Burgemeester besloot schoolsporttoernooi Meedoen en kijken -Monkbalcompetitie voor Schiedammers van start Winst voor WF -teams; DWS verslaat Animo en y 'n Nieuw gezicht op straat WERKSPOOR mammm1 m W. KIEBOOMIN INDRINGENDE REDE: Demonstraties van hand- en volleybal Sleclit weekend korfballers Rotterdammer gestoken met aardappelmes j e J. G. Flakkert: SG-penning Visvergunning ligt gereed ƒ700 schade bii binnenbrand Gelijke spelen voor SVC Machine-bankwerkers Moniagewerkers Pijpfiffers/ G.V.-monteurs IflDIfl Vrouwengroep PvdA besluit seizoen Auto over de kop op rijksweg 15 399. Constr,-bankwerkers Instr, pijpfiffers Efectrisch lassers ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK WOENSDAG 2 MEI 1962 (Van een onzer verslaggevers) Internationale solidariteit, de maatschappij hervormen, vol ken en rassen bevrijden in het socialisme zijn dit vertrouw de woorden en uitdrukkingen. Ze ontbraken ook gisteravond niet in de meirede, die de heer W. Kieboom, hoofdbestuurder van de NBV, uitsprak voor een groot gehoor van PvdA- en NW-leden in Musis Sacrum. De heer Kieboom plaatste deze termen in een nieuw ver band, in overeenstemming met de tijd waarin wij leven, en hij riep de aanwezigen in een fel betoog op tot eensgezindheid, waar het gaat om socialistische partij en vakbeweging. Kameraadschap Vooruitgang (Van een onzer verslaggevers) Koningtnnefeest in Schiedam: een feest van muzikale para des, van ringsteken en straattekenen, van wielrennen en ge woon van wandelen langs al die evenementen. Maar vooral een geslaagd feest en dat was niet in het minst te danken aan het •organiserende comité. Ook de plaatselijke honkbalelubs startten gedurende bet af gelopen weekeinde de competitie, overigens met wisselend suc ces. Overgangsklasser SW bracht een bezoek aan Sparta 2 en verloor met 139. In de tweede klasse van het rayon Rotter dam opende DRZ de competitie met de thuiswedstrijd tegen naaste buur DHS 2, die met 2216 zegevierde. Defames en heren van Wilton-Feijenoord hebben het zon dag beiden tot winst gebracht. De dames 1 versloegen HVS met 5—3, terwijl Snelwiek tegen de WF-heren 1 onderging met 109. Snelwiek kwam daardoor op de onderste plaats van de ranglijst terecht. PAGINA 4 ZAAIERS De vele toeschouwers bij de traditionele wielerwedstrijden, .qpjjs: ditmaal ÖR|h£t;,parcoursYlaar,dingerdijk—;ï£ieuwland, kre gen ditmaal het volle pond. Vooral bij de aspiranten lag het tempo van^meet a£ aan bijzonder hoog, - „Goed zeg, de nieuw# Solex lit die prachtige kleuréneombfitattol1*,' Jonaer - Anders Nieuw»! DE LUXE -adso wensen Veel De heer A. M v. d. Wel. voorzit ter van de NW-bestuursbond, sprak bet welkomstwoord: „Sinds jaren vieren we de eerste mei. Maar voor de ouderen is er een groot, verschil tussen vroeger en nu. Laten we daar blij mee zijn: er is In onze levens omstandigheden veel veranderd ten goede". De gemengde arbeiderszangvereni ging „Excelsior" ontbreekt sinds zes tig jaar want zo lang bestaat dit jaar het koor nooit op een Schie dams meifeest. Ook ditmaal vormde het optreden van het koor (in „Broe der verheft u". „Morgenrood", enz.) een hoogtepunt van het programma. De vrede dienen, de maatschappij hervormen en de volken en rassen bevrijden. Dat zijn voor djt jaar de meilcuzcn. De heer Kieboom heeft die leuren gisteravond op een in dringende wijze verklaard. „Ruim zeventig jaar hebben we het 1-meifeest gevierd," zei de heer Kieboom, „om op zo'n dag na te kunnen gaan, hoe wij in de wereld staan en vooral hoe we samen tegen over de socialistische beweging de partij, de vakvereniging staan. In het kader van de feestelijkheden voor koninginnedag