TIJDENS VOORARREST emm Brand legt boerderijtje in de as 4-DliLlGE SLA-SE1 U uyvis oekgladde wegen door limonade en slasaus Arbeider overli jdt na steken van drietand en notaris zoeken in Riienoy naarstig naar begraven goudschat m Doodgravers contra Kronkel: 'U is 7 0. Nieuwe behandeling roofoverval Purmerend f-4, tC Acht jaar voor doodtrappen man I memi INSECTEN VERDELGING Voor uvan Duyrn én de. lekkerste sla van het seizoen ft RUZIE OM EEN BOSJE HOOI Brand vernielt plezierjacht Monteur krijgt hoogspanning door lichaam Pimm Voor Motor tie nieuwemacfilfp BEE iJieiitarHiiolorl Aanranding Wisseling HET VRIJE VOLK WOENSDAG 26 JULI 1961 PAGINA 3 met handige spuitbus kwaliteits product van Organon Strenge verhoren? Veronderstellingen als zou de psy chopaat onder meer. tot zijn poging tot zelfmoord zijn gekomen onder druk van de strenge verhoren, waaraan hij door de recherche werd onderwor pen. heeft de woordvoerder van de Haagse politie dinsdagavond catego risch tegengesproken. 4-deIige Sla-Set voor slechts vier Duy vis -kro ontj es <#plns 1 gulden. Vraag uw winke lier hoe u in het bezit komt van dit elegante sieraad voor uw tafel. Begin morgen met kroontjes sparen. Dode op onbeveiligde Suikerlaag Nog niet duidelijk Vragen aan minister over rijkssubsidie stilden temnaaltijden Redding te paard mmm OPWINDING Y U PAS VERTELD Reeds in 1902 heeft de Hoge Raad in een desbetreffend ar rest vastgesteld dat de uit drukking 'kraaien', gebezigd, ten aanzien van begrafenis ondernemers, niet als beledi gend kan worden opgevat. Blaam 'Schrale veinzer (Van een onzer verslaggevers) De 32-jarige psychopaat G. A. I., die 13 juni door de R&agse recherche is gearresteerd wegens moord op de 71-jarige gepen sioneerde J. van der Gugten, heeft in het Hnis van Bewaring in de Casuarisstraat. waar hij in voorlopige hechtenis rat. ge poogd zich van het leven te beroven. gezeten In een kast in zijn woning. I. bekende de moord te hebben ge pleegd. Uit het onderzoek bleek, dat hij homoeeksuele betrekkingen onder hield met zijn slachtoffer. In een onbewaakt ogenblik zag de man kans het metalen hengsel van een plastic emmer in te slikken. On middellijk is de man overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal. waar een. röntgenfoto is gemaakt, I. is daarna overgebracht naar de Rijksziekeninrichting in Vtight, Daar is hij met spoed geopereerd. In de toestand van de man is enige verbe tering ingetreden. I. werd enkele maanden geleden verpleegd in Rijkspsychiatrische in richting Avereest. Van daaruit is hij geplaatst, op een contactadres in Wit haren. van welk adres hij plotseling verdween. De man Is gearresteerd, twaalf nor nadat de politie In een huisje aan de Cjlcnbomen in Den Haag het iijk van de 71-jarige heer Van der Gugten had gevonden, dat opgevouwen had Advertentie LM. Oi iYL DEN HAAG (ANP) De Hoge Raad heeft de vernietiging uitgesproken van beide arresten van het gerechts hof te Amsterdam, waarbij de 41-ja- ï'ige tuinder Frans T. en diei» 38-jarige broer Gerard, beiden wo nende te Velsen-Noord, ieder tot acht jaar gevangenisstraf zijn ver oordeeld wegens diefstal met geweld pleging op de boerderij van de hoog bejaarde Pieter Laan te Purmerend, bijna tien jaar geleden. De Hoge Raad verwees beide zaken naar het Haagse gerechtshof op for mele gronden. BRUSSEL (ANP2 De minister raad van de EEG heeft afwijzend be schikt op een voorstel van de EEG- commissie de salarissen van de Ne derlandse en de Duitse ambtenaren van de Europese instellingen met één percent te verhogen. Het voorstel was bedoeld als compensatie van de ge volgen van de revaluatie van de mark en de gulden. I. is voor het laatst kort na zijn arrestatie door de politie verhoord, waarvoor hij enkele malen uit het huis van bewaring is overgebracht naar het hoofdbureau, aldus de woordvoerder. Daarna heeft de politie met de man geen bemoeienis meer gehad. De Haagse officier van Justitie mr. dr. J. C. Maris