op proef Vlaardings-Schiedams Stralendjuhi le van Hervormde jongeren actief voor Huis voor Kameroen55 Drukke receptie Fortuna kan trots zijn op DWS-leden werkten er zelf hard 'voor Meisje bekneld tussen buizen: ernstig gewond Man valt tegen auto en blijft ongedeerd Drie auto's in botsing Clubhuis geopend met 'doelpunt' Schiedam laat honkhaltitel aan Sparta Agenda AUSTRIA Ledikant]e in brand Ier op de vluelit ZAAIERTJESj HET VRIJE VOLK MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962 PAGINA 4 De Vlaardingse Luchtvaarfcclub heeft zich zaterdag op waar dige wijze aan de Vlaardingers gepresenteerd. Op het voetbal veld van RKWIK gaven leden van deze vereniging en leden van de Schiedamse Luchtvaartclub een demonstratie, die van af de morgenuren tot ver in de middag heeft geduurd. Nieuwe leden CHALET Op grootse wijze, heeft Kethel zaterdag het zilveren ambts jubileum van dr, v. d. Kuy gevierd. Bij stralend weer werden de festiviteiten ingeluid met een aubade, het doktersgezin op het plein van de Hervormde kerk door het jeugdkorps van St.-Radbdud gebracht. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan hield de coöpera tieve verbruiksvereniging „Door Eendracht Sterker" zaterdag middag in Europoort een druk bezochte receptie. Met loco-burgemeester Sabel waren tal van afgevaardigden uit het grote coöperatieve bestel Co-op Nederland aanwezig. Na een. korte uiteenzetting over de wijziging van de omstan digheden in de loop der jaren in de coöperatieve bedrijfsvoe ring, kwam voorzitter A. van der Wel tot de slotsom, dat er principieel niets is veranderd. De coöperatie blijft gericht op de belangen van de consument. (Van onze sportredactie) Zondag was het dan eindelijk zo ver. Glunderende Fortuna- bestuurders, en de talrijke werkers die maandenlang avond aan avond hebben gezwoegd, stonden 's middags al vroeg bij de fraaie nieuwe Ingang om te zien hoe. het veld vol stroomde met belangstellende bezoekers. Onder grote belar-jstelling van eigen leden en uit kringen van het Nederlandse Handbalverbond heeft de vereniging DWS zondag het door de leden zelf verbouwde clublokaal feestelijk in gebruik genomen. vrij boven- en benedenhuis Honderden Vlaardingers hebben, aangetrokken door de knetterende en sputterende motoren, een tocht gemaakt naar het WIK-veld. En zij zullen deze gang allerminst hebben betreurd. Voor de deelnemers Was het overigens geen demonstratie, want tussen de Vlaardingers en Schiedammers is fel gestreden om een wisseibeker. Daarbü waren de vliegers ingedeeld in vijf klassen Voor de vereniging zelf had de dag een prachtig begin. Want om tien uur kwam de heer A. Goumare van het Vlaardingse sportbureau op be zoek. Hij vertelde aan een gelukkige voorzitter ,ït. Nobel, dat het gemeen tebestuur had besloten de Vlaardin gers bij wjjze van proef enkele we ken een van de sportvelden aan de SSuidbuurtseweg tér beschikking te stellen. Daarmee is een lang gekoesterde wens van de vereniging iii vervulling gegaan. Hopelijk wordt de proefpe riode een succes, zodat eindelijk een eigen „vliegbasis" kan worden ge maakt. Niet alleen de vaak fraaie lijnen van de toestellen wekken de bewon dering. Ook bewondering heeft men als men hoort wat de prestaties z(jn op molorgebied. Met een motor van 5(!) cc wordt met modellen een snel heid behaald van ongeveer 200 km per uur, waarbij dit kleine motortje niet minder dan 20.00030.000 toe ren per minuut maakt. Jammer genoeg hadden de beide Schiedamse deelnemers met deze „snelheidsmonster" pech. zodat de toestelletjes niet in de lucht zijn ge weest. Advertentie LM. OPENBARE KENNISGEVING GEMEENTE SCHIEDAM Bezoek H.M. de Koningin op 13 september 1962. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat bet in verband met de rij toeren en de daarmede verband hou dende verkeersregelingen, noodzakelijk Is, dat een aantal bruggen op bepaalde tijdstippen wordt open gehouden voor het wegverkeer, een en ander overeen komstig onderstaande opgave: 8.0011.00 uur Koemarktbrug-Oranje- brug 10.0010.15 uur Koningin Wllbelmina- brug 9.30—11.45 uur Appelmarktbrug-Beurs- Brug-Oolveaarsbrug 0.30—12.30 uur Provenlexsbrug 13.0015.00 uur Koningin Wllbelmlna- bnig-Hoofdbrug-OranJebrug-Koe- marktbrug (c.q. tot passeren stoet) 16.00 uur - passeren stoet Hulpbrug Nteuwpoortweg {dit laatste alleen. Indien H.M. de Koningin vla Over- schle vertrekt). in een MAANDAG Sloscopen: MONOFOLE: Nachtleven wereldstad. 2 en 8 uur. PASSAGE: Spartacus, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Hot menselijk gezicht van Europa. Oplauds Statie zaal «an Europa en Nleuw-Baby- lon, 10-17 uur. DINSDAG Bioscopen: Idem. Diversen: JULIAN APAR.K: Dierenrijk, 14-13- eo 2023 uur. Apotheek: Rembrandt. Rexnbrandtlaan 5. Schiedam en de Vlaar dinger N'. Nieuwstraten. De uitslag: Trainersklasse: 1. B. Brons (Vlaardtngen). Combatklasse: 1. Rob van Dijk (Vlaardingen) Kunstvluchtklasse: 1. H. van R(j (Vlaardingen); 2. J. Hoogerwerf (Schiedam). Schaalmodellen: 1. F. van HelT voort (Vlaardingen) met een vier motorige Viscount: 2. R, Nobel (Vlaardingen) met een Escoupe- sportviiegtuig. De wisselbeker kwam dit jaar in het bezit van, de Vlaardingse ver eniging.. Verschillende aanwezigen zijn zo onder de indruk gekomen van de miniatuurvliegerij, dat zij zich zater dag spontaan hebben laten noteren als nieuw lid. De wedstrijd die werd gehouden bevatte verschillende punten van be oordeling. Naast het vliegen met het toestel werden punten toegekend voor de afwerking, de gehele lijn van het vliegmachientje, start en lan ding en het figuurvliegen. Dit alles werd beoordeeld door een jury, be staande uit de heren Overbeek uit Advertentie I.M. GEMEENTE SCHIEDAM Artikel 5 Wegenverkeersreglement. .Burgemeester en Wethouders van Schie dam maken bekend, dat zslj ln hun ver gadering van 10 juli 1962 besloten krach tens. artikeT 5. eerste lid, sub c van het Wegenverkeersreglement vast te stellen de volgende 55c. „WIJZIGING van het Vcrkeers- „beslult voor. de gemeente Schle- „dam. „Enig artikel „Onder het hoofd „Waehtverbod" wordt „tussen de rubriek „Hotterdamsedljk. „tussen de Singel en het Koemarktplein" „en de rubriek „Schledamseweg tussen „Stenenbrug (of Blauwe brug) en de „brug over de Molenslngcl" opgenomen „de rubriek „Rotterdamsedfjk (beneden- „dljks) tussen Hogenbanweg en Boer- „haveplein aan de zuidzijde, nummers „56 en 57" (bord model W.V.R.)". Van dit besluit staat voor Iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht, maar Ingediend bi) de Commissaris der Koningin in de provin cie. dit een bewijs van ontvangst af geeft. Dit besluit Is in afschrift verzonden aan de desbetreffende Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat, de Koninkt UJke Nederlandse Toeristenbond A.N. W.B.. de Koninklijke Nederlandse Auto- moblelclub, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedepu teerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende genoemde be roepstermijn ter visie ter Gemeente secretarie (Stadhuis Afdeling Algemene Zaken). SCHIEDAM, 30 augustus 1962 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. M. J. BLOK De Burgemeester, H. SABEL, w.B. Advertentie LM. HEDEN GEOPEND Broersveld 14b Oostenrijkse sfeer, muziek en stemming Aaab. G. OP T ENDE Deachtjarige Janneke Hoppe uit de Klaaswaalsestraat 8 in Schiedam is zaterdagmorgen om tien voor tien op de speelweide in het Volkstuinen- complex Vijfsluizen tussen vallende buizen geraakt. Haar rechterbeen 'werd zo ernstig bekneld dat hét in het Gemeenteziekenhuis moest wor den