Honderd bedden blijven leeg in verpleegtehuis geen personeel Voormalig Verzet: tot het uiterste Gratie-actie nu ook in bedrijv en Minister Zijlstra .zit met Miljoenennota in lastig parket Salarisregeling voor jeugdig administratief personeel verbeterd m 7&fwVi> Humanistisch Thuisfront polst publiek over leger-raadslieden voor sprekende ogen en bekoorlijke lippen *ga naar de drogist Zestienjarig meisje zoek He Vol Moeilijkheden voor Raplis opgelost Praktijk uw krachtige soepbouiilon! Iiï Opmars het VRIJE VOLK DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1951 PAGINA 3 an eeu onzer verslaggever?) Aan de rand van Den Briel staat sinds mei van dit jaar een prachtig verpleegtehuis voor langdurige zieken en chro nisch zieke bejaarden. Het biedt plaats aan 120 patiënten, maar bocwel liet al ruim drie maanden in gebruik is. zijn er nog altijd bijna 100 bedden onbezet. De oorzaak; een ontstellend tekort aan verplegend personeel. Er is. naast de medici, een stat van 60 verpleegsters en ver zorgsters voor nodig. Men heeft er vandaag welgeteld negen gediplomeerde verpleegsters in dienst, onder wie de directrice en vijf getrouwde vrouwen, die hun gezin op de tweede plaats laten komen om de nood in het tehuis te helpen lenigen. Desondanks zit de directrice niet de handen in het haar en als het zo doorgaat zal het tehuis, dat drie en een half miljoen gulden heeft gekost, de eerste jaren praktisch leeg blijven staan. .Minister antwoordt opvraag over m eik verkoop in Brccla Leeg. Behoefte Er ooi *ga zéker eens per week! A li a nee Eigen opleiding Om het leven Aan Preston Cobb (Van een onzer verslaggevers) Het in Amsterdam opgerich te 'actiecomité Preston Cobb', dat de Amerikaanse justitiële autoriteiten wil bewegen tot herziening van het doodvonnis van deze 15-jarige negerjon gen, heeft zich in verbinding gesteld met, mevrouw Roose velt. Honderdduizenden (Van een onzer verslaggevers) Het Humanistisch Thuis front gaat een actie voeren, in de vorm van een groot opinie onderzoek, om de minister van Defensie te overtuigen van de behoefte aan humanistische geestelijke verzorging van Jouï- tenkerkelijke militairen. Op 36 september zal prinses Bea- pleegtehuizen. ons de meisjes toen lux het tehuis. De Plantage, offi- vooral naar Den Briet te laten ka dee! komen openen. Als zij dan door men. De meeste kamertjes staan ech- de voorzitter van het stichtingsbe- ter leeg en er heerst een kille, bijna stuur in het zeer modern ingerichte doodse sfeer, hoofdgebouw wordt rondgeleid, zal ze in de vleugel op de begane grond Het stichtingsbestuur, de directrice een trieste leegte aantreffen. en de economische directeur hebben zich nog niet met deze droevige toe stand verzoend, maar ze hebben hun a&t- DEN' HAAG (ANP) Namens het hoofdbestuur van de Nationale Fe deratieve Raad van het Voormalig Veniet Nederland heeft de voorzitter, de heer J. J. F. Borghouts. een open brief gericht aan de Russische am- bassadeur in Den ïlaap naar aanlei- ding van de bedreiging van West- Berlijn. In deze brief wordt het vaste voor nemen van de voormalige verzets mensen tol uiting gebracht 'om des noods het uiterste te verdedigen wat ten koste van zoveel verdriet- en of fers werd verworven: de vrijheid, net jecht en de erkenning van de men selijke waardigheid naar onze en met nam- uwe visie.' DEN HAAG (ANP) De munster van Economische Zaken heeft beves tigd .dat er in Breda enkele dagen geen losse melk is verkocht. Op vragen van het Tweede Kamer lid Peschar ip.v.d.a.) heeft, hij ge antwoord dat er over deze maatregel geen overleg met het departement werd gepleegd. Er is een onderzoek ingesteld en met ingang van 38 aug. is de ver koop van losse melk hervat. De dagverblijven m De Plan tage zijn zeer modern ingericht. De patiënten kunnen, er aan handenarbeid doen en op tal van andere manieren werken ami hun