Vraagpunten: Kunnen kleine dorpen worden gemist? Prof. dr. J. B. D. Derksen Ambtelijke inkomens liggen nog beneden vooroorlogse peil Open gesprek met Indonesië Leiding AR-partij achter pleidooi dr. Bruins Slot Embarkatie- belasting vanaf 15de Nieuwe polders in discussie: Dr. A. Blaauboer overleden Steekpartij ABVA opent nieuw gebouw in Den Haas r' ÜËt Eerste les HET VRIJE VOLK MAANDAG 30 OKTOBER 1961 PAGINA 3 50*000 gulden zuiver wollen. stoffen Defen sie-u i Iga ven (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse Bank krijgt voorlopig in waardepapieren drie ton terug van de bijna 800.000, die de in Baden-Baden gearresteerde employé J. E. Leeft verduisterd. En inmiddels speurt Interpol naar een buitenlandse medewerker van E., wiens nationaliteit zij nog niet bekend wil maken. Hij heeft voor zijn hulp de helft van de verduisterde bedragen ontvangen. i fè iA AiS?:'i';S f, \y' j§§ "Versieren' Laatste opdracht m Jongen verdrinkt in de Noord Stuur.man Titan door tros gedood Woonkernen Vervolg van voorpagina (Van onze parlementsredacteur) De topleiding van de Antirevolutionaire Partij staat volledig achter het pleidooi dat dr. Bruins Slot, de voorzitter van haar Tweede-Kamerfractie onlangs heeft gehouden voor het aftas ten van de mogelijkheden van e^n open gesprek met Indonesië. Dit heeft de voorzitter dezer partij, dr. W. P. Berghuis, zater dag verklaard in zijn openingsrede voor het najaarsconvent, gehouden in het Minervapaviljoen te Amsterdam. Vaak zijn wij, zo zei dr. Berg huis, Iel geweest jegens het Indonesische optreden. Maar dat- was geen felheid vanwege hardheid of koudheid of on verschilligheid en ook niet we gens stoffelijk verlies. Het was felheid wegens „bezeerdheid", toch voorbarig." wegens verdriet dat het zo moest lopen met onze verhou ding. Geen grootscheeps onderzoek ganzen op radioactiviteit Van acht ton drie al terug naar de Amsterdamse Bank Advertentie I.M. Morgen houden wij een een daagse verkoop van dübbel- brede winterstoffen voor een prijs, die U beslist nooit voor mogelijk hebt gehouden. Dubbelbrede stoffen, zuiver wollen winterstoffen, w.o. bouclé, Mohair-flausch en vele fantasïestoffen, voor pakjes, japonnen en rokken. Een unieke aanbieding zuiver wollen dubbelbrede winter stoffen voor minder dan de halve prijs. Wollen Bouclé sYlol- plausch Fantasie stollen 130 cm breed Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mo dieuze zuiver wollen winter stoffen, in vele kleuren dessins, één dag slechts, per mecer^ voor In deze rubriek vermeldt Het Vrjia Volk zonder commentaar trei lende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd Toen de socialisten nog in de re gering zaten, waren andere partijen altijd zeer beducht, dat de belasting- politiek zou worden gebruikt om de staat al maar rijker te maken ten koste van de bnrgers. Het kan wen selijk zijn straks bij de algemene fi nanciële beschouwingen het tot nu toe onder het kabinet-De Quay ge voerde beleid met dit zelfde kritische oog te bezien. In dat bredere ver band kan dan ook het best worden nagegaan of minister Zijlstra voor de dekking van de hogere defensie uitgaven werkelijk nieuwe belasting bronnen moet aanboren. De Volkskrant van 25 okiober 1951. Een Franse rechter van instruc tie heeft de Spaanse republikeinse ex- generaal El Campesino" voorlopig op vrije voeten gesteld. Deze werd ech ter een gedwongen verblijfplaats aan gewezen op het kanaaleiland Brebat. El Campesino wordt beschuldigd van verboden bezit van wapens en spring stof. Het geld dat de Amsterdamse Bank terugkrijgt, ligt in de vorm van waardepapieren bij banken in Zwitserland en Duitsland. E. heeft de sleu tels van de safes reeds aan commissaris H. Moll en hoofdinspecteur H. Postma van de Amsterdamse politie gegeren. (Van een onzer verslaggevers) De embarkaliebelasting op Schip hol zal met ingang van.,1 noveir.bct worden geheven, bat betekent dat