Baart op Ook werknemer congres: moet deel m en VERSER 'Meikhandelaren delen nog niel in de welvaart' I Sefton Delmer grondig kenner van Duitsland en Brit in Duitsland gepakt I Loonsverhoging bij Philips goedgekeurd Er zit wel vaart in Horeca wat is dart punt - uit! Dode bij brand op schip in de Waalhaven Sanovite ZONDER COMMENTAAR Kluitje &h6lcelifjc I Huren Textielhandelaar gaf uit protest margarinebonnen Zeven tiencle-eeuwse schilderkunst naar Curacao Kind sticht brand; schuur verloren Nieuwe c.a.o. Wel op zondag ATTENTIE! liillllliiSlii HET VRIJE VOLK DONDERDAG 10 MEI 1962 PAGINA l (Van onze sociaal economische redactie) Een belangrijk deel van de winsten wordt gebruikt voor in vesteringen In de zich steeds uitbreidende industrie. Daardoor -wordt het inkomen van de aandeelhouders verhoudingsgewijs klein gehouden maar hun vermogen wordt voortdurend groter zonder dat het door een hoognodige vérmogensaanwasbelasting wordt aangetast. Voor de werknemers ligt het zo dat niet alleen hun inkomen betrekkelijk laag blijft ten behoeve van de investeringen, maar dat zij tevens niet meedelen in de groei van het vermogen. De vermogensverdeling is scheef en dreigt nog steeds schever te worden. Dit heeft de heer J. Baart, voor zitter van de ANMB (Algemene Ne derlandse Bedrqfsbond to de Metaal- en Elektrotechnische Industrie) ge zegd in de rede waarmee hij van morgen het driejaarlijkse congres Advertentie LM in de metaalindustrie van 1958 Ut 1961 vrij aanzienlijk is gestegen. Dat is voor een belangrijk deel te danken aan het werk van de vakorganisatie waardoor de lonen zijn verhoogd. Ook de werkclassificatie heeft in veel gevallen belangrijke loonsverho gingen tot gevolg gehad. Daarnaast hebben het overwerk en de zwarte lonen (de niet formeel juiste Ioon- dflen) tot verhoging van het in komen geleid. Het gemiddeld verdiende week loon is van 1958 tot 1961 gestegen van 88,34 tot 111,22, het gemiddeld, verdiende uurloon van ƒ1,81 tot 2,38, dat is met 31,5 percent. De I prijzen zjjn echter ook .gestegen en daardoor steeg het werkelijke week loon (in goederen dus) met ruim 17 percent. In dezelfde tjjd is de ge middelde produktie per werknemer gestegen met 27,6 percent. De heer Baart bepleitte voor de werknemers een aandeel in de in vesteringen. Z(j zouden dan een stuk inkomen krijgen dat buiten de con sumptie gehouden moet worden. Lijdensweg •De economische politierechter te Groningen zal over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen in een zaak die de gehele Nederlandse textiel branche interesseert en bezighoudt: mag de textielhandelaar geschenk- bonnen voor margarine uitdelen? In de Martinistad heeft een tex tielhandelaar zijn klanten bi) aan koop, van drie knotten wol namelijk een bon ten geschenke gegeven, waar op zij bij een buurman-slager tegen betaling van vijf cent een pakje mar garine in ontvangst konden nemen. De textielhandelaar was deze actie die hij aankondigde met een plak kaat op zijn etalage met de leus: ,B|j drie knotten wol een pakje marga rine voor vijf cent, het jeukt niet', begonnen uit protest. ,Het is mijn antwoord, op da grote breiwolactie, die een machtig mar- garineconcern heeft ondernomen in samenwerking met een textielhuis in Twente', zei hy geëmotioneerd tegen de rechter. De officier was van mening dat de textielhandelaar zich schuldig heeft gemaakt aan een overtreding en eiste een boete va» 30 of zes dagen. Ook is het voor een betere verde ling van het nationaal inkomen no dig dat een groter deel van de kos ten voor sociale verzekering uit de algemene middelen wordt betaald. De heer Baart sprak over de lijdens weg die de c.a.o.'s voor de kleir.e me taalnijverheid zijn gegaan. Door de heeft geopend dat te Scheveningen wordt gehouden. De heer Baart wees erop, dat het werkelijke loon van de werknemers (Van onze parlementsredactie) Op