Getuigen konden zich niets meer herinneren 'Burgemeester van OLDENZAAL handelde juist' Croep-Rijkens steunde op CALS, onthult VN m Drie 'vrije boeren' raken hoeve kwijt SIIPIHiilB! Gratis vervoer voor alle b.l.o.-kinderen! Ruzie tussen broer en zus voor Louw kritiseert Nederland fel Gagarin in ziekenhuis Behoefte aan eigen woning neemt toe Het Vrije Volk 06; Aanwinst •a> Procureur-generaal:Het toppunt9 Vragen over groep Rijkens Sterke stijging van uitvoer en invoer Nederlandse sterrekundige verdwenen 'Wij willen niet in de lagere klassen werken' m ideologie MINISTER TOXOPEÜS Uilgcwcien HET VRIJE VOLK VRIJDAG 13 OKTOBER 1961 PAGINA 3 Leren vest MÉË&Êi - 50,000 gulden (Van een onzer verslaggevers) Het weekblad Vrij Nederland van 14 oktober komt in een beschouwing over het incident tussen mr. Burger en minister Cals in de Tweede Kamer met de onthulling dat de mi nister eind juni zonder overleg met prof. De Quay of staatssecretaris Bot prof. Duynstee had aangemoedigd met de Indonesische mi nister Nasoetion contact op te nemen. Verwijt gerechtvaardigd SP! Kelners lijnschip: c h itiiiiiriWiHiiiimiiiiiiiiriKiHiiiiiiHimtaiiiiiiHtttiiiflHfimHmii.'iaijiiii StachB 119.50 Een boek met dit merk is een waardevol werk Amerikaans kind door autobus overreden 'Honderd dertig hoofden van scholen voor buitengewoon la ger onderwijs dringen met klem aan op spoedige ophef fing van dit onrecht,' zo staat te lezen op de eerste pagina van een boekje dat een zoveel ste noodkreet is in een oude zaak: de betaling van de reis kosten voor kinderen in het b.l.o. Het Werkcomité Vrij Vervoer liet Toch al extra-kosten AMSTERDAM (ANP) Het gebeurt nogal eens, dat getuigen op een ter rechtzitting eerder afgelegde verklaringen herroepen maar van daag hebben we op dit gebied toch wel een toppunt beleefd, aldus begon de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, mr. IV. Aberson. donderdagmiddag zijn requisitoir tegen de 41-jarige koopman Jan v. P, senior en diens 19-jarige zoon Jan v. P. junior, beiden uit Zaandam, Primair was hun een poging tot moord of zware mishandeling ten laste gelegd, maar de rechtbank te Haarlem had hen in december van het vorig jaar vrijgesproken, nadat zij ruim drie maanden in voorarrest hadden gezeten. Ook de procureur-generaal vond dat het bewijs voor een poging tot moord niet geleverd was. Vast stond slechts dat er in Zaan dam op de avond van de 13e sep tember 1960 een vechtpartij was ont staan. waarbij Jan junior de 46- jarige handelaar J. Kok een aanta! slagen, schoppen en klappen had toegebracht, De procureur-generaal Be minister van Binnenlandse Zaken, de heer Toxopeus, heeft ge antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Zwa- nikken (k.v.p.) betreffende het optre den van de politie in dc gemeente Oldenzaal tijdens de ongeregeldheden met buitenlandse arbeidskrachten. Ir> zijn antwoord zegt de bewinds man, dat van eenzijdig gericht ge weld, zoals een vraag v&n de heer IZvvanikken suggereerde, geen sprake üs geweest; voor zover de politie tegen ;ordeverstoorders hardhandig heeft moeten optreden, gold zulks, onge acht hun nationaliteit, in de eerste plaats de agressieve elementen onder hen. Minister Toxopeus ontkent in zijn antwoord, dat de burgemeester van Oldenzaal het politiekorps zodanig zou hebben geïnstrueerd, dat even tuele moeilijkheden vrijwel uitslui tend met 'uit elkaar slaan' moeten worden opgelost. De burgemeester heelt integendeel, zo zegt het minis teriële antwoord, opdracht gegeven het eventueel gebruik van dc gummi stok te beperken tot gevallen van ernstig verzet. De minister zegt ien slotte er prijs op te stellen tc verklaren, dal de bur gemeester van Oldenzaal van de be perkte middelen, welke het hoofd van de politie in een gemeente als deze ten dienste staan, een