Aanrander gepakt Ook verlofgangers op N.-Guinea gedupeerd door Seven Seas-affaire In 1 jaar toeneming met 61.921 wagens P..PMP m 111 Luna was trouweloos Commerciële TV wint niet aan populariteit Vreemde haringziekte onder grootverbruikers van Pers-vrijheid j België is statistisch 't veiligst lllll Vragen over losse melk van Breda SSrSnk mm Rotterdam kan 30 mil j oen lenen Mr. Burger heeft indruk Te koop lip! I Te Iaat Late redders HET VRIJE VOLK ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1961 PAGINA MET ZO HOOG II» do ent go Sedert f-SNS GROTE STEDEN IN RANDGEMEENTEN INHALEN iïÈiöl® f- W Te snel haken? Sporadisch Nederland loopt 1 op 22 me auto'' s (Van onze verkeersredacteur) Nederland telde op 1 augustus 1960 512.312 personenauto's. Dit betekent, dat er een per sonenauto was op Iedere 22 inwoners. Amsterdam en Hilversum hebben naar verhouding de meeste particuliere wagens. Hier was het cijfer een auto per 15 inwoners. Op 1 augustus 3959 was het aantal nog 450.391 geweest, zodat de toeneming bedroeg 61.921 auto's of 13,7 percent. Op I augustus 1958 was het aantal nog maar 375 676. Hilversum meent het als we de nieuwste verkeersborden mo gen geloven heel goed met de 'pers*. De dienst 'Gemeentewer ken' heeft nu zelfs een bordje laten ontwerpen, waarop een fel- witte pijl de plaats aanwijst waar de mensen van de krant in vrije ogenblikken op een openbare par keerplaats hun auto ongestoord kunnen neerzetten. Vrachtauto's worden een andere kant opge stuurd. Dit in Nederland unieke ver keersbord is sinds kort te bewon deren aan de ingang van de gron dig vernieuwe parkeerplaats aan de langestraat hoek Ncuweg. De. rijkspolitie te IJselmuidem is er in samenwerking met de recherche te Kampen in geslaagd de dader op te sporen van een poging tot aan randing van kinderen. Het is de debiele zestienjarige H. S. uit Kampen, die op een stil weggetje achter het kerkhof te IJselmuiden een viertal spelende kinderen in de leeftijd van twee tot acht jaar met minder eerbare bedoelingen was lastig gevallen en die bij nadering van een voorbijganger op de vlucht sloeg. Het gedetailleerde signalement dat uit de door de kinderen verstrekte gegevens was op te maken, leidde snel tot arrestatie van de dader. Bij verhoor bleek, dat hij eerder in IJsel muiden een achtjarig meisje had lastig gevallen. Ook de Kamper politie had in het verleden de knaap al gesignaleerd. Het opsporingswerk van de politie werd echter dikwijls bemoeilijkt door het verstrekken van te vage gegevens, die ook veelal te laat binnenkwamen. Deze vooruitgang blijkt uit het zo juist verschenen Statistisch Bulletin van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Tot de personenauto's worden daarin gerekend dc twee- of driewielige auto's die zijn ingericht voor het vervoer van niet meer dan negen personen. Er vallen bij voor beeld ook onder de microbusjes, waarvan wij er 2922 bezaten. Van normaal mode! waren er 483.641, stationcars 12.393, autoscooters 2210 en jeeps 1146. Met een aantal auto's van een op tweeëntwintig inwoners staat Neder land niet zo hoog op de Europese lijst. Landen als Engeland en Frank rijk hebben ten minste het dubbele aantal particuliere wagens. Boven het Iandsgemiddeltle uit komen de provincies van de Band stad: Noord-Holland met 18, Zuid- Holland met 21 en Utrecht met 21 inwoners per anto. Groningen en Zeeland houden juist het landsgc- middelde van 22 aan en het slechtst geklasseerd staat het zuiden. Noord- Brabant en Limburg hebben slechts een auto per 28 inwoners. Ook Friesland. Drente, Gelderland en Overijsel met respectievelijk 27, 26, 26 en 25 inwoners per personen auto, slaan nog niet zo'n goed figuur. Toch kan men zeggen dat juist sommige 'achtergebleven gebieden* aan het inhalen zijn, want zij heb ben een toenemingspercentage