Had Wieldrecht 11 ïéér hulp kunnen bieden? Werkspoor wil aan Brielsche Maas bedrijf stichten Buitenlanders niet zo geliefd hij vrouw Merkwaardige zaak vo or R damse rechtbank Jagers martelen hond met hagel uit jachtgeweer Luns (naar VN) laat niets los Sabelsteekzaak 19 oktober voor de rechtbank Ruygers gaat goed vooruit Buitenlanders bleven thuis 'Stoeltje''bij voor prinses Margriet in Ridderzaal Cultureel akkoord met VAR toeval Selüpperskiieclit verdronken Ce Pons 'J HET VRIJE VOLK WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Post verlaten De marconist had. zijn post na dat telegram, verlaten. Merkivaardig delict Toeschietelijker zijn Gemoederen verhit Chemische industrie .#imiimuiiniimiini4r.iiH»t:miii!iiiiimtiiHmnintinimimmi Niet van beste zijde Beschuit is licht en toch zo vol energie. „By het lichtschip „Noordhinder" passeren wel duizend schepen per dag. Nergens ter wereld is het op zee zo druk. Had ik mijn schip dan in die dikke mist moeten zwaaien? Het zou heel gevaarlijk ziin -f bovendien was ik ervan overtuigd, dat er van een ernstige varin ™fi „4" !?ralie kon z«n- De »piet Schipper" gaf na de aan varing wel attentiesemen, maar geen noodseinen". Aldus verdedigde de 48-jarige kapitein op de grote vaart E. H. uit Heeren veen. zich dinsdagmiddag ter zitting van de Rotterdamse rechtbank tegen de beschuldiging, dat hij op 1 september 1958 .buiten het rijk in Europa als schipper van het tankstoomschip ..Wieldrecht" van de rederij Phs van Ommeren, toen zijn schip by een aanvaring met het ms. „Piet Schipper" be trokken was geweest, dit schip en de opvarenden opzettelen niet de hulp nad verleend waartoe hy bij machte was". De officier van Justitie achtte de tenlastelegging bewezen en eiste op grond van artikel 414-474 van het wetboek van strafrecht 250, boete of 50 dagen hechtenis. De Raad voor de Scheepvaart heeft deze aanvaring vrij geruime tyd ge leden ook behandeld an kapitein H. wegens enkele beleidsfouten gestraft met'tiidelyke ontzegging van de be- voegheid, als gezagvoerder te varen. Deze beleidsfouten (zowel de „"Wiel drecht" als de „Piet Schipper" had in de mist op de drukke scheepvaart route met een te grote snelheid ge varen, kwamen ditmaal slechts ter loops ter sprake. De president hield verdachte voor, dat hij zijn schip na de aanvaring nog een tot anderhalve mijl had la ten „uitdrijven" in plaats van da delijk te stoppen. De „Wieldrecht" had geen sloep gestreken en eerst een half uur na de aanvaring een tot alle schepen in de nabijheid ge richt waarschuwingstelegram uitge zonden. „U noemt de aanvaring licht", zei de president, .maar de „Piet Schip per" moest by Oostende op het strand worden gezet. De kapitein en een van de bemanningsleden waren gewond. Het voorschip was geheel ingedrukt en van de waterdichte schotten is er maar één heel gebleven". Verdachte antwoordde hierop, dat zijn eerste stuurman, die in zijn hut aan stuurboordzijde <de kant van de aanvaring) lag te slapen, niet eens door de stoot was gewekt. „Onmiddellijk stoppen vond ik te gevaarlijk. We hebben verderop wel een half uur gestopt gelegen omdat we verwachtte, dat de „Piet Schipper" naar ons toe zou varen. Het schip kwam niet opdagen en omdat het geen noodseinen uit zond, namen we aan, dat het niet in gevaar verkeerde. "VVe wisten toch ook niet dat het zo'n klein schip was met maar drie man aan boord. En wat de marconist betreft, die is zonder mijn verlof van. zijn post gegaan". Volgens de officier deed het ge drag van verdachte denken aan het doorrijden na een aanrijding. Het gaat erom, wat hij bad kunnen doen en wat hy heeft gedaan. Eigenlijk deed hij in het geheel niets. Dat te legram werd veel te laat verzonden. Willens en wetens verleende hij geen hulp aan het andere schip. De verdediger, mr. J. A. L, M. Loeif, bestreed deze opvatting uit voerig. Het komt vrijwel nooit voor, dat een