JANSEN voor alles wat uw radio en tv betreft modern] Zij denken in de eerste plaats over een uitbreiding van de drumband. Daar wordt al aan gewerkt. Op het ogenblik vormen 20 jongelui samen een groep leerlingen, die worden opgeleid tot tamboer of hoornblazer. "ïn verband met deze uitbreiding echter is het nodig het instrumen tarium aan te vullen. Met contribu ties, donaties en de opbrengst door medewerking van de drumband aan allerlei evenementen, kan men de vereniging net draaiende houden. In verband hiermee worden ver schillende maatregelen genomen. Tijdens de laatste ledenvergadering is een belangrijke beslissing geno men. De verenigingsvorm wordt iets gewijzigd, waardoor de mogelijkhe den worden uitgebreid, terwijl te vens meer jonge mensen kunnen meedoen in het werk van Harmonie. Meisjes van veertien jaar en ouder Advertentie I.M. Hoo'-tr. 64 - Tel. 69546 - Schiedam Jeugd Jolijt 1961 is ten einde en de nog jonge Schiedamse Jeugd raad, die dit festijn heeft georga niseerd, zucht min of meer opge- opgelucht. Want hit is gelukt. Ook zonder die nauwelijks op waarde te schatten steun van Karei Scholten heeft de Schie damse Jeugdraad het motto „Een goede vlieger gaat altijd op!" be waarheid. De vlieger ging op, want het wis een goeie. De Jeugdraad is overigens al diegenen, die tot dit succes hebben meegewerkt, zeer dankbaar. Jammer, dat de vliegers, die het hoogtepunt en het besluit van Jeugd Jolijt 1961 moesten vormen, ten slotte toch niet konden opgaan, Vanwege de regen, die zaterdag bij bakken over Schiedam neerstortte. Het uitstel wordt echter zeer waar schijnlijk. geen afstel. De vakanties maken het onmogelijk de vlieger wedstrijd op korte termijn te houden. Om de knutselaars, die hun zelf ge construeerde vliegers graag langs de Maasboulevard hadden „geshowd", niet teleur te stellen, wordt het vlie gerfeest nu waarschijnlijk in septem ber gehouden. Advertentie l. W. HOOGSTRAAT 159 TELEFOON 63453 SINGEL 128 TELEFOON 69893 VRIJDAG Bioscopen; MONOFOLE: Vernietiging commando (14 Jr.), 7 en 9.15 uur; Hartstocht van de trapeze (14 jr.), 2 uur. PASSAGE: Jerry ais ruimtevaarder, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het apoor van de mens, 1017 uur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. ZATERDAG Bioscopen MONOPOLE: Vernietiging commando (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Hartstocht van de trapeze (14 Jr.), 2 en 4.15 u. PASSAGE: Jerry als ruimtevaarder 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 1017 uur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. kunnen toetreden als lid van Har monie, terwijl meisjes van acht tot en met dertien jaar bü Jong-Har- monie welkom zijn. Voor beide groe pen geldt, dat zjj uitsluitend kun nen toetreden ais fluitiste. Veel meisjes hebben in de afge lopen jaren geïnformeerd naar de mogelijkheid om lid te worden van de banu. Op het ogenblik Is er al een aantal aanmeldingen binnen van meisjes voor beide korpsen. De meisjes zullen in twee groepen voor Harmon en Jong-Harmonie afzonderlijk repeteren In een zo centraal mogelijk gelegen lokaliteit. De repetities starten 1 september en worden voor Jong-Harmonie van 7 tot 8, voor Harmonie van 8 tot 9.15 uur gehouden. In overleg met de meisjes en even tueel hun ouders wordt de repetitie avond vastgesteld. Op gezette tijden zullen bovendien repetities met de tamboers en de hoornblazers moeten plaatsvinden. Men denkt hierbij voor de toekomst aan de mogelijk heden, die de vrije "zaterdag biedt. Zestien leden van Jong-Harmonie hebben intussen de leeftyd bereikt, waarop zij kunnen overgaan naar Harmonie. Daardoor is er by Jong- Harmonie weer plaats voor jongens van 8 tot 14 jaar als tamboer, hoorn blazer of fluitist, voor de jongsten van 8 tot en met 10 jaar echter al leen ais fluitist. Jongens van veertien jaar en ouder kunnen zich als tamboer of hoorn blazer aansluiten by Harmonie. Voor groepen leerlingen zyn inmid dels de repetities gestart; zy worden op donderdagavond van 7 