spel wordt bezoek aan Wilton-F. Tekst voor pleinspel lijkt heel geslaa >d hoogtepunt GAB gaat regelend optreden bij nitleen-bureaux voor steno-typistes In beslag genomen boot Burgemeester zal winkelcentrum open-rijden Station is geen kolenmijn Euromast 9 arrestaties beddenreparatie -fR s Optiek „ARGUS" Draaiboek5 voor feestdag is al gereed: Êdeleeuuinv. Bejaarden naar diergaarde 5Aqua Fauna7: lezing over importvissen Leescijfers Politie betrapt zwervende man bij diefstal Griffier van rechtbank overleden iSGHIEBAMSE ZAAIERTJES 'n Nieuw gezicht opstraal EHBO -cursussen Doktersdiensten GEVONDEN Wisselkoersen Predikbeurten 441 fldvies en prijs aan het VKI.JE volk ZATERDAG 8 SEPTZ^BER, 1962 PAGINA 4 Bij de voorbereidingen van een koninklijk bezoek behoort Yan een draaiboek. Voor het bezoek van koningin Juliana aan Schiedam, volgende week donderdag, is dat draai boek nn gereed. Alles staat er gedetailleerd in beschreven, zelfs de taak van de hnishoudscholieren, die overal in de garderobes helpen, precies vast. En dat is ook nodig, want het programma, dat i; Koningin afwerkt, luistert wat de tijd betreft zo nauw, dat elk dsver es een onderdeel van de dag in de war kan sturen. ,ÜEL /ANDflAc De arbeidsmarkt met de schaarste aan arbeidskrachten op elk gebied is een prachtig operatieterrein voor handige mensen De uitleners, koppelbazen of hoe men ze noemt behoren tot die handige mensen. Maar in de jongste tijd zijn daar bijgekomen bureaus, die steno-typistes uitlenen. Een florissant bedrijf. Met bijzonder goede winstmogelijkheden. In Rotterdam is een aantal van deze bureaus. Onder deze één, die zelfs een 350-tal stenotypistes in los dienstverband heeft aangetrokken, vaak gehuwde vrouwen, meisjes ook met steno- type-diploma. U bent charmanter mei een BRIL van ORANJESTRAAT 9 - TEL. 66431 51 (Van een onzer verslaggevers) ,J)e burgervaar heeft een Fordje opgedaan Daarmee zal hij Spoedig naar Hoogvliet toe gaan." Deze variatie op een bekend liedje van Louis Davids slaat op de burgemeester van Rotterdam, mr. G E. van Walsum, die op woensdag 12 september om elf uur in een oude A-Ford het Win kelcentrum Hoogvliet zal openen. Vijf dagen GEMEENTELIJKE NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL Inschrijving van nieuwe leerlingen f 4 Solex nu Jonger Anders Nieuwer! oio DELUXE 3S9, Inmiddels is het tekstboekje ver schenen voor het pleinspel "„Twin tig eeuwe: Schiedam presenteren zich". De tekst voor dat spel is, zoals bekend, geschreven door Nic van Loopik, die ook de lay-out van het smaakvolle tekstboekje ver zorgde. Het is in een fleurig groen wit kaft gestoken en voorzien van aardige tekeningen door B j. de Haas. In een inleiding vertelt de auteur het een en ander over de figuren, die in zijn pleinspel tot leven wor den gebracht. Over gravin Ueld van Henegou wen, die 700 jaar geleden de stad Schiedam stichtte, cn over haar neefjeFloris, die, lang voordat hij de au beroemde Graaf Floris V werd, speelde, waar later de Broers- vest ontstond. Over de ondernemen de ambassadeurs Haga en Niéuw- poort, over Jan van Riebeeck, die in Schiedam zjjn echtgenote vond. Maar het pleinspel gaat verder terug: tot de bewoners uit het ijzer- tijdperk. En het spel-blijft óók dichterbij: de dichter Francois Ha- verschmidt de bekende wethouder Piet de Bruin worden ten tonele gevoerd, Inmiddels zijn op het parkeer plek! de mensen van decorbouwer Leo Mineur begonnen met het op trekken van een schilderachtig mi- Advertentie IM. (OFF. KEY