Automobilisten nacht in de rij voor Texelse boot Brommer onder auto: twee jongens gedood Minister Luns niet naar Washington Treinramp in India eist 48 doden Explosie op raketbasis redder Sé Meisje je m sloot verdronken Ongeluk aan boord tanker kos t een leven Meisje dood in douchecel Noorse zeeman mishandelde vrouw ernstig Anders dan andere Vrouw beroofd in kerkportaal Lien Egberts blij terug in Nederland opruiming Nederlander in Comomeer verdronken Nederlander in Tokio verongelukt; HET VRIJE VOLK MAANDAG 23 JULI 1962 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van zaterdag op zondag, om twe e uui", dacht de beheerder van het Texels kampeertei rein Loodsmansd nin, dat er nu toch wel geen nieuwe vakantie gangers meer zouden arriveren. Hij had het mis. Op datzelfde moment ontscheepte een van de veerboten in de nieuwe ponthaven nog toeristen. Zodat er drie kwartier later, in het holst van de nacht, weer gebeld werd op Loodsmansduin. En een uur of vier daarna, kan de heer Welboren, de beheerder, weer in zijn kantoortje plaats nemen. De eersten waren er al weer, onder hen die Amsterdammer die met onbewogen gezicht informeerde 'Is dit Texel?' Als ik naar Amerika ga, ben ik er vlugger.' Het was ondanks alle hoogtij-activiteit van de TESO, Texels Eigen Stoombootondernezning, nog waar ook. meter iron kleuren Zaterdag ergst Slecht voorseizoen 20 stuks 80 cent Extra treinen Reed te hard Koffertnysterie Wadde Vi mense wadde n Advertentie I.M. Nooit had onze inkoper ge dacht dat wij deze poplin In een zo mooie kwaliteit nog eens zouden aanbieden voor minder dan de halve prijs. Maar wat wilt U? Een koud voorjaar en daarna een zacht wintertje! En wij hebben deze poplin heus niet gekocht om onze maga zijnen te blokkeren. Morgen gaan wij deze poplin verkopen, slechts één dag voor een krankzinnige prijs. No iron poplin (n een schat van kleuren in een mooi glan zend, zwaar weefsel. No Iron poplin van 3.75, nu voor minder dan de halve prijs. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze No Iron poplin, voor blouses, japonnen, kinderkleding enz., in een enorm groot kleur- assortiment, o.a. lipstick, marine, geel, rose enz. 90 cm breed, per meter voor (Van een onzer verslaggevers! Zondag ts de heer J. G. Berkhof f, chef van de beursaïdeling van de handelsmaatschappij Bary en. Co, bij een pleziertocht op hei Comomeer te water geraakt en verdronken. De heer Berkhof! viel uit een motorboot en verdween in de diepte. Reddings pogingen mochten niet meer baten. Politie en brandweer waren er zon dag nog niet in geslaagd het stoffe lijk overschot te vinden. De heer Bcrkhoff was met familie op va kantie. ARKEL Zaterdagavond om streeks half zes is het 2-jarig doch tertje van de fam. R. Marskamp uit Arkel dat met haar ouders op bezoek was bij haar grootouders aan de Rietveldse Dijk in de naast de boer derij gelegen sloot verdronken. Tien dagen geleden verdronk hier op dezelfde plaats het halfjarig kindje van de grootouders. Zondagmiddag is het S-Jarif zoon tje van de familie J- H. Beijer uit Weesperkarspel te water geraakt en verdronken. De jongen speelde vlak bij ziin huis aan de waterkant van de Gaasp. Toen hij in het water was gevallen holden andere kinderen direct naar de brugwachter van de sluisbrug over de Gaasp. Hoewel ac man erin slaagde het kind spoedig op het drog'e te, brengen waren ae levensgeesten reeds geweken. De broertjes Aart (11) en Pieter (6t Beuring te Balkbrug zun in de Dedemsvaart verdronken. De kinderen, die zaterdagmiddag waren gaan vissen, hebben vermoede lijk gespeeld op een vlot van auto banden. Buren en kennissen hebben de stoffelijke overschotten zondag morgen gevonden. (Van onze verslaggevers) Twee jongens die op een bromfiets reden, zijn gisteravond in de Beem- ster om het leven gekomen, bij een botsing met een bestelwagen. De jongens, Ruud Postma uit Graft en Peter Kroon uit Grootschermer, beiden