Curacao zal volgend jaar een tentoonstelling worden gehouden van Nederlandse 17de-eeuwse schilder kunst. De voorbereidingen zijn ai ver gevorderd. Vermoedelijk zal staats secretaris Scholten de tentoonstelling openen. -Dat heeft minister Debrot, >-de Antilliaanse bewindsman van Cul tuur, Opvoeding en Volksgezondheid, woensdag in Scheveningen meege deeld. Na het succes dat de door jhr. Sandberg ingerichte expositie van moderne kunst dit jaar heeft gehad, bestaan er grote verwachtingen van een tentoonstelling van oudere kunst. Curacao, zei hij, probeert op deze wijze in het Caraïbisch gebied een cultureel trefpunt te worden. Mr. Debrot, die al veertien dagen in ons land is, deelde voorts mee dat de Nederlandse schrijfster Miep Diek- man vermoedelijk leesboekjes zal schrijven voor de Antilliaanse scho len. Jenny Dalenoord, met wie deze schrijfster veel samenwerkt, zal de illustraties verzorgen De bewindsman toonde zich zeer tevreden over de werking van het statuut, die niet anders is dan men er in het begin van verwachtte. De behoefte aan eigen buitenlandse ver tegenwoordigingen, die bij Suriname zo sterk leeft, bestaat op de Antillen niet. ,Daar kunnen we de mensen niet voor missen.' aldus mr. Debrot. laatste aanwijzing van de regering is hier de zaak vastgelopen, ondanks het feit dat het overleg tussen de Stichting van de Arbeid en de re-ge ring goedkeuring van veel van de in gediende voorstellen mocht doen ver wachten. De invoering van de arbeidstijd verkorting is sneller gegaan dan in het voornemen heeft gelegen. Dat is de schuld van de regering zelf. Toen in I960 het openbreken van de c.a.o. aan de orde was en de re gering dat niet toestond, is de aan wezige ruimte gebruikt om (ie ar beidstijdverkorting in versneld tem po in te voeren. Terecht heeft prbf. De Gaaf Fort man toen in de Eerste Kamer gezegd, dat de regering deze ontwikkeling dan ook royaal moest aanvaarden. Deze kant van het vraagstuk heelt dr. Holtrop in zijn jaarverslag niet in het licht gesteld. Teruggelopen De heer Baart zei ook dat het aan tal werknemers in de diamantindus trie (die ook tot het werkgebied van de ANMB behoort) is teruggelopen van 700 in 1959 tot 600 in 1961 en dat de omzet is gedaald van ƒ46 miljoen tot ƒ33 miljoen. Hiervan wordt 80% in het buitenland afgezet. Het ledental van de bond is in de verslagperiode gestegen van ruim 91.000 tot 106.000 of met 16%. Op dit ogenblik bedraagt het 105.500. Een nieuwe contributieregeling heeft een lichte daling veroorzaakt. De be- ambtengroep groeide met 26 en de groep van de technici alleen al met 40 De heer Baart was echter nog niet tevreden. Het aantal werknemers in de metaal- en de elektrotechnische industrie stijgt zo snel dat de groei van de bond de aigemene groei nau welijks bijhoudt. Het komt er voor- ai op aan de gewonnen leden te be houden. Hierover zal in dit congres worden gesproken. Advertentie» m u EAl) DE CÖLOG* KÜINIS SLOCKMGASSt COLOGNE (Van een onzer verslaggevers) De voorzitter van de Gelder se Bond van Meikhandelaren, de heer C. van Brenk uit Gel- dermalsen, heeft ernstige be zwaren tegen het beleid var de regering, ln' het bijzonder tegen dat van minister De Pous. De heer Van Brenk is van mening dat de meikhandelaren nog sleed? niet delen in de gestegen weivaart. De gespannen verhoudingen tussen de zelfstandige meikhandelaren en de werknemersorganisaties zijn een ge volg van de regeringspolitiek, aldus de vooratter van deze bond. De heer Van Brenk zei dit woens dagmiddag op de jaarvergadering van de bond. Hij verweet de regering dubbel hartigheid en het meten met twee maten: 'Wij hebben ons stipt aan de richtlijnen van de regering gehouden, waardoor wij de lonen slechts met 4 percent konden verhogen, terwij] de zuivelindustrie de lorien op dat moment reeds met 11 percent had verhoogd.' Sprekende over de arbeidstijdver