tot 8 uur voor Jong-Harmonie, en van 8 tot 9 uur voor Harmonie gehouden in de school Dwarsstraat 4, ingang poort. Verder heeft men plannen om een actie te voeren, ten einde het geld voor nieuwe instrumr ten te verza melen. Ook verbete, -ngen van de uniformen staan op het programma. Inlichtingen over beide jeugdkorp- sen worden verstrekt aan. het secre tariaat bij de heer L. Snikkers, De Wildestraat 15, tel. 64189. Advertentie IM. TUINLAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 (Van een onzer verslaggevers) Uit het jaarverslag van de N.V. Tricotagefabrïek Beeren in Weert blijkt, dat het gebrek aan perso neel in de textielfabrieken van deze vennootschap jaarlijks een bedrag van maar liefst 375.000 kost. Eerder had dit bedryf ongeveer 300 vrouwelijke arbeidskrachten uit de omgeving van Budel aan het werk, doch sinds er in en rond deze Bra bantse plaats enige confectiefabrie ken zijn verrezen, zijn de werkneem sters dichter by huis aan de slag ge gaan. Als gevolg hiervan zag de' N.V. Beeren zich genoodzaakt, elders meisjes aan te trekken. Dat lukte, voornamelijk in Belgische gemeenten, maar het spreekt vanzelf, dat hier mee enorme kosten van vervoer, koersverschil e.d. gepaard zijn ge gaan. Gehuwd: C J Veenendaal, 26 en L Grootendorst, 21; G Los. 24 en A van Otterloo, 25; W C M Goudriaan, 25 en D E H Verhaal. 19; H J Mos- tert, 24 en J L Seholte, 23; M Ver kade, 39 en W C D Hoffman, 25; C G van der Velden. 24 en J Post, 23; H Meinsma, 27 en P M Zweistra, 23; H M J Kool. 23 en J M Van Beek, 21; H B Verbruggen, 25 en M W Pool man, 22; J van der Gaag. 22 en J ht C van Grootveid, 21; P G F van Geene, 23 en A C Biemans, 20: H M Roest, 30 en H M M Kerklaan, 25; C D Seholte, 23 en T van der Stelt, 21: J A M van Geene, 21 en I J G van Rijsinge. 20; D A Paalvast, 26 en W J van Pelt, 24; J Kroon, 27 en J C de Ridder, 26; B Zeilstra, 22 en C A van Ry, 21; E Sabel, 24 en D J Volkerink, 22; A Breux, 19 en T Ker- pel, 22; A Seholte, 22 én L Meijer, 20; W van Grootveid, 4.6 en A E Terlouw, 45; W J van Gogh. 27 en J M Bruens, 23; P M W Binneveïd, en H M Ouwens, 22; J R Wert- müller, 31 en E C L van der Tuijn, 28. Ondertrouwd: G van der Ree. 22 en A van der Meer, 18; L van Dijk, 23 en R Duinkerke, 21; A de Pous, 24 en M A T Alberts, 23; H van der Vliet 25 en C J Kerkhof, 22; D M van Koetsveld, 22 en Ml E Kersten, 23; J H Heuer, 30 en M J T Kro- winkel, 22; J P van Mil, 25 en M P van der Meer, 23; H J Koppenaal, 23 en B M Schoenmakers, 18; A Vrijenhoek, 32 en J Verwaal, 19; J M T Kuiters, 25 en A van Bodegom, 25. Geboren: Edwin K, z v K R E Seifert en M H van der Sioot: Jo hannes A, z v J A Collignon en C Kraayenbrink; Paul R M, z v F J J Michels en E W Timmerman; Marchel, z v E Romer en P van der Linden; Christina J M, d v W T Meijer en C B J Oostrum; Ilona, d v D C F de Graaff en M J van Krogten. Frhti» jTtde2e Amerikaanse soldaten op een L.V*Hlw 11 1CI I jCI 'paar oogspleetjes na nauwelijks als menselijke wezens zijn te herkennen, komt door de zeer bijzondere maskers waarmee zij zijn uitgerust en die her, moeten beschermen tegen chemische, biologische en radiologische invloeden. Be in Alaska gelegerde Amerikanen zijn de eerste soldaten ter werelddie van deze zogenaamde M-17 maskers zijn voorzien. Ten afscheid van het seizoen 1960/61 heeft het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest gisteravond in de Rivièrahal een zomerconcert gegeven, Waarbij het orkest geleid werd door de dirigent Kees Stol wijk. Helaas was de- belangstelling voor dit laatste concert, waarvan het programma toch overwegend populaire klassieke werken vermeldde, bedroevend klein, zodat de grote hal nóg 'niet voor' dé h:élft_gevuld was. Na een pittige en zeer markante weergave van Berlioz" ouverture ,Le Carnaval Romain' heeft men met de uitvoering van Hendrik Andriessens Variaties en Fuga op een thema van Dit Oostemjjkse bergweitje is waarschijnlijk wel een van de merkwaar digste badplaatsen ter wereld. In uitgeholde boomstammen