Koe oorzaak ongelukken doen overval op 2 nederzettingen nu voor blaast de prijzen op V erkeersverbeteringen in Gelderland ongens nemen n weg ||l Nieuwe loc voor NS Eieroverschot uit de markt genomen Duitser gedood bij autobotsing Meisjesschoenen Éêmi Bronzen Karei Boerderijbrand in Suaivoudë Man twee maal slachtoffer van dronken rijder Loonpolitiek I HET VRIJE VOLK DONDERDAG 19 JULI 1962 Belangrijke legaten van J. A.,W. Luclen Loonregeling voor personeel van levensverzekeringen Directeur Pluvier: Bedrijf niet labiel PAG3LA S «®II| Vijf personen zwaar gewond bij botsing Auto tegen boom: twee doden Schadelijk 'Laat export va-a aardappelen vrij' (Van een onzer verslaggevers) Een koe Is er de oorzaak van ge weest, dat een motorrijder zwaar ge wond en een autobestuurder licht ge wond in het Sophiaziekenhuis in Zwolle moesten worden opgenomen. Omstreeks half twaalf woensdag avond liep het dier op de rijksweg Zwolle—Meppel ter hoogte van de Vechtbrug. De motorrijder, de 22- jarige J. D. uit Zwollerkerspel, ko mende uit de richting Zwolle, kwam met het dier in botsing. Hij kwam te vallen en belandde op de linker weg helft. Uit de richting Meppel naderde toen de 56-jarige B. J. H. uit Almelo met zijn personenauto. Hij zag de motorrijder op het laatste moment, week naar links uit en kwam daar door ook met de koe in botsing. De koe werd bij deze tweede aan rijding gedood. De motorrijder en automobilist raakten ernstig en licht gewond. De koe was afkomstig uit het wei land van de landbouwer B. uit Ber- kum in de gemeente Zwollerkerspel. Het is de rijkspolitie nog een raad sel hoe het dier op de rijksweg is gekomen omdat het hekwerk van het weiland in orde was en het hek met een ketting was afgesloten. (Van een onzer verslaggevers) Woensdagmiddag vond op de voor- rangsweg Edam—Monnikendam een ernstig ongeluk plaats, waarbij de 48-jarige Duitser F. Blasuis uit Heuss am Rhein om het leven kwam. De.heer Blasuis, die met zijn echt genote logeerde bij de heer Bakker in Bloemendaal, was met deze en een vriend, de heer Uitendaal, een trip gaan maken naar Marken en Volendam. Toen de wagen stilstond bij de voorrangsweg, trok hij plotse ling door onbekende oorzaak op. Juist op dat moment kwam van links een zware truck. De truck, bestuurd door A. C. de Geus uit Alphen a. d. Rijn, greep de auto. waardoor de heer Blasuis, die met zijn vrouw achterin zat, uit de wagen werd geslingerd. Hij kwam met het hoofd onder een van de wielen van de oplegger terecht en was op slag dood. De heer Uitendaal is vrij ernstig gewond naar het St.-Liduina-zieken- huis in Purmerend overgebracht. Mevrouw Blasuis kreeg een shock, tenvijl de heer Bakker slechts lichte verwondingen opliep. De wagen werd totaal vernield. -ïvvi... otf» Op 7'juli is op zijn buitenplaats Koningshof nabij Overveen overleden de heer <J. A.„ «W. Luden, die van moederszijde uit de familie Van der Viiet-Borski stamde. Om het voort bestaan van de buitenplaats te waar borgen, heeft de heer Luden dit be zit gelegateerd aan de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Koningshof, dat ongeveer 160 hec tare groot is (even groot als het prinsdom Monaco) en waarvan de geschiedenis sedert 1404 bekend is, bestaat uit een uniek duingebied, be plant met dennen en loofhout. Door deze schenking, waaraan de heer Luden een tweetal boerderijen in de Zuid- en Noordspaamedammerpolder en in de Haarlemmermeer heeft toe gevoegd,-krijgt Noord-Holland er een natuurmonument van de eerste orde bij. Belangrijk is ook het legaat dat het Utrechts Landschap ten deel is ge vallen: de ridderhofstad Moersbergen lp Doom, tussen de twee wereld oorlogen gerestaureerd voor rekening van mr. dr. J. Luden. Moersbergen behoorde in de tweede helft van de 16de eeuw aan Bartho- lomeus de Wael, een der stichtse gemachtigden bij het ontwerpen van de Unie van Utrecht. Het