vervu 'I van Publiek al kan Excelsior 20 gaat naar koploper Slikkerveer Gunstig vliegseizoen postduivenver. Union concert in de Rank Kethel m elrtendblad Ds. Cazemier over reis naar e Afscheid, bevestiging en intree ds. Klaassen wmm. Installatie van nesental Schiedammers: Lager voetbal in het komende weekeinde m Kapok 1 geeft natuurlijke rust Chinese arts ziet Kolpabad Het Vrije \61k Automobilist stopt voor bel van opkoper Begin van bouw maisonnettes chiedammevs r elkaar onder Leescijfers Polio-inenting SKAV-coiicerien Burgerlijke Stand Wisselkoersen SI! kapok H matras®* Te snelle rijders Kolpabad vroeger dielil op zaterdag Visafslag HET VRIJE VOLK WOENSDAG 4 OKTOBER 1961 PAGINA 4 Ze ziin er dol op, geef ze (Van een onzer verslaggevers) Schiedam heeft een comité 'Opgeruimd staat netjes'. Het bestaat uit een negental Schiedammers, die gistermiddag in de raadzaal tegenover burgemeester mr. J. W. Peek en wethouder mr. P. van Bochove nog wat onwennig zaten te kijken. Maar de goede wil is er. Dat bleek uit de vragen die de heren na afloop van hun installatie stelden: Ts er geld beschikbaar?' en 'Hoe ver gaan onze bevoegdheden?' Meer dan goede wil wordt er op het ogenblik nog niet van hen verwacht, zoals burge meester Peek irt zijn toespraak zei. F O T O A L B U M S Steeds ernstiger Onbevredigend 'De reiniging van de stad Schiedam kost per jaar één miljoen en nog zijn de resultaten zeer onbevredigend. De vervuiling is opvallend, de baldadig heid neemt toe. Zelfs als de politie en de gemeentereiniging een volledi ge personeelsbezetting hebben, zou den vervuiling en baldadigheid niet met deze krachten alleen kunnen worden tegengegaan. Daarvoor is Schiedam te sterk uitgebreid.' De wijze waarop tweedeklasser Excelsior 20 jl. zondag bij Leonidas beide punten verspeelde, zal trainer en elftalcom missie tot nadenken gestemd hebben. Mentaal en ook taktisch schoten de zwart-witten zwaar tekort en het gehele elftal was geen schaduw van de ploeg, die Zwijndrecht wist te kloppen. Zondag brengt koploper Slikkerveer een bezoek aan het sportpark „Thurlede". De enige houvast voor de aanhang is, dat de zwart-witten thuis meermalen voor een verrassing wis ten te zorgen. Met eenpuntenverdeling zou men echter al dubbel en dwars tevreden kunnen zijn. Ds. A. D. Klaassen zal zondagmiddag om vijf uur in de Kapel Pniël afscheid nemen van de hervormde gemeente van Huizum in de classis Leeuwarden. De week daarop, zondagmorgen 15 oktober om half elf doet hij in het kerkgebouw van de Ne derlandse Protestanten Bond, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door ds. J. Uitentuis uit Neede, intree als predi kant van de hervormde gemeente van Schiedam. Goede disciplinej KNVB-zaterdag In'deze afdeling speelt derdeklas ser HBSS thuis tegen Excelsior M., een oude bekende, die op de onder ste plaats is aangeiand. Het onder schatten van de tegenstander kan voor de oranjehemden funeste ge volgen hebben, ook al hebben zij en kele wijzigingen in de ploeg aange bracht. RVB-zondag '.V.V.V.V/1 ZAAIERS 'Egypte was het land dat zich bezighield met de andere we reld. De Egyptenaren waren ervan overtuigd, dat het leven slechts diende om in het Eeuwige Land te komen, Het land aan de andere kant van De Dood.' Advertentie IM. vla na! Recept voor verrukkelijk toetje: vanlllevla met appel Schil 2 appelen, "boo? ze, snijd ze in schijven. Bak die in boter, doe ze in. een schaal, bestrooi mefc suiker en kaneel. Bedek ze mefci liter vanillevla (zo uit de fles) en garneer met gemalen cocos of stijfgeslagen eiwit-. Gezamenlijke! Melkbetirij ven Rotterdam cn omgeving Advertentie LM. SCHIEDAM ZUIO-HOLLANOSCH