IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Thema oorlogsfilm oud, maar boeiend Grote belangstel ing bij opening De Ridderhof Maassluis eert uniek café-restauran t rijk Burgemeester opent Hoofdpoort-vesting van Stad Rotterdam - tetegraf ist(e) J z ,,r r beddenreparate Begint voor SVV in Haarlem de victorie? Tweede ronde van korfbal- competitie PConstigh meesterwerk.. Cursuswerk van NVV Film en muziek op bijeenkomst van NOGC Jeugdconcert WAAROM NEON? EDDIE Parktoernooi zondag finalisten bekend Bloemen blijven nog in museum The Maggie' voor VU Doktersdiensten Predikbeurten t STERKE KINDERBOEKEN! AFWASBARE BANDEN! iSGHIEDAMSE! ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1962 PAGINA- 4 EEN TAXI NAAR TQBROEK" is gemaakt op een niet nieuw maar niettemin boeiend oorlogsthema, dat men het best met een uitspraak uit de film zou kunnen typeren: „Men moet de mensen doden voor men ze leert kennen." MAASSLUIS Onder grote belangstelling heeft vrijdag middag de weledel gestrenge heer A. C. A. Deerenberg, lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland 'De Ridderhof geopend. In het restauratiegedeelte, tvaar de openingsplechtigheid plaats had, teas voor alle genodigden nauwelijks plaats. Een beivijs dat de eeuwenoude Doelmanhoeve zich mag verheu gen in een ruime belangstelling. - De vele gasten, die vrijdag de hoeve bezichtigd hebben zullen zich moeilijk kunnen voorstellen, dat de hele verbou wing en restauratie in een jaar tijd gereedkwam. Want pas in mei van het vorige jaar werd de naamloze vennootschap Doelmanhoeve opgericht. Doel van de n.v. was te komen tot de exploitatie van een exclu sief café-restaurant in de ge meente Maassluis en de bouw van een motel. (Van een onzer verslaggevers) „Uw gebouw staat voor het open venster aan de Maas, op een punt, dat in sterke mate het gezicht van onze nieuwe stad bepaalt. Dat ls in-overeenstemming met de geschiedenis van uw bedrijf, die met de historie van Rotterdam nauw verband houdt." 'Bewoonbaar Telegraafkantoor te Amsterdam vraagt jeugdig vrouwelijk en mannelijk personeel voor opleiding tot AP-B0EKHANDEL Hekelveld 15 Amsterdam Vier Franse militairen raken met hun jeep geïsoleerd in de LybLsche woestijn na een overval op een Duits benzinedepot bij Tobroek. Hun voer tuig raakt onbruikbaar bij een lucht aanval en zij beginnen aan een hope loze tocht door het stuivende zand. Een overval op een Duitse patrouille levert hun een nieuw vervoermiddel op, maar ook een Duitse kapitein, die zich aanvankelijk schuil had ge houden. In beleefde haat zetten zij ge vijven in de Duitse auto de tocht voort. De Duitser kent de Haagse Conventie uitstekend uit het hoofd en de Fran sen behandelden hem in de weten schap van hun overmacht netjes. In yselyke spanning laten ze zich in een Duitse nederzetting opnieuw bevoor raden, zij ontsnappen ternauwernood aan de dood in een mijnenveld (één Fransman sterft later) en men be leeft een zeer korte periode, waarin de Duitser .merkwaardigerwijs de wapens, de auto en dus de macht in handen heeft. Tegen de tijd, dat men elkaar zonder sentimentaliteit werderzijds Zondag gaan de roodgroenen naar Haarlem om tegen RCII te proberen een punt te zetten achter de neder lagen, die de SW'crs tot op heden In deze competitie hebben moeten incasseren. De roodgroenen zt)n volkomen van slag af geweest en waren door ge brek aan zelfvertrouwen en team verband tot nu toe niet in staat ook maar iets van hun kracht van