juist gebruik heeft gemaakt. vond dit een eenvoudige mishande ling en eiste tegen de "zoon een ge vangenisstraf van een maand. Mr. Aberson zei er niet van over tuigd te zijn. dat de vader part noch deel aan het gevecht had gehad, maar list bewijs was niet geleverd zodat hij voor Jan senior bevestiging van het rechtbankvonnis vroeg; vrij spraak. Liefst acht getuigen a charge had de p.g. opgeroepen om de schuld van de Zaandammers te bewijzen, maar geen van hen wilde zijn reeds eerder afgelegde verklaring bevestigen. Er waren twee kroongetuigen: het slachtoffer zelf en de 38-jarige Zaan dammer J. van Kraalingen, die bij de vechtpartij aanwezig waren ge weest. We weten er niets meer van. we kunnen zelfs niet eens zeggen of bet inderdaad de beschuldigden waren die we op de bewuste avond tegenkwamen, zo zeiden deze kroon getuigen, die kort na het gebeurde zowel bij de politie als voor de rechter-commissaris hadden ver klaard dat vader en zoon v. P. met een groot voorwerp dreigend op hen afgekomen waren, waarna zij de heer Kok hadden neergeslagen. En of de president, mr. J. Brongers. htm nu ook inprentte dat zij zich wel eetis schuldig zouden kunnen maken aan meineed, of hij hun nu op het hart drukte toch de waarheid te spreken en niet bang te zijn voor de in Zaandam gevreesde v. p„ zij ble ven slechts antwoorden: Wij weten er niets meer van af. XEAV 1'ORK (Reuter) De Zuid- nfrikaanse minister, van Buitenlanö- stc Zaken, Erie Louw. heeft gisteren in een voor de Zuidafrikaners be stemde rarlio-uiizending scherpe kri tiek uitgeoefend op de Nederlandse bonding in de Algemene Vergadering van de VN'. Dat Nederland als enige land uit liet westelijk blok voor as tegen Louws redevoering ingediende motie van afkeuring had gestemd, had vol gens Louw de Afrikaners getroffen als 'een onaangename schok'. 'Voor de Nederlandse regering heb ben banden van gemeenschappelijke afstamming en taal geen waarde, in verband met haar zucht haar twee negerkolonies te behagen Surina me en de Nederlandse Antillen.' aldus minister Louw. Hij zag als een twee de motief de Nederlandse wens steun te krijgen voor liet Nieuw-Guinea- plan bij de niet-blanke naties. De andere getuigen wilden wel ver klaren dat ze een man met een leren vest hadden zien slaan. Dat was dan de jonge Jan geweest, die op de be wuste avond in een café gehoord had hoe twee mannen (Van Kraalingen en Kok) over zijn vader spraken. We zullen hem in elkaar slaan en hem overhoop steken, zo hadden de man-; nen gezegd. Als een furie was de zcon naar huls gegaan, had zijn vader gewaarschuwd en daarna waren zij beiden naar buiten gegaan, waai- ze de twee mannen tegenlfWamen, „Ik heb toen inderdaad gevochten", zo zei Jan junior. „Ilc heb geen hand j uitgestoken", 7.0 zei Jan senior. I Daar hield de procureur-generaal het dan ten slótte maar op. De ver dediger; mr. ;H. Stomps, was het met de procureur-generaal eens'en vroeg het hof om de maand gevangenis straf evenfueel met aftrék van het voorarrest te geven. Het hof zal over veertien dagen uitspraak doen. GENUA (AP) Ruskinds eerste ruim tevaarder, Joeri Gagarin, is in een ziekenhuis in Moskou opgenomen. Dit beeft de ambassadeur van de Sowjet- Unie in Italië gisteravond verklaard. Gagarin zal daardoor niet in staat zijn in Genua de hem toegekende Columbus-medaille in ontvangst te komen nemen. De ambassadeur zei. niet te weten aan welke ziekte de ruimtevaarder lijdt en wanneer hij in het ziekenhuis is opgenomen. DEN" HAAG (ANP) De heer De Kadi (p.v.d.a.) Lid van de Tweede Kamer, heeft aan de minister-pre sident de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de regering kennisgeno men van de mededelingen van de heer Rijkens aan de pers en van an dere berichten betreffende de her nieuwde activiteiten van de groep- Rijkcns met betrekking tot dc verhou ding NederlandIndonesië, welke in hoge mate bepaald wordt door de gedachtemvisseling in de algemene vergadering van de Verenigde Na ties over Nieuiv-Guinea? 