van Schooneveld (AR) als wethouder gemeentewerken C. Kok treedt af en verlaat raad; nieuwe raad geïnstalleerd voor 'tpleinspel week op 't plein Schip van zeekadetten vaart midden oktober tegen Autodief aangehouden i Ook commissies werden opnieuw samengesteld Conferentie over Rijnmond m Nieuwe kadetten zijn welkom: Burgemeester krijgt maquette geboortehuis Zeeuwse lezing voor NVvH Vijf concerten van Toonkunst Wim Kan weer °P programma Kath. Kring Visafslag Hengelconcours Agenda Trekvogels wandelen voor t Rode Kruis Expositie missie Burgerlijke Stand Dordtenaar verdacht van verduistering mmm onder*? DANSSCHOOL A. SCHfLPEROORD theater SCHIEDAMSE ZAAIERS HET VRIJE VOLK WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 (Van een onzer verslaggevers) Schiedam heeft een nieuwe wethouder van Gemeentewerken. Het is de heer W. van Schooneveld, die dertien jaar voor de antirevolutionaire partij zitting heeft gehad In de Schiedamse gemeenteraad. De heer Van Schooneveld is 64 jaar. Hij volgt de christelljk- bistorische heer W. Kok op, die na het vertrek van de heer Th. J L. van den Berg, verleden jaar, het wethouderschap had overgenomen. PAGINA Vijfhonderd Schiedammers zullen volgende week iedere avond intensief oefenen op het parkeerplein Singelplantsoen om te trachten het pleinspel „Twintig eeuwen presenteren zichgeschreven door Nic. van Loopik, regie Pieter Lüts, levendig gestalte te geven. Het zeekadetkorps „Jacob van Heemskerck" gaat met nieuwe leden actief worden. Het nieuwe opleidingsschip, de Jan van Gelder, is grondig opgeknapt en in de verf gezet. Gestopt De laatste verklaarde, dat hy juist op de hoek gestopt was toen de slin gerende auto op hem afzwenkte, zya vrouw liep slechts zeer geringe ver wondingen op, maar hij zelf kreeg een bekken- en een ondenbeenfrac- tuur, terwyi de kniebanden waren gescheurd. HEDEN INSCHRIJVING HQOGSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68808 BATTLE CRY SALVO DES DOODS Misdaad achter het voetlicht BOTSENDE JEUGD Een Goed geschenk #••1 ®ea boek Ook de verschillende commissies zijn gisteravond opnieuw samenge steld. De communist B. E. Collé, die voorheen in geen enkele commissie zitting had. maar sinds vorig jaar van de commissie ad hoe inzake huisvesting deel u'tmaakte, is nu in diverse commissies gekozen. In de commissies hebben de vol gende raadsleden voor de Pv.dA zit ting: Commissie voor Stadsontwikkeling - en Stadsuitbreiding: J. J. Bieze. ir.558,1 de heer Kok niet 111 de raad te- /-i v-iw T-» t-<i viictareri An Vie»cvr> T~V<-v>-»TirT-ii/-nio In een overvolle raadzaal vol door de uitbreiding van de raad en door de belangstelling van de fami lie der nieuw geïnstalleenden heb ben gisteren eerst de raadsleden de ambtseed en de znivertnigseed afge legd. Voor de verkiezing van de wet houders legde de heer K. J. J. Dominicus een verklaring af, waarin hij meedeelde dat wethou der Kok z(jn wefchouderszetël be schikbaar stelde, omdat hij de toenemende werkzaamheden, aan dit ambt verbonden, niet langer kan combineren met zijn drukke accountantspraktlj k. Omdat he<t veelal gehnuikehjlk is tegelijk met het wethouderschap het raaddMdmaateehap te beëindigen, C. Boerman, mr. H. B. Engelsman. Commissie voor de Gemeentewer ken: ir. C. Boerman, P. Meijer. Commissie voor de Technische Bedrijven: J. Bieze, L. Kessenich, W. de Vries. Commissie voor de Gemeentelijke WoningdJenst: mevr. W. R. Drukker- Brink, P. Met)er. Commissie voor het Gemeentelijk Grondbedrijf: mr. H. B. Engelsman, H. C. van Ruiven. Commissie voor de Gemeentelijke Vervoer-, Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst: M. van Harmeien, W. de