'O pvoeding en politietoezicht moeten voetgangersregeling tot succes maken Ilollandia verwacht dat infiltranten uit honger het opgeven Ctwm Werkgevers ombuiging vragen minister emigratiebeleid m ZONDER COMMENTAAR Belgische student dodelijk verongelukt m Immigrant van vervalsing verdacht Kousenoorlog op komst? Eer Onduldbaar HET VBIJE VOLK - DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 PAGINA Man vergrijpt zich aan 5-jarig meisje Nog in studie .Verlichting Lunch bij de Gaulle Arbeider omgekomen 97 35* 12.50* (Van een onzer verslaggevers) Een maatregel die de ANWB in 1958 al voorstelde nadat af gevaardigden naar een internationale verkeersleergang hj Kopenhagen hadden gezi enhoe goed de regeling in Denemar ken werkte, treedt 1 november in ons land in werking: al het rijdend verkeer zal moeten stoppen wanneer een voetganger een zebrapad gebruikt om over te steken. Zal Nederland 1 november materieel gereed zijn om de nieuwe regeling tot een succes te maken? Zullen de weggebruikers vol doende discipline en genoeg gevoel voor samenspel hebben om het leven van de voetgangers-op-het-zebrapad te kunnen be schermen? Twee vragen waarop het antwoord beslissend is voor de levens van miljoenen Nederlanders. De Nederlandse immigrant IV. C. van der T. is maandag voor een rechtbank in Sydney verschenen op besehuldiging aanspraken op verze keringen te hebben vervalst. De openbare aanklager verklaarde dat dertig tegen Van der T. inge brachte beschuldigingen, die betrek king hebben op een bedrag van in totaal 2000 Australische ponden, na der onderzocht worden. Het proces is verdaagd tot 28 sep tember. In een tuinvijver in Hoog-Soeren is een zestien maanden oud meisje, Aaltje Peters, verdronken. In een on bewaakt ogenblik moet het kind spe lend in de vijver terecht zijn geko men. /.'o een zeora beslist nis! gebruikt wordenHard hollend oversteken is altijd jout: de mo gelijkheid fan een val is groter, er is bovendien geen tijd voor aandacht voor tiet verkeer. En ten statte: tcaaram naast de zebra, als die er nu apart voor de voetgangers (jong en oud) de voegtgangers /jong en end) zullen nog veel moeten Ieren. VJ De Apeldoornse politie heeft de 36-javige fabrieksarbeider F. van Z. uit Apeldoorn aangehouden, die ervan wordt verdacht zich te hebben ver grepen aan een vijfjarig meisje, s Hij lokte het kind meer naar een schuurtje. Een vriendje van het meisje zag dit en alarmeerde de ouders. De man heeft bekend en is inge sloten. HOLLANDIA (AF) In Hollandia verwacht men, dat de Indonesische infiltranten, die thans bet gebied bü Sorong nog onveilig maken spoedig door honger gedwongen te voorschijn zullen komen. Hoe groot hun aantal Is kan nog niet worden vastgesteld. Zoals bekend zijn er tot nu toe zestien gevangen genomen en twee gedood. De actie is tegen de infiltranten werd ingezet, nadat het dorpshoofd van Kasaman de politie had gewaar schuwd, dat de Indonesiërs bevol- kingstuinen hadden geplunderd. On danks de vrij zware bewapening, waarover de infiltranten beschik ken luchtgekoelae mitrailleurs en mortieren schijnt hun militaire bekwaamheid gering. Een helikopterdienst op liet. vlieg veld Klamono is tijdelijk gestaakt in verband met het gevaar van beschie ting. De toestand onder de Papoea- bevolking in Sorong en Remu is vrij rustig. Wel zijn de Papoea's zeer ge beten op de infiltranten. Hun antipathie richt zich ook te gen de in Sorong wonende Indone siërs, die al tientallen jaren in gou vernementsdienst werken, De Pa poea's verspreiden pamfletten, waar in zij de Indonesiërs aanraden snel te vertrekken. Het ministerie van Binnenlandse Zaken in Den Haag heeft medege deeld dat 650 Indonesiërs, die iet voor kort werkzaam waren bij de NNGPM, de Nederandse oliemaat schappij te Sorong, op 2 augustus via (Van een onzer verslaggevers) Rondom de verkoop van dames kousen dreigt een flinke deining te ontstaan. Juist op het ogenblik waar op de Nederlandse kousenindustrie gereed was een. scherpe concurrentie te beginnen met de ingevoerde Itali aanse kousen, heeft een Duitse fabri kant zich op de Nederlandse markt geworpen. Het zwaarste geschut in deze strijd zijn de prijzen. In vak kringen wordt op het ogenblik reeds van een dreigende "kousenoorlog' ge sproken. De Italiaanse kousen, die reeds ge ruime tijd in Nederland worden ver kocht, zijn vrij laag in prijs. De Nederlandse fabrikanten, die zich veel méér bezig hielden met de ver- toop van 'merk-kousen', hadden daar aog geen onoverkomelijke last van. Zjj troffen echter wel voorberei dingen om de strijd met de Italianen ;e beginnen door de produktie van foedkopere kousen. Volgens Textilia, het weekblad voor Detailhandel in Textiel, Confectie, Modeartikelen en Woningtextiel, Is iu een Duitse fabrikant, die de rrootste kousen-producent ter wereld ichijnt te zijn, met een enorme carn- yagne in ons land begonnen. De prij- len van deze kousen liggen op het xsll van de Italiaanse kousen. De Duitse kousen worden echter ais nerkarükel verkocht. Singapore naar Indonesië zijn geëmi greerd. De gezinshoofden van deze repa trianten zijn ontslagen omdat de maatschappij haar werkzaamhe den heeft moeten inkrimpen als gevolg van e verminderde olietoe voer. Eind dezer maand zullen nog twee groepen via Singapore naar Indone sië terugkeren. Volgens berichten uit Djakarta zou een woordvoerder van de groep in Djakarta hebben gezegd, uit Nieuw-Guinea te zijn gevlucht om dat. de Nederlandse onderdrukking niet langer te verdragen was. De webbeheerders doen hun best voor 1 november gereed te zijn met de voorzieningen. Zij zijn daarbij gestimuleerd doof ren uniek feit in de geschiedenis Tan de verkeerswetgeving. Voor het eersl in de historie heeft de minister var Verkeer en Waterstaat de wet later volgen door richtlijnen (geen voor schriften, want dat staat de antomo- inie van de gemeentelijke en provin ciale wegbeheerder niet toet voor df praktische uitvoering. De minister Ion zich bij die richtlijnen gesteund weten door een memorandum, dat dc ANWB over dit onderwerp heeft sa mengesteld. Zebra-paden zonder knipperbol bin nen de bebouwde kom, zebra-paden r.t&t knipperbol buiten de bebouwde kom. Zo staat het in de nieuwe re geling. Dat betekent, dat zebra-pa den voor wielrijders, zoals men die r.u nog wel vooral buiten bebouwde kommen kan aantreffen, moeten ver dwijnen wü er geen verwarring ont staan. Aanbevo'.en wordt deze fietsers oversteekplaatsen voortaan aan te geven door twee evenwijdig, lopende rijen witte blokken. Dit kan gemak kelijk worden gerealiseerd door ub. het bestaande /ebra-pad voor wiel rijders het middenstuk van de witte stroken weg te nemen. Financieel r.iet zwaarwegend, constructief mak kelijk uit te voeren. Het laat zich aanzien dat deze operatie in het ge hele land op tijd gereed zal zijn. De nieuwe zebra-paden voor de voetgangers zullen voornamelijk de al beslaande oversteekplaatsen! al of niet met knipperbol» zijn. Over de ligging bestaat langzamerhand we- een uitgesproken standpunt, dat vrij algemeen wordt gevolgd. j Veel ingewikkelder ligt het met de I materiaalkeuze, waarbij iedere weg beheerder baas op eigen terrein is. Nationaal en internationaal is men nog lang niet uitgestudeerd over dit onderwerp. Tekenend voorbeeld: be: Engelse laboratorium voor verkeers veiligheid! dat in 1943 reeds de zebra- I markering als het beste patroon aanwees», kwam twee jaar geleden In een rapport tot de uitspraak dat hei wit in de zebra spiegelend moei zijn. j wil het wit blijven én deelde verder mee dat- verdere onderzoekingen op i dit terrein gedaan zouden moeten worden. Deze uitspraak, waarvan de juist heid moeilijk kan worden bestreden, stelt de wegconstrueteuis voor de moeilijkheid dat spiegelend wit te vens slipgevaarlijk kan zijn. Het Is begrijpelijk dat de wegbeheerder wei nig verweten kan worden, wanneer deskundigen nog niet tot een defini