E KANTOORBOEKHANDEL Wat is het toch fijn, als mensen 'plezier in hun werk hebben, dachten wij 'dinsdagavond, toen wij in onze buurgemeente Vlaardingen naar een modeshow keken. En die gedachte werd ons niet ingegeven "door de vriendelijk glimlachende mannequins of door de energieke lady-speaker. Neen, degeen in deze show. die zo opvallend veel plezier in zijn werk had. was de man die de bijpassende muziekjes op een Hammondorgel verzorgde. Wie er niet speciaal even op let, heeft er geen idee van, welk een or ganisatie dat muziekje vereist. Het was een Gelders musicus, die het or gel bespeelde. De begeleiding van modeshows schijnt zijn specialiteit te zijn. Van het programma was hij kennelijk niet op de hoogte. In opperste spanning wachtte hij dus telkens de komst van een nieuwe mannequin, af en probeerde de naam Whn een creatie alvast van de lippen Hér lady-speaker te lezen. „Charles ton?, riep zij en direct klonken de le tonen van die opwindende dans door het Vlaardingse Harmonie. Het moei lijkst bleek nog elk melodietjetijdig ito beëindigen en door een ander te vervangen. Het was een prachtig .sjaaltje van organisatietalent.dat daar op het toneel werd weggegeven en 't knapst was nog, dat onze Gel derse organist tussen de bedrijven door tijd overhield om een oogje aan de mannequins tc wagen. De gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek te Schiedam heeft irt september 25.413 werken uitge leend tegen 25.341 in het vorige jaar. Hieronder waren 10.797 romans. 7072 studiewerken en 7544 kinderboeken, Er waren eind september 5348 hoo- ciers van leeskaarten (eind septem ber 1960 5770) en het boekenbezit groeide tussen beide septembermaan den van 61.199 tot 62.239, Het is aan dit negental Schiedam mers om hun voelhorens uit tc ste ken, om suggesties te doen en tc ex perimenteren en om de juiste reme-' die te vinden tegen de vervuiling, die ook in Schiedam dreigt. Het comité 'Opgeruimd staat net jes" bestaat uit de heren J. J..Schip pers. tuinarchitect van de gemeen te. G. P. Verhulsdonk namens de Schiedamse Gemeenschap. M. A. de Vries, technisch ambtenaar bij de Gemeentereïniging, P. van Spek. se cretaris van het CNV in Schiedam, G. J. van Amerongen. voorzitter van de afdeling Schiedam van het Ned. Onderwijzers Verbond. W. Goetseh, voorzitter van de Schiedamse Jeugd raad, W. Kloeseman. hoofdinspec teur van politie. C. Bruut, secretaris van de raadscommissie voor de ge- meentereinigingsdienst en mevrouw N. B. C. Taverne-van Campen voor het Centraal Vrouwencomité. De heer Brunt is secretaris van het comité 'Opgeruimd staat netjes'. 'De vervuiling van steden, dorpen, van recreatieoorden en van de vrije natuur neemt steeds ernstiger vor men aan,' zei burgemeester Peek on der meer. 'Het is langzamerhand duidelijk, dat er iets aan gedaan moet worden. Ook Schiedam heeft ermee te kampen. De vervuiling is in onze stad altijd een probleem geweest. In de eerste eeuwen van Schiedams bestaan is er nauwelijks aandacht aan geschonken. De straten waren modderpoelen, waar varkens en kippen in rondlie pen en een ieder gooide zijn huisvuil op straat. Men voelde zich in die omstandigheden best thuis,' aldus burgemeester Peek. Pas later ontstond de behoefte aan orde. Toen werden er gaten aange bracht in de niet verharde wegen. Verharde wegen behoorden in die ja ren, toen het contact met de buiten wereld nog voornamelijk over het water plaats had, trouwens tot een zeldzaamheid. De burgemeester las een ordonnan tie uit J826 voor, waarin de bevolking wordt verboden vuil te werpen in dt publieke waterwegen en op de open bare weg. 