Vries. Financiële Commissie: dra J. H. Simons. Commissie voor Onderwijszaken: M. van Harmeien, mevr. J. Krikke- Hein. Commissie voor de Havendienst: J. Dijkstra, H. C. van Ruiven. Commitete voor Algemene Perso neelsaangelegenheden: A. Aardoom. Commissie voer de Straf verorde- ringen r mr. H. B. Engelsman, L. Kessenich. Commissie voor bet onder-zoeken der rekeningen: J. Dijkstra, mevr. J. Krikke-Höin. Commissie voor de Volksgezond heid: mcj. G. Burger, M. van Har- melen. Commissie bedoeld bij artikel 22, 4e lid. der bouwverordening 1944: lid-voorzitter: mr. H. B. Engelsman; H. C. van Ruiven (plaatsvervan gend' Co.nmissle bedoeld bij artikel 7 der Verordening Verzorgingstehui- - "1(zelfde samenstelling als de C' nmissie, bedoeld onder n.): lid- orzitter: mr. H. B. Engelsman; H. O. van Ruiven (plaatsvervangend). Commissie voor het Algemeen Handels Entrepot: J. Dijkstra. Algemene Raad van het Lichaam „Gemeentelijke Gasvoorriening Zuid- Holland": J. J. Bieze, W. de Vries (plaatsvervangend) Gemeentel!)ke Jeugdcommissie: ir C. Boerman, mevr. W. R. Drukker- Brlnk. Adviescommissie Keuringskring Schiedam: H. C. van Ruiven. Commissie voor de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken: A. Aardoom, P. Meijer. Sportraad: J. Scheffers, W. de Vries. Stichting Openluchtbaden: mevr. J. Krikke-Stein, J. Scheffers. „Stichting Schiedamse Toonkunst Muziekschool": mevr. W. R. Druk- ker-Briük, Verkeerscommlssie: mevr. J. Krik- ke-Hein, J. Scheffers. Adviescommissie voor 'Volktuinen: H. C. van Ruiven. Commissie van advies, bedoeld in artikel 8, le lid, van de Woonruimte- wet 1947: J. J. Bieze, W. de Vries (plaatsvervangend) „Commissie ad hoe" inzake huis vesting: ir. C. Boerman. Commissie van administratie voor het Gemeente-Ziekenhuis: mej. G. Burger, J. Dijkstra. Commissie van administratie voor het Gemeente-Ziekenhuis: I,. Ligt- hart. Commissie ad hoe" inzake de sa menstelling van de Commisise van administratie Gemeente-Ziekenhuis: mr. B. B. Engelsman. Gedelegeerd lid in de Vereniging „De Technische Schol voor Schie dam en Omstreken": H. Sabel. Gedelegeerd lid in de Vereniging Gedelegeerd lid in de Vereniging „Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken": mej. G. Burger. rug-keren aldus de heer Dominlcus. De heren H. Sabel en P. van Bochove (p.vda.) en M, J. M. van Kinderen (k.v.p.) werden als wet houder herkozen. Burgemeester mr. J. W. Peek sprak woorden van waardering over het werk van de heer Kok, die wet houder was in een periode „van ont stellend personeelsgebrek bij de dienst van Gemeentewerken, terwijl bovendien de leiding -van. deze dienst was weggevallen." De burgemeester herinnerde er aan, dat de heer Kok het wethou derschap vorig jaar heeft aanvaard, omdat het hem door het algemeen belang en het partijbelang werd opgedrongen. „De heer Kok heeft zich voor dit werk ingezet, niet ver wachtend, dat de wisselvalligheden van het politieke leven aan hem voorbij zouden gaan," aldus de heer In de gemeenteraad wordt' de plaats van de heer Kok ingenomen door het CHU-lid A. Sonneveld. „TT aanvaardt het wethouder schap op een leeftijd waarop de meesten ricih terugtrekken," merk te burgemeester Peek op, toen hij de heer Van Schooneveld harte lijk in het college verwelkomde. De burgemeester verwachtte ove rigens niet veel wijzigingen in de ontwikkeling van de stad, die zich - lijnen van geleidelijkheid voltrekt." De burgemeester sag daar be- stuurstechniseh voordelen in: „De uitvoering van aanhangige plannen gaat ongestoord verder en de be schikbare middelen worden zo effi ciënt mogelijk benut." Be beer Peek noemde het aan de andere kamt echter