t nieuw Maand later echter weer in oude uniform 134.700 SVV naar Den Bosch Bergense jeugd bromt op eigen wedstrijdcircuit Theater zoekt nieuwe vestiging in Oosten Huizm BrabahT Ferdinand Timmermans geeft Beiaardconcert f55&- Onderscheiden Hoofdagent met fiets gevallen Vakanties voor school jengel Men !ef er op «IK U ook? Auto rijdt van kade in haven Archeologen vinden kam 'Kop' Kanaalbrug Kettingbotsing in Schiedam Noorwegen staat invoer tomaten onbeperkt toe Harpe Davids houdt collecte HET VRIJE VOLK VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Op 1 september zal de Schiedamse politie een geheel andere aanblik bieden dan men gewend is. Het is namelijk de bedoe ling, dat de politiedienaren op die datum voor het eerst in het nieuwe uniform op straat verschijnen. De politionele 'new-look' zal gedurende een maand het straatbeeld van Schiedam sieren. Per 1 oktober schakelt men weer over naar de oude uniformen, die nog goede diensten zullen bewijzen in het winterseizoen. voor alles wat uw radio en tv betreft 'lm. radio modern thiedamnievs ondere a)* Burgerlijke Stand Advertentie LM. ^Rj^STAP'S C SCHOENEN 1 BROERSVEST 12 (Van een onzer verslaggevers) IN BERGEN (N.-H.) heeft de 'bromfietsjeugd' de ruimte. Dó.ar kunnen de door het bromfiets- lawaai geplaagde burgers leren, hoe er uit dit moderne ongerief iets goeds kan groeien O zijn de BRILLEN Velt? m m CHARMANT ELEGANT TOONAANGEVEND OPTIEK ORANIEGALER1J 9 - SCR1EOAM - TEt, 66431 Pluvier ontslaat aantal mensen Commissie Gereglementeerd, Van korte duur flm PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS Vrijdagavond zal de reeks zomeravondconcerten op het Vlaardingse Oranjecarillon worden voortgezet. Deze keer be speelt Ferdinand Timmermans, oud-beiaardier van Rotterdam en Schiedam de Vlaardingse beiaard. Het concert begint om acht uur en eindigt om negen liur. Visafslag *m '-lm. s Advertentie LM. Het is dan zover, Invaller mag (al thans: veroorlooft het zich) weer een poosje zijn neus in Schiedamse za ken steken. Dat doe ik niet zonder plezier, zelfs al weet ik niet of het genoegen wederzijds is. Schiedam, heeft namelijk een-warm plekje in Invallers hart gekregen en met grote belangstelling volg ik, ook als ik bui ten- de gemeentegrenzen vertoef, de lotgevallen van deze bescheiden stad. Nu moet u dat woordje „beschei den" niet opvatten als een laat dunkende kwalificatie. Het is een referentie aan een veelgeprezen, maar zelden voorkomende deugd, die Schiedam echter vlijtig beoefent. Wat al te vlijtig misschien. Want als vreemdeling binnen de poorten zijn Invaller tal van zaken opgevallen, die naar mijn mening veel te weinig algemene bekendheid genieten. Natuurlijk, tot in China weet men te vertellen, dat Schiedam een bepaald vocht produceert, het welk een geducht animerende invloed uitoefent bij inwendig gebruik. Maar verder strekt de kennis doorgaans niet. V Helaas, vindt Invaller. Schiedam heeft beter verdiend. Al is het dan klaarblijkelijk vechten tegen de bier kaai om. een sedert eeuwen geves tigde reputatie van een bepaald pro- dukt op zij te streven met.de voor treffelijke naam die Schiedam oo ander gebied bij ingewijden heeft. IDenk maar eens aan de metaalin dustrie en in hei bijzonder de scheepsbouw), toch moei daaraan worden gewerkt, vind ik. En op dat punt is Schiedam te bescheiden: In mijn lijfblad moest ik onlangs lezen.dat de brave Fieter Spreeuw met verrassing de wijk Nieuwland ontdekte. En ik moet be kennen, dat het nog 'niet zo heel lang geleden is. dat ik dezelfde ont dekking deed. Het is dus duidelijk dater nog wel meer mensen zullen zijn, die. onkundig zijn van dit lang niet onverdienstelijke stukj; stede- bouw. 