DEALER gTELEFOON I7.2S.28 '-ROTTERDAM! De volgende artsen hebben het komende weekeinde dienst: .J. Mokkenstorm, Van Ruysdaellaan 52b, tel. 64098: C. J. M. Vlootman, Singel 151, tel. 67760; 6. in 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23. tel. 68599. Apotheek: Van Westendorp. Sin gel 83. niatuur Schiedam, waarin het pleinspel zich zal afspelen, Be tekst lijkt ons heel geslaagd, bijzonder geschikt om ie worden gezegd en goed aansluitend op een historische sfeer, die toch iets speels moet behouden. Volgende week beginnen de repe tities op het plein zelf. Omdat het na een koninklijk be zoek herhaaldelijk voorkomt dat de burgerij die och eigenlijk een heel belangrijke rol speelt bij zo'n bezoek de Koningin nauwelijks te zien krijgt, doordat men op een verkeerde auto let, heeft burge meester Peek met nadruk bekend gemaakt, dat de Koningin tijdens alle rijtoeren in de 'derde auto zal zitten. In de eerste auto. rijdt dé commis saris van politie. Hij wordt gevolgd door de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Klaasesz en zijn echtgenote. Burgemeester Peek neemt plaats naast de Koningin er in de :erdi auto komt het gevolg. Dat gevolg zal bestaan uit mevrouw A. J. de Smedt- baronesse van Pallandt, de secretaris van de de Koningin, mr. J, van der Hoeven, de kamerheer in buitenge wone dienst, mr. K. P. van der Mandele uit Botterdam, de commis saris der Koningin en de chef van zijn kabinet, mr. H. A. N. Dinger. In de vijfde auto rijdt mevrouw Peek, die wordt begeleid door loco burgemeester H. Sabel. Waarschijnlijk zal tijdens de bij eenkomst van bejaarden in het Julianapark de 6"-jarige Pieuntje Grandia aan de Koningin worden gepresenteerd. Mèj. Grandia heeft namelijk lil de oorlogsjaren bij Koningin Wll- helmina in Londen gediend sn ontmoette daar dikwijls de toen malige prinses Juliana. De ontmoeting van de Koningin met mej. Grandia is echter niet hele maal zeker, omdat men nog geen contact heeft Kunnen krijgen mei de bejaarde Schjedamse. Ze is v.eHieh' met vakantie. Het bezoek aan Wilton-Füenoord belooft een geslaagd onderdeel van het programma te. worden. De Koningin wordt bil de ingang Wil ton-Oost begroet door de president- commissaris, de heer J. J. Oyevaar. De Jongste werkneemster van Wilton-Fijenoord, de twaalfjarige W. F. (die voorletters WF zijn toeval) Holtslag, zal de Koningin bloemen aanbieden. Het gezelschap stapt dan over op een opstapwagen. Dit is een wagen, waarop het personeel over de ter- reiner; wordt vervoerd. Men staat erop en houdt zich vast aan buizen. Het gezelschap rijdt naar de ma chinefabriek en ziet die in vol be drijf ir. B, Wilton vertelt een en ander over het bedrijf. De Koningin rijdt door de fabriek heen, draait langs een kade en wordt begroet door het personeel, dat inmiddels het werk heeft gestaakt en zich opgesteld. In de haven vindt een soort vloot- schouw plaats van feestelijk opge tuigde schepen, In de la-Joods ziet de Koningin twee segmenten aan elkaar lassen en dan staat een bezoek aan de be- drijfsschool op het programma. In de 'ledrijfsschool maakt ko ningin Juliana kennis met de direc teur, de heer Vorm, die haar door de klaslokalen begeleidt en een ex positie Iaat zien van werkstukken van de leerlingen. Eer; van die werkstukken wordt bij het afscheid aangeboden. Weer per opstapwagen gaat het gezelschap naar de kantine, waar ongeveer drie honderd mensen, genodigden van het meentebestuur, en genodigden van Wilton, bijeen zijn. Aan drie tafels