dat hoger ligt dan de groei in het land, die 13,7 percent bedroeg. Zo was de toeneming in Friesland 16,3 percent, in Gelderland 15,1 per cent in Drente zelfs 20,5 en in Over ijsel 17,6 percent Hetzelfde percen tage van 17,6 toont Noord-Brabant. Beneden het landsgemiddelde blijft de groei juist in het westen, dat het rijkst is bedeeld met auto's. 1 LONDEN (Reuter) Van vijf- i tien Europese landen heeft ff jBelgië het veüigste verkeer, zo ■deelt het Britse verbond, voor veilig verkeer mee. Na België E komen Noorwegen, Zweden en Frankrijk. Zuidslavië daaren- §f tegen staat het laagst op de g lijst met een dodencijfer van m 55.3 per tienduizend voer- tuigen. Bij dit bericht merkt onze verkeersredacteur op, dat ver- gelijkingen op het punt van g de veiligheid "bijzonderge- vaarlijk zijn, omdat verschil- 1 lende tanden hun diverse sta- s tistieken verschillend inrich- s ten. In België bij voorbeeld telt i men als overleden alleen wie g ter plaatse bij een verkeers- g ongeluk sterft. In Nederland telt een termijn van dertig I dagen na het ongeluk. Geen gering verschil in de kunst van het groeperen van cijfers... CVan een onzer verslaggevers) Is over de stopzetting van de ver koop van losse melk in Breda, waar door de consumenten ter plaatse zijn aangewezen op de vier cent per liter duurdere öessemelk, overleg ge pleegd met het ministerie van Eco nomische Zaken? De heer Peschar <p.v.d.a.), lid van de Tweede Ka mer, heeft dit schriftelijk gevraagd aan de minister van Economische Zaken. Het kamerlid heeft de mi nister ook verzocht te bevorderen, dat op korte termijn de verkoop van de (goedkopere) losse melk wordt hervat. ANP) Een aantal Nederlandse gouvernementsambtenaren op Nieuw- Guinea is de dupe geworden van be talingsmoeilijkheden bij het reis bureau Seven Seas uit Melbourne, dat voor hen de passage naar Ne derland had geregeld. Seven Seas had voor vijf ge/innen, voorlopige plaatsbewijzen verstrekt/ maar die Weken niet inwisselbaar te' zijn. omdat het reisbureau het daar voor verschuldigde bedrag niet had volgestort. Het ging hier om passage met de "Van Oldenbarnevelt en de Oranje. De KLM-tlckets voor het traject Biak-Sydney bleken wel vol ledig te zijn betaald. Om de verlofgangers ruet te du peren heeft het gouvernement van Nieuw-Guinea een bedrag van ƒ23.000 bi) de KPM gestort. De ge dupeerden zullen het tekort echter moeten terugbetalen. Een der verlofgangers heeft de re gering aansprakelijk gesteld voor de schade omdat de afdeling reiswezen van het gouvernement destijds Seven Seas als betrouwbaar had aanbe volen. Reiswezen wijst echter de aan sprakelijkheid af. Advertentie 1M 'iftv-s Het slechts ligt daarbij Zuid-Holland met slechts 10,2 percent, maar ook Zeeland met II percent en Noord- Holland met 13,3 percent slaan geen kampioeDsfiguur. Na de gewesten de/grote steden. Vaa.de veertien gemeenten met meer dan-honderdduizend inwonerstellen Amsterdam en Hilversum naar ver houding de iheeste personenauto's. Zij hebben een personenauto op15 inwoners per auto (37.257) en dan de-22 is. Het absolute getal is voor Amsterdam 56.230, voor Hilversum 6794. Vervolgens komt Den Haag met 16 inwoners per auto (37.257) en dan Eindhoven en Groningen met ieder 19 inwoners per particuliere wagen. Rotterdam (37.6X6 personenauto's, dus maar iets meer dan het kleinere Den Haag) staat pas op de vijfde plaats met een getal van 20, maar ligt dus nog boven het landsgemid delde. Twintig hebben er ook Haar lem en Arnhem. Op 21 staan En schede en Breda. Het landsgemiddelde van 22 wordt den het snelst inhalen, vaat Eind hoven, dat toch al niet slecht ligt, toont nog een toeneming met 17,7 percent, de hoogste uitschieter boven het landsgemiddelde. Mis schien doordater in Eindhoven een automobielfabriek staat? Goede groei vertonen