'Merkwaardig toch. want iedereen schijnt te weten wat zich in een zekere naburige gemeente, die wei eens „dat modelstadje" wordtge noemd, afspeelt. Voor Schiedam zou toch minstens hetzelfde moeten gel den. Maar er schijnt in deze stad een bepaalde afkeer te bestaan van laten we zeggen het 'showelement'. Dat showelement, waaraan u nog de kostelijke term van 'public relations' mag toevoegen, speelt echter een be langrijke rol in de hedendaagse sa menleving. We leven in een luidruchtige wereld, waarin men soms eens de tam-tam moet betrommelen, om niet overspoeld te worden door het dyna misch gedruis van de buren. Het lijkt me nuttig, als daaraan in Schiedam wat meer aandacht zou worden besteed. Zou u er zo lang zamerhand niet eens een desnoods bescheiden begin mee kunnen worden gemaakt? INVALLER Het nieuwe uniform is op milde temperaturen berekend. ,De winter- uitvoering. die in dezelfde tinten maar in een dikkere soort textiel is uitgevoerd, is nog niet gereed. Bovendien hebben ook zuinigheids overwegingen een rol gespeeld bij het besluit om de winter in te gaan. in het vanouds bekende kostuum.. Men wil en kan de op het ogenblik in gebruik zijnde uniformen niet zonder meer afdanken. Het nieuwe uniform bestaal uit een grijsblauw jasje en een donker blauwe broek met een helderblauwe bies, die, naar gelang de raag van de politieman, in breedte verschilt. Het geheel wordt bekroond door een donkerblauwe pet. Er wordt een zwarte koppel b(| gedragen van een iets eleganter model" dan na het ge val is. Deze stuit op de wijze Tan de bekende padvindersriemen. Wat de uitmonstering betreft: er zullen wat minder strepen op de mouwen worden gedragen, 'want de brigadier: nu herkenbaar aan vier strepen, krijgt een embleem op de mouw. De rangen beneden die van briga dier hoofdagent, agent en aspi rant-agent zijn herkenbaar aan drie en twee strepen en één streep. Vanaf de rang van adjudant op waarts worden de rangaanduidingen op de epauletten gedragen. Deze po litiefunctionarissen zullen een varia tie .van knoopjes, sterren en takjes op de schouders torsen. Ook de klep van de pet. is naar gelang van de rang voorzien van ga lon. Op het jasje wordt boven de rechterborstzak het politie-em- bleem gedragen, een ontwerp nog van de enkele jaren geleden over leden Vlaardingse commissaris Van dei- Ham, Dit embleem is reeds te zien op de voorgevel van het Vlaardingse poli tiebureau. Het stelt voor een zwaard op een wetboek omgeven door lau-' 'wertakken en de spreuk "Vigilat ut quiescant'. Deze Latijnse woorden betekenen zoveel als: "Wij waken over uw rust'. Op het embleem, dat op het uni form wordt gedragen is bovendien nog de naam van de gemeente aan gegeven. Het embleem vindt men ook terug op de sluiting van de kop pel. Bij Koninklijk Besluit werd aan de heren H. van Gog. Van Hogendorp- straat 38 en aan J. Th. Termijn, Passage 22 te Schiedam, de zilveren ere-medaille verbonden aan de orde van Granje-Nassau toegekend, we gens langdurige en trouwe dienst. Deze heren vieren vandaag hun 40-jarig jubileum bij de Dok- en Werf-Maatschappü Wilton F ij en - oord N.V. Op een speciaal daartoe belegde bijeenkomst werd hun alt ere-teken door de waarnemend burgemeester uitgereikt. vrijdag Bioscopen: MOKOPOLE: De ruiters ven de Mis sissippi, 2 u.; Terreur over Dublin. 7 er» 9,15 uur (13 jr>. PASSAGE; Een stem in de mist, 2 en S.1S uur (IS jr.). Apotheek: Gouka Hoogstraat 29. ZATERDAG Bioscopen: MONOPÖLE: De ruiters ran de Mis sissippi, 2 uur in Terreur over Dubtn. 