Ve rbond wordt Huurder volkstuinenco Vragen over kosten en het verplicht lid zijn WF-teams aan Maaskant en D WS naar Den Haag M. P. Heijboer ridder - zilver voor Chr. van Dijk Documentaire over Schiedam komt er Spanning in clubs lager voetbal blijft stijgen Ook feest in Kethel ém 'n Nieuw gezicht op straat ZELFSTANDIGE KRACHT Gehuwde vrouw pleit voor vrijgezellen Competitie van korfballers schiet op Winkelsluiting koninginnedag Opdracht aan Jan Schaper: Twee scholen in Dwarsstraat Koninginnedag het middelpunt der Predikbeurlen Doktersdieji sten Stewardess ivas gast van Schiedams NJVON ABT. 20 WEBERQPBOUWWET ISCSiiEGAMSiS ZAAIERTJES SLUITING CAFÉS HET VRIJE VOLK ZATERDAG 28 APRIL 1982 PAGINA 4 verschillende raadsleden liebben gisteravond tijdens de raadsvergadering gereageerd op de nota over het nieuwe volks tuinencomplex. Sommige deden dat in vragende zin en andere de leden van de commissie voor de volkstuinen zorgden voor de antwoorden, zodat er ten slotte voor wethouder W. Kok weinig meer aan toe te voegen viel Het anti-revolutionaire raadslid ir. K. J. J. Dominicus was bevreesd, dat de kosten van een. nieuw huisje voor een aantal olkstuinders te hoog zouden liggen. De heer J. J. van Woerkom (v.v.d.) had bezwaar tegen de verplichte lidmaatschap van een volkstuindersvereniging. Vergoeding Soepelheid Advertentie LM. belangstelling Zeven Schiedammers zijn ter gelegenheid van koninginnedag onderscheiden en burgemeester mr. J. W. Peek, heeft hen gis termorgen in het stadhuis de ordetekenen opgespeld. (Van een onzer verslaggevers) Er wordt een documentaire van Schiedam gemaakt en de gemeenteraad heeft dit werk vrijdagavond opgedragen aan de Vlaaraingse cineast Jan Schaper. Het wordt een 35 mm-film, geschikt dus voor vertoning in de bioscopen, met een aantal 16 mm-copieën. In het lage voetbal stijgt de spaning met de week. Bij de clubs uit de KNVB zijn geen kampioenen te verwachten, trouwens al lang niet meer. Voor tweedeklasser Excelsior '20 en in de vierde klas voor DRZ wordt de situatie op de ranglijst met de week ongunstiger en het zal er om hangen of deze ploegen zich zullen weten te hand haven. GEMEENTERAADSVERKIEZING E.S.P. - BREDA Van een onzer verslaggevers) ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Sluipvaart In de Pacific, 2 uur. Morgen wacht de hel. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Macïste, zoon van Hercu les, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: schilderijen van. Michael Podulke: Nederlandse opgravingen in Egypte, 1017 uur. Diversen: IRENE: Gezamenlijke Schiedamse wandelsportverenlglngcn, start Molen- en Maaswandeltochten, 1415 uur, MUSIS SACRUM: Bonaventura, toneel, 8 uur. ARCADE: Sport- en ontspannings vereniging PTT. toneel, 8 uur. IRENE: Qr&ujebuurtver. Gusto, feestavond, 8 uur. OPSTANDING SKER KCJV dans avond, 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN: SVC con tactavond, S uur. WIJKCENTRUM: Herv. Kerk NleUw- land, toneelavond, 8 uur. 6WAMMERDAMSINGEL: start lam pionoptocht. 9 uur. ORANJEFEEST: zie elders. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: idem. voorstellingen om 2 en 4.15 uuur: 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Idem. STEDELIJK MUSEUM: Idem. open Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: idem, open van 12-17 uui. MAANDAG Bioscopen Idem. Tentoonstellingen Idem. Diversen: ORANJEFEEST, zie elders. „Eén pleidooi van de gehuwde vrouw voor de ongehuwde ambtenaar," zei wethouder mr. P. van Bochove en hy doelde op mevrouw M. Druk ker-Brink (p.v.d.a.)die het niet rechtvaardig vond, dat in de ver ordening „Algemeen Ambtenaren- dienst der gemeente Schiedam de achtergesteld bij de gehuwden en de weduwnaars met minderjarige, inwonende kinderen. Moet een ambtenaar aan geneeskun dige hulp, verpleging en genees middelen in een jaar tijds meer uitgeven, dan hij redelijkerwijs kan opbrengen, dan kunnen B. en W. hem een financiële tegemoet koming verstrekken. Voor de vrijgezellen moeten die kos ten hoger zijn dan tien percent van zijn salaris, voor de gehuwde of de weduwnaar met inwonende, minderjarige kinderen moeten ze hoger dan vijf percent liggen. Mevrouw Drukker vond dat een onredelijk verschil. Wethouder Van Bochove vertelde, dat 'er inderdaad in het centraal orgaan dat zich met deze verorde ning bezighoudt, overleg gaande is omtrent de redactie van dit arti kel. De wethouder voorspelde een spoedige wijziging van de verorde ning. Nadat dc commissieleden H. van Ruiven (p.v.d.a.) en J. Alijk (k.v.p.) hadden gegarandeerd, dat de grootst mogelijke soepelheid zou worden be tracht, deed wethouder Kok daar nog- eens een schepje bovenop. Het voor stel werd ten slotte aangenomen. .,De volkstuinders, die het complex bij de Vijfsluizen moeten verlaten, hebben al een financiële strop: zij raken hun huisje kwijt en de schade vergoeding kan dat nooit goedma ken", betoogde de heer Dominicus. „De kosten van een nieuw huisje tussen de 1000 en 1500 gulden kunnen een te zware last zijn. Het moet niet zo worden, dat we een volkstuincomplex voor mensen-in- goede-doen krijgen". De heer Dominicus vroeg of het college bereid is de gedupeerde volks tuinders een redelijke vergoeding te geven Hij stelde voor, dat het col lege deze vergoeding zou verstrek ken en de eisen van de volkstuin ders jegens de N.V. Beneïuxtunnel over zou nemen. De heer H. van Huiven wees erop, dat de volkstuinen van de echte nuts- tuinen, die zij enkele tientallen jaren geleden nog waren, zijn uitgegroeid tot een recreatie, tot een zinvolle hobby zonder meer, die zoals elke an dere liefhebberij kosten met zich brengt. Het Algemeen Verbond van Volks- tuindersverenigingen kan de huisjes in huurkoop uitgeven. De koopprijs van 1000 a 1500 wordt dan uitge smeerd over tien jaar. „Een bedrag van 100 per jaar is toch niet te hoog", aldus de heer Van Ruiven. Hij legde er de na druk op. dat de grootste soepelheid zal worden betracht ten aanzien van diegenen, die de financiële last niet kunnen dragen. Het communistische raadslid B. E. Collé stelde voor een renteloze le ning te verstrekken en wees erop, dat naast de koopprijs ook elk jaar onaeuïioudskosten moeten worden opgebracht. De liberale heer Van Woerkom had vooral bezwaar tegen het verplichte lidmaatschap van een vereniging, hoewel hij vond, dat de volkstuin ders zich aan bepaalde regels moes ten onderwerpen. De heer Alijk (k.v.pj sloot zich aan bij de heer Van Ruiven. Ook hij sprak over het soepele beleid van B. en W., dat ten slotte door wethouder Kok nog eens werd gegarandeerd. De wethouder zei, dat er een re delijke schadevergoeding zal worden uitgekeerd aan de gedupeerde tuin ders en wees met nadruk op het feit, dat