revalidatie. Maar de kamers staan leegal zijn er in Den Briel en omgeving tientallen pa tiënten, die nog liever vandaag dan morgen naar Het tehuis zou den willen gaan. Een langs rij lichte zaaltjes, waarin al liggen in Den Briel en omgeving tientallen mensen te actle om personeel te werven al wel om lijdende mensen te helpen, te ge nezen en te revalideren. En iedere dag dat het streekhuis zo goed als leeg moet blijven staan, wordt ln I)c sciiouwd. wachten om opkimmen te worden ««taakt Tientallen, honderden ad- - geen patiënt te vinden is. De vertenties hebben ze de laatste c'J'erc"'. meHsellJRc v-ruespost oe gangen zijn donker en achter de maanden geplaatst, gesloten deuren zijn de nieuwe bedden nog nooit beslapen. Gediplomeerde en leerhng-ver- Fraaic dagverblijven staan leeg, de Plee®stf« er prachtig werk if oden zijn tegen elkaar geschoven, want de enkele lopende patiënten die in De Plantage verpleegd worden, hebben aan één recreatiezaaltje meer dan voldoende. Tegenover het hoofdgebouw staat helemaal geen gat meer in zien. het zusterhuis. Een mooi gebouw, met comfortabele kamertjes voorliet verplegend personeel. Ze zijn mooier clan iii vele andere, moderne ver een schitterende omgeving aangebo den. maar er heeft vrijwel niemand op geschreven. Bestuur en directie hebben het ten slotte ingezien: het heeft geen zin meer. het verpleegtehuis kost han den vol geld. het verlies wordt met de dag groter en als er geen wonder gebeurt, zullen ze er over een tijdje Advertentie IM In deze rubriek vermeldt Het Vrne Volk zonder commentaar tret- lende uitspraken tan anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. 'Als er voor de cultuurtechnische werken voor 1961 een bedrag wordt uitgetrokken ruim fll" miljoen dat praktisch gelijk is aan het bedrag dat voor 1960 werd gereser veerd. dan kunnen wij dit alleen maar toejuichen.' Boer en Tuinder, Weekblad van de Kath. N'ed, Boeren- en Tuinders Bond. d.d. 30 sept. 1960, 'Maar ook het agrarische rege ringsbeleid 'op langere termijn' heeft allerminst onze ^nverdcelde waardering kunnen winnen. Om te beginnen: de cultuurtechnische wer ken, die dit onderstrepen wij heus niet alleen de agrarische sec- lor maar het gehele platteland ten goede komen. Dat er voor deze werken voor drie jaar achter elkaar een bedrag van 107 miljoen gulden per jaar werd uitgetrokken, is op zichzelf natuurlijk toe te juichen, maar met dat al zijn deze bedra gen. gezien de eisen die de tijd stelt en het tempo dat in het buitenland wordt betracht, toch wel wat karig uitgemeten.' Boer en Tuinder. Weekblad van de Kath. N'ed. Boeren- en Tuinders Bond, d.d. 7 sept. 1961» Men zit daarom (nog) niet bij de pakken neer. Voorlopig heeft men zijn hoop gevestigd op de directeur- generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam, die de 26ste september bij de officiële opening aanwezig zal zijn. Men heeft in Den Briel gehoord dat hij een rede zal uitspreken en het is tekenend voor de situatie, dat men van hem niet veel minder dan het verlossende woord verwacht. Men beseft ln Den Briel echter 'ook. dat met de meest ver gaande De toestand is vooral zo triest, om- maatregel in een paar maanden tijd dat in het westelijke deel van de Zuid- nog geen nieuwe verpleegsters wor- hollandse eilanden waarvoor het den gemaakt. Daarom wil men met tehuis bestemd is de behoefte aan subsidies van particulieren proberen een dergelijke verpleeginrichting gx'oor het finianciële tekort te verkleinen, is. Daarom hebben, toen ongeveer en met eigen, interne opleiding van vijf jaar geleden een particuliere ziekenverzorgsters het tehuis een stichting het initiatief tot cft bouw zekere, nog veel te smalle basis geven, nam, veertien gemeentebesturen spon taan hun medewerking toegezegd. Achttien jonge meisjes, vrijwel allen afkomstig van Voorne-Pulten. Dal ze de rente en