speelde de Schie- damse Volleybalclub op de speelweide aan de Vlaardlngerdfjk enkele wed strijden tegen teams van het Vlaar- dingse 'Aggredior'. Aan het begin van de wedstrijd tussen de damesteams van beide clubs werden de dames van Aggredior ge huldigd door hun Schiedamse sport- zusters wegens het behalen van de titel in de eerste klasse. In het hier na volgende duel werden de punten zusterlijk gedeeld2—2. In de ontmoeting tussen de heren teams demonstreerden de gasten een beter ploegverband en wonnen dan ook met 31. Op het Edisonplein kreeg de hand balvereniging Wilton Fijenoord, door het spelen van enkele wedstrijden ze venhandbal. gelegenheid propaganda voor deze tak van sport te maken. Als tegenstanders fungeerden teams van de handbalvereniging Quintus uit Kwintsheul. In de dameswedstrijd ging de "zege naar de gasten met 7—3. Een van de meisjes uit Kwintsheul kwam in het heetst van de strijd ten val en moest met een gescheurde beenspier naar het ziekenhuis worden gebracht. Bij zonder spannend was het treffen tus sen de herenzeventallen. Met de rust stond Quintus met 65 voor. doch het einde kwam met een gelijk spel 15—15. Het afgelopen weekend is weer bij zonder slecht geweest voor onze korfballers. De degradatie van Schie dam is een feit en ook ODI verloor weer waardoor ook voor deze club het degradatiespook steeds meer ge stalte gaat krijgen. De overige twaalf tallen, met uitzondering van Schie- dam 2,. die met 2—5 van Het Zuiden óns land, hfj heeft een stem in "het Maar altijd is het kenmerk van het 1-meifeest geweest de kame raadschap, zoals ook het kenmerk van het democratisch-socialisme de kameraadschap is. Als kameraden verlangden we voor elkaar, dat er in alle harten licht zou zijn. ook in de harten van de niet-bezitters. Dat blijft ons doel, maar het socialisme zal er alleen komen, als we het samen willen." De heer Kieboom riep zijn gehoor op, om actief te werken voor partij en vakbeweging, opdat het socialis me krachtig en wereldomvattend zal worden. ..Democratisch-socialisme houdt ook in," aldus de heer Kieboom, „dat we naar eikaars mening luiste ren, dat wc eikaars opvattingen kunnen waarderen en overdenken: dat is democratie. De eerste mei vieren we als het ware om onze idealen te louteren. De meimaand vormt het besluit van de koude en natte winter en luidt de lente in. Diezelfde betekenis heeft voor ons socialisten de eerste mei. „De werker," zo vervolgde de heer Kieboom, „heeft In de loop van de jaren in de maatschappij een positie gekregen. Hij oefent invloed uit op et sociaal-economische gebeuren-in nog heet wat werk te verzetten: zij die twijfelen moeten overtuigd wor den. Hij wees op het verzet, dat ook in de regeringspartijen rijst tegen het beleid van de regering inzake Nicuw-Guinca. „Ondanks de schijnbare welvaart is er nog veel te wensen over," zei de heer Kieboom. Hij wees op. de ondernemingen, waarin .enkelingen het nog voor het zeggen hebben. „Het gaat nog altijd op: de maat schappij moet hervormd worden." De heer Kieboom sprak in dit verband over de macht van inter nationale solidariteit: 15.000 spoor wegarbeiders uit Tanganyika heb ben dank zy de steun van Euro pese vakbonden twaalf weken lang kunnen staken. En ze zagen him actie met succes bekroond! De heer Kieboom noemde de ont wikkeling van Afrika en Azië zeer belangrijk, om ideële redenen, maar ook om het feit, dat de achtergeble ven gebieden anders een bedreiging gaan vormen voor de welvaart in het westen. Een fleurig cabaretprogrammalje van Dick Gabel, Jan Vogel, Sonja van Weerdenburg en het xylofoon duo Diana en Daranti vormde het verdere programma. Een