Mobilisatie Oostduitse jongeren Geestdrift, met overal! maar Doden in het verkeer m m X SERVICE t Europese records voor twee Hollandse meisjes POLITIEKE STRIJD OM OPVOLGING QUADROS BEELDJE TERECHT Spahi's door Rotterdam Activitas wint molen, NRC de zilveren bal KWINT VAM IERLAND GOED WERK Felle kritiek van Brandt op Adenauer voorkorlogeS In Breda weer losse melk Waters lange tje met twee koppen T oernooienvoetbal Jongen maakt dodelijke val HET VRIJE VOLK MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 PAGINA Autonunmiei' leidt tot arrestatie van twee inbrekers afgeregeld. Fabrieksfouter» uitgesloten. TIJDENS AANKOOP I deskundig advies. Elk horloge wordt getest en afgeregeld op onze nieuwe vibrograpb type 1961. Bij voorkeur later» wij U ad viseren door gediplomeerde horlogemakers. Ook na Uw aankoop blijven wij belangstelling voor Uw horloge koesteren, hiertoe in staat gesteld door ons eigen, met de meest moderne apparatuur uitgerust,atelier. (Van onze zwemmedewerker Cor Braasem) BLACKPOOL, zaterdagavond Twee wereldrecords voor de Amerikaanse meisjes en twee Europese records voor Adrie Lasterie en Judith de Nijs, dat is de toch nog alleszins acceptabele balans, waarmee de twee de dag van de dameszwemwedstrijd EuropaAmerika in de Engelse badplaats Blackpool zo juist kon worden afgesloten. Voeg daarbij de heldhaftige eindspurt van Ria van Velsen, waarbij zij op de laatste baan zeker vier meter inliep op de Amerikaanse ster Chris von Saltza om met 'nagellengte' te winnen en de meesterlijke race van de vier Amerikaantjes op de 4 maal 110 yards vrije slag, die net 0.3 seconde tekort kwamen om met een wereldrecord te worden gehonoreerd, dan is het duidelijk, dat deze tweede dag veel heeft goed gemaakt van de lauwe vertoning op vrijdagavond. Militair verzet In Parijs 1 ZEILMAKERS REPARATEURS SCHEEPSTU1GERS ftesss Van onze correspondent in Wcst-Duitsland) Ruim 40.000 Oostduitse jongeren, (tic lid zijn van de communistische jeugdorganisatie FDJ, zuilen deze week worden gemobiliseerd. Zij wor den bewapend en zullen in groten getale dienst moeten doen langs de zone- en sectorgrenzen. Het zou in de bedoeling van Ulbricht liggen, op nog veel groter schaal jongeren tus sen 16 en 25 jaar onder de wapens te roepen. Communistische vakbondsbestuur ders zijn aangespoord, in de bedrij ven alle mannelijke werknemers de ted van trouw te laten ondertekenen, die gelijktijdig de verplichting in houdt. in militaire dienst te gaan. Ook meisjes zullen voor bijzondere dienstplicht opgeroepen kunnen wor den. Behalve bij het Rode Kruis, is hun de ro! als .Blitzmadel' bij de in lichtingendienst toegedacht. Op het programma van de FDJ komt de laatste tijd nu ook het scherpschieten vcor. Zovee. Zoveel -mensen waren er op de been, toen de Duitsers voor het eerst uitgingen, dat de -politie het publiek in de hoofdstraat van. Pembroke moest aanmanen door te lopen om het verkeer niet op te houden. Dat niet iedereen dit enthousias me deelt, blijkt wel uit het tweede plaatje: een groep betogers loopt rond met pamfletten en aanplak borden waarin verzet 'wordt aange tekend tegen de komst van de Duit sers- Duitsers in uniform dwalen rond door Wales en. de bevolking ont vangt hen over het algemeen harte lijk, soms zelfs met enthousiasme Enthousiast bij voorbeeld zijn de - twee meisjes die (nu al!) vriend- overhandigd, maar andere inwoners schap hebben gesloten met de pas van Pembroke boden daarvoor weer voor oefeningen overgekomen mili- hun verontschuldigingen aan. Op 9 tairen van het Siste Westduitse september zal een protestbetoging ïankbataljon, in Pembroke worden gehouden. Aan de jeugdige Duitse militairen ■elf werden deze pamfletten ook Het verkeer heeft dit