afgezet. Het meisje speelde met twee an dere kinderen op een stapel buizen, die werden aangevoerd voor de aan leg van persleidingen. Een kraaiiwa- gen was nog bezig met het lossen van de buizen. De stapel was aan de onderzijde niet gestut. De buizen begonnen weg te glijden toen de kinderen erop speelden. De twee andere kinderen kanden nog op tijd wegspringen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Hierna brachten kinderen van de scholen de dokter een zanghuide. Woorden van de gezongen liederen waren van pastoor J. M. J. Wuyster uit Tuindorp. Het hoofd van de openbare school, de heer v. Amerobgen had dealge mene leiding. Na afloop onderhield de dokter zich met de jeugd en dankte Tien voor ai het goeds hem toegezongen. In de namiddag vond op het DHS- terrein de huldiging door de ouderen plaats waarbij enkele duizenden in woners uit Kethel en Schiedam te genwoordig waren. Als voorzitter van het huldigings comité begroette de heer J. v. d. Griend de familie Van der Kuy aan de ingang van het terrein. Mevrouw Vaartlng-v. Mil, ..die de eerste was,.bij wiensgeboorte dr, v, d. Kuy in zijn eigen praktijk assis tentie verleende, bood de dokter bloe men aan. In zijn huldigingstoespraak ge waagde de heer Van der Griend van het grote enthousiasme door de Ke- thelse bevolking betoond toen en plannen werden gemaakt tot de op richting van een huldigingscomité. Niet alleen de patiënten maar heel Kethei wilde mee doen. D is als 't ware met Kethel ver groeid en dankt dit aan uw karakter en medeleven met deze gemengde gemeenschap. Het maakte u tot de dorpsdokter in de beste betekenis van het woord en dit juist wordt door de patiënten in hoge mate ge waardeerd." Na het aanbieden van zijn geluk wensen overhandigde de heer v. d. Griend de geschenken van de geza menlijke bevolking. Dit waren een fllm-projeetieappa- raat, een onderzoektafei en een in strumententas. „Ook mevrouw v. d. Kuy neemt onder de Kethelse be volking een bijzondere plaats in," zo zei spreker, die haar als herinnering aan dit feest een gouden broche aan bood. De eerstvolgende weken worden in Schiedam vele aktiviteiten ont wikkeld voor het „Huis voor Kameroen". Jongeren proberen om op eigen wijze een steentje bij te dragen, zodat vrienden in Kameroen een huis kunnen krijgen. Nog niet zo lang geleden heeft ds. Kotto, secretaris-generaal van de Evangelische Kerk in Kameroen, naar Nederland om hulp gevraagd voor zijn volk, dat sinds I januari 1969 zelfstandig is. Er was vooral behoefte aan huizen, om de in Holland gevraagde hoog leraren te huisvesten. Hoogleraren die de mensen van Kameroen zuilen gaan opwerken tot volwaardigeTera- ren voor eigen volk. Eén zo'n huis wi] de jeugdzendingscommissie van de classesRotterdam en Schiedam als „hun daad" voor Kameroen geven. Met dit doel voor ogen ls men ln De omzet in het nu aflopende boekjaar passeert de geraamde 5 miljoen gulden, waarmee het bewijs geleverd wordt, dat de coöperatie in Schiedam aanslaat. Het is verheu gend op deze wijze feest te mogen vieren, aldus de heer v. d. Wel, die dank bract; aan het personeel. Om ook de dankbaarheid tegen over de consumenten in tastbare zin kenbaar te maken, heeft het bestuur besloten het gemeentelijke schoolbui- tenhuis in Oosterhout te bedenken. Dezer dagen is daar een piano ge bracht en een bandrecorder werd door de heer Van der Wel aan de heer Sabel, als wethouder van On derwijs, overhandigd. Op verzoek van het bestnur heb ben tal van relaties het voor bloe men oltgetrokken geldbedrag op een girorekening gestort. Wanneer alles binnen is zal het eindbedrag aan het CAB worden ter hand gesteld. Ook de heer Sabel greep in zijn toespraak nog even terug op de tijden waarin de coöperatie m -scnieaam ontstaan is. rüj noemde ue