aflossing van hebben zich voor die cursus aange- de door de stichting te sluiten, lening meld, maar ook zij kunnen De Plan- hebben gegarandeerd, is in deze ta»e niet uit de nood helpen, want situatie een gelukkige omstandigheid. °P twee ziekenverzorgsters heeft het maar dat maakt de zorgen van de tehuis een gediplomeerde verpleeg- ieiding van het tehuis niet kleiner, ster nodig, en zolang er van hen niet meer komen, blijft de toekomst De Plantage is nu eenmaal gebouwd voor net tehuis donker. Haar zijn de tienduizenden (en nog steeds binnenstromende) handteke ningen aangeboden, die het comité al verzameld heeft. In het telegram staat o.m.: 'Kunnen wij meer doen'? Moet er een Nederlander naar Georgia toe am de stem van Nederland over te brengen?' Hoofdonderwijzer J. van der Molen van de Amsterdamse Gerhardschool. die de snel groeiende actie begon, beeft een telefonische steekproef ondernomen. Van de honderd in alle delen van het land opgebelde scholen bleken 98 met een handtekeningen actie bezig te zijn. Op een gisteren gehouden perscon ferentie, zei de heer Van. der Molen, dat hij enkele honderdduizenden handtekeningen verwacht. Inmiddels circuleren ook handteke- ninbenlijsten in bedrijven en kanto ren. Zij kunnen gezonden worden naar de Gerhardschool te Amster dam, Valentijnkade 62. Daar de actie uiteraard kosten met zich brengt, is een rekening voor bij dragen geopend: gemeentegiro A 4177 Amsterdam, of postgiro 13500 ten name van actiecomité Preston Cobb (met vermelding van het gemeente- gironummer). De Cubaanse autoriteiten heb ben bepaald, dat voortaan Cubanen die naar het buitenland willen gaan. eerst een uitreisvisum moeten heb ben. voordat zij voor de reis kunnen boeken. Deze visa zullen een week geldig zijn. (Vervolg van voorpagina) Daarom is het gewenst, dat minister Zijlstra een begroting indient, die een zekere remmende invloed uitoefent op de con junctuur en daarom is liet ook niet zo waarschijnlijk, dat de minister tegelijk met de aankondiging van de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting ook nog de in petto zijnde tijde lijke verlaging van dc door Hofstra verhoogde vennootschaps belasting zal aankondigen. Ten aanzien van deze belasting geldt nl. niet ceu zo strakke be lofte als ten aanzien van de loon- en inkomstenbelasting. De rege ring heeft slechts gezegd te zullen overwegen of het verantwoord is voor het einde van het jaar een datum te noemen. Een andere verlaging wordt mmid- De defensie-uitgave zullen, nu er L. 7- L., 1-nH.I fllir* dels wel verwacht, nl. een belasting verlichting voor de gehuwde werken de vrouw. Deze zaak die voor de schatkist aanzienlijk minder kost baar is, en die allang in voorberei ding is, betreft een technisch bijzon der lastige materie. Aanvankelijk was ze ondergebracht bij de algeme ne herziening van inkomstenbelas ting, maar er is in het laatste half jaar van vele kanten aangedrongen hem uit dit complex tc lichten. Een groter aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten zou zeer welkom zijn op de huidige krappe arbeidsmarkt. Zelfs het dagblad „Trouw", dat in het algemeen weinig enthousiast is voor het buitenshuis werken van ge huwde vrouwen, heeft zeer onlangs bij de geestverwante munster Zijl stra aangedrongen op een spoedige regeiing van deze kwestie. De moeilijkheden van minister Zijlstra komen voorts mede voort uit het feit. dat een aantal uitgaven weer hoger zal worden dan in het thans lopende jaar. Voorop staan de defensie-uitga ven. die in verband met het wegval len van Amerikaanse militaire steun in de komende jaren 200 a 250 mil joen per jaar omhoog zullen gaan. In de Miljoenennota van het vorig jaar werd verwacht, dat de militaire kasuitgaven ill 19G2 gelijk zouden zijn aan het defensieplafond en alles bijeen (enkele aanvullende posten meegerekend) ongeveer 1913 miljoen