7 en 9.15 uur (18 Jr.). PASSAGE: Een stem in de mist. 2, 4.15, 7 èn 9.15 uur (18 Jaar). De Rood-Groenen die zondag een goede start hebben gemaakt met een overwinning op het sterke Veen- dam gaan dit weekeinde naar 's-Her- togenbosch om in het stadion De Vliert de strijd aan te binden met BW. De BW'ers zijn foor SVV altijd moeilijke tegenstanders. Aangezien de Bosschenaren hurt eerste compe- titiewedstyd met 3—0 van Eindho ven hebben verloren kunnen de Schiedammers er op rekenen dat zij in De Vliert op extra zware tegen stand zullen stuiten. De SVV'ers hebben echter zondag laten zien. dat zij in deze competitie kennelijk over de nodige spirit be schikken, hetgeen zeker, in deze om standigheden een voordeel betekent. In Den Bosch zal men er dan ook goed aan doen va.n meet af aan op volle toeren draaien'en de BW'ers geen kans te geven. Misschien zit er dan êen- kansje in de voire winst te grijpen en de kostbare punter, naar Schiedam te brengen. De Rood-Groene reserves beginnen zondag aan de Bosrand de competitie tegen de reserves van RBC. Zowel van de Schiedammers als van de Rozendalers Is in dit prille begin nog weinig bekend, zodat het een volkomen open wedstrijd gaat worden. Ook voor SW geldt het de vies. d&t de eerste klap in dit geval twee kostbare puntenwaard zal zijn. De Schiedamse hoofdagent J. 3. van R. is donderdag op de Appel- marktbrug gevallen. Hij reed op de fiets en wilde afremmen om.voor rang te verlenen. Daarbij slipte hij en kwam met zijn hoofd tegen de brugleuning terecht. Hij kreeg een bloeduitstorting bij het. rechteroog. SCHIEDAM Gehuwd: W A J t Veen, 59 en T M E v Gogh, 63; L Zonneveld. 28 en C G Krabbendam, 19: G J Bedeker. 26 en F M Tiele- man, 25; C van Toorn. 32 en J A H van der Wilt. 21; H J Visscher. 22 en H de Neet!. 21; J H van Lingen, 29 en C M Veringmeier, 22; W J M Koch, 27 en E H A Roavers, 29: J Helder. 25 en J C Breugem, 22; F J Visser. 25 en J M M Schaap. 25; AC Harlaar. 25 en J B Rijsdtjk. 22; P Koorenneef. 20 en A J M van Dam, 21: J D Rodenberg. 29 en M C M van den Berg, 22; N Mookhoek, 27 en N M Ossenforrh, 20; H Schaeffer, 29 en H" J Dries. 31: J H Wesenaar, 22 en J M van Slobbe. 24; H Becker. 37 en D Speijer. 31; J W van Gent, 25 en A Huiskes. 24; M Gerkema. 25 en A Kegel. 25: JA Verhoek, 22 en M L van Buuren, 19: A C van der Klink, 29 en M J A Zagwyn, 33; W J Vroe gen, 24 en AL van den Brink, 19; J Kooijmans. 21 en S de Regt, 20. Ondertrouwd: C L A J van Adri- chem. 26 en C A J van Winden. 22; J Bakker, 25 en E G M van de Wa ter, 19: J C van der Ben, 24-en A R Lussenburg, 20; 'N C Brussaard. 23 en A van den Berg, 20; D W F van Burgen, 27 en T van Dijk, 23; H J Damme, 21-en R de Reus, 20; A F Gommel, 22 er, T T M. Osterholt, 21; D van Loopik. 23 en A Penning, 24; J van der Ree, 28 en L M Leliënhof, 21; T Resink. 33 en. C M, van der Meer. 24: F Tettelaar, 26 en M Ro«3f- sema, 21; C.H Tettero,.20.en A L.M van Koetsveld. 19: S I Voet, 26 en E G M van Lindt, 23; W van der Zee, 24 en C van Opijnen, 25; H Oei, 28 en W H Bos, 26. Geboren: Cornells, z v N" Klem en M van der EfjkrSera, d r A J Stroom en S Mooldijk; Eric, v W van Eijk en. I Smeets. Overleden: C, W D JM'ooger, 76; P 3 Verboom, 75: J Verweij, 64. De vakanties voor de openbare scholen voor k.o., g.l.o., v.g.l.o., b.l.o. en. m.o.k te Schiedam z(jn voor het cursusjaar 1961-1962 als volgt sa mengesteld Herfstvakantie van 30 okt. tot en met 4 nov.; kerstvakantie van 24 dec. tot en met 6 jan.: paasvakantie van 19 april tot en met ,28 april: pinkstervakantie van 9 juni tot en met 16 juni; zomervakantie van 16 juli tot en' met 18 augustus. Vrije dagen: middag van 5 decem ber; koninginnedag. 30 april: mid dag van Bevrijdingsdag, 5 mei: He melvaartsdag, 31 mei. Een personenauto die geparkeerd stond op de ioskade van de Buiten havenweg ter hoogte van de Glas fabriek te Schiedam, is donderdag in het water gereden. Een takelwa gen bracht de auto spoedig weer op het droge.'De bestuurder A. J. D.uit Rotterdam, had tegen de politie verklaard, dat hij de handrem had aangetrokken toen hij zijn auto parkeerde. Het bleek echter, dat de handrem, die in goede staat ver keerde. vrjj stond. 'Het is eigenlijk zeer eenvoudig.' zegt het gemeentebestuur. 