grapje van Dick Gabel: ,We hebben in Nederland de minister van Wat-er-staat en van wat er niet staat. De laatste is die van woningbouw In Schiedam is de 60-jarige koop man J. J. I„ uit Rotterdam gearres teerd, die ervan wordt verdacht, dat hy zaterdagmiddag omstreeks vier uur in een woonwagen aan de Broers- vest de vijftigjarige C. J. ook uit Rotterdam, met een aardappelmesje heeft gestoken. J. was ln de woon wagen op bezoek In gezelschap van I/s vrouw. De vrouw had L. enige tijd geleden verlaten. L. vermoedde, dat J. daar van de oorzaak was. In de woonwagen stak hij de man in de linkerborst, maar de verwon dingen waren gelukkig niet ernstig. J. is in het gemeenteziekenhuis van Schiedam behandeld en daarna naar zijn woning gebracht. De koopman vertelde later aan de politie, dat hy het aardappelmesje altijd bij zich droeg. De heer J. G. 11 akkert, dirigent van het bekende Schiedamse mandoline- geselschap ONÏ, dat van de 47 jaren van gijn bestaan, al 42 jaar op iede re koninginnedag in ziekenhuizen en rusthuizen speelt, heeft gisteren de penning van verdienste van de Schiedamse Gemeenschap gekregen. De heer Hakkert heeft vijftien jaar lang het orgel bespeeld tijdens de jeugdkerkdiensten en bovendien der tig jaar lang het orgel van de Wes- terkerk. De heer F. A. de Wolff, voorzitter van de SG, heeft de pen ning gisteren in Huize St.-Liduina uitgereikt. Daar zijn veel hartelijke woorden gesproken tot de heer Hak kert. Advertentie t.M. 6 won, konden evenmin komen-. tot winst Schiedam trof in Phoenix een su perieure ploeg, waar niets tegen viel in te brengen. De Hagenaars kwamen vlot met 0—4 voor. Na een tegenpunt van J. v. d. Kooy werd met 1—5 ge rust. In de tweede helft scoorde de zelfde speler een tweede tegenpunt (27). maar Proenix bleef onverdro ten doorgaan. Eerst na 210 vonden H. Verschoor en P. Veer de korf (410), maar de gasten stelden daar weer twee treffers tegenover, waar door het einde kwam met 412. Het is deze competitie wel heel duidelijk gebleken, dat de Schiedam- pioeg nodig verjongd moet worden, wil rr.en in de toekomst het verloren terrein herwinnen. ODI kreeg tegen TOP al even wei nig voet aan de grond. De eerste helft werd met een 04 achterstand afgesloten. Eerst na o6 kwam het eerste tegenpunt. gevolgd door 1—7 en 2—7 .waarmee ODI het laatste woord had. De enige hoop is nu nog gevestigd op Oranje Wit. die ook nog maar drie punten heeft, maar die dan nog voorbijgestreefd kan wor den. De overige uitslagen zijn: Hille- gersberg—Succes 2 6—0, Spirit—ODI 2 3—7. ODI 3—Spirit 3 1—3 en Schie dam c—Velox b 06 De Vrouwengroep vaa de Partij van de Arbeid in Schiedam beiegt volgende week donderdag in het Volksgebouw een gezellige bijeen komst ter afsluiting van het winter seizoen. Aanvang acht uur. WOENSDAG Bioscopen: WONOPOLE: 81ulpv&»rt ln Cf Pacific, 2 uur. Morgen wacht de hel. 7 en 9.IS uur. PASSAGE: Maclate, zoon van Hercu les. 2 en 8.15 uur. les. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Nederlandse opgravingen ln Egypte: schilderijen van Michael Podulke, 1017 uur. Diversen: CKB. SOC. BELANGEN: NCBO Jaar vergadering, 8 uur. WIJKCENTRUM: Ger«f. Kerk Nieuw- land, wijkavond, 8 uur. Apotheek: Nieuwland, Dr. Wibautpleln 17. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: De dochter van de woestijn, 2. 