in de nabijheid van de Koningin zitten de hoofden van dienst, een commissie uit de WF- ondememingsraad en een aantal vrouwelijke werknemers onder lei ding van sociaal werkster, mej. Eras mus De Koningin zal zich met hen onderhouden. De driehonderd genodigden heb ben overigens het bezoek van de Koningin aan de werf kunnen vol gen, doordat een werknemer van IVF, de heer De Ronde als verslag- gever optreedt. Via- een microfoon en een luidspreker Iaat hij zijn in drukken horen pok in de kantine. Leden van de Algemene Neder landse Bond van Bejaarden, afdeling Schiedam, kunnen van IC tot en met 15 september de diergaarde in Rot terdam bezoeken tegen een geredu ceerde toegangsprijs van tien cent. Zij moeten daarvoor wel hun zegel- kaart meebrengen. De aquarium- en tsrrariumvereni- ging .qua Fauna" houdt maandag IC september in zaal 2 van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 158 een aqarium&vond, waarop de heer De Haan uit Amsterdam spreekt over zijn ervaringen met importvisseri- Na de pauze vertoont hij fraaie dia's. Belangstellende niet-!eden zijn ook welkom. Aanvang acht uur. tie gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek in Schiedam heeft in de koude vakantiemaand augustus ruim tweeduizend boeken meer uitgeleend dan in dezelfde xaaasd van het vorige jaar, namelijk 19.707 tegen 17.692 in 1961. Onder de uitgeleende werken wa ren 9043 romans (vorig jaar 3023), 6108 studiewerkeïi (5089) en 4556 kinderboeken (4575). Er waren eind augustus 5766 houders 'van leeskaar- ten (vorig jaar 53S8. en het boeken bezit bedroeg 63.228 tegen 61.907 eind augustus 1961. Te bevragen aan hot hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9.0-512SSO u, en 2.00—6.00 uur: zakje met starter; voor neonverlichting: beige overall bril zonnebril in étui. Te bevragen bij de vinders: ring met sleutels Lourens Talmalaan 7; zonne- bril» Wil te rs SLC school. Burg Honner- laste ijretela&n 494, tussen ISis uur; ring met sleutels, clllnsnon Dr Wlbauts straat 9: rode damespartemonnale met inh: Vas Rappel, popullcrenlaan 24. Kéthelr. rode autcetep, Dekker; Gem. Smederij Stage); driewiellg kinderfietsje Den Breems, Alb Cuystraot Sb: grijs bruine regenjas. Prins, Burg- vaa Haarenla&n 516; pakje inh. herenonder goed. Zwaan, B, van Houtenlaan 79. bads goe«S, Hak, t. Lldulnastraat 68a- ftruln- bejge dameavest. Van Hengel, Mardonl- atraat 79a; onder-prothese, Bczetner. Havondljlc 218c. Zij moeten een contract voor een half jaar tekenen, dat zij niet voor andere firma's zullen werken. Dat is een nogal eenzijdige dienst verplichting, maar tot dusver kun nen die bureaus daar gebruik van maken. Ze lenen dus typistes uit. Dat doen ze aan allerlei bedrijven, die veel typewerk moeten laten verrich ten en geen eigen personeel daar voor hebben kunnen aantrekken. Ze worden ook uitgeleend voor allerlei Incidenteel werk, dat zich ergens plotseling voordoet. Een professor moeit een rapport ui-werker, en laat daarvoor zulk een uitleentypiste ko men. Hot is gemakkelijk, a deze zin kan sulk een bureau wel een goede functie in onze samenleving vervul len. Maar toch meent men bi} het Rijksarbeidsbureau, dat er op dit Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) „U had moeilijkheden is uw hu- weljjk. En toen beeft de deurwaar der op rder van een advocaat be slag gelegd op uw woonark en uw motorboot. En toen heeft u die tóch verkocht. Man, dat gaat toch niet! Waar blijft op zö'n manier het rechterlijk gezag?" De Rotterdamse