ruim 70 hectare grote landgoed ligt aan de weg van Driebergen naar Doorn, tussen Leeuwenberg en Aardenburg, en wordt ten zuiden begrensd door de Gooyerwetering. Ten slotte heeft de heer Luden, wiens broer in de jaren '20 bij het zwemmen aan het Sloemendaalse strand het leven liet, een bedrag van zes ton vermaakt aan de Kon. Noord en Zuidhollandse Reddingmaatschap pij te Alnsterdam. HOLLANDIA, donderdag De Indonesische infiltranten, die zoals reeds eerder werd gemeld gisteren landden op de noordkust van de Vogelkop, hebben daar een overval gedaan op twee kleine nederzettingen. In de vroege ochtend gingen zij aan land hij de plaats Mega, vanwaar zij een Papoea-bestuursambtenaar en vier kampong bewoners als gijzelaars hebben meegenomen. 's Middags zijn zij doorgevaren naar de bestuurspost Sausapor, waar zij de daar aanwezige radio-appara- tuur onklaar hebben gemaakt en de vijf gevangenen hebben vrijgelaten. Deze waren ongedeerd. Deze nadere bijzonderheden over de recente Indonesische infiltra ties op Nieuw-Guinea heeft de commandant van de strijdkrachten, schout-bij-nacht Reeser, vanmor gen op zijn wekelijke persconfe rentie te Hollandia meegedeeld. Hij voegde eraan'toe. dat de infil tranten na deze „storingsactie" zijn weggetrokken. Eenheden van de mariniers hebben hen echter van morgen gelokaliseerd en omsingeld. Over het verloop van deze actie zijn nog geen bijzonderheden bekend. Vast staat nu, dat de actie werd on dernomen door dezelfde infiltranten die maandag aan land zijn gegaan opde noordkust van het eiland Waigeo. Him aantal wordt geschat op 60. Morgen wordt te Kollandia het troepenschip Zuiderkruis verwacht. Aan boord bevindt zich de luitenant Van Rooijen. de zoon van de Neder landse ambassadeur te Washington die op het ogenblik Ce besprekingen met de Indonesiërs over de Kuestie- Nieuw-Guinea voert. Inmiddels worden de acties hij Me- rauke voortgezet. De para's aldaar bewegen zich veelal in btugerkieren en bezetten vaak uitkiikpesten in bomen. Door de vlakheid van het terrein kunnen zij de aankomst van Nederlandse patrouilles snel door geven en hun kameraden de gele genheid geven zich aan vuuicontact te onttrekken. Het ANP meldt uit Hollandia dat de Nederlandse vrouwen en kinde ren op de buitenposten in Nieuw- DEN HAAG (ANP) Het College van Rijksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring gehecht aan een door partijen overeengekomen nieuwe loonregeling voor personeel van het levensverzekeringsbedrijf. Het be treft hier geen - collectieve arbeids overeenkomst, welke in deze be drijfstak niet bestaat, maar een reeds 15 jaren bestaande loonrege ling, die'bij tijd'en wijle gewijzigd is. (Van een onzer verslaggevers) De directeur van de motoren- fabriek Pluvier N.V., dr. G. Mueller deed gisteren tijdens een pcrsexcur- sie in de nieuwe Birinifabriek te Emmen een felle aanval op de be richten dat zijn bedrijf labiel zou zijn en een twijfelachtig personeels beleid zou voeren. Deze berichten zouden zijn gelan ceerd nadat vorige maand bij fabrie ken van deze firma in Rotterdam en Emmen honderd man personeel zijn ontslagen. Dr. Miieller zei gisteren dat schom melingen van tien tot vijftien per cent in de personeelsbezetting voor een bedrijf dat seizoenartikelen maakt, gerechtvaardigd is. Hij zei verder nog, dat vorig jaar bü de opening van de assemblage- en montagefabriek te Emmen zeer bewust meer mensen waren aange trokken dan nodig waren. 