7 en 9,15 uur. PASSAGE: Maeiste, zoon van Hercu les, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Nederlandse .ipgravmgen ln Egypte; schilderijen van Michael Podulke, 10—17 uur. Diversen: IRENE: NOvB Centrum, Jaarfeest, 8 uur. Apotheek: Nieuwland, Dr. WLbautplein 17. kapittel b(j de verkiezing van een regering. Vroeger hebben de mensen onder heel wat moeilijker omstandighe den gewerkt en gestreden voor hun party. Hun geloof, en volharding hebben de doorslag gegeven. De heer Kieboom zei: „Voor my is het 1-meifeest- nog' altyd verbon den aan de naam van die grote Ne derlandse socialist: P. J. Troelstra." Hy riep de aanwezigen op om in Troelstra's geest straks by de ge meenteraadsverkiezingen hun keuze te bepalen. Bij dè gemeenteraadsverkiezingen zal biyken, of het Nederlandse volk voelt voor vooruitgang of voor ach teruitgang en stilstand." Spreker wekte de socialisten In de zaal op om voor die verkiezingen Tot besluit van het toernooi speel de een Schiedamse combinatie een voetbalwedstryd tegen de winnaar van het Rotterdamse schoolvoetbal- toernooi. Het werd geen fraaie wed strijd. Tydens de eerste helft werd niet gedoelpunt. Eerst halverwege de tweede helft wisten de Rotterdam mers hun overwicht in twee doelpun ten tot uitdrukking te brengen0—2. In de sector handbal kreeg een plaatseiyke combinatie het op te ne men tegen een Rotterdams team. Hier speelden de gasten beter hand bal, doch ze schoten in de afwerking van de aanvallen tekort. Beide ploe gen wisten zes maal te scoren zodat de gelijke stand van 66 een ver lenging van twee maal vyf minuten nodig maakte. Hoewel de Schiedamse ploeg tot tweemaal toe dicht by de beslissende treffer is geweest wisten de Rotterdammers de stryd in hun voordeel te beslissen: 67. Traditiegetrouw reikte burgemees ter mr. J. W. Peek na afloop van de wedstryden de pryzen uit. Vooraf richtte hy zich tot de deelne- mers(sters) en wees hen 'op de dub bele betekenis van dit oranjefeest waarby tevens het zilveren huwe lijksfeest van het konlnkiyke paar wordt gevierd. De burgemeester wekte alle jon- geren op deel te nemen aan de I grote jeugdmanifestatie, die by het 1 bezoek van het vorsteiyk paar aan Schiedam in de tweede helft van september gehouden zal worden. De heer J. v. d. Griend dankte als voorzitter van de organiserende com missie allen die aan het welslagen van het toernooi by droegen. Uitslagen wedstryden: Ri)ks-h.b.s. WJF. (Ie en 2e plaats) 4—5 na strafschoppen; Dom SaviusSt.- Thomas (le en 2e plaats) 3—1; St.- AloysiusKlaas de Vries A 03; R.-K. Techn. school 2RHBS 10; St.-Maria—Comenius B 52; Dom. Savio 2St.-Aloysius 2 10: Dom. Savlo 2—St.-Thomas 3 40; R.-K. Ulo 4Techn. school 9 34; St.- Aloysius 2St.-Thomas 2 2—0. Handbal: Willem de Zwijger Al- Mater Dei I 0—3; W. de Zwyger BI W. de Zwijger A4 31: W. de Zwy ger A4Mater Dei 5 51; W, de Zwyger BIMater Dei 5 71; Dom SavioH. Gunning 3—3; B, Verveen —St. Martinus 0—3H. GunningStT Aloysius 30; Dom SavioSt. Mar tinus 2 81; Dom SavioSt, Oloy- sius 4—3; St. MartinusSt, Jacobus (Ie en 2e prys) 12. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Bed actie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Op terreinen door de hele stad konden de kinderen zich uitleven. Hoogtepunt was wel het straattekenen. Het wegdek van de Mgr. Nolenslaan werd door 44 scholieren voorzien van kleurige krijtteke ningen. Meer dan zeshonderd kinderen hebben in het Passagetheater een serie goed gekozen kinderfilms ge zien. En de meeste 'Schiedammers vermaakten zich door van het ene evenement naar het andere te wan delen en vooral de sportgebeurtenis sen trokken veel kykers. DHS en Schiedam begonnen beter, want deze wisten beide hun eerste wedstryd te winnen. Schiedam ging te gast by SVV 2 en boekte een 13—5- zege. Het werd overigens een matige wedstryd, die door het slechte weer werd beïnvloed en waarin het spel van de thuisclub ver beneden de mid delmaat bleef. Door Kempen kwamen de zwart- witten