weekeinde weer verscheidene levens geëist. In de Hoofdsti-aat te Apeldoorn is zaterdagnacht de 5I-jarige A. G. Streng om het leven gekomen, toen de motor waarop hij als duopassa gier zat, tegen een stilstaande auto reed. De motorrijder K. K. een 26-jarige Hongaar, liep een rechter heupfractuur op. Op de Ericastraat tussen Zuid- Barge en Erica in Drente is het twee jarig dochtertje van de familie Sie- bring zaterdag aangereden door een auto toen het plotseling overstak. Het kind was op slag dood. ■ir Eveneens zaterdag is in Monster de vierjarige Joh. van Gaaien op I slag gedood, toen hij met zijn fietsje i bij liet oprijden van tiet veilingter- rein werd gegrepen door een vracht auto. i ür Bij een botsing tussen bromfiet- sers op de Reewal te Reeuwijk is zondagavond de 29-jarige T. de Jong uit Woerden op slag gedood. De 21- 1 jarige C. van Dijk uit Reeuwijk werd I zwaar gewond. Mevrouw De Jong, die bij haar man achterop zat, bleef ongedeerd. Het driejarig dochtertje Carla, van de familie Klaver in Wogmeer (gem. Obdam), is zaterdagmiddag, toen zij plotseling de weg overstak, aangereden door een auto. Zij was op slag dood. Zaterdagavond is de 31-jarige ongehuwde rijswerker J. van Oord bij het postkantoor te Sleeuwijk met zijn motor uit de bocht gevlogen, toen hij met hoge snelheid dit punt wilde passeren. De motorrijder was op slag dood. I De Haagse recherche heeft het af gelopen weekeinde de -U-jarige koop man A. D. J. en de 36-jarige loodgie ter A. J. H. aangehouden. De mannen bleken in de nacht van vrijdag op za terdag te hebben ingebroken in een bouwkeet aan de Melis Stokelaan, waarbij zij Toor ƒ3400 aan materia len ontvreemdden. Onder de gestolen materialen wa ren een hamerboor- en een handzaag- machine. Een bewoner van de Melis Stokelaan had de mannen verdacht bezig gezien bij de bouwkeet. Hij zag hen daarbij het een en ander naar een personenauto dragen. De oplettende Hagenaar noteerde het kenteken van de auto en waarschuwde de politie. Het genoteerde kenteken leidde ten slotte tot de aanhouding in diens wo ning van de koopman."De loodgieter kon kort daarna worden gearresteerd. De gestolen materialen zijn terugge vonden. (Van onze correspondent in West-Duitsland) Felle kritiek heeft de socialistische kandidaat voor het bondskanselier schap Willy Brandt, zondagavond op de Westduitse regering geleverd. Op verkiezingsbijeenkomsten in het Roergebied zei Brandt o.a„ dat de regering-Adenauer in de afgelopen veertien dagen een .griezelige balans' heeft opgemaakt. ,.De bondsregering," aldus de Ber- lijnse burgemeester, „bleek verlamd, verrast, niet in staat iets te doén en volledig de kluts kwijt te zijn." Hij verweet Adenauer vlak na de ge beurtenissen in Berlijn te lichtvaar dig te hebben gesproken over een volledig handelsverbod met het oos ten. Voor de crisis heeft de bonds regering gezegd niet onder druk te kunnen onderhandelen en nu is zij bereid aan de conferentietafel te gaan zitten, hoewel de door Adenauer gesignaleerde chantage nu volledig is. Al deze halfslachtige uitingen van de regering-Adenauer wijzen volgens Brandt op een twijfelachtige koers, die weinig vertrouwen bij de bevol king zal wekken. Advertentie l.M. 3 -;\y- V-7 ->v y* VOOR UW AANKOOP NA UW AANKOOP Bijzondere garantie en nazorg voor een lang ieven van Uw horloge. 