2. Hoe staat de regering tegen over de vermenging van behartiging van particuliere commerciële belan gen en politieke vraagstukken in persoonlijke contacten met vertegen woordigers van buitenlandse regerin gen, los van de vraag, of eventuele contacten zonder die vermenging nuttig kunnen zijn? 3. Is de regering, gezien haar po sitie ten aanzien van de KLM, op de hoogte van het optreden van een di rectielid van de KLM in dit verband en is ze bereid haar invloed te ge bruiken om een vermenging van commerciële en politieke aangele genheden te verhinderen? <Van een onzer verslaggevers.) Het Bouwfoncts Nederlandse Ge meenten heeft in het geheel al meer dan 15.000 woningen gebouwd. In 1.959 kwamen er ruim 1800 woningen voor deelnemers in aanbouw, in 1960 ruim 2000 en in 1961 zet de stijging zich voort. Het aantal deelnemers aan het Bouwfonds, spaarders en af lossers. bedroeg eind 1960 biina 21.000. De voorzitter, prof. mr. A. Kleijn. zei in de openingsrede, dat het Bouwfonds zich in de eerste plaats tot taak heeft gesteld eigen wonin gen te bouwen voor arbeiders en kleine zelfstandigen. In de jaren 1958. 1959 en 1960 werden in twee van de drie gevallen woningen gebouwd voor personen met een inkomen beneden de sociale loongrens. Prof. Kieijn zei van mening te zijn, dat de vrije zaterdag de belangstel ling voor de eigen woning en het zelf werken aan die woning zou doen toe nemen. (Van onze soc.-economische redactie) De Nederlandse uitvoer heeft in de maand september na alle sombere berichten een opmerkelijke stijging te zien gegeven. De waarde van de uit voer steeg vergeleken met dezelfde maand van het vorig jaar met zes percent tot de ongekende hoogte voor een maand van 1471 miljoen. Niet alleen de uitvoer echter, maar ook de invoer nam verhoudingsgewijs in dezelfde mate toe en bedroeg in de afgelopen maand 1548 miljoen. Het bedrag waarmee de invoer de uitvoer overtreft 't zogenaamde invoersaldo is nu in de eerste negen maanden ge stegen tot 2207 (v. j. 1487) miljoen. Advertentie I.M. Simplexdameshandsehoenen de grote modetroef van dit na jaar, heerlijk warm geruwd voor de winter en voorzien van een persing, waardoor U ze bijna niet van echt leder kunt onder scheiden. Morgen koopt U deze veel ge adverteerde Nylon Simplex dames winterhandschoenen fraai bewerkt en in alle mode- tinten, handschoenen die ner gens onder de vijf gulden wor den aangeboden, nu in deze 50.000 gulden actie, per paar voor nog géén drie gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be- ginc de verkoop van deze ge voerde Nylon Simplex dames handschoenen, in de maten 7-8-9 en in de kleuren zwart- donker bruin - middenbruin - palisander naturel en beige per paar voor per dient niet meer dsn twee stuks AMSTERDAM (AP) De Neder landse sterrenkundige Jaeob Ponsen uit Den Haag: is ongeveer drie weken geleden verdwenen van het Britse t schip Atlslone Castle tussen Durban en East London. De heer Ponsen vertrok enige tijd geleden naar Zuid-Afrlka om eèn bezoek te brengen aan liet Zuster observatorium (van de Leidse Ster renwacht) in Hartebeestpoortsdam. Hij ging op 14 september aan boord van de Athlone Castle. Toen het schip op 15 september in East. London aankwam bleek Ponsen verdwenen. De familie Pon sen werd 16 september gewaar schuwd en sedertdien werd niets meer van hem vernomen. Hoe Ponsen verdwenen is is tot nog toe een raadsel. Op 24 juni had prof. Duynstee zijn gesprek met minis ter Nasoetion in Parijs, waarna in Nederland officieel ,werd bekendgemaakt 'dat het kabinet deze stap ont raadde'. Prof. Duynstee echter verklaarde dal