in de tweede innings aan een voorsprong, die in de volgende slag- De WF-dames hebben zich tegen HVS aanvankelijk moeiiyk kunnen ontplooien, doordat de gasten fel te genstand boden. Toch kregen de Schiedamsen spoedig een. voorsprong van 20. Het stugge spel van HVS was de aanleiding tot enkele fouten aan WF-zUde. zodat de gasten voor de rust nog geiyk konden maken. Direct na de rust was en bleef WF in de aanval. De dames liepen uit tot 4—2. By een van de weinige uit vallen aan de andere kant werd het 4—3. maar ook WF duideiyk de betere ploeg scoorde nog eenmaal: 5—3. De wedstryd tussen WF-heren en Snelwiek ging in het begin geiyk op en na tien minuten beurtelings doel punten was de stand 22. Toen ech ter nam WF de leiding en liep uit tot 72. Even voor rust scoorde Snel wiek en datzelfde gebeurde na de rust nog enkele malen. Van S5 werd het 99 en omdat de WF- mannen uiteindelijk het meeste geluk hadden, brachten zU de stand op 10—9. Heren 2 traden tegen Snelwiek 2 onvolledig aan en verloren met 16l. Dames junioren verloren van RODA met 3—7. Aspiranten A versloegen Actief (7—3), B won van DWS (21) en C verloor van DWS (20). De DWS-damcs, op bezoek in Den Haag, hebben van Animo gewonnen. Hoewel er verschillende invallers waren, werd er goed gespeeld en al spoedig na het begin ham D1VS een 1O-voorsprong. Met goed verdedigend werk wist DWS de stand in zUn voordeel te houden en nog voor de rust was het 4—2. Eén doelpunt na de thee lever de een eindstand van 43 op. De heren lieten tegen HVP een steekje vallen. Het werd een 119- nêderlaag. In een gelijkopgaande stryd met aan beide zijden goed voetbal was het HVP, dat de langste adem haod. Mede voordat concur rent Meeuwen verloor van Hellas, behoudt DWS de bovenste plaats op de ranglijst, Het tweede damesteam bedwong in Dordrecht Minerva 2. Het werd een verdiende 40-zege. De heren re serves hadden met nog vyftien mi nuten te spelen een 31-voorsprong, Zu konden zich echter niet hand haven. Rotterdam zette een slotof- fensief in en de eindstand was 6—4 in het voordeel van de Rotterdam mers. De visvergunningen voor het nieu we seizoen, dal l juni a.s. begint, lig gen op de gemeentesecretarie ter uitreiking gereed. Vorig jaar werden rond 3.409 vergunningen uitgegeven. Ieder jaar Is het zo, dat de meeste hengelaars wachten niet het halen van hun kaart tot vlak vóór 1 juni. Het gevolg is, dat in enkele dagen honderden kaarten moeten worden uilgeschreven. Het duurt dan lang voor men de begeerde kaart in z(jn bezit heeft. Ieder kan dit voorkomen door reeds nu een vergunning af te halén. De gelegenheid daartoe bestaat op alle "werkdagen, behalve 's zaterdags, van 8.15 tot 12.30 en van 13.30 tot 1730 uur by de afd. Algemene Za ken ten stadhuize. beurt uitgroeide tot 50. Eerst ln de vijfde Inning zag SW kans tegen te scoren. Een zware inzinking van de groen-witte werper deed in de zesde inning de achterstand tot 11—3 op lopen en zo werd het ten slotte 135 voor de bezoekers. Werpersresultaten: SVV, v. Steen bergen en Bos: 10 x a-slag; 8 x 4- wyd; 6 honkslagen tegen. Schiedam: v. Namen: 16 x 3-slag; 4 x -wijd; 6 honkslagen tegen. In de eerste klas van het rayon bracht DHS in Kethel de kampioen van het vorig jaar, Neptunus, een duideiyke 15—2-nederlaag toe. Een home-run van Bob Soudyn bracht tevens de op de honken ge komen G. Krommenhoek en Tette- laar binnen en dit betekende een 30-voorsprong, die in de tweede slagbeurt tot 5—0 werd opgevoerd. De heren P. L. A. Janssen, L Scholten en Slot vormden de jury. De ieugdige tekenaars maakten hun werkstukken onder overgrote belang stelling van leeftijdgenoten en ouders Andere activiteiten trokken niet veel belangstelling: ringsteken met versierde fietsen, bordjes-lopen en dergeiyke telden niet veel deelne mers. In de Kethelse Perenlaan echter was het wel druk. 