verklaarde dat het ge beurde hem wei was gerapporteerd, maar dat hij er verder geen bemoeie nis mee heeft. I. valt administratief nog steeds onder de inrichting Avereest. Slechts voor de rechterlijke behandeling van de moord valt hij onder de jurisdic tie van de Haagse Justitie. (Van een onzer verslaggevers) Een kleine, drie eeuwen oude- boer derij aan de Noordweg- te Wateringen vlak bij Den Haag is dinsdagmiddag door brandi verwoest. Twee hooiber gen, de varkensstal en een schuur werden in de as gelegd. In de stal bevonden zich 30 varkens. Hoewel men kort na liet ontdekken van de brand met- schuimblusappa- raten door de iaaiende vuurzee het varkenshok wist te bereiken, moesten vrijwel alle dieren worden afge maakt. De jonge boer H. S. van Vliet, die met zijn vrouw en vier kinderen een half jaar geleden in deze boerderij op het erf van zijn vader was getrokken, zag kans om met hulp van familie leden. buren en tientallen vakantie gangers een groot deel van het huis raad in veiligheid te brengen. De vr-ywillige Wateringse brand weer. bijgestaan door enkele motor spuiten uit Den Haag hadden aan vankelijk grote moeite het vuur te bestrijden, omdat de boerderij en kele honderden meters van de weg af ligt. Een grote waterwagen bracht uitkomst. Het vuur is waarschijnlijk van een vuilverbranding overgeslagen naar de hooischelven. De hoogoplaaiende vlammen bereikten in zeer korte tyd de stal en de schuur. Het woonhuis werd aan de achterkant aangetast en het gedeeltelijke rieten dak ging in vlammen op. Terwijl ile brandweer het vuur be streed, werden de zwaargewonde var kens uit de stal gesleept en onder de ogen van tientallen toeschouwers on der wie de loco-burgemeester, de heer J. Steekelenburg. door een slager -uit hun lijden verlost. Advertentie LM. ~k met Salata: de lichte, zachtkruidsge slasaus-der-traditie. Van e*n onzer verslaggevers) Acht jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest en on voorwaar- delijke terbeschikkingstelling is het vonnis dat gisteren werd uitgesproken tegen de 21-jarige schilder R. G. uit lïheden. De jongen had in Arnhem op Onderiangs ongeveer een. jaar gele den een 57-jarige Rhenense stukadoor getrapt en geslagen, zodanig dat lii.i is overleden. De schilder heeft hem daarna beroofd. De stukadoor zou G. oneerbare voorstellen hebben gedaan. Het vonnis is conform de eis van de officier. De schilder heeft hoger beroep aangetekend. De 31-jarige dealer van landbouw werktuigen W. Roffel uit Exloërmond is gistermiddag niet zijn personen auto op een onbeveiligde overweg in Musselkanaal door een goederentrein gegrepen. Hij werd naar een ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij in de loop van de avond is overleden. (Van een onzer verslaggevers) Hectoliters limonade plus de scherven van honderden flessen hebben dinsdagmorgen de Leusderweg in Amersfoort enige uren lang volstrekt onbegaanbaar gemaakt voor het verkeer. Een grote aanhangwagen had daar om half tien nabij het viaduct zijn lading verloren en dat had tot gevolg dat het wegdek in een minimum van tijd spekglad was. Iets dergelijks gebeurde dezelfde morgen op de rijksweg UtrechtDen Bosch. Hier werd de gladheid niet veroorzaakt door limonade, maar door mayonaise en slasaus. In Amersfoort gebeurde het zo: een zekere S. uit Driebergen reed met zijn truck met oplegger richting stad met een vaartje van 50 kilometer per uur. Nabij he viaduct moest hi.i voor een tegenligger r.aar rechts uitwij ken, maar de chauffeur trok het stuur iets tveel naar rechts, waar door de aanhangwagen tegen een dikke boom botste. De klap had tot gevolg, dat de hele lading van ruim tweehonderd kisten limonade op het wegdek terecht kwam. De limonade stroomde uit dc gebroken flessen cn even later maakte een spiegelgladde, suikerlaag ieder verkeer onmogelijk. Behalve de politie, die het verkeer moesc omleggen, werd onmiddellijk ook de Reinigingsdienst gealarmeerd cm-de