het vorig seizoen in het veld te brengen, hoewel het elftal van SVV toch ze ker niet minder geacht moet wor den. Het wordt dan ook hoog tijd dat SVV de bakens gaat verzetten en zondag in Haarlem laat ziefl wat het waard ls. Men kan er echter van verzekerd zijn dat de Racing Club voor een warme ontvangst zal zorgen, terwijl de 2O-zege van RCH op PEC voor de roodgroenen een teken aan de wand kan zijn, zodat men terdege op zijn qui-vxve is. Mogelijk dat aan voerder Kampen, op de centrale stopperspilplaats weer*present, zijn ploegmakkers de morele injectie kan geven, die het zelfvertrouwen van de SW'ers op het goede niveau brengt. Voor SVV moet en kan zon dag in Haarlem de victorie begin nen. SW 2 speelt zaterdagmiddag om A uur aan de bosrand tegen Hermes VJVS ';2. Een interessante reserve- ierby: waarvan de uitslag nimmer te voorspellen..-valt. Het jeugdelftal van SVV gaat op bezoek bij het sterke jeugdelftaï van ADO in Den Haag. SVV 3 speelt in Rotterdam tegen Feijenoord 3 en het vierde elftal van SVV ontvangt om 10 uur op Harga het Vlaardingse For tuna 3. is gaan waarderen, wordt de Duitse auto door geallieerde tanks vernie tigd. Eén Fransman slechts redt het leven. Het sobere, maar soms zeer span nende verhaal, ls in prachtige zwart wit beelden vastgelegd en wordt ondersteund door een dikwijls ver rassend goede dialoog. Charles Aznavour, Lino Ventura, Maurice Biraud en German Cobos zrn de vier zeer van elkaar verschil lende Fransen, Hardy Krtiger is de Duitse kapitein. Denys de la Patei- here regisseerde de film naar een boek van René Havard. Maandag, dinsdag en woensdag in Monopole. Voor de tweede ronde van de korf- balcompetltle zijn voor de eerste teams vastgesteld de wedstrijden DIOODI, SchiedamPams en VI ONSucces. ODI Is de competitie bijzonder goed begonnen met een flinke overwinning op Rotterdam-Z. De tegenstander van zaterdag ook een Rotterdamse club is nog niet binnen de lijnen geweest en daardoor is een voorspelling moei lijk. Het eerste optreden van onze stadgenoten geeft echter vertrouwen in een goede afloop. Schiedam komt ook tegen een club uit, die neg van start moet gaan. De nederlaag van de roodzwarten tegen nieuweling Kwiek heeft sombere voorgevoelens gewekt. Wij hopen, dat Schiedam op eigen veld kan bewij zen. dat die gevoelens geen reden van bestaan hebben. Succes begint met een bezoek bij WION, een oude rivaal, die vorige week Unicum met een grote neder laag naar huis zond. De dames en heren zullen heel hard moeten aan pakken wil hun dat ook niet over komen. Een bescheiden nederlaag zouden wij al een goede prestatie «Inden. In het verdere programma zijn op genomen Sperwers 5Schiedam 2, Overkanters 4Succes 2, ODI 2 Kwiek R'dam, jeugd Chariots 2— Succes, ODIOranje Nassau, aspi ranten Schiedam aHet Zuiden b, WION aSucces a, Oranje Nassau a —ODI a, Schiedam bZwaluwen d en ODI b—Blauw Wit b. „Zaterdagavond in Parijs" lijkt ons een aantrekkelijke titel voor de Franse film „Samedi soin", die laat zien hoe een groepje Parijse jongens en meisjes zich op zaterdagavond vermaken. Maar nee, het moest „On der de neon van Parijs" worden. Jacky en Thêrèse en hun vrienden en vriendinnen maken er wél een avondje van. Ze gaan naar een luna park, een bokswedstrijd, een lokaal met speelautomaten, een bioscoop waar een Wlld-Westfllm wordt ver toond, een café, een danstent met als speciale attractie een amateur strip- teasewedstryd. Het hele stel rijdt op scooters en zo roekeloos, dat