ook het auto park van Enschede met 16,9 percent en dat van Breda met 36,4 percent. Volstrekt onverklaarbaar komt ons de geringe aanwas te Rotterdam voor. Deze ligt in deze dynamische stad slechts op 4,3 pereent. Dat is niet alleen ver beneden het landsge middelde, maar ook ver af van het voor het overige laagst groeipercen tage. dat Den Haag te zien geeft met 10,3. Ook Haarlem maakt een slecht figuur met 11,5 en-Amsterdam blijft eveneens onder het rijksgemiddelde met een toeneming van 12,8 percent. Wat de laatste drie steden be treft lijkt het ons niet zo moeilijk, een conclusie te trekken. Hun in wonertal groeit nauwelijks of in aangehouden in Utrecht en Apel doorn. Onder het landsgemiddelde blijven alleen Nijmegen en Tilburg met achtereenvolgens 25 en 26 in woners per auto. Ziet men nu in de grote gemeen ten cok de inhaalprocedure als bij de gewesten? Wat Tilburg en Nijmegen, de slechts geklasseerden, betreft: ja. Hun groei is sterker dan het lands gemiddelde van 13,7 percent, name lijk 15,3 en 14 percent. Maar hier gaat toch niet over de hele linie op dat.de minst bedeel- liet geheel niet meer. De meest kapitaalkrachtigen vestigen zich in randgemeenten en daar zal dus de grootste toeneming van personen auto's te vinden zijn. Wordt het geen tijd, dat het CBS ook eens cijfers van agglome raties gaat verstrekken, in stede van de zuiver stedelijke? Steden die minder met het ver schijnsel van rand-aanwas hebben te maken, ziet men dan ook liggen boven het landsgemiddelde. Behalve in Groningen, waar het cijfer 12,3 was, ziet men een groei boven de 13.7 percent in Utrecht, Eindhoven, Til burg, Nijmegen. Enschede, Arnhem.' Breda, Apeldoorn en Hilversum, j fe V'r'V, 1 - N. Dinsdag zal de minister van Verkeer en Waterstaat het nieuwe gedeelte in de rijksweg Oirschot Eindhoven openstellen. Dit nieuwe gedeelte begint bij de fraaie nieuwe brug over hel Wühelmina- kanaal bij Oirschot. Bet is nu ?iog stil op de brug en de kinderen hebben er vrij spel. Dat mag vanaf dinsdag niet meer. Als ze dan een brug over willen zullen ze zich moeten behelpen, met het oude ophaalbruggetje op dè achtergrond, dat nog dienst doet voor lokaal verkeer. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam heeft een aanbod ont vangen een lening van dertig mil joen gulden te sluiten bij de Rijks postspaarbank. De koers is 99viC. looptijd dertig jaar, rente 4(475. Aan deze lening zijn geen verdere kosten verbonden. Burgemeester en. wethouders van Rotterdam, stellen de gemeenteraad voor deze lening te aanvaarden. In India zullen op 22 februari algemene verkiezingen beginnen, die een week zullen duren. De resultaten zullen tussen 28 februari, en 4 maart worden bekendgemaakt. (Van onze redactie wetenschappen) Ze is vannacht heel slecht voor ons geweest, de trouweloze Luna. Wispelturiger dan de grilligste vrouw. Toen wij laat naar bed gingen en de wekker op half drie zetten, stond ze stralend aan de hemel. Een. vrijwel volledige verduistering was ons be loofd. Toen de wekker afliep stond se er nog, iets westelijker en uitda gender. Toen om vijf over half drie de verduistering zou beginnen was se verdwenen. Niet ineens verdwenen, maar na een geraffineerd treiterspel. Ze liet zich door een wolkje onderscheppen, keek weer om de hoek, trok een deken om zich heen. Een minuut voor haar glansnummer zou begin nen maakte ze zich definitief uit de voeten. Een geribbeld wolkendek, alsof het strand langs een inktzee was drooggevallen, verborg haar. Met andere woorden: op onze uit kijkpost, 25 km ten zuiden van Am sterdam is een prachtige maansver duistering ons door de neus geboord Wellicht heeft men er elders in het land van genoten. Het leek allemaal ideaal te wor den, maar op het laatste ogenblik ging het feest niet door in het oord ■waar deze