laten de bad gasten. het genezende en met gloeiende stenen verwarmde bronwater wel dadig inwerken op htm zieke of vermoeide lichaam. Het gaat hier In he Oostenrijkse Karibad in Karinthie nog net toe als in de middeleeuwen. Zelf! de grammofoon, die voor enige afleiding zorgt, heeft een haast prehistorisch uiterlijk. Engels pond Amerik. dollar mse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon 10 00 —10,004 3691 3,593 73,29 —73.34 7,213 7,211 83,244 —83,291 69,454 —69,504 Duitse mark 90.274 —90,324 Deense kroon 51,79 —5164 Noorse kroon 50,06» —50,11) Canada 3,46,V- 3,46fj Italiaanse lire 57,381 57,934 Het Westdultse hooggcrechtshol te Karlsruhe heeft vrijdag de vroe gere kapitein-luitenant-ter-zee van de Westduitse marine, Krenz, ver oordeeld tot tien jaar tuchthuisstraf wegens spionage ten gunste van de Russen. Gebleken is dat de 49-jarige Krenz vijftien Eebeimen in handen van de Russische inlichtingendienst heeft gespeeld. Johann Kuhnau kunnen constateren, dat dit werkje voor strijkorkest toch nog niets van zijn frisheid heeft in geboet. Het is weer geruime tijd ge leden, dat het RPhO het hier in een concertserie opnam. De uitvoering onder leiding van Kees Stolwijk toonde aan, dat deze dirigent de sterk Frans-georiënteer de sfeer van deze variaties uitstekend aanvoelt. Het strijkorkest van het RPhO heeft met een warme homo geniteit en ritmische paraatheid de intenties van de dirigent kunnen ver wezenlijken. Over de vertolking van Griegs pianoconcert door Kees Steinroth schreven wy reeds naar aanleiding van de uitvoering onlangs in de Stadsgehoorzaal te Vlaardlngen. Ook ditmaal viel het op, dat Steinroths spel groter van allure wordt en dat er zeker voor de toekomst hoge ver wachtingen van dit talent gekoesterd kunnen worden. Enkele weifelingen en mistastingen waren tijdens deze vertolking waar schijnlijk het gevolg van enige ner vositeit, hetgeen toch aan de totaal indruk maar heel weinig afbreuk kon doen. Kees Stolwijk heeft het concert na de pauze besloten met een alleszins respectabele weergave van Dvoraks vijfde symfonie ,Uit de nieuwe we reld', een opgave, die van een diri gent wel een uiterste waakzaamheid op punten van ritmiek en klankrea lisatie vergt. Stolwijk bleek in dit opzicht al tot opmerkelijke resultaten in staat te zijn, al is een meer ge detailleerde aandacht, vooral ook voor de dynamische tegenstellin gen, in dit werk stellig denkbaar. JAN MASSÊÜS Advertentie I.M. Zo sprak donderdagavond in de wijkraad voor IJsselmonde voorzitter J. H. Hoogland, een korte beschou wing wydend aan het vraagstuk van de wUkraden en de wijkopbouworga- nen. Hii adviseerde de wijkraad B. en W. nogmaals te wijzen op de in houd van een brief, die in het voor jaar al vanuit IJsselmonde naar de Coolslngel is gegaan. In die brief is het standpunt van de wijkraad over de kwestie neergelegd. Dat standpunt is gelijk aan dat van vele andere wijkraden: sociaal-cul turele arbeid wil men zelf verrichten. Alle IJsselmondse wijkraadsleden be tuigden adhesie aan een brief terzake van de Overschiese wijkraad. Zij besloten de behandeling van eer. beschouwing over de sociale taak van de wijkraden, ingezonden door de heer J. v. d. Vos, bestuurslid van de bewonersvereniging De Brug, nog even aan te houden. IJsselmondes jaarlijkse voorlich tingsavond zal waarschynlijk worden gehouden op 21 of 28 september. Er zullen verkeersvraagstukken, recrea tieproblemen en kwesties betreffende het openbare vervoer aan de orde worden gesteld. Besloten werd aan het'gemeente bestuur te vragen welke tijdelijke ver- keersvoorzieningen worden getroffen als straks de Koninginneweg moet worden doorgraven. Voor buslijn 50 en de schoolkinderen heeft deze in greep consequenties. Rond de nieuwe flats in het Zomer land is een ernstig tekort aan par keerplaatsen nu al. Een brief van een bewoner over deze zaak bracht Advertentie LM. de wijkraad tot een levendig debat, waarin van verscheidene kanten werd gesteld dat het taboe verklaren van