vertrekkende pasagiers per bestem ming de volgende toeslagen zuilen moeten betalen: buiten Europa S; Europa 4 met uitzondering van Brussel, Luxemburg. Keulen en Dus- seldorp, waarvoor 2 wordt geheven. Deze belasting (in vele andere landen bekend onder de naam 'pas sengers service charge') zal worden geïnd door meisjes in donkerblauwe uniformen, die in dienst zijn van de NV Luchthaven Schiphol. Het is niet mogelijk gebleken de luchtvaartmaatschappijen de toe slagen te doen innen. Men vreest het impopulaire element bij deze heffin gen. De KLM zond enkele maanden ge leden een uitvoerig rapport aan de minister van Verkeer en Waterstaat met bezwaren tegen de embarkatie- heffing. Deze zijn kennelijk niet van voldoende gewicht gebleken. Met het totale uitbreidingsplan van Schip hol (het nieuwe verkeersareaal) ia een bedrag van 200 miljoen ge moeid. Bij in het verleden gevoerde besprekingen met het rijk is gesteld dat Schiphol zijn eigen inkomsten zou moeten vergroten. De embarkatieheiiing zal onge veer twee miljoen gulden per jaar bruto opleveren. Men verwacht dat deze inkomsten omstreeks 1915 het dubbele zullen bedragen. Parijs. Ro me. Londen. Kopenhagen en andere Europese luchthavens kennen deze belasting ook; daarom vreest Schip hol niet het wegblijven van passa giers. be heffing is overal aanvaard, zo redeneert men. 'WU vinden het zelf geen fraaie maatregel, maar een noodzaak.' In de Zwitserse safe liggen boven dien een vals buitenlands paspoort, een dito identiteitsbewijs en een vals buitenlands rijbewijs voor E. Zi) hadden althans op papier var. hem een nieuwe en onverdachte figuur moeten maken. Ook voor zijn inmiddels te Amster dam gearresteerde vrouw was E. bezig valse papieren te krijgen. Hij wilde samen met haar doch ver moedelijk zonder zijn resp.lTen lo jaar oude z.oons in Zuid-Europa een rustig leven gaan leiden. Uit E.'s verklaringen tegenover de politie valt af ic leiden, dat hij m mei 1960 heeft kennis gemaakt met zijn buitenlandse 'medewerker'. Hu was een cliënt van de Amsterdamse Bank. wiens belangen door E. op de afdelingen Buitenlandse Particulie ren werden behartigd. Beide mannen raakten bevriend. In juni van het vorige jaar vroeg de buitenlander aan E. of er op diens aïdeling niet wat te 'versieren' zon zijn. Voor de helft van de winst wilde hij daarbij we! helpen. E. ging op dit voorstel in en be-, gon met overschrijvingen van enkele tienduizenden guldens van zgn. 'dode rekeningen', d.z. rekeningen, waarop al jaren nie(s is veranderd. Het sy- steem daarbij was. dat E. de valse verzoeken tot overschrijving naar zijn buitenlandse vriend stuurde, waarna deze ervoor zorgde, dat de opdrachten uit Zwitserland en Frankrijk ter uitvoering naar Am sterdam kwamen. Toen dat goed liep, besloot E. in de eerste helft van dit jaar, dat hij ontslag zou nemen zodra hij een paar flinke bedragen in de wacht had gesleept. En daarbij zorgde hij ervoor, dat de geiden, die hij naar het buitenland overmaakte, in aan delen en effecten werden omgezet. Op 6 oktober drie dagen vóór het vertrek van E. was de bui tenlandse vriend weer in Amster dam. Alles was gereed voor de ver dwijning. Alleen moest E. nog wat contant geld hebben voor zijn reis en voor de valse papieren voor zijn vrouw Daartoe schreef hij zijn laatste valse betalingsopdracht uit ten name van zijn vriend. Toen deze hel bedrag van 10.000 kwam incasse ren. zorgde E. ervoor in de buurt van de procuratiehouder te zijn om hem als vaste cliënt te Indentificeren. De procuratiehouder nam daar evenwel geen genoegen mee r*n wilde niet uitbetalen voor hij het paspoort van de buitenlander had gezien. De man beloofde het. uit zijn hotel te gaan halen. Toen hij echter niet terugkwam en de volgende dag ook E. "plotseling wegbleef, góng de con trole aan het werk. Enkele dagen later stond vast. dat er geknoeid was. Docii pas omstreeks 20 oktober kon men bij een cliënt- zelf