zestien, kwamen van de Beem- sterkermis en waren op weg naar huis. Op de kruising van de Rijperweg en de .Jisperweg verleende de brorn- fietsbestuurder geen voorrang aan de bestelwagen van de firma Hansen uit Eindhoven. Hij en zijn duopassagier waren op slag dood. D'e 30-jarige J. Schouw uit Sint- Willebrord is zaterdagavond om het leven gekomen toen hij met zijn fiets de rondweg bij Roosendaal overstak en gegrepen werd door een autobus die uit de richting Breda kwam. De heer Schouw was gehuwd en vader van drie kinderen. De 23-jarige buschauffeur H. W. G. Clabbers uit Broekhulzen is zaterdag ochtend bjj Horst <L.) met zijn scoo ter geslipt. Korte tijd later is hij in het ziekenhuis in Horst aan zijn ver wondingen overleden. Zondagmorgen is de 73-jarige me vrouw J. Gerards uit Culemborg bij een aanrijding op de Boxtelseweg te Vught zodanig gewond, dat zij kort daarna in. het Groot Zieken- en Gasthuis te 's-Hertogenbosch is overleden. De aanrijding ontstond doordat de bestuurder van de auto, waarin zij zat, de Boxtelseweg opreed zonder voorrang te verlenen aan een nade rende Duitse auto. Van de inzitten den van beide auto's liepen er vier niet-emstige verwondingen op. In het SintrElisabeth-ziekenhuis te Tilburg overleed zaterdagmorgen de veertienjarige H. Schuermans uit Tilburg, die vrijdagmorgen door een personenauto werd aangereden, toen hij op de fiets het kruispunt Lan- ciersstraat-Hoogvensestraat overstak. Hij zou daarbij hebben verzuimd voorrang te verlenen. De jongen werd na de aanrijding in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis vervoerd. IPSWICH/ROTTERDAM (Reu- Ier) Aau boord van de 499 brt. metende tanker „John BI" van de rederij Miilier en Reitsema in Rot terdam, heeft zich een dodelijk on geval voorgedaan. Het schip lag in Felixtown nabij Ipswich waar het een lading benzine van hoog octaangehalte had gelost. Het zou leeg naar Frankrijk gaan, maar besloten werd water als ballast in te nemen in verband met het '.rij ruwe weer. Tijdens het pompen van de ballast schijnen er benzinedam pen in de pompkamer binnengedron gen te zijn. In ieder geval troffen leden van de bemanning In de pompkamer de 31-jarige stuurman Teunis Haasnood uit Katwijk en de 33-jarige Spaanse matroos Celso Barreira bewusteloos aan. Voor stuurman Haasnood kwam de hulp te laat. Hij bleek reeds te z«n overleden. De Spaanse matroos werd naar een hospitaal in Ipswich ge bracht. Zij toestand is ernstig. De juiste toedracht van het onge luk kon men van de zijde van de rederij, ook na een telefoongesprek met de kaptiteln. niet vertellen. De Engelse politie zal een onder zoek instellen. TOKIO (AP) Een Australische Ingenieur en een Nederlandse koop man zijn zondag om het leven ge komen, doordat hun auto in de na bijheid van Tokio in botsing kwam met een vrachtwagen. De slachtoffers zijn geïdentificeerd als Crotty E. Charles (28) en H. de Raadt, directeuren te Tokio van Lin- deteves-Jacoberg N.V. te Amsterdam. Twee Japanse inzittenden van de vrachtauto werden zwaar gewond. DEN HULST (ANP) Zaterdag is de twaalfjarige dochter van de veehouder G. J. S., wonende aan de Bijkersweg in Den Hulst (O), door haar ouders dood in de douchecel aangetroffen. Het meisje is vermoedelijk gestikt door het uitstromende gas van de geiser in de douchecel. Zijn reis naar het Texelse dorp Den Hoorn had tien uur geduurd: wachttijd in Den Helder bijna acht uur. En toch, zo bleek dlezelfe zon dag, was daarmee bij lange na nog niet het record-wachten gevestigd. De twee veerschepen, de Dageraad en de Wilhelmina, konden het niet aan toen de vakantie-explosie in vol-: le hevigheid losbrak. Hun gezamenlij ke capaciteit bedroeg 70 auto's, maar !het laden en lossen vergde zoveel tijd, dat er met een retourtje van Den Helder naar de nieuwe ponthaven op de zuidpunt van Texel toch per keer anderhalf uur gemoeid was. Iedereen die de drukte voorzag, had zijn hoop gevestigd op de