'Men pakte de zaken toen streng aan.' vertelde de heer Peek, 'want op overtreding van de ordonnantie stond een boete van zes gulden of een gevangenisstraf van drie dagen. Een zeer hoge boete, in aanmerking genomen dat het gemiddelde arbeids loon toen niet hoger dan zes gulden 'ag. De boete betekende in vele geval len een compleet weekloon. Heel ge leidelijk ls men soepeier geworden en zich tevens vrijheden gaan veroor loven, die op den duur toch tot de dreigende vervuiling van de laatste jaren hebben geleid.' De burgemeester herinnerde aan de typisch Hollandse gewoonten. die nog niet zo lang uit het straat beeld zijn verdwenen: vrouwen die hun stoep schrobden 'en ook het stuk straat voor die stoep. 'Om van Schiedam een schone stad te maken,' vervolgde de burge meester, 'is de medewerking van het publiek nodig. Alleen het pu bliek kan hier iets,aan veranderen en het comité 'Opgeruimd staat netjes' heeft tot taak de aandacht van de burgerij hierop te vestigen en op te wekken tot zelfdiscipline.' De burgemeester zag in, dat deze actie, hoe intens ook gevoerd, op korte termijn geen resultaten kan afwerpen omdat er een verandering van de instelling van het publiek ver eist wordt. Om dit te bereiken, zijn er landelijk richtlijnen aangegeven. Het Schiedamse comité za! trachten uit te maken, volgens welke richt lijnen men in Schiedam het best te werk kan gaan. De burgemeester noemde onder meer het aanbrengen van meer pa pierbakken noodzakelijk. Hij sprak de hoop uit, dat het comité binnen een periode van 1 a 114jaar aan wijsbare resultaten zou hebben be reikt. 1 De directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheids dienst te Schiedam maakt bekend, dat er voor kinderen geboren op 1 januari 1961 t/m 30 juni 1961 en op- geroepenen van andere jaarklassen gelegenheid bestaat tot het inenten tegen kinderverlamming op dinsdag en woensdag 10 en 11 oktober 1961, alleen des morgens van 9 uur tot 11.15 uur en op donderdag 12 okto ber des morgens van 9 uur tot 11.13 uur en ook des middags van 2 uur tot 4.15 uur. Te Kethel zal deze inenting plaats vinden op vrijdag 13 oktober 1961 des morgens van 10 uur tot 10.45 uur. De oproepkaarten zijn reeds ver zonden. Voor een vlot verloop worden de ouders of verzorgers verzocht zich stipt aan de in de oproep vermeide datum en tijd te houden. Vergeet vooral het oranje inen tingsboekje niet! Voor inlichtingen wende men zich tot de GG en GD, Tuinlaan 80, tele foon 69280. De Schiedamse Klaver Accordeon vereniging (SKAV) zal dinsdag 10 oktober musiceren voor de Neü. Chr. Geheelonthoudersvereniging, die een jaarlijkse bijeenkomst houdt in zaal 1 van gebouw voor Chr. Soc. Belan gen. Lange Haven 73. Schiedam. Verder geeft de accordeonvereni ging op maandag 16 oktober een concert. voo:r de bejaarden in het St.-Jacobs Gasthuis, BK-laan 59, Schiedam. Derdeklasser DHS mag thuis aan treden tegen GSV en uit dit treffen zien wij de eerste overwinning niet geboren worden, hoewel het hier voor nu toch wel tijd begint te wor den. In de vierde klas heeft Demos, moeten ervaren, dat het in de KNVB-regionen niet altijd even ge makkelijk gaat en dat alleen men taal sterken een wedstrijd tot een goed einde kunnen brengen. Met het lesje in praktijk te bren gen. kan er zondag thuis tegen Zui- derster wellicht een bevredigend re sultaat bereikt worden. Martinit zal aan de Gordeiwcg rode lantaarndrager Nado/V tege moet treden. De Rotterdammers zijn nog geheel zonder winst cn staan drie punten achter op nummer twee van onderaf, DOK. Martinit doet er goed aan van meet af aan op volle winst tc spelen cn de gedachte aan „een zacht eitje" maar thuis te ia- ten. SPC is zondag vrij, terwijl DRZ Ook