zouden bedragen. Advertentie t.M J (Van onze sociaai-econ. redactie) Met ingang van 1 september Jongstleden is een nieuwe sa- larisregeling voor jeugdig ad ministratief personeel (van 15 tot en met 20 jaar) in werking getreden. Het College van Rijksoeimaaeiaars heeft deze regeling vastgesteld nadat besprekingen tussen de centrale werk geversorganisaties en de bonden van handels- en kantoorpersoneel met tot een bevredigend resultaat hadden ge- le.d. De werkgeve.s waren namelijk met bereid aan de eisen tan de vakorga nisaties tegemoet te komen, hoewel :n feite, vooral in. het westen van het land. salarissen worden betaald, die ver boven de van 1957 dateiende lege- kng uitgaan. De nieuwe salarisbedragen blijven nog aanzienlijk achter bij hetgeen de v-korgasösaties noodzakelijk achten. ie opzet van de legeling is echter veranderd, hetgeen in vakbondskrin gen als een belangrijke verbetering wordt beschouwd. De bonden hebben nu de vrijheid gekregen om per bedrijfstak of on derneming m.o.'s voor de jeugdige kantoorbedienden af te sluiten met hogere salarissen dan in de nieuwe regeling zijn vermeld. De door het college voorgeschreven salarissen zul len slechts gelden wanneer er geen e.a.o. of bindende loonregeling van kracht is. In het kader van het gemeen schappelijk Frans-Amerikaans pro gramma voor ruimte-onderzoek is woensdag vanaf Wallops Islands, in de Amerikaanse staat Virginia, een viertraps-proefraket gelanceerd (Van een uu/.a vaoiagiieveis» Het 16-jarige meisje Bertha J. Hoe vers is op SS augustus weggelopen uit een Apeldoorns kinderhuis, waar zij door haar voogdijvereniging was geplaatst. Zij Is nadien nog in Apel doorn gezien. Het meisjs is 1.65 meter lang, ge zet, heeft blond haar, lichtblauwe ogen. draagt paarse rok en blouse, korenblauw wmfhnck en lage bruine schoenen. Een ieder, die inlichtingen kan verstrekken over het. verdwenen meisje, word* erzocht zich in ver binding te - ''|«*n met het politiebu reau in Ar .room, afdeling kinder politie. nog een verhoging bovenop komt, dus stellig de twee miljard overschrijden, waarbij dan geen rekening Is gehou den met mogelijke extra-uitgaven in verband met de huidige internatio nale toestand (bv. als gevolg van het intrekken van kort verlof dat thans in overweging is) Voorts moet gerekend arden met hogere onderwijsuitgaven en met nieuwe uitgavenverhogingen voor verkeer en waterstaat. De steun aan de landbouw zal waarschijnlijk dit jaar vrij wat meer geld kosten dan in 1960. Hoe het ver loop in het komende jaar zal zyn, is uiteraard niet tc voorspellen, maas- men zal gezien de huidige toestand van de afzetmarkten eerder op 'n verzwaring van de last dan op een verlichting moeten rekenen. Minister De Pous heeft kortgeleden een warm pleidooi gevoerd voor het verlenen van meer hulp aan onder ontwikkelde gebieden. Wanneer hij dat in dc ministerraad even klem mend heeft gedaan, is het waar schijnlijk, dat ook die post omhoog moet. Ten slotte staat achter de vraag, wat de veelomstreden nieuwe kin derbijslag straks aan de schatkist zal kosten (bijdrage uit de algemene middelen? En. hoeveel?» nog een groot vraagteken. Intussen stromen de belastingont vangsten binnen. De opbrengst van dc door het rijk geheven belastingen, die in dc Miljoenennota op 9973 mil joen werd geraamd, (70® miljoen ho ger dan in 1960) zal in feite dit jaar de tien miljard waarschijnlijk niet onaanzienlijk overtreffen, zeker nu de belastingverlaging op 1 juli niet is doorgegaan. De belastingraming voor het ko mende jaar is veel moeilijker te maken, maar zelfs als het natio nale inkomen nog weer aanzienlijk zou stijgen, en dus ook de belas tinginkomsten ruimer vloeien, kan minister Zijlstra slechts ecu deei van de inkomsten voor extra-uit- gaven gebruiken, omdat hij nu eenmaal in de hoogconjuctuur een zeker remmend effect, van de be groting op