vroege za terdagochtend. De waehtmisëre was daardoor toen op zijn ergst. Vrijdag hadden de wachttijden gevarieerd van 4 tot S uur. Zaterdag waren ze van 6 tot 12 uur. Er zijn ook automobilisten geweest, die zaterdag niet meer overgezet kon den worden. Naar schatting een paar honderd Tot lering, maar geenszins tot ver maak, een willekeurig voorbeeld: Een gezin uit Sittard startte zaterdag ochtend om half zeven. Om half één arriveerde het in Den Helder en stel de zich op in een onafzienbare file. De Sittarders behoorden tot de velen die van de WV-dames, die in een tent op het havenplein bivakkeerden het advies kregen maar op de vaste wal te overnachten. Ze zouden die dag toch niet meer aan de beurt ko men. Na vijf uur wachten reden de Lim burgers naar het kampeerterrein Donkere Duinen bij Den Helder, want daar moest nog plaats zijn. Dat klop te. maar de gastvrijheid ging niet zo ver. dat men er kampeerders voor' slechts één nacht wilde accepteren.. Men wilde de ruimte vrijhouden voor va'-antiegangers die langer zouden! blijven. Het nieuwe kampeerterrein 'ti Witte Huis veleende wel onderdak. Zondagochtend reden de Limbur gers dus opnieuw naar de kade en: waren toen nummer 210. Ze zouden die dag. zo werd hun verteld. het: eiland stellig bereiken. Inderdaad, 's avonds was het zo ver. Zaterdagnacht is het havenplein in Den Helder een soort noodbivak ge weestTientalten automobilisten die hun plaats In de fiile niet wilden op geven, bleven er in hun wagen slapen. Voor toeristen per aai to was de weg naar Texel dit weekeinde een lijdens weg. Zij waren echter niet de enigen die de dupe werden van een drukte zoals men hier nog nimmer had beleefd Het personeel van de veerboten maak, te dagen van 20 uur en voor tal van pensionhouders leidde de vertragini tot een nachtwake. Pensionhouders en hoteliers hadden dan tenminste nog de voldoening dat ze nu een vo! huis hadden. Vóór de 21ste juli was dat beslist niet het geval. Op Texel vroeg men zich dit jftar af. hoe het komt dat het be zoek, vooral het Duitse bezoek, zoek, in het voorseizoen zo veel gerin ger was dan in 1961. Hebben de prij zen de mensen afgeschrikt of was het slecht weer van dit en vorig jaar, de oorzaak? Ondanks de algemeen verwachte in vasie, kwamen er dit weekeinde bij de VVV in Texels 'hoofdstad' Den Burg nog mensen die niet besproken had den. Deze 'zoekers,* zoals ze in de VVV-terminologle heten, konden za terdag nog zonder moeite aan een adres geholpen worden. Zondag wa ren bungalows, hotels en pensions echter vol. Het kampeerveld bood ook toen nog voldoende plaats. Van de veertien ter reinen op Texel waren alleen de ter reinen bij De Kook zo goed als uit verkocht. Toen het overtochüeed londag- avond geleden was, had Texel naar schatting 13.000 vakantiegasten. De VVV kon tevreden zijn, maar wel dacht men met weemoed terug aan die jaren waarin «r nog wel een klein beetje vakantiespreiding viel waar te nemen. (Van een cmzer verslaggevers) In het politiebureau Sandelinge- pleln In Rotterdam Is sinds zater dag de 24-jarige zeeman H. A. uit Bergen, Noorwegen, opgesloten. Hij mishandelde in de nacht van vrij dag, op zaterdag een vrouw in de Atjehstraat op Katendrecht, na bij haar op bezoek te zijn geweest. Even voordat hij weg zou gaan, vloog hij haar aan. Doordat de vrouw aan het gillen ging, kwam een andere bewoonster toegesneld en sloeg de bezoeker op de vluoht. De wouw moest zich met een gat in het hoofd, een dikke keel en blauwe plekken overal, in het Zuiderziekenhuis laten behandelen. Zu kon later naar haas- woning te rugkeren. De Rotterdamse politie volgde in tussen het spoor van de zeeman. Het leidde naar het Botlekgebied. Met hulp van de marechaussee werd de Noor gevonden. Hij kon op het politiebureau geen verklaring geven voor zijn daad. (Van een onzer verslaggevers) Harlingen heelt als uitvalshaven naar de Waddeneilanden zaterdag ongeveer hetzelfde beeld