tieve uitspraak over de materiaal keuze kunnen komen. Niettemin zijn er al een paar prin cipes die beslist niet moeten worden overtreden, wil men de zebra zo zichtbaar moeeliik maken Zichtbaar ook wanneer de combinatie van re gen. duisternis en een slechte straat verlichting de meest ongunstige om standigheden schept. Een van die principes is, da( de zwarte en witte stroken niet van het zelfde materiaal mogen zijn. De ver schillende stroken moeten elk op een eigen manier het licht weerkaatsen, wil de zebra zichtbaar blijven onder alle omstandigheden. In het alge meen hebben de wegbeheerders deze les goed geleerd. Er zijn nog maar weinig zebra-paden, die op het punt van de materiaalkeuze geheel onder de maat. blijven. Niettemin zou het voor ieder wegbeheerder toch nog a-el de moeite lonen bij regen en duisternis de markering van zijn ze bra-paden te controleren. Op enkele uitzonderingen na staat het er op het punt van ligging en materiaalkeuze, dus niet ongunstig voor met de zebra-paden. Wel niet uitgesproken slecht, maar zeker veel minder goed is het met de verlich ting van de oversteekplaatsen. Ver- lichtigsmensen denken allereerst in E"it door regen donker wegdek, witte stroken in de zebra, die hun helderheid hebben verloren. De zichtbaarheid van de over steekplaats vermindert, het ge vaar voor de voetganger neemt toe. Lei ook op dc fietsers, die zich op deze joto tussen de. voet gangers door leringen. Twee ge varen bij rif uitvoering rmi de nieuwe regeling zijn hier duide lijk gedemonstreerd. Zorg van de wegbeheerder voor de zebra, op voeding van dc weggebruikers zul len de' risico's moeten wegnemen- soneei dat succes in de weg staan? Een bange vraag. En dan is er tenslotte de voet- lo-rnrssmcuscu ucimvu ,u ganger zelf. De EMOTIONELE die Watts. Volts en kabels. Pas later, of zichi jarenlang bedreigd en»opgc,jaagd soms nog helemaal niet, zien ze het heeft gevoeld («'midden van pet sn .1- Advertentie l.M. wegbeeld. Een goed licht op het zebra-pad (de lichtbron dus boven de over steekplaats) is levensgevaarlijk voor de voetganger. Lopend tegen een donkere achtergrond is hij onzicht baar voor de naderende automobilist. Lantaarns voor en achter de zebra zijn beter, maar 'moeilijker te ver kopen'. omdat het enkele lichtbron nen meer betekent en omdat boven dien de oversteekplaats dan minder V 1 verlicht lijkt 'e zijn. Dit alles heeft tot gevolg, dat de schattingen oplopen tot 30 pet, wan neer er gesproken wordt over het aantal zebra-paden dat op het punt van de verlichting de normen niet haalt. Het is te verwachten dat op 1 november op dit put nog weinig ver beterd zal zijn, al was het alleen maar om de financiële consequen ties. Feilen r''-n r- rlu- <i'>r «og op materieel gebied, maar ze zijn niet zo verontrustend.dat men op dit punt een debacle van de nieuwe voetgan gersregeling moet verwachten. De weggebruiker zal het beslissende woord spreken. Van hem hangt het antwoord op de tweede vraag af: zal er genoeg discipline en genoeg gevoel voor samenspel zijn? Laten we met een gunstig aspect beginnen. Het gemotoriseerd ver keer. zo stellen verkeersdesktindigen vast, toont de laatste jaren meer en meer een neiging tot samenspel met de voetganger. Opvallend is zelfs, dat vele gemotoriseerde weggebrui kers zich de laatste twee maanden al spontaan aan de regels houden, die pas 1 november wettelijke kracht zullen hebben. Dat is een gunstig te ken. De grootste moeilijkheden, na de ervaringen met de knipperboüen, zijn te verwachten van fietsers en bromfietsers. In Denemarken is in dertijd gezegd dat een - zeer streng policie-toezicht de basis is geweest voor het succes, dat de voetgangers- regeling in dat land is geworden. Het is duidelijk, dat ook in Neder land strenge controle, vooral in de beginperiode, nodig is om een vol ledig succes te garanderen. Maar zal dan niet het tekort aan colitie-ner- verkeer, maar van vandaag op morgen 'om precies