BE 'ACHT VAN CHAAM' WEIGERDEN Bé au W. slopen eigenhandig fcippenwoonhok van raadslid ABASIN Hagenaar na ongeluk in Duits ziekenhuis Stanny terug: Ik word geen filmster In Nieuw-Zeeiand is voor twintigduizend Nederlanders plaats J Rally rijder krijgt jaar Politie zoekt insluiper Polio-epidemie op terugweg Knechten zoek met geld van i (kennis) baas j '«A'S'tt Gebitten invloed merkbaar HET VHIJE VOLK VRIJDAG 11 AUGUSTUS 19S1 PAGINA 3 j Loon na werk ?::nii^.v-;be'd'uidend Nog ivel vrienden kalmeert de zenuwen zonder slaap te vorwekkenl tHU... beduidend g:% göedkop^r i Eén rolletje Vriendschapsrede (Van een onzer verslaggevers) De burgemeester van Chaam, de heer Schram, heeft gister middag te zamen met zijn wethouders Van Rooy en Adams en vijf gemeentewerklieden het als woning ingerichte kippenhok van het raadslid J. Schoenmakers zo grondig mogelijk afgebro ken. Dit met het doel het hok onbewoonbaar te maken. Tot nu toe is dat nog niet helemaal gelukt: onder een dak van hardboard (op half vernielde muren) hebben de heer en mevrouw Schoenmakers de nacht doorgebracht. Vanmorgen zal de afbraak door het (geassisteerde) voltallige college worden voortgezet. Van de acht Chaamse gemeentewerklieden, die oorspronkelijk weigerden mee te slopen, zijn er inmiddels drie op staande voet ontslagen. De heer Schoenmakers, die al meer dan dertig jaar lid is van de gemeen teraad va:i Chaam. twaalf jaar wet houder was en bovendien lid is van Provinciale Statpn. had het kippen hok op zijn grond aan de. weg naar -Breda neergezet met het doei er een bungalow naast te bouwen. Toen de bouwstop in de vrije sec- Tor werd aangekondigd had hij zijn vorige nieuwe bungalow zojuist ver kocht en hij besloot met zijn vrouw 'voorlopig in het kippenhok te kampe ren. Aldus de wet overtredend heeft de heer Schoenmakers, die ais voorzitter en bestuurslid van vele organisaties in ■Cliaatn noga! populair is. met onder- steuning van de raad een verzoek schrift gestuurd aan het college van B. en W. deze noodtoestand enige tijd door de vingers te zien. Antivoord kwam er niet, wel ston den er na een paar dagen drie slopers voor de deur die, toen ze tie visie van de familie Schoenmakers hoorden, zonder meer teruggingen. Een -paar dagen later deed een andere groep slo- oers hetzelfde. Woensdagavond gaf (Van een onzer verslaggevers) Be politie in Amsterdam zoekt met man en macht naar de 25-jarige H. v. C.. die donderdagmorgen een por tefeuille met zevenduizend gulden heeft gestolen uit een hotelkamer in Amsterdam, De man wist na een worsteling met de hotelboudster te ontkomen. Van H. is een bekend insluiper. Hij liep de hotelhoudster. mevrouw Fronzek, in de hal tegen het lijf. Hij beweerde gesolliciteerd te hebben bij een technisch bureau op de eer ste verdieping. De echtgenoot van de hotelhoudster is eigenaar van dit bureau. Mevrouw Fronzek wist niets van sollicitaties af. kreeg argwaan en trachtte de man tegen te houden. Hij wistzich echter los te rukken, ook nadat hij klem was gezet tussen de voordeur. Uit het nauwkeurige signalement dat de vrouw kon opgeven, herkende de politie de bekende Van C. Hij is kort geleden uit de gevangenis ontslagen. Na een telefoontje van de direc teur van de 'EdelstaaT-fabviek aan de Lauriergracht te Amsterdam, heeft de politie gisteravond dit be drijf doorzocht. Men vermoedde dat Van C. zich hier na de eerste dief stal had laten insluiten nadat hij aan de kas nog aan hem verschul digd loon had opgehaald. Zijn vroegere werkgever belde on middellijk de poRtie, toen hij des avonds in de k-ant las dat Van C. gezocht werd. Het vermoeden dat. de insluiper zich had laten, insluiten werd echter niet bewaarheid. Advertentie i.M Morgen betaalt U geen 12,75 voor deze reistas (overigens een prijs die ze dubbel en dwars waard is) maar zorg dat U hoort bij onze klanten die hem nu kopen voor nog géén acht gulden. Grote reistassen van extra zwaar dubbel waterdicht lin nen, afgewerkt met tuigleder en voorzien van een solide treksluiting met garantie. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote reistassen met riem, het linnen in een beschaafd, ruitdessin, het college in een brief aan de heer Schoenmakers te kennen dat de maat vol nas. Er worden in Chaam ettelijke nood- huisje clandestien bewoond en het leek het college juist een voorbeeld te stellen, temeer waar liet een raads lid, ex-wethouder en lid van de Prov. Staten betreft. Dat dc hele zaak spoe dig een prestigekwestie is geworden, moge duidelijk zijn, de politieke ach tergrond die door 'net. college ten stelligste wordt ontkend is iets minder doorzichtig. Er is sinds de heer De Kooy de heer Schoenmakers als wethouder heeft opgevolgd in september 1958, een persoonlijke vete uit die. uethou- derswisseling voortgekomen. De pu blieke opinie in Chaam is. dat burge meester Schram in deze afbraakaffai re handelt op instigatie van wethou der De Rooy. Zowel de heer De Rooy ais de heer Schoenmakers is agrariër. Voordat de wisseling op de wethoudersstoel plaats had. waren zij wat men politieke vrienden noemt. Ofschoon beiden de KVP vertegenwoordigen, is die poli tieke vriendschap volgens de lieer Schoenmakers sinds septemlier 1958 wel voorbij. Wethouder De Rooy evenwel stelt, dat de hele zaak met persoonlijke achtergronden niets van doen heeft ('We zijn nog steeds grote politieke vrienden') en dat het alleen zaak is te zorgen dat de wet wordt gevolgd. Bovendien zou de lieer Schoenmakers het. college a! hebben ontstemd toen hij zijn vorige bungalow zette op meer grond dan was goedgekeurd. Toen wij de heer De Rooy vroegen, wie de familie Schoenmakers van daag onderdak zou moeten verschaf fen. verklaarde hij daar als wethou der geen probleem in te zien. In de gemeenteraadsvergadering die maandagavond in Chaam wordt ge houden, zal het warmpjes toegaan. De publieke verontwaardiging, die wette lijk ongegrond is, vindt voeding in het feit dat de raad indertijd geen ant woord heeft gehad op het ingediende verzoekschrift inzake deze affaire. De bewoners van het halve kippen hok zelf zijn vooral benieuwd wat er met de door het rijk aangesloten te lefoon in het kippenhok gaat gebeu ren Advertentie l.M. Advertentie l.M. Als U met op een dubbeltje behoeft te kijken, dan is dit geen aanbieding voor U. Maar als elk dubbeltje met hard werken verdiend moet wor den.... waarom dan 29 cent betalen voor een dictaat cahier dat U nü kunt kopen voor nog geen twee dubbeltjes. Morgen begint de verkoop van deze genaaide dictaat cahiers inhoud 80 bladzijden, van hout vrij gelinieerd papier, in een gemarmerde kaft. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dictaat cahiers die schooltas kan ontbreken. voor geen enkele Advertentie 1M. PERUTZ-COLOR films Kleuren-fieur! Advertentie (Van een onzer verslaggevers) Be algemene verwachting in Dus- seldorp is dat de polio -epidemie in Noontrijnland-Westfalen op het ogenblik ov het hoogtepunt heen is. Naar alle waarschijnlijkheid zullen dan ook de beperkende bepalingen in Dusseldorp zelf. die geruime tijd geleden al werden genomen i.v.m. het besmettingsgevaar (a.m. het verbod van de bekende schuttersfeesten en een zwemverboa in de R(jn) volgende week worden opgeheven. Sinds het begin van dit jaar zijn in bovengenoemd gebied ongeveer 725 ziektegevallen voorgekomen, waarvan 35 met dodelijke afloop. Zoals bekend zijn enige tijd gele den ook zwembaden in verschillende Limburgse gemeenten gesloten ver klaard voor buitenlanders, in het bij zonder uiteraard voor de Duitsers, eveneens-i.v.m. mogelijk besmettings gevaar. Het aantal poliogevallen.in de aan de Rijnstreek grenzende Lar.dkreis Aken is inmiddels ook reeds aanzien lijk gedaald. Vorige week bedroeg net aantal nieuwe gevallen nog vijf, tegen 29 drie weken geleden. (Van een onzer verslaggevers) j Twee knechten met de noorderzon vertrokken, een auto verdwenen en I een bedrag van 10011 gestolen uit zijn salonwagen. tot deze ontgno- j chelende ontdekking kwam dc ker- misexploitant Hinzen uit Roermond j donderdagmorgen, toen hij na een j nacht afwezigheid zijn woonwagen j weer opzocht. j De heer Hinzen staat met zijn veri i makelijkheidstent op de kermis te j Zeist (N.