'In een plaats als Emmen. waar geen tradi tie bestaat op het gebied van de me taalbewerking, mochten we het risi co niet lopen om het produktie- schema niet ie halen. Zo hebben we in Emmen tachtig lassers opgeleid, terwijl we er tnaar veertig nodig hebben', aldus de heer Mueller. Guinea door het gouvernement in staat zullen worden gesteld hun woonplaatsen te verlaten. Het be- I treft hier voornamelijk gezinnen uit de plaatsen Mindiptana, Kepi, Agats en Tanah Merah. De 'tijdelijke verhuizing naar een ga-cter bevolkingscentrum', zo wordt m Hollandia gezegd, is absoluut vrij willig en faciliteiten zullen worden verleend uitsluitend aan die gezinnen die zelf zeggen niet langer te willen blijven. Een van de overwegingen die aan leiding hebben gegeven "tot de wens van vertrek uit dit gebied is dat de bevoorrading van de buitenposten in zuidelijk Nieuw-Guinea wordt be moeilijkt mede doordat een deel 'van de gouvemementsvaartuigen wordt gebruikt tegen de infiltranten. Uit Djakarta wordt gemeld dat drie van de zeven Papoea-studenten, die een bezoek brengen aan Indonesië, morgen naar Nieuw-Guinea zuilen vertrekken. Een van de drie. Amos Indey. heeft verklaard, dat zij de piaatselijke lei ders op de hoogte stellen van ..de werkelijke situatie in Indonesië en de houding der Indonesische regering tegen over Nieuw-Guinea". Na enkele dagen in Nieuw-Guinea zou het drie tal terugkeren naar Indonesië. Advertentie LM (Van een onzer verslaggeefsters) De Haagse politie heeft dezer dagen vjjf jongens aangehouden, die in de afgelopen maanden 23 bromfietsen hebben gestolen. Een aantal van de brommers is verkocht, een ander deel werd slechts gebruikt voor joy riding en twee brommers werden In de Houtzagerssingcl geworpen. Een Delftse opkouer heefi de politie op het spoor van de vijf jongens ge bracht. De politie vond bij de opkoper ver- scheident bromfietsen, die in Den Haag worden vermist. De handelaar tiet tijdens het onderzoek een judo- kaart met foto zien, dit een van de jongens als legitimatiebewijs had achtergelaten. Vorige week herkende een agent, die op de Laan van Nieuw-Oost In- dië kinderen de straat overzette, een voorbijganger als de jongeman van dc foto. Het bleek de achttien jarige bankwerker P. H. van R. uit Rijswijk te zijn. Zijn naam klopte niet met de naam, die op de kaart was vermeld. Van R. ontkende aanvankelijk* alle diefstallen, maar later bekende hij niet alleen, maar vertelde hij ook, dat er bij de diefstallen nog andere jongelui waren betrokken. De volgende dag werden toen de twintigjarige boekbinder M. O. O. en een vijftienjarige monteur aange houden. Op maandag 16 juli greep men de achttienjarige bijrijder C. J. en de negentienjarige los werkman G. de K. De laatste was volgens de anderen de aanstichter van de serie diefstallen. De jongens hebben bekend In de laatste vier maanden in totaal 23 brommers te hebben gestolen. fS <J (Van onze verkeersredaotem*) Twee zeer belangrijke verkeersver- beteringen in Gelderland zullen bin nen afzienbare tyd worden verwe zenlijkt. In de eerste plaats komt het mo ment in zicht, waarop Rijksweg 28. de nieuwe Ztiiderzee-autoweg, voor de helft kan worden opengesteld. Dat zal dit najaar zijn. Men zal dan over de nieuwe dubbelbaans auto weg kunnen rijden van Harderwijk tot Zwolle en. als voornaamste ob- hi? stake! de kom van Harderwijk met zijn spoorovergang kunnen ont gaan. Helaas komt deze verbetering ■in het vakantieseizoen niet meer gereed. Ten tweede wordt nu gewerkt aan de omlegging van de route Zutphen Arnhem om de kom van Velp heen. Gegund is namelijk de aanleg van een gedeelte van de IJselweg ter lengte van twee en een halve kilometer beoosten Velp. Deze IJselweg moet eigenlijk een grote autoroute worden, die van het onder Arnhem leidt naar Dieren, on- verkeersplein in het Velperbroek onder Arnhem leidt naar Dieren, onmiddellijk langs de IJssel en zelfs gedeeltelijk door het tegenwoordige bed van de rivier, die enigszins moet worden verlegd. j Voor die omvangrijke werken is echter nog geen geld beschikbaar, i zodat men zich moet beperken tot hel maken van het gedeelte tussen het verkeersplein en een punt tus sen Velp en Uheden. Vandaar wordt een korte verbindingsweg gemaakt naar Rijksweg 48. de oude straatweg tussen