'Die jongens willen wat "doen met hun mooie bromfietsen. Overal is waarschijnlijk wel een stuk grond met wat wegen te vinden, waarop zij zich naar hartelust kunnen uitleven met htm veelkleurig en knetterend speelgoed. Hier is het idee spontaan geboren. Zaterdagmiddag zal op de Bergense bromfietsbaan voor het eerst een wedstrijd voor de jeugd worden georganiseerd.' In de West Abtspolder inKethel hebben leden van Helinium. een amatuer-archeologenvereniging. een- oudheidkundige vondst gedaan. De amateur-geologen hebben een houten kam gevonden, die dateert uit de Romeinse tijd van 100 tot 120 jaar na. Chr. De tanden zijn regel matig van vorm. Een dergelijke vondst is in deze streken nog niet eerder gedaan. Ook zijn er enige brokstukken touw gevonden. De Amerikaanse regering zal in oktober te New York een. interna tionaal perscentrum openen. Het komt in de nabijheid van het hoofd kwartier van de Verenigde Naties en krijgt een directe lyn met Washing ton,, zodat men ook in New York persconferenties e.d. kan opvolgen. In New York zijn permanent onge veer 500 buitenlandse corresponden ten. De naam bromfietsbaan is wat groot voor het terrein aan de grote verkeersweg van Bergen naar Alk maar. Het Is een stuk bouwterrein, waarop de wegen al liggen. De we gen liggen er in de vorm van grote zeskanten, waarbinnen straks fraaie ééngezinswoningen worden gebouwd. Deze zeskanten bleken echter uiter mate geschikt te zijn voor het im proviseren van een bromfietsbaan. Zij leveróen een circuit op met een leng te van 700 meter en veertien boch ten. waarvan twee scherpe. Dit houdt tevens in. dat er wel hard maar nlei Advertentie I.M. Bij de N.V. Pluvier, motorenfabriek aan de Sluisjesdijk, zullen in de ko mende weken enige mensen uit de reparatïewerkpiaats voer rijwielen ontslagen worden. Dit deel van het bedrijf wordt overgeplaatst naar Em- men. In de motoren- en rywielreparatie heeft Pluvier circa honderd, mensen aan het werk. Op het ogenblik is nog niet bekend, hoevelen hiervan in verband met de overplaatsing ont slagen zullen worden. Naar de direc tie ons mededeelde lopen de werk zaamheden in deze afdeling voor motoren en fietsen wat door elkaar en moet het van de verdere bezetting in de motorenreparatie afhangen, hoeveel personeel overcompleet wordt, nu de fietsenasscmblage en -reparatie uit het produktieschema aan de Sluisjesdijk wordt gelicht. De directie spreekt in haar be richt niet van ontslag, maar koos de vriendelijke termen: „In verband met de ontlasting' van het. Rotterdamse bedrijf kan in de eerstvolgende da gen een gedeelte dor tot dusverre in de afdeling rijwielmontage te Rot terdam te werk gestelde werknemers voor de Rotterdamse arbeidsmarkt worden vrijgegeven". De VS zullen hun bemande maanraketten en alle andere ruim teprojecten waarbij zware raketten nodig zijn lanceren van de basis bij Cape Canaveral, zo heeft het bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) donderdag bekendgemaakt. De basis zal met een gebied van 32.000 ha worden uitgebreid, hetgeen naar schatting ongeveer zestig miljoen dollar zal kosten. té hard op de baan kan worden ge reden. 'Henk van Eyck heeft de baan ont dekt.' zei de in overall gestoken Han Wellerdieck (16), die gis teren als lid van de jeugdcommissie, voor de bromfietsraces nog druk be zig was met het spannen van dikke touwen langs het parcours. 