Clubhuis opent in begin november eigen kantine Vlaardingse visser vangt reuzesnoeken Korfhaloogst dit weekeinde heel gering 134.70© Weinig kandidaten halen le zwarteb andexam Geanimeerd afscheid van L. W.A. van Twee moderne minstreels bij NIVON Jongen tegen ruit van kerk gevallen Aan A. Gille eremetaal in goud toegekend Joegoslaven in Alaardingen Verbroederen Él HET VRIJE VOLK DINSDAG 3 OKTOBER 1961 PAGINA 4 New Dellii-avond In het getouw Sint-Joris Doele krijgt de jeugd waarschijn lijk tinnen een maand al de beschikking over een kantine. Een kantine, compleet met bar, leestafel en juke-box. Comité „Opgeruimd staat netjes EUROTAX cbïedammers r elkaat I Huisvrouwen gaan op excursie in Zaandam Dubhel-ribsteek bretelbroekje Bij de zwartebandexamens in het Sportcentrum van Reinier Hulsker te Schiedam is gebleken hoe moeilijk het is om van vier -wedstrijden er drie te winnen van medekandidaten. voor alies wat uw radio en tv betreft Burgerlijke Stand rrar iEla modern Dorstige inbrekers nM Gevonden SVV-filmavond Mevrouw Toon en 25 jaar lerares Wisselkoersen De Hervormde Vrouwendienst- commissie in w«k 7 (Nieuwland) heelt reeds in juni van dit jaar het initiatief genomen om vooral de vrouwelijke leden van de Hervormde Kerk ter plaatse nader in te lichten omtrent do oecumenische beweging. Zij is daartoe gekomen mede ge zien het feit, dat het jaar 1961 het oecumenisch jaar wordt genoemd, waarin van 18 november tot 6 de cember 1961 in New Delhi (India) de Derde Assemblee van de Wereldraad van Kerken wordt gehouden. Het kwam de genoemde HVD-eommissie wenselijk voor juist nu daarover een nadere uiteenzetting te geven. Hoewel het initiatief dus van de HVD-commissie is uitgegaan, is daarna door deze commissie contact opgenomen met de plaatselijke Oecu menische Raad van Kerken, die hier bij ook is geïnteresseerd. Het gevoïg is geweest, dat de Schiedamse „New Delhi-avond" nu in samenwerking met deze raad is opgezet. In gemeenschappelijk overleg is besloten deze samenkomst vast te stellen op woensdag 11 oktober en wei in de benedenzaal van de Op- standingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan. Aanvang 20 uur. Als spreekster treedt op mej. dr. W. Timmermans te Zeist, secretaresse van de Landelijke Commissie van de Hervormde Vrouwendienst. Het clubhuis begint het nieuwe seizoen met meer nieuwigheden. De gymnastiekzaal of danszaal heeft een fris verfje gekregen cn liet maandblad van het clubhuis kreeg een nieuwe omslag. 75 Burgemeester mr. J. W. Peek zal woensdag 4 oktober in het raadhuis om 5 uur 's middags het comité „Opgeruimd staat netjes" installeren. Advertentie l.M «uevrouw De Rotte-Seinstra ont wierp er ten pittige afbeelding voor. In de komende dagen starten ook de verschillende werkgroepen in het clubhuis weer. De verbouwing van de oude op slagplaats van afgedankte meubelen, blikken, lappen, enz. tot kantine is nlg niet geheel voltooid, maar men hoopt het resultaat toch per 1 no vember te kunnen openstellen. De kantine is uitsluitend bestemd voor de werkende jeugd, van veer tien jaar af dus, en is geopend op alle door-de-weekse avonden van omstreeks 8 uur tot 10 uur en op zaterdag tot half elf. Een uitzonde ring vormt vrjjdag, als de kantine na kwart over acht tw beschikking van de ouders van clubhuisjongeren staat. Eer. van de grote aanwinsten, die in de kantine een plaats krijgen, is een juke-box. Er komen tafels en stoelen, waarvan zitjes worden ge maakt. Een paar gezellige rotanstoe- len krijgen een plekje dichtbij de leestafel. Een bar, waar de jeugd limonade en koffie kan drinken, zal niet ontbreken. Verschillende groepen gaan deze week van start. Zo ook een band- recordergroep, die onder leiding van Jan