Koning Willem III vaart Schiedam voo en geven tegenstrijdig beeld Zonnebloemcursussen starten in september L LOKET ARfiBTeSH AAR jonge mannen en vrouwen lÉMfi Politiemotor over de kop HVO ontvangt SVV-combinatie Portemonnee gestolen Knaap springt controlerend agent op rug Reeks inbraken opgehelderd ■Mm Slagvuurwerk bij Scliieclara-DHG Geslaagd F i hnvoor stelling voor bejaardenbond GEVONDEN Burgerlijke Stand Duivennieuws Esperaii to-agendo Sparta had tegen DHS geen verweer Sl.-Raclboud speelt in Bealrixpark BIJ DE POSTDIENST HET VRIJE VOLK MAANDAG 6 AUGUSTUS 1962 (Van een onzer verslaggevers) •Koninklijke bezoeken aan Schiedam ze zijn niet altijd even vlot verlopen. De archieven weten er soms merkwaardige din gen van ie vertellen. Er is bij voorbeeld nog een onopgeloste vraag over wat er nu precies gebeurd is toen koning Willem III op 1 april 1872 langs Schiedam voer, op weg naar de viering van het driehonderdjarig bestaan van Nederlands onafhanke lijkheid in Brielle. De verslagen spreken elkaar sterk' tegen. Ooggetuige Een kranteartikel ln de Nieuwe Schiedamsche Courant van 17 sep tember 1824 geeft een geheel ander beeld van het gebeuren In 1872; het verslag is ook hier van een oogge tuige. Het belangrijkste deel daarvan laten we hier volgen: ■Meel anders Schutter gewond „Een scherpsenutter. helpende bij het bedienen van hei geschut, terwyj Z.M. de Koning langs de stad trok, werd door een ongelukkig toeval ge kwetst: wel zal hy binnen drie of vier weken hersteld zyn, doch hij is in 'alle gevallen zonder arbeid, d.i. zonder verdiensten. Een schoon ge dicht werd voorgedragen door den Heer J.C. Sander, een collecte gedaan en geld genoeg verzameld, om voor dien tijd in c'.e behoeften van den schutter te vo.irzlen." dMf: PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Het mcisjescentrum °e Zonnebloem, dat zowel te Vlaardln- gen als te Schiedam is gevestigd, is een vormingsinstituut voor meisjes van 15 tot 23 jaar. Deze vormingsinstitu ten werken anders dan de school. Toch worden de lessen gegeven door leraren en leraressen, die ook les geven op een huishoudschool. Iu film „hoven de 13'' Men mag Europoorten graven, Botlekgebieden in ont wikkeling brengen, maar de boeiende beelden van puur Rotterdamse bedrijvigheid levert toch nog altijd zo'n fijne ouwe insteek als de Maashaven. Vakantie-hoogseizoen of niet hier davert de arbeid verder, zwaaien kranen met hun lasten, produceren drij vende elevators vette wolken zwarte rook en verhalen de binnenschippers moeizaam hun zoveel-tonners. Het zijn beelden die menige in onze stad verblijvende toertit maar nauwelijks ziet, tenzij hij op een rondvaart bootje stapt en aldus aan dit imponerende bedrijf een uurtje „ruikt". Banken passen op zo'n havenkade niet. Althans niet op de kade waarvanaf ive deze foto maakten. Maar je zou wensen dat ze er wel waren. Over de vaartocht van Z. M. op weg naar Den Briel voorbij Schiedam, lezen wij in de Schicdamse Courant van 1 april 1872 het volgende: ..Schiedam .20 Haart 1872. A.s. Maandag den 1 April zal, des mor gens omstreeks tien ure, Z. M. de Koning, zich begevende naai- het leest te Brielle, onze stad langs de rivier de Haas passeren. Bij die ge legenheid zullen, naar wy vernemen. Burgemeester en Wethouders met de leden van den Gemeenteraad, bene vens den Kommandant en de offi cieren der schutterij, zich' aan hef Westerhavenhoofd bevinden en zul len daarbij door het korps muzikan