gezagvoerder wordt vervolgd voor het merkwaardige delict dat kapitein H. ten laste is gelegd, zei hy. Begrijpelijk, want men moet kun nen bewijzen dat er opzettelijk geen hulp is verleend en dat de verdachte zich bewust was van de noodsituatie, waarin het andere schip verkeerde. Kapitein H. achtte het niet verant woord, de 10.000 ton grote en 165 me ter lange „Wieldrecht" op een zeer drukke route in de mist te zwaaien. Hij kon niet weten, dat er toevallig geen andere schepen in de buurt wa ren. Hij kon ook niet weten, dat de man op de voorplecht van de „Piet Schipper geprobeerd had een auto band tussen beide schepen te hou den (een middel dal alleen in de binnenvaart enige zin heeft), in plaats van zich stevig rast te grijpen. Die mart sloeg tegen, het dek en raakte gewond en ook de kapitein van de „Piet Schipper" liep blessu res op. Niet omdat het schip zin kende was, maar omdat twee van de drie opvarenden gewond waren, is het aan de grond gezet. Het kwam op eigen kracht weer vrij. Verdachte heeft zich stellig niet uit de voeten willen maken. Hij bewees zijn goede trouw door het telegram te zenden waarin hü de naam van zijn schip noemde. Mede op grond van juridische argumenten kwam pleiter tot de conclusie, dat zijn cliënt moet worden vrijgesproken. De rechtbank zal in deze ongewone zaak 19 september uitspraak doen. Italia ten staken in heel Twente 'Verboden toegang voor Italia nen' staat er op de deur van de danszaal van het St-Jozejgebouw in Oldenzaal. Dit bordje is de oor zaak van alle onrust onder de bui tenlandse werknemers in Twente. (Van. een onzer verslaggevers) De rijkspolitie van Beek stelt op het ogenblik een nauwgezet onderzoek in naar de identi teit van enkele jagers (ver moedelijk uit Maastricht), die zaterdagavond vanuit een auto nabij het dorpje Spaubeek (Limburg) enkele schoten heb ben gelost op een hond, die op hun jachtterrein, een stuk bietenveld, liep. Met twee ladingen hagel werd. het beest de achterbenen weggeschoten. Het angstaanjagende geblaf van de hond, dat tot in het dorp werd ge hoord, deed de jagers besluiten om het beest een genadeschot te geven. Zij keerden terug en vuurden van dichtbij nog een schot hagel af in de richting van de hond. In plaats van de hond door de kop te schieten, schoot men de onderkaak en de tong van het beest weg en ver dween, Zo bleef het dier, een drie jarige foxterrier van de bedrijfslei der van de steenfabriek, de heer Wul- terkers, nog ongeveer anderhalf uur liggen, voor het door rijn baas, die door dorpsgenoten was gealarmeerd, werd gevonden. Het dier dat nog leefde maar geen geluid meer kon geven, stierf een half uur later. De politie laat zich over het resultaat van het onderzoek op het ogenblik nog niet uit. Er zijn evenwel verschillende aanknopings punten gevonden men heeft o.m. gipsafdrukken gemaakt van de auto banden en de politie verwacht, dat het onderzoek deze week zeker tot resultaat zal leiden. (Van een onzer verslaggevers) Prinses Margriet zal dit jaar voor het eerst, op 19 september, de ope ning van de Stalcn-Generaal bijwo nen. Met de Koningin, prins Bern- hard, en de prinsessen Beatrix en Irene zal rij bü de plechtigheid in de Ridderzaal aanwezig rijn. Het aantal zetels voor de konink lijke familie in de Ridderzaal is al uitgebreid raet een stoel voor prinses Margriet. In opdracht van de Rijks gebouwendienst heeft de 79-jarige Haagse beeldhouwer-schrijnwerker C. J. van Gorcum deze stoel, die vol komen gelijk is aan de 3ndere, ver vaardigd. (Van een onzer verslaggevers) Het is vrijwel zeker dat Werkspoor binnenkort een groot bedrijf zal vestigen op Rozenbnrg. Het is geprojecteerd op een terrein van ongeveer tien hectare aan de Brielsche Maas, ten zuiden van het voor ICI bestemde industrieterrein. (Van ouze verslaggevers) De moeilijkheden die maandag zijn ontstaan met de Ita liaanse en Spaanse werknemers in de