welis- [waar staatssecretaris Bot hem zijn. bezoek aan Na- koetion had ontraden, maar dat hij 'van meer gezag hebbende zijde' wel degelijk een aanmoediging had ont vangen. De beschouwing van de Onparlementaire medewerker van Vrij Nederland vervolgt: 'Er is een tijdlang veron dersteld dat die aanmoediging wel zijn oorsprong zou hebben in een gesprek met de minister-president- zelf, 'die immers had erkend ai eerder de groep-Rijkens te hebben aangehoord. Maar het kabinet zelf wist al vrij wel onmiddellijk daarop beter. Tegenover zijn verblufte collega's moest immers mi nister Cals een weinig beteuterd erkennen, dat hij het ivas op wie prof. Duynstee zich. niet ten onrechte had beroepen, en dat hij inderdaad, in een persoonlijk ge sprek met.de pionierende Nijmeegse hoogleraar, zonder averlegsmet zijn.'collega's het gesprek met Nasoetion had aangemoedigd.' LVerderiSchrijft- her blad: 'Vanuit de groep-Rijkcns- Duynsteelgezien .vtrs mr. Cals het punt waarop men steunde,"» waarop1 men zich kon beroepen en waarmee menJzich jkon rechtvaardigen tegenover de van hun gezichtshoek uit zwakkere plekken in het kabinet. "^Dergelijke situaties heeft men in geen enkel na-oor- logs-kabinet beleefd en het socialistisch verwijt daar over aan-het kabinet bij de algemene beschouwingen was dan ook gerechtvaardigd. Het is onvermijdelijk dit' nog eens in alle.duidelijkheid vast te stellen, nu mr. Caïs met zijn ietwat gewaagde aanval er hier en daar in geslaagd schijnt te zijn de aandacht af te leiden en de verdrukte onschuld te spelen. Hij had zich beter on der de mantel der liefde van prof. De Quay schuil kun nen houden.' (i l SOUTHAMPTON (AP) Negen oberkelners van het lijnschip „Quecn Elizabeth" hebben gisteren het werk neergelegd, omdat, zij niet. in de lagere klassen willen wer- kcn. Zij waren allen ingedeeld als oberkelners in het restau rant van da eerste klasse. Zij maakten bezwaren, toen hun werd medegedeeld, dat krach tens een rouleringssystcem op elke reis één van hen zou moeten werken in. het restau rant van de kajuitklasse en één in de toeristenklasse. „Wij hebben er nooit op ge rekendzei een woordvoerder van de negen stijf, „naar de toeristen- of kajuitsklasse te zullen worden gestuurd." SSSfiWSt (Van onze parlementsredactie). Drie boerderijen van 'vrije boeren' die hun contributie aan het Land bouwschap niet wilden betalen, zijn donderdag bij dc gerechtelijke ver koping te Assen overgegaan aan het Landbouwschap zelf. Alle drie deze boerderijen staan te Koliandsciieveld in Drente. Daar nie mand een bod deed dan het Land bouwschap. heeft dit lichaam ze ver worven voor de inzet, nl, 17.000. i 7.500 en ƒ9000. Nog niet bekend is wat het Landbouwschap met de lice- veu gaat doen. Waarschijnlijk mogen de boeren op de bedrijven blijven, mils zij pacht betalen. Ook \s het mo gelijk dat de boeren de hoeven zuilen mogen terugkopen voor de bedragen die het Landbouwschap heeft 'or.- ts.aJd. onder aftrek uiteraard van kosten. Aanvankelijk ging het um zeven boerderijen, maar het Landbouwschap heeft de overige vier verzoeken tot gerechtelijke verkoop ingetrokken, nadat de eigenaren zich alsnog had den bereid verklaard te betalen. Een comité had inmiddels de middelen bij elkaar gebracht. Enige honderden boeren waren naar Assen gekomen, waar de pciitis uitgebreide verkeersmaatregelen had getroffen. m 1 Dit is Babara Nclli, een van de laatste aanwinsten van dc Itali aanse filmindustrie. Geen mens twijfelt eraan, of zij zal de we reld veroveren, althans het man nelijke deel ervan. Advertentie I.M. Een jas van standing, ver vaardigd van verfijnde bouclé's, het vlotte ca chet nog verhoogd door een afneembare ceintuur in dc rug. Moderne kleu ren. Ook leverbaar met vaste plaidvoering. Herenmode speciaal Moderne, ruige 1 gQ multicolor