ten der schutterij de volksliederen worden uitgevoerd. Ook zal, zijn wij goed ingelicht, het korps scherpschutters zich aan het Hoofd laten vertegenwoordigen, Het Havenhoofd wordt voor deze gelegenheid met vlaggen getooid en de nodige voorzorgen genomen dat, bij den te voorziener!, ontzettenden toevloed van belangstellende inge zetenen, zooveel mogelijk alle on heilen worden voorkomen. Voorzeker zal een ieder, die daar toe in staat is, tegenwoordig willen zijn, om van Schiedams wal blijk te geven aan onzen geëerbiedigden Ko ning, op den voor het Vaderland zoo gewichtigen dag, dat zijn inwoners voor geen stad in ons land onderdoen aan verknochtheid en eerbied voor Zijn Huis en van innige belang stelling in het heugelijke vrijheias- fees: Maandagmorgen, reeds vroegtijdig, zullen naar wij vernemen, met den spoortrein alhier aankomen en met de voor onze haven aangekomen Mo nitor Heiligerlee, naar Brielle ver trekken de Minister van Marine en andere Hoofden van Departementen van Algemeen Bestuur." In de Schiedamsche Courant van 3 April 1872 lezen we In het uitvoerig verslag van de feestviering te Schie dam o.a. het volgende: „Daar Z. M. omstreeks tien ure deze stad langs de Maas. met het stoomjacht De Leeuw zoude passe ren, en aan het Hoofd door het ge meentebestuur, leden van den Raad, den lult.-kolonel-kommandant van de Schutterij ..en verdere officieren enz. zoude S' 'worden gesalueerd, stroomde reeds vroegtijdig een ont zaglijke menschenmassa daar naar toe en ook ik (de verslaggever) begaf mij op weg. doch in een geheel andere stemming als des ochtends, daar het weer geheel omgeslagen was en er uit c-en dicht bezette lucht een ge stadige regen viel, die het aanzien had als of hij er zijn genoegen in zou vinden om den gehcelen dag den baas te blijven spelen en met de tal rijke voorbereide maatregelen en plannen den draak te steken. Trots hem echter groeide de menigte onop houdelijk aan en bood hem manhaf tig weerstand: en toen dan ook onder het kanongebulder, onder toezicht van dc scherpschutters en het spelen der vaderlandsche liederen door de muziek der schutterij het Koninklijk jacht passeerde, klonk uit duizenden monden de hellgroet aan Neerlands Koning. Jammer dat het ongunstige weer Z. M. belette zich op het dek der boot te vertoonen." „In den zomer van 1872 zou de Zeenimf te Brielle door den Koning worden onthuld, Zoals gewoonlijk reed de koninklijke trein Schiedam vliegensvlug voorbij; te Rotterdam aan de Boompjes lag de „Valk", het koninklijk jacht, op stoom, om Z. M. naar Den Briel te brengen. In den voormiddag kwam de „Valk", met de vlag in top, aan varen; by Schiedam zette de boot koers naar het Hoofd en stopte. Z. M. met hoogst deszelfs gevolg verscheen op het dek om de be groeting van Schiedams burgerij te ontvangen, doch daar was niemand aanwezig dan de havenmeester. i*j Dit fiasco verspreidde zich spoedig door de geheele stad. Na den middag, bij 's Konings terugkomst, zou mer, trachten goed te maken, wat door verregaande onachtzaamheid was misdreven, 's Middags trok geheel Schiedam naar het Hoofd: de Bur gemeester, het Dageiyks Bestuur, dc hoofden van alle burgeriyke corpo raties, veie notabelen en ten slotte ook de muziek der stedeiyke schut ter y. Lang verdrong men zich daar in gespannen verwachting: nu en dan speelde de muziek ter afwisseling een vroiyke mars. maar de „Valk" liet zich niet zien. Allerlei moppen wer den onder het ongeduldige volk