Oldenzaalse textielindus trie, hebben zich dinsdag uitgebreid tot een staking van deze werknemers in vrijwel geheel Twente. Niet alleen in Oldenzaal, maar ook te Almelo en Enschede hebben Italianen en Spanjaarden niet gewerkt. Alleen de vijf tig tot zestig Italianen in de Hengelose metaalindustrie staak ten niet mee. Nadat aanvankelijk de buitenlandse werknemers hadden gedreigd onmid dellijk te zullen teruggaan naar hun land, werd dinsdagavond bekend, dat delegaties van de Italianen en Spanjaarden een gesprek zouden voeren roet de fabrieksdirccties. Men hoopte gisteravond, dat de staking daarna zou Hoewel men vooral te Oldenzaal nieuwe ongeregeldheden vreesde, hebben deze zich niet voorgedaan. Dit was vooral te danken aan de verstandige houding van de buiten landers zelf, die zonder uitzondering zijn thuis gebleven. Verscheidene grote fabrieken waren ernstig gehandicapt door de staking van meer dan duizend man. Vooral Van Heek Co te Enschede leed hieronder. Tuasankomat van zowel de Ita liaanse als de Spaanse consul, die naar Enschede en Oldenzaal kwamen, heeft geen resultaat gehad. Dinsdag avond nog eisten hun landgenoten doorbetaling van de verzuimde werk uren en gelijke rechten bij het be treden van danslokalen en dergelijke. Zo niet, dan wilden rij uitbetaling van het totaio jaarcontract en ver goeding van de reis rieat huis. Het Nederlandse ministerie van Sociale Zaken heeft nog geen reden gevonden tot ingrijpen. Men ver wacht veel van overleg. Reeds gerui me tijd kende men de aanpassings moeilijkheden. Wellicht zou het helpen, zei men ons, als de werkgevers in 'donderspee- ches' de Nederlandse werknemers aanspoorden ook buiten het werk wat toeschietelijker te zijn voor de bui tenlandse arbeidskrachten. Ander zijds vond men ook de Italianen en Spanjaarden wel wat heet gebakerd. Als zij inderdaad weg willen, zal men hert niet kunnen tegenhouden, ondanks het contract dat de Neder landse regering met de Italiaanse en Spaanse «verheid heeft gesloten. Maar of de arbeiders het bij voor beeld in Zuid-It&lië beter zouden krijgen dan hier, werd sterk betwij feld. Het ministerie houdt de zaak in studie. In Twente werken, thans 850 Ita lianen. waarvan 465 in Enschede en ruim 300 Spanjaarden, waarvan on geveer 200 in Enschede. In een bijeenkomst, dinsdagmiddag gehouden in de kantine van de reini gingsdienst van Enschede, waren de gemoederen zeer verhit, De buiten landers voelden zich bedreigd en wil den geen moment langer blijven. Een poging van de beide consuls een com missie te benoemen en te gaan praten, werd in deze bijeenkomst van de hand gewezen. Nadat om half vier de consuls, waren vertrokken om met de over-: beid te Oldenzaal te gaan spreken, trokken ongeveer honderd Italianen I (Van een onzer verslaggevers) Niet bereid over zijn bedoelingen ook maar een woord los te laten. ver. trok dinsdagmiddag minister Luns uit Rotterdam. Hij vaart met de 'Sta tendam' naar de Verenigde Naties in New York. Verslaggevers, die hem in zijn hut opzochten, stopte hij letterlijk en fi guurlijk de mond, door hun op be minnelijke wijze een sandwich aan te bieden. Ook naar New York ging prof, dr. L. J. C. Beaufort» lid van de Eerste 2S&01&T» Werkspoor is al enige tijd in on derhandeling met het gemeentebe stuur van Rotterdam, dat de grond evenwel nog niet in eigendom heeft. De verwerving ervan zou echter vry snel haar beslag kunnen krijgen, om dat de tien hectare in het bezit zijn van Domeinen en het hele terrein ligt in het door het rijk goedgekeur de Rozenburgse industrieplan. Het project van de Utrechtse on derneming kan worden gezien als een logisch uitvloeisel van haar activi teiten hi het Waterweggebied. Reeds nu zijn vele honderden ar beiders van Werkspoor voor onder houd en nieuwbouw werkzaam in de Rotterdamse olie-industrie. Omdat dit aantal in de toekomst eerder zal toe- dan afnemai, heeft