134.7ÖO Stolker en Anquetü in Trofee Baracchi WF-dames verslaan de Schutters met 3-2 I denkrais laat Israëli's turnen h C Drie generaties Roosevelt Kampioenschappen zwarte banden in Sportcentrum Sport in V erkeerscursus bromfietsers HET VRIJE VOLK DINSDAG 10 OKTOBER 1961 PAGINA 4 v- - SVC start vrijdag volley balcoiu petitie Vogelliefhebbers in Volksgebouw bijeen 'i ii i d.-.hi'ofj voor alles wat uw radio en tv betreft ÏÏDL g Hffffmodern Noorse zeelui van diefstal verdacht Cabaret van Rudi Carrell vopr Yegla Esperanto-agendo Kind valt uil flatwoning De in Spijkenisse gespeelde handbalwedstrijden tussen de Schutters en Wilton-F zijn werkelijk propagandawedstrijden geworden voor de handbalsport. Vele bestuurders van het NHV waren aanwezig toen de heer Portion namens de sportvereni ging' Spijkenisse de spelers en speelsters welkom heette in sport park Olympia te Spijkenisse en de hoop uitsprak dat weze wed strijden een goede propaganda mochten worden. niet kwam Dubbei-ribsteek bretelbroekje let op het delaha ETIKET I Toneel .Enlre Nous Verlies vort DWS Burgerlijke Stand Bijzondere klant Studie Geen twee maal Dan i cl Lib i Scliic tiai u' GEVONDEN JZ a &Sii'i? Deze stemmige plaat maakte onze fotograaf aan de Maasbou levard, icaar dc voorbijgangers al tijd wel een ogenblikje tijd nemen om van het prachtige voortdu rend wisselende uitzicht te genie ten. Vrijdag: 13 oktober begint de Schie- damse Volleybalclub haar competi tiewedstrijden. Dan speelt het tweede damesteam, uitkomend in de eerste klasse haar eerste wedstrijd in het. gymnastieklokaal a .h. Oude Kerk hof. Dan komt het sterke Shell uit Vlaardingen op bezoek. Dames 1. eveneens 1ste klasse, gaat zaterdag avond op bezoek bij het Rotterdam se DOS. Deze wedstrijd wordt in de Energiehal gespeeld. Tevens speelt het juniorenteam dan tegen de ster ke Libarton-junioren. Heren 1. dit jaar uitkomend in dc overgangsklasse, gaat woensdag 13 oktober naar Delft om het sterke Alexo te bekampen. De overige SVC-teams zijn nog vrij. De Schiedumse Volleyclub be gint met 3 dames-, 3 heren- en 1 juniorenteam. Gezien de toeloop in de laatste weken is het heel goed moge lijk. dat SVC binnenkort nog een 4e dames- en herenteam. alsmede een '2e Juniorenteam kan opstellen. Vol leybalenthousiasten en speciaal da mes vanaf 14 jaar zijn dan ook van harte welkom in de trainingszaal a. h. Oude Kerkhof. Hier kan men iedere maandag en vrijdagavond tussen 6.30 en 10.30 uur inlichtingen over deze mooie tak van sport krijgen. Voor volle tribunes zijn zaterdag avond de kampioenschappen zwarte banden van Zuid-Holland in het sportcentrum van Reinicr Hulsker in Schiedam verwerkt. Het was jammer, dat verscheidene judoka's, o.a. Jan Winters uit Rot terdam nog niet in het bezit zijn van hun wedstrijdkaart, waardoor zij niet aan deze wedstrijden konden deelne men. De wedstrijden waren zoals ver wacht mocht worden spannend en hoewel er weinig punten zijn ge maakt was er toch volop te genieten van goed en technisch hoogstaand judo. Toen na de wedstrijd tussen M. de Lange uit Den Haag en Ritmeester uit Dordrecht een protest tegen de uitslag binnenkwam bleek duidelijk dat de scheidsrechters een fout had den gemaakt waardoor de uitslag op nieuw vastgesteld werd. De Bond' van Nederlandse Vogel liefhebbers. afd. Schiedam, hield in het Volksgebouw gisteravond een ge animeerde vergadering. In de plaats van het aftredende bestuurslid, do heer L. Plooy, werd gekozen de heer A. Bart. Een uitvoerige discussie volgde over het inzenden van vogels naar de grote jaarlijkse tentoonstel ling van tropische vogels, kleurkana- ries en parkieten op 24. 