de leden van beide Schiedamse yolkstuindersverenigingen volledig instemmen met de inhoud van de nota. De heer Van Ruiven merkte op, dat het lidmaatschap van een ver eniging niet verplicht behoef t te worden gesteld, maar dat niet- leden aan de verhuurder (het Al gemeen Verbond) evenveel zou den moeten betalen als leden: „We mogen geen verschil dulden". „Het college van B. en W. is.erop gespitst de gedupeerden zo goed mo gelijk te helpen", zei wethouder Kok ter afronding van het debat. De competitie begint voor Schiedam en Succes op te schieten. De roodzwar ten spelen zondag hun Jaa*ste wedstrijd op eigen veld tegen Phoenix. Gezien de prestaties van de Hagenaars durven we niet op een goede afloop voor onze stad genoten te hopen. En. dat zou dan de definitieve degra datie voor de Schiedammers betekenen. JI. zaterdag verloren zij hun voorlaat ste wedstrijd van Tjoba in 's-Heer-Hen- drikskinderrn met 93 en als nu van Phoenix wordt verloren blijft Mors- kwartier met 1 punt meer veilig. Een nare gedachte en daarom is het waard toch alles te proberen om van Phoenix te winnen. Succes heeft nos een wedstrtfd voor de boeg. maar is het komende weekend viij. ODI krijgt TOP op bezoek. Ook de ODI-ers verkeren in ernstig degradatie- gevaar en daarom zou winst uit deze wedstrijd zeer welkom zijn. Verder zijn vastgesteld Hlllegersberg Succes 2. Het Zuiden S—Schiedam 2, SpiritODI 2. ODI 3Spirit 3. Trek vogels dSucces a. Schiedam b—Ons Huis d en Schiedam cVelox b. De Schiedamse Middenstands Centrale adviseert de winkeliers om hun zaken op maandag 30 april te sluiten, althans hun personeel een vrije dag te geven dit vanwege het bijzonder karakter van deze Koninginnedag, waarop niet alleen I de verjaardag van de Koningin, maar ook het zilveren huwelijksfeest 1 van Koningin en Prins wordt her- dacht. I irt 3 lot en met 12 mei 1962 tentoonstelling „Vlaardingen presenteert zich - broekweg De eerste elftallen van Wilton Fijenoord komen zondag aan de Maaskant in het veld. De dames tegen HVS en de heren tegen Snel wiek. De dames van "Wilton Fijenoord bezetten de eerste plaats, ter wijl HVS de laatste plaats inneemt. Toch zullen de WF-dames er goed aan doen hun tegenstandsters niet te onderschatten. Daar was de heer Chr. van Dijk, 67 jaar oud en sportman in hart en nie ren. In de Schiedamse voetbalwereld, en ver daarbuiten is 'Chris van Dijk' een instituut. Hij is al langer dan een haive eeuw actief in de propaganda voor en de organisatie van de voetbalsport. Me de dank zij hem is door de beoefe ning van de voetbalsport het drank misbruik sterk verminderd. En mede door zijn toedoen begonnen in Schiedam ook de arbeiders verschil lende sporten te beoefenen. Hü is sinds 1911 lid van de voet balclub Schiedam, waarvan hij van 1919 tot 1950 voorzitter was en in de periode tussen 1929 en 1939 tevens secretaris. Andere functies van Chris V. Dijk: hij was van 1918 tot 1950 penning meester van de belangenvereniging voor de tweede-, derde-, en vierde klassers van de KNVB en aanvaard- Om alle kinderen in de gelegen heid te stellen de taptoe bij te wo nen, die op Koninginnedag 's avonds om negen uur wordt gehouden, zul len. alle lagere en kleuterscholen de volgende dag, 1 mei dus, om half tien beginnen. Dc Gorzen krijgt aan de Dwars straat een nieuwe lagere school met een kleuterschool en een gym - nastiekzaal. Daartoe heeft de Schie damse gemeenteraad gisteravond onder complimenten aan de wethou der van Onderwijs, H. Sabel be sloten. Voor de heer J. J. van Woerkom (v.v.d.) was het voorstel aanleiding om opnieuw te informeren naar een saneringsplan voor de Gorzen. Wethouder Kok deelde mee, dat er voorlopige saneringsplannen zijn voor de directe omgeving van de Voorhaven. Er komen daar woon huizen in een aantal lagen, die de waterkering als het ware omspan nen. Excelsior krijgt zondag bezoek van DCL. In de uitwedstrijd werden de punten, gedeeld. Weten nu de zwart- witten tot de volle winst te komen, dan zijn zij betrekkelijk veilig. Dit vooral nu de clubs onderaan de ranglijst elkaar nog moeten ontmoe ten. Na DCL mot Excelsior nog naar Schiebroek en komt leider Slikker veer voor de return naar Schiedam. In de vierde klasse speelt DRZ thuis tegen LMO. Geen puntje mag er meer verloren gaan wil er een kleine kans op behoud blijven. De mos en SFC- moeten aantreden tegen de twee leiders uit deze afdeling. De mos gaat hiervoor naar Oudewater en SFC wordt gastheer in het tweede treffen met koploper Schoonhoven. Verwacht moet worden dat de pun ten aan de tegenstanders gelaten moeten worden. .In de afdeling Rotterdam gaat SVDPW gastheer worden in de re turn tegen Groen-Witten. Uit ver loren onze stadgenoten met 2—1. Nu is er kans dat voor eigen publiek re vanche genomen zal worden. Voor „Schiedam" wacht de thuis wedstrijd tegen Hellevoetsluis. Alleen een overwinning kan. het steeds drei gender wordende degradatiegevaar afwenden. Dit geldt ook voor Ursus dat echter een krachttoer zal moeten ieveren wil het thuis tegen leider WRW tot een gunstig resultaat ko men. De tweedeklassers Schiedamse Boys en WP hoeven resp. bij Floris sant/OBR en Boezemkwartier niette struikelen. Met SVDPW blijven deze twee ploegen de vaandeldragers van het plaatselijk lager voetbal die de titel binnen hun bereik heben. In het zaterdagvoetbal speelt in de eerste klase PPSC een uitwedstrijd tegen Khoon. Thuis werden de pun ten gedeeld. GTB ontvangt leider Piershil. waarvan uit met 31 werd verloren. De anti-revolutionaire heer Van Schooneveid had twee bezwaren. Hij miste in het scenario, zoals Jan Schaper dat tijdens een vorige raads vergadering heeft voorgelezen, de Schiedamse drankindustrie. Hij was bovendien niet onder de indruk geweest van Schapers film over Vlaai-dingen en vroeg zich af. of deze cineast de aangewezen persoon was om de Schiedamse documentaire te realiseren. De film over Vlaardingen riep ook b(j andere raadsleden bedenkingen op. Lil-, Engelsman i p.v.d.a.) noemde het voorstel sympathiek. Ook hij vond de film Vlaardingen bepaald niet, indrukwekkend, maar de socia listische woordvoerder stond, gezien het scenario van Schaper, optimisti scher tegenover de Schiedamse rol prent. „Gaan we hoger grijpen en vragen we een bekender cineast, dan gaat ons dat waarschijnlijk zoveel geld kosten, dat de plannen om tot een documentaire te komen nooit worden gerealiseerd". Burgemeester nu-, J, W. Peek vertelde, dat by zeer deskundigen inlichtingen zijn ingewonnen over lfet werk van Schaper. Het resul taat was een aantal warme aan bevelingen. De burgemeester wees erop, dat hier een vnj jeugdig man die sinds zijn film over Vlaar dingen veel ervaring heeft opge daan een kans gaat krijgen. Schaper kent Schiedam goed. De burgemeester verzekerde dat de drankindustrie zeker tot zijn recht zal komen in de documentaire en wees op de mogelijkheid om Schaper verschillende suggesties te doen. Tegen dat laatste keerden echter de heren Engelsman en Van Woer kom zich, die vrijheid voor de artiest bepleitten. Grote Kerk, 10 uur cis C. van der Steen: 5 uur mej. ds. E. A. Bos. Bethelkerk, 10 uur ds. J. D. Smlds. 