ge tapt. „De nymf moet nog met cham pagne gewassen worden," schreeuwde er een; een ander bracht door een anderen kwinkslag hilariteit onder het volk. Boven, by den lantaarn van het havenlicht, begonnen een paar ben gels oneerbiedig te zingen van „Wilheilemissie van Nassauwen met d'ellebogen" enz. Kokkie, de waardige commissaris van politie, riep verontwaardigd, dat de kwa jongens daarboven den b zouden houden. „Nou. maakkie maar niet - dik," kreeg hy tot antwoord, „dun is de mode". Db %vond begon lanzamerhand te vallen; daar ontwaarde men een licht, weldra meer lichten; de „Valk" meester, zwaaide'zijn stok. Tsjieng! tsjieng! en' daar begon het met vól orkest; alles juichte en riep: hoera! en zwaaide met hoeden, petten en zakdoeken. De achtbare magistraat trad naar voren, stelde zich in postuur, maar.... dc „Valk" bleef midden op den stroom en voer full speed voor bij zonder de minste notitie van de hulde dér Schiedammers te nemen. Zoo hoog de geestdrift was. zoo diep was nu de teleurstelling. Onverrich- terzake moesten alle autoriteiten af trekken. onder schimpscheuten van een verbitterde menigte. AUcn waren vol liefde voor het Oranjehuis, maar waaraan had men zulk een behandeling verdiend? „In Den Haag," zoo riep men verstoord, heeft men good feestvieren, daar eet en drinkt men van den Koning, maar wy zijn alleen goed om belastingen tc betalen". Welk verslag de pers destyds van dit bezoek heeft gegeven, weten wij niet, maar d i t verslag is van een ooggetuige. Moge het volgend Jaar de huldi ging van Hare Majesteit binnen Schiedam zoo luisterrijk en hartelijk zijn, dat alie veete wordt vergeten en het „Oranje Bovên!" uit alle harten geestdriftig opstyge." Dit „ooggetuigenverslag" luidt dus wei geheel anders dan de lezing van de Schiedamsche Courant van 1872. De officiële bronnen uit laatstge noemd Jaar (de notulen van de Raad, de notulen van B. en W.. het verslag van de gemeente) maken van de tocht van Z.M. langs Schiedam en van de begroting door liet gemeen tebestuur aan het Hoofd in het ge heel geen melding. De edities van de Schiedamsche Courant na 1 april 1872 bevatten geen nadere verslagen en evenmin „Ingezonden stukken" die een aan vulling op of rectificatie van het verslag van 1 april bevatten. Toch Is bet voorzichtig om uit het zwijgen van de Schiedamsche Cou rant en van de officiële stukhen niet terstond de conclusie te trekken dat het ooggetuigenverslag uit de lucht gegrepen is, ook al bevat het enkele aanwijsbare onjuistheden van overi gens bijkomstige aard. Het is bekend dat de Schiedamsche Courant, stich ting van P. van Dijk van Matenesse, een met grote reserve te gebruiken bron is, wanneer zU berichten over deze burgemeester vermeldt. In 1873 werd vanwege dc Feest commissie van 1872 uitgegeven het „Gedenkboek der Feesten te Schie dam op 1 April 1872 en volgende da gen, bij gelegenheid der viering van den 300-jarigen gedenkdag van het Begin onzer Volt*: wording" (Schie dam, H. A. M. Roelante, 1873). In het hier en daar vry gedetailleerde ver slag der feestviering lezen wij op pag. „Tegen 8 uren kwamen aan het station van den Hollandschen Spoor weg alhier uit 's-Gravenhage aan de Heeren* Ministers van Justitie, Ko loniën on Marine, de Heeren Jolles, van Bissen en Brccx, benevens den Commissaris des Konings in Zuid- Ho! land den Heer Fock, en den Voor zitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, den Heer Dullest, die door den Burgemeester ontvangen werden en vervolgens naar het Hoofd hen naar dén Briel zou voeren.' Aan het Hoofd heerscht tegen 10 uur een ongewone drukte; omstreeks dien tijd zal Z.M. aan boord van het Stoomjacht „De Leeuw" de stad pas seren. Hef hoofd van het Gemeente bestuur, Leden van den Raad. de Luitenant-Kolonel Kommandant en verdere Officieren van de Schuttery, de Kommandant en de Officieren der Scherpschutters en een ontzagiyke menschenmassa zyn daar byeen, emi Z.M/ te salueeren. 