de nationale economie wil bewerkstelligen. Alles bijeen zit de minister dus m een vrij moeilijk parket. Hij moer met onaanzienlijke uitgavenverho gingen financieren, moet tegelijk een verlaging van de loon- en inkom stenbelasting toestaan en mag het geld, dat hij als gevolg van de hoog conjuctuur meer ontvangt, niet vol ledig uitgeven, wil hij aan zijn eigen economische theorie trouw blyven. Zo bezien is het zelfs rüet uitge sloten dat de minister behalve met prettige dingen m de begroting (het eindelijk noemen van een datum van ingang van de loon- en inkomsten belasting, belastingverlichting voor de gehuwde vrouw) ook met onaan gename verrassingen zou komen, en met name in de vorm van een ver hoging van enkele andere belastin gen. Het zou echter zeker voor deze regering al bijzonder moeilijk zijn te komen met voorstellen ia die richting, die zozeer mgaan te gen wat bij de verkiezingen is be loofd. De regering heeft tot nu toe toch al niet anders gedaan dan belastingen verhogen en zelfs niet zuinig ook. Hoe de minister zich uit dit parket, waar hij zich overigens door onvoldoende conjunctuurbe- heeising zelf ingewerkt heeft, zai weten te redden, zal de Miljoe nennota dir-sdag leren. (Van een onzer verslaggevers» De moeilijkheden rond de Griekse ingenieur M. Raptis. door de Amster damse rechtbank wegens het plegen van delicten op het politieke vlak ge vonnist, schijnen te zijn opgelost. Bespiekingen tukten de hoogste autoriteiten en Raptis' juridisch ad viseur mi-, Cammelbeeck hebben ertoe geleid, dat de Gnek na zijn vrij lating per aanstaande vrijdag eni ge tijd als ongewenste vieemdeimg gedetineerd zal blijven. Vervolgens zal hij op de Griekse papieren waar over hij beschikt, ons land verlaten. Ten langen leste hoopt tg, Raptis te belanden in het Afrikaanse land. dat inmiddels heeft toegezegd hem toe te laten. Zoals Smekend, overtrad Sr Raptis de bepalingen van het Nederlandse wetboek van strafrecht tijdens zijn activiteiten ten behoeve van de Alge rijnse opstandelingen. TToe zal het met de herziening van het kinderstrafrecht ln de Eerste Kamer gaan? De par lementaire redacteur van 't Lim burgs Dagblad zet zijn lezers de ze vraag voor. Het ontwerp is door de Tweede Kamer aanvaard. Maar bij die gelegenheid hebben de socialisten en de liberalen 'handig gebruik gemaakt' van de afwezigheid van een aantal af gevaardigden van de confessio nele partijen. Zij hebben per amendement de mogelijkheid in de wet neergelegd gekregen, dat ook de humanisten tot de gees telijke verzorging in de tucht scholen worden toegelaten. En nu is de vraag of de Eerste Kamer het zo gewijzigde wetsont- 'werp zal aanvaarden. De KVP- senatoren staan volgens de par lementaire redacteur van het Limburgs Dagblad voor een bij zonder moeilijk besluit. Want het wetsontwerp biedt zoveel goeds, dat verwerping van het toelaten van humanisten tot geestelijke verzorging veel zou lijken op het weggooien van het kind met het badwater. Maar aan de andere kant gaat het om een precedent. Want ook al zou men de opmars van het humanisme toch niet kunnen te genhouden, is het de vraag of men op dit punt nu al moet wij ken. (Tegen deze manier van stellen hebben wij groot bezwaar. Het gaat immers bij kwesties als deze helemaal niet om het opdrin gen, van het humanisme. Het gaat bij gevangenen en - heel anders - in werkkampen en in het leger om die ene vraag; zal ieder gees telijke verzorging kunnen ont vangen vanwege zijn eigen ge- loofs of levensovertuiging of niet. Het gaat om rechtsgelijk heid. Voor die rechtsgelijkheid is de overheid verantwoordelijk. De opvatting dat de overheid gebruik zou mogen maken van haar macht om opmarsen van geestelijke stromingen te bevor deren of tegen te houden zodra zij mensen in een bepaald ver band of bepaald regime samen brengt, is onjuist. Het hele den ken in opmarsen is in dit ver band misplaatst. Die opvatting vergiftigt de verhoudingen in Ne derland. 