-Br.>. maar moest voor zaken elders woensdagavond ver- j trekken. i Naar dc politie aanneemt, hebben j zijn twee knechten van deze gelegen- heid geprofiteerd en zijn er met zijn auto en een flink gevulde buidel j vandoor gegaan. Mevrouw. Hinzen heeft verklaard de nacht in de woonwagen te heb ben doorgebracht. Zij had echter ge slapen en van de diefstal niets ge merkt. Overigens was liet de daders nogal gemakkelijk gemaakt. De woon- wagen was niet afgesloten en de kast waarin het geld was geborgen, even min. De politie speurt thans naarstig naar de twee gevloden knechten, dé Amsterdammer N. en de Heerlenaar IV. Gisteravond waren zij echter nog steeds spoorloos. pZ&'g'i mssm (Van een onzer verslaggevers) De 45-jarige Nederlander C. den Hollander uit Den Haag, administratief ambtenaar bij de marine, ligt sedert enkele da gen in arrest in het politieziekenhuis in Kassel-Wehlheiden in West-Duitsland. Hij wordt verdacht van schuld aan een aan rijding met dodelijk gevolg. De heer Den Hollander ligt met- zes Duitse arrestanten in een zaal die zwaar wordt bewaakt. De zaaldeur wordt de gehele das: op slot gehouden. De post van de heer Den Hollander wordt streng gecensureerd. Het Nederlandse consulaat in Frankfort heeft intussen stappen ondernomen voor zijn onmiddellijke in vrijheidstelling. De officier van Justitie voelt niets voor invrijheidstelling van cle ma rine-ambtenaar. Hij vreest, dat de heer Den Hollander zich dan wel eens aan zijn berechting zou kunnen onttrekken door niet naar Duitsland terug te keren. De Nederlandse consul-generaal te Frankfort, de heer H. Menke. is het niet met deze zienswijze eens. ge zien de zeer goede staat van dienst van de heer Den Hollander, De rechtbank te Darmstadt, die het verzoek om invrijheidstelling in be handeling heeft genomen, zal zeer binnenkort een beslissing nemen. De Nederlander ivordt ervan be schuldigd op 27 juli in Gros-Gerau een aanrijding te hebben veroorzaakt waarbij de 6S-jarige Duitser Petet Welle uit Mainz om het leven is gekomen. Diens naast hem zittende echtgenote werd licht gewond. De heer den Hollander was met zijn vrouw, dochter en zoon met vakantie in Duitsland. Zijn auto was plotseling geslipt bij een snelheid van «O kilometer en op een tegenligger gebotst, waarvan de omgekomen Duitser Peter Welle de bestuurder was. Bij de botsing verloor ook de zevenjarige Peter den Hollander het leven. De heer Den Hollander liep ten gebroken arm en enkele gebro ken ribben op. Zijn vrouw brak even eens enkele ribben. De dochter van het echtpaar kwam met de schrik vrii. De heer Den Hollander werd oor spronkelijk opgenomen in het zieken huis in Darmstadt. Enkele dagen ge leden ontving zijn intussen in Den. Haag teruggekeerd gezin bericht, dat hij voldoende was hersteld om naar huïr te kunnen terugkeren. Telegrafisch berichtte mevrouw Den Hollander de directie van het ziekenhuis, dat- haar man 6 augustus door twee van zijn broers uit Den Haag zou worden gehaald. Teen zij in een gehuurde auto in Darmstadt arriveerden, werd hun medegedeeld dat hun broer op last. van de Duitse politie was overge bracht naar hei- politieziekenhuis in Kas.wl-Weliiheiden. De heren Den Hollander reden naar Advertentie l.M. PERUTZ-COLOR-füm: Kleuren-fieur (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse Stanny van Baer, een redelijk knap meisje met mooie ogen, zojuist in Amerika verkozen tot 'Miss International Beapty'. arri veerde gisteren op Schiphol, waar ze werd opgewacht door tientallen