te zijn van 31 oktober op 1 november) heerser" op ieder zebra-pad is geworden en dat bijna tergend op slechts enkele meters of nog minder voor de wielen van een auto wil demonstreren. De (VAAK BEJAARDE) "ONDESKUN DIGE'. die niet opgegroeid is met waarden als remweg op droog weg dek. remweg op nat wegdek, reactie snelheid. De 'ONGESCHOOLDE', die niet bij licht en donker snelheid heeft leren schatten. Zij missen de kennis om op het juiste ogenblik van oversteken te kiezen. Er zijn lofwaardige initiatieven ge weest in Nederland. In Rotterdam en Haarlem o.a. zijn verkeerscursussen voor bejaarden georganiseerd door de politie. In Den Haag deed de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Voetgangers het. Maar met de nieuwe regeling op komst zuilen deze cursussen in het hele land nodig zijn. Maar één maand Het (stevig gesubsidieerde) Ver bond voor Veilig Verkeer is deze opvoedingstaak toegewezen. Vandaag za! het zijn plannen bekend maken. Wat dan uit de bus komt. lijkt ons in overwegende mats beslissend te zijn voor het succes van de nieuwe regeling en dus voor het leven van de voetgargc'. Dat het Verbond nog maar nauwe lijks een maand heeft om de 'op voeding' te voltooien, is een be nauwend idee. Het lijkt onmogelijk in één maand een volk van vaak onge disciplineerde fietsers en bromfiet sers. van ook vaak nog gewetenloze automobilisten en motorrijders, van veelal ondeskundige voetgangers in ten maand rijp ter maken voor een regeling ais 1 november van kracht wordt. Met massa-voorlichting via tele- »isie, radio, huis-aan-huis-versprel- Sing van folders en woorden van be sinning komt men er niet dit keer. Een stuk 'persoonlijke zorg en na* -.org' zal nodig zijn om de voetganger aa 1 november veilig over de zebra te lalen gaan. Deze week zuilen we neten, hoe het Verbond voor Veilig Verkeer dat denkt te doen. In zijn banden ligt. om met een van de ar- fiehes van het Verbond te spreken, bet leven van and'ren.' In deze rubriek vermeldt Het Vrue Volk tonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Het menu van de lunch (tijdens hei koninklijk bliksembezoek aan Pa rijs Red. HVVl is strikt geheim gehouden omdat het hier een privé- bezoek gold. De Telegraaf, 21 september Dc lunch bestond uit: pasteitjes ge vuld met ganzelever uit de Périgord; zeebaars gestoofd in chablissaus: ge braden parelhoen met aardappeiwa- feltjes en pêche melba. Hierbij werd gedronken Corton Charlemagne 1955, Romaiiée St. Vivant en champagne Dom Perignon 1949. Algemeen Dagblad, 21 sept. De Nigerian Airways heeft bij de Fokkerfabrieken vijf F 27 Friend ships besteld met een optie op nog twee machines. De Friendships zijn bestemd voor het vervoer van veertig passagiers ieder. Voor zevenenzestig maatschappijen in 23 landen heeft Fokker nu 196 Friendships geleverd. Er zijn 110 be steld. Advertentie l.M. (Van een onzer verslaggevers) De vier werkgeversverbonden, het Centraal Sociaal Werkge vers Verbond, de Algemene, -rooms-katholieke en protestants- christelijke verbonden hebben bij minister Veldkamp aange drongen op 'ombuiging' van het emigratiebeleid. In plaats van het actieve emigratiebeleid. waarbij de rege ring de emigranten geldelijk steunt, wensen 7.ij een algemeen migratiebeleid. Het Engelse militaire kamp in Hoek van Holland, In de afgelopen 16 jaar 'doorgangshuis' voor 7 mil joen militairen op weg naar Duits land of Groot-Brittannië, is maan dag officieel gesloten. Het Britse militaire vervoer van en naar Duitsland gaat voortaan namelijk uitsluitend per vliegtuig. Des morgens was er in het kamp een militaire parade, des middags marcheerde de band van het Vork en Lancaster-regiment door de Hoek en des avonds werd het laatste troepenschip, de Empire Parkeston, uitgeleide gedaan. De kapitein van het schip, W. G. .James, bood de scheepsbe! aan het Britse Rijnleger aan. Generaal- majoor R. Grant nam op de kade het geschenk in ontvangst. Honderden Hoekenaren