politierechter sprak deze woorden tot een 56-ja- rige koopman, een bijzonder ner veuze man die moeilijk uit zijn woorden kon komen. En de verdach te gaf het toe: „Dat is zeer juist edelachtbare. Het klopt tot in de kleinste finesses. Maar ik deed het voor mijn levensonderhoud. Ik ben voor honderd percent invalide ver klaard." Mr. Heynsius keek hem eens aan en sprak; „Je moest eigenlijk niet zoveel praatjes verkopen, Je bent ook al eens voor oplichting opge gaan. Je bent acht maal eerder ver oordeeld." Ford en. burgemeester zullen het letterlijk met papier dichtgeplakte ZATERDAG Bioscopen; MONOPOriE: Battle Cry, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Arena der verschrikking, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, Tentoonstellingen: 8TEDEi.DK MUSEUM: Het menselijk gezicht van europa. OpUnds statie- zaal var: Europa en Wieuw-Baoy- ij Ion. 19-17 uur. J Diversen: JtTLïANAPARK: Dterenktjk 14—18 en 23 uur, con,-. door Gusto's Muziekvereniging, 20 uur. 4 ZONDAG Bioscopen: 6» MONOPOLE: Salto de® doods, 2 a 4,15 uur- Battle Cry, 7 en 9.13 uur. PASSAGE'- Idem. rentooostei^ngen: STBDEÜjUE MUSEUM: idem, open van 1217 uur. Diversen: JtTLïANAPARK: Idea. centrum „openrijden", een gebeurte nis. die zal worden bijgewoond door burgemeesters en wethouders van vrijwel alle gemeenten van westelijk IJsselmonde en door de deelnemers aan een reünie van A-Ford-bezitters. Nadat burgemeester Van Waisum een toespraak heeft gehouden en de openingshandeling heeft ver richt, start de verkoop in dit nieu we hart van Hoogvliet. Een reeks feestelijkheden, evene menten en attracties zal deze ver koop de eerste maanden begeleiden. Er zijn kinderspelen, prijsvragen en. wedstrijden voor volwassenen en er komen speciale acties en stunts. De schoolkinderen van Hoogvliet hebben deelgenomen aan een teken wedstrijd en de resultaten daarvan honderd tekeningen van groot for maat zullen een week iang na de opening in de diverse etalages wor den geëxposeerd. Op 22 september zal in het winkelcentrum de prijsuitrei king van deze wedstrijd plaatsheb ben, samen met een prijsuitreiking van een openingsprijsvraag. Op vrijdagavond 14 september is er een vuurwerk en een taptoe in en Uy het winkelcentrum; op woensdag middagen 19 en 26 september en 3 oktober zijn er kinderspelen in het winkelcentrum, op 29 september is er een sterrit en een concours d ele gance voor automobielen en die mid dag zullen er ook skelterdemonstra ties op de Venkeiweg worden gehou den. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 10.098—10,091 3,60 A—3,SOA 73,5173,86 7,24—7,24* 83,36—83,41 69,93—69,98 90,08—90,13 52,041—52,09J 50.374—50,421 3,34-fg3,34f2 58,954—58,10» 13,961—13,971 moeilijke omstandigheden zyh onsiik heb met ze gepraat. Én we zijn bekend. Daarom is mjjn eis zo laag." j weer goede vrlanden geworden en we doen weer zaken als voorheen." Mr. Heynsius; „En wees blij dat „Hoe hebben jullie het kunnen je er zo afkon Je begrijpt toch J doen, Als ik je zo zie, zijn jullie be- wel dat Iknict hoger ga dan raUn- hoorlijke mannen. Jullie zijn geen terrein te vee' gegrasduind wordt zonder garantie: voor deze part time-werkneemsters In verband met allerlei sociale zekerheden. En de exploitanten van die bu- reaus varen net als vele koppelbasen Sn gouden schuitjes. Dat is gemak kelijk uit te rekenen. Het hierboven bedoelde bureau, dat op die maniet 350 meisjes en vrou wen ter beschikking heeft, mi ge middeld, zo blijkt uit de beschikbare gegevens, 50 