Levering gaat uitprobe ren, wat men met een dergelijk apparaat kan doen. Er bestaan plannen voor het opnemen van hoorspelen en dergelijke. Sportbeoefening komt weer voor op het programma en voor kindeven tot en met dertien jaar worden er zaterdagsavonds (stomme) films ver toond, Handenarbeid ontbreekt als vanouds niet op het clubhuispro gramma. De zomerkampen van het clubhuis waren een succes. Om herinneringen op te haien en om tegelijkertijd de kijkers vast warm te maken voor Op de agenda ::an deze weck ka men enige bijeenkomsten van poli tieke jongerenorganisaties voor en wellicht komt daar ook de bespre king nog eens aan de orde, die don derdagavond tijdens een jeugdge- mcenteraadsvergadering is gehouden. „Het heeft geen zin om door te wer ken op den oude manier", hebben de jongeren toen terecht geconcludeerd. Terecht, want de belangstelling voor deze vergaderingen is minimaal ook van de jeugdraadsleden zelf. terwijl de discussies meestal weinig interessant zyn. Dat kan men de verdedigers en aanvallers van de voorstellen niet verwijten. Het tekort ligt niet bij hen. want verschillende malen hebben zij duidelijk doen blij ken, dat zij hun mening met zorg hadden gevormd en dat zij de pre sentatie ervan uitvoerig hadden voorbereid. Neen, het tekort lag maar al te dikwijls in de voorstellen zelf, die gefingeerd zijn. Wat vinden we van een hotel aan de Beneluxweg, hoe denken we over "de bouw van een be jaardentehuis? Ook in de Rotter damse jeugdgemeenteraad worden algemene .onderwerpen wel aan de orde gesteld, maar op andere wijzen. Wij hoorden de bekende kinderrech ter prof. Hudig eens spreken over een onderwerp dat speciaal op haar terrein lag. Na afloop werd er geani meerd over gediscussieerd. Maar ook de politiek komt in Rot terdam aan bod, evenals in Gouda, waar wij de jeugdgemeenteraad „overbevolking" hoorden behandelen een onderwerp, dat aanleiding was tot vurige discussies. Het verdient, lijkt ons, ook voor de Schiedamse jeugdgemeenteraad aan beveling om de politiek er meer bij te halen. Dat zal de zaak stellig ver levendigen. al kan een inleiding over een gespecialiseerd onderwerp op zijn tijd ook leerzaam en animerend wer ken. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: North West Frontier. 2 uur. Saboteur. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Pygmalion, 2 en S.15 uur- Diversen: CHR. SOC. BELANGEN: Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragors van het Mohlllsatlcltruis. corJsctavaiad, 8 uur. Apotheek: Rembrandt, Rombrandtiaan 5. WOENSDAG Bioscopen MONOPOLE: North West Frontier, 2 uur. Saboteur. 7 en 9.15 uur. PASSAGE- Pygmalion, 2 en S.15 uur. Diversen: VOLKSOEBOUW: Alg. Ned. Bouw- bedrijfsbond. kinderfilm. 3 uur: y films voor oudere belangstellenden, g 8 uur. 5: WIJKCENTRUM: SVV Jeugdactie- g comité, fllmmiddag voor pupillen en Junioren. 4 uur. filmavond voor senioren. S uur. AMSTELP.RONJOVD. M. A. A. Th. Boender over PBO. 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Arjos, bij- eenkumat, 20 uur. Apotheek; X Rembrandt. Rembr&ndtlaan J, Jos de Lange Wcndeis en Robby van der Wal, die lonend en liftend, zingend en gitaar spelend als twee moderne vost reels door de wereld trokken, komen donderdagavond, in het Volksgebouw de leden van de afdeling Schiedam van het NIVON vertellen over hun belevenissen. Zij zagen 62 landen in vier wereld delen. zy maakten prachtige kleu renfilms en vertonen die ook in Schiedam. zy zingen en spelen bo vendien uit hun internationale re pertoire. Kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de adressen Rotterdamsedfjk 24c. Loeffstraat 107, Simon Stevinstraat 22b. Heemskerkstnfet 26 en Lek straat 72a. volgend jaar, zullen komende maand