'Maandagmiddag dansten daar de teenagers van Ke thel en omgeving op de allermodern ste dansmuziek en ze hebben ervan genoten De gelukkigen, die op koninginne dag een prys mee naar huis brach ten waren: tekenwedstrijd: 1 F. Ton 2 A. Batelaan, 3 J. Mandemaker; rol schaatsen: 1 W. van Dyk,,2 M. Boele 3 F. Sprong;;.,bordjefclopen:) Ultenbogaard; '2 G. de Boer; Car la v. d. Leeden; vllegdemonstraties1 L, C. Fieters.2 E, de,G.rpQti 3B. Kie vit; ringsteken: l'H. Buurman; 2 G. Konings; 3 A. Kareis; tweede serie ringsteken; 1 Nefkens; 2 Van de Broek; 3 Ouwens; versierde fietsen: 1 Schooneveld; 2 Krabbedyke; Brokling. Voor feesteiyk klokgelui zorgde in de ochtenduren stadsoelaardier Cor. Don. Spoedig daarop was èr de tra ditionele aubade voor het stadhuis: burgemeester mi', J. W. Peek, com missaris van politie K. Rypma en duizenden andere Schiedammers luisterden. Hun aantal werd 's avonds bij de taptoe nog eens door vele dui zenden overtroffen. In de Koopmansbeurs is de hele dag lustig gescholen. Meer dan 300 schutters dongen mee naar de titel van kampioen van Schiedam. Wie de winnaar 1» wordt vrijdag 18 mei bekendgemaakt in Amstelbron. r» - Vermoedelijk door het niet goed functioneren van een oliekachet ont stond gisteravond omstreeks half ne gen ccn binnenbrand bü de los werk man H. J. H. aan de Rhoonselaan. De bewoner had, toen hy om zeven uur de woning verliet, de oliekachet laten branden. De brandweer onder leiding van brandmeester Titulaer doofde het vuur met twee nevelstralen. De ge hele achterkamer brandde echter uit. De schade beloopt ongeveer 700. De verzekering dekt de schade. Drie teams van de Schiedamse Volleybalclub kwamen ln de afgelo pen dagen ln het veld. Twee van deze teams speelden hun laatste competUiewedstryd. Dames 1 speelde tegen ZVC 3. Voor beide ploegen otond er niets meer op het spei, zodat de einduit slag (22) geen wijziging in de rangschikking bracht. SVC won de eerste en de laatste set; belde tus senliggende sets waren voor ZVC 3 (13—15, 15—13, 15—13, 2—15). Heren 2 won voor de 18e en laat ste maal met 30, ditmaal zeer ge- makkeiyk door het niet opkomen van de tegenparty. Het juniorteam stelde enigszins teleur door tegen een met enkele invallers uitkomend Juliana niet verder te komen dan 2—2. De junio ren met twee dagen schoolvoetbal en .-handbal nog in de benen, speelden veel te lusteloos om meer dan,een punt te kunnen bemachti gen. Setstanden: 1115, 1513, 15— 17 en 1—15. 'Deze week worden de laatste com- petitiewedstryden van SVC gespeeld, n!.: Hou Stand 1—SVC 2, Tenaco 1 SVC 3 (dames)Hermandad 1- SVC 3 (heren), Daarna start SVC met een groot aantal vriendschappelüke wedstry den voor de lagere teams, op 11 mei met zün traditionele nederlaagtoer- nooi, waaraan zeven verenigingen deenemen met hun eerste en tweede dames- en herenteams, t.w. DRL, Aggredior. EVC, Smash, Hou Stand, Spel. Hiilegersberg en Juliana. Op zaterdag 28 april organiseerde SVC een contactavond, die byzon- der gezellig is verlopen. Kijk bij dk» Dan hoeft a niet lang te zoeken Eerst by een 80-stand scoorde Neptunus tegen, doch op regelmatige wijze liep DHS verder uit tot 15—1. In de laatste inning kregen de be zoekers het laatste woord: 15—2. Na afloop protesteerde Neptunus tegen het verkeerd toepassen van de grondregels, die evenwel aan het be gin van de wedstryd door de beide aanvoerders in overleg met de j vallen. Dit veroorzaakte een warë ra- scheidsrechter waren vastgesteld. vage van over elkaar heenduikclende By het doorkomen na de eerste ronde kwam de Schiedammer F. Duy- vebode ten val en was meteen uitge- fietst. Met een wond aan een van zyn knieën kwam hy er nog best af. In middels 'jakkerden de overige ruim vyftig deelnemfers 'hun ronden, elke uitlooppoging van de meest overmoe- digen in de kiem smorend. Het werd een ware afvalrace waarin de mas sasprint de beslissing moest brengen. Hierinw as de Hagenaar M. Bertou de snelste. Hy liet over de 25 km 35 minuten voor zich afdrukken. 