Werkspoor mede om zyn positie in het Botlek-, en Europoortgebied te consolideren tot de stichting van het Rozenburgse dochterbedrijf besloten, De directie van Werkspoor heeft dit bericht willen bevestigen noch ontkennen. Naar verluidt zou de de finitieve beslissing eebter al op kor te termijn venvacht kunnen worden. Intussen is het gemeentebestuur van Rotterdam ook in onderhande ling met een chemische industrie, die interesse heeft getoond voor ruim dertig hectare industrieterrein aan de Brielsche Maas. Dit terrein grenst in het oosten aan het terrein, waarop met Werk spoor wordt onderhandeld, in het noorden weer aan het voor ICI be stemde gebied. In tegenstelling tot de besprekin gen met Werkspoor verkeren de on derhandelingen met dit bedrijf ech ter nog in een eerste beginstadium. (Van een onzer verslaggevers) De 32-jarige Haagse agent van po litie H. A. L. zal 13 oktober terecht staan voor de arrondissement*recht bank in Den Haag. De agent wordt ervan beschuldigd tijdens de geruchtmakende kerst boomverbranding op 2 jannari de scholier Tim Scholte zodanig met een sabel te hebben verwond, dat de jon gen aan de gevolgen is overleden. De zitting zal voor deze zaak de gehele dag in beslag nemen. Hoewel nog niet vaststaat hoeveel getuigen er a charge en A decharge worden ge dagvaard, noch wie dezen precies zul len zijn, kan worden aangenomen, dat hun aantal minstens tien zal'be- dragen. De officier van Justitie in deze zaak is mr. C. Dysertnofc De verde diging is in handen van mr. J. F. a Rutges tm Den Haag. Van, der Goes van Naters; (Van een onzer verslaggevers! Het Tweede-Kamerlid Van der Goes van Naters heeft de ministers Cals en Luns vragen gesteld over het afsluiten van culturele akkoorden, in verband met de door de ministers aan de Stalen-Generaal gevraagde 'stilzwijgende' goedkeuring van een dergelijke overeenkomst met de Ver-, enigde Arabische Republiek. Wordt dit deel van het beleid-aan bet toeval overgelaten, of gelden er zekere criteria en prioriteiten, en zo ja, welke, zo vraagt het kamerlid. Hij informeert voorts waarom nog geen cultureel akkoord is gesloten met Zuidslavië en met Israël. Hij ver zoekt de bewindslieden de verzekering te geven, dat het akkoord met de VAR niet de totstandkoming van zulke overeenkomsten met genoemde landen bemoeilijken zal. Ten slotte verzoekt hij om beant woording van deze vragen voor de 25ste september. (Van een onzer verslaggevers) De toestand van de heer Geert Ruygers, Tweede-Kamerlid voor de party van de Arbeid, die in het r.-k. ziekenhuis te Gouda verbiyft sedert hy by Zwammerdam met zijn auto verongelukte, gaat goed vooruit. Verwacht wordt, dat, de patiënt binnenkort bezoek zal mogen ont vangen. (Van een onzer verslaggevers) Dc Italianen- in Oldenzaal zijn ver standig geweest zij bleven gister avond cn bloc thuis bij hurt- hospi ta's. Daardoor is het rustig geble ven. op straat. Er stonden tegen de honderd nozems op en om de Marktin afwachting van een relletje. Dat zou zeker zijn ontstaan bij het verschijnen van een of meer Italianen, dan wel Spanjaarden. Want de spaaning tussen de plaatselijke jeugd en do buitenlandse arbeidskrachten is ge stegen tot het peil waarop gemak kelijk explosies ontstaan. Er patrouilleerde onafgebroken poli tie door deze kleine grensstad per motor, maar ook te voet. Voort durend werden hier en daar kleine samenscholingen uit elkaar gedre ven: heel voorzichtig, zonder provo catie. Tegen tien uur was de voor naamste winkelstraat leeg. En de Markt lag om half elf geheel ver laten. Dinsdagmiddag was de Ita liaanse consul uit Amsterdam naar Enschede gekomen om te spreken met zijn landgenoten. Van een gesprek kwam niet zo heel veel terecht. De gemoederen tv,aren te verhit. Wél liet een zui derling zijn consul zien hoe hij was toegetakeld bij een vechtpar tij. it naa meer discipline moeten tonen en de buitenlanders