tijdens een speciale bijeenkomst fo to's en dia's van het kamp en de omgeving worden bekeken. Het is mogelijk dat de dans- avond van aanstaande zaterdag zal worden opgeluisterd door The Hurricanes Strings, de band, die onlangs in een concours als eerste eindigde en toen op de televisie te zien was. De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. van Huisvrouwen maakt don derdag 5 oktober een excursie naar Albert Heyn in Zaandam. Voor woensdag 11 oktober is een dia-viid- dag vastgesteld in de foyer van Mu sis Sacrum. De leden zullen er commentaar geven op kleurendia's die zij zelf in de vakantie hebben gemaakt. Maandagmiddag 23 oktober wordt in Maison Westhuis een zogenaamde Bingomiddag gehouden. De Schie damse huisvrouwen houden voorts weer een bridge-drive. Advertentie LM Wol versterkt met Perion. Vilt- en pluisvrij volgens ht.U.K.-patent. Keuze uit S kleuren .Makkelij k te was sen-moeilijk te slijten. 1-6 jaar Vanaf Ba» IS LET OP HET DELANA ETIKET I (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardingse hengelaar M. A. de Bruijn, v. d. Spiegelstraat 56b, heeft maandag een welbestede snipperdag genoten. Hij slaagde erin twee geweldige snoeken aan de haak te slaan en wat meer zegt op het droge te brengen. Hij werd daarbij geassisteerd door zijn buurman M. P. Roosekrans, waarmee hij 's ochtends om voor zeven uur al van huis was gegaan. De twee hengelaars hadden de hele morgen en een groot deel van de middag vrijwel geen succes. Toen, te gen drie uur, kreeg de heer De Bruyn beet. Het was in de Boonervliet op enkele honderden meters afstand van de rijksweg aan de Vlaardingse zij de. Na een felle strijd bracht de heer De Bruijn een snoek van ongeveer 85 centimeter, die twaalf pond woog, op het droge. De korfbaloogst is ditmaal gering geweest voor onze stad. De hevige regenval van zaterdag is er oorzaak van, dat de voor die dag vastgestelde wedstrijden geen doorgang hebben gevonden. Alleen Sehiedam en Succes zijn binnen de lijnen geweest, maar geen van beide hebben winst kunnen behalen. Een belangrijke troost is echter, dat beide teams heel prettig hebben gespeeld. Bij Schiedam-Gymnasiasten heeft de scheidsrechter bijna een telraam nodig gehad. Niet minder dan 24 maaï is de bal door de korf gegaan I en dat betekent gemiddeld elke vier 'minuten een doelpunt. De eindscore wees 1113 aan. Ds eerste helft was volledig voor Schiedam al moest eerst een vlot opgelopen 02-achterstand worden wegewerkt. Die taak namen F. Veer en J. v. d. Kooy op zich en binnen een kwartier zorgden D. Vermeulen, H. Verschoor en J. v. d. Tuuk (2x) er voor, dat de roodzwarten met 6—2 voorkwamen. Na 63 liet P. Wiemans 73 noteren gevolg door twee tegenpunten van de gasten. Mevr. Vermeulen bracht 85 op haar naam en met 86 werd er ge rust. In de tweede helft nam Gym nasiasten het initiatief over. Met drie punten kwam men met 39 voor, maar J. v. d, Tuuk kon weer gelijk maken (9—9). Hierop volgde weel een uitschieten van de Hagenaars cn Verscheidene judoka's hebben al drie, vier, ja zelfs vijf pogingen ge daan, om steeds maar weer, soms zelfs met dezelfde tegenstrevers het te proberen. Van de meer dan 50 kandidaten zyn voor le dan geslaagd: A. Stads, Ede; H. van Arnhem uit Arnhem en J. Wiggers uit Oldenzaal. W. Klink uit Vlaai-dingen mocht, hoe wel hy dit keer geen wedstrijd wist te winnen, in tegenstelling tot vorige malen, nu herexamen doen voor het nage-no-kate, en daarop werd, mede gezien de resultaten van vorige exa mens, ook aan hem de le dan uit gereikt. Deze tegemoetkoming werd hem verleend in verband met zyn emigratie naar Nienw-Zeeland. Voor 2e dan zijn geslaagdChr. de Korte uit Vlaardingen en P. van Es uit Eindhoven en aan H. J. van Ooyen