2 Jaar gratis verzekerd. LIJNBAAN 5 O RIO DE JANEIRO (Reuter. AP, AFP) Om de opvolging; van Janio Quadros, de vorige weck vrijdag om nog onopgehelderde reden afgetreden president van Brazilië, is een niet ongevaarlijke strijd ontbrand. Rechtens, dat wil zeggen volgens de grondwet, valt Quadros' functie vice-president Joao Goulart automa tisch toe. maar machtige groepen in Brazilië hebben grote bezwaren tegen hem wegens zijn linkse sympathie- en. Goulart die een reis door het Verre Oosten heeft gemaakt, heeft zijn tournee voortijdig afgebroken. Hi.i wordt vandaag of morgen in Brazi lië verwacht. De functie van Quadros .wordt tijdelijk waargenomen door Mazilli. de voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden. Deze zal in het bezit worden gesteld van verstrekken de volmachten, als de plannen van de nieuwe tijdelijke regering om de noodtoestand uit t.e roepen, doorgang vinden. Het doel van het uitroepen van de noodtoestand schijnt te zijn, Goulart te beletten president te worden. Ver zet tegen Goulart. komt voora! van militaire zijde. Ondanks verzekerin gen van de chefs van de Braziliaan se strijdkrachten dat zij trouw zul len bli.iven aan de grondwet, gelooft men hen in Brazilië niet op hun woord. Een vooraanstaande legerleider, maarschalk Henrique Loet die tij dens de verkiezingen van vorig jaar kandidaat stond voor het president schap, is in Rio de Janeiro gear resteerd. Hij zou een communiqué hebben uitgegeven dal in strijd is met de nationale veiligheid. De inhoud van bet communiqué is niet bekend, wegens de enige dagen treleden ingestelde censuur. Volgens ondanks de censuur naar ouneu uit gelekte berichten is het overal in Bra zilië rustig, hoewel er een gespannen sfeer heerst. Voor vandaag zijn ver schillende stakinaen aangekondigd. De c-x-president heeft tijdens het weekeinde meegedeeld, van plan te zijn het land voor enige maanden te veriaten. 'Mijn aanwezigheid hier, aldus Quadros. 'zou mijn opvolger schade kunnen berokkenen. Hij heeit rust nodig om de ernstige moeilijk heden waarvoor het land staat, aan te kunnen.' Vice-president Goulart is gistermid dag op de terugweg naar Brazilië in Zurich aangekomen, hij voerde op het vliegveld verschillende telefoon gesprekken met Brazilië maar wei gerde er iets over ie vertellen. Later reisde hij door naar Parijs. Verwacht wordt dat hij daar zal blij ven om de komst van een Braziliaan se parlementaire delegatie af te wachten. (Van een onzer verslaggevers) Een Amsterdams meisje lieeft in de achtertuin van haar liuis aan de )Io- zartkade hel middeleeuwse Vlaamse madonna-beeldje gevonden dat woensdag was verdwenen uit een hoofdstedelijke kunsthandel aan de P. C. Hooftstraat. Het meisje zette het beeldje in de tuinschuur, en liet het later zien aan een vriendin. Deze had de krantebe- richten gelezen en herkende het 37 cm hoge kleinood als de vermiste ma donna. De meisjes brachten het samen naar het hoofdbureau van politie, waar de eigenaar zaterdag weer in het bezit van het kostbare houtsnij werk werd gesteld. (Van een onzer verslaggevers) Met ingang van vandaar kunnen de Bredase huisvrouwen weer losse melk krijgen bij de melkinrichtingen cn zelfstandige slijters. Dit is het resultaat van pen bespre king van de Algemene Vereniging voor Melkvoorziening in Noord-Bra bant met vertegenwoordigers van de m elkinri chtin gen Volgens de vereniging, die alle be langhebbenden in de me'khandel vertegenwoordigt, bestaan geen voorschriften die de meikim.uhtin- gen en slijters dwingen losse melk in hun assortiment op te nemen. yf Drie records in één nummer! In cord) cn rechts dc Engelse Anita Blackpool bij da 440 yards wissel- Lonsb.rou.gh. in Rome winnares slag persoonlijk zagen wij dit zeld- van olympisch goud op de 200 m zame verschijnsel. Op dit plaatje schoolslag en in Blackpool de onze Judith, dc Nijs Europees re- nieuwe houdster van het Britse ccd), in het midden de charman- record op de 440 yards wisselslag, te Donna de Varona fwereldre- JACKSON, Tennessee (Reuter) Een waterslangetje van achttien centime ter lengte, dat over twee koppen bleek te beschikken, is dit weekeinde