verifiëren dat er minstens 50.009 verduisterd was. Aangifte bij de politie volgde en E. werd via Interpol opgespoord in Baden-Baden, waar zijn schoon ouders wonen. Men arresteerde nen; toen hij daar10.000 aan Duitse Marken van zijn rekening bij de Deutsche Kommerzbank wilde op nemen. Inmiddels staat ook vast. dat hij vóór zijn vertrek zijn vrouw over zijn handelwijze heeft ingelicht: dat hij daarna enkeje malen met haar heeft gebeld: dat hij haar heeft verzocht bepaalde papieren ie tekenen en dat hij haar had gemachtigd over het geld te be schikken als hem iets zou over komen. Voor de politie was dat aanleiding ook haar te arresteren. Het zoeken blijft nu naar E.'s bui tenlandse medewerker ch de bijna 400.000, die hij in de wacht heeft gesleept. DRACHTEN (ANP) Zaterdagnacht is te Drachten op 55-jarige leeftijd plotseling overleden dr. A. Blaau boer. burgemeester van Smallingcr- land en landdrost van Eltcn. Dr. A. Blaauboer werd op 2 juni geïnstal leerd als burgemeester van Smallin- gerland. Ook zijn voorganger, wijlpn de heer J. L. Thalen. overleed plotse ling na een vrij korte ambtsperiode, plotseling. Dr. Blaauboer werkte sinds 1925 op verschillende secretariaten. In 1S38 werd hij benoemd tot se cretaris van het openbare lichaam 'De Wieringermeer". In 1942 werd hij plaatsvervangend landdrost van de NOP en in 1949 tevens landdrost van EIten. Deze laatste functie com bineerde dr. Blaauboer tot dusver met zijn burgemeesterschap van Smallingerland. (Van een onzer verslaggevers) Prof. dr. J. P, Kruijt, hoogleraar in dj. sociologie te Utrecht, hcefi zich op een congres, gewijd aan de toekomst der IJselnieerpolders, ondubbelzinnig voorstander getoond van het samenvoegen van deze polders (nadat zij zuilen zijn gereedgekomen) tot een twaalfde pro vincie. ,De meeste deskundigen en de huidige bevolking van de .Noordoostpolder zijn ervóór', zei hij. Van de talrijke sprekers die na hem kwamen, viel niemand hem op dit punt aan. Onder zijn gehoor zat minister Korthals van Verkeer en Waterstaat, die ju vit heeft Kleine Laurence, het zevenjarig dochtertje van Juliette Greco, mocht naar balletles. Ze kreeg een zwarte tutu cn mama bracht haar zelf voor de eerste les. Niet naar de eerste de beste: naar ma dame Balachowa, eens prima-bal lerina van het Russische ballet en met haar 75 jaren nog altijd een geliefde balletlerares in Pa rijs. En- allesbehalve een gemak kelijke. Laurence teas daarom maar blij dat mama erbij bleef. J Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is de zesjarige jongen A. M. van der Nat in Hendrik Ido Ambacht in het water van de Noord geraakt en verdronken. Twee kameraadjes, met wie hij langs de rivier speelde, heb bewerkstelligd, dat de Xoordoostpolder alvast tijdelijk bij de pro- i ben onmiddellijk een buurman ge vincie Ovcrijsel is ingedeeld. Het congres over het structuurplan voor de zuidelijke IJselmeerpolders (opgesteld door de Dienst der Zuider zeewerken en by het verschijnen, on geveer een half jaar geleden, uitvoe rig in ons blad besproken) vond za terdag plaats in het .Amsterdamse RAI-gebouw Het werd georganiseerd door de Stichting Bevolkingsonder zoek in de Drooggelegde Zuiderzee polders, hel Ned. Instituut voorVoiks- (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag is de 35-jarige stuurman R. B. v. (i. Berg van de zeesleper Titan van Wijsmuller om achteraf te véél dorpen te liggen met liet leven gekomen. te weinig groeikracht elk. huisvesting en Stede'oouw en het Ge nootschap Flevo. 