25 en 26 nov. in de Maaszaal van het Rotterdamse Flevogebouw. Ten slotte deed de secretaris mede delingen over de autotocht naar de internationale vogeltentoonstelling in Brussel op 28 november 1962. Advertentie t.M SCHIEDAM KAN T P O rVo E.K H A N D E L Advertentie I.M. Ww** Mrvic* te De Noorse zeelieden A. T. O. en R. L., 18 en 17 jaar oud. zijn vannacht op de 'ruinsingel, verdacht van dief stal van een fiets aangehouden. Zij zouden bovendien in de omgeving van de Broersvcst hebben geprobeerd de sloten van auto's te forceren. Zij gaven aanvankelijk fen valse naam op. Het ensemble Rudi Carrei! verzorgt op de zaterdagen 21 en 28 oktober en 4 november een serie cabaretavon den voor de ontspanningsvereniging „Vegla". Hieraan werken naast Rudi Carrell onder meer mee Piet Koster. Jasperina de Jong, Ben Rowold en Eric Herfst. De scheidsrechters Hein Essink uit Eindhoven. Hersten uil Tilburg en Kool uit Den Bosch moesten soms moeilijke beslissingen nemen. Een prettige verrassing was we) het werken van Kap uit Maassluis. Een judoka, die weinig aan wedstrijden deelneemt, hetgeen duidelijk zijn on ervarenheid in dit milieu aantoonde. Verrassend was ook het werken van Paul Goedenraad uit Voorburg. Hen- neveld uit Maassluis was overbluft door het vele aanvalswerk van Goe denraad. Dikwijls ternauwernood wist Henneveld de aanvallen te pareren. Dat Goedenraad het tegen zijn oud- elubgenoot Koos Bonte, met diens grote internationale ervaring niet kon bolwerken was niet te verbazen. Toch lagen in deze finalepartij van de 3e dans de resultaten niet zo ver uit elkaar. Dat de Zuidhollandse deelname op de Nederlandse kam pioenschappen gevreesd wordt, bleek uit de aanwezigheid van verscheidene mogelijke kanshebbers uit andere districten. De avond werd geopend door het nage-no-kate werptechniek) ge bracht door Hulsker, 2e dan en C. W. Visser le dan. terwijl een spectacu laire jioe-jitsoe-demonstratie gegeven werd door mej. Verdoorn en de heren Hulsker, Delwel en Groenendal. Merkredon, ia llan de oktobro klubvespero. Ni okazigos la iudon ..Tikotakas kaj pendas sur la mur" ce kino v. Gink, Ploegstraat 19. .30» Venu multope vi estas oonvenaj. Advertentie I.M. (Van onze sportredactie) Michel Stolker, gisteren thuisgekomen van Parijs-Tours, die hij als beste Nederlander op de zevende plaats beëindigde, heeft de uitnodiging gekregen tezamen van Jacques Anquetil op 1 november in de Trofee Baracchi te starten. De Trofee Baracchi is een tijdrit voor koppels over ongeveer honderd kilo meter, die in de omgeving van Milaan wordt gereder.. Het is de laatste grote wegwedstrijd van het zomerseizoen. WADDINXVEEN Zondagmiddag is het 2ü-jarig jongetje Gerrit van Es van het balkon van een der flat woningen aan de Jan Willem Friso- weg gevallen. Hoewel hij zes meter naar beneden viel. werd zijn val ge lukkig nog enigszins gebroken door wat heesters. Met zwaar lichamelijk letsel werd hij naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Als gevolg van een explosie in de locomotief van de Valencia Madrid nachtexpres zijn de machinist en een stoekr om het leven gekomen Enkele wagons ontspoorden, doch slechts zes passagiers werden licht gewond. Wol versterkt met Pcrlon. Vilt-en pluisvrij volgens M.Tj'.K.-patent. Keuze uit S kleuren .Makkelijk te was sen-moeilijk te slijten. 