gevangen door twee vissers uit Jack son in de Amerikaanse staat Tennes see. Het slangetje, dat niet giftig is. wordt door deskundiger, een unieke vondst genoemd. Beide koppen zijn volledig ontwik keld met twee. ogen. en een flitsend tongetje. Als de ene kop staapt, blijft de andere wakker. (Van onze sportredactie) Het zevende eskadron van de Spa- his, de Franse bereden woestijn troe pen, dat vanaf donderdag 30 augus tus tot en met zondag 3 september elke dag op het Rotterdamse Con cours Hippiquc optreedt, zal woens dag een toer door de stad maken. De volledige troepen en het. even eens bereden muziekkorps zullen om half twaalf van de Rotterdamse ma nége vertrekken via Kralingse weg, Korte Kade, Oudedijk, Willem Ruys- laan, Oostzeedijk, Goudsesingel, Meent en Coolsingel. Omstreeks kwart over twaalf wordt het eskadron ten stadhuize verwacht waar de burgemeester van Rotterdam en de generaal-raajoor der mariniers, J. G. M. Nass, de troe pen zullen inspecteren. Na de inspectie wordt de terug tocht aanvaard, via Hofplein, Weena, Karei Doormanstraat, Westblaak, Schiedamse Vest. Blaak. Groenen- daal, Oostplein. Oostzeedijk. Willem Ruyslaan, Oudedijk, Kortekade en Kralingseweg'. Te Utrecht is op 72-jarige leef tijd overleden mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, oud-presi dent van de Haarlemse rechtbank, die tijdens het Neurenberg-proces als "■'ecierlands vertegenwoordiger is op getreden. (Van onze sportredactie) Het toernooi om de Zilveren Vlaggeman kreeg' zijn beslag en ongetwijfeld moet men bewondering hebben voor de orga nisatoren als men het vele werk aanziet dat deze heren moeten verzetten om de Rotterdamse jeugd een paar gezellige dagen te bezorgen. In de ec.jte afdeling ging de eindstrijd tussen Voowaarts en Activitas. Hierbij nam Voowaarts wei de leiding doch de mannen van Activitas lieten het hierbij niet zit ten en via een tweetal treffers kwam de Molen bij Activitas terecht. Om de 3e en 4e prijs ging het tussen Saturnus en GLZ, waarbij eerstge noemde met 43 de gelukkige was. In de tweede afdeling won Voor waarts met l—o van Dindua. Voor de 3e en 4c plaats speelde AVS en Saturnus met 2—2 gelijk. Via strafschoppen kwam Saturnus als derde uit de bus. In groep C behaalde Voorwaarts ook de eerste prijs via een zege Oi op GLZ. Activitas kreeg de derde na een 1—0-zege op Dindua, terwijl de vijfde voor Wico was daar het na een l—1 gelijk spel tegen USC beter de strafschoppen benutte. In afd. D waren de uitslagen van groep A: DinduaGLZ 03. Acti vitasSt. Hooger Cf0, Activitas Dindua 4—0, Dindua—St. Hooger 0—2, ActivitasGLZ 03. GLZSt. Hooger 13. Groep B; VVOH Voorwaarts 01. USC—Voorwaarts 05. USCVVOH 03. Voorwaarts WiCO 2—0, USC—Wico 2—0. VVOH Wico 20- 1- Voorwaarts en 2. VVOH. Om le en 2e prijs: Voorwaarts GLZ 02 en om 3e en 4e prijs St. Hooger—WOH 2—0. Groep E; afd. A Dindua—GLZ 0—1, ActivitasSt. Hooger 0—1, ActivitasDindua 10. Dindua St. Hooger 03. ActivitasGLZ 12, GLZ—St. Hooger 1—2, 1. St. Hoo ger en 2. GLZ. Afd. B. VVOHVoorwaarts 00, USC-Voorwaarts 05. USOWOH 01, VoorwaartsWico 3—t. USC— Wico 1—3. VVOH—Wico 0—0. 1. Voorwaarts en 2. VVOH- Om le en 2e prijs Voorwaarts St. Hooger 04. om 3e en 4e prijs GLZ—VVOH 4—0. Wel opvallend was te constateren, dat zich in elke eindstrijd een elftal van Voorwaarts bevond. Na afloop werden de vele prijzen met een toe passelijk woordje aan de aanvoer ders overhandigd. DCL Juniorentoernooi: DCL hield gisteren op zijn veld een aardig ju niorentoernooi. waaraan sterke clubs deelnamen. Het eindresultaat was: 1. EUnkwijk, 2. DHC, 3. DCL en 4. Fluks. Gerrit Visserbokaal: Voor dit fraaie toernooi op het knusse DJS- veld werden gisteren nog gespeeld de wedstrijden: CVVPoortugaal 61 en