geboden als Den Helder, al zijn de wachttijden in de Friese haven dan niet zo ver schrikkelijk lang geweest als in de Noordhollandse. Velen hebben er langs de zeedijk in tentjes geslapen en men kon bij voorbeeld twintig meisjes uit Zwolle de hele nacht door de Friese haven stad zien wandelen, 's Morgens vroeg sel, vooral aardappelen, naar waren zc wel erg koud en nat. eilanden hadden vervoerd. Op stelling tot verleden jaar regende het nu 's morgens niet meer. Van verleden jaar gesproken: er waren ditmaal automobilisten die de boot probeerden op te rijden met een kaartje uit1961. De Harlinger politie had thans niet de assistentie van de Rijkspolitie. Zij heeft zich dus danig moeten weren, en hetzelfde kan worden gezegd van de bootbemanningen, die de hele week al onmetelijke voorraden voed de de Niettemin bracht de zaterdagmor- eilanden zelf regende het bij de po gen heel wat meer zon dan verleden litie klachten over roof van de toch jaar, toen zich dezelfde tonelen af- al niet overvloedige aardappelen op speelden op 22 juli. De temperatuur de veldjes. was toen veertien graden en nu De cijfers van de Waddeneilanden 'twintig tot vijfentwintig en in tegen- zijn voor het hele weekeind als volgt: naar Terschelling en Vlieland meer dan 15.000 passagiers, naar Texel 12.000, waarvan zaterdag al leen al 7.000. Naar Ameland ruim 6.000 en naar Schiermonnikoog meer dan 2.000. Auto's overgezet: naar Texci ruim 1800, naar Terschelling 800. naar Ameland meer dan 300. Met onnoe melijke hoeveelheden scooters, brom mers en fietsers mee, betekent dit een record. De ANWB-K&mpeerinformatie- dienst meldt nog. dal nergens een chaos is ontstaan. In het algemeen kon men als een kampeerterrein vol liep. nog op een naburig terecht. Op Texel, Terschelling en Ameland was zondagmorgen nog plaats, op Vlie land en Schiermonnikoog niet. iuinislsr" Luns had gisteren nauwelijks het vliegtuig verlaten, dat hem terugbracht mn Genève naar Schiphol, of hij kreeg last met de harde wind. Lachend probeert hij zijn jas in toom te houden. Z LONDEN (Reuter, AP) Een ern stig trein- en een eveneens ernstig busongeluk hebben zich zaterdag voorgedaan. Bij de treinramp, In Noordoost-India, kwamen 39 men- Noordoost-India, kwamen zeker 48 mensen om. Het busongeluk gebeurde bij Souke el Ai'ba in Tunesië, waai- een bus met een zestigtal leden van de Tunesische jeugdbeweging in een diep ravijn stortte doordat de remmen weigerden Hierbij kwamen twaalf jongelieden om, 43 ander inzittenden werden ge wond. Advertentie SCHIPHOL (ANP) Bij aankomst op Schiphol heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, gis teren verklaard niet van plan te zijn op korte termijn naar. Washington te gaan in verband met de onder handelingen over de kwestie Nleuw- Guinea. Wel zou hij in de eerste helft van de Verenigde Staten gaan om de vergadering van de Verenigde Na ties bi) te wonen. -» Minister Luns, die terugkeerde van een officieel bezoek aan Rome en een privé-bezoek aan Zwitserland, verklaarde voorts dat hij In het be gin van oktober zal optreden als voorzitter van de EEG-onöerhande-v lingsdelegatie die met Engeland zal spreken over toetreding van dit land tot de gemeenschap. Minister Luns zei in Genêve geen contacten te hebben gehad met zU" Amerikaanse collega Dean Rusk ol andere politici. Vandaag vertrekt minister Luns naar Brussel, waar hij dinsdagmid dag een gesprek zal hebben met zijn Belgische collega Spaak. Luns zei zeer tevreden te zijn over de resultaten van de besprekingen, die hij met de Italiaanse regering heeft gevoerd. RILLITO (Arizona. AP) In de nabijheid van Rillito is gisteravond door een ontploffing brand ontstaan op een rakettenterrein voor de lan cering van Titans. Dertig mensen zouden zijn gewond. Twintig personen zijn in allerijl naar het ziekenhuis gebracht. Functionarissen deelden mee, dat de ontploffing is veroorzaakt door kortsluiting en da), er veel rookont