suikerlaag met zand af te dek ken. Deze maatregel bleek weinig resul taat te hebben, de weg bleef onbe rijdbaar. De brandweer werd erbij gheaald, die zand n suiker begon weg te spuiten. Ook daarna was de glad heid echter nog niet geheel verdwe nen. Dat was pas het geval, toen de reiniging nogmaals een laag zand over de Leusderweg strooide. Het was al kwart over twaalf, voordat de weg weer voor het verkeer kon worden vrijgegeven. Op de rijksweg Utrecht—Den Bosch was het een truck met opleg ger van de mosterdfabriek Luijcks uit Diemen, die de narigheid veroor zaakte. Nabij Jutphaas begon de chauf- (Van een onzer verslaggevers) Een ruzie om een bosje hooi, uitlopend op een handgemeen heeft gistermorgen het leven gekost aan de 27-jarige losar- beider Anne van der Wijk uit Trimunt, gelegen in de Gronin ger gemeente Grootegast. Van der Wijk die wat kippen en varkens hield en bovendien in meel handelde, kreeg woorden mei de veehouder IV. van der V. (54), zijn buurman aandcLcidijk. Van der V. stak op een gegeven moment met een drietands hooivork naar zijn tegenstander, die naar bij later verklaarde hem met een stok had bedreigd. Van der Wijk, voor in de borst ge troffen. vluchtte weg. achtervolgd door de veehouder. Hij strompelde 'n tweehonderd meter verder gelegen koestal van de landbouwer Renkema binnen. Daar zakte hij in elkaar en overleed even later. Van der V. is gearresteerd door de rijkspolitie van Grootegast en in gesloten in de politiekazerne. Hij wordt beschuldigd van 'net 'toebren gen van zwaar lichamelijk letsel, de dood ten gevolge hebbende" en zal donderdag of vrijdag voor de officier van Justitie te Groningen worden geleid. Het is nog niet precies duidelijk geworden hoe en waarom de ruzie is ontstaan. Een van de beide man nen zou een bosje hooi op de weg die tussen hun boerderijen loopt, hebben gelegd. De ander (uit de verklaringen van Van der V.) viel gisteravond niet op te maken wat aanvankelijk zijn rol in dit drama is geweest) gooide het bosje van de weg af. Van der Wijk legde het hooi. weer teruz. nummer twee smeet net opnieuw aan'dë kant van de weg. Toen dit spelletje zich een paar maal had. herhaald, zou Van der "Wijk volgens Van der V. met een stok gedreigd hebben. Deze is later teruggevonden, hu bleek van bescheiden, afmetingen te zijn. Van der' V. verweerde zich of viel aan) met een hooivork met drie tanden en bracht een stoot toe. die op het' eerste gezicht fataal is ge weest. Vermoedelijk zal sectie wor den verricht op het lichaam van het slachtoffer om de juiste doods oorzaak vast te stellen. De veehouder en Anne van de- Wijk (gehuwd en vader van. Uvee kleine kinderen) zouden wel eens vaker ruzie hebben gehad. Pit viel op te maken uit de verklaring die Van der V. voor de politie aflegde. (Van een onzer verslaggevers) Tienduizend gulden schade heeft een brand veroorzaakt aar. een ple zierjacht, dat in Voorburg in de Vliet onder de Nieuwe Tolbrug lag en dat toebehoorde aan de Groninger scheepsexpert IV. Meoiman. De brand brak dinsdagmiddag na een explosie aan boord uit. Ceur (onwetend) voor Kleinduimpje te spelen. Daar ging namelijk de la ding. bestaande uit glazen potten met mayonaise en slasaus, te schui ven en sloegen zo successievelijk ie pietter op de weg. Over een afstand van vele kilome ters werd het wegdek op deze manier spiegelglad. Zo glad zelfs, dat er op Usselsteins grondgebied een ketting botsing ontstond, waarbij vier auto's schade opliepen. De Jutphase brandweer trad hier als redder irt de nood op en spoot het wegdek schoon tot aan de grens van Vianen. Daar namen de Vianense spuitgasten het schoonmaakwerk over. Rijkswaterstaat legde de iaatste hand aan het karwei en strooide als of het midwinter was zand op de weg. Daarna kon er eindelijk van normaal verkeer worden gesproken. (Van een onzer verslaggevers" De Tweede-Kamerleden J. C, Stok man en Th. Laan (beiden k.v.p'.l heb ben minister Cais schriftelijk