een van de grootste verleidingen van deze tijd, dat het zakelijke en economische zou gaan prevaleren boven begin selen." De burgemeester sprak oyer voor stellen, die de nieuwe raad in de toekomst krijgt te behandelen en die vooral op het vlak van de uithouw van de stad zullen liggen: de vol tooiing van de Horvathweg met de brug over de Schie, de laatste fase van het Stationsplein, het Raad huisplein, het slopen van de rijks- h.bs., het verplaatsen van de brandweerkazerne, enz. „In studie," aldus de burgemees ter, „is de demping van de Polder vaart, de verhoging van de zeedij ken, de vernieuwing van de Buiten- sluis. De bouw van het gemeente ziekenhuis aai een aanvang nemen, de spoorwegwerken zullen hun vol tooiing naderen en tot omvangrijke grondtransaetdes aanleiding geven, de aanleg van rijksweg 20 en van de Beneluxweg met tunnel zal activi teit brengen en een wijziging geven in het verkeerspatroan van de stad." De burgemeester noemde ook het gewest BtJnmond. dat de aandacht zal blijven vragen. Zaterdag 15 september organiseert de gewestelijke sectie „Gemeente en Provincie" van dc Dr. TVIardi Beck- manstichting in Spljkenisse een con ferentie over het onderwerp „Samen loven, wonen en werken in het Rijn mondgebied." Gezien de Indiening yan het wets ontwerp „Distrlcht Rijnmond" heeft dit aictuele betekenis gekregen. Voor de lunchpauze zullen korte inleidingen gehouden worden door mevr. mr. Chr. de Ruyter-de Zeeuw (iid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland) en drs. J. Westerhout (lid van de Tweede Kamer)Gezocht wordt naar een socioloog, die zijn visie op de problemen van dit ge bied zal geven. Na dc lunch zal een forum optre den onder leiding van mr. H. B. En gelsman, bestaande uit de inleiders (sters), aangevuld met J. Witteveen (districtsbestuurder NVV) en C. Schelling (bestuurder ANAB). De leden van de afdeling Schie dam worden opgewekt deze confe rentie bij te wonen. Opgave bij de heer P. Th. Biersma, gewestelijk se cretaris. Zeilmakersstraat 37b te Rotterdam, telefoon 78365, vóór 9 september aanstaande. De conferentie zal plaatsvinden in hotel Keizer, Voorstraat 17 te Splj kenisse en vangt aan om 10 uur. Einde 17 uur. ROTTERDAM, 4 september. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd. 28— 31, klein 2024; schelvis midd. 49 53, klein 2538; kabeljauw midd. 47 56, klein 2326; makreel 1825; zeehanen midd. 4145, klein 23—32; wijting 2026; haring verse 35—43, alles per kist. De Franse zanger en gitarist Sacha Distel, die verloofd Is geweest met Brigitte Bardot, zal gaan trou wen met de 'Franse sköcamploene Franctne Breaud. Er is nog geen datum voor het voltrekken van het huwelijk vastgesteld. Het heeft de organisatoren niet mee gezeten bij de voorbereidingen voor het pleinspeL De tijd van voorbereidingen was ai te kort toen aan de op bouw van het spel begonnen werd, maar bovendien kon er gedurende weken niet worden gewerkt omdat het merendeel van de deelnemers steeds met vakantie was. Eerst nu gaan de repetities, op gang komen. Maandagavond wordt een volledige repetitie met alle deelne mers op het plein gehouden. Dat is voor de eerste maal dat alle onder delen van het spel op het plein wor den afgewerkt. Het is uiteraard al een handicap dat de deelnemers zich tot nu toe niet goed hebben kunnen realiseren hoe en waar de decors staan, wat de ruimte van het plein is en w&t dat voor hun handelingen betekent;" Desondanks heeft regisseur Pieter Lutz een uitstekende stemming in' zijn groepen gebracht. Ook hiermede kampt het comité met een handicap omdat regisseur Lutz veelvuldig moet repeteren in het Nieuw Rotterdams