5 uur ds. C. van der Steen Opstandingskerk, 10 uur mei. ds. E. A. Bos; 7 uur ds. L. VroegindewelJ. Delft. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur dr. L. J. Cazemler; 7 uur ds. A. D. Klaassen, Oud-Kath. Kerk, 10 uur H. Mis. Baptisten Gem.. 10 uur ds. RelHng, 19 uur ds. Reillng evangellsatlesamen- komst m.m.Y. zangkoor. Leger des Hells. 10.30 uur verlosstngs- samenkomst; 19-30 uur heüiglngssamen- komst- 18.45 uur openluchtsamenkomst: all-:' bijeenkomsten onder leiding van de majoors K. Wlerlnga en R. Rettsma. Jehova's getuigen. Volksgebouw, 6 30 uur wachttorenstudie, onderwent „De wereld regeerder 'alt het „Huls des Breeds": woensdag 7.30 uur theocrati sche bedieningsscöool en dienstvergade- ring. de in 1955 het penningmeesterschap in het bestuur van de Landelijke Bond van Amateurs, afd. West II. Hij is hekend als bondsconsul. is erkend hoofdconsul in Schiedam, waar hij adviezen en richtlijnen geeft voor het gebruik van de velden. Chris van Dijk had en heeft zitting in vele commissies. Hij is bij alle sportverenigingen de erkende veteraan en pionier. Voor al zijn verdiensten op sport gebied werd hij onderscheiden met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Met brons is de 61-jarige heer A. Post van de Sehiedamseweg 183 on derscheiden, die veertig jaar bij de West-Abtspolder in dienst is als mo lenaar van het gemaal. Toen hjj kwam werkte men nog met wind kracht en de heer Post maakte sinds dien alle veranderingen in het bema- lingssysteem mee. Dc heer Post heeft veertig jaar lang met grote nauwgezetheid zijn bijdrage geleverd in de waterhuts houding van de polder. Hij heeft bo vendien sinds jaren trouw gezorgd voor bel. vee in de kinderboerderij van het Prinses Beatrixpark. Een aardig detail: de heer Post maalt, zonder dat iemand zoiets ooit van hem heeft wilen vragen, 's nachts omdat dan de elektriciteit goedkoper is. -De 64-jarige heer N. Putters van de Burg. van Haareniaan 1314 kan terugzien op een veertigjarige loop baan bij de Gem. Technische Bedrij ven waar hij bij de afdeling ver- bruiksadmimstratie de incasso's re gelt. Hij'is onderscheiden met zilver. Datzelfde eremetaal is uitgereikt aan -de heer C. Meiers, 54 jaar oud, van de Mgr. Nolenslaan 576. die tot de oude garde van de Schiedamse Cartonnagefabriek behoort. Hij heeft veertig jaar lang de ontwikkeling van de fabriek meegemaakt en is chef van de afdeling stanserij-snij- derij. Tot de onderscheidenen (een gou den medaille) behoort ook de heer L. Kamp uit de St.-Liduinastraat 74a. De heer Kamp, bekend door zijn werk voor sportverenigingen in het bijzonder de zwemsport en voor de Schiedamse schooltuinen, heeft zich veertig jaar lang bij het onderwijs laten kennen als een toe gewijd onderwijzer. Hij is meer dan 25 jaar lid van de oranjevereniging en hanteert sinds 1945 de voorzittershamer. Hij behoorde in 1946 tot de oprichters van de Schiedamse Gemeenschap en maakt deel uit van de bestuurs raad der SG. De heer Kamp Is thans actief in de studiecommissie voor de bouw en exploitatie van een sporthal. In de J. A. Alberdingk Thijmstraat 26a, woont de heer J. Molenaar, 55 jaar oud, die met goud werd begif tigd. Hij was bfj de Kon. Marechaus see en later bij de Schiedamse poli tie. Hij verricht sinds 1939 met toe wijding zijn werk op de afdeling ver keer. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau is benoemd de 65-jange heer M. P. Heijboer, Louise de Coligny- straat 33. Hij heeft zich bijzondere verdiensten verworven bij het onder wijs, eerst lager, later het ulo. Hij was jarenlang hoofd van de Willem de Zwijgerschool. In de meidagen van 1940 was hü als reserve-officier commandant van het in Delft gelegerde infantcrie-dc- pot en werd ingezet tegen de landin gen van Duitse vliegtuigen op de rijksweg. Hü maakte sinds het begin van de bezetting deel uit van de lei ding der Schiedamse illegaliteit. Spelen zij hun gewone spel dan blijven de punten in Schiedam. De heren krijgen zondag hun laatste kans om zich te handhaven in de districts eerste klasse. Zij bezetten met Snelwiek de twee laatste plaat sen, De verliezer van deze wedstrijd is aangewezen om te degraderen, Wanneer de WF-vdorhoede niet egoïstisch speelt en de vleugelspe lers in het spel betrekt, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten dat deze wedstrijd gewonnen wordt. Dames 2 gaat naar Laag Zestien hoven om daar Actief 2 te ontmoe ten. Deze wedstrijd kan gewonnen worden. Heren 2 trekt naar Varkenoord om daar Snelwiek 2 te bezoeken en zullen wel met een nederlaag naar huis toe komen. Dames junioren spelen aan de Maaskant tegen Roda. Zaterdagmiddag spelen de aspi ranten op het WF-terrein. De A'tjes ontmoeten Actief, terwijl b en c te gen DWS zullen spelen. Op koninginnedag spelen dc dames en herenvan Wilton-F zevenhand- balwedstrijden tegen Quintus uit Kwmtsheul. Deze wedstrijden wor den gespeeld op het Edisonplein en vangen aan oni 14 uur. De DWS-teams moeten nog een zestal wedstrijden spelen. De dames zijn na een goed begin wat afgezakt. Zij ontmoeten zondag Animo in Den Haag en het valt te betwijfelen of zü het tot een overwinning zullen bren gen. De beste verhouding is wellicht een gelijkspel. De DWS-heren zijn na een aarzelend begin goed vooruitgegaan. Zij bezetten nu de eerste plaats in de districts-tweede klasse. De heren moeten zondag een lastige klip om zeilen in de vorm van HVP in Den Haag. De mogelijkheid is er, temeer nu DWS al zijn spelers beschikbaar heeft. Dames II ontmoet in Dordrecht Minerva II en heren II gaat naar Rotterdam, Beide teams hebben winstkansen. De volgende artsen heben het ko mende weekeinde dienst: Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856; mevr. C. Duyster-Jamin, BK-laan 156, tel. 69991H. J. Ormel, Singel 76, tel. 68250; G. W. Ormel, Schoolstraat 5, tel. 64244, Apotheek (tot en met ko ninginnedag) Van Westendorp, Sin gel 83. Hoewel Kethel later in de zomer nog een eigen oranjefeest staat te wachten, heeft, de oranjevereniging Wilhelmina ook voor de 30e april een feestelijk programma samengesteld. In de ïepenlaan in tuindorp Ke thel beginnen om 9 uur de kinder spelen met koekhappen voor de eer ste klassen, autostepwedstrüden voor de tweede en derde klassen, krui wagen rijden voor de vierde en vijfde klassen en hardlopen met hindernis sen voor de zesde klas. Om 2 uur maakt de drumband van de chr. gymnastiekvereniging Animo een mars door Kethel. 