voor de leden van de in december 1960 opgerichte nieuwe Postduivenvereniging Union is het vliegseizoen 1961 bijzonder gun stig verlopen. Onder het bestuur van de heren C. Lems, voorzitter, A. Heeren, secretaris en F. de Bruin, penningmeester, na men de 67 leden in dit nieuwe vereni gingsverband aar, de verschillende wedvluchten deel. Op de fond-midden fond- en vitesseviuchten deden de duiven het goed. Grote verliezen bleven de deelnemers hierbij be spaard. Een duif van de liefhebber Hij is hier in verband met zijn be- "noeming tot predikant-voorganger DONDERDAG Bioscopen: MQNOPOLE: Pikant verlof tn Parijs, 2, 7 en 9.15 uur. Diversen: PASSAGE: Katholieke Kring, t.onecl- groep Theater brengt 'Mijnheer Topaze'. 8 uur. GEREF. JEUGDHUIS: Geref. Oosler- wflk. Inleiding door ds. J. Couvee. E uur. SÜRSUM CORDAWijkgemeento IV. causerie over Michel Angelo door M, Verkade. 8 uur. GOEDE HAVEN-KERK: Geref, Zuidcr- wflk. contactavond. 3 uur. WIJKCENTRUM: Kath. Vrouwengil de, voordracht door pater Tobias Piron. 3 uur. VOLKSGEBOUW: NIVON". 'Met Jos en. Rabbj- de wijde wereld ln', 8 u. IRENE: "Wijkgemeente III. filmavond, 8 uur. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaati 5. VRIJDAG Bioscopen: MON'OPOLE: In dienst des konlngs, 2 uur. Betaal of sterf, 7 en 9.15 u. PASSAGE: Waarover men niet spreekt 2 en 3.15 uur. Diversen: .LANGE HAVEN 33. GMV. J. H. Nieuwlaat spreekt over Automati sering'. B uur. IRENE: Volksuniversiteit. "Si tous les cats du monde', 8 uur - *"USIS SACRUM: Supportersver. Excelsior '20, variété, S uur. Apotheek: "Rembrandt. Rembrandtlaan 5. Het initiatief van de beide Schiedamse koren Orpheus en Excel sior om een concert te geven in het nieuwe wijkgebouw ..De Rank" in Kethel vond een deel van zijn beloning in de grote belangstelling die voor dit concert bestond. De koren hebben op hun beurt alles gedaan, om dit concert zo aantrekkelijk mogelijk tc doen zijn, ook al door het kiezen van een veelzijdig programma. van de afdeling van de Nederlandse Protestantenbond in de vakature van ds. J. a. Hebly. die op 25 juni van dit jaar naar Enschede is vertrokken, beroepen als predikant voor bijzon dere werkzaamheden. Ds. Klaassen werd op 17 augustus 1926 te Rotterdam geboren. Hij be zocht eerst het Erasmiaans-gymna- sium in de- Maasstad en studeerde daarna verder nog theologie aan de rijksuniversiteit te Leiden. Nadat de heer Klaassen in februari 1950 door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlands Her vormde Kerk was hij van 1949 tot 1950 eerst enige tijd werkzaam als jeugdpredikant bij de Vrijzinnig Pro testantse Jeugdraad te Rotterdam. Op 15 oktober 1950 werd hij door ds. D. Coierbrander, toen nog predikant te Peperga en thans emeritus predi kant te Woivega. bevestigd ais pre dikant van de hervormde gemeente van Scherpenzeel en Munnekeburen in de classis Heerenveen. Op 6 maart 1955 verwisselde ds. Klaassen deze gemeente mct Huizum in de classis Leeuwarden. Ds. Klaassen heeft tijdens zijn ambtsbediening te Huizum vele be stuursfuncties vervuld en zitting ge had in tal van colleges en commis sies. Thans is hij o.a. nog adviseur van het vormingswerk van de pro vinciale kerkvergadering van Fries land gedelegeerde voor het collo quium tot toelating van de evangelie bediening in. de Nederlandse Her vormde Kerk; secretaris van de pro vinciale commissie voor het vor mingswerk; secundus-lid van de pro vinciale kerkvergadering van Fries land: pastoraal adviseur van de af deling Friesland van de protestantse stichting voor verantwoorde gezins vorming en docent ter opleiding van catecheten en pastorale medewerkers. Dat de omstandigheden in deze