wuifden daarna de Empire Parkeston na. Hierbij denken de werkgeversver bonden voornamelijk aan de Terplaat sing van werknemers binnen Europa en met name binnen de Europese Economische Gemeenschap. De verbonden zijn van mening dat er nog wel conjunctuurschommelin gen in de werkgelegenheid kunnen optreden, maar dat hei tekort aan arbeidskrachten, dat- al een reeks van jaren bestaat, zich in versterkte mate zal voortzetten en zijn oorzaak vindt in de structuur (opbouw) vwn de Europese samenleving. De werkgeversverbonden zjin van oordeel dat de vrijheid om te emigre ren moet worden gehandhaafd, maar ilit betekent niet dat de overheid hierbü financiële steun moet bieden. Alleen in bepaalde gevallen kan 'op grond van sociale en menselijke overwegingen een uitzondering worden gemaakt voor sommige categorieën van minderdraagkrach- tigen.' Op een persoonferentie waar de verbonden hun adres hebben toege licht, werd medegedeeld, dat de werk gevers. die aan het advies hebben meegewerkt dat de raad voor de emigratie aan de minister heeft uit gebracht. daarbij niet als vertegen woordigers van hun organisaties zijn opgetreden. De verbonden zijn verder van i.„- nlng, dat het terugroepen van 'spjji- emigranten' niet op hun weg ligt» Zij laten dit aan de afzonderlijke onder nemingen over. Er a(jn van on dementi ngszjjde «tappen ondernomen om geschoolde gehuwde CïrieKse am elders naar ons land te krijgen. De opleiding van ongeschoolde ongehuwde arbei ders van de Antillen is in o^vwe- Bing. Uit de cijfers die de werkgeversver bonden bij hun adres hebben over gelegd, blijkt dat. sinds 1946 377.000 Nederlanders niet subsidie zijn ge- emigreerd, waarvan 142.000 naar Ca nada en 112.000 naar Australië. ZWOLLE (ANP) De 42-jarige arbeider H. Spin uit Onno (gemeen te Steemvljkerwold.) is gisteren bij werkzaamheden onder Nijeveen door een rioolbuis die uit een takel schoot getroffen. Het slachtoffer, gehuwd, en vader van drie kinderen overleed ter plaatse. Die luxe, zuiver wollen kleutercoatje is natuur lijk een succes: leuke strookzakken, jasje met watcine gevoerd, capu chon met im. lamsvachc. En de prijs, deze vale erg mee. Leeft. 3 jaar Jm t Moderne moussbryl pullpolo, ook leverbaar met V-hals. Leeft. 6 jaar kl. st. p.m. KIEREN MAKEN DE MAN EN HUISMAN MAAKT DE KLEREN KORTE HOOGSTRAAT 1S 1« MIDDELLANDSTRAAT 98*100 WOLPHAERTSBOCHT 218-224 r\e mededelingen van de zijde iJ van de verzekeringsmaat schappij Brandaris zijn wel uiter mate vaag. Ze laten zeer belang rijke vragen over de positie van de verzekerden onbeantwoord en over het personeel wordt zelfs met geen woord gerept. Maar bij alle vaagheid is nu wel bevestigd wat wij .verleden week in deze kolom over deze zaak schreven. Com missarissen noch aandeelhouders met grote namen hebben een bla mage kunnen voorkomen. Aan de voorlichting en het toezicht heeft alles ontbroken. Deze Brandaris was geen vuurtoren, maar een vuurpijl. De mededeling in het commu niqué van maandag: 'In het af gelopen jaar en dit jaar zijn door onze maatschappij in het buiten land grote verliezen geleden.' staat wel in merkwaardige tegen 1 stelling tot de passage uit het Jaarverslag van de Maatschappij 'Nederland', die wij verleden week al signaleerden en waarin ver meld werd, dat het bedrijf van. Brandaris zich 'zeer bevredigend" ontwikkelde. Een nadere verkla ring hieromtrent zou niet onge wenst zijn. Jntussen hebben aandeelhouders van Brandaris stuk voor stuk grote, bekende maatschappijen in dit land getoond, dat eer teer is. Zij zijn bereid gebleken nog tien miljoen gulden te steken In het reeds ten ondergang ge doemde bedrijf, ten einde de schuldeisers nog een redelijke uitkering te kunnen geven. Wat dit reëel betekent, zal pas blijken als meer gegevens bekend zijn omtrent het voorgestelde akkoord. Maar in ieder geval blijkt wel, dat een goede naam in het be drijfsleven miljoenen waard is. Waarmee overigens beslist niet gezegd is, dat