TE WEINI a I Op Willem JRuys voortaan eens per week proefvaartpot7 tü ^55, Burgemeesters benoemd P.-G. EIST EEN JAAR TEGEN FRAUDERENDE POSTAMBTENAAR Buitènlanders kenden Lloyds historie niet: ■Ml SsS Bi Zwart Hogere fautar SCHRALE TROOST LAGE INKOMENS IN HET HONDERD BETAALBAAR LAGER SS SS - - ittifiËËikila&fi&Ktt - - •a-:" v-i v Ja. Al "-I' SCHIMMETJE VAN KROTTEN AF NIET TE BEREIKEN GESTAGNEERD Bij aanrijding gedood Gereproduceerd ABVA: Uitkering ineens voor ambtenaren Foutieve overschrijving fl f f j g" BT, geven verlichfing W 8 HEbI 'eS bij heesheid en hoest HoUebolegijs Aansluiting bij Indonesië HET VRIJE VOLK ZATERDAG 21 OKTOBER 1961 PAGINA 3 DiRLANO BOUi F NIET NAAR BEHOEFTE (l an een onzer verslaggeefsters) Dc raad van de Gelderse gemeente Ti lieden heeft dezer dagen een hars denV te horen gekregen van de Kroon. Er werd een raadsbesluit geschorst. En daarmee zat Rheden n:eer diep in de misère die de raad een beetje had willen lenigen. Het is geen geringe zorg. In die bepaald niet grote gemeente staan 1400 wo ningzoekenden ingeschreven. Tachtig percent van' hen heeft lage inkomens, te laag voor de premiewoningen die 120- in de maand doen. Zij vragen om een woningwetwoning van 65 tot 70 gulden per maand. Die zijn er bij lange na niet genoeg. Dc gemeenteraad besloot tienduizend pul- den uit te trekken om althans zo'n vijftig ge zinnen te helpen «ie al medewerking «as toegezegd bij hel verwerven van een woning wetwoning. Zij zouden een premictvoning krijgen en dc gemeente zou een deel van de te hoge huur betalen. De Kroon vond het niet goed. Helemaal onbegrijpelijk is dat niet. hoewel het in een of andere vorm hier en daar wel meer ge beurt. (Rotterdam geeft onder bepaalde voor waarden wel eens huurtoesiag. Amsterdam doet het voor wat men sociaal zwakke gezin nen noemt. Utrecht kent een aflopende steunregeling voor mensen die van krotten naar goede, maar uiteraard veel duurdere woningen gaan. i Natuurlijk iost een gemeente die hum-toe slagen geeft aan mensen die de hoge huren nieï verwonen kunnen een probleem (tijde lijk) op. Maar ze schept een nieuw probleem. Er worden weer meer gezinnen in de sfeer van dc sociale zorg getrokken, ambtenaren moeten nagaan hoe hoog de inkomens zijn, of daar verandering in komt: de bemoeienis van overheid met het privéleven neemt toe. ffigSS Uiteraard is dat een schrale troost voor Rheden dat geen schuld draagt aan de nood toestand. Het had toezegging gekregen voor driehonderd woningwetwoningen meer. maar die toezegging werd ingetrokken. Rheden en dat is ook een schrale troost is niet de enige gemeente die te weinig be taalbare woningen gereed ziet komen. Oin te spreken met de wethouder van huisvestings zaken in Utrecht, de KVP'er A. P. G. van Koningsbruggen: 'Wij bouwen niet naar be hoefte.' Dat is precies de vinger op de wonde plek. Nederland bouwt niet naar behoefte. Ten minste niet naar de behoefte van de vonir.g- ac-eneuoea van wie vrijwel overal driekwart b.tt ooren een inkomen van honderd gulden 1:1 de wee* uitkomt en daar vaak zelfs nog een flink deel onder blijft. Aan hun behoefte zou het best voldaan kunnen worden door veel woningwetwonin gen. die gebouwd worden door woningbouw verenigingen en gemeenten. Niet dal die woningen tegenwoordig spotgoedkoop zijn. maar ze zijn in ieder geval heel wat minder duur dan de premicwoningen der particuliere ondernemers om van de woningen in de vrije sector, waar geen subsidie op verleend wordt, maar te zwijgen. Het woningbouwprogramma van de rege ring is niet in de eerste plaats gericht op de behoeften van driekwart van de woningzoe kenden met hun lage inkomens: het buigt steeds meer af naar de behoeften van hen die geld willen beleggen in woningen. Het verhaal is overbekend; we hebben er. zelfs een kabinetscrisis over gehad. De zaak is gelijmd met dan maar een iets minder drastische verlaging van het aantal woning wetwoningen. Het aantal premiewoningen moest evenwel evenredig verhoogd worden.en de vrije sector leek wel onaantastbaar. Vol gens liet programma van verleden jaar moch ten er vijl\ eenduizend woningen in de dure vrije sector v ebouwd worden. Het is prcues het dubbele geworden. Der tigduizend peperdure woningen. Daarmee is de bouwmarkt de regering helemaa! uit de hand gelopen. 