gazons voor kinderen niet minder vervelend is. Er zal tussen' de flats niet alleen meer parkeerruimte moe ten worden geschapen, ook de kinde ren moeten er speelruimte kunnen vinden. In een vorige wijkvergadering wa ren opmerkingen gemaakt over de ietwat desolate toestand van het kerkhof aan de Beneden Rijweg. Er was over deze zaak een brsK van de kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente van IJsselmonde binnen ge komen. De kerkvoogdij berichtte, dat er de eerste tientallen jtren nog geen gebrek aan ruimte is; dat zy boven dien graag een aula zou wilien bou wen, maar dat de middelen daartoe ontbreken. De wykraad besloot het gemeen tebestuur te vragen wat het ge zien de snelle groei van IJssel monde in het algemeen van de begraafplaatssituatie denkt. Men had er begrip voor, dat een bepaald deel van de IJsselmondse bevolking de begraafplaats graag in stand wil houden. Advertentie (I.M.l In de grote zaal van gebouw Ire ne namen donderdagavond 79 leer lingen van de Comenlusschaol B af scheid. In een vlot tempo werd een ryk-gevarieerd programma afge werkt, waarbij een raenuetje en een teenager-parade de hoogtepunten vormden. Het gehele programma werd door tie leerlingen zelf verzorgd. Hetzelf de was het geval bij de afscheids avond van de Klaas de Vriezeschool, die in het Voiksgebouw werd gehou den en waar de scholieren een fleu rig programma van zang, toneel en dans over" het voetlicht brachten. Sport-Pintalons frank - en - vrije kledij voor de vrije Zaterdag jeans, gabardine Winchester. Verkrygbaar by: MIKX BEDRIJFSKLEDING R'dam: Meent 54, Gr. Hllledyk 182; Schiedam: Hoogstraat 33: Vlaardingen: Hoogstraat 215 Op de Ketheiweg hoek Leliestraat is gisteren een boom omgewaaid. De boom viel dwars over de rijweg, maar er gebeurden geen ongelukken- Advertentie I.M. Lange Kerkstraat 66 - Schiedam Op enkele plaatsen aan grensposten bij de Belgisch-Neder landse grens heeft woensdagavond laat een groep zigeuners afkomstig uit Spanje geprobeerd naar Nederland over te ste ken. Rond een uur of vijf hadden de zigeuners het eerst gepro beerd in Putte, doch dit iukte niet. Toen zijn ze naar Nispen- Esschen gereden, evenmin met resultaat. De groep bestaat uit twaalf man nen en vrouwen en een schare van ongeveer twintig kinderen. De zi geuners verplaatsen zich In twee personenauto's en vier auto's met caravans. Toen zy aan de Nederlandse grens by Putte arriveerden, hebben de dienstdoende beambten hen niet toe gelaten, omdat zij geen middelen van bestaan hebben; Geld hadden zy wél by zich en ook de papieren, de zogenaamde 'carte identttée', waarmee zy van uit Frankrijk België waren binnen gekomen. zy vertelden dat zy zes dagen vakantie in Nederland wilden gaan houden en zouden dan via Bel gië weer naar Frankrijk en Spanje terugkeren. Van Putte zyn de mensen toen door België naar Esschen gereden, maar ook daar gelukte het niet. De Belgische Rijkswacht aan de grens Esschen-Nispen die wy even spraken was noga] ontstemd over het feit dat deze mensen niet in Neder land werden toegelaten, want vol gens de dienstdoende commandant, bestaat er sinds 1 juli een zoge naamde Benelux-overeenkomst, waardoor zy die eenmaal een grens post zijn gepasseerd waar hun pa pleren In orde werden bevonden, zich in deze drie landen mogen op houden. Toen wy op dit bureau van de Belgische dienst waren, werden er juist enkele vreemdelingen vanuit Nederland overgebracht: een Joego slaaf en een Tsjech, die als onge wenste vreemdelingen zonder mid delen van bestaan werden overgege ven. De Belgische dienst vond dit 'gemarchandeer' volledig eenzijdig, want België moest maar zien hoe zy deze bezoekers weer moest spuien. De groep zigeuners de leider was a! enige dagen verdwenen is nu terug dieper België in gegaan en vermoedeiyk naar Antwemen ge trokken, doch de Nederlandse mare chaussee verwacht hen toch nog wel een dezer dagen aan de grens terug de vraag is echter waar. Advertentie LM. Trr

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1