gelegenheid moeten geven zich. in te burgeren. De Fabrikantenvereniging doet wat zij kan. Zo zal op haar initiatief een Italiaanse pater naar Twente komen om zich bezig te houden met de jonge Italianen. Dc vereniging Is bereid te praten over de eis de verloren dagen door te betalen. De Italianen is beloofd dat zij nog deze week het resultaat van de besprekingen zullen vernemen. De buitenlanders eisen echter ook, dat de bordjes 'Verboden voor Ita lian en" die sommige Horecabedrijven hebben opgehangen, zullen ver dwijnen. in de fabrieken worden zij wel gelijkwaardig behandeld, geven zij toe, maar daarbuiten niet. en Spanjaarden per trein, eveneens naar Oldenzaal. Zij kwamen op het terrein van de fabriek van Geider- man bijeen. Ten slotte besloot men toch tot een gesprek met de werk gevers. BeFabrikantenvereniging in En schede deelde ons mee van. oordeel te zijn dat het Twentse publiek, en vooral de jongeren, zich niet van hun beste zijde hebben laten, zien. Men (Van een onzer verslaggevers* De 30-jarige schippersknecht S. van Uzeren is gistermiddag over boord geslagen en verdronken. Het schip waarop hij voer, de Union, was met zand geladen, onderweg naar Dordrecht en passeerde juist Gorkum. De heer Van IJzeren zou zijn kind door het gangboord lopend naar de stuurhut brengen. Onder weg gleed hy uit en viel overboord. Hy zag nog wel kans zijn kind tij dens de val in. het gangboord neer te zetten. De rijkspolitie te water heeft nog geruime tijd gedregd, maar heeft het stoffeiyk overschot nog niet kun nen vinden. (Van onze soriaoi-eoceiomiaohe redaction Volgens een door het NIPO gehouden enqvMe is het aantal Nederlanders, dat er tegen is, dat buitenlandse arbeiders hier komen, zoerken, groter dan het aantal voor standers. Vooral de vrouwen blijken in het algemeen bezwaren te hebben tegen de tewerkstelling van Italianen en Spanjaarden in ons land. "De laatste tijd,' zo heeft het, NIPO in zijn enquête aan een aantal Nederlanders gevraagd, 'worden door de overheid in samenwerking met h'et bedrijfsleven buitenlandse arbeiders (o.a. Italianen, Span jaarden) geworven om in Nederland te komen werken. Bent u er voor of er tegen, dat deze buitenlanders hier komen werken?' Dit was het resultaat: (in percenten) Er voor Vscmven 28 Er tegen 43 Weet niet, geen antwoord 29 100 Mannen 38 48 14 100 Totaal 33 45 22 100 Van de 33 voorstanders gaf ruim een derde (12 als motivering: Hier is een tekort aan arbeidskrachten: ons land heeft arbeiders nodig. Drie percent vond dat 'deze tewerkstelling de internationale kennismaking en de Europese eenheid bevordert'. Drie percent merkte op: 'Laat de buitenlanders maar komen, zij moeten ook eten.' en drie percent zei: 'Het komt de prbduktie ten goede, het is nodig voor onze economie.' De overigen gaven andere antwoorden. Van de 48% tegenstanders zeiden 10 Nederland heeft genoeg werkkrachten; wij zijn al overbevolkt. De Volgende 10 zei"Die buitenlanders stimuleren de werkloosheid- wij komen zonder werk, er is al werkloosheid genoeg enz.' 8 zei: 'Ze sturen onze moasen weg> en halen vreemden erin; laten ze onze eigen mensen niet opwekken te emigreren.' 6% zei: 'Men moet blijven, waar men 1st de man hoort bij zijn gezin.' 5 'Men moet eerst eigen mensen nemen.' 2 "U: 'We zijn tegen omdat de buitenlanders voor lagere lonen werken.' en de overigen gaven nog weer andere redenen. Bijvoorbeeld: 'Ik houd niet van vreemdelingen, 't is uitschot van het vreemde land,' oj: 'Komt allemaal narigheid, van; vind. het een gevaar voor d& vrouwelijke jeugd; cn dergelijke. Deze groepen, waren overigens op het totaal maar zeer klein. Ia nu niemand erg enthousiast 3s over de regeringspolltiek en de kritiek zelfs In de kring der geestverwanten, doorklinkt, dan zal ik er zelf maar iets van zeg- gen.' heeft minister De Pous ken nelijk gedacht, toen hij de rede voorbereidde, die hij zaterdag in