'De regering heeft de over schrijding van het aanvankelijk opgestelde bouwprogramma aanvaard,* heet het on machtig in de troonrede. Dat wil zeggende regering heeft aanvaard dat er mankracht en materiaal besteed zijn aan tweemaal zoveel woningen voor mensen voor wie praktisch al geen woningnood meer bestaat. Zij heeft aanvaard dat daardoor de prijzen nog meer stijgen. Zij heeft aanvaard dat haar beleid in liet honderd geiopen is. Niet dat de regering haar beleid nu om buigt. Voor dit jaar staan er 25.000 'woningen .n de vrije sector op het programma. Dat is dus nog eens tienduizend meer dan verleden jaar aanvaardbaar geacht werd. En wie zegt dat het er bij blijft? Die vijftienduizend van verleden jaar zijn er immers ook dertigdui zend geworden? De wonmgwetbouw moet het daarentegen doeti met het zelfde, al verlaagde, peil van 32.500 en het verlaagde subsidie is niet om hoog gehaald. Alleen van de premiebouw zijn 5000 woningen afgeknepen, althans op papier Maar de behoefte in Nederland gaat uit naar betaalbare 'woningen, naar woningwet woningen. Als de minister een onderzoekje zou laten instellen in een aantal gemeenten zou hij de cijfers keurig netjes thuis krijgen. Rheden met zijn 1400 woningzoekenden van wie tachtig percent alleen een woningwet woning van ongeveer zeventig gulden in dc maand kan betalen, staat werkelijk niet alleen. Utrecht heeft op di, moment 16.217 woning zoekenden. Het getal stijgt daar. Het zijn er bijna tweeduizend meer dan' in januari 1959. Van hen heeft 75 percent een inkomen 'oe neden honderd gulden in de week. Voor hen die 120 gulden of meer in de maand kunnen verwonen bestaat er niet veel woningnood meer; maar cfe bijna 12.000 die. van minder dan honderd gulden in de moeten leven staan vijf jaar of lam- reven. Den Haag heeft tussen de tien- en elfdui zend woningzoekenden, waarvan er ruim zevenduizend inwonend zijn bij anderen. Van hen kan 66 percent geen hogere huur betalen dan 75 gulden in de maand. (In Den Haag zijn de huren over het algemeen lager dan in de andere grote gemeenten.) In de Haagse agglomeratie (Den Haag, Leidsendam. Voorburg en Rijswijk) is de hele woningbouw in een jaar tijds met '25 pereent achteruitgegaan en in de woningwetsector is dat zelfs 35 percent! In Den Haag zelf waren verleden jaar juli 3229 woningwetwoningen in aanbouw; dit jaar maar 1465. In Rijswijk treeft de burgemeester onlangs gezegd: dertig percent particuliere bouw tegen 75 pereent wonir.gwetbouw zou redelijk zijn. Maar daar lijkt het niet op. Rotterdam Ireeft. 15.998 ingezetenen met een hum-machtiging. Die mogen huren zodra er eeir woning voor hen is. Deze mensen hebben over het algemeen een inkomen be- L*s Nv**v*lv j, i'"'5S«5N-nsv-vV-n-'.v. neden de honderd gulden in de week. Daarnaast Ireeft Rotterdam nog 16.318 in geschrevenen die voor een lruunnachtiging (nog) niet in aanmerking komen omdat ze te jong zijn. al ren woning hebben, al is die niet naar hun zin or omdat ze meer dan 120 gulden in de maand moeten verwonen -op grond van hun inkomen. Laat men de laatste categorie buiteir be schouwing en kijkt men alleen naar de zes tienduizend met eeir huurnraclrtiging die het van minder dan honderd gulden in de week moeten doen. dan is het getal van 2625 woningwetwoningen dat Rotterdam voor 1961 kreeg toegewezen, een