Arnhem en Zutphen. Eind volgend Jaar moet dit gedeelte ge reed z\Jn. Men kan dan. komend van Zutpen, gebruik maken van de omlegging om Velp. Deze leidt naar Rijksweg 12. de grote autoweg kust-grens, maar ook kan men van het verkeersplein Vel perbroek af Arnhem bereiken via j éen geheel nieuwe brede weg die de I vemeente Arnhem heeft aangelegd, j De Velperweg te Arnhem ee'n der drukste wegen van het land. zal hier- 1 door ten zeerste kunnen worden ont last. Woensdagmorgen heeft ir. H. f- Keus, oud-directeur van Heemaf-Hen- gelo en voorzitter van een groep fa- brieken van spoorjuegmaterieel. aan ir. J. P. Koster, een der directeuren van de Nederlandse Spoorwegen, een cranje-wit-blauwe vlag met het NS- embleem overhandigd, een vlag, die even later prijkte op een lange, licht blauw gelakte diesel-elektrische loco motief. Hiermee heeft de groep 'Le Matè- riel de Traction Diesel-Electrique' het prototype van een nieuwe loc voor goederentreinen overgedragen aan de Nederlandse Spoorwegen, die meteen een proefrit met de nieuwe loc maak ten van Werkspoor te Utrecht naar ld aar n en terug. De belangrijkste verdienste van de nieuwe diesel-elektrische locomotief is. dat hij met zijn 1400 pk treinen kan trekken waarvoor op het ogen- blik twee locs met een vermogen van i 900 pk ieder worden gespannen. De machine is bijzonder ,ig, namelijk 15,266 m, maar alle aandacht is be steed aan een goed uitzicht van de machinist, die zijn stuurhuis achter in heeft. De hoge neus is daartoe iets naar beneden gebogen. (V'an een onzer verslaggevers Vijf personen werden zwaar ge wond toen gisteravond ee:i Duitse en een Nederlandse auto op elkaar botsten op de Straelseweg uabij d- Duitse grens In Venlo. Een autobusje, waarin de 25-jarige Sijbrand van Galen uit Nijmegen èn zijn -stadgenote de 21-jarige meiuf- frouw Hendrika Sprenger, reed heel langzaam over de weg en werd ge grepen door een uit tegenovergestelde richting komende Duitse personen auto. r i dez.* auto, afkomstig uit Strae- len, zaten de heer en mevrouw W. Henke. resp. 50 en 41 jaar oud, en hun vijftienjarige dochter Eleonora. Op het Ke.zcr Karelplein te Nij megen is gisteren 'n meer dan le vensgroot bronzen standbeeld van Karei de Grote onthuld. Het beeld, dat 'op een twee meter hoge sokkel staat, is vervaardigd door. de Voorburg se beeldhouwer Albert Termoten. SUAWOUDE (ANP) Vanmorgen i is brand uitgebroken in de kapitale bcerdery van de veehouder R. Terp stra te Suawoude, als gevolg van hooibroei. De brand ontstond tijdens het omzetten van broeiend hooi. De boerderij en een aanzienlijk deel van de inventaris gingen verforen. De brandweer vaai Bergmn moest zich beperken, tot nablussingswerk. Gevangenen in Egypte, die op 23 juli de helft van bun straftijd hebben uitgezeten, zullen op die da tum in vrijheid worden gesteld. De VAR herdenkt namelijk op 23 juli het feit. dat de revolutie tien Jaar geleden uitbrak. Van een onzer verslaggevers) Op de rijksweg Zwolle-Almelo. op bet traject Heïno-Zwnilc. is vannacht een personenauto tegen een boom i gereden, waarbij de twee inzittenden, de 26-jarige II. Tromp uit Staphorst en de 47-jarige caféhouder H. Mon- tizaan uit Hattemerbroek zijn gedood. Het ongeluk gebeurde' in de bocht, halverwege Zwolle, waar reeds meer dere malen dodelijke ongevallen zijn geschied. Omstreeks 3 uur in de nacht moet het zijn geweest, toen een Renault Dauphine komende uit de richting Almelo, met grote snel heid tegen een boom reed, waardoor de beide inzittenden uit de auto werden geslingerd. Zij werden later op het fietspad en in het weiland gevonden. De rijkspolitie van Zwollerkerspel die het onderzoek in handen heeft, kon vanmorgen nog niet. vaststellen wat de oorzaak van het ongeluk is geweest. Ook kon niet meer worden nagegaan wie de bestuurder vati dc auto was. Tn Parijs heeft men er, nadat te -I Miami