0 Het structuurplan, waarin wordt aangegeven langs welke lijnen de nieuwe polders in het hart. van ons land zich zullen kunnen ontwikkelen, kreeg opvallend veel lof toegezwaaid. Het is een ,open' plan: het tracht zo weinig mogelijk vast te leggen. Eer. voorbeeld hiervan is de vraag of er buiten de grotere woonkernen n-ii; dorpen van het oude. bekende typ; <3000 zielen) moeten komen, ja of nee. O.a. door de landbouwmecha nisatie en het toegenomen aantal auto's en bromfietsen ontstaat er steeds minder behoefte aan. In de Noordoostpolder bij voorbeeld blijken De sleepboot had In de I-.Tmuicïer Noordersluis vastgemaakt op het uit gaande Nederlandse motorschip Nias. Hierbij kwam de tros. die van het achterschip van de Nias op de kop- bolder van de Titan was bevestigd, tegen de stuurhut terecht. Aange nomen moet worden, dat de op de buitenbrug staande stuurman door de tros is getroffen. H(j was op slag dood. waarschuwd. die zich te water begaf. Zijn reddingspogingen bleven zonder resultaat. Óok de rivierpolitie is er nog niet in geslaagd, het jongetje te vinden Een inmiddels opgeroepen wagen van de GGD arriveerde op dit mo ment en zette de achtervolging in. Chauffeur J. Verbeek en verpleger H. de Boer wisten B. op een gegeven moment tot staan te brengen. Zij zouden er echter niet in geslaagd zijn de om zich heen stekende B. te overmeesteren, als niet de 30-jarige W. Onstein met. een baksteen te voorschijn was gesprongen. Hij wierp zijn baksteen op B.'s ach terhoofd. zo hard dat de steen in twee stukken barstte. Een stuk raakte nog het voorhoofd van verpleger De Boer. Hierna slaagde men er met vereende krachten in B. op een brancard ie binden. De man werd naar het ziekenhuis overgebracht en vandaar naar het politicbureau. Het eerste slachtoffer, de heer P. I. Ariessen, verkeerde gisteren niet meer in levensgevaar. De minder iwaar gewonde heer Veenendaal za? weldra het ziekenhuis kunnen ver iaten. ile verantwoordelijke leiders der Pa poea's de toepassing van de zelfbe schikking niet bij voorbaat zullen beperken tot een enig cn wellicht onwerkelijk nationalisme. Daardoor i zouden zij zich zelf de mogelijkheid van een eventuele toekomstige bewe gingsruimte ontnemen. „Een actie voor eigen wapen, vlag. volkslied enz. is aantrekkelijk, maar zjj lijkt mij Men heeft gesproken van een reu zen-omzwaai bij de antirevolutio nairen. Bij mij persoonlijk, aldus dr. Berghuis, is daarvan geen sprake ge weest. Ik heb jaren uitgezien naar een gelegenheid dat wij weer met Indonesië tot een gesprek zouden ko men en ik heb dat niet onder stoe len ol banken gestoken. De heer Berghuis ontkende dat de antirevolutionaire zienswijze een aan val zou zijn op de inhoud van het regeringsvoorstel „en nog minder een stoot onder de gordel, zoals de heer Burger insinueerde". Men wilde al leen doen uitkomen, dat het plan- Luns een wezenlijk element mist, nl. dat van een bilateraal gesprek met Indonesië. Het sluit dit element wel iswaar met uit, maar het schakelt het ook niet positief en spontaan in. De inleider sprak de hoop uit dat De stelling van minister-president De Quay, dat de uitoefening van het zelfbeschikkingsrecht vooraf gewaar borgd zou moeten zijn, noemde dr. Berghuis onjuist. Het is een punt dat na het gesprek zou moeten blijken. Tot voor kort leek de verhouding met Indonesië volstrekt hopeloos en uitzichtloos. Maar in de laatst maan den zijn er symptomen van een kli maatsverandering te bespeuren. Laat men deze symptomen ernstig nemen en er niet langs heen gaan, aldus de AR-partijvoorzitter. Zij geven een zekere opening waarnaar wij al zo lang hebben uitgekeken en die van Indonesische zijde is geboden. Sprekend over de onderlinge rela tie der christelijke partijen, verklaar de dr. Berghuis met vreugde te heb ben eiwaren, dat prof. Van Niftrik zich zeer positief heeft uitgesproken voor een nauwer verband tussen CHIT en ARP Hij zou gaarne een uitnodiging van het bestuur der CHÜ tot een gesprek tegemoetzien. Het is niet vanzelfsprekend dat de gereformeerde levensuiting in de we reld van vandaag op allerlei terrein een aparte organisatorische gestalte zou moeten behouden. „Wij pleiten van onze kant van 'n reformatorisch- christelijke partij, waarin zowel de gereformeerde antirevolutionair met zijn complete gezicht als prof. Van