gescme- deius van DEï> er een, waarin de moeilijkheden steens uoor eendracht weraen overwonnen. Hij oraent een eresaluut aan de bestuurders, die tientallen jaren hun liefde en Kracht gegeven neoben mei als resultaat dat de IJbö nu in onze stad stevig is gefunaeera cn gedra gen woiot uoor een groot deel van ae gemeenscnap. De heer Sabel bood het bestuur zijn gelukwensen aan en de beste wensen voor ae toekomst. Hu bracht tevens cmnk voor ae gescnennen, be stemd voor het sciiooiouiiennuis. Niet alleen het gemeentebestuur, maar ook de hooi oen en leerkrach ten van de «molen zuuen verneugd zyn met deze geschenken. Namens de Co-op Nederland voer de mr. A. Knol het woord. Deze braent dank voor de prettige samen werking en ondersir-epte de geluk wensen van Co-op Nooerlano met bet aanbieden van een ets. Verschillende sprekers voerden het wooru. tiieionuer oevonden zich mr. j Knape, namens ae leacnraaü; de heer H. Kemper, die het personeel vertegenwoordigde. Als geschenk van het gezamenlijke personeel overhan digde hij 'de voorzitter een geschenk onder couvert. De inhoud is bestemd ter verfraaiing van de bestuurs kamer. Namens het gemeentebestuur voer de wethouder mr. P, van Bochove het woord. Deze stelde vast, dat heb hier geen doktersfeest betreft maar een volksfeest. Ook de gemeentelijke overheid weet. dat u veel goed heeft gedaan in een taak die primair is en gelukkig nog niet behoeft afgesloten te worden. Door ieder een taak te geven welke het geheel tot verhef fing bracht, diende u de gemeen schap. U deed dit in alle rangen zonder godsdienstig en politiek on derscheid te maken. Hierdoor trad uw grootheid als principieel man naai' voren die ook px-incipe van an deren weet te waarderen. Het gemeentebestuur is tot de ont dekking gekomen, zo vervolgde de wethouder, dat dokter v. d, Kuy te vens gemeentearts is. „Hem komt dus ook de gebruikelijke gratificatie toe, al is het dan geen grote." De gymnastiekverenigingen Animo, DOK, Excelsior en Thor gaven tot slot een massale demonstratie ter wijl St. Radboud weer voor muzikale oplustering zorgde. Aam het einde van de demonstratie sprak de dokter een alge neen dankwoord. In het gebouw „De Rank" werd later een receptie gehouden, Over weldigend groot was de belangstel ling, zowel uit Kethel als van Schie dammers. Naar schatting kwamen ruim negenhonderd mensen de vele kinderen niet meegerekend de dokter en zijn gezin hun geluk wensen aanbieden. Het toneel van de grote zaal werd steeds meer een grote bloementuin en tal van geschenken onderstreep ten de waardering en. sympathie ■welke de dokter alom geniet. Om acht uur bracht St. Radboud het doktersgezin de traditionele se renade die opnieuw heel wat mensen op de been bracht. Hierna trok een kleurrijke lampionoptocht langs .Do Rank" waaraan door enkele honder den kinderen werd deelgenomen. Later kregen afgevaardigden van de verenigingen en organisaties, die veel met de dokter te maken hebben gelegenheid hun gelukwensen aan te bieden. Onder hen waren ds. J, E. L. Brummelkamp van de Hervormde Gemeente en pastoor J. M. J. Wuys ter. Alle spreker die het woord tot de dokter richtte brachten hem dank voor zijn medewerking wanneer het er om ging hulp te verlenen waar dan ook. Ook de bewoners vaa het woonwagenkamp zonden een afge vaardigde en gaven de dokter een staande schemerlamp. Een band samengesteld uit leden van de politie-harmonde luisterde met een gezellig muziekje deze hul digingsavond op. De toneelvereniging „De Burcht' 'deed dit met de. opvoe ring van het blijspel „De verliefde luitenant' van Dick J. Janse. Wel mopperde een aantal Amster dammer-s, dat met zijn club DWS mee was gekomen, over het kleine aantal zitplaatsen dat Fortuna voor deze ontmoeting voor zijn gasten be schikbaar