1-6 jaar Vanaf fibs H De eerste wedstrijd tussen die van de Schutters en de Wilton F-dames is een zeer goede wedstrijd geweest. Beide partijen waren aan elkaar gewaagd, maar de Schutters-dames waren met het voordeel van de wind Iets gevaarlijker. Na 5 minuten, na men zij de leiding. De aanvallen golf den op en neer maar beide verdedi gingen hielden goed stand. Schoten van mej. F. de Raaij. B. Zonneveld en E. de Groot gingen net naast of over, maar ook de WF-keepster kreeg .olop werk. Vijf minuten voor rust bracht mej. F. de Raaij met een laag schot de partijen op gelijke voet. Na de rust bleek Wilton met de wind gevaarlijkeren meer aanval len.hetgeen resulteerde in een doel pin. van mej. B. Zonneveld. Maar de Schutters-dames gingen niet bij de pakken neerzitten en 10 minuten na de rust brachten zij de stand op 2—2. De WF-dames bleven in de aanval en in deze periode zat het hun niet mee. daar verschillende schoten door paal en lat werden gekeerd. Toch was het mej. F de Raaij die de Wil ton-dames aan een 32-voorsprong hielp. De laatste minuten van deze wedstrijd verliepen onder hoogspan ning en toen de goed leidende scheidsrechter Janssen voor het einde biies, hadden de WF-dames een ver diende overwinning behaald en daar mee de leiding in. de districts 1ste klasse van West B veroverd. Heren 1 heeft de strijd legen de Sch uttei s met 9—8 verloren. Beide partijen waren aan elkaar gewaagd. Dc Schutters namen de leiding. maar \VF maakte direct gelijk. Over en weer waren beide partijen in de aan val en om beurten werd er gedoel punt. Van 2—1, 2—2. 3—2, 3—3, 3—i. 44 werd met dc rust de stand 34 in het voordeel van Schutters bereikt. Na de rust liepen de Schutters ui: tot 84. maar de WF-mannen wisten de achterstand tot 86 te verkleinen. Toen brachten de Rotterdammers de stand op 96. Dc laatste fase van de strijd was geheel voor Wilton, dat twee doelpunten scoorde. Door onzui ver schieten kwamen zij niet verdel en toen het einde was aangebroken haddc-n dc Schutters deze wedstrijd met 9—3 gewonnen. Tegen écn van de Rotterdamse doelpunten is door WF protest aangetekend zodat he: laatste woord aan de protestcommis sie is. Heren 2 kwam er niet aan tc pas en verloor van TJVG met 15—8. Dames-juniore- lakte een ver- I geefse reis na Zestienhoven Het r.-k. toneelgezelschap Entre Nous presenteert op zaterdag 14 ok tober 1961 in gebouw „Irene", Nieu we Haven 155. „O. bella donna Lucia" <De tante van Charley», een klucht in drie bedrijven door Rosita Peters. Na afloop is er nog gelegenheid voor een gezellig dansje m.ni.v. „Het trio Pete van Hees". daar de scheidsrechter opdagen. De wedstrijden van de aspiranten gingen op zaterdag ook niet door daar de regen spelbreker was. Het zag er in 't begin, niet naar uit, dat de DWS-heren een vrij zware nederlaag tegemoet gingen. Al direct na het eerste fluitsignaal lanceerden, de Meeuwen een goede aanval, die in een doelpunt resulteerde. DWS had hier een antwoord op 111). Naar mate de tijd verstreek kwamen de Meeuwen steeds sterker opzetten en de rust kwam met 36 in hun voor deel. Na de thee werd er bij DWS le in dividueel gespeeld. Dc Meeuwen zet ten hun aanvallen steeds beter op, hetgeen veel doelpunten opleverde. DWS verloor verdiend met 9—16. Het tweede damesteam versloeg in Reeuwijk het sterke RHO met 20. In de Energiehal speelden de heren junioren van DWS een demonstratie- wedstrijd tegen liet Viaardingse WIK. Uitslag 75. Advertentie I.M. Wij herinneren aan de verkeers- cursus voor bromfietsers, die de af deling Schiedam van het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met de politie hij voldoende deel neming wederom zal organiseren. De cursus zal worden gehouden op dinsdagavonden van 8 tof. 10 uur en bestaat uit, 4 lessen. Aan het eind van de cursus wordt een schriftelijk exa men afgelegd. Aan de geslaagden zal een diploma worden uitgereikt. De kosten van deze cursus bedragen in totaal ƒ4,— in welk bedrag