Niftrik met zijn complete gezicht een plaats kan vinden." Over andere aspecten van de bin nenlandse politiek sprak dr. Berghuis slechts kort. Hij had geen aanleiding in te gaan op de algemene positie van het kabinet-De Quay. „Er zijn nog wei enkele brandhaarden maar deze vertonen een grotere rust dan z(j in de afgelopen periode hebben gedaan en in elk geval worden zij overschaduwd door externe zaken. Door bepaalde struikelingen, zwak heden en gekrakeel heen mag het kabinet terugzien op een aantal goede en belangrijke beleidsresulta- ten." Wat de oppositie van de Partij van de Arbeid aangaat, deze heeft volgens dr. Berghuis wel heel sterk haai' kracht gezocht in pogingen, het gevoerde beleid voor te stellen als een farce van regeringsbeleid. "Daar mede heeft zij soms gevaarlijk dicht de grens benaderd van een afbreuk doen aan het democratisch respect voor het overheidsgezag. Bovendien heeft deze tactiek als een boemerang gewerkt". De PvdA heeft, aldus dr. Berghuis, in haar oppositiemethoden over het doel heengeschoten. Ik betreur dat. Daar voor is de PvdA te belangrijk en in het Nederlandse politieke bestel een te gewichtig en constructief element, dat steeds met andere bonafide groepen gereed moet staan om in welke combinatie ook de lei ding van 's lands zaken ter hand te nemen. In dit verband pleitte prof. Kruijt voor het nemen van een proef met boerderijen waarop de boer helemaal niet meer zal wonen: liij woont met zijn gezin in de stad of liet stadje en gaat elke dag. net als de fabrieks arbeider (en fabrieksdirecteur) naar zjjn werk. Op het congres ontmoette dit denkbeeld meteen nogal heftige tegenkanting. Een waarschuwing gaf rar. J. J. v. d. Velde, oud-wethouder van Am sterdam. De overheid zal moeten zor gen de beschikkingsmacht over de grond te behouden, omdat het anders later niet meer te betalen is wanneer men bij voorbeeld alsnog van agra risch gebruik van de grond wil over stappen op stedebouw of recreatie. Prof. Kruijt sloot zich daarbij aan cn zei dat het volgende hem on de tong brandde: ,Dat socialisten dog matici waren op het punt van de staatseigendom, is lang verleden tijd. Tegenwoordig lijkt het er meer op dat tegenstanders van de staat- eigendom zich dogmatici betonen. Ik hoop van harte dat de staat de eigendom houdt van de nieuwe grond die met zoveel moeite gewonnen is, opdat h(j niet versnipperd en ver knoeid kan worden, zoals op het oude land zo dikwijls Is gebeurd!' DEN HAAG (ANPi Het ministerie van Landbouw en Visserij deelt mee, dat er geen sprake is van een groot scheeps onderzoek naar radioactivi teit op de veren van uit noordelijke gebieden afkomstige ganzen. Wel laat het Instituut voor toege past biologisch onderzoek in de vrije natuur ganzen die op hun trek naar het zuiden geschoten of gevangen zijn, op radioactiviteit onderzoeken om de veronderstelling van enkele iec-n.se geleerden op haar juistheid te reproe ven. Maar dit betekent niet, dat er opzettelijk jacht op ganzen en zeker niet op eenden moet worden gemaakt. Het radioactieve stof zou volgens de veronderstelling van de Denen op de vleugels van de dieren moeten voorkomen na de reeks proefnemin gen die de Sowjet-Unie sinds enkele weken naby Nova-Zembla doet. (Van een onzer verslaggevers) De inkomens van alle ambtonaren boven de rang van schrijver liggen op het ogenblik reëel (d.w.z. in koopkracht genieten) lager dan in 1938. „Het nominale salaris is niet voldoende gestegen om zelfs inaar het reële peil van 1938 te kunnen handhaven." In het algemeen ligt het peil der inkomens van academisch gevormden In loondienst in Nederland beneden het niveau van de omringende landen. Dit zijn enkele stellingen, die prof. dr. J. B. D. Dcrkscn, een der meest vooraanstaande medewerkers van het Centraal Bureau voor de Statistiek in Den Haag heeft geponeerd op de 19e Tilburgse hogeschooldag, die za terdag is gehouden. De in mei van dit