DJS-Cromvliet 23. De eindstrijd voor de bokaal ging tussen EDS en DHZ. welke door' DHZ op overtuigende wijze met 30 gewonnen werd. De Zilveren Gordelwegbal: Dit voor het lagere amateurvoetbal reeds ingeburgerde toernooi, kreeg gisteren haar beslag. Ondanks de grote concurrentie was er nog zeer veel publiek aanwezig en dat heeft kunnen constateren dat het lagere voetbal ook in opgaande lijn is, ter- wijl de sportiviteit zeer zeker zelfs in de beslissende wedstrijden hoog tij vierde. Voor de KNVB-afdeling ging de eindstrijd tussen NRC en ODI en behalve voetbal kreeg men ook spanning te over. Voor de rust had NRC een 10-voorsprong genomen. In de tweede helft werd het gelijk, doch weer nam NRC de leiding, on danks het spel van ODI iets beter was. Toen ODI evenwel gelijk wist te maken, was de vreugde wel van zeer korte duur want vlak daarop hernam NRC de leiding om die niet meer af te staan. Hierdoor kwam NRC dus in het bezit van dc Zilve ren Bal. J ste 111) yard borstcrawl: Donna 1.13.9 en Judith 1.19.-, De beloning was verdiend: wereld record voor Donna de Varone in 5.37.9. Europees record voor Judith de Nijs in 5.39.4, en een Brits record voor Anita -Lonsbrough (5.55.4). Nog geen week geleden in Zwolle had Marian dit record in 5.40.9 reeds naar ons land gehaald. Maar we roo- De mysterieuze griepepidemie, die duizenden mensen in Blackpool heef overvallen, had haar greep op d' meeste zwemsters verloren. Ria var Velsen. nog bleek en slapjes, en eei paar Amerikaanse meisjes waren a weer zo ver, dat zij te water kondei en alieen Bcttie Heukels, ook a' zwom zij wel, was nog erg beroerd Maar Adrie Lasterie was weer he lemaal fit. En zijn had er zin in ook' Zij beet zich op de 220 yards vrij< slag direct vast aan kampioene Ro- byn Johnson. De 55 yards gingen i) 31.1, de 110 yards in de knappe t(jc van 1.05.4 en steeds duurde het ver woede gevecht om elke centimetei Totdat na ongeveer 125 yards Adri» héél langzaam maar ook héél zeke zich iets los maakte van haar rivale Zij nam een halve meter voorsproni en toen zij na 155 yards in 1.42.1 keerde, keken wij elkaar veelbeteke nend aan: daar zit een record in! En het kwam er uit! Fel en zeke: van zich zelf roffelde slanke Adri' de laatste meters onder zich weg Robyn Johnson lag meters achter maar Adrie dacht aan het Europeei record van Jane Cederquist, D< Zweedse had de 200 meter op haai naam staan in 2.19.7, Adrie brach het nu op 2.18.3! Een bijzonder prestatie, vooral als men bedenkt da Adrie Lasterie geen 200 meter heef gezwommen, maar 220 yards en da is toch nog altijd 1.16 meter meer Er bestaan echter geen Europese re cords op de yards-banen. Robyn Johnson maakte 2.20.1, di Engelse Nancy Rae 2.23.1 en Carolyt House 223.3. Knappe tijden, maai zij verbleekten natuurlijk naast d< grootse prestatie van Adrie Lasterie Een ander nummer om niet gauv te vergeten was het duel op de 44i yards wisselslag. Het zwaarste num mer in de zwemsport en slechts weg gelegd voor iemand, die alle vie: slagen volkomen beheerst. De besti zwemster ter wereld is het char mante Amerikaanse meisje Donnï de Varone, Maar wat heeft knappi Donna moeten zwemmen om Juditl de Nijs van zich af te schudden! Het begon goed voor Donna de Va rona. Na de 110 yards vlinderslag lat zij een paar meter voor (1.16 teger 1.18.3) en na de 110 yards rugslaf (1.23,4 tegen 1.25.1) was die voor sprong uitgegroeid tot zeker vier me ter. Ma.ar toen kwam Judith! Bij df schoolslag liep de Robben-zwemstei met elke slag in. Zij haalde Donna in en liep zelfs bij haar weg. Eén. twee ja zelfs drie meter! (Donna 1.44.6 op de 110 yards schoolslag en Judith 1.37). Zou Judith het kunnen houden? We wisten, dat we tegen beter we ten in op een wonder hoopten, maar