het-les materiaal is begrepen. Aanmeldingsformulieren zijn ver krijgbaar aan het hoofdbureau van politie. Lange Nieuwstraat 55. De aanmelding sluit op 17 oktober. SCHIEDAM Geboren: Mar janna (ivPC van Wanrooij en A Kwarten: Marinus z v M van den Bes en R Bergkotte; Caroline C d v A R van Echten en M A Severien. Het leek een normaal woonhuis, dat ik in de Alexander Ja- naistraat in Tel Aviv binnenstapte. Maar binnen wachtte me een zeer ongewone omgeving. In een zaal, met een podium, deden 28 Israëli's aan turnen op een manier, zoals ik het nog nooit had meegemaakt. DINSDAG Bioscopen MONOnOLE: In dicusi des konhiRS. 2 uur. Betaal of sterf, 7 en 9,15 u. PASSAGE, Waarover men niet spreekt 2 en 8.15 uur. Diversen: CHE. SOC. BELANGEN'-. NCGOV, pro- paganda-avonri, 3 uur. VOLKSGEBOUW-. A1r. aedrijfszroc- pcncentralc. vergadering. 8 uur. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. WOENSDAG Bioscopen MONOPOLE: In dienst des komngss. 2 uur. Betaal ol sterf. 7 en 9.15 u. PASSAGE: Waarover men niet spreekt 2 en 8.15 uur. Diversen: IRENE: Hervormde JcugdkrUiR. pro- pagandafilmavond. 19.80 uur. XVSIS SACRUM: Ned. Ver. van Htiivrouwen. tliamiddag. 14.15 uur. OPS TAN DINGS KERK: Hervormde Vrouwendienst wijk 7 en Occ. Haart van Kerken. New-DcJhl-avund. 8 u. SPORTCENTRUM: Gastleraar Haku Michigan»! voor zwarte en bruine banden. B uur. CHR. SOC. BELANGENAtx. foto- Kring Schiedam, bijeenkomst, S u. Apotheek: Gouka. Hoogstraat 29. <59 «9 Deze winter zal Stolker aan wed strijden op de overdekte banen deel nemen om lenig te blijven. In het vroege voorjaar begint dan al weel de training voor iiet zomerseizoen. Ploegleider Micky Wiégant van de Heivett-fabriek, met welke Michel Stolker een contract heeft., heeft hem zondag na Parijs-Tours uitgenodigd deel uit te maken van de ploeg die zich moet voorbereiden voor de Torn de France, waarin Helvett met een sterrenploeg wil uitkomen. Helvett wil een combinatie maken met "net Italiaanse merk Gazzola. die o.a. Charly Gaul. Hans Junckerman en de Zwitser Willy Trcpp. tweede in het wereldkampioenschap achtervol ging. in dienst heeft. Wiégant denkt voor de Tour-ploeg een keus te doen uit de volgende tien renners; Anquetil. Rostolland, Sta- blinsky, Graczyk (Frankrijk), Elliott (Ierland), Stolker, De Roo (Neder land). Gaul (Luxemburg). Juncker- man (Duitsland) Trepp (Zwitser land) Stolker zag in de nieuwe tourfor mule een grote verbetering voor de renners, onulat zij dan in de tour zullen rijden met de ploegleider met wie zij het gehele jaar samen zijn en dus niet met een gclegenheidsploeg- Icidcr. De tucht zal daardoor in dc ploeg veel strenger en groter zijn. Koop 'n boek bij do ARBEIDERSPERS Op hun buik lagen die 28, jong en oud. deels In trainingspak, deels in sportknstuum, deels in gewone kledü, te luisteren naar een droge, sakelijke stem, die uit een bandre corder klonk. Ze lagen op rietmatten, op een houten vlonder en bewogen heel rustig afwisselend de linker- en de rechterarm, legden op het in Ivrieth gestelde commando de saamgevouwen handen in de nek of strekter de benen op bevel. Niet iedereen hief de armen even hoog. lang niet allen deden mee aan de volledige reeks oefe ningen. Ik zag tussen de groep een knaap van een jaar of vijf tien met een onvolgroeide arm en een gedeeltelijk verlamde man. die duidelijk anders dan de rest van de groep op de mededelingen- per-band reageerden. Bij het podium stond een wat dikke man met een kalende sche del, die afwisselend het oog op de bandrecorder, de turnenden en een cahier met. aantekeningen hield: de 57-jarige Mosje Felden- krais, uitvinder van deze soort li chamelijke oefeningen en een ge vierd man in de wereld van dege nen. die er van houden, dat naast de geest ook het lichaam fit wordt gehouden. Dit was de man, die. de strijd krachten van de Haganah in de spannende jaren rond 1948 onder wees in jioé-jitsoe en judo. nadat hij eerst zich zelf een operatie had be spaard. Mosje i'cldcnkrais telt onder zijn klanten één zeer bijzondere figuur: niemand minder dan eerste minis ter David Ben Goerion, die nu al vier jaar lang vier maal per week de lessen van Feldenkrais (privé- lessen dan) volgt. 