kon' stellen, maar toen hun werd verteld, dat de betonnen staantribunes door eigen krachten waren gebouwd en cr ook nog twee niet-overdekte tribunes in aanbouw zijn, verstomde het gemopper met een en stak men zijn bewondering over hetgeen is gepresteerd niet on der stoelen of banken. Dat deden 'ook de beide (tijde lijk demissionaire) wethouders C. de Bruyn en G. Walstra niet. Evenmin commissaris van politie dr. C. N Peyster en dokter T. Th. Bernard, die we een- goed plaatsje op de vernieuwde overdekte zagen opzoeken. Rond twaalfduizend toeschouwers kan Fortuna op dit moment reeds bergen, verklapte Fortuna's penning meester M. Timmermans ons voor de aanvang van de wedstrya. En voegde hij eraan toe: „ik zou er wat voor willen geven ais we dit aantal vandaag zouden halen." Het zijn er geest 12.000 geworden, maar iets meer dan de helft. Nog een respecta bel getal. Maar zo vertrouwde ons een andere Forttma-functionaris toe, het zouden er veel meer geworden zijn, ais het niet zo'n prima strand- dag zou zfjn geweest. En zo ziet men maar weer, dat het iraaie zopier- hefc^'wf'v.11 A weeh waarvan velen gisteren hebben KT W CU - - digdén van zuster-coopcratjes uit de strop is geweest, naaste omgeving van Schiedam en j i worden door een^^oteVerkoop van zün betrokken. de Fortuna-certificaten, zegt goedgemaakt var h(j Dat is nodig ook, want de man van-de-centen moet straks de ma-, terialen, die voor de verbeteruig van de accommodatie zijn gekocht, kunnen betalen. Want penning meester Timmermans heeft nu een maal een hekel aan schuld I De 10-overwinning, die Fortuna zondagmiddag tegen DWS heeft be haald is hiervoor natuurlijk ook van betekenis. Want het is nu eenmaal zo. dat de voetballiefhebbers in gro ten getale naar een wedstrijd komen kijken als zij wo^n dat er van goed spel kan worde: jenoten en dat er succes voor de thuisclub is te ver wachten. Op het rijwielpad van de Hotter- damsedyk bij Schiedam zijn zater dag om twee uur de bromfietser H. L. F. cn de wlelrijdster mcj. H. T. C. P. met elkaar in botsing gekomen. De wlelrijdster klaagde óver pijn in de rug. De bromfietser, kwam op de rij baan terecht en. viel tegen een pas serende kraanwagen. Deze kraan wagen had eerder buizen gelost op het volkstuinencomplex en was be trokken Mi het oneeval. 'waarbij een achtjarig meisje wërd gewond. De bromfietsberijder werd door de kraan wagen teruggekaatst 'naar het rijwielpad en bleef ongedeerd. Zijn bromfiets werd volkomen vernield. A. den B., bestuurder "ra-n een be stelauto is vrijdag tegen de achter zijde van een'personenwagen, be stuurd door de Schiedamse barkee per F. P. gebotst. Het ongeval ge beurde op de Rotterdamse dijk te Schiedam. De auto van P. werd on bestuurbaar, kwam op de linker weg helft terecht en schampte langs een auto bestuurd door de Rotterdamse chauffeur K. De drie auo's werden beschadigd. Het verkeer ondervond een kwartier oponthoud. Aan de Burgemeester van Haaren- laan 1011 te Schiedam is vrijdag in een leeg kinderledikantje een brand je ontstaan, vermoedelijk doordat "t zoontje van de bewoners met luci fers heeft gespeeld. Een voorbijgan ger, J. Snoei, uit de Roelstraat, heeft het vuur met een emmer water ge doofd. De portier van Wilton-Fijenoord te Schiedam heeft vannacht een vreem deling een herenfiets afgenomen waarna de man hard wegliep in de richting Vlaai-dingen. De politie kon hem spoedig aanhouden. De man, een Ier, ontkende de flets te hebben gestolen. Hij is overgebracht naar het hoofdbureau van politie. SCHIEDAM De kantoorbedien de J. A. R. heeft aangifte gedaan van diefstal en vernieling van ver schillende onderdelen van zijn brom fiets, die in de onderdoorgang van de gal rij woningen aan de Vliegen- straat te Schiedam stond. SCHIEDAM Vannacht is de