teleurgestelde verslaggever zich weer gemelijk te bed heeft be geven. (Van onze radio- en TV-redaetie) De voorzitter van de VARA, mr. J. A, W. Burger, heeft vanmorgen verklaard, „niet de indruk te hebben, dat de commerciële televisie in populariteit stijgende is." Wel groeit de samenwerking tussen de omroeporganisaties, met name op het gebied van de NTS-uitzen- dingen. Mr. Burger zei dit in een toespraak, waarmee hij in Hilversum de najaarsvergadering van de VARA-Verenigingsraad opende. De af gevaardigden van de leden van de VARA vergaderen dit weekeinde. De VARA-voorzitter herinnerde eraan, dat bij de behandeling van de televisie-nota in 1955 in de Twee de Kamer een gesloten. PvdA-fractie reeds een poging had gedaan het NTS-programma een eigen karakter te geven. Het gezamenlijk program ma van de radio-omroep was op dat moment niet gegroeid tot iets wat de VARA beoogde. Men wilde nu bij de televisie pro beren of het mogelijk zou zijn om enerzijds het eigen karakter van de Nederlandse volksdelen tot uiting te brengen en anderzijds ook de volks eenheid tot haar recht te laten ko men. Dit achtte de VARA toen, en acht NIET TE VEEL GROENE I (Van een onzer verslaggevers) In. Rotterdam hebben zich dit jaar elf gevallen van 'haringziekte* voorgedaan. Elf patiën-i ten, gebruikers van groene haring, zijn onder geneeskundige behandeling gekomen. Sommigen moesten ln ziekenhuizen voor operatief inerij een worden oDirenomen, -Deze haringziekte openbaart zich voornamelijk door klachten over buikpijnen. Zij is het gevolg van het oplreden van een larve die men eerst twee jaar geleden in verband met het nuttigen van groene haring heeft ontdekt. Dr. L. Burema. directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en. Gezondheidsdienst te Rotterdam, beeft. In nauwe samenwerking met de Keuringsdienst voor Waren te Rotterdam een diepgaand onderzoek naar de bronnen van deze ziektever wekkende parasiet doen instellen. Men trof bij de behandelde geval len weinig larven aan. Mits de patiënten direct onder goede behandeling komen, aldus dr. Burema, is er geen levensgevaar. Onder de patiënten waren enkele grootverbruikers van groene haring: zij aten binnen een etmaal twintig groene haringen. Dr. Burema veronderstelde, dat de oorzaak van het voorkomen van deze larven zou zijn. te herleiden tot een te vlotte manier van kaken. Daarom trent bestaan voorschriften. In de concurrentiejacht kan het voorkomen, dat het kaken niet geheel volgens die voorschriften gebeurt, ofschoon de Keuringsdienst voor Waren nauw lettend op het kaken toeziet. ri^sdhmst^vw^l^ren" te"Rotterdam" VaQ heb gaf ons de verzekering dat elk jaar aan het begin van het nieuwe haring seizoen strenge controle op de aan de markt gebrachte groene haring tvordt uitgeoefend. 'De Rotterdamse ziektegevallen hebben geen aanleiding gegeven tot bijzondere maatregelen, anders dan die tvij altijd nemen,' zei dr. Hoeke. Wij kijken streng toe op do naleving van de voorschriften, dat doen wij elk Jaar. Het seizoen van de groene haring is nu voorbij, zodat er thans geen aanleiding is op de een of andere wijze in- te grijpen.' Dr. Burema zei ten slotte nog. dat deze haringziekte sporadisch voor komt. In de laatst© jaren heeft men enkele gevallen gekend. Zes jaar ge leden kwam men tot de ontdekking van deze ziekte. Het duurde toen nog vier jaar eer men de bron van de ziekte had vastgesteld: de parasiet die de groene haring overdraagt. 