wikkeling, maar blijkbaar geen brand in de silo was. De ontploffing moet hebben plaatsgevonden, terwijl! een warmte- en ventilatieproef werd gedaan. (Vervolg van pagina I) Ja, er hebben weer de rijen auto'* van enige kilometers voor de grens posten gestaan, af en toe. Maar dat komt eigenlijk door de Butterfahrten en niet door de vakantte-nietsprci- ding. Want er komen nog altijd Duit sers winkelen In de grensstreken en als die teruggaan voelt de- Duitse douane ze terdege aan de tand, aan de Kaffee en aan de Butter, Dat geeft het oponthoud. Ja. er zijn werkelijk lange wacht tijden gemaakt bij de boten. Ja de Nederlandse Spoorwegen hebben het. ook flink druk gehad, maar de grootste moeilijkheden kwa men van de buitenlandse treinen, die dikwijls vele kwartieren te laat onze grenzen passeerden. NS moesten vaak deze treinen we! laten staan om hun eigen verkeer niet in de war te bren gen. Pech was een wisselstoring za terdagmorgen bij Blauwkapel, waar waarschijnlijk de bliksem was gesla gen in een zekering. Tussen Utrecht en Hilversum hebben van negen tot half elf bussen gereden, waardoor de treinen naar Amersfoort vlot over de vastzittende wissel konden. Zaterdag hebben acht extra-trei nen gereden en er zijn 63 treinen ver-, sterkt, 23 meer dan het plan was. Toch heeft men 's morgens in Arn hem, Breda en Eindhoven mensen moeten laten staan, in de laatste stad zelfs 259... Een militaire trein heeft ze later meegenomen. De boot van Hoek van Holland heeft gewacht op een extratrein. met vijfhonderd Engelse studenten uit Salzburg, die vijftien minuten te laat was. Vijfentwintig passagiers van de trein uit Villach hebben echter de boot gemist. Zij kwamen twee uur te laat doordat de trein in Oostenrijk een botsing had gehad. Op de wegen was het heel wat drukker dan anders, vooral op de za terdag. maar de capaciteit van ons wegennet is langzamerhand wel zo, dat er heel wat kan doorstromen. Op de weg kust—grens (Rijksweg 12) en de Zuiderzeestraatweg golden weer de snelheidsbeperkingen van Pinksteren en wij hadden de indruk, dat men er zich goed aan hield. De beperkingen zouden worden uitgebreid met nogal was 'afpellende' zones, maar daarvan hebben wij nog niet vee! gezien. Het eist ook wel heel wat borden. DEN HAAG (ANP) In het portaal van de rooms-katholieke kerk aan de Stadhouderslaan in Den Haag is za terdagmiddag de 60-jarige mevrouw M. A. E. R.-V. uit Den Haag door een man neergeslagen en beroofd haar handtas. Daarin bevonden zich enkele pa pleren en een bedrag. van 65 gulden. De tas is zaterdag teruggevonden in de Spuistraat, maar de 65 gulden waren verdwenen. De vrouw werd bi) het verlaten van de kerk door de man op het achter hoofd geslagen. Zij viel en hield zich bewusteloos tot de man, met haar tas, was weggegaan. Advertentie LM. ROTTERDAM CENTRUM: Schietbaanstraat 7 - Tel. 512 34 ZUID: Kot te Hillestraat 2-4-S - Tel.17 39 69 WEST; afd. TRUCK-SERVICE, Bettoweg II Spaamepoldet - Tel.658 23 Hoekse politie brengt 3 zaken tot klaarheid (Van een onzer verslasgevers) De politie in Hoek van Holland (onderdeel van het Rotterdamse politiekorps) kan terugzien op een bijzonder succesvol weekeinde. Drie zaken, die ai kortere of langere tijd in onderzoek waren, kwa men rond. Allereerst werden veertien inbraken in Hoek van Holland, Loos duinen en Poeldijk opgelost, vervolgens werd een serie van zeven bromfietsdiefstallen tol klaarheid gebracht en ten slotte werd de oude zaak van de drie vreemde koffers op het Hoekse strand opge helderd. De grote inbraakserie werd opge lost doordat de twintigjarige tuin dersknecht F. J. A. van N. uit Mon ster, na door de politie bedolven te zijn onder een groot aantal aanwij zingen, zaterdag een bekentenis af legde. In de nacht van 4 op 5 juni begon de zaak voor de Hoekse politie te draaien, toen. er vier inbraken wer den gepleegd en er bovendien een poging tot inbraak werd gedaan. Aanvankelijk ontbrak