Toneel. Bovendien heeft hij verplich tingen voor televisie-uitzendingen en een nieuwe Nederlandse film. Maandagavond zal de heer Lutz met zijn vijfhonderd medewerkers aan de afwerking van het totaal- De Schiedamse hengelsportvereni ging van de Ned. Klinknagelfabriek hield in het Aarkanaal te Ter Aar een kasconcours. De vangst was ma tig. Er werden in totaal 70 maatvls- sen gevangen. De persoonlijke prijzen werden ge wonnen door: 1 F. den Hertog 1100 gram; 2 H. de Rooi) 520 3 T. Roelf- sema 515; 4 H. Gordijn 510; 5 Gij- bels 390; 6 Hoogeboom 350; 7 De Nijs 340; 8 Versteeg 230; 9 J. den Hertog 220; 10 F. Zilver 220; 11 J. Alblas 160; 12 G. Veldhoven 145; 13 Van der Linden 145. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Nachtleven tn een wereldstad, 3 en 8 uur. PASSAGE: Spartacus, 2 en 8 uur. Tcntoonstel"ngcn.; STEDELIJK MTJSEÜM: Het menselijk gezicht van Europa, Oplande Statie- zaal van Europa en Nleuw-Baby- lon, 10-17 uur. Blerenkijk 14—18 Diversen JULIAN APARK: en 2023 uur. DONDERDAG Bioscopen MONPOLE: De vloek van Franken stein, 2 en 8 uur. PASSAGE: Spartacus, 2 en 3 uur. Tentoonstellingen: Mem. Diversen: Mem. Aan het eind van het vorige sei zoen zijn er weer enige kadetten ai- gemonsterd. Anderen zijn naar zee vaartscholen gegaan om daar hun kennis te vergroten en daardoor zijn er een paar plaatsen opengekomen. Jongens tussen 13 en 18 jaar, die met jongens van hun eigen leeftijd iets willen leren over de zeevaart en die goed kunnen zwemmen, kunnen zich nu weer laten Inschrijven. De heer S. A. Sprong, Goereese- straat lb in Schiedam schrijft nieu we kadetten In, maar men kan ook eens gaan praten aan boord van de Jan van Gelder, waar elke zaterdag middag tussen 14.30 en 18 uur be langstellenden welkom zijn. De Jan van Gelder ligt in de Voorhaven en is.bereikbaar via de werf Gusto. Het kadettenkorps heeft voor het komende jaar allerlei plannen. De kadetten vormen bijvoorbeeld bij het pleinspel, dat ter gelegenheid van het bezoek van de Koningin wordt opgevoerd, de bemanning van een zeventiende-eeuws schip. Omstreeks half oktober wordt de Jan van Gelder officieel in dienst gesteld en dan staan er weer veel excursies op het programma. Op 17 en 18 november organiseert de wandelsportvereniging ,De Trek vogels" de vijftiende nationale Sint- Nicolaasmars in Schiedam. De op brengst hiervan koant ten goede aan de afdeling Schiedam van het Rode Kruis. In de aula van het Stedelijk Mu seum wordt woensdag 19 september de missietentoonstelling „Amate De kenaat Schiedam 1962" geopend, die in Arcade, Lange Haven 71 wordt gehouden. ipotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Geboren.' Sjoerd A z v G A Slaven burg en H J F de Ruiter; Johanna M dvP van Veen en I B Frey; Krijn z v J J Meure en J Syriër; Bertus z v J Veth en T de Jonge. Overleden: A F Groenewegen. 89 jr echtg v A Hartog; A van'der Knaap, 51 jr echtg van H Jansen; P Eijsberg 91 jr. De 2I-jraige Dordtse chauffeur A. J. van B. heeft met zijn vrouw en kind ijlings Dordrecht verlaten, na dat het hem duidelijk was geworden, dat de recherche hem wilde aan houden. De chauffeur had in Dordrecht een auto gehuurd en was daarmee naar Schiedam gereden. In een Schiedamse garage verkocht hij de auto en kocht op afbetaling een nieuwe, duurdere auto. In Dordrecht werd enekle dagen later echter proces-verbaal tegen hem opgemaakt omdat hij zonder de vereiste papieren reed. Inmiddels was er ook een aanklacht wegens verduistering van de eerste wagen bjj de politie binnengekomen. Men legde vebrand tussen de beide feiten, maar de chauffeur bleek toen reeds met de noorderzon vertrokken. beeld beginnen. Decorbouwer