'Hij ging hier een rondje rijden. Later kwam hij terug met Jaap Min ne en Kees Moeier.. Elke avond ku'C- men er meer jongelui bij. Toen bwr- riemeestcr L. J. de Fluiter eens kW om. kijkeii. kreeg de baan een officieel karakter. Hij keek intussen met. de blik van een coureur naar een in wit leer ge stoken jongen op een bromfiets met een stevige motorhelm op zijn hoofd, die met gebogen rug over zijn stuur aangend door de bochten gierde. •Dat vormen van die commissie ring vanzelf. De jongens, die hier net eerste reden, gingen zelf regels stellen voor het rijden op de baan om te zorgen, dat de zaak niet werd verknoeid. Zo bepaalden zij. dat de bromfietsers op de baan een helm moeten dragen." Toen het gemeentebestuur een maal van het rijden van dc Bergense jongens op liet bouwterrein op de hoogte was en er toestemming voor had verleend, was het bestaan van de tydelijke bromfietsbaan een officieel feit. De 'commissie' kwam in contact met de heer D. Smit van tic Commissie Zomerfeesten in Ber gen en het rijden werd gereglemen teerd. •Wij vonden echter, dat dit rijden op de baan moest culmineren in iet* feestelijks," aldus het gemeentebe stuur. 'Vandaar öe organisatie van te houden wedstrijden Wy hebben aaarvoor contact opge nomen met de Alkmaarse Motorc'ub en de KNMV.1 De KNMV heeft de baan goedge keurd. Door de bestrating far nieuwe klinkers is het wegdek zeer stroef. De kans op slipgevaar k daardoor gering. De jongelui moeten zich. officieel laten inschrijven voor de wedstrijd en betalen daarvoor een startgeli5 van plus een waarborgsom van' f S,—. Er is met medewerking var de KNMV een echt wedstrijdregle ment opgesteld. Er is ook een ren- nerskwartier, waarin het publiek niet mag komen. De prijzen bestaan vit een beker en medailles. De reacties van de jeugdige brom fietsers zijn soms grappig. Een van! de jongens schreef: 'Is het toege staan om met een vrachtauto met onderdelen in het rennerskwartier te komen?' De benzinemaatschappijen hebben de Bergense baan reeds ontdekt. De vlaggen van deze maatschappijen wapperen wollik langs .het met touwen afgezette circuit. De bochten zijn gemarkeerd met balen stro... In Bergen zélf is het overigens best te merken, dat de 'bromfietsjeugó' sinds enige weken zijn eigen baan heeft. Er wordt weinig oorverdovend geknetter meer in de kom van het dorp gehoord. 'Daarom is het zo jammer, dat de baan binnenkort moet worden opgeheven. Wij willen gaan 'twen,' zei het gemeentebestuur. 'We zullen echter zien of er geen andere oplossing te vinden is. De jongelui van tegenwoordig houden nu eenmaal van snelheid en motor lawaai. Het heeft geen zin om daar op te schelden. Daarmee los je het probleem niet ov (Van onze kunstredactie) Op zaterdagavond 9 september geeft de Toneelgroep Theater in de Arn hemse Siadsschouwburg de premiere van Lilian Hellmans toneelstuk 'Speel goed op zolder'. Daarmee zet het tegenwoordige Theater dus zijn negende en tevens laatste seizoen in. AU er een brug over Het. Kanaal komt (de regeringen van Frankrijk en Engeland zijn al zover, dat ze serieus gaan praten over een vaste oeververbinding, hetzij brug of tunnel) dan zon de 'kop* op Franse bodem er wel een* zo kunnen gaan uitzien. Een. ruim plateau, met de bij grensovergangen gebruikelijke opstallen, en parkeerruimte voor zesduizend auto"». De douane schijnt er wel een In tensieve controle op het oog te hebben. Advertentie X.M. TCINLAAN' 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 Op de Roiterdamsedyk te Schie dam is donderdagmorgen een ket tingbotsing ontstaan. Twee perso nenauto's en een bestelwagen, be stuurd door resp. de 30-jarige E. v. d. B.. de 52-jarige W. F: en de 52- jarige W. J. B., allen uit Rotterdam, reden in «eri file. De derde auto botste tegen de tweede waardoor de ze onzachtmet de voorste in aan raking kwam. Want het. iaat zich aanzien, dat dc groep die na 1 september 1962 on der de naam Theater zich voor het voetlicht zal presenteren, van een ge heel andere structuur zal zijn. Niet alleen dc bestaande directie vertrekt, met haar repertoire-bepalende dra maturge. Ook het bestuur zal. naar verwacht, er het bijltje bij neerleggen. Dc laatste raadsvergadering, waarin de kwestie-Theater ter sprake is ge komen. heeft deze verstoordheid niet weggenomen. Integendeel, bestuur en subsldiënten