juffrouw Heelal tuas geko- zen, maar even haast achter gezet, j Men koos er alvast juffrouw Wereld j voor het volgend jaar. Het werd een 1 Russische, hel twintig jarige fotomo del Tamara Croznov. UTRECHT (ANP), De maatrege len die het produktschap voor Pluim- vee en Eieren heeft genomen tel ondersteuning van de eiermarkt hebben een gunstig resultaat gehad Dank zij de garantieregeling it het eieroverschot uit de markt geno men en zijn de prijzen iets aange trokken. Dit heeft de waarnemend voorzit ter van het produktschap. de heet J. AL Brenkers. gisteren op de be stuursvergadering meegedeeld. Krachtens de toeslagregeling zijn nu in totaal 25 miljoen eieren tot eiprodukt' verwerkt. De producentenprijs, die de laat ste week van juni f 1,40 per kilogram eieren bedroeg is nu gestegen tot. 1,56. Intussen blijft de Duitse minimum prijsregeling schadelijk. Zo werden verleden week maar 38,3 miljoen eieren naar Duitsland geëxporteerd tegen 53.3 miljoen in dezelfde weck van het vorige jaar. Dank zij de genomen maatregelen is de export naar andere landen echter toegenomen. Andere landen namen In de afge lopen week 14,3 miljoen eieren af twaalf miljoen meer dan verleden jaar om deze tijd. 1 het &eheIe eerste halfjaar 1962 werden 200 miljoen eieren meer ge ëxporteerd dan tn de eerste helft van 1961. Ze brachten echter tien miljoen gulden minder op. De totale waarde van de export van pluimveeprodukten is intussen toch op hetzelfde peil gebleven. Van tiet geslachte pluimvee ging 70 per cent panklaar' de grens over. Vo rig jaar maar 20 percent. iVan een onzer verslaggeefsters) De YYestzaner S. Grootes is gister middag twee maal het siaehtoffer geworden van een automobilist die te veel had gedronken. Het tweede ongeluk gebeurde toen de automo bilist. de 43-jarige J. S. uit Wormer- vcer. met zijn slachtoffer op wegwas naar het ziekenhuis. De automobilist dacht politie- ingrjjpcn te kunnen vermijden door de bromfietser, die hij gistermiddag op de communicatieweg in Westzaan had aangereden, zelf naar de dokter te brengen. De dokter vond het nodig dat de heer Grootes in het gemeente-zie kenhuis van Zaandam werd onder zocht. S., die voor de deur had staan wachten, bood zijn slachtoffer aan hem ook daarheen te brengen. Zij warén nauwelijks onderweg of de automobilist botste, een wielrijder omzeilend, tegen een lantaarnpaal dte als een lucifer doormidden knap te .De voorruit van de auto sprong en beide inzittenden kregen verwon dingen in het gezicht. De arts constateerde zowel by s., als bij de heer Grootes een hersen schudding en alarmeerde ieen zieken wagen. S. verzette, zich heftig toen hij daarin moest plaatsnemer.. Op dai moment werd duidelijk dat hij te veel had gedronken. Yndanks het feit dat de geeste- üjke ouders en voogden van 'e vrijere of gedifferentieerde; ..onpolitiek tot voor zeer korte üd hebben volgehouden dat het richt het uitstekend maakte, •eeft de gehele Sociaal-Economi sche Raad nu toch maar aange- •aden het misbaksel naar eenver- jeterhuis te sturen. De misluk king van het. experiment, waar-; mee het kabinet-De Quay in 1959 zo manmoedig Is begonnen, is hiermee officieel erkend. -f. Het was duidelijk geworden, dat; er iets voor in de plaats moest komen, want zonder loonpolitiek vaat het niet meer. Het gebruik van termen als geleid, vrijer of gedifferentieerd was in feite een voordenspel geworden want ge- eid was al vrijer en vrijer bleek nogal geleid te zijn. terwijl de dif- lerentiatie aan nauwe grenzen gebonden bleek. De Sociaal-Economische Raad heeft nu aan de regering een ad vies uitgebracht; waarin hij een nieuwe loonpolitiek aanbeveelt. Bij het opstellen van dit advies (dat voorbereid is door een spe-: ciale commissie onder voorzitter schap van professor Schouten) heeft de SER rekening; kunnen houden met de ervaringen die de regering en het bedrijfsleven