schimmetje. V/aarbij uren dan dient te bedenken dat er bijde ruim zestienduizend ingeschre venen zonder lruunnachtiging ook heel wat mensen zijn die geen 120 gulden ol' meer in de maand kunnen betalen. Is het te verwonderen dat. iir de Rotter damse raad al een paar maal gezegd is: als we niet veel meer woningwetwoningen kun nen bouwen komen we nooit uit de ellende? Friesland schreeuwt onr woningwetwonin gen. ook al omdat het probleemgebied is. Men poogt er door industrievestiging werk heen te halen voor de vierduizend Friezen die htur provincie nog niet verlaten hebben. Boven dien Ireeft Friesland een opzienbarend krot- tenprobleem. Ruim de helft van de woningen is ouder dan vijftig jaar. Ei- zijn vooral in liet noorden nog veel écn- en tweekamerwoningen. Ze moeten be woond blijven omdat er niet voldoende nieuwe woningen zijn in een betaalbare prijs. Men is blij met de radio-appavatenfabrick die naar Sneek komt i werk voor vijfhonderd mensen) met de stofzuigciTabriek die zich in Leeuwarden gaat. vestigen ('werk voor vier- a vijfhonderd mensen) met de zich ontwikke lende industrie in Drachten. Maar die arbeiders moeten woningen heb ben en Friesland wil eindelijk eens van zijn krotten af. Het zou kunnen als de energie voornamelijk op woningwetwoningen werd ge richt. Maar voor 1961 kreeg Friesland er 925 toegewezen. Daarnaast nog 385 industrie- woningen en 1160 premiewoningen. Stad Groningen heeft zevenduizend woning zoekenden van wie de helft inwoont. Ook daar is de woningnood groot voor de minst- draagkrachtigen. Men probeert hen zoveel ^mogelijk te helpen door een opschuifsysteem opdat de mensen met de kleinste inkomens in de oude goedkope woningen komen. Uiter aard hebben ze ook liever een goede nieuwe woning maar voor 1961 was de toewijzing aan woningwetwoningen 561. tegenover 391 pre miewoningen en 270 in de dure vrije sector. Amsterdam heeft 24.863 mensen ingeschre ven staan ais woningzoekend. Men houdt daar de richtlijn aan dat men liever niet meer dan een zesde van zijn inkomen moet verwonen. Van de mensen die inwonend zijn bij anderen heeft 54 percent minder dan hon derd gulden in de week. Van degenen die daarboven uitkomen heeft- 34 percent niet meer dan 150 gulden en dik wijls maar weinig meer daS honderd gulden. Van degenen die wel een woning hebben, maar een betere zoeken, komt- zestig percent niet toe aan honderd gulden in de week. Voor de mensen die minder dan honderd gulden in de week verdienen is een nieuwe woningwetwoning vaak al een niet te bereiken ideaal. Een nu gereed gekomen vierkamerflat en een driekamerflat 91 gulden. Verleden jaar m Nieuw-West doet al 97 gulden in de maand was dat nog 84 gulden. Want het bouwpro- den van de overschrijding van het. bouwpro gramma' betekent ook dat de koster van het bouwen stijgen en daarmee gaan automatisch de -huren omhoog. Eindhoven heeft 8852 woningzoekenden. Ook daar loopt het aantal op inpiaats van af te nemen. In Eindhoven houdt men een vijfde van het netto-inkomen aan als richtlijn voor de huurprijs. Volgens die maatstaf ge rekend kunnen 854 gezinnen niet meer be talen dan ƒ12.50 in de week: 2351 niet meer dan 15: 3528 niet meer dan 18 gulden en 2119 mensen zouden daar bovenuit kunnen gaan. Dat wi! dus zeggen dat 76 percent van het aantal ingeschrevenen niet meer kan verwonen dan 18 gulden in de week of 78 gulden in de maand. Ook in Eindhoven worden zelfs de prijzen van de woningwetwoningen voor velen al te hoog. Had men ruim tien jaar geleden nog zo'n woning voor 12.50 in de week. nu doen ze al 17.50 en volgend jaar komt men bene den achttien gulden al niet meer klaar. Net als Friesland klaagt Eindhoven dat de krotopruiming ernstig gestagneerd wordt. In de oude stadsdelen Woensel. Tongelre en Gestel vooral, neemt de verkrotting snel