ge vraagd. of hij geen bedenkelijke ge volgen verwacht van de voorgenomen verlaging (met 10 cent) van de rijks subsidie op de maaltijden in de stu denten-eettafels. Verscheidene eettafel-organisaties hebben in januari jl. geen gebruik gemaakt van de mogelijkheid om de prijs per maaitijd met 10 cent te verhogen. Gevreesd werd namelijk dat het aanta! maaltijden dan aan zienlijk zou teruglopen. (Van een onzer verslaggevers" Bij de aanleg van een elektrische leiding in. Bergen op Zoom heeft een monteur van het gemeentelijk elek triciteitsbedrijf. de heer P. Groffen, de voile stroom door zijn lichaam ge kregen. Hij kon zich niet meer los trekken en riep luid gillend om hulp. Van alle kanten snelden mensen toe. Met een rubberslang van een bran der wisten een monteur en een chauffeur het slachtoffer los te ruk ken. Hij had het bewustzijn verloren vrij ernstige brandwonden en een shock opgeiopen. De monteur is naar het Algemeen Burger Gasthuis over gebracht. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Vier meisjes uit Buren (Ameland) die niet konden zwemmen, raakten dinsdagmiddag op het strand bij Bu ren in moeilijkheden, doordat zii het opkomen van de vloed pas bemerkten, toen de mui achter de zandplaat, waarop zij speelden, reeds was volge lopen. Een van hen kon zich zelf Tedden; twee meisjes werden door een Duitser aan land gebracht en het laatste meisje werd door een Nederlandse militair te paard van de plaat ge haald "35«s mm. Bit het. gat. van Rhenog. dat. vandaag veenr 'i oicr -.al schathv/eiland en de huidige bewoner van het huisje achtergrond. ::wdca. statui de eigenaar ran hei in De Paay. Het huis rechts op de (Van een onzer verslaggevers) Met een dragline, een mijndetector en schop pen wordt in het Betuwse dorp Rhenoy de iaatste dagen onder politietoezicht gezocht naar een goudschat van tienduizenden guldens. Een t-oen 40-jarige inwoner die zich in maart 1941 hei leven benam op het ogenblik dat, hij wegens diefstal ge arresteerd zou worden, zou in het weiiand achter z'jjc nuisje 2500 gouden tientjes in glazen weekpotten begraven nebben. Vorige week heeft zijn vriendin, een inwoonster van Leerdam, de Goreumse advocaat mr. D. Huurman van dit jarenlang bewaarde geheim op de hoogte gesteld. Het rustige dorp verkeert de laatste dagen in de groot ste opwinding. Veel nieuwsgierigen wandelen dagelijks naar het gehucht- De Paav in de polder. Hier staat het Heine huisje waar indertijd, samen met zijn bejaarde aioeder, een man woonde met wie de dorpelingen weinig ?ontact hadden. De politie kwam er nogal eens aan. als de bewoner verdacht werd. van diefstallen en In die eerste oor logsjaren zwarte handel. In maart 1941 ging een rijkspolitiewachtmeester er weer naar toe, hij had opdracht de man te arresteren, onder verdenking var> diefstal van zes fietsbanden, Voordat de politieman hem kon boeien had de arres- ant een scheermes gegrepen en zichzelf ernstig ver- vond. Hij verloor zoveel bloed dat de zo snel mogelijk jealarmeerde dokter niets meer kon doen. Vorige week pas kwam een inwoonster van Leerdam bij de Goreumse advocaat vertellen dat zij gezien had dat haar vriend de goudschat enige tijd voor zjjn dood begroef achter het huisje. Met notaris Mulder uit Rumpt die indertijd de boede! uit het huisje moest verdelen, zijn de advocaat en de politie vorige week aan het graven gegaan. Inmiddels zijn een dragline en een mijndetector ingeschakeld, er is nu al een gat van enkele vierkante meters. Er is tot nu toe nog niets gevonden, daarom hebben de gravers ook hun toevlucht gezocht bij een wichelroede loper. A/Iet grote hardnekkigheid btij- J-'L ven de berichten over aan randingen binnenkomen, In de afgelopen maanden is er vrijwel geen week voorbijgegaan zonder dergelijk nieuws. De vraag rijst hoelang deze golf nog zal aan houden. Vooralsnog immers mogen wij aannemen, dat er van een golf van criminaliteit sprake is en niet van een bestendige