uit Amersfoort werd do 3e dan verleend. Frans Klaasman, een pupil van Reinier Hulsker, startte direct goed en wist zUn eerste party te winnen, zyn tweede partij werd onbeslist, zijn derde party werd gewonnen, maar hoewel hij duideiyk de meerdere was in de vierde party wist hy geen waza arl of ippon te maken. Cor van Rooyen, eveneens een pu pil van Reinier Hulsker, heeft waar- schynlijk nu wel de weg gevonden: waren zyn eerste twee partyen nog onbeslist en verloor by zijn derde met een waza ari, in zyn vierde party wist hy een vo) punt te maken. de hierbij behaalde 912 voorsprong kon Schiedam niet meer inhalen. Wel verkleinden F. Veer en H. Verschoor de achterstand tot 1112, maar Gymnasiasten had het laatste woord (11—13). HPV heeft de 5—4-overwinning op Succes te danken aan feller spel en het wederom ontbreken van een speelster by de blauwwittere Ook in deze ontmoeting was de eerste helft voor onze stadgenoten. Direct na de uitworp liet mej. R. van Krogten 0— 1 aantekenen en na de gelijkmaker slaagde mej. H. Ouwendijk in het driemansvak er in de eerste helft met 13 in het voordeel van Succes i af te sluiten. In de verdediging kon dit vak het achter niet bijbenen en daardoor ging na de rust de voorsprong verloren, gevolgd door een 43 achterstand. Nadat mej. K. Eift de balans weer in evenwicht had gebracht (44) was nog van alles mogelijk. HPV speelde echter efficiënter en een ogenblik van paniek In de verdediging werd goed uitgebuit, (54). In de reste rende vijf minuten lukte het niet meer wijziging in deze stand te bren gen. Advertentie LM. Gehuwd: W C Hartog 29 en C J E de Bruin 20: L Wiesebron 26 en K Woord 21; B Brinkers 29 en K A A Ardon 24; A de Keijzer 24 en T M Roelfsema 21; T Nagel 21 en K Nijs 18: C L Snelders 28 en M H E van Wermeskerken 27: J Suttorp 25 en J van Meeteren 20; G van der Ree 22 en A van der Meer 19; O E Jung 24 en C van Gerven 20; A C van den Heuvel 20 en H van Velzen 21; P Q Lansbergen 23 en J P M Va- vier 20; J M H van der Valk 34 en E M J Zwaannenburg 29; C H Tet- tero 20 en A L M van Koetsveld 19: A Boerendonk 28 en C M E Scholte 28; G van den Hoek 28 en J C Klep- ke 21; H C Groen 25 en M J L Swartjes 21; J P van Opstal 25 en R M Kuiters 19. Ondertrouwd: M C van der Avoird 22 en J P M van Koetsveld 21; A Baard 22 cn J J Lobbezoo 21; P Florijn 22 en T A Breuker 17; J Giansdorp 33 en R Groen 43; H G P Minnen 20 en E M Visser 18; P G Immerzeel 25 en M T W van Arkel 24; G M Kleinjan 22 en J Jansson 21; J D van Klooster 27 en H M F Prein 22; M A Markus 22 en L T Alijk 22; H Overheul 23 en M J van den Hoek 21; T Sykuia, 29 en A A W Prenger 22; J J van Tilburg 27 en M L M Kerklaan 24; A van der Tuin 26 en W A Kleinherenbrink 26; G H Vlerboom 24 en C Huysmans 22; F P A M van der Zalm 29 en G A Vermeulen 25; C J de Zwart 18 en J M Hoenderkamp 20. Geboren: Helena A M. d v J P Kazenbroot en A M Putter; Leen- dert, z v A Krommenhoek en J H Esbach; Waltera J M, d v A D van Latenstein en J M Binkhorst; Adrla- nus B, z v J C Rodenberg en M J Hanseiman; Johannes, z v J Köne- mann en W Bons. Geboren: Roeland J. zn van C. M. van Tongeren en M. C. van den Boek; Hendrikus W. zn van W. van der Leiy en M. H. Wolthuis; Bastiaan- tje dr van A. van den Oever en B. Hartog; Hendricus zn van S, W. Ouwens en M. G. Hendriks. Overleden; C. G. van Dorp 82 jr wed van N. J." J. van de Water. 'Hij gooide weer in en ging een sjekkie staan draaien', vertelde de heer Roosekrans. 'Ik zeg: 'Daar gaat je weer!' Weer had een snoek toegehapt. Er volgde een strijd van een half uur met het zoetwatcrmonstcr. dat zich niet zomaar gewonnen gaf. 'Als je zoiets naar je toe ziet komen en hy neemt dan opeens weer een run fantastisch!' zegt de fortuinlijke vis ser. 