0ver het sociaal-economische programma, dat de Christe- lijk-Historische Unie deze week heeft gepubliceerd, schrijft De Tijd tk.v.p.): 'in het program worden nogal vergaande eisen ge steld op het gebied van de be lastingen.' en 'Een vooruitstre vend karakter draagt ook de pas sage over de hulp aan onderont wikkelde landen.' Daarentegen schrijft het Han delsblad naar aanleiding van het zelfde program en van de neiging van de CHU om niet verder te gaan dan te registreren wat min of meer algemeen wordt aan vaard; 'Het is jammer, dat het woord 'conservatief' in Neder land ten onrechte zo belast is, de CHU zou zich anders met ere Conservatieve Partij mogen noe men.' Aan de spraakverwarring over 'conservatief' en 'vooruitstre vend' is blijkbaar nog geen eind gekomen. Wij houden het voorlo pig maar op de karakteristiek, die wij zelf hebben gegeven; "De formuleringen zijn zodanig ge kozen, dat de CHU in een con crete situatie aile kanten uitkan.' Dat is trouwens al lang besten dige praktijk in CHU-kringen. Aercfftirse i..u. Het thuisfront wil het recht ver werven om 'raadslieden* aan te stel len in het lexer, bij de luchtmacht en op de vloot. De actie zal duren tot omstreeks de jaarwisseling, waarna le minister en de kamerrracties op de hoogte gesteld zullen worden van de resultaten. Ter inleiding wordt donderdag 21 september een openbare vergadering gehouden in Amïeitia in Den Haag, waar prof. mr. P. J. Oud. dr. J. F... van Praag en prof. B. Schaper het woord zullen voeren. Dertigduizend jongens die in mili taire dienst zyn, er binvnkort m moeten of .er.net uit ziln, ,ieen oproep niet ae vraag or zy willen la ten weten wat hun opinie over behoefte aan humanistische geeste lijke verzorging m diensttijd. 'Naast humanistisch gezinde fa milies hebben wij ook veel buitenker kelijken aangeschreven. Wij zijn er vast van overtuigd dat juist deze groep geestelijke verzorging behoeft. Zij voelt zich niet thuis bij aalmoeze niers en legerpredikanten en bemoeit zich dus nergens mee. Wij Zien het als onze taak deze lacune te vullen.' Dit heeft directeur H. J. J. Lips van het vormingscentrum te Drieber gen van het Humanistisch Thuisfront gisteren tijdens een persconferentie te Amsterdam meegedeeld. Het plan voor deze actie is pas bij het Humanistisch Thuisfront ge rijpt. toen bleek dat de regering niet de noodzaak ran een en ander in wil de zien. De minister van Defensie verklaarde op vragen uit de Kamer, dat hem, nadat hU vier militairen ernaar had gevraagd, van deze be- hoefte niets was gebleken. i Di'n. A. R. Vermeer, voorzitter van het Humanistisch Thuisfront, stelde, dat het thuisfront sinds zijn oprich ting in 19-18. steeds door dc regering •'dé ln 7,yri activiteiten was beperkt. 'Gelukkig wordt dat langzamer hand wat beter.' zo vertelde hij. Mochten wij in de eerste jaren in ons vormingscentrum slechts 12 bijeen komsten per jaar organiseren, nu mo gen we er per jaar 3000 militairen ontvangen. Dat aantal zullen we dit ,iaa- zeker halen. We! een bewijs dus, dal er animo voor is." Een ander object van het Huma nistisch Thuisfront vormen de mili taire tehuizen, waarvan het er nog slechts vier bezit. Ook hier hoopt men spoedig verbetering in te brengen. Met' klem wees men er gisteren op. dat het niet de bedoeling van al deze activiteiten is, humanisten te 'kweken'. Het Thuisfront rekent eiop, ge noeg kader te hebben, om bij een succesvolle actie geestelyke verzorgers in een of meer kazernes aan te kun nen stellen. Op een vraag, «elke resultaten men van de actie verwacht, antwoordde de heer Lips: 'Wij rijn met duizend handtekeningen al ruimschoots te vreden. hoewel het ons helemaal uiet zal verbazen als het er veel meer zul len zyn.'

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1