Mi neur begint maandagmorgen vroeg met de plaatsing van de decors. Uiteraard is het plein volgende week voor het publiek gesloten. De toegangskaarten zijn binnen kort bij de WV- Schiedam verkrijg baar. Daar zal jok het tekstboekje kunnen worden gekocht. Dinsdag avond komen de medewerkers in de iljks-h.h.s. bijeen waar zij de kos- tuums zullen passen, waar ze de deel nemerskaarten krijgen, terwijl even tueel nog kleine repetities gehouden worden op het plein. De woensdagavond is bestemd voor de generale repetitie, waarbij de to nelisten in de kostuums gekleed zijn. Donderdagmorgen voor tien uur wor den alle deelnemers in de rijks-h.b.s. verwacht, waar enkele lokaliteiten als kleedkamers gebruikt zullen wor den. Gusto's Harmonie zal de finale begeleiden van het pleinspel „Twin tig eeuwen presenteren zichDe finale van het spel wordt gevormd door een mobiele stoet van bijdragen van de Schiedamse bedrijven. Hiervoor hebben de organisatoren een selectie moeten toepassen om dat de stoet vanwege tie beperkte tijd niet te lang mocht zijn. Het mo biele slot heeft als vertegenwoordi ging van de twintigste eeuw meer tempo dan de beginelementen van het spel. Dankzij de bedrijven valt er heel wat te zien voor de toeschouwers. De kop van de stoet wordt gevormd door de boerenkapel van St.-Ambro- sius, die enkele tilburies begeleidt. In deze tilburies bevinden zich in folkloristische kostuums gestoken in woners van Kethel die de annexatie van hun vroegere dorp uitbeelden. Direct daarna volgt een lange vrachtwagen, dertien meter lang, van Wilton Fjjenoord. waarop een doorsnede van een „echt" schip is gebouwd. Dit schip wordt getrok ken door een levensecht sleep bootje, de Roentgen. Het schip toont dc opbouw in spanten, een draaiende Doxfordmotor is te zien, de schroefas zal wentelen. Aan sluitend bij deze wagen volgt een bijzonder groot anker met ketting van de Anker- en Kettingfabriek. Beide voertuigen rijden vanuit de ingang bij de ruïne met een flauwe bocht naar de uitgang bij Pietersen, waar de wagens halt houden. Inmid dels is naar links het plein opge- zwenkt een auto van Hoeks Machi nefabriek, waarop een werkende las ser laat zien wat er met zuurstof wondt gedaan. Achter Hoek rijdt een auto van Beveka met een indeling van gekleurde platenmaterialen, ge volgd door een bijdrage van de verf- fabriek Veveo. In het midden van de stoet wan delen vlaggedragers en sportlieden om de sport en de recreatie van de stad te symboliseren. Daarachter komt drukkerij Roeiants die als pro- dukt een grote afbeelding van een kalender laat zien. Achter Roeiants rijdt de Vegla met een prachtig ont werp van een flessenbatterij, gevolgd door drijvende grote capsules van de Capsulefabriek, Een ptjpenorgel van Excelsior wordt gevolgd door het acht meter hoge kraaneiland van Gusto. Op het moment dat Gusto binnenrijdt nadert door de andere ingang het muziekkorps. Tburgemeester Van Walsum -*-* van Rotterdam, is dinsdag morgen verrast met een origineel geschenk: een maquette van zijn geboortehuis, vervaardigd en aangeboden door de heer C. J. Baane uit de Schuttersstraat 15 Rotterdam-Crooswijk De heer Baane, oud-machi- naal-houtbewerker, kwam op het idee dit huis aan de IJsseldijk 10 te Krimpen aan den IJssel te gaan tekenen toen hij er een foto van zag in ons blad. De foto ::as geplaatst bij het eerste van vier artikelen over mr. Van Wal sum, tien jaar geleden tot bur gemeester van Rotterdam be noemd. Aan de hand van zijn nauw keurige tekening heeft de heer Baane de maquette gemaakt. Triplex was het hoofdmateriaal; hij gebruikte voorts cement en zand. Ook de kleuren zijn so na tuurlijk