in het verleden hebben opgedaan. Ook bij de loonpolitiek geldt, dat men door schade en schande wijs- wordt. of althans iets wijzer. Iets wijzer. Immers zal wel nie mand menen, dat er bij het sy steem, dat nu door de SER wordt aanbevolen, geen ongelukken meer kunnen gebeuren. Ook de nieuw aanbevolen loonpolitiek een experiment, maar een expe riment. dat dan enkele onvolko menheden uit het verleden niet vertoont en dat de mogelijkheden in zich houdt voor een meèr be vredigende loonvorming. Ais één van de grote voordelen van het aanbevolen systeem zien wij dat het veel waarachtiger is.- Tot dusver was In de loonpolitiek de produktiviteit de maat van alle dingen. En die maat zou goed zijn geweest, als de loonvorming een zaak van wiskundige economie zou zijn. Maar dat is zij niet. Zij Is voor alles een sociaal verschijnsel, waarbij men in de eerste plaats rekening moet houden met de on berekenbare factor mens. tiet toepassen van de maatstaf der produktiviteit was ont aard in een wederzijdse voor-de- gek-houderij op grote schaal. Daar zijn wij nu af. En' de moge lijkheid is geopend bij de loonbe-. paling rekening te houden met een aantal factoren, die niet zo gemakkelijk in algemene aanwij zingen zijn vast te leggen Het ge wicht dat men aan die factoren wil toekennen, is een zaak van geven en nemen, van wikken en wegen. Daarom is het zwaarte punt verlegd van het Ooilege van Rijksbemiddelaars naar de Stich ting van de Arbeid, want het col lege heeft duidelijke richtlijnen nodig. Dit betekent, dat de Stichting, dus de organisatie van werkgevers en werknemers, meer vrijheid krijgt, maar tevens ook meer verantwoordelijkheid. Om die ver antwoordelijkheid te kunnen dra gen heeft men in het nieuwe sy steem de 'interne*coördinatie' in gebouwd. hetgeen betekent, dat men zelf moet uitmaken wat draagbaar of haalbaar is. naar gelang men het bekijkt. Die verantwoordelijkheid is niet. gering en bij een voortdurende spanning op de arbeidsmarkt zal van het bedrijfsleven een grote discipline worden gevraagd. De meerderheid van de SER heeft gemeend, dat het bedrijfsleven deze verantwoordelijkheid kan dragen. Het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond wijst de in terne coördinatie af. VV/ie een actieve loonpolitiek "v aanvaardt, moet tevens aan vaarden. dat de regering als hoed ster van het algemeen belang, haar woord kan laten horen en tri bijzondere gevallen maatrege len treft. In het voorgestelde, sy steem moet hetregeringsingrijpen inderdaad tot biizonderp gevallen beperkt blijven. Als de regering het SER-advies zal opvolgen hetgeen wel te verwachten is komt de loonpo litiek in een nieuw stadium. De nieuwe politiek za! naar verwacht mag worden beter ziin. volmaakt is zij zeker niet. En als de regering van plan ia tot spoedige Invoering te beslui ten. is het uiterst merkwaardig dat zij verleden week vrijdag heeft aangekondigd te overwegen of er een loonpauze moet worden afgekondigd. In dat geval begint zij de nieuwe loonpolitiek, waar zij behoort te eindigen, nameliik met regeringsingrijpen en een loonpauze. Waaruit wij moeten besluiten, dat het terrein van de loonpolitiek vol voetangels en klemmen ligt en blijft liegen; DEN HAAG (ANP) Het Konink lijk Nederlands Landbouw Comité heeft gisteren nog eens in een apart communiqué aangedrongen op op heffing van de exportstop voor aardappelen. Er kan gesproken worden, van een voldoende veilige voorziening, aldus bet KNLC, en handhaving van het exportverbod brengt een voor de telers redelijke prijsvorming in dit seizoen ernstig in gevaar, terwijl tra ditionele exportmarkten verloren dreigen te gaan. De verklaring van het KNLC is uitgegeven naar aanleiding van d« mededeling in de vergadering van het Landbouwschap, dat de export nog niet zal worden vrijgegeven;

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1