brandweer uitgerukt naar de Maria- straat te Schiedam waar door onbe kende oorzaak de bestelauto van A. J. van B. in brand was geraakt. Om wonenden hadden het vuur echter al gedoofd. „Ik hoop dat de groentijd niet zal 'eiden tot platvloersheidmaar dat de houding van de studenten dit jaar in overeenstemming zal-zijn met de waardigheid van de Delftse tech nische universiteit." Dit zei zaterdagmiddag de burge meester van Delft tijdens een open lucht lunch op de Markt te Delft. Aan lange tafels voor hem zaten en kele honderden aankomende studen ten. - De maaltijd had plaats in het ka der van de oriëntertngsdagen die voor ie §53 eerstejaars-studenten werden ingericht. Burgemeester D. d. Loor sprak de jonge mensen toe vlak voor de aanvang van ie maaltijd. De burgemeester sprak tevens in de hoedanigheid van curator van de TBI Na zijn woorden lieten de gasten zich het maal goed smaken. De toe spraak van ir. A. H. Ingenhous, oud president-directeur van de Hoog ovens, had hun kennelijk goede eet lust bezorgd, Ir. Ingenhous, had hen diezelfde morgen toegesproken in de Westerkerk. Schiedam hard aan hét werk gegaan, zijn er comité's gevormd en. is men plannen uit gaan werken. "Zaterdag kan een begin met de actie geema&kt worden. Motgen al er, om iedereen in ken nis te stellen van de actie een op tocht gehouden worden welke om 4 uur start in de Tuinlaan en verder gaat via Nw. Haven, Groenelaan, Ridderkerksestraat. Nw. Maasstraat, Rozeburgstraat, Stadhoudersiaan, Pr Mauritsstr., Nassaulaan, Schoolstr., Warande, St. Llduinastraat, Huls- manstr., Fabriplein. Gardonstr. VT'garstr.. Dam, L, Kerkstr,, Singel, Wattstr,, Stephensonstr., K. O. Laan Boerhaavelaan, Swammerdamsingel, Marconiweg, K Singelstr., Broers- vest, Koemarkt, Tuinlaan. Vertier staat op het programma, de verkoop van bonnenkaarten door kinderen van de lagere scholen. Zaterdag 8 september begint er om half drie een kindermiddag in gebouw De Rank met film, poppen kast, een grabbelton enz. Voor le- Ineke Breugem, Schledamseweg 117 den van het padmdersgilde wordt en aan de zaal 's avonds, een bijeenkomst georganiseerd in het Op zaterdag 15 september volgt in clubgebouw bli de Vijfsluizen. De gebouw Irene een cabaret-dansant bijeenkomst tegfnt om drie uur en en een week iater ln de grote zaal er wordt lief een en ander verteld yan de Opstandingskerk een dans- over Kameroen. avond. Er zijn plannen voor-. een 's Avonds, wees- in. gebouw De tentoonstelling en vooreen fiets- en Rank te Kefciel, ,is er een toneel- bromfietsrally. avond. Aanvat" half acht. Ook hier Men kan "eventueel een bijdrage worden dia's mn Kameroen ver- overmaken op het gironummer toond en -ODG geeft een opvoering 37653 ten name van D. Krommen- van het toneelspel „Op voorschrift hoek, Rotterdamsedijk 201, terwjjl van de dokter". Kaarten kan men de heer J. Krabbendam, Dr. de Vis- krijgen bij Toos Groen, Wingerd- serlaan 46, tel. 62624 alle irdichtm- laan 11, Nel Poot, Polderweg 11, gen verstrekt. Met het werpen van een bal door een papleren deur verrichtte de heer J. Bronneman de officiële opening van dit fraaie gebouw. In de zondag gespeelde beslissings wedstrijd tussen Schiedam en Sparta 3 met als inzet de afdelingstitel in de derde klasse KNHB leden onze stadgenoten eeu 155-nederlaag. In de eerste innings lager, de krachten nog vrijwel gelyk al wist R. v. d. Berg, Sparta, in de eerste inning een voorsprong te geven, In de derde inning viel voor, Schiedam de grote en beslissende slag. Werper v. Naamen kon opeens de Rotter damse slagploeg niet meer in toom houden met het gevolg,, dat de Spar tanen tot 80 uit wisten te Iepen. Wel brachten P. de Bruin en Alb. Dijksman de stand op 8—2, maar toen was het gedaan met de zwart witte tegenstand. In de vierde in ning