Donna, veel suelier op de vrije slag begon haar achtervolging. De prijs was niet alleen de eerste plaats, maar het wereldrecord van Sylvia Ruusk (5.40.2) Het werd een strijd om je nagels bü te knauwen van de zenuwen. Met nog één baan te zwemmen had Ame rikaanse Donna Judith reeds te pak ten, het Robben-meisje ving de. aan- wl prachtig op, maar moest ten dotte op de laatste meters het USA- ineisje laten gaan. Tijden op de laat- gen niet vergeten, aat Judith in Blackpool 2.33 meter méér zwom dan Marian, in Zwolle op de 400 meter. Het tweede wereldrecord van de middag viel op de 220 yards vlinder slag. "VVereldrecordhoudster Becky Collins ondervond de vreemde sen satie bijna 155 yards tegen de iets voor haar liggende Tineke Lagerberg aan te moeten kijken, maar op de laatste .haan schoot de Amerikaanse weg. Naar de toptijd van 2.33.6. een verbetering van haar eigen wereld record met 3.4 seconde! Tineke fi nishte als uitmuntende tweede in 2.38.2, met een paar meter voorsprong op Sharon Finneran (2.40.7). Tussen tijden van Tineke Lagerberg per 55 yards: 34.5, 38.1, 41.2 cn 44.4. Wel een oewijs. dat onze kampioene volkomen leeg was op de laatste baan! Niet zozeer wegens de gemaakte tijd. maar wel door die onvergetelijke laatste twintig meter van Ria van l'eisen werd de 220 yards rugslag één ran de glansnummers van de middag. Stoere Chris von Saltza lag op dat moment normaal gesproken in ge vonden positie, maar plotseling begon 3c oleke, nog wat grieperige Ria zo lastuimig te spurten, dat het tjok- iolle zwemstadion als één man oprees im dat heroïeke duel niet te missen, Ria won met 'nagellengte'... De lijd voor beiden was 2.40.3 en Marga- :et Edwards werd derde In 2.43.9. Irrae Chris von Saltza moest volko men uitgeput uit het water worden retild. De 110 yards schoolslag werd een mbetekenend nummer, omdat Bettie Heukels niet in conditie was een voor laar normale tijd te draaien. Het werd nu een dubbele Amerikaanse :ege: Dale Barnhard 121.8, Jean Del- fikarnp 1.24.4 en pas als derde Eind- novense Bettie in 1.24.6. Een groot nummer ten slotte was le 4 x 110 yards vrije slag. Eri.a Terpstra (1.04.3) nam een minima! e (oorsprong op Carolyn Wood (1.04.8), lockie Gastelaars (1.04.7) handhaaf- le deze tegen Donna de Varone Ü.04.7) (fantastisch, nog geen kwar- der na haar wereldrecord op de 440 ■ards wisselslag!) en pas Adrie Las- erie (1.05.3) (tengere Adrie zwemt noeilijk twee nummers op één wed strijd!) moest terrein prijs geven, te len Kanaby (1.03.7). De zaak was toen bekeken. Daphne Wilkinson (1.05.4) was na tuurlijk niet tegen kampioene Ro byn Johnson (1.03.3) opgewassen pn het was alleen maar jammer, dat de Amerikaanse meisjes pre cies 0.3 seconde tekort kwamen om. het wereldrecord van Australië (4.15.-) te evenaren. Met Chris von Saltza was het waarschijnlijk ge lukt. Dat Amerika de strijd tegen dit Europese' team met 90—74 won en lat de Engelse zwemmer Bil! O'Don- iell (1.14.3) een volkomen kansloze lOging deed (een TV-stunt!> om het rereldrecord op de 110 yards school- lag te verbeteren, is siechts van be- ang voor de statistiek. (Van een onzer verslaggevers) De tweejarige Albert Dost uit de Perenstraat in Den Haag is zondag avond uit het raam van zijn slaap kamer op de tweede etage gevallen. De jongen viel van acht meter hoog te op een betegelde binnenplaats en is tijdens het vervoer naar het zie kenhuis aan het Westeinde overle den. Voor het (open) raam waren twee stevige Jatten aangebracht, waar Al- bert door zijn broertjes (vier en zes jaar) was opgetild. Advertentie» Wij vragen: A. ERVAREN EN GEOEFENDE B. DEKKLEDEN- (ook ongeschoold) c. VAKBEKWAME WIJNHAVEN 19 ROTTERDAM

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2