hoed ilt Vrije boeren in de rechtszaalklompen in dc gang. BUNNIK, (ANP) De tweejarige Amerikaanse Randy Giliand is gister middag voor de ouderlijke woning van het trottoir gevallen Het kind werd overreden door een bus. die een scholier van de schooi voor Ameri kaanse kinderen te Zeist had thuis gebracht. Het slachtoffertje, wiens vader gestationeerd is op de vliegba sis Soesterberg, werd naar het zie kenhuis te Zeist overgebracht en is aan de verwondingen overleden. (Van onze onderwijsredacteur) streeft naar een volledige vergoeding van de kosten doet in deze publi- katie opening van zaken aan de hand van gegevens uit 614 gemeenten in ons iand. Bij 42 pet van deze gemeenten is geconstateerd dat zij het vervoer ge heel betalen, veel andere gemeenten hebben een gunstige regeling getrof fen. maar nog lang niet overal is de zaak gezond. Vandaar: 'dit onrecht'. Zouden deze kinderen gewoon lager onderwijs kunnen volgen dan behoef den zij waarschijnlijk niet te reizen maar. zegt de brochure, b.l.o.-scholen zijn vrijwel altijd streekscholen of be strijken een groot deel van een stad. Een zeer hoog percentage moet ge bruik maken van treinen, bussen e.d. en het is onbillijk, de ouders van deze kinderen geheel de kosten daarvan te laten dragen. Men moge bedenken, zegt het werk comité, dat deze financiële moeilijk heid alleen al kinderen van liet b.l.o,- ondernijs .weghoudt juist als zij het nodig hebben. 'Ouders van gehandi capte kinderen hebben tóch al extra- kosten.' De manier waarop wordt uitge maakt of en in hoeverre ouders in aanmerking komen voor een tege moetkoming is vaak denigrerend, schrijft het comité: Sociale Zaken stelt een onderzoek in naar het ge zinsinkomen. Ook dit verhoogt de weerzin bij sommigen, hun kinderen naar het b.l.o. te sturen. 'Vrij Vervoer* heeft al vele acties ondernomen sinds zijn oprichting in i960. Het boekte successen bij ge meentebesturen. Maar er moet meer gebeuren. Alle ouders moeten een volledige vergoeding krijgen, 'koste loos onderwijs ook voor het gehandi capte kind!' Het boekje geeft aan, welke moge lijkheden daartoe de wet openlaat. Het heeft dan ook als titel meegekre gen: 'Waar een wil is, is een weg.' DE KIEREN MAKEN DE MAN EN HUISMAN MAAKT DE KLEREN KORTE HOOGSTRAAT IS 1« MIDDELLANDSTRAAT 98-100 WOLPHAERTSBOCHT 218-224 De beweging van Morele Herbe wapening heeft zich ander maal tot het Nederlandse voU gewend met een advertentie in een aantal dagbladen. Die adver tentie stond ook in onze krant. De kern van het betoog dat de Morele Herbewapening ons voor zet, is: stel tegenover de ideologie van het communisme de ideologie van de Morele Herbewapening. Want alleen zo is het communis me te bestrijden. Nu is het niet zo eenvoudig om vast te stellen wat precies onder het woord ideologie moet worden verstaan. Wellicht treffen wij de bedoeling het best als wij zeggen: een aantal met elkaar samen hangende leerstellingen. Wat de Morele Herbewapening nu schijnt te propageren is, dat de vrije wereld zich ook een aan tal leerstellingen eigen moet ma ken om daarmee de communisti- sche leer te bestrijden. Dat leidt i ertoe, dat er twee ideologisch ge laden machten tegenover elkaar komen te staan. Deze gedaehtengang lokt ons niet aan. Het kenmerk en de grote waarde van de vrije wereld is de verscheidenheid van opvat tingen die zij aanvaardt. Uit die verscheidenheid resulteert wel een gemeenschappelijk beloven van enige essentiële waarden. Maar dat is nog wat anders dan het omsmeden van deze waarden tot een strijdmiddel, tot een Ideologie. Het gaat ons om een wereld waarin, de mens zich zelf kan zijn. Om een samenleving waarin wij elkaar respecteren en voor elkaar opkomen. En een maatschappij waarin geestelijke vrijheid ge paard gaat aan solidariteit met de naaste. In zo'n