bracht Sparta nog vijf man over d' thuisplaat. Wel kwam toen Kempen op de werpheuvel maar van vechtlust was er in het Schiedam- tearn weinig meer te bespeuren. Een door v. Ruiven geslagen home run bracht even hoop. Er werden enkele wijzigingen in het team aan gebracht, maar ook dit mocht niet baten. Sparta verdedigde rustig de voorsprong en met succes. In de laatste inning kreeg Schiedam alle honken bezet. Gewaagd pogen van v. d. Kooy om binnen te komen werd fataal en zo was Sparta onbedreigd kampioen. In een voorafgaande toespraak noemde de heer Bronneman het tot stand komen van dit bouwwerk een bewijs van een bij de plaatselijke verenigingen levende drang naar zelfwerkzaamheid. Dit past geheel in de door de sportraad gevoerde politiek nl. zo weinig mogelijk overheidsbemoei ingen bij het tot stand komen van een eigen home. Spreker had bewon dering voor hetgeen DWS onder lei ding van voorzitter A. J. Slgmond heeft weten te creëren. Er zijn nog enkele verenigingen in Schiedam die plannen, voor nieuwbouw gereed hebben liggen, zo stelde de heer Bronneman vast. De rijksoverheid is echter nog stedes bijzonder karig met het ver lenen van vergunningen uit de grote bouwvolumepot ten gunste van sport en recreatie. In de gemeente zijn zes velden gereed gekomen. Deze kunnen echter alleen bespeelbaar gemaakt worden wanneer de plaatselijke overheid noodvoorzieningen treft door het plaatsen van bouwketen als tijde lijke kleedlokalen. Dit gebeurt dan ook en verder is het wachten op Den Haag. Nadat de heer Bronnemaxi „een doelpunt had gemaakt", bood een der aspirantleden voorzitter Sigmond een tuil bloemenaan. Een groep dames-junioren bracht hierna een feestelijke openingsyell uit. Vertegenwoordigers van het rayon- en districtsbestuur van het hand balverbond boden hun gelukwensen aan en deden deze vergezeld gaan van geschenken. Namens de SBIO uitte de heer A. de Jong zijn bewon dering voor hetgeen DWS tot stand wist te brengen. De voorzitter van 5VDPW, A. Hardeman, welke ver eniging tot l augustus ji, bij dws heeft ingewoond, v - bestuur en leden geluk met h' .we bezit. Namens de ouden-n en ouders sprak de heer J. L. Reurling. Als initiatiefnemer van een dubbeltjes actie zegde deze het bestuur een op brengst van ongeveer duizend gulden toe. Alvorens het gebouwtje ter be zichtiging werd opgesteld moest Cock v. Houwelingen aan Neptu- nus persoonlijk zijn baard afstaan. Ten bate van het bouwfonds had hij zijn artistieke kinbegroeimg aan de overige leden te koop aan geboden. Met elkaar gaven de le den er honderdveertig gulden voor, welk bedrag hij nu aan zijn voor- zitter overhandigde. In de middaguren werden nog enkele vriendschappelijke wedstrij den gespeeld. De jeugd trad op de grasmat voor een gekostumeerde wedstrijd. Voor de meest fraaie en originele kostuums waren prijsjes be schikbaar, Tot laat in de avond heeft er in het nieuwe gebouwtje een fees telijke stemming geheerst. Op deze openingsdag was er zelfs al elek trisch licht. De stroom voor de ge lijktijdig aangelegde lichtpunten werd opgewekt door een aggregaat. ■schiedamse) VULPENHOUDERS v. ƒ3.95 met gouden pen en garantie. Lamy v.a. 8.95, balpennen (ook met 3 en 4 kleuren). Boekhandel „Modern", Boer- havelaan 124, tel. 68415. Alles op gemakk. betaling v.a. ƒ1.p.w. GOEDEREN HANDEL fa. A. Schilper- oo'rd en Zn, Tuinlaan 40, Schiedam. Alles voor de SCHOOL agenda's, multobanden (met losbladig cahier)', passers, driehoeken, kleurpotloden, verfdozen, Talens en Gim- born, woordenboeken, atlas sen enz. Boek- en Kantoor boekhandel „Modern", Boer- havelaan 124, tel. 68415. TE KOOP TE SCHIEDAM Huur 1352,- p. Jaar. Benedenhuis komt leeg Koopsom ƒ23.500,- Br. ond. nr. S 1127 bvdb.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2