korting voor de melksiijters zei de heer Van Brenk. dat hij hiertegen geen bezwaren had. maar dat hij bang was dat de meikhandelaren hier weer alleen een offer zouden moeten brengen. In de dinsdag in Scheveningen gehouden vergadering van de Neder landse Vereniging ter Bevordering van het Levensverzekeringswezen (NBVL) heeft prof. dr. J. Engelfriet het voorzitterschap overgedragen aan mr. W. H. Verloop. Prof. Engelfriet die directeur is van de Nillmij is van 15 augustus 1955 af voorzitter ge weest. Zijn opvolger is directeur- generaal van de Utrecht. (Vervolg van voorpagina) Sefton Delmer heeft en had voortreffelijke relaties in Duitsland, waar hij de middelbare school bezocht. Hij spreekt Duits als een Duitser. Als correspondent van de Daily Express in Berlijn wist hü uitstekende relaties aan te knopen met de kopstukken van de Nazi's. Delmer publiceerde na de oorlog ln de Daily Express een rubriek over de achtergronden van het internationa le politieke ett diplomatieke gebeu ren, die geheel in de stijl van deze krant gehouden was en die meer door haar boeiende vorm dan door de nauwkeurigheid van de gepubli ceerde informaties opviel. Hij werd in gezelschap van Adolf Hitler gefotografeerd, hij kende Hob bels en Görint; persoonlijk. In zijn i autobiografie, die ongeveer een jaar geleden is verschenen, klaagt Delmer erover, dat de redactie van de Daily Express 2tjn berichten en artikelen, waarin hij scherpe kritiek op de nazi's geoefend had, niet publiceerde. Dank zü zün grondige kennis van Duitsland, de Duitsers, de Nazi's en de Duitse taal, kon Delmer later een belangrijke rol in de psychologische oorlogsvoering en in de Britse pro paganda spelen. Een zo belangrijke rol.dat Hitter persoonlijk voor de radio yaak tegen de radiouitzendin genvanSefton Delmer uitvoer.; Enkele maanden geleden was Sef ton Delmer de held van een uitzen ding van de BBC-televisie in de se rie „Dit is uw leven". Het ontroe rendste moment in deze uitzending kwam aan het einde, toen een vol komen verlamde- man vertelde hoe Delmer hem, die reeds in 1939 inva lide was. gered had. Delmer kwam hem in Warschau uit zijn huis halen. Toen de Gestapo enkele uren later aan zjjn deur klopte, waren Delmer en de man reeds op de vlucht. Deze ooggetuige, die de BBC uit Israël had laten komen, vertelde hoe Del mer hem op deze vlucht letterlijk op zijn armen naar de auto en uit de auto droeg en hem onder de moei lijkste omstandigheden telkens wist te redden, totdat zfj het veilige Roe meense grensgebied bereikt hadden. Advertentie I M met "Sandwich-lijn"! Bestrijdtoverwicht". (Van een onzer verslaggevers) De nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor de Philipsbedrijven is door het College van Bjjksbemidde- laars goedgekeurd. Slechts op twee punten heeft het college de voorstel len van werkgever- en werknemers organisatie niet (of niet direct) wil len volgen. De voorgestelde gewijzigde indeling van gemeenteklasse voor de bedrij ven van Philips te Doetinchem, Drachten, Temeuzen en Uden zon afgewezen. Verder is er enig voorbe houd. op detoepassing der jaamor- men voor jeugdige beambten in de vakgroepen 1 en 2 gemaakt. De salaris- en loonsverhogingen zijn onveranderd geaccepteerd. Dit houdt in dat een verhoging van 10 tot 14 cent per uur voor de „weeklo- ners" ingevoerd kan worden en voor de beambten een verhoging van zes percent wordt toegepast. Door een nieuw systeem van pres tatietoeslagen komen de verhogingen in feite veel hoger te liggen. Bij de uurloners wordt het een gemiddelde verhoging van ongeveer 20 cent. Door de nieuwe toeslagnormen is het zelfs mogelijk een verhoging van 30 cent per uur toe te passen. Voor de beambten en weekloners is een verhoging van zes pereent toegestaan, maar ook daar ligt deze hoger. De beambten krSf-en name lijk 6 plus 1 percent en de weeklo ners 6 plus 2 