Zuidlaren heeft gehouden. De mi nister liet daarbij Nieuw-Guinea, de toto, de spijtoptanten, de kin derbijslag, het woningbouwbeleid, de commerciële TV en ir. Visser voor wat ze zijn en beperkte zich tot de sociaal-economische poli tiek, dat deel van het beleid, waar hij zelf het nauwst bij is betrok ken. Zijn conlusie was: het is in Nederland in de laatste jaren sociaal-economisch heel goed ge gaan en waarlijk, als men het goed bekijkt, 'is er weinig plaats voor kritiek.' TVlu willen "wij graag vooropstel- - len, dat minister De Pous een van de bekwaamste ministers is uit het huidige kabinet en boven dien een oprecht man. Maar juist daarom heeft het ons verwon derd, dat hy zijn betoog heeft ontsierd met enkele opmerkingen, die zwemen naar demagogie. Zo heeft hij b.v. opgemerkt, dat ;de regering weliswaar herhaalde lijk heeft ingegrepen in lopende loononderhandelingen, maar dat intussen niet uit het oog mag worden verloren, dat 'de over heidsbemoeienis met concrete loonsverhogingen toch nog zijn Teruggebracht van 100 percent •onder het oude regime tot een "fractie daarvan bij heb nieuwe •systeem.' Wij zouden zeggen; als oud- medewerker van een Werkgevers verbond weet drs. De Pous wel beter. Het is bepaald niet zo. dat het oude systeem 100 percent onvrij was en het nieuwe vrij, getemperd door enig incidenteel ingrijpen. Onder de gelelde loon politiek kwamen naast algemene loonronden natuurlijk ook nor male c.a.o.-herzienlngen voor, die tot loonsverhogingen leidden, en wel zonder dat er sprake was van. een zo hinderlijk volgen en zo willekeurig jongleren met de spel regels als thans regel is onder wat men 'vrijere loonpolitiek' be lieft te noemen. Ja, maar de hoogconjunctuur zegt minister De Pous, door de hoogconjunctuur moesten we wel ingrijpen. Inderdaad maakte de hoogconjunctuur het extra nodig waakzaam, te zijn (wat de rege- jring overigens inzake de vrije wo- .ningbouw prompt heeft vergeten), zoals zij het ook moeilijk maakt .belastingen te verlagen. Maar dat lis dan ook precies een van de» kUngen, die de PvdA altijd heeft fgezegd, terwijl de andere partijeiï' |net deden, of dergelijke moeilijk-' [heden voor hén niet zouden be- jstaan, als de PvdA maar uit de [regering zou zijn verdwenen, i De ministers uit dit kabinet zijn [intussen de laatsten, die zich over (de hoogconjunctuur mogen be- klagen. Want als de lonen in de (laatste Jaren zijn gestègen en de [prijzen betrekkelijk stabiel zijn (gebleven (en wij hebben er geen 'enkele behoefte aan dit te ont kennen) dan is dit precies dank zij die hoogconjunctuur. Het gaat zeker niet aan eerst' hoog op te geven van alles wat dank zij de hoogconjunctuur kon gebeuren, om vervolgens te ver tellen, dat 'de aanpak van het be leid door het huidige kabinet meer zichtbaar zou zijn geworden, als de conjuncturele ontwikkeling niet zo uitbundig zou zijn ge weest' (flverigens zouden wy willen zag- v gen; inderdaad. Ook naar on«* mening was in de laatste jaren da hoogconjunctuur primair en. nieë het beleid. Terwijl de minister echter meent, dat de goede kanten van het beleid zijn versluierd, is I het naar onze overtuiging zo, dat het gebrek aarx coördinatie, de onberekenbaarheid en de wissel valligheid van het beleid, het voortrekken van hulseigenaren eni ondernemers» het verknoeien van' het ons door andere landen be nijde overleg in het bedrijfs leven, het te kort schieten van centrale voorzieningen en van fundamentele kartelpolitiek, kort om van al die dingen waar minis ter De Pous zo kies over zwijgt» nog veel duidelijker tot uiting zou den zijn gekomen, ais de regering niet had kunnen drijven op de hoogste conjunctuurgolf, die we sinds 1945 hebben gekend. Nee, ook na 's ministers jongste betoog kunnen wij het niet met hem eens zijn, dat er 'weinig plaats is voor kritiek'. Advertentie I.M. v.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2