samenleving is plaats voor geloof en voor idealen. Er is ook plaats voor ideologieën. Maar zij die zo'n samenleving zelf de draagster willen maken van een bepaalde ideologie om daarmee een andere ideologie te bestrij den, miskennen het karakter van onze opvattingen. Het is niet goed- de wijze waarop wij in vrijheid leven tot een wapen in welke geestelijke strijd ook opzettelijk om te smeden. .,0_l "JVTu de Nederlandse regering een It volledig overzicht heeft van de gebeurtenissen die zich maandag jl. om het vertrek van mevrouw Golub naar Rusland op Schiphol hebben afgespeeld, is een maat regel genomen die niet mocht uitblijven. Twee van de leden van de Russische ambassade, die zich in deze onverkwikkelijke zaak het meest hebben geroerd, zullen ons land moeten verlaten. Over het optreden van de ambassadeur van de Sowjet-Unie zelf zal bij zijn regering in Moskou een klacht worden ingediend. Het is duidelijk, dat de Russi sche diplomatieke vertegenwoor digers in ons land zich op Schip hol hebben misdragen. Geen diplomaat gaat in het land waar hij zijn regering vertegenwoor digt, met de politie die haar plicht doet. op de vuist. Dat zal prof. De Quay aan de Russische am bassadeur, toen hij die maandag ontbood, ook al duidelijk hebben gemaakt. Toch heeft dat gesprek niet tot gevolg gehad, dat de Russische ambassade in alle toonaarden haar verontschuldigingen heeft aangeboden. Neen, de ambassade had de vrijmoedigheid de Neder landse justitie in een uitgegeven communiqué te lijf te gaan. En wel met beweringen die de rege ring na haar onderzoek als on juist en krenkend afwijst. Onder deze omstandigheden ligt het voor de hand, dat krach tige maatregelen tegen de bij het incident betrokken personen zijn genomen. Wij mogen van hier ge vestigde leden van ambassades verwachten, dat zij zich onthou den van handtastelijkheden tegenover onze politie. A Is de uitgewezen leden van de - v ambassade nog wat goed, wil len maken van wat zij hier heb ben bedorven, zouden zij de Mos- kouse pers een communiqué kun nen geven, waarin zij uiteenzet ten, dat de Nederlandse pers zon der enige inmenging van de Ne derlandse regering hun kritiek op de Nederlandse' autoriteiten heeft opgenomen. Dat moet voor de Russische lezers interessant zijn. En dat zal hen misschien doen begrijpen waarom hun landge noot "de heer Golub in Neder land, waar dit kan, is gebleven. Een constante ruzie tussen een meisje van zeventien en haar twintig jarige broer is ten slotte uitgemond in een rechtspraak, die donderdag voor de Haagse rechtbank diende. De broer, de monteur E. van D. stond terecht op beschuldiging van bedreiging van ztfn zuster, waarvoor hii een jaar gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen, een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De moeder van het tweetal vertel de de rechtbank, dat de jongen en het meisje van jongs af aan moei lijkheden hebben gehad. Maar nim mer was er een uitbarsting geweest zoals op de late avond van de eerste juli. Het. meisje was. samen met het vroegere meisje van haar broer en twee vrienden naar de bioscoop ge weest. De monteur kon dat niet heb ben. trapte later op de avond, toen het meisje alweer in haar kamer was duidelijk hoe het meisje toen ontko men was, wel vertelde zij, dat zij zich bewusteloos voelde worden. De volgende avond de monteur was toen aangeschoten thuis geko men was hij opnieuw haai' zijn zuster gegaan en had haar opnieuw gedreigd, maar het meisje had toen een zakmes gepakt en Van D. was atgedropen. Wel was er die avond, zo bleek uit de getuigenverklaringen] uitvoerig met kopjes en schoteltjes de slaapkamerdeur in en greep zijn j gesmeten.en zuster bij de keel. Hel werd niet t Uitspraak op 26 oktober.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1