percent verhoging. Tijdens een kort maar hevig onweer zijn gistermiddag in een weiland aan de Beulekamperweg te Njjkerk drie koeien door de bliksem getroffen en gedood. De eigenaar, de heer G, v. d. Biezen, heeft zijn vee stapel niet verzekerd. Rijkswaterstaat te Middelburg heeft aanbesteed het maken van de beide havendammen voor de nieuwe Sloehaven in het Zuid-Sloe. Zij moeten gereed zijn voor het einde van dit jaar. Laagste inschrijver Aannemingsbedrijf C. eni J. Gelui. Gorinchem voor 10.394,000. (Van een onzer verslaggevers) De Westduitie politie heeft op de autobaan bij Kamen na een snelle achtervolging een sportwagen klem gereden en beide inzittenden gearres teerd: A. t.. (19) uit Den Haag en de Engelsman J. M. (19) uit Kingston. Zij worden ervan verdacht in Ka men een auto te hebben opengebro ken. Toen de eigenaar van deze auto hen op heterdaad betrapte vluchtte het tweetal naar de sportwagen waarmee ze waren gekomen. Zo maakten zij zich ijlings uit de voeten. De eigenaar van de opengebroken auto heeft later het duo ais de da ders herkend. Beiden zeggen echter van niets te weten. In hun sportauto lagen een pistool zonder munitie, tal van' bijouterieën en autopapieren waarvan de herkomst niet duidelijk is. Zo is er een groene verzekerings- kaart ten name van John Paul Rjj- kens uit Den Haag, Het tweetal beweert deze kaart in een Haagse bar van een onbekende te hebben gekocht. De politie in Ka men vermoedt echter dat de aange troffen goederen afkomstig zijn van diefstallen in Nederland en Engeland. De twee die reeds vrijdag zijn ge pakt blijven echter beweren dat zij elkaar twee jaar geleden aan de Cos ta Brava in Spanje hebben leren kennen en dat zij op weg waren naar de industriële beurs in Hannover. De Engelsman zegt dat hij student is. Hun sportwagen droeg een Engels nummerbord dat bij navraag bij Scotland Yard vals bleek te zjjn. Deze auto was enige tijd geleden door een firma in Sussex (Eng.) verkocht aan een Parijzenaar. De Kamense politie heeft niet alleen Scotland Yard maar ook Interpol en de Fre-.«e en Neder landse politie ingeschakeld om deze mysterieuze zaak tot klaarheid te brengen. (Van een onzer verslaggevers) Een straal olie, die met kracht de machinekamer binnen spoot en on middellijk vlam vatte kostte woens dagmiddag aan boord van het Ne derlandse vrachtschip Heelsum hei leven aan de 41-jarige donkeyman J. Romjjn van de Schans te Rotterdam. Twee assistent-werktuigkundigen konden zich op het nippertje uit de fel brandende machinekamer redden. De 22-jarige J. J. de Vries uit Joure en de 19-jarige J.- C. van den Burg uit Deventer kwamen met .dichte b: andwonden boven. De Heelsum lag bij Frans Swart- touv in de Waalhaven te Rotterdam. Het schip is eigendom van de Stoom vaart Mij. Oostzee en heeft een draagvermogen van 10.200 ton. De brandweer, die met groot ma teriaal waaronder twee blusboten bjj Frans Swarttouw verscheen, zocht de donkeyman geruime tijd vergeefs. Er hing een verstikkende rook in de brandende ruimte. Na ongeveer een uur werd hij ge vonden. Het slachtoffer vertoonde geen brandwonden en werd naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Daar pastemen zonder resultaat een zuurstofbehandeling toe. Het ongeluk ontstond tijdens het bunkeren van dieselolie. Vermoede lijk heeft zich .een storing in de lei dinginstallaties voorgedaan. Mtet Ae machinekamer ihad de brandweer, geleid door hoofdman J. S. Schoufour niet. bijzonder veel moeite. Zij bluste het vuur met tien stralen. Om kwart voor vijf rukte zij in. Woensdag 16 mei zal op de joodse begraafplaats te Hogeveen een monument worden onthuld ter nagedachtenis van de joodse oor logsslachtoffers. (Van een onzer verslaggever!) Het zoontje van de heer Joh. Ver- koyen te Velden bjj Venlo was woens dagmiddag in de schuur bjj zjjn ou derlijke woning aan het spelen met lucifers. In