2 W. Bravenboer (R'dam)3 F. Finklen- berg (Den Haag), 4 B. Verveen (Rot terdam), 5 J. de Zwart (R'dam). De Schiedammer C. van Straten eindig de als tiende. Ook de veteranen wisten hun rond jes nog wel te draaien Zij waren in twee leeftijdsgroepen ingedeeld en kregen 50 km af te leggen. Slechts de sterksten wisten hier het betrek- keiyk hoge tempo vol te houden. In de sprint van het peloton be schikte in de groep tot 45 jaar de Rotterdammer J. Heiden over de langste adem en won in de tyd van uur en *15 minuten. De Amsterdamse veteraan J. Rui ter kwam in de laatste ronde leiyk te renners, waarvan enkelen hun kans op winst in rook zagen opgaan. Rui ter moest met een sleuteibeenfrac- tuur en een bloedende hoofdwond naar het ziekenhuis worden vervoerd, vanwaar hy later naar zy'n woon plaats kon terugkeren. Overige uitslagen: 2 M. de Bruyn (Roosendaal), 3 P. Wisschof (R'dam) 4 W. de Ridder (Terheyden), 5 G. Cramer (A'dam). Veteranen boven de leef tyd van 45 jaar; 1 C. v. Straten (R'dam), 2 H. v. Tergouw (Utrecht), 3 A. Lansen (Edam), 4 A. Post (Baarn), 5 P. Heyster (S'dam). SLIEDRECHT Mevrouw V. d. D. uit Rotterdam reed zondag als be stuurster van een personenauto over rijksweg no. 15 en wel met een zo danige snelheid datzy blijkbaar de macht over het stuur kwytraakte, in de berm van de weg terechtkwam en vervolgens op de rybaan tweemaal over de kop sloeg. De bestuurster, alsmede haar naast haar zittende echtgenoot E. v, d. D. werden met lichameiyke letsels op !ast van dokter Juch naar het gem. ziekenhuis te Sliedrecht overge bracht. De auto werd totaal vernield. met volotoniatische koppeling. Haaf vandaag nog do nieuwe kleurenfolder bij: Si maak vrijblijvend een proefrit bij: SCMIEPAM AFD. MOTOREN ST.-UDUINASTRAAÏ 52 TEL. 6 4313 8WAMMERDAM- SINGEL 25 TEL. 6 5518 Betaling ««gewenst to overleg. BEDRUF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerken: (met N.VJj..diploma). Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoeding, Gratis bedrijfskleding. Gunstig? winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op donderdag 3 mei a.s. tussen 7 en 8 uur n.m. bij hét Gew, Arbeidsbureau te SCHIEDAM, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en verzulmkosten bij sollicitatie worden vergoed. Voor uw PASFOTO'S na- tuuriyk naar fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. Kapsalon Hélène brengt u de betere HAARVERZORGING. Stroompermanent 5. Stroomloos, de permanent voor elk haar 7.50 compl. Alles inbegrepen. Gratis ha len en brengen per auto. Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie. Kapsa lon Hélène, Rembrandtlaan 22, Schiedam, tel. 67170. Volop VLOERKLEDEN, ta felkleden v.a. 1.p. w. A. Schilperoord Zn,, Tuin- laan 40, tel. 67367. EEN GOEDE TIP LEEST DE ZAAIERTJES J Voor al Uw TEXTIEL B. Schouten, Snelliussingel 30, Dr. Wibautplein 79, Mgr. Nolenslaan 426. Enorme sor tering. Ook hi alle merkar tikelen. KUNSTGEBITTEN, repara ties ook voor spoedgevallen! Rotterdamsedyk 265, tele foon 68921. met de till in volledige kleurendruk

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2