'En hij heeft nog nooit één les overgeslagen' zei Feldenkrais met enige trots. Hij had tijdens de les rustig de tijd om mi; iets over zijn lurn»--at tingen te vertellen. Het bandje draaide toch rustig door. In dit zaaltje werd ik weer even geconfronteerd met een facet van het wonderlijke leven in Israël, waar je je in iedere taai verstaan baar kan maken. De instructies, die de man met zijn Duits kiin- kende naam aar. de turngroep gaf. waren gesteld in Ivrieth. Ik bleek het makkelijkste met, hem te kun nen praten in het Engels, hoewel hij evengraag in het Frans had wil len spreken, omdat hij jaren in Frankrijk gestudeerd en gewerkt heeft. Maar Feldenkrais' moeder taal bleek te zijn het.Russisch. 'Ik ben geboren in Brest Lltowsk. Mijn ouders waren verwoede zio nisten. Toen ik 12 jaar was en de Russische joden nog zeer onder de indruk waren van de pas ver schenen Balfour-verklaring, waar bij Engeland zich voor de vestiging van joden in Palestina uitsprak, stuurden mijn ouders mij in mijn eentje naar Israël. Ik ben er opgegroeid, heb er ge pionierd en ben op mijn 24ste in Frankrijk gaan studeren.' Feldenkrais behaalde er twee graden: een als ingenieur, een als doctor in de chemie aan de Sor- bonne. Tien jaar lang werkte hij met de met Eve Curie getrouwde Joliot: gedurende de Tweede Wereldoorlog was Feldenkrais in Engelahd ver bonden als wetenschapsman aan de ASDIC, de Anti Submarine Detec tion Commission. Hij verbleef toen aanvankelijk in Portland, later in Fail-lie in Schotland, waar de ASDIC de geallieerden richtlijnen gal' voor hun strijd tegen de Duitse vloot van onderzeeërs. Daar in Schotland al. gaf Felden krais voor zfjn vrienden op rustige dagen colleges in lichamelijke ont wikkeling. Hij was ernstige studie van de fysiologie gaan maken, toen hij met zijn knieën aan het sukke len raakte. De dokters vertelden hem dat een operatie een 50-50 kans op blijvende stijfheid zou op leveren. 'Toen ben ik mezelf gaan helpen. Ik ben veel gaan lezen, nog meer gaan experimenteren en ik ontdek te al gauw. dat men wel veel van het gedrag van het menselijk li chaam wist, maar toch nog veel te weinig. Ik heb aanvankelijk veel fouten gemaakt, maar ik bereikte toch, dat ik niet geopereerd behoefde ie wordenen nu nog steeds geen last van mijn knieën heb. Ik laat de mensen, die ik mijn lessen geef. niets te veel doen. Al les gaat rustie aan. Vandaar, dac ik niet behoef te vrezen, dat ze zich forceren. Geen oefening krij gen ze twee maal. Zodra men iets moet herhalen, zakt dc belangstel ling. Dan heeft het ook geen zin meer.' Ik zag er wat Yogamethoden in. maar Feldenkrais ontkende dat heftig. 