een ommezien stond de gehele, ruim vijftien meter lange schuur in lichterlaaie. Het kind, dat doofstom is, liep druk gebarend naar zijn zusjes, maar eer zjj begrepen wat er precies aan de hand was, sloegen de vlammen ai metershoog uit de schuur. De Ven- lose brandweer kon dan ook maar weinig uitrichten. De schuur met Inhoud brandde uit. De schade beloopt vele duizenden gul dens. De 'neer Verkoijcn. die met zijn vrouw naar een tentoonstelling was. is verzekerd. Sindsenkele jaren is hij geen lid meer van de redactie van de Daily Express, waar bij dertig jaar- voor had gewerkt. Er wordt verteld, dat hij toen zijn baan hem na ruim der tig jaar werd opgezegd, slechts rea geerde met de opmerking:: „Ik wist niet dat mijn baacnii-rijöeüjk was.". Ia de laatste maanden beeft hij 'enkele artikelen voor "dé 'Sunday Te legraph geschreven, waaronder een korte serie over de politieke achter grond in het leven van de Oostduit- se dictator Ulbrieht. ln deze ruörielc vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die icor- den geciteerd. Trouwens ook overigens wordt geen middel onbeproefd gelaten om bet respect van de Tweede Kamer door de Nieuw-Guinea-affaire te laten aftake len, dank zij een regeringsgetrouwe meerderheid, die minzaam applaudis seert voor elk rcgeringskluitje. waar mee ze in het riet wordt gestuurd en vervolgens dankbaar grijpt naar de eeuwige strohalm, dat deze regering toch zoveel meer doet voor de oplos sing van het Nienw-Guinca-vraagstuk dan haar voorgangers. Maar geen nood. In welke verlegen heid de vuurvaste aanhangers van Luns ook mogen verkeren - er is één altijd voorhanden middel: men make de tegenstander voor onnationaal uit. Met banbliksems van deze makelij is men niet zuinig. Dat kan ook moei lijk, wanl er schijnen zo verschrik kelijk veel onnationale figuren in ons land rond te lopen, dat ze waarschijn lijk al in de meerderheid zijn. Parlememaive medewerker van De Zakenwereld '5 mei 1962). TAe gezamenlijke vakcentrales hebben bekendgemaakt, dat volgens hen een huurverhoging voorlopig achterwege moet blij ven. De drie grote vakcentrales hebben samen rond 1.200.000leden en vormen door hun contacten met de politieke partijen een stevige druk- of pressuregroep. Het zou niet van een overgrote mate van argwaan getuigen, als men zou menen, dat de vakcen trales door middel van hun be kendmaking de politieke partijen onder druk wilien zetten In dit, geval schijnt het echter geheei overbodig, dat de vakbe weging de verschillende Tweede- Kamerfracties de weg wijst. Het is al gebleken, dat de kamerfrac ties zelf ook niet zeer met de huurverhoging zijn ingenomen. Zij hebben daarvoor meer dan een reden. Zo zullen zij. die een overbeste- ding in de nabije toekomst vrezen en zich daarom verzetten tegen opstapjes en loonsverhogingen die enkele tiende delen van een per cent te hoog zijn. er geen behoefte aan hebben de loonkosten nog eens met een paar percent te ver hogen. |~\e vakcentrales hébben ln hun XJ bekendmaking het accent an ders gelegd: zij zeggen, dat men nu eerst maar eens paal en perk moet stellen aan de voortdurende stijging van de bouwprijzen. Als er met 1 juli weer een huurverho ging komt. zal dat de zesde zijn sinds 1951. En is nu de huur van de oude woningen zóver opgetrokken, dat hij ongeveer gelijk ligt met de huur van een vergelijkbare nieu we woning? O neen. allerminst. De kostpriishuren dat zijn dus de huren die men in verband met de bouwkosten zou moeten beta len) voor nieuwe woningen stij gen steeds meer. En de afstand tussen de huren van de oude en de nieuwe woningen wordt on danks de huurverhogingen steeds groter. Het ligt dus vlak voor de hand, dat de vakbeweging zegt: 'Laten wij nu eerst eens gezamenlijk pro beren de bouwkosten te drukken.' f-Jet. is goed eraan te herinneren, dat de vakbeweging dit van-' daag niet voor het