's Avonds om 8 uur verzamelen zich in de Lindeyerstraat tegenover de Dr. Sauerstraat de kinderen, die aan de lampionoptocht deelnemen Muziek gaat vooraf aan de stoet, die de volgende route volgt: Viaar- dingerweg. Dorpsplein. Sehiedamse weg, Zwaluwlaan, Meeuwensingel Sehiedamseweg, Blijdorp, terug Sehiedamseweg naar Iepenlaan Hargsingei. Sehiedamseweg, Lin deyerstraat. Voor alle evenementen worden prijzen beschikbaar gesteld. Het oranjefeest voor Kethel is vastgesteld op 28, 29 en 30 juni. Voor het Koninginnefecst heeft de vereniging Nationale Feest- en Ge denkdagen (de voormalige oranje vereniging) in Schiedam het volgen de programma samengesteld. Zaterdag: 21 uur: Start lampionoptocht voor de jeugd. Route: Marconivveg, Korte Singelstr. Broersvest, Lange Kerk straat, Hoogstraat, Appelmarkt, Lan ge Haven, Griffioenstraat, Oranje straat, Nieuwe Haven, St.-Liduma- straat, Anth. Muüsstraat, Westfran- kelandsestraat. Vondellaan, Graaf Florisstraat, Aleidastraat. Maandag: S uur: Luiden der klokken. 10 uur: Aubade door r.-k. harmonie St.-Ambrosius, Gusto's muziekvereni ging, Oefening Baart Kunst, kapel Leger des Heils, Crescendo's sehuif- trombone kwartet, op de Grote Markt. 13.30 uur: Prijsuitreiking sehool- voetbai- en handbaltoemooi op Har- ga-Sportpark. 9. 15, 12, 30 uur: Buurtfeest van stichting De Jeugdhaven in de West- frankelandsestraat. 9.30 tot 12 en 14 tot 18 uur: Schut- tersfestijn om de titel kampioen van Schiedam in de Beurs. 10.30 uur: Kindervoorstelling in Passage-theater, 10.3011.30 uur: Stadsbeiaardier Cor Don bespeelt het carillon van de Grote Kerk. 1014 uur: Vliegdemonstraties op het Martmitterrein. 1113 uur: Straattekemvedstnjd aan de Mgr. Nolenslaan. 14 uur: Ringsteken met versierde- fietsen in de Warande. Bordjeslopen met hindemissen in de Prins Bern- hardlaan. 15 uur: Rolschaatsen met hinder nissen in de Lange Nieuwstraat. 14 uur Handbal wedstrijd op het Edisonplein. 15 uur; Wielerwedstrijd, op het par cours Vlaardingerdijk Nieuwe Dam- laan, Burg. Honnerlage Gretelaan, P. J Troelstralaan. 14 uur: Volleybaidemonstraties en wedstrijden op de speelweide in Nieuwiand. 21 uur: Taptoe op de Grote Markt. Het NIVON in Schiedam heeft donderdagavond het winterseizoen besloten met een aantrekkelijk pro gramma, waarin de stewardess Ma rie-Louise Crefcoeur vertelde over Alaska. Haar levendig relaas werd geïllustreerd door interessante films en mooie dia's. „Goed zeg, de «Tsuw» Solex in die prachtige kleursncomblnatioVJ Anders-NfeuwsH Jonaar DE LUXE met voiotomalischa koppeling. Haal vandaag nog d»nieuwe kleurenfoldei* hij: of maak vrijblijvend een proefrit hij: SCHIEDAM AFD. MOTOBEN ST.-LIDUINASTRAAT 52 TEL. 6 43 33 SWAMMERDAM- SINGEL 25 TEL. 6 65 48 Betaling desgewenst In overleg. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat heden gedurende een week ter Gemeentesecretarie (Afd. Algemene Zaken) ter inzage is nedergelegd: een verzoek van A. F. de Vette te Schiedam om vergunning voor de bouw van een woning op een perceel grond aan de Groeneweg. Het bouwplan zal afwijken van het plan tot gedeeltelijke herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, vastge steld bij raadsbesluit van 24 februari 1961, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 24 juli 1961. Eventuele bezwaren tegen genoemd plan kunnen bij hun College worden ingediend gedurende genoemde termijn van een week. Schiedam, 27 april 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, M. J. BLOK. J. W. PEEK. OFFICIËLE BEKENDMAKING Nummering- kandidatenlijsten De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de ver kiezing van de leden van de Gemeenteraad maakt bekend, dat van het hoofdstembureau de mededeling is ontvangen, welk; geldige kandidatenlijsten voor die verkiezing zijn ingeleverd. Binnen vier dagen na heden kunnen een of meer zitting hebbende raadsleden bij het Centraal Stembureau lijsten voor een voorkeurnummer aanbevelen. Formulieren hiervoor zijn ter gemeentesecretarie (Afd. Algemene Zaken) ver krijgbaar. Op VRIJDAG 4 MEI a.s. 0111 17 uur zal het Centraal Stembureau In een openbare zitting, te houden ten Stad- huize, tot nummering van de lijsten overgaan. Schiedam, 28 april 1962. De Voorzitter voornoemd. J. W. PEEK. Bokhorst, Groenelaan 86 en Hoogstraat 34. LAMPIONS 25 cent, papieren toeters v.a. 10 cent, plastic fluit v.a. 10 cent, hoedjes diverse prijzen. PLASTIC RATELS cu trom petten, maskers, biafhonden, rolfluiten, werpballetjes, Do- rus-hoeden, vlaggen v.a. 25 cent. Hoogstraat 34 •- Groe nelaan 36. WANDELSTOKJES 25 cent, trommels met stok 45 cent, plastic harmonica 55 cent. bril met tanden. Groenelaan 36 - Hoogstraat 34. AUTORIJSCHOOL KOW1, Warande 210, teief. 62873 Schiedam. Luxe autoverhuur zonder chauffeur BEKENDMAKING Op maandag 30 april 1962 (Koninginnedag) mogen de gewone cafés open blijven tot 1 uur des nachts. Op zaterdag 5 mei 1962 (Nationale Feestdag) mag muziek worden gemaakt en mag worden gedanst lot des nachts 1 uur. mits over een daartoe strekkende vergunning wordt beschikt en mits de belasting is betaald. Op vrjjdag 4 mei as. mag er in. cafés na 18 uur geen muziek meer worden gemaakt. Schiedam, 26 april 1962. Voor onze REMSERVICE te VLAARDINGEN zoeken wij een Vereist: Zelfstandig kunnen werken, rem- voeringen opklinken en trommels uitdraaien. Zakelijk en "administratief inzicht hebbend. Goed bekend bij diverse garages en fleetowners in Vlaardingen en omgeving. Gewenst: Leeftijd 2535 jaar. Woonachtig in of omgeving Vlaardingen. Sollicitaties schriftelijk of telefonisch: Fa.' J. STTUR ZN. Van Speijkstraat 121 - Rotterdam - Tel. 0.10-33010 BEL-O-FAST OVERHEMD, strijkt zichzelf in de was! Vanaf 14,90. Kreuger, de Herenmodezaak, Broersvest 6, Tel. 68208. BANKSTELLEN, bergmeu bels. eethoeken. ruime keuze, vlugge levering. De Schie damse Meubelbeurs, Lange Haven 95. Groenelaan 109 KUNSTGEBITTEN, repara ties ook voor spoedgevallen! Rotterdamsedijk 265, tele foon 68021. Volop VLOERKLEDEN, ta felkleden v.a. 1,- p-w. A. Schilperoord en Zn.. Tuin laan 40, tel. 67367. Kapsalon Hélène brengt u de betere haarverzorging. STROOMPERMANENT 5,- Stroomloos de permanent voor elk haar f 7,50 compl- Alles inbegrepen. Gratis ha len en brengen per auto. Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie. Kapsa lon Hélène, RembrandtSaan 22, Schiedam, tel. 67170 Voor uw PASFOTO na tuurlijk naar fotohandel K. v. Vuuren Hoogstr 106 Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar PEN GOEDE TIP LEEST DE ZAAIERTJES r*>

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2