toe en de gemeente durft ze niet op te ruimen omdat het tekort aan betaalbare woningen schrikbarend is. Dit zijn gegevens uit een aantal willekeu rige gemeenten. Het moet de regering niet moeilijk vallen meer gegevens te krijgen. Ze spreken allemaal dezelfde taal: Nederland bouwt niet naar behoefte. De behoefte is woningen tegen redelijke prijzen. De woning bouwverenigingen en de 'genieenten kunnen in die behoefte voorzien. Maar zij worden aan banden geiegd. En in de peperdure vrije sector heeft de regering de overschrijding van het bouwprogramma aanvaard... Van een onzer verslaggevers.) Ten gevolge van een ongeval, is gistermorgen de heer D. Bakker 170) uit Voorthuizen om het leven ge komen. De heer Bakker, die op de parallelweg van de Rijksweg liep, werd aangereden door de bromfietser B„ eveneens uit Voorthuizen. De. ze ventigjarige kwam daarbij zo onge lukkig te vallen, dat hij aan de be komen verwondingen overleed. DEN HAAG {ANP) Bij KB is, in gaande 1 november tot burgemeester van de gemeente. Warmond benoemd drs. F. K. Langemeijcr, staf medewerker aan het secretariaat van de KVF te Den Haag. De Keer Lan- gemeijer werd in 1923 te Waalwijk geboren. Met ingang van -dezetóde-da-tum. is benoemd tot burgemeester van de g.. ieente Nieuw Vossemeer (N.B.) de he F. Twaalf hoven te Made en U unmelen. De heer Twaalfhoven werd in 1925 te Bodegraven, geboren. Hij is lid van de KVP. Sinds 1959 is de heer Twaalfhoven hoofdcommies, chef ter gemeente secretarie in deze plaats. (Van een onzer verslaggevers) Menu's, waar in de negentiende eeuw de gasten van de Rotterdamse Lloyd zich op proef vaarten te goed aan deden, zullen voortaan eenmaal in de week aan boord van de Willem Ruys geserveerd worden. Niet bij wijze van grap, al is het idee niet zonder een glimlach ontvangen, maar om af en toe de oude tijd aan boord van dit hypermoderne passagiersschip te la ten herleven. Zelf heeft het idee een zakelijk tintje, ai komt dat op de tweede plaats. Het is eigenlijk begonnen met de prijsvraag 'Jonge ideeën rond zeven zeeën', die verleden jaar voor ont werpers van menukaart-illustraties door de Rotterdamse Lloyd werd uit geschreven. Op de tentoonstelling van- de inzendingen waren ook oude menukaarten te zien. van maaltijden die vroeger op proefvaarten van nieuwe stoomschepen werden geser veerd. De oude kaarten waren stuk voor stuk fraaie exemplaren. Ze trokken zoveel bewondering, dat f"i Lloyd dacht: 'Waarom ze niet nog eens een keertje gebruikt?' Het was misschien nog niet gebeurd als er niet zovee! buitenlanders waren, die in de ver- I onderstelling verkeren, dat de aloude j Koninklijke Rotterdamse Lloyd maar een nieuwkomertje onder de" scheep- vaartmaatschappijen is. Konden zij weten, dat bij voorbeeld in 1889 het trotse Lloyd-st-oomschip Merapi al een sublieme proeftocht maakte? En dat er toen een menu werd geserreerd, waaraan tegenwoor dig een hele familie genoeg zou heh- ben? Laten we ze het maar eens duide lijk maken, vond de directie van de Lloyd. De menukaarten werden weer tevoorschijn gehaald, kunstig gere produceerd en nu voor de eerste keer met de Willem Ruys meegegeven. Aanstaande zondag zullen de passa giers nu precies dezelfde 'kost' krij gen als de hoge gasten aan boord van de Merapi in 1889. Proefvaartmenu's van de eensver- maarde Ardjoeno, de Rindjani, de Gedé. de tweepijper Patria noem maar op. ze zullen op deze veertien daagse wereldreis van de Willem Ruys op zondag om de beurt terug- keren. Chef-kok X. Haarlem is er speciaal (Van een onzer verslaggevers) 'De eisen van de ABVA bij de ko mende onderhandelingen over de salarispositie van het overheidsper soneel zijn niet veranderd, wij blij ven op het' standpunt staan zoals ook in 1960 al is bepleit dat de ambtenaren recht hebben op een 'uitkering-ineens'. Deze woorden sprak ABVA-secre- tai'is J- van Dijck. vrijdagavond op een feestavond van de afdeling Arn hem. De heer Van Dijck was verheugd, dat ook de christelijke en r.