eerst zegt. Zij doet dat al jaren, maar zonder veel succes. Integendeel, het suc ces wordt steeds geringer. In het verleden heeft de rege ring tegen de zin van de PvdA overigens de prijs van de niet- laridbouw'gronden vrygelaten:'Het gevolg"''was, "dat. öi» 'grondprijzen •op:.tal van plaatseh.schrikhaVehd' gestegen zijn. En als minister Van Aartsen de particuliere bouw ruim baan- geeft, moet men niet verwachten, dat dit de kostén van de nieuw bouw zal drukken. Er zijn in ons land nog mensen, die men voornamelijk in de krin gen van aannemers en bouwpa- troons aantreft en die beweren, dat er een rechtstreeks verband is tussen de huurbeheersing en de op veel plaatsen nog bestaande woningnood. 'Maak de huren vrij/ zo zeggen zij, 'en de woningnood is in korte tijd voorbij.' Piaarin hebben zij in één klein JJ opzichtje schijnbaar gelijk. Als de huren vrijgelaten worden (of steeds maar verhoogd) zal voor een stijgend aantal mensen een. woning een onbetaalbare luxe worden. Zij zullen niet meer trachten een zelfstandige woning te krijgen, maar zich vergenoegen met inwoning. De woningnood ts dan nog net zo groot, maar hij wordt niet meer zichtbaar ln een vraag naar woningen. Deze kant moete". wij dus zeer beslist niet op. Wat wij nodig hebben is «en woningproduktie. die in omvang en hoedanigheid zo groot is als het beschikbare bouwapparaat toe laat. En de grote massa van de woningen moet betaalbaar zijn voor de grote massa van hen die nu nog onder de woningnood te lijden hebben, dat wil zeggen: van de laagst betaalden. BREDA (ANP) De welvaart is aan de deuren van het midden- en klein bedrijf voorbijgegaan, maar het ho recabedrijf is als geheel niet onte vreden. Zelfs als er zou sprake zjjn van een teruggang van de conjunctuur in ons land, zou dit op het toeristi sche bezoek voorlopig geen invloed hebben. Tan hoogste zou het namen van vakantie in eigen land erdoor worden bevorderd. Tot deze vaststellingen kwam woensdag de heer H. Voormeij. voor zitter vars de Bond Horeca bij de opening van het tweeënzeventigste congres van deze bond, dat te Breda wordt gehouden. De heer Voormeij toonde zich ver heugd. dat de regering zoveel geld uittrekt voor objecten ten'behoeve van de recreatie en ter bevordering van het toerisme, maar hij verwacht dat het weekendtoerisme als gevolg van de vijfdaagse werkweek de duur der vakanties ongunstig zal gaan be ïnvloeden. In 1960 werd achthonderd miljoen gulden aan vakantietoeslag betaald en vorig jaar hebben de Nederlanders zesenveertig miljoen vakantiedagen doorgebracht In eigen land. Een driejarige actie is in volle gang om de horecabedrijven te popu lariseren en er meer bezoekers heen te krijgen. Over (ie arbeidsvoorwaarden vel voorzitter, dat de Horecawerkgevers en dp werknemersbonden thans in principe overeenstemming hebben be reikt over een c.a.o. In deze c.a.o. zijn onder meer opge nomen hogere lonen en garantieio nen. vijf en een halve werkdag per week. extra vrije dagen voor de feest dagen. langere ziekte- en ongelukken- uitkeringen. Voorts is vergaande overeenstem ming bereikt over een bedrijfspen sioenfonds, zodat de arbeidsvoorwaar den in de Horecabranche zeker niet achterstaan bij die in andere landen. De secretaris, de heer J. W. A. Westerhoven, sprak de verwachting uit. dat nog dit jaar het getal van vijfduizend, leden zou worden bereikt. De minister van Sociale Zaken heeft gunstig beschikt op een verzoek van de bond in afwachting van de nieuwe drank- en horecawet de nood wet t.e verlengen met een jaar. In en kele gemeenten kon worden bereikt dat de horecabedrijven ook op zon dag kunnen open 'olijven, zodat op enkele uitzonderingen na de bedrij ven in het hele land zondags open zijn. Advertentie LM. 'T mag de lente niet missen in de 'b wereld* grootste bloemenpracht in LI:

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1