a 75 cent per uur per meisje bij deze uitlening „verdie nen". Brutoverdiensten per week rekent u maar uit ongeveer 10.000. Aan deze partdme-werkneemstens worden uurlonen betaald, die aï naar gelang de vakbekwaamheid is (talenkennis, exl.) variëren van 2,25 tot 3,60. Het bureau behoeft er maar een kleine administratie voor op na te houden, de bedrijfs kosten zijn uitermate gering. Deze uitgeleende bureaukrachten blijven buiten elke sociale regeling, zijn dus niet verzakend in geval van ziekte, ongeval cd. Bescherming De Gewestelijke Arbeidsbureaus heer de officier. ,lk hou toch ook re kening met je moeilijkheden. Con form! En zie het verder te rooien, man." „Ik wist niet dat het station te Gouda een kolenmijn was," sprak mr. Heynsius tegen een drietal Gou wenaren dat terecht moest staan, omdat het ten nadele van een ko lenhandelaar twintig zakken an traciet had gestolen. Twee van de verdachten waren by die hande laar in dienst. De derde was.... zélf kolenhandelaar. De gestolen an traciet was naar hem toegegaan. De man sloeg tegen zijn voor hoofd: „Hoe ik zo stom heb kun nen zijn begrijp ik nog niet. Ik ben later naar die heren toegegaan. En mensen van de straat," zei de rech ter hoofdschuddend. „We weten het zelf niet," klonk het in koor Tien dagen! Dèt was een eis waar het drietal van schrok, „Ik heb vijf kleine kinderen," zei een van de verdachten. „En ik heb m'n zaak," zei de han delaar. „Daar hadder. jullie eerdei- aan moeten denken," vond de rechter. „Alle drie vijf dagen brommen." „Kan het geen geldboete zijn?" vroeg de handelaar. „Nee, dat kan niet. Ik heb m'n vonnis gewezen." „Kan het echt niet?" ,,'t Is hier geen winkel. Vijf da gen, En daarmee uit." Negen arrestatie# zijn verricht In verband met de bij de verkoop van toegangsbewijzen In de Euromast te Rotterdam gepleegde fraudes. Volgens de recherche zijn thans alle personeelsleden van de Euro mast, die by de raude waren be trokken, verhoord en gearresteerd. Het zijn de kaartencontroleurs en monteurs J. W. (67 jaar), J. de K. (66 jaar), W. M, T, (61 Jaar), A. J. (46 jaar), M. A. A. (40 jaar), J. C. M. (36 jaar), K. W. Bi. (57 jaar) eli de caissières M, H. J. J. de K. (51 Jaar) en J. C. B. t'27 jaar). Acht van ie negen zijn voor de officier van Justitie geleid. De grootte van het verduisterde bedrag zou nog niet zijn te bepa len. De politie wilde .geen mededelin gen doen ov?r d( wijze, waarop de fraudes zouden zijn gepleegd Hervormde Gemeente, Grote Kerk: 10 uur ds. A. Hofman; 5 uur ds. H. W, Hemmes; Rethelkerk; 10 uur ds. J. van Roofeselaar, Delft; 5 uur dr. L. J. Cazemier; Opstaadingskerk10 uur dr. L. J. Cazemier; 7 uur: ds, J. D. Smids. Oud-Kath. Kerk: 10 uur H. Mis. Baptisten Gem.: Irene, Nieuwe Haven, 19 uur ds. R. Lening, bijzon dere evangelisatiesamenkomst met medewerking van John Buurman en Flip de Koning, Jehovahs Getuigen: Volksgebouw, 6.30 uur Wachttorenstudie, onder werp „Waarom moet u worden ge doopt?"; T iensdag 9.30 uur theocra tische bedienlngsschool en dlenst- vergadering. hebben de opdracht gekregen, op dit terrein van arbeidsbeimMdieling regelen^ te gaar. optreden, met geeïx andere bedoeling dan om de werkneemsters te beschermen. Men sdbat, dat in Rotterdam on geveer 1000 van deze steno-typistes in parttime-werk worden uitgeleend. Ongeveer 500 van hen zijn' eigenlijk- tot vaste dienst van één van de vele bureaus en onder die bureaus zijn er vier of vijf, die circa 150 steno typistes vast, dus op zeer lange ter mijn. hebben uitgeleend aan allerlei adininistnitiebedrijveri. enz. Het GAB heeft dus de opdracht de uitwassen van dit soort arbeidsbe middeling, dat aog steeds niet wet telijk is geregeld, tegen te gaan. (Van een onzer verslaggevers) De 48-jarige A. G, J. 0„ die geen beroep uitoefent en een zwervend bestaan leidt, Is door de Rotterdam- se politie weer achter slot en gren del gezet. 