journalisten, radio- en TV-mensen. "Dag tante Guus!' riep ze onmiddel lijk nadat ze het platform had veria ten en ze omhelsde een wat oudere dame die enigszins achteraf zat. Daarna volgde ze de persmensen naai de VIF-room de speciale kamer voor zeer belangrijke mensen op onze nationale luchthaven waar zé de volgende verklaring aflegde: 'Ik doe het niet! Nee, nee ik begin er niet aan. Ik heb aanbiedingen ge kregen van de Warner Brothers, van Columbia, van dc Twentieth Century- of-zoiets en van nóg een maatschap pij. maar mijn antwoord luidde steeds neen, neen, neen ik word géén filmster.' 'Waarom niet?' klonk het gelijk tijdig uit tientallen monden. Slechts even hoefde Stanny na te denken, toen had ze 'haar antwoord reeds klaar. 'Ja hóór es', zei ze met grote nadruk, 'dat weet ik zelf niet.' Geiukkig zat Stanny negentien jaar oud niet alleen tegenover haar ondervragers. Want achter haar had zich torenhoog opgesteld: de Amster damse nachtclubdirecteur Van Meeu wen, schutsengel der Nederlandse schoonheidskoninginnen, die hun ge dachten al zovele jaren op onovertrof fen wijze vertolkt. 'Het zit zó', zei hij bedaard, 'die 3b mille heeft Stanny binnen, nietwaar? Dat was de hoofdprijs daar in Long Beach. Nou waarom zou ze dan nog een filmeontract accepteren? Daar zit je maar iiefst twee jaar aan vast! Miss IJsiand heeft het vorig jaar wei gedaan. Twee jaar tegen 300 dol- ■arties per week. We! la. tóé maar! De 'heren hebben zelfs de moed 200 dollar per week te bieden. Daar krijgt ion meisje één rolletje voor in twee laar. En wat moet ze na afloop begin ton? Néé. Stanny gaat door met hotven, Ze heeft al een 3-maanden- eontract met verschillende Parijse modehuizen voor Tokio en de Far East. Dat moet ze allftn nog tekenen.' 'Juist,' zei Stanny, 'dat moet ik al leen nog tekenen.' Stanny van Baer had véél te ver teilen en dat deed ze ook. Ze ver telde hoe de hele wedstrijd waaraan 51 schoonheden uit alle delc-n dei wereld meededen vier dagen in beslas nam. Ze had al van de aan vang af gedacht dat. ze zeker nie' kansloos was. zei ze eerlijk. Reeds de eerste dag. toen de meisjes moeste;, defileren in 'play suits' (speeipakjes- had ze veel succes, de tweede dag toen ze werd uitgeroepen tot Mis» Fotogeniek, had ze méér succes, o- de derde dag. toen ze in de final: kwam, werd haar glorie wederom groter en de vierde dag werd haa: triomf: Miss International Beauty 'Daarna was cr natuurlijk eer triomftocht.' vertelde Stanny, 'ai mensen waren gek van enthousias me en tikten nie steeds aan. Als.il dan vroeg wat er was zeiden ze, 'Ik wilde Valleen maar even aan raken •Bent u verloofd?' vroeg een dc journalisten. 'Niet bepaald.' zei Stanny diplo matiek. •Nou ja. ze heeft een vast- vriend.' zei de heer Van Meeuwc haastig. Stanny vertelde verder da: slechts op een moment zenuw-acht was geweest: toen ze een rede mor houden over de vriendschap in c" gehele wereld, welke een sta: diende te zijn van lsaar intelligent; Deze rede. erkende ze vo'.mond: was vervaardigd door de 25-jarig Amsterdamse bedrijfsleider van ee- dameshoedenfabrick H. Bamberg hl vaste vriend), voor wie het grot voldoening moet zijn geweest da zijn gedachten zó ver werden uit gedragen. 'Ze is niet alleen .Miss Internat» nal Beauty,' kwam de heer Va: -Meeuwen er neer tussen, 'maar ooi Miss Fotogeniek ên Miss Holland ér Miss Amsterdam. Denk daar ecn- aanl' 'Miss Holland?' vroeg een jong ver slaggever niet een hinderlijk goet; geheugen, 'dat is toch niet waai". Ze is hier toch devde geworden? U zei nog dat ze te kléin was!' De heer Van Meeuwen keek enige tijd aandachtig uit over het wijde Schiphol-terrein. Hij was duidelijk de enige in de VIP-room die vérder zag, 'Ik heb haar geen eerste ge maakt omdat ik 'naar niet naar Beiroer. wilde laten gaan', zei hij. ik heb meteen gezegd: Stanny jij het betreffende ziekenhui.:. Op een speciale politiepas werden zij