jaar in Brussel gestichte Europese Federatie van Speelgoedfabrikantbonden, waar van Engeland, Frankrijk en West- Dmrsland deel uitmaken, is zaterdag in Neurenberg door het toetreden van vijf landen uitgebreid. De pas aange sloten landen zijn Nederland. België, Zweden, Zwitserland en Oostenrijk. Terwijl, aldus prof. Derksen. het „reële gezinsinkomen per -hoofd der bevolking beschikbaar voor verbruik" (eenvoudiger gezegd: datgene wat men na aftrek van belasting, sociale verzekeringspremie en pensioenpre mie voor zijn loon kan kopen. - Red. HVV) voor het Nederlandse eezin gemiddeld met 15 percent is geste gen, liggen reële salarissen van middelbare cn hogere ambtenaren beneden het peil van 1938. Stelt men de koopkracht van een ambtelijk salaris in 1938 op 100, dan komt de adjunct-commies thans niet verder dan tot 85. de commies tot 79, de hoofdcommies tot 74, de referendaris tot 72. de administra teur tot 67, secretaris-generaal tot 78. Ook tic leraar is volgens jirof. Derksen zij het minder sterk achtergebleven. De salarisontwikke ling van de onderwijzers steekt hier bij gunstig af. Bij de vergelijking van de inkomens van academisch ge vormden hier en in het buitenland, merkt prof. Derksen op, dat het la gere peil hier ten dele samenhangt met het feit. dat het loonniveau hier in het algemeen wat lager is dan in de omringende landen. intussen is „de verhoging reëie inkomens van acade- 51 aa van de misch gevormden in overheidsdienst sinds 1955 in Denemarken, AVest- Duitsland, Frankrijk, Italië, Noor wegen en Engeland groter ge weest dan hier te lande." Volgens een. tweede inleider op de hogeschooldag, prof, E. J. Leemans, wordt de financieel minder gunstige positie van de intellectuelen in ver gelijking met vijfentwintig jaar ge leden waarschijnlijk verklaard door: 1. Het toenemend aantal intellec tuelen in ondcrzoeks-adviesfuncties. 2. Het feit, dat deze functies ko men los te staan van de eigenlijke verantwoordelijkheid voor het be leid. 3. Het feit. dat deze intellectuele büdrage tot het eindprodukt niet direct meetbaar is. De Nederlandse intellectueel is ook slechter georganiseerd dan zijn col lega in het buitenland. ,.Toeh is de objectieve noodzaak tot het zich ver enigen lom als belangengroep te kunnen optreden) hier zeker zo groot als in het buitenland," aldus prof. Leemans. 'Van een onzer verslaggevers) „Ambtenarenorganisaties hebben zich steeds tevreden gesteld met oude gebouwen. Voor de eerste maai neemt nu een ambtenarenorganisatie, de ABVA, een nieuw gebouw In gebruik". DU zei. met enige trots, bondsvoor zitter J. van Rossen zaterdag kort voor de opening van het nieuwe kan toor, dat de Algemene Bond van Ambtenaren aan de Stadhouderslaan in Den Haag heeft laten bouwen. Tijdens een bijeenkomst in de na bijgelegen aula van het Gemeente museum vertelde de heer Van Ros sen dat er over het nieuwe gebouw I verschillend geoordeeld wordt. De ene groep zegt: het is een groot en groots gebouw, de andere groep meent: het is té groot, daar gaan onze contributiecenten. „De eerste groep heeft gelijk", stel de de heer Van Rossen onder enige hilariteit vast. „wij willen met dit nieuwe gebouw een beter dienstbe toon voor dc ambtenaren tot stand brengen. Er zit voor dc toekomst nog ruimte in als de werkzaamheden voor onze groter wordende ABVA nog meer toenemen". Oud-voorzitter J. Blom, die de eigenlijke opening verrichtte, wees op de groei van de ABVA, die in 1947 met 40.000 leden is gestart en er nu 77,300 telt. De heer Blorn opende een glazen, deur, daarmee de officiële opening verrichtend. De hartelijke gelukwensen die het bondsbestuur in de kantine mocht ontvangen,werden nog met glasge- r.n^c. begeleid toen een van de eerste gasten die het gebouw verlieten, op gewekt wuivend en zonder een schrammetje op te lopen het.glas van de nieuwe deur aan scherven liep

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1