het overheidstoe zicht op het schadeverzekerings bedrijf, waar wij verleden week voor hebben gepleit, overbodig zou zijn. Integendeel, ook dat is duidelijk gebleken. TAit geldt te meer nu de voorzit- ter van de Unie van Schade verzekeraars, van welke represen tatieve organisatie men de gehele week geen enkel commentaar of advies kon krijgen, niet veel meer weet te zeggen dan ontstellend, jammer dat het zo gelopen is. Dit alles ondanks het feit, dat het in verzekeringskringen reeds lang een publiek geheim was, dat 'bij de Brandaris een te gemakke lijke acceptatie-politiek, waarbij te zware risico's tegen te lage premies in dekking zijn genomen' werd gevoerd. Ontstellend is het inderdaad en daarom wordt het tijd, dat er thans met spoed een toezicht komt, zoals het levensverzeke ringsbedrijf dat al bijna dertig jaar kent. Een aantal zgn. vrije boeren heeft maandag een grote ver keersopstopping en een aantal relletjes veroorzaakt in een poging hier Franse gewoonten van het barricaderen van wegen bij wijze van protestdemonstratie in te voeren. Aanleiding tot die demon stratie is de volkomen rechtmati ge verkoop van een stuk grond van de 'vrije' boerenleider Koe koek uit Bennekom. De 'vrije boeren' weigeren nl. aan hun verplichtingen jegens het Landbouwschap te voldoen. Zij betalen de heffing niet die zij krachtens volkomen normale, op democratische wijze tot stand ge komen regelingen verschuldigd zijn. Slechts enkelen zijn overi gens zo principieel, dat zij ook de voordelen die zij via het Land bouwschap kunnen behalen, af wijzen. De meesten accepteren die voordelen wel. Het is intussen goed op te mer ken, dat het lawaai dat deze boe ren maken, omgekeerd evenredig is aan hun aantal en betekenis. Deze vrije boeren maken nl. niet meer dan 2 a 3 percent van de totale boerenbevolking van ons land uit. Ze hebben tot nu toe via normale organisatorische we gen geen voet aan de grond kun nen krijgen. A F aar hoe dit ook zij, de nu toe» gepaste methoden zijn in Nederland onduldbaar. Dit is geen legitieme demonstratie meer. Natuurlijk hebben deze boeren het recht te trachten de wetten, van het land veranderd te krij gen. Maar niet op deze manier. Daartegen past alleen een vast beraden optreden van de over heid. Het feit dat van boerenzijde in deze relletjes is opgemerkt, dat Nederland een 'Ulbricht-staat' is, toont overigens wel aan. dat een aantal van de betrokkenen er geen flauw idee van heeft hoe het er in de wereld op dit moment werkelijk uit ziet. (Van een onzer verslaggevers) Maandagmiddag om half vier is de 18-jarige Belgische student Michel Massion, afkomstig uit Brussel, door een aanrijding met een zware tank auto in Overvecn om het leven geko men. De chauffeur, de 26-jarige C. K. uit Rotterdam, heeft vermoedelijk de student geen voorrang verleend. Deze werd aangereden en viel. De achter wielen van het zware voertuig gingen over hem heen. Hij was op slag dood. Gistermorgen is in Greup (ge meente Mjinsheerenland i de zeven tienjarige bromfietser L, van der Lin den uit Oud-Beijeriand in volle vaart tegen een vrachtauto gereden. Aan de gevolgen daarvan is hij gistermid dag in het Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam overleden. Gistermiddag is de twintigjarige bromfietser A. E. P. Schambart uit Luik (B.) op de onbewaakte overweg van het Demhorstlaantje in Twello, door een personentrein gegrepen. Hii was op slag dood. Gistermiddag is de 56-jarige ad judant-onderofficier B. C. Bolt uit Amersfoort, op het terrein van de Prins Bemhardkazerne in Amersfoort met zjjn bromfiets in botsing geko men met een militaire vrachtwagen. Met ernstige verwondingen werd de adjudant naar het ziekenhuis De Lichtenberg vervoerd en is daar in de loop van de middag overleden. Gisteravond is de 52-jarige Duitse douanebeambte X'. F. EL, door een hem achterop rijdende autobus aangereden en gedood.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2