mogelijk weergegeven. „Hst is een heel werkje geweest," vertelde de knutselaar ons. ,JHet huls heeft vier schoorstenen en aan voor- en achterkant in to taal zeven dakkapellen. Het is gedeeltelijk tegen de dijkhelling gebouwd en dat maakte het er ook niet eenvoudiger op. Maar ik vond het eeri leuk karweitje." (Van een onzer verslaggevers) Drie weken hechtenis en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van Justitie dinsdagochtend geëist tegen de 34-jarige machinist M. v. V. uit Maassluis, die zich voor de Rotterdamse rechtbank moest ver antwoorden, omdat hij door hoogst roekeloos rijden op 31 augustus van het vorig jaar een ernstig verkeersongeval zou hebben veroorzaakt. stok De 31-jarige schoenmaker J. M. uit Vlaardingen heeft zich aangegeven bij de politie in Assen. Hij heeft be kend zich schuldig te hebben ge maakt aan de diefstal van een perso nenauto uit de Julianalaan in Vlaar dingen. De man is op transport ge steld. De afdeling Schiedam van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen opent maandag 17 september het winterseizoen met een lezing door mevrouw M. Boone-van Tilburg presidente van de afdeling Brieile over Zeeland. Mevrouw Boone vertelt over de strijd tegen het water, over volksge bruiken, klederdrachten en andere interessante kanten van Zeeland. Zij brengt een collectie oude Zeeuwse sieraden mee. Op deze ope- ntngsmiddag wordt afscheid ge nomen van het bestuurslid, mevrouw L. Kremer Hovinga-Crebas. Voor donderdag 20 september staat een excursie naar de Bata- fabrieken te Best op het programma. Donderdag 11 oktober bezoeken de huisvrouwen de tricotagefabriek Ti- ma in Apeldoorn. De heer BHtmann verzorgt voor de Schiedamse huisvrouwen weer een cursus huisvrouwengymnastiek. Om de kas aan te vullen wordt er maan dag 8 oktober een kiendag gehouden. Er zijn in oktober vier rondleidingen door Museum Boymans-Van Beunln- gen en ook de boeken cirkels gaan weer van start. Het ligt in de bedoeling in een cur sus huiskamergesprekken aandacht te besteden aan de individuele zelf bescherming. Tijdeus het verhoor vertelde ver dachte, dat hij in een café twee gla zen bier had gedronken, voor hy in zijn auto staipte om naar Hoek van Holland te rijden. HU ontkende niet, dat hij met vrij hoge snelheid had gereden en dat daardoor de wagen bij het nemen van de bocht op de hoek van de Hoogstraat en de Haven in Maassluis was gaan Slippen. Omdat hij het stuur niet on middellijk weer in bedwang km krijgen, had hU een bromfietser aangereden, die met rijn vrouw achterop geheel rechte van de Hoogstraat reed. De bloedproef wees een promillage van 1,45 aan, maar de politieauto verklaarde, dat verdachte niet of niet merkbaar onder de invloed van drank verkeerde. Een adjudant van gemeentepolitie, een automobiliste, die verdachte de ongelukkige ma noeuvre had rien maken en het slachtoffer, de gemeenteambtenaar J. E. R. Berends, werden als getui gen gehoord. Bijna een jaar heeft hij in het ziekenhuis en in een revalidatiecen trum doorgebracht, maar ook nu nog kan hy zUn werk slechts ten dele verrichten. Voorlopig zal hy wel niet zonder hulp van een kunnen lopen. In rijn requisitoir zei de officier van Justitie, mr. Van den Roemer, dat het gemakkelijk is over slippen te praten, maar dat niettemin ver dachte® veel te snelle en wilde rijden tot^het ongeluk heeft geleid. Mr. P. J. Mackenbadh, de verde diger, achtte het feit, dat verdachte haart had geen geldig excuus, maar drong toch, mede .in verband met diens blanco straflijst, op een lich tere straf aam. Uitspraak over 14 dagen. De vyf Toonkunstconcerten In het komende seizoen worden verzorgd door het Rotterdams Fhilharmonisch Orkest en het Brabants Orkest. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest verzorgt het eerste concert op 11 oktober. Op het programma staan vioolconcert van Brahms en werken van Beethoven en Wagenaar. Solist is de violist Dick de R<eus. Dirigent is Eduard Flipse.- Op 22 november is Aurora Natola soliste in het celloconcert van Saint Saëns. Voorts staan op het program ma Mendelssohn en Strauss. Het RPhO wordt gedirigeerd door Fraaz Paul Decker. Hein Jordans dirigeert het Rotter damse orkest 10 januari, als de pia niste Monique Haas soliste is. Op het programma staan Caprieio van Stra vinsky, Haydn en Tsjajkowski. Stefan Askenase is 14 februari de solist in een pianoconcert van Cho pin. Het RPhO staat die avond on der leiding van Eduard Flipse en speelt werken van Dvorak. Hans Henkemans ten slotte Is 21 maart de pianosolist in het derde pianoconcert van Beethoven. Het Brabants Orkest speelt die avond in het Passagetheater onder leiding van Hein Jordans. De heer Van Schooneveld is gister, avond na z(jn benoeming tot wethou der van gemeentewerken van alle kanten hartelijk gecomplimenteerd. Hö reageerde met een veelvuldig: „Ik ben en biyf een nuchter man." Tot de persvertegenwoordiger zei hy„Ik beu 64 jaar, heb drie kinde ren en vier kleinkinderen. En Ik werk by zó'n (duim in de lucht) bedrijf, een ingenieursbureau in Rotterdam." Er zijn gisteren veie handen ge drukt in de raadzaal want alle „oude" raadsleden gingen kennismaken met de nieuwe. De gelederen van de da mes-raadsleden zyn ook versterkt en dat betekent meer kleur en fleur. Tussen het grijs, blauw en bruin van de heren zat mevrouw Krikke- Heine (voor de PvdA) in een bloe- menjurk. En het nieuwe KVF-raads- lid, de knappe mevrouw Taverne-v. acclamatie uitgeroepen tot „miss ge- Campen, is achter de perstribune bij meenteraad". Zodat de raad met een (officieuze) miss de nieuwe zittings periode begint. Advertentie REMBRANDTLAAN 105 TELEFOON 67338 De Katholieke Kring in Schiedam begint het nieuwe seizoen op 4 okto ber in het Passagetheater met het programma „Musical", waaraan on der anderen Berry Klevlts, Gerard Walden en Herbert Joeks meewerken. De toneelgroep Centrum treedt 8 november op, de toneelgroep Theater 13 december, terwijl voor 17 januari nog geen programma is vastgesteld. Het Nieuw Rotterdams Toneel komt 28 februari naar Schiedam, 4 april opnieuw de toneelgroep Theater en de Katholieke Kring besluit het seizoen op 9 mei met een voorstelling van Wim Kan. VAN HEFLIN - MONA FKKEMAN - TAB HUNTER e.v.a. In (Gezworen kameraden) vrüd., zat. 2. 7, 9.15; zondag 7, 9.15 Cinemascope la kleuren 14 Jaar RANDOLPH SCOTT in de spannende actiefilm Zondaymatinees 2 en 4.15 uur 14 laar JANE WYMAN - MAKLENE DIETRICH in de ongeëvenaarde tbriler van ALFRED HITCHCOCK maand., dinsd., woensd., en 8 u. 14 jaar JAMES DEAN - NATALIE WOOD in de .schokkende film' donderdag 2 en 8 uur. Cinemascope in kleuren 18 jaar I De 26-jarige matroos K. W. den H. van het binnenschip Joanetta, lig gende in de Vulkaanhaven te Vlaar dingen, viel woensdagmorgen in een 3 V4 meter lager gelegen ruim. Hy liep enige hoofdwonden op en moest naar het Algemeen Ziekenhuis wor den overgebracht. Jongeman zoekt ONGEM, VVOONRUIMTE m. of z. pen sion. Schiedam of omgeving. Br. no. BA 130 bur. v. d. bh Alles op gemakk. betaling v.a. 1.— p.w. GOEDEREN HANDEL fa. A. Schilper- oord en Zn, Tuinlaan 40, Schiedam. Voor uw PASFOTO'S aa- tuuriyk naar fotohandel K. v. Vuur en. Hcogstr 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in l uur klaar.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2