'Op een gegeven ogenblik sprong hy zeker wel een meter uit het water.' Toen deze reus onder de snoeken eenmaal op de wal lag, bleek hij nog groter dan de eerste, namelijk 1,05 meter met een gewicht van achttien pond. Het moet vermakeiyk geweest zijn, om die twee hengelaars daar met hun buit te zien. Ze hebben staan dan sen van plezier en elkaar luidruchtig gelukgewenst. Er volgde toen nog een moeilijke tocht met de bus naar Vlaardingen, waarbü ze om de beurt de in een plastic zak gehulde glibberige mon sters droegen. Toen ze over de Van Hogendorplaan wandelden, ontsnapte de grootste, waar nog wat leven in zat, zelfs eventjes en moest van het Vlaardingse plaveisel worden ge raapt. Een andere moeilijkheid was om een winkei te vinden, waar men over een bascule beschikte. Dat vergde ook een zwerftocht. Voor deze vangst, die de droom van elke hengelaar vertegenwoordigt, gebruikte de heer De Bruijn helemaal geen bijzonder aas: een klein voorn tje van hooguit vijf centimeter lengte. De strijd met de snoeken heeft hy op sportieve wijze gestreden. Het snoer van zijn werphengel was heus geen kabeltouw, maar een vrijwel on zichtbaar 26/100 nyiondraadje In de deur van de Opstand ingskerk is een ruit ter waarde van ƒ125, remield. Dit gebeurde tijdens een stoeiparty van scholieren. De 12- jarige A. B. liep een hoofdwond op, die in de Dr. Noletstichting gehecht moest worden. i tMja bcvnjvt mi Mniet j* De Italiaanse communistische pers sprak over de opnamen voor de spektakelfilm Cleopatra in termen als 'rassenscheiding'. Deze foto weerlegt dat wel: Gloria Davidson brengt een beschermen de laag van zonnebrandolie aan op het donkere been van collega danser Charlie Meade. Ook het wakkere ballettroepje Heeft Het warm in de Romeinse najaars- j zon... Bij de firma Gaesbeek in de Kou- wenhovenstraat zyn in het weekend onbevoegden over een betonnen muur binnengedrongen. Er worden 20 fles jes limonade vermist. De heer L, W. A. van Kemenade, hoofdcommies op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis, heeft na een diensttijd van 47 jaar per 1 oktober de gemeentedienst met pensioen verlaten. Vrüdagmiddag nam het secretarie- personeel in een intieme bijeenkomst afscheid van deze sympathieke amb tenaar. De heer Van Kemenade werd daarbij toegesproken door de voor zitter van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, dc heer Alge- ra, die zijn woorden vergezeld deed gaan van een geschenk. Hij memo reerde. dat de heer Van Kemenade gedurende zijn hele loopbaan een trouw bondslid is geweest. Na het afscheid van de collega's kwamen nog vele belangstellenden dè heer Van Kemenade de hand druk ken. Hierbij bevonden zich het voltal lige college van B. en V/. (met uit zondering van mr. M. J. van Kinde- ien die verhinderd was), raadsleden, hoofden van dienst enzovoort. De re ceptie was buzonder geanimeerd. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9.00 12.30 uur en 2.00—6.00 uur: gestreept jasje. Te bevragen by de vindersspeel goed-auto, mevr. Barendswaard, Cort v. d. Lindeniaan 23; herenportemon nee met inhoud, zuster Pil, Rem- brandtlaan 114a; herenportemonnee met inhoud, J. Bezemer, Savornin Lohmanlaan 30; aktentas. Wester man, Rembrandtiaan 67b- aktentas »let inhoud. L. de Bruijn, Rotter- aamscdyk 251; portemonnee mot in houd. Korpei, Nw. Maasstraat 57b; aansteker, S. Groeneweg, Laurens Costerstraat 28a; ring met sleutels. C. Alblas, Rotterdamsedijk 247c; da mesjasje, C. Chatelain. Lange Sin gelstraat 39; mohair sjaal. A West- huis, Ouddorpsestraat 7b; meisjès- yest, v Steennis, Da Costastraat 40; theedoeken, F, Loenhout. Prof Treublaan 25; kinderjasje. B. Jan sen, Lysterbeslaan 28, Kethel; jon