't Was minder prettig, dat een dichte regen het zoo schoone weder van den vroegen morgen had vervan gen. Maar trots dien regen groeide de menigte onophoudelijk aan en bood hem manhaftig weerstand; en toen dan ook onder het kanongebul der, door de Scherpschutters, en het spelen der vaderlandsche liederen, door de muziek der Schuttery, 't Ko ninklijk jacht passeerde, klonk uit duizenden monden de hellgroet aan Neerlands Koning. Onder een gesta- dlgen regen keerde de menigte huis waarts Op pag. 54 wordt over het gebeu ren op het Hoofd nog de volgende bijzonderheid vermeld: Wat er op die eerste april 1872 aan het Hoofd te Schiedam precies ge beurd is, is op grond van deze tegeu- slrijdige berichtgeving bezwaarlijk uit tc maken. Noch het verslag van 1872, noch dat van 1924 heeft tot te genspraak aanleiding gegeven, al thans niet in de pers. Zou wellicht het Koninklijk Huisarchief een ver slag van dc reis van Koning Willem III bezitten? Dit stuk zou dan, mis schien, het antwoord op onze yraag kunnen geven. Na een onderbreking van twee weken, wegens de in Amsterdam ge speelde wedstrijden voor de Europese titel, hervatten de plaatselijke honk balteams de competitie. Schiedam bracht, een bezoek aan VUC en behaalde hier een krappe 32-zcgc. Uit de stand van de wcrpersresul- taten voor Schiedam; 10-1-5 en voor VUC 14-0-5, blijkt wsl. dat het aan tal vrjje lopen in deze ontmoeting zeer gering is geweest. Dit vond even wel meer zijn oorzaak in de kijk op de baiien van de scheidsrechter, dan door het feilloze werpen van beide pitchers. Om niet voor 3-slag aan j kant te gaan werden de slagploegen dan ook gedwongen op iedere ge worpen bal te slaan, met het gevolg veel slagvuurwerk dat evenwel weinig punten opleverde. Een in de tweede inings door v, d. Kooy geslagen home run resulteerde slechts in één punt omdat de honken onbezet waren. In de vijfde innings liepen de zwart-witten door v. d. Haven' en l Dykman uit tot 20. waarna Hoog- land ook VUC op het scorebord wist te brengen: 12. Fouten in het Haagse veld brachten in de volgende slagbeurt ook Van Namen over de thuisplaat: I3. In de drie laatste inings werd er aan beide kanten lus tig óp los geslagen met als enig re sultaat een serie vangballen. Pro fiterend van een veldfout bracht de thuisclub de achterstand tot 2—3 terug om in de laatste slagbeurt nog dicht bij een gelijk spel te komen. Met twee honken bezet werd echter net iets te veei gewaagd, waardoor twee man sneuvelden. De laatste nul eiste werper Van Namen met 3-slag voor zich op. Voor het Middenstandsdiploma „Aigemene Handelskennis" slaagden: de dames: C. E. Brand, M. Brussé- Roos, 8. BUI, J. Crone, C, N. M. v. Dorp, W. Fiiiekes, B. Lange-Hoefna- gels, I. B. P. Hoogink, Y, de Hoop, M. Huihoven, M. A. M. Keizer, J. Th. D. v, d. Kieboom, R. Klein, J. G. M. v. d. Knaap, M, v. Noordt, P. Plate, K. P, Poot, A Prins, C. H. Sabee-Stok, Th. M. P. Schuiten. G. C. Schutte, M. Simons, H. Ulsamer, P. A. Verboon, H. M. de Vette, L. Voerman, A. J. v. Weert, A .C. L. H. wyzenbroek-Boer en I. Zeiessen. de heren: E. Baanvinger, H. Bek. L. v. Bennekom, A. Buckers, P. Cam- been, J. Chr. Cratna, G. J. Dtnge- nouts, M. G. M. Dingenouts, B. v, d. Drift, A. F. M. v. Dorp, W. J. H. Geveke, D. K. v. Ham. J. 