'De man was in juli van dit jaar vrijgekomen, nadat hij een hechte- nisstraf had ondergaan wegens diefstallen uit geparkeerde auto's. Sinds die tijd waren er bij de po litie weer verschillende aangiften van dergelijke diefstallen binnen gekomen. Omdat de mees ten ervan auto's met linnen daken betroffen de specialiteit van O. verdacht de politie hem er ai van. Vannacht hoorde een bewoonster van de Hondiusstraat oen verdacht geluid op straat. Ze belde de meld kamer van de politie, die per radip een seintje gaf aan een van de sur veillance-auto's. De bemanning van de wagen vond In de straat een auto met opengesneden linnen dak, terwi in een portiek O. werd aangetroffen. Hij bekende in de auto ie zyn ge weest en enige schemerlampjes te hebben weggenomen. Vanmorgen Is in zijn woning te Hillegersberg op 60-jarige leeftijd overleden de heer mr. J. C. Th. Puil ter Gunne, sinds 194.7 griffier van de arrondissementsrechtbaiik in Rot terdam. Hij was gehuwd en had drie kinderen. De heer Pull ter Gunne begon zijn loopbaan in 1825 als advocaat en procureur te Utrecht. Een jaar later werd hij benoemd als waar nemend griffier bij de rechtbank in Rotterdam, waarna hij in 1928 werd aangesteld ala substituut-griffier bij de raad van Justitie te Semarang, Vervolgens was hij werkzaam in di verse rangen aan de.provinciale se- cieterie van, Middea-Aava,laatste lijk ais administratèur' 'van' 1930 tot 1947. Op 21 augustus 1947'' volgde zijn aanstelling ais griffier van de rechtbank te'Rotterdam.-- - In het Rotterdamse gerechtsge bouw zal maandagmorgen om 10 uur een plechtige zitting worden gehou den ter nagedachtenis aan de heer Puil ter Gunne. Van de ripe der V.N, is meege deeld, dat de Palestijnse vluchtelin gen tussen 1948 en 1961 hulp hebben ontvangen ter waarde van bijna 453 miljoen, dollar. De Arabische regerin gen en organisaties hebben hiervan 11 percent voor hun rekening geno men. ACCRA (AP) Het parlement van Ghana heeft vrijdag een motie aanvaard, waarin de ambtstermijn van president Nkroamah verlengd wordt voor de gehele duur van zijn leven. De motie werd ingediend door W, A. Amoro en werd met algemene stemmen aangenomen. „En tóch deed ik het voor mijn le vensonderhoud." Politierechter: „Je moest -;ns wat gaan doen. Je ziet er beslist niet naar uit dat je niet kunt werken." De officier eiste een maand voor waardelijk met drie jaar proeftijd en een boete van ƒ25 of vijf dagen. „En waf; heb Je nou te zeggen?" „Ik vind het aJefc veel," zei ver dachte. „Ik vind het ook niet veel. Mis schien dat ik er meer van maalt.' „Dat laat ik aan uw beleefdheid over. Maar ik heb 't niet verdiend." Mr. Heynsius waarschuwde; „Wees nou verstandig. Dit is een heel lage cis." „Ja maarMag ik helemaal niets zeggen?" „Wees nou rustig en zeg niet te veel. Ik zou wel eens tót een hogere eis kunnen komen." De officier verklaarde: „Heus, uw Mgr. Nolenslaan 3 - Telefoon 67883 - Schiedam Op maandag J0 en dinsdag II september a.s. 's middags van 7.00-9.00 uur in het schoolgebouw. Ook van 9-12 en van 2-5 uur tot 16 september. OPLEIDINGEN voor: Kursi A: 3-Jarlge opleiding (Diverse vakrichtingen Voorop leiding Lagere School. Kursus B: 2-jarige opleiding (Diverse vakrichtingen) Vooroplei ding Technisch School, Dlplomal Nijverheidsavondschool Kursus A. Kursus V.E.V.: aspirant-monteur, hulpmonteur, monteur. radlebulpmonteur, radiomonteur, radio-reparateur, radio- detallhandeiaar, televisie-detaUhandelaar, elektronlca-hulp- monteur, elektronica-monteur. Ook ÜLO-B, HBS- en UTS-gedlplomeerden kunnen deze kursussen volgen voor het diploma N.R.G. Kursus V.A.M. hulpmonteur, 2e en le monteur (benzine). Kursus Schilderen: leerling, gezel en diploma vakbekwaamheid Vestigingswet. Kursus Elektrisch lassen: beginners, gevorderden, gronddlploma N.V.L. Leerlingen, die reeds ie vorige kursus bezochten, moeten zich opnieuw laten inschrijven. Verplicht inschrijfgeld 5,dat direkt bij de inschrijving moet worden betaald, tornt in mindering van de schoolgeldaanalag. Zij, die in. het bezit zijn van een geldige leerovereenkomst, zijn vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. ORANJEGALERU TEL. 67844 /63844 me AUTORIJSCHOOL Kawi Warande 210, tel. 62873, Schiedam. Luxe autoverhuur zonder chauffeur. Volop VLOERKLEDEN^ ta- felkleden v.a f 1,- p.w. A Schilperoord en Zn„ Tuin- iaan 40, tel. 67367. Kapsalon Hélène, de salon voor de betere permanent. STROOMLOOS voor ieder haar geschikt 7.50. Hélène tiède permanent, de meest Ideale natuurlijke perma nent 10,-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélè ne. Rembrandtlaan 22, tel. 67170, Schiedam. ifOfs, daar 9<st do lifaiwSolos In die prediilja klaurwiscroblnrirtt" Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandel K v. Vuur en, Hoogstr 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. De Kon. Ned. Ver, Eerste Hulp bij Ongelukken (EHBO) deelt mee, dat de "nieuwe cursus ter opleiding voor het Eenheidsdiploma zal aanvangen voor beginners op maandagavond 17 september van 7.30 tot 9.30 uur en voor gediplomeerden op woensdag avond 19 september van 7.30 tot 9.30 uur. Deze cursussen zullen worden gehouden in ds bovenzaal van het gebouw Westmolenstraat 26, hoek Westvest. Aanmeldingen bij G. J. van Eden, Viaardiiigerdyk 335a, by mevr. E. E. Kockx, Lang® Singelstraat 25, bi) C. J. van Reede, Marconistraat 5 en to de zaai op de eerste cursusavond. Inschnj vingen door werkgevers voor leden van hun personeel wor den eveneens gaarne verwacht. Op de afdeling Rekening-Courant van het Girokantoor 's-Gravenhage verzorgen groepjes van 3 collega's samen hun eigen reeks postrekeningen. De belangen van (hun) rekeninghouders zijn aan hen toevertrouwd. Uit degenen, die met bekwaamheid en toewijding deze taak verrichten wordt een keuze gedaan voor de vervulling van andere interessante en verantwoordelijke functies, ook voor de pro grammering en bediening van eiectronische machines. Er is nog gelegenheid tot plaatsing van Jongelui met Mulo-dipl, of een gelijkwaardige opleiding. Vergoeding van reiskosten indien woonplaats niet te ver van 's-Gravenhage ligt, anders toekenning van pensiontoelage en vergoeding van reiskosten wegens gezlnsbezoek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan deafdeling personeel van het Girokantoor's-Gravenhage, Spaarneplein 2 's-Gravenhage. i met vofotomeilceta koppeling. Bas! vanehsa neg ds nieuw» fdeurenfolefep cf nsoak vrijblijvend een proefrit bij} SCHIEDAM AFD. MOTOREN S t-Llduinastraat 52 SwimmerdaraslDeel ZS, Vel. 6 65 48 desgewenst in «el. 64313 BetMing overleg

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2