voor een uur bij hun broer toegelaten. Een gewapende cipier woonde het onderhoud tussen de drie broers bij. De pogingen van de heven Den Hol lander hun broer weer naar Neder land terug te nemen, bleven echter vruchteloos. De lieer C. den Hollander ia diep onder de indruk van het ge beurde cn van de wijze waarop hf.i thans wordt behandeld, Gp advies van de huisarts heeft zijn echtgenote de politiechef in Kas sel-Wehlheiden schriftelijk verzocht hem onder behandeling van een arts te houden. De Hagenaar heeft- bij de marine een uitstekende staat van dienst. De Nederlandse consul-generaal in Frankfort, de heer H. Menke, heeft telefonisch contact gehad met de heer Den Hollander. „Ik heb hem gebeld In het ziekenhuis en naar zijn gezondheid geïnformeerd. De mari ne-ambtenaar vertelde mij, dat hij nu alleen in een cel is cn dat hij liever terug wil naar de zaal, waar hij eerst werd verpleegd. Ik neb de heei Den Holland'rook nog gevraagd of r ij goed wordt be handel''- Hii verleide mij. dat hij nog' -i een gevangenis heeft gezeten en dat hij er. daarom met over kan oordelen, wanneer je een behandeling goed of minder goed kunt noemen." Het is de heer Menke niet bekend of dc post van de arrestant wordt gecensureerd. ..Ik weet alleen, dat hij mij drie dagen geleden een brief heef: geschreven en dat ik die op ait moment nog niet heb ontvan gen." In het telefoongesprek met de consul-generaal zei de heer Den Hollander nadrukkelijk, dat h(j zich niet schuldig voelt aan het tragische ongeluk, dat niet alleen aan een Duitser, maar ook aan zijn zevenjarig zoontje het leven heeft gekost. Hij heeft gevraagd met de hulp van een tolk nog een verklaring te mogen afleggen. Dit is hem toegestaan. Volgens de heer Menke staat de Duitse justitie sympathiek tegenover de verdachte. Ook de officier van Justitie, die begaan is met zyn lot, vindt hem een keurige man, die al leen wordt vastgehouden omdat hij een buitenlander is. Getuigen van het ongeluk hebben verklaard, dat de heer Den Hollan der aan het. inhalen was en toen slipte. De marine-ambtenaar zelf spreekt dit tegen. De consul-generaal verwacht, da: de zaak met dc meeste spoed zal worden afgehandeld en dat, de uit spraak binnen een maar.d zal vallen. floor het plotselinge aftreden van minister Van Rooy is op het departement van Sociale Zaken een plan blijven liggen, dat na jarenlange discussie en voor bereiding rijp was om te worden gerealiseerd. De bewindsmai had het besluit genomen vrouwelijke hulpkrachten in te schakelen bij de schou! tand verzorging. Zij zou den. na een opleiding van twee jaar, voorlichtend en preventief werk kunnen doen en ook, op aan wijzing van een tandarts, zelf eenvoudige gevallen van tandbe derf mogen behandelen. Alle deskundigen zijn het er over eens, dat de zorg voor het gebit niet vroeg genoeg kan be ginnen. De schooltandverzorging wordt dan ook beschouwd ais een uitstekend middel om de jeugd te wennen aan een regelmatige controle en zo nodig behandeling van het gebit, waardoor op latere leeftijd veel narigheid kan wor den voorkomen. Er zijn echter niet genoeg- tandartsen om dit onderdeel van onze gezondheidszorg de omvang te geven die het verdient te krij gen. Vandaar dat hier en in an dere landen de inschakeling van .schooltandverzorgsters wordt ge propageerd. Pte organisatie van de tand- artsen in ons land heeft zich tegen plannen in deze richting steeds krachtig verzet. Zij voelt wel voor de hulp van mondver- zorgsters met een zeer beperkte taak, maar het aanbrengen van vullingen kan naar haar mening niet aan uitsluitend technisch geschoolde hulpkrachten worden overgelaten. Deze opvatting wordt door des kundigen als prof. Muntendam, de directeur-generaal van de Volksgezondheid, en prof. Buis man. oud-hoogleraar in de tand heelkunde. niet onderschreven. Eerstgenoemde heeft in Engeland een voortreffelijke indruk gekre gen van een