overigens bijzonder aantrekkelijke zaal niet ideaal zijn voor een derge lijke uitvoering omdat de klank er te droog, te weinig sonoor en warm is. kon geen afbreuk doen aan het enthousiasme van de koren. Mén heeft ondanks het feit dat het zin gen hier uiterst vermoeiend en het onderling contact moeilijk is, een be hoorlijk peil weten te bereiken. Aan het dameskoor „De Kleine Stem West", dat medewerking aan dit concert verleende, was de eer ge laten het concert te openen met een tweetal korte werken, waarvan het strak gezongen „Sound the Trumpet" van Purcell door de strakke recht lijnige uitvoering zeker het best tot zijn recht kwam. Dirigent Leo Smit. die dit koor leidde, bleef ook aan de lessenaar bij een tweetal werken, gezongen door de gemengde arbeiderszangvereniging „Excelsior". Was de klank in het ..Abendlied" van Haydn nog wat mat. Palestrina's „Sanctus" kreeg meer glans en kleur. Vooral in het eerste deel van dit Sanctus bereikte men een fraai evenwicht, dat. later enigs zins werd verstoord door een hang naar romantisering. Onder leiding van Gijsbert Nieuw- land zong vervolgens het Koninklijk Schiedams Mannenkoor ..Orpheus", dat in de ..Trösterin-Musik" van j Bruckner alles in het werk stelde om i de koorklank sonoor te houden in de j akkoorden, doch daarin door de akoestiek van de zaal te sterk werd j belemmerd. In Sanctus en Gloria uit de mis „Sponsa Christi" van An-1 driessen kwam men tot betere resul- I taten, j re momenten kreeg haar stern wat meer kansen om zich te ontplooien, maar over het geheel genomen bleef haar bijdrage te weinig expressief om werkelijk le boeien. Tot slot een woord van lof voor pianist Adri Siootmaker, die. in aan merking genomen, dat hij in het ge deelte na de pauze a prima vista moest begeleiden, zijn moeilijke taak voortreffelijk vervulde. REEN FRÖLTCH C. L. Zandboer kwam zelfs tot uit zonderlijke prestaties. Ingekorfd voor dertien vluchten viel deze vogel evenvee! keren in de prijzen. Hieronder waren vier eerste prijzen en negen maal behoorde dit uitzonderlijke renpaardjes van de lucht tot de eerste tien. Na het opmaken van de eind-ba- lans kwamen de onderstaande kam pioenen uit de bus: Twee en vier eerst geklokte duiven: l.W.Kerkhof; 2 C. Verboom; 3. A. Heeren; 4. C. L. Zandbergen: 5. J. van Leeuwen. Twee eersten weekstaat; 3. W. Kerkhof; 2. C. Verboom; 3. C. L. Zandbergen: 4. comb, van Gogh Koster; 5. A. Heeren. De door de firma Kamp Co, be schikbaar gestelde plaquette voor de vier aangewezen duiven kwam in be zit van de heer C Verboom. Om streeks de jaarwisseling zal de ver eniging Union een tentoonstelling or ganiseren voor de leden. Deze leden nemen tevens deel aan de in november in de Rivièra-hai te Rotterdam te houden grote postdui- vententoonstelHng. Met het houden van contactavon den zal tijdens dc wintermaanden de onderlinge band verstevigd worden. Hier zullen films vertoond worden over onderwerpen die de sport aan gaan ofwel op andere wijze aan de leden de nodige ontspanning zullen bieden. Geboren: Arend zn van P. Jonas en J Gerretg; Marjolein M. dr van J. J. Cijs en M. Grande Bikkelen- berg. Overleden: G. Groe.neweg 69 jr wed. van K. Gagestein. Advertentie l.M. Het fraaie stemmenmateriaal van j Orpheus zorgde te zamen met een goede discipline voor waardevolle j uitvoeringen van Grieg's „Lander- kennung" en „Erde" van Czajanek. Leo Smit dirigeerde de beide ko ren Excelsior en Orpheus na de pau ze in het openingskoor uit Haydn's j „Jahreszeiten" en fragmenten uit .de .Messiah' van Handel. Door het gro- te stemmenaantai kwam de klank j hierin beter tot ontplooiing en ont stonden fraaie, majestueuze momen- i teil, met name in koren als „And the glory of the Lord" en het beroemde ..Hallelujakoor". Dc sopraan Puck de Rover zona enige aria's uit dit werk. onder meer dc coloratuur-aria Rejoyce. waarin zit wat al le gemakkelijk over de snelle coloraturen heenliep. In brede- 4 OKTOBER Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank I ZwiL,ei.