't Hoen, B. van der Hoeven, F, Hommel. J. W. F. de Hoop, Th. W. A. Janse, P. J. Th. de Jong. w. Kester, C. C. Korsten. A. W. de Ligt, G. J. Meijster, H. Qomen, J. G. Ruseier, A. Santing, J. Schouten. M. Slinger. M. Slotboom. J. R. v. Tessel, Th. A. Tilman. G. I. Toppen, P. L. Torenvliet, J. Tromp, T. A. Voorbach, J. B. Verboort, J. Verheuvel, M. Versluis, M. J. de Vet te, P. van der Vlerk, B. de Winter, A. Y- d. Laan, Je Zeiessen en J. de Zin- ger. MAANDAG Bioscopen MONOPOuE: GevechUktaar, 2 en S uur. PASSAGE: Mr. Vlubber, de vliegen de schoolmeester, 2 en S.1S uur. TcntoonaUiUngen: STEDELIJK MUSEUM: Het mense lijk gezicht van Europa, Opiands Static zaal van Europa en Nieuw- Babylon, 10—17 uur. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Gevechuklsar, 3 en 8 uur PASSAGE: Mr. Vlubbcr. de vliegen de schoolmeester, 3 en 8.15 uur. Tentnonsteilinrer STEDELIJK MUSEUM: Het mense lijk gezicht van Europ». Oplandi Statiezaal van Europa, Nleuw-Ba- bylon, 10—17 uur. Op de Nieuwe naven te Schiedam naby de Kippenburg is zaterdag een politiemotor over de kop geslagen. De bestuurder, hoofdagent Th. Kuij- pers, liep daarbU een pijnlijke vinger op en adjudant J. Molenaar kreeg schaafwonden. Het ongeval gebeur de, toen de hoofdagent krachtig remde en naar links uitweek voor een driejarig kind. dat met een autoped twee meter voor de nade rende motor overstak. Dc directie van het Passage-theater tc Schiedam biedt de Schicdamse be. jaarden op zaterdag 11 augustus een voorstelling van een humoristische film aan. De voorstelling begint 's morgens om tien uur. Leden van de Algemene Bond van Bejaarden kunnen donderdag 9 aug. morgens van half tien tot twaaif uur en 's middags van half twee tot vier uur toegangsbewijzen afhalen in het Blauwhuis op vertoon van zegel- kaart. Leerkrachten en docenten hebben weliswaar de leiding, maar zy laten echter de leerlingen veel op eigen initiatief werken. Zij houden het grote geheel in het oog, name lijk de persoonlijke vorming van de meisjes voor de toekomst. Wat doet een meisje op zo'n vor mingscursus? Dit schryft de leiding van rneisjescentriim Zonnebloem er over: „Op een Zonnebloemcursus leer je eigen kleding naaien en misschien doe je wel mee aan een modeshow. Je leert koken, en de gezamenlijke maaltijd daarna is ook erg gezellig. Je verdiept je in verschillende on derwerpen. Je denkt b.v. samen over de verschillende manieren van in richting van een huis; de besteding van geld, want er komt heel wat, kijken wanneer er plannen zijn om te gaan trouwen. Bij het denken over materiële dingen biyft het niet alleen. ook levensvragen worden besproken, Medische raad en de babyverzor ging en ook de ziekenverzorging worden niet vergeten. Hevige dis cussies kunnen er ontstaan over de opvoeding van kinderen. Zo leer Je (Van onze sportredactie) Op saterdag 11 augustus zal de Vlaardingse voetbalvereniging HVO in een wedstrijd tegen een sterke SW-combinatie enkele nieuwe spe lers op hun kwaliteiten beproeven. Deze wedstrijd begint om kwart over drie op het HVO-terrein in de Zuidbuurt. Kfct tweede en derde elftal van HVO spelen diezelfde middag oefenwedstrijden resp. tegen