gensjasje, W. v. d. Water, Mgr. No- lenslaan 303; dames-polshorloge, J. M. v. Rij, v. Marumstraat 5a; bedrag aan geld, W. v. d. Water, Mgr. No- lenslaan 303; keukenkrukje, v. Steennis, Schaperlaan 62; boekje. J. Poiderdyk, Hargsingel 13, Kethel uzerdraad, Molenaar, Larentzlaan 49b. Advertentie l.M. ZUIDVHOLLA KD^C^'Ê iW B•»->*e V':U/A''m:L" De heer A. Gille, hoofdcommies ter gemeentesecretarie, herdacht gistere: het feit dat hij 40 jaar geleden werd aangesteld als ambtenaar van de ge meente Schiedam, eerst bij het ge meentelijk arbeidsbureau, vervolgens in 1927 bij de gemeentesecretarie, af deling bevolking. De jubilaris had nadrukkelijk ver zocht het Jubileum in kleine kring te midden van de collega's van zijn af deling te mogen vieren. Om 3 uur nam burgemeester Peek het woord, die wees op de grote verdiensten van de heer Gille voor zijn werk in de eerste plaats, maar ook voor het ker kelijke leven. Sinds vele jaren dient hy de Hervormde gemeente ais dia ken. De burgemeester deelde mee, dat de heer Gille was onderscheiden met de eremedaille in goud. verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De gemeenteseertaris, mr. N. J. Post, bood namens de ambtenaren van de afdeling een scheerapparaat aan. Namens de Chr. Bona van over heidspersoneel sprak mr. J. Knape. Tot slot kreeg ieder van de aanwe zigen gelegenheid de jubilaris, die vergezeld was van zijn vrouw en kin deren, geluk te wensen. Voor woensdag 4 oktobey heeft de contactcommissie van SVV een inte ressante sport-filmavond georgani seerd in de grote zaal van het Wijk centrum Nieuwland. Ditmaal werden er de volgende films vertoond; 'Voetbaltraining m Rusland', met commentaar van Jan Cottaar en de film 'Wereldkampioen schap voetbal 1958 in Stockholm". Kaarten zijn voor zover dc voorraad strekt aan de zaai verkrijgbaar. mrw. De heren Af. A. dc Bruijn. (rechts) en M. P. Roosekrans met de watermonsters die zij maandag i:i de Boonervliet hebben gevangen. Deze gewel- f) dige snoeken zijn inmiddels de hoofdschotel van. een smake lijke maaltijd geworden. Op 15 oktober herdenkt mevrouw C. H. Toonen-Elshof het feit, dat ze zich 25 jaar a ,ju 1 aan de opvoeding en het onderwys van de ulo-leerlim gen te Schiedam. Ze heeft zich altijd bijzonder enthousiast van haar taak gekweten. Haar tact en optimisme zijn spreekwoordelyk. Bijna de volle 25 jaren was zij verbonden aan de Mater Dei ulo-school te Schiedam. 2 OKTOBER Engels pond 10.15S10,164 Amerilc. dollar 3,603,61t<s Franse frank 73,4073,45 Belgische frank 7.24Ï—7,251 Zwitserse frank 83,41—83,46 Zweedse kroon 69,75—69.80 Duitse mark 90,24?-—90.294 Deense kroon 51.40Ï52,451 Noorse kroon 50,71 Canada, 3.50 Italiaanse lire 53.12 Oostenrijkse schilling 13.97: Escudo 12,667 -50.76 Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS Op zaterdag 14 oktober worden in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen jaaylykse judokampioenschappen van Vluaraingen verwerkt in drie jeugdklassen. namelijk elf cn twaalf jaar, dertien en veertien jaar, vijf tien, zestien en zeventien jaar. Herenkiassen, namelijk licht-, midden- en zwaargewicht en alle categorieën. Als extra-attractie wordt er dit keer een interribtionale wedstrijd ge houden. Het team van Zagreb, dat kampioen is van Joegoslavië zal zicli meten met het Vlaardingse team. Voorts staat er een jeugdwedstrijd VlaardingenAmersfoort op het programma. Het programma is zeer uitgebreid. Daarom zullen alleen de finalisten -an c-Ue caLegorie m de Stadsge hoorzaal op de mat komen. De voor- wedstryden zullen worden gehouden op zaterdag 7 oktober in de dojo aan de Kethelweg, vanaf half vijf voor heren150 611 vanaf 2es uur yoor de

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1