-k. amb- tenarenorganisaties thans deze eisen ondersteunen. In 1960 hebben zij de ABVA alleen laten slaan bij het be pleiten van de 'uitkering-ineens'. Zo'n uitkering is alleszins recht vaardig. betoogde de heer Van Dijck Immers: Het overheidspersoneel mist de winstdeling, die werknemers in andere bedrijven genieten. Bo vendien kan de norm voor loons verhoging (produktiviteitsstijging) voor overheidsdienaren niet of nau welijks worden toegepast. Zo blijven de ambtenaren algemeen achter bij positieverbeteringen en in ieder ge val bij extraatjes die in een par ticulier bedrijf nog wel kunnen wor den gevonden. De heer Van Dijck sprak als zijn mening uit, dat juist deze regering mei haar starre loonpolitiek het- groepsegoïsme op een onplezierige manier bevordert. ARNHEM (ANP) Voor hei ge rechtshof te Arnhem heeft gisteren in hoger beroep terechtgestaan de 26- jarige ex-ambtenaar van de post cheque- en girodienst te Arnhem. G- A. II., verdacht van het plegen van malversaties. De procureur-generaal, mr. G. IV. C. Bijvoet, eiste een jaar gevangenisstraf. Het vonnis van dc rechtbank luidde een jaar en drie maanden. H. had een bedrag overgeschreven op de postrekening vair een relatie zonder dat daarvoor gelei was gestort. Hij rekende er op dat zulk een over schrijving op een 250.000 boekinlagen per dag te Arnhem niet zou opval len. Een vasthoudende chef vond de 'fout' echter. Inmiddels had de rela tie, de 29-jarige W. van B. f 6000 var) de ƒ9.450,35 (wat het bedrag van de malversatie was) per cheque opge nomen en dit bedrag gedeeld met de hoofdverdachte en de gebroeders Van D.. groentehandelaren te Arnhem. De procureur-generaal eiste wegens heling tegen elk van deze verdach ten zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. De rechtbank had het drietal veroordeeld tot zes maanden onvoor waardelijk. Uitspraak over veertien dagen. HULL (A9PJ Hull City, de voet balploeg uit deze Britse vissershaven waar een epidemie van kinderver lamming heerst, heeft opdracht ge kregen de volgende twee competitie wedstrijden af te gelasten wegens de mogelijkheid van besmettingsgevaar. Ook twee rugbywedstrijden zijn af gelast. Tot nu toe zijn 53 gevallen van kinderverlamming geconstateerd. f-x Omdat wij eindelijk eens hard en duidelijk van stapel liepen, maakt Louw de Nederlanders zwart. Hoe rijmt hij dat met zijn principe? Het huurvoorstcl. dat minister Van Aartsen thans bij de Tweede Kamer heeft ingediend zal ons. als het wordt aangeno men.de zesde huurverhoging sinds 1951 <of sinds 1940) brengen. Ais de Kamer de percentages van de minister aanvaardt, is de gemid delde huur tweeëneenhalf maai zo hoog als tien jaar geleden. En hiermee zijn wij nog niet aan het einde. De minister heeft namelijk la ten weten, dat er nog twee huur verhogingen moeten volgen, na melijk in 1964 en 1966. Dat kan hij gemakkelijk zeggen, want als de voortekenen niet bedriegen zal hij tegen die tijd we! ontheven zijn van zijn ministeriële zorgen. Minister Van Aartsen heeft een dankbaar gebruik gemaakt van de vrijheid van handelen, die hem geschonken was door da verdeel de SER, die in het vroege voorjaar een drieledig advies heeft uitge bracht. Wij hebben toen geschre ven. 