uitbreiding van dit soort misdrijven. Van zulke goiven zijn er verschillende voorbeelden uit de jaren na de oorlog. Er is een golf van over vallen op benzinestations geweest. En een golf van overvallen op taxichauffeurs. Wij hebben gol ven van relletjes, door opgescho ten jongens veroorzaakt, gezien. En van tijd tot tijd leeft het clan destien zenden in sommige stre ken weer op. AJoor de hand liggende oorzaken zijn niet aan te wijzen. Ook de tóeneming van de aanrandin gen is moeilijk te verklaren. De vraag is zelfs of het aantal aan randingen wel zo toeneemt als wij denken. Immers, het is mogelijk dat meer dan vroeger tot aangif te wordt overgegaan. Wel is het mogelijk dat de on vermijdelijke berichtgeving over deze ernstige vergrijpen stimu lerend werkt. Waartegenover staat, dat dezelfde berichtgeving ouders van kinderen en vrouwen en meisjes meer op hun hoede maakt en ertoe kan bijdragen, dat er minder slachtoffers vailen dan anders het geval zou zijn. Ta ieder geval is het noodzake- -*■ lijk dat de rechter geen twijfel laat bestaan aan de ernst van deze misdrijven. Voor zover de daders worden gegrepen, zullen de processen meestal met geslo ten deuren worden s.-vaerd. Dat is onvermijdelijk. Niettemin zul len de uitspraken even ruchtbaar moeten worden als de delicten. Ook ais die uitspraken een ter beschikking stellen van de rege ring wegens ontoerekeningsvat baarheid behelzen. Want het is voor het afdammen van deze golf van belang, dat naar buiten dui delijk blijkt, dat onze samenleving deze misdrijven hoog opneemt. "jVTet de vervanging van minister Van Rooy door minister Veld kamp is Nederland er zeker niet op achteruitgegaan. De jeugdige excellentie dr. G. M, Veldkamp heeft bcstuurservaring voor een belangrijk deel van ztjn werkge bied een speciale deskundigheid en, naar wij ervaren hebben, het vermogen zich snel in. te werken. Voordat dr. Veldkamp in 1952, als 31-jarige jongeman, in de re gering trad, had hij zich. bezigge houden met de sociale verzeke ring, het terrein waarop zijn voorganger is gestruikeld. Bij de debatten over de alge mene kinderbijslagwet "heeft de heer Berger gezegd, dat minister Van Rooy maar eens in de leer moest gaan bij dr. Veldkamp, en daarmee erkende de deskundige opposant de bekwaamheid die de huidige minister in deze moeilijke zaken heeft. Hij zal die bekwaam heid ten volle nodig hebben als de behandeling van de kinder bijslagwet wordt voortgezet. Tn tegenstelling tot minister Van Rooy zal minister Veldkamp alle zaken van de sociale verzeke ring zelf behandelen. Daarmee wordt de taak van de staatssecre taris beperkt, maar in plaats van de sociale verzekering krijgt deze nu behalve de arbeidsvoorziening, die op het ogenblik niet veel zor gen baart, het stoomwezen en de hinderwet te behartigen. De nieuwe minister van Sociale Zaken krijgt dus de kans, dat hij de wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering op zijn naam brengt. Wij hopen, dat hij zich met voortvarendheid met deze, ook al niet gemakkelijke, zaak za! gaan bezighouden. rpen slotte bestaat de kans, dat x een krachtiger figuur in het kabinet ook de algemene ouder- domsverzekering nog eens onder de loep zal nemen. Wensen die in en buiten het parlement zijn ge uit. om tot een geleidelijke optrek king van de uitkering te komen, zijn tot dusver door deze regering afgewezen. Het zou de verdien sten- van dr. Veldkamp vergroten als hij in deze tijd van hoogcon junctuur aan die wensen opnieuw aandacht zou schenken. (Van. een onzer verslaggevers) Dit werd gisteren onder meer aan gevoerd tijdens een kort geding voor de president der Amsterdamse recht bank, mr. C. H. Plug. waarin tegen over elkaar stonden: enerzijds ue Amsterdamse cursiefjesschrijver Si mon Carmiggelt, zijn hoofdredacteur en de uitgever van het dagblad Het Parool en anderzijds een commissaris van de Amsterdamse Centrale in het Begrafenisbedrijf. Inzet van dit rechtsgeding was een 'cursiefje' dat Carmiggeit onder ziin schuilnaam Kronkel op 1 juni 1960 had gepubliceerd. Hierin werd ge sproken over 'een truc' die in de oor log onder "die kraaien' gebruikelijk zou zijn geweest: ais iemand gestor ven was, zouden de doodgravers, onder het motto dat dit een voor schrift was. de resterende bonnen hebben opgeëist, welke zij 'groten deels in eigen zak' zouden hebben gestoken. Korte tijd nadien was een dag vaarding gevolgd. 