Red Stars 1 en 2. In de nacht van vrijdag op zater dag is omstreeks half een in een patatzaak op het Borersvest te Schiedam een portemormaic met ruim 100 gestolen. De 22-jarige J. L. L, had de portemonnaie op de toonbank gelegd en raakte in ge sprek met een onbekende man. Toen deze wegging bleek ook de beurs verdwenen te zijn. L. ging de onbe kende achterna maar deze had het op een lopen gezet en hij kon hem niet meei' inhalen. WOERDEN Zondagavond com trolecrde de politie bij de plaatselijke bioscoop, waar een film „boven de 18" draaide. Drie jongelui, die juist kaartjes hadden gekocht, werd be volen het gebouw te verlaten. Twee van hen weigerden en toen de des betreffende hoofdagent een van de twee naar buiten wilde zetten, sprong de andere hem op z'n rug. Na enkele forse tikken uitgedeeld te hebben, slaagde de agent erin ©en van de jongens mee naar hel bureau te krijgen, waar hy met behulp van een collega ook de tweede naar bin nen kon werken je eigen gedachten onder woorden brengen en luisteren naar de me ning van anderen. Voorlichting wordt gegeven over make up. Met handenarbeid leer je leuke dingen maken zoals sieraden, kin derspeelgoed, gebruiksvoorwerpen, enz. Naast a| deze nuttige dingen wordt er ook voor ontspanning ge zorgd. Er zijn allerlei mogelijkhe den: tafeltennis, volleybal, fiets tochten en excursies. Gezellige avonden, toneel, muziek, zang enz. Wat denk je van dit alles? Je wilt toch wel eens praten met meisjes van Je eigen leeftyd of met volwas senen die meer ervaring hebben, maar die toch eériyk voor je open staan. Je wilt óók wel eens plezier hebben met een stel meisjes onder elkaar zo maar omdat de boog niet altijd gespannen kan zijn en je na je werk echt wel eens behoefte hebt aan een verzetje. Op de Zonnebloemcursus vindt je misschien net d&fc wat je zoekt! Voor de nieuwe Zonnebloemcur sussen: vanaf 15 augustus inlich tingen en opgeven woensdagavond van 7S uur, en donderdagavond van 7—9 uur op het adres: Nieuw- stra&t 12, Schiedam, tel. 67792. Cursisten voor Vlaardingen kun nen zich hier opgeven, maar. ook Westhavenkade 73 te Vlaard&gen. tel.: 018986535, op dezelfde dagen en tijden." Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 3 12.30 uur en 2—6 uur: een paar kap laarzen; plastic babymandje; schep net. Te bevragen bij de vinders; plastic bal, P. v. d. Sluis, Parallelweg 140; speelgocdbeer, Peters, Vlaardingerdijk 207a; zak met gereedschap, Prein, Oosterstraat 85; bruine portemonnee met inhoud. Immerzee!, Bilderdük- straat 20a; wit kindertasje, Ottens, Donker Curtiusstraat 63; damesbril, B Roeters. Parallelweg 200; heren- bril. kantoor Amsterdamse Bank, G. Verboonstraat; zonnebril, postkantoor Mgr. Nolenslaan 416; 2 damesbloesjes. Pluümers, Maasdijk 128b; zwarte re genpijpen, Deutz. De Pintostraat 19. Rotterdam-Schiebroek: rood netje met kledingstukken, Van Dongen, v. Marumstraat 8; kinderkapiaarsje, Mellegers, Van Olaenbarneveldtstraat 57. Geboren: Nicolaas. z v K. Kooij en I, W. Vermeer; Christina G. P. d v A. J. van Osch en B. L. J. van der Heiden; Eric F. A. z v F. C. van der Linden en J. P. M. Willemse; Dirk C. z v I. Kuijper en J. M. Pals; Eric J. z v J. Kostende en F. Assenbelg. Overleden: C. Dolman 55 jr; E. W. de Nijs, echtge. van Doom. 65 Jr; A. P. J. Grese, 78 jr; A. ten Thye, 72 jr. SCV „Dc Postduif" hield een wed vlucht vanuit Tergnier, afstand 264 km. Deelname 301 duiven, ze werden zaterdagmorgen gelost om 9.10 uur. Eerste duif 12.38.41 uur, laatste prijscluif 12.55-26 uur. Uitslag (eerste 20): I. v. d. Tuijn 1,16; C. Verhearen 2; L. Borrani 3; W. v. d. Kant en Sparla 4; M. Kouwenberg 5; C. v. Tricht en Co 6;. C. v. d. Gyp 7; L. Toutyn 8; H. Brokling 9; A. Riedyi: 10; Th. Jansen 11; F. Eykenbroek 12; A. Smits 13; J. Llps 14; H. Cra- ma 17; C. du Catenier 18; J. Verhaal 19,20.