ieder spoor, dat in de richting van een dader kon leiden, maar langzamerhand kreeg men aanwijzingen. Er werden de vo rige week twee mannen aangehou den, die met de inbraken iets te ma ken konden hebben gehad. Eén van hen moest de politie la ten gaan, maar de ander, Van V., hield men voor een verder verhoor vast. Tegelijkertijd werd naar meer aanwijzingen tegen de man gezocht. Men vond ze in Den Haag, Loosdui nen, Leiden en Dordr -ht en ten slotte gaf Van N. toe de inbraken in Hoek van Holland toe, terwijl hij ook negen inbraken in Loosduinen en Poeldijk bekende. Hij vertelde, dat hjj er 's nachts op zijn brommer op uit placht te trekken en dat hü het steeds voor zien had op geld in kassa's. Hij maakte in totaal ƒ2500,bnit. Van dat geld was niets meer over. De po litie kon alleen een bromfiets ach terhalen. die Van N. van gestolen geld had gekocht. Dc tuinderskneclit is. inmiddels voor de officier van Justitie geleid. De zaak van de zeven verdwenen bromfietsen kwam op gelukkige wijze rond. Zaterdagavond hield de Hoekse politie een jongeman aan, die veel te hard op een bromfiets door het dorp racete. Hij zei, dat hij 17 jaar was, maar iater bleek, dat de jongeman, die uit Rotterdam kwam en op het kampearterreln verbleef, pas 15 jaar was. De jongen vertelde op het politie bureau, dat hij In de afgelopen we ken zeven maal een bromfiets had gestolen, waarop hij ging rondtoeren. Telkens zette hij aan het einde van zu'n ritten de karretjes ergens neer. Aile brommers zijn teruggevonden. De vijftienjarige knaap is naar Rot terdam overgebracht. De zaak van de mysterieuze kof fers ten slotte, kwam tot klaarheid dank zij een mededeling van Inter pol uit Parijs. Eind maart werden op het Hoekse strand drie geheimzinnige koffers gevonden, waarin militaire unifor men en burgerkleren zaten. Van de eigenaars ontbrak elk spoor. Er werden verschillende veron derstellingen gemaakt: men dacht aan gedroste militairen, die ge poogd hadden naar Engeland te komen, men dacht aan diefstal en ook de mogelijkheid van een nog ernstiger misdaad werd niet uitge sloten. Thans echter is gebleken, dat de koffers van drie Duitse jongens wa ren. die in een Duits legerkamp een militaire auto met uniformen had den gestolen. Die uniformen moesten ze kwgt en daarom deden ze die in hun koffers, die ze achterlieten in Hoek van Holland, waar ze enige tijd hadden gebivakkeerd op het toen nog gesloten kampeerterrein. Van de Hoek trokken ze via Eind hoven, Venlo en België naar Frank rijk, waar ze in Montpellier probeer den de gestolen auto te verkopen. Dat werd hun noodlottig: ze kwamen erdoor in handen van de Franse po litie, die via Interpol het bericht van hun arrestatie naar Hoek van Hol land doorgaf. Gebleken is, dat de knapen ver schillende diefstallen hebben ge pleegd en dat ze in Duitsland een aantal sigarettenautomaten hebben geplunderd. Het drietal zal worden uitgeleverd aan dé Duitse politie. Het 18-jarige Leidse meisje, dat in februari van dit Jaar met haar ouders naar Australië emigreerde, Is zaterdag op Schiphol snikkend in de armen van haar verloofde de Leidse schoenmaker Ton Ruy- tenbeek (19) gevallen. De halsstrarrigheid van vader Egberts die in februari leidde tot de ver wikkelingen rond Lien speelthet gezin nog parten, zo zei ons van morgen Ton ïcuytenbeek. Mevrouw Egberts, die zich ook in Nederland ai tegen de emigratie sou hebben verzet, wil dolgraag terug, maar volgens Ton Ruyten- beek, wil de heer Egberts daar niets van weten. Het geld voor de reis van Liea heef* Ton voor het grootste deel moeten lenen. In totaal heeft hij meer dan ƒ3000 besteed om zijn verloofde terug te zien. Trouwplannen zijn er nog niet Eerst moet Ton in militaire dienst «h bovendien speelt de financiële si tuatie een rol. Lien woont voorlo pig bij kennissen, naast het hiiis waar zij tot februari met haar ouders woonde.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1