'dat wij op het stuk van de huurverhoging In deze regering weinig vertrouwen hebben.' Ons vertrouwen is sindsdien niet gro ter geworden. \T~ant intussen is onder het be- wind van deze minister de hele woningbouw nog verder de verkeerde kant opgegaan. Nadat de minister verleden jaar een stevige berisping van de Kamer had ontvangen, die hem zelfs tot een kortstondig heengaan noopte, is de woningbouw hem geheel uit de hand gelopen. De spanning op de bouwmarkt is toegenomen, de bouwprijzen stijgen. Daarbij komt. dat deze regering de grondprijzen heeft losgelaten, waardoor de woningkosten en dus de huren nog meer onder druk komen. Zo gaat het al geruime tijd: huurverhoging volgt op prijsstij ging. dan volgt weer een prijsstij ging op huurverhoging, enzovoort, enzovoort. Er is geen enkele reden om aan te nemen, dat het nu an ders zal gaan. Integendeel, het regeringsbeleid schijnt erop ge richt te zijn de prijsstijging eer te bevorderen dan af te remmen. nit alles heeft tot gevolg, dat de huren een steed„ groter deel van de inkomens opeisen en dat de mensen met de lagere inko mens veroordeeld worden tot een bestaan zonder enige franje, zo als de Volkskrant zeer terecht schrijft. De regering heeft de gedachte van de grootste groep uit de SER om de huur van de woningwetwo ningen niet boven de 15 pet van het gemiddelde loon te laten stij gen. niet overgenomen. Dat leek de minister te ingewikkeld, maar hc* is niet ingewikkelder dan thans "iet leggen van verband tussen uitkeringen van volksver zekeringen en gemiddelde lonen. TAe minister wil de huurverho- J-J ging niet met 1 april maar met 1 juli laten Ingaan. Derge lijke verschuivingen zijn bij deze regering niet ongebruikelijk. Het motief is deze keer. dat dan de huurverhoging samenvalt met de belastingverlaging. Dit motief geldt natuurlijk niet voor het kwart van de bevolking, dat zich zelfstandigen mag noemen en die - hun aanslagbiljetten een jaar Ia- ter ontvangen. Er is trouwens geen wezenlijk verband, zegt de minister en men zou zich kunnen afvragen, wat dan wel de reden voor de ver schuiving is. Overigens hebben wij. die zoals uit het bovenstaan de blijkt overwegende bezwaren tegen de voorgestelde huurverho ging hebben, geen enkel bezwaar tegen uitstel. TTen ogenblik hebben wij ons af- Jj gevraagd, of de belastingver laging misschien zou moeten die nen als compensatie voor de huurverhoging. Dat zou er dan nog bij moeten komen. Maar neen. het schijnt niet de bedoe ling te zijn, er is geen wezenlijk verband. De compensatie wordt door de Stichting van de Arbeid bestu deerd. Het Centraal Planbureau had hiervoor 1.2 pet. berekend over negen maanden. Dat zou neerkomen op 0,8 pet. als de huurverhoging op 1 juli Ingaat. De vrijheid voor de loononder handelingen voor 1962 wordt dus iets groter. Dat is een klein licht punt. Als er geen huurverhoging zou komen, zou het lichtpunt gro ter zijn. Dat zouden wij wel wensen. Advertentie IM. voor in de oude kookboeken gedoken, om de culinaire historie geen geweld aan te doen. Tot en met de sausjes zal alles precies zo zijn als in het ver leden. Er kleeft maar één probleem aan het idee: Wie het zou aandurven het zondagse menu volledig te ver orberen. moet van huis uit een Hol- lebohegijs zijn. zoveel placht men zijn gasten aan het r van de vorige eeuw zijn gaste- n proef tocht voor te zetten. Daarom hoopt de Lloyd dat passa giers met zwakke magen het wat kalm aan zullen doen, zo niet, dan is er trouwens altijd een scheepsdok ter. NEW YORK (AP) De heer C. W. A. Schürmann. de leider van de Ne derlandse delegatie bij de VN, heeft gisteren de beheerschapscommissie ï?n,d® c!e verzekering gegeven dat Nederland nooit de aansluiting van Nieuw-Gumea bij Indonesië zal ver hinderen. als de bevolking van Nieuw. Guinea hiertoe besluit, nadat, daar een voorgesteld VN-interim-program- ma ingevoerd is. Hij gaf deze verzekeringen nadat i de Indonesische afgevaardigde L. N. Palar de bekende bezwaren van zijn land had ingebracht tegen de rappor. ten die Nederland aan de VN uit- brengt over Nieuw-Guinca als over een niefc-zich-zelf-besturend eebied waarvoor Nederland verantwoordelijk

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1