van Theater blijken zich diep gegriefd te voelen door de wijze, waarop de kwestie hier behandeld is. Die gevoelens hebben er zelfs toe geleid, dat een commissie die de be sprekingen over een nieuwe directie voerde, tevens de opdracht kreeg uit te zien naar een andere vestigings plaats voor de toneelgroep. Het- is echter duidelijk dat de posi tie van Arnhem als streekeentrum op dit moment nog niet geëvenaard wordt door andere oostelijke bevol kingscentra, zodat men, wil men een kans hebben om de noodzakelijke sprcidingstvoep op enigerlei manier voort te zetten, wel in Arnhem zal moeten blijven. In verband niet de totale toneel- spreidingspoliliek verlangt het de partement van O.. K. en W. het be staan van een toneelgroep in het oos ten. het aan het oosten overlatend waar die groep gevestigd zal zijn. Gezien de sollicitanten naar de po sitie van directie van het komende gezelschap en gezien de typische om standigheden. Is het wel zeker, dat men met een sterk verjongde ploeg aan zal treden. Die zal dan de moeilijke taak heb ben zich gelijkwaardig te tonen aan ie faam, die de huidige toneelgroep zich in de lange periode van negen jaar heeft opgebouwd. Het vraagstuk van de manier, waar op de Arnhemse schouwburg bespeeld zal kunnen worden, staat hier direct mee in verband. Immers, men moet zich afvragen of men een dergelijke in het beginstadium verkerende "to neelgroep in een scherpe concurren tiepositie tnag brengen met de eerste- rangsgezelschappen uit het westen. Het programma: 1. Praeludium- aliegro, Boudewijn Schepers: 2. Ick sag Caecilia komen, Dc twee conincx- Uindren, Ick ging lestmaaï uyt jae- gen: 3. Fantasia (vivace-arioso-viva- ce>. Georg Philtpp Telemann: 4. 'tRos Beyaerd, Heidenröslein (Schu bert"', Jesus bloemhof 'met varian ten): 5. Hetnony-suite (moderato-al- legretto-siciliano-toccata). Albert de Klerk: 6. Wohl mir dass icli Jesum habe 'uit cantate 147 bewerkt F. TA, J. S. Bach. Canzonetta tuit de suite voor pedaal). Jef van Hoof. Im promptu 'Hommage a Chopin). Fet'd. Timmermans: 7. AUf, nuf mein Herz j mit Freude, Jesus unser Trost und Leben. Bist du bei mir, alle J. S. Bach; S. Improvisatie, Ferd. Timmer mans. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden, en elders 200 kister. verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Schol klein 45 tot 4.6; schelvis midd. 39 tot 44; schel vis klein 24 tot 30; kabeljouw gr. .1' 43 tot. 48: kabeljouw nridd. 40 tot 42; kabeljauw klein ƒ25 tot 28: makreel 19 tot ƒ20; wijting 20 tot ƒ23; haring verse 20 tot ƒ21 alles pet- kist. DEN HAAG (ANP) Noorwe gen heeft bekendgemaakt, dat het de invoer van tomaten o.m. uit Ne derland tot nader order onbeperkt zal toestaan. De aanvoeren van to maten op de Nederlandse veilingen blijven vrij ruim. Wekelijks wordt een hoeveelheid van rond 10 mihoen kilogram tomaten naar het buiten land verzonden. Daarbij is West-Duitsland de voornaamste afnemer. Ook gaan veel tomaten naar Engeland. De Pril5 van de tomaten (goede kwaliteit' op de Nederlandse groenteveilingen ligt de laatste dagen tussen 50 en b0 cent per kilogram. Een hoogtepunt van de Tap toe-Delft is het historische nummer dat de toeschouwer verplaatst tiaar het jaar 1831. rassiers volgende koets waarin prins Frederik met zijn ge- Prins Frederik met zijn ge malin is gezeten. Morgen, zaterdag 26 augustus, wordt in Schiedam een straarcoilecte gehouden om de laatste gelden te verzamelen voor een nieuw instru mentarium voor de muziekvereniging 'De Harpe Davids'. Collectanten en eoliectrices die hun medewerking willen verlenen kunnen zich vanavond in het Gebouw voor Chr. Sociale Belangen. Lange Haven 73, vervoegen. Zij zullen door het actie-comité Harpe Davids met open j armen worden ontvanger,. i.*V %-V: ^.-,.v*rxrr

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2