'Dit is mijn turnmethode. Die bestaat daaruit dat ik niets door kracht, maar alles door het weten wens te bereiken. De fout van de meeste mensen is, dat ze denken, dat. lichaam en geest te scheiden zijn. Dat is niet zo. Aan elke stap. die een mens doet. gaat een gedachte vooraf. Daarom kan ik ook gedeeltelijk verlamden lielpen. Ik laat ze hun oefening, die ze niet lichamelijk kunnen uitvoeren, uitdenken. Als ze genoeg geconcentreerd zijn, krijgen ze het gevoel, dat ze de oefening ook lichamelijk hebben volbracht. En het levert als resultaat op, dat zij ten slotte toch oefeningen kunnen doen, waar ze aanvankelijk nooit meer toe in staat geacht werden. Mijn cursisten leren hun lichaam kennen. Dat heeft tot resultaat, dat ze ermee kunnen doen, wal; ze wen sen. Wie zich zelf niet kent, is ge dwongen te doen. waartoe hij in staat is, en dat is niet zoveel als hij wel wenst.' Hij gaf me de hand en liet de bandrecorder stoppen. De cursis ten rekten zich uit en stapten op. Hun plaats werd onmiddellijk over genomen door 28 nieuwe turniief- hebbers. Mosje Feldenkrais heeft ook nog een turnzaal in Haifa. In totaal heeft hij zo'n 900 leerlingen, van wie hij elk maandelijks ongeveer 50 gulden ontvangt. Pas toen ik dat wist begreep ik, dat ik een domme opmerking had gemaakt met hem te vragen of hij vier maal per week naar Jeruza lem reisde om Ben Goerion zjjn privé-1 essen ie geven. 'Hij komt naar Tel Aviv,' had hij geantwoord, 'daar heb ik immers geen tijd voor.' Dat kun je doen, wanneer je bru- to-inkomsten zo'n 45.000 gulden per maand bedragen. Niet iedereen is ir. Israël tevreden met het louter uit kleding, dekking en voeding be staande loon, dat de kibboetsnik voor zijn werk ontvangt HANS BAKKER Drie generaties Roosevelt. In het midden mevrouw Eleanor Roose velt. echtgenote van wijlen presi dent Franklin Delano Rooseveit. Links diens zoon Franklin D. II!) cn rechts zijn 23-jark/c kleinzoon Franklin D. Roosevelt HID. Dc foto werd gemaakt tijdens ccn fatn.ilied.iner. J De damclub Schiedam heeft na. de nederlaag van vorige week tegen Vreewijk nu in VDV ten volle haar meerdere moeten erkennen. Met liefst een 135-zege keerden de Vlaardin- gers huiswaarts. Voor een verrassing zorgde, de Schiedamse kampioen Onink door in een fraai eindspel de verwachte re mise om te zetten in een overwin ning. Ook debutant Van Aricei kon een partij, die bijna verloren leek, nog op schitterende wijze in remise beëindigen. Woensdag" gaat Schiedam naar Pernis en bereikt daar hopelijk betere resultaten. De uitslagen luidden: J. C. onink J. J. van Leeuwen 20, A. van Dort—C. W. van Veelen 0—2, J. de Wilde—W. H. Niestadt 0—2, W. C. HeuvelmanC. Briel 11, C. W. SleeuwenhoekH. Lansbergen 0—2, W. SpruvtD. van Kerkhoff 0—2: M. van Erkel"—W. F. Verburg 1—1, J. Westerveic!N. Voogt 11. J. van StraatenC. L. den Boer 0—2. Borden-wedstrijden: L. Breevoort— A. Risseeuw 1i, J. Vrijland—J. van Straaten 1—1. Ladder-wedstrijden: j. Cabri—J. C'. 't Hart o2: J. van WalsumF. W. Rademaker 20. Te bevragen aan de vinders: ken tekenplaat. Vermeulen. Newtonstraat 7a; dameshandsehien (R), H. Mul der. Gr. v. Prinstererlaan 5; glacé herenhandschoen. H. den Ouden. Rocterdamsedjk 397b: 1 paar dames- handschcenen, mevr. De Vries, Heen- viietstraat 9b; kinderbrii in étui, Sla, Hoogstraat 178: zakmesje. J. Wil- leins, Lange Nieuwstraat 35: zonne bril, N. Schaap. Lange Haven 101b: herenpolshorloge, v. Haften, Popu- lierenlaan 8. Kethel; bedrag aan geld. Postkantoor, Tuinlaan: arm bandje. Stebouwer. Cordonstraat 26a; bedeltje, J. v. Pc-it. Berkenln«n: 42. Kethel: bedelkettinkje, mej. v. Wermeskerken. Singel lib; zilveren kettinkje, v. Gulik, Hoogstraat 121 bruine portemonnee met inhoud. J. Putters, Korte Achterweg 2b: heren schoenen in doos, B. W. v. Gast. Mgr. Nolenslaan 221: rol riet, Brussaard. empl. Werf Gusto, Maasdijk 5; zang- bundeltje. Engering. Rubensplein 20; zwarte portemonnee met inhoud, mevr. Korped, Burg. v. Haarenlaan 370; rode portemonnee met inhoud, I. Vrijenhoek, Overmaasseseteeg 5.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2