'Deze voorstelling van zaken.' zo werd daarin namens de Amsterdamse Centrale in het Be grafenisbedrijf meegedeeld, 'is ten enenmale, onjuist. De regeling was daarentegen zó. dat de vergunning tot begraven slechts werd verleend nadafc de bonkaarten waren inge leverd.' De inhoud van het artikel wierp volgens de centrale 'ten onrecte een blaam op de gehele stand van de begrafenisondernemers.' die "ten zeer ste in hun goede naam waren aange tast.' Zij eiste derhalve een verbod tot her. publiceren van artikelen om trent dergelijke 'arglistige' manieren op straffe van een dwangsom, groot 10.000.— en mét aanplakking van het vonnis. President mr. Plug ving het proces aan, door met gesloten deuren een verzoeningspoging te wagen. Het Parool bood daarbij aan. dat de be grafenisondernemers in de gelegen heid zouden worden gesteld, zich via een ingezonden stuk te rechtvaardi gen, hetgeen door de centrale werd geweigerd. Nadat de deuren waren geopend vroeg nrr. J. W. Witsen Elias, plei tend voor Carmiggelt, of zijn cliënt het geïncrimineerde stukje mocht voordragen. Onder liet motto *Dat lfikt me een bijzonder aantrekkelijk voorstel, die kans krijg ik niet veel,' stond de magistraat dit toe. 'U ziet het.' zei mr. Witsen Elias nadien, 'de schrijver vertelt hoe zijn oom in de oorlog begraven werd en lioe de zuster van zijn tante daarbij enige mededelingen deed over de ge noemde 'truc'. De mededelingen komen dus niét np rekening van de heer Carmiggelt, zijn hoofdredac teur of zijn uitgeefster maar op die verre fanülieiid van zijn cliënt in zijn verdediging en overhandigde brie ven van liet Rijksbureau voor Oor logsdocumentatie en de vroegere dis tributie-ambtenaar Besanger. waar uit bleek dat de geldende bonnen van een overledene indertijd niet moesten worden ingeleverd, de rest wel. Teder weldenkend mens zai uit dit stukje begrijpen dat het niet de be doeling was de stand van de begra fenisondernemers te beledigen.* aldus besloot pleiter, 'maar om dc mensen nog eens tc herinneren aan de. gevol gen van de honger in de ooriog. De begrafenisondernemers hebben dan ook geen reële schade ondervonden van dit stukje. Tegenpleitev mr. J. P. Engels be streed dit uiteraard. 'Ik kan mij voorstellen dat de familie van over ledenen als gevolg van deze publi- 'Wel ja!' riep de tegemjleiteT rëö ka tie geen tien maar bij voorbeeld i slotte verontwaardig) jf' v,.!ïï Tier dragers neemt.' lueid hij vol. j gaat de vakbond "Mèrcuriüs" nul niet gelukt. Ik zie er siechts in: de oeschrijving van een voorgenomen misdrijf der begrafenisondernemers en we! oplichting en verduistering. Kom t de mededeling alleen oo re kening van de zuster van Carmiggelte tante. Neen hij veroorlooft zich ten opzichte van een tijdens de plechtigheid binnentredende begra fenisondernemer de uitdrukking "een schrale veinzer' en stelt zich dus kritiek leeC!S eerc3er uitS«proken Nadat mr. Engels ten slotte had herinnerd aan de moeilijkheden van de begrafenisondernemers in de oor log 'ze moesten sjouwen en wer- f}™ ,v?a.k uit de lucht beschoten' meid llij vol: ze waren wél beledigd. 'Ook bij de voorlezing van daar van de niet-genoemde zuster van zijn str8ksalJdus pieitetHieb ik serieus getracht, te begrijpen waarin de Ketter betrok overigens ook dit i-humor van het stukje stak. Dit is Shake speare nog dagvaarden vanwege De Koopman van Venetië!' De president stelde liet vonnis' daarna op 1 augustus om tien uur.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1