-- Merkredon, la San de aögusto Ko- rajn salutojn el Hamburgo. NI an- koraü ne kunvenos, car ni gojas pri la libera tempo. Met de arrestatie van de 18-jarige Schiedammer B. van der S. door dc Rijkspolitie in Pijnacker is een reeks diefstallen in Schiedam en Maassluis opgelost. De jongeman blijkt name lijk de dader te zi|n van een aan tal diefstallen ln kantines van sportverenigingen te Schiedam en van vier inbraken in Maasslufse be drijven. In gezelschap vari'.sbwee vrienden heeft hij ingebroken, in 'de kantines van de verenigingen.; Hermes DV5, Martinit, Succoj, §W, Schiedam en HDSS. De Schiedammer was al enige tyd voortvluchtig, omdat hy gezocht werd voor en overval in een fabriek. In de eerste klasse van hel rayon Rotterdam had DHS heel wat min der moeite met het zwakke Sparta 4, dat met een gedecideerde 161-ne- derlaag naar huis werd gestuurd. De gcel-zwartc slagploeg toonde bitter weinig ontzag vóór werper Ste- fania, hetgeen in de eerste innings al met negen punten tot uitdrukking kwam, Ëerst toen de rood-witten De Roodt op de werpheuvel brachten, wisten zij het scoren meer in hedwang te houden. Toch 'kwamen in het ver dere verloop van deze wat eenzydige wedstrijd nog zeven Schiedammers over de thuisplaat. Werper P. Tettelaar hield de Sparta-slagplocg uitstekend in be dwang zodat eerst in de laatste in ning de eer kon worden gered. De catchers Hermann en Korpel van DHS moesten beiden wegens een op gelopen handblessure de strijd vroeg tijdig staken. Wèrpersresultaten: DHS. werper P. Tettelaar: 9-1-1. Sparta, wei-pers De Roodt en Steiania: 7-8-11. In h»t paviljoen dc „Kethel" geeft het harinoniegezelschap St.-Radboud uit Kethel op zaterdagavond 18 augustus ln het Beatrixpark een concert. Het orkest wordt opgesteld aan de oever van de grote vijver ge legen voor het paviljoen. Dit geïm proviseerde podium wordt met flood lights belicht hetgeen het geheel de nodige romantische sfeer zal geven. Het uit te voeren programma zal be staan uit klasslek-populaire werkjes. Het concert begint om kwart voor acht en kan uiteraard alleen by droog weer doorgang vinden. Zoekt u een betrekking met verantwoordelijk en gevarieerd werkdat u door de omgang met publiek doorlopend in concact brengt met mensen? Meldt u dan voor opleiding tot Na een opleiding op het Districtspostkantoor te Amsterdam volgt tewerkstelling op een der vele kantoren. Gevraagd worden: tot 30 Jaar. Vereiste: MULO of gelijkwaardig diploma. (Vrouwelijke sollicitanten met diploma 5-jarige HBS komen even eens in aanmerking). 8 Uitvoerige inlichtingen omtrent deze prettige en afwisselende werkkring, alsmede over de (sterk verbeterde) arbeidsvoor waarden worden u op uw verzoek gaarne toegezonden door het Postdistrict Amsterdam, afdeling Personeelsadministratie, N.Z. Voorburgwal 182 te Amsterdam-C. Op genoemde afdeling, gevestigd kamer 224 van het Hoofdpost kantoor, kunnen desgewenst ook direct mondelinge of telefonische Inlichtingen worden verkregen (netnummer 020, abonneenummer 6 2011, toestel 27).

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2