'Wij staan nu voor het probleem de consumenten afdoende tegen deze larf te beschermen. Daarover is al enige maanden een diepgaand, onder zoek aan de gang. Wij doen dat-met de grootste ernst in samenwerking met de keuringsdienst. Het vorig Jaar stonden vrii voor het toen. al gezegd; het volgend jaar zal er wel wat anders komen. Wij zijn daarom extra waakzaam. Begin volgend jaar zal de eer- ste Noorsa ruimteraket worden ge lanceerd. De proef wordt genomen op het eiland Andoya, in Vesteralen. Noorwegen werkt op dit gebied nauw samen met Zweden en de raket die zal worden gebruikt is van hetzelfde type als die welke korte tijd geleden bij Jokkmokk, in Zweeds Lapland, werd afgevuurd. Doel van de Noorse proeven is natuurkundig onderzoek. Als straks toerist Herr Krause door de tunnel onder Het Kanaal rijdt, plengt hij een traan en mompelt voor zich hSfijh'. 't mosterd na de maaltijd. zij nog steeds, essentieel voor het Ne derlandse bestel en die gedachte werd destijds in. een PvdA-motie vastge legd, maar verworpen door een con fessionele meerderheid. En wat zien wij nu, aldus mr. Bur ger. „Thans beoogt do NTS die ge dachte een begin van uitvoering te geven. Naast de omroepprogramma's, zijn er NTS-programma's, die ze ker niet van mindere kwaliteit behoeven te zijn, want de NTS heeft prioriteit van keuze uit de program ma's van de omroepverenigingen. Daarmee ook wordt," aldus mr. Bur ger, „de egaliserende neutraliteit ver meden, die in de radioprogramma's de gezamenlijke programma's ken merkt." Men zou menen, dat deze ontwik keling als een stap voorwaarts wordt gezien bij allen, die meer co ordinatie en gezamenlijk begeren. Dat is echter merkwaardigerwijze slechts ten dele 't geval," constateer de mr. Burger. Hij vond, dat in ieder geval de VARA bevestigd ziet, dat haar streven om het omroepbestel zodanig te doen groeien, dat zowel het geheel als de delen tot hun recht komen, nog steeds vruchtbaar blijkt. Volgens de VARA-voorzitter besef fen velen in Nederland dat terdege. Mr. Burger constateerde voorts, dat dit VARA-streven ook in op vallend contrast staat met hei VPRO-plan, tenminste, aldus mr. Burger, voor zover ik „Socialisme en Democratie" van juli-augustus 1961 daarover mag geloven. Hierin wordt gezegd, dat door uicvoerin„ van het VPRO-plan het socialisme relatief minder mogelijkheden via de radio krijgt dan op het ogenblik het geval is. Men werkt dit feit onder meer uit door te zeggen, dat vee! zal afhangen van de mate van loyaliteit van de participanten. Mr. Burger zei te erkennen, dat hij nog niet tot het inzicht gekomen is, dat in een land waarin het kabinet- Drees op onhoudbare en onredelijke gronden moet verdwijnen, het socia lisme zo gebrand moet zi jn op gerin ger radio-invloed en zich aan de loyaliteit van anderen zou moeten toevertrouwen. „Socialisme en Democratie" schrijft voorts: „Wij wilden valse scheids lijnen in ons volksleven doen verdwij nen." „Welnu," aldus mr. Burger, „ik heb nooit anders begrepen dan dat de tegenstelling tussen socialisten en met-socialisten tot de meest reële be hoort, die onze samenleving kent. In ieder geval verstaan onze tegenstan ders het zo. Trouwens," zo constateerde de VARA-voorzitter tot slot, „hoe zou een partij kunnen groeien en bloeien, die haar feitelijke mogelijkheden be perkt tot contact met haar aan hang?" TTet is bekend dat de oude heer Henry Ford zijn eerste auto's die van de lopende band kwamen verkocht met de vermelding dat 'het publiek elke kleur mocht kiezen, mits die kleur zwart was' Het is dit soort zelfbeschikking," dat de Nieuwe Rotterdamse Cou rant plotseling als een uitweg uit onze vastgelopen Nieuw Guinea- politiek heeft gevonden. We kunnen de Papoea's het recht op zelfbeschikking niet meer ontnemen nu Nederland het hun eenmaal plechtig heeft toe gezegd,, schrijft het blad. Dat recht moeten ze hebben, maar Nederland moet daarbij 'verkla ren dat het een Nieuwguinese op tering ten gunste van handhaving van de staatkundige band met ons land niet zal kunnen en niet zal hoeven te aanvaarden; en tegelijkertijd verklaren, dat aan sluiting bij Indonesië de enige redelijke keus is die de bevolking