-e frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada 10.15110,151 3,60S—3,601 73,32 i73,37* 7.24S7,25i SS,4983,54 69,80—69,85 90,31—90,36 52,39—52,44 50,69:50,74» 3,503,501 Dit i* publicatie van d» 'Stichting Kapok-Bureau* Ja, daarom vindt u op de Jceurrlfttpolc- matras rust. ontspannen slaapgenoegen. Een Iteixrltapolcmatxras is koesterend warm in de winter, droog en dus anti- reumatiek. Een pluspunt in ons vochtig klimaat. Een keurkapokmatras is vlinderlicht en eindeloos veerkrachtig door miljoenen luchtgevulde kapokbuisjes. Ideale massage voor uw rustend lichaam; een bed. dat hard cn toch. zacht is. De 3«eviyJ«apoJt- matras.met de onderscheidende keurlabel. Waarde voor uw geld. Een moderne, een heerlijk rustgevende slaapmatras. D«z® label, waarborg voor de ksurkapokmatras bezoek krijgt van lijstaanvoerder' Dirksland. Dat de rood-witten han den vol werk zullen krijgen om tot enige winst te komers staat wel vast. In de eerste klas van de afdeling Rotterdam, zondag, heeft koploper SVDPW de eerste veer gelaten en nu de rood-witten zondag zelf vrij zijn. wordt de eerste positie door Voorwaarts, die bij AVS ten velde trekt, bedreigd. In 1 B mag Schiedam zo zachtjes aan de noodvlag wel aan de mast hangen of het zou moeten zijn, dat zondag in de thuiswedstrijd tegen Bolnes het keerpunt komt. Ook Ur- sus moet in 1 C op zijn tellen gaan passen. De onnodig geleden neder laag tegen Dilettant heeft geleerd, dat de rood-witten zondag bij Roga volstrekt niet kansloos zijn. In de tweede klasse blijft het voor de Schiedamse ploegen maar steeds „voor de wind gaan". Voor WF wordt de thuiswedstrijd tegen lijstaanvoerder Nestoro een direc te aanval op de bovenste plaats en er is reden genoeg om aan te nemen dat de scheepsbouwers een goede kans maken om in hun op zet te slagen. Voor Schiedamse Boys is het dit maal „op de plaats rust" en dan maar afwachten wat Activitas erte gen OHVV van terechtbrengt. Zon dag jl. bleven de Rotterdammers DOZ nog maar nauwelijks de baas. BV B-zaterdag Bij het zaterdagvoetbal'heeft eer steklasser PPSC de leiding weten te behouden. Ditmaal zijn de blauw- witten vrij. In de tweede klas krijgt GSS bezoek van GOZ, de ploeg waarvan GTB in de eerste wedstrijd met 50 heeft weten te winnen Voor de Gusto-ploeg moet uit dit treffen eveneens winst zijn te be"- halcn. Voor GTB wacht de uitbeurt bij Piershil en ook hier liggen beide punten binnen bereik. (Van een onzer verslaggevers) Dr. Shangven Chiao, een Chinese arts uit Formosa, heeft dinsdag een bezoek gebracht aan Vlaardingen met als voornaamste doel de bezich tiging van het Kolpabad. De For- mosaanse arts werd bij dit bezoek vergezeld door dr. M. J. N. Schuurs- ma. inspecteur van de volksgezond heid in Zuid-Holland. Dr. Shangveng Chiao maakt in op dracht van de wereldgezondheidsor ganisatie een studie van diverse fa cetten van de behartiging der volks gezondheid in verschillende landen HU brengt daartoe een bezoek aan' Engleand, Nederland. Denemarken en Zwitserland en schenkt in het bij zonder aandacht aan zwembaden vuilverbranding en luchtverontreini-' ging. De bezoeker was enthousiast over de reinheid van de Vlaardingse zweminrichting, waar hij enkele uren doorbracht en werd rondgeleid door de bedrijfsleider, de heer J. Traas Iedere morgen ln Schiedam verkrugbaar: Station tea. 7.15 uur); Brocrsvcst AP-kantoor Passage. 