wettelijk geregelde opleiding van schooltandverzorg sters voor eenvoudig tandheel kundig werk. Prof. Buisman meent, dat achter het verzet van de Maatschappij voor Tandheel kunde tegen de inschakeling van schooltandverzorgsters een pres tigekwestie schuilgaat, namelijk de vrees dat de functie van de tandarts dan minder hoog zal worden aangeslagen. In het Tijdschrift voor Tandheel kunde wijst de oud-hoogleraar erop. dat juist bij de schooltand verzorging veel gemakkelijke vullingen zijn te doen. Hij kan niet inzien waarom de tandarts niet de verantwoordelijkheid zou kunnen dragen voor deze op zijn aanwijzing en onder zijn toezicht verrichte behandelingen door een daarop getrainde hulpkracht. rie bezwaren van de tandartsen- organisatie hebben bij de ex- minister van Sociale Zaken blijk baar lichter gew'ogen dan de ar gumenten vóór de inschakeling van vrouwelijke hulpkrachten. Hoe de nieuwe minister van Sociale Zaken denkt over het plan dat zijn voorganger gereed had. moet worden afgewacht. Het zou wel te betreuren zijn als door de wisseling op het departement een beslissing geruime tijd op zich zou laten wachten. Het probleem is nu wel genoegzaam van alle kanten bekeken. Een ministerieel leven kan wel eens kort zijn de tanden cn kiezen moeten veel langer mee. Advertenties IM. PERUTZ-COLOR-füm Binnen 36 werk-uren weer ontwikkeid aan u retourI (Van een onzer verslaggevers) 'In het Nieuwzceiandse bedrijfsleven zijn nog 20.000 plaatsen onbezet en wat Nieuw-Zeeland betreft kunnen ze allemaal door Nederlanders worden ingenomen. Nieuw-Zeeland kent geen immigranten die zo goed voldoen als de Nederlanders.' Aldus de lieer T. A. N. Johnson, die rinm vier jaar consul-generaal van Nieuw-Zeeland in Den Haac is geweest, en die donderdagmiddag niet zonder spijt met de Willem Ruys naar zyn vaderland is lerugcekeerd. De heer Johnson, de hoogste dipln- gaai niet naar Beiroe:, jij gaat naar Long Beach. Daarom héb' ik haar derde gemaakt. En wat dat 'te kiein' betreft, ach, wat heet klein?' Daarna wandelde Stanny om stuwd door haar bewonderaars naar het platform, waar de TV-camera'? wachtten. Stanny van Baer. ci.e negentien jenge Amsterdamse iiiti.nn.znmu, die in Long Beach lot 'Miss In ternational Beauty' werd uitge roepen, zoals zij gistermorgen op Schiphol poseerde. matiefce vertegenwoordiger van Nietnv-Zeeland in ons land, heeft zich in Nederland speciaal toegelegd op de bevordering van de emigratie. In deze periode zijn ongeveer 7.000 Ne derlanders naar Nieuw-Zeeland ge- einigreerd, waardoor het totale aan tal Nederlandse emigranten daar nu is gestegen tot ongeveer 25.000. 'De Nederlanders.' zei de heer John son. 'hebben wij leren kennen als zeer harde werkers die bijzonder snel acclimatiseren.' Hij vertelde, dat hun invloed er reeds duidelijk merkbaar is, mede omdat velen het tot belang rijke, posities hebben gebracht. Zijn opvolger, de lieer Hale die woensdag in Nederland arriveerde zal daarom trachten de emigratie naar Nieuw-Zeeland verder uit ce breiden. wh toeleggen Advertentie l.M. Z COLOR films 36 prachtige kleurend.si De 34-jarige rallyrijder Joek T. tegen wie dc officier van Justitie twee weken geleden een gevangenis straf van 2 jaar eiste, werd vanmor gen door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot 12 maanden gevange nisstraf. tvaarvan 6 mRanden voor- -ua—a a r li r 3 ij 1T. had tot driemaal toe op de versterking van de economische I ecn suto verkocht, die hij nog maar banden tussen beide landen Vooral gedeeltelijk had betaaid. Bovendien 5ChfePvaart tussen Nieuw- P?aakt.e hÜ zlch schuldig aan oplich- Bovendien zai hii Zeeland en 't vasteland van Europa -iet de heer Hale nieuwe mogeltikhe- ting door onder bedrieglijke voor wendsels belangrijke bedragen te le nen. Een mevrouw uit Reewijk raakte er o.r. ecn bedrag van (90.000 door kwijt.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1