van Nieuw-Guinea voor zich zelf en In eigen belang kan maken.' (NRC 24/3.) De Papoea's mogen alles kiezen, mits ze Indonesië kiezen!, 'TTet lijkt er veel op dat de NRC XJ- met miskenning dus van onze verantwoordelijkheid van Neder lands Nieuw-Guinea af wil en wel tot elke prijs. Dat daarmee dan nog tevens de kans vergroot wordt op een voetgeven aan het communistische streven in weer een in strategisch opzicht niet onbelangrijk gebied, zij hier slechts terloops aangetekend.' Nee. Dit is niet óns commen taar op het hoofdartikel van de NRC van 24 dezer, maar een pas sage uit een hoofdartikel dat de NRC op 3 oktober 1958 wijdde aan de bekende motie-Burger, waarin de regering werd uitgeno digd de mening van bevriende mogendheden in Zuidoost-Azië over Nieuw-Guinea te polsen. Men leze dus PvdA in plaats van NRC in dit citaatje en herinnere; zich de stroom van verwijten did in 1958 over de PvdA werd uit gestort toen deze partij het waagde de juistheid van de Ne derlandse Nieuw-Guineapolitiek in twijfel te trekken. r/o bont als de toenmalige frac- tievoorzitter der KVP, prof, Romme, die in het kamerdebat! opmerkte dat mr. Burger blijk baar een bordje op Nieuw-Guinea' wilde plaatsen met 'Te koop, te huur, te leen, cadeau, te bevragen ,bij mr. Burger, Wassenaar', zo 'bont maakte de NRC het destijds ;niet. Maar het doet toch wel wat .eigenaardig aan als de NRC zich 'thans (24/8) afvraagt 'ln hoever ee de latere ontdekking van het jzelfbeschikkingsbeginsel met be trekking tot Nieuw-Guinea gesti- ■muleerd is geweest door de over weging dat wij Indonesië daar- jmee 'lekker' In een moeilijk par ket zouden brengen?' De NRC ;moest voor de beantwoording van die vraag eens bij zich zelf te rade gaan!, "W/ij zullen de laatsten zijn om te betreuren dat ln ons land in liberale en confessionele hoek een kentering valt waar te nemen Inzake de Nieuw-Guineapolitiek. Het gaat ons echter wel wat ver wanneer dagbladen als de NRC (evenals trouwens het Alg. Han delsblad) die in het verleden de regering altijd hebben gestijfd in haar politiek, nu als de redders van het vaderland gaan optreden en zich vol verbazing afvragen ■waardoor het eigenlijk allemaal zo verkeerd gelopen is. "T/erkeersveiligheid moet gekocht worden,' schreef mr. J. C. Hooftman, onderdirecteur van het Verbond voor Veilig Verkeer in een belangwekkend artikel in het Algemeen Handelsblad en hij wilde daarmee betogen, dat voor verhoogde verkeersveiligheid no dig zijn een betere verkeersoutil- lage, meer en beter politietoe zicht en verkeerspropaganda en verkeersopvoeding. Uit dit artikel blijkt, dat Neder land op het laatste punt een slecht figuur slaat. Weliswaar is de rijkssubside aan het Verbond voor Veilig Verkeer in vergelijking met enkele jaren geleden sterk opgevoerd, maar desondanks is de Nederlandse overheidsbijdrage de kleinste van Europa op die van Oostenrijk na. Nederland besteedt per hoofd van de bevolking een bedrag ge lijk aan 0,02 Zwitserse franken voor verkeersopvoeding en -voor lichting. De andere Europese lan den gemiddeld 0,10 Zw. franken. Daar komt dan nog bij, dat in Oostenrijk en vele andere landen ook het bedrijfsleven (vooral ver zekeringsmaatschappijen) zeer belangrijke bedragen aan ver keersveiligheid besteden. Verkeersveiligheid kan (in zekere zin) gekocht worden. In derdaad. Maar daarmee wordt het tevens ln belangrijke mate tot een politiek vraagstuk. Want net kernprobleem is niet: hoe moet de propaganda gevoerd worden, of hoe moeten de we gen precies worden aangelegd. Primair is de vraag; of men be- eid is de prijs van die verkeers veiligheid te "betalenten dele ook uit de overheidskas. Het is te hopen, dat men. zich lit ook in de politieke discus» des te reohter tijd zal realise- ,en. i

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2