13 bromfietsers en 4 automobilis ten zijn gisteren aangehouden omdat zij te snei reden. De 61-jarige bestuurder van een personenauto p. k.. hovenier te Schiedam, hoorde gistermorgen toen hij de spoorwegovergang in de Nieu we Damlaan wilde oversteken een bel rinkelen. Ijlings stopte hij. Een Vólks-wagenbestuurder, de- Schiedam mer I. b, merkte deze manoeuvre door de dichte mist niet .snel genoeg op en reed K. van achteren aan. Er ontstond lichte schade. Bij onderzoek bieek dat K. niet de bel van de spoorwegovergang had gehoord maar die van een opkoper, die in de buurt rondreed. De jongedame, die maandag- (Van een onzer verslaggevers) In ons bericht over de winterdienst van het Kolpabad is een fout geslo pen. Het Vlaardingse zwembad zal namelijk niet na half tien gesloten zijn op zaterdagavond maar reeds na half acht. Kijk bij de Dan hoeft u niet lang te zoeken (Van een onzer verslaggevers) - ■- - - c In de buurt Hoogkamer van nacnt m een dancing een plastic l de Vlaardingse Westwijk zal yrifdng- boodschappentas met vijftig gulden I middag een begin worden gemaakt verloor, heeft haar eigendom terug, met dc bouw van een complex De tas was bij vergissing door een i maisonnettes door dc Combinatie 4. ander meegenomen. Wethouder T. de Bruijn zal de eer- I ste paal voor dit complex slaan. Dit vertelde ds. L. J. Cazemier,loren in het lawaai van claxons en toen hij gisteravond in de Opstan- I radio's, dingskerk zijn reisindrukken van af gelopen zomer de re.vue liet passeren Een en ander gebeurde op uitnodi ging van de wijkgemeente II der Hervormde Gemeente Schiedam, die hiermee voor een niet zeer talrijk publiek de eerste gemeenteavond van dit seizoen organiseerde. Spreker begon met zich zelf af te vragen welk land hem meer had ge boeid. Israël, waar hij eerder was of Egypte. Israël is zuiver het Jand van de bijbel. Het bezoek aan Egypte was vooral gewijd aan de cultuur, die te volgen is tot 4000 jaar voor Christus. Hij is dus zo oud als de culturen van de Assvriërs en Babyloniërs. Israël ligt als klein landje tussen deze machtige Wokken, maar Israël dankt zijn betekenis aan het feit dat het de wereid de bijbel heeft ge schonken. Ds. Cazemier schetste ook het Egypte van tegenwoordig. De Egyp tenaren zijn niet meer het religieuze volk van vroeger. Het aantal chris tenen is zeer klein. De Kopten vor men de enige christelijke secte van Egypte. Hun godsdienst lijkt op het pro testantisme. In Cairo zijn 400 mos keeën. Vijf maal per dag wordt men. van af de gebedstorens opgeroepen tot gebed, maar de Egyptenaren slaan er weinig acht op. De oproep gaat ver- Aan de hand van dia's gaf ris. Ca zemier vervolgens een meer gedetail leerd versla; van zijn reis. Hij had een belangstellend gehoor voor zijn boeiend relaas. De tweede gemeente avond wordt woensdag 1 november gehouden. Vertoond wordt de zen- dingsfiim „Het Teken van de Valk". 4 okt. Aan de Visafslag alhier wer den van IJmuiden cn elders 200 kis ten verse zeevis en 250 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: heilbot ƒ4.50— ƒ4.60 per kg: schol midd. ƒ45—ƒ47; schol klein ƒ30ƒ37: schelvis midd. 58ƒ61; schevis klein ƒ30—ƒ39; kabeljauw midd. ƒ52—j 62; kabel jauw klein ƒ2836: makreel 15— ƒ28: zeehanen midd. ƒ40— ƒ52: zee hanen klein ƒ20ƒ21; wijting ƒ18— ƒ23: verse haring ƒ20—>30 per kist; spiering 1—ƒ1.10 per kg. De Vives-atïcet Henny de Bruin maakt zondag deel uit van* de Neder landse' jeugdploa die in het strijd perk treedt teger. Wesc-DuitsJand. De ontmoeting vindt plaats in Remscheid (Dld.i.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1