het uit blijven van ongelukken wonderbaar lijk mag heten. De regisseur Yanlck Andreï, die ook aan het scenario heeft meege werkt, leeft zijn cineastische geest drift uit in 'n lange reeks flitsende en niet zeiden knappe en orginele opnamen van de bovengenoemde soorten amusement, de al dan niet met neonlampen verlichte straten, het verkeer, het publiek, de bui tenwijken en de min of meer lan delijke omgeving van de Lichtstad. Er zijn heel mooie details, maar het is Andreï vergaan als sommige romanschrijvers, die hun kracht zoe- ke in de milieutekening en als ge volg daarvan, het verhaal verwaarlo zen. Misschien had hij „Samedi soir" beter geheel documentair kunnen houden. Hij vertelt nu, hoe Jacky bij een vechtpartij betrokken raakt, la ter nog een geweldig pak slaag krijgt en bovendien onder verdenking van moord wordt gearresteerd. Of hy schuldig wordt bevonden, vernemen wij niet meer; de film eindigt vrij plotseling. Donderdag in Monopole. Tot en met zondag vertoont Monopole „De gemaskerde contra Scotland Yard", met uitzondering van zondag middag, als de 'Michigan Kid' op het programma staar. ten uit in 'Eddie op leven cn dood!' Zelfs als buikspreker ten on rechte veroodeeld tot 20 jaar tucht huis als hij op het witte doek ver schijnt onweerstaanbaar voor de vrouwen en onoverwinnelijk voor zijn vijanden. En vijanden heeft hij: ze hebben hem zojuist een moord in de schoe nen geschoven waaraan hij part noch deel heeft gehad, Eddie zou zich zelf niet zjjn als hij niet eigenhandig en veel slimmer dan de politie met weergaloze brutaliteit cn over rompelende koelbloedigheid zijn be lagers, die cocaïne-smokkelaars blij ken te zijn, stuk voor stuk vloert. Ondanks zijn pokdalig gezicht, verovert hij met zijn niet aflatende aanstekelijke brede glimlach ieder vrouwenhart, zoals de maitresse van de hoofdboef 'Monsieur Simon' rui terlijk erkent: 'Je bent geweldig!' 'Je laat me blozen', antwoordt hij zoetsappig. En dat is de grootste leu gen, want de heroïsche en lachwek kende mannetjesputter Eddie Con- starutine, die we nu al uit zovele films kennen, kan van alles behal ve In Passage. Die Edöl-e! Hy is weer ten voe- Het motel is er nog niet. Maar de plannen zijn er en wachten op goed keuring. Als Rijksweg 20 eenmaal ge reed ia, zullen de reizigers van en naar Hoek van Holland op hun weg Dat zei burgemeester mr. G. E. v. Walsum vrydagochtend in de vergader zaal van het concern M. van Marie, toen daar in tegenwoordigheid van vele genodigden het nieuwe kantoorpand De Hoofdpoort officieel geopend werd. De burgemeester sprak er zyn vol doening over uit dat de naam van de eerste vestiging van het assuran- tiebedrijf Stad Rotterdam in de Oude Hoofdpoort in de nieuwe naam biyft voortleven. Hy verklaarde het ge bouw voor geopend met het uitspre ken van de verwachting, dat directie en personeel er plezierig zullen wer ken. In de toespraak waarmee hy de burgemeester inleidde, zei de heer mr. A. J. A. baron Sweerts de Lan- das Wyborgh. oudste firmant van het concern, verheugd te zyn dat ZATERDAG Bioscopen MONOPOLE: De gemaskerde contra Scotland Yard, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Eddie op leven en dood, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: maquettes van Schiedam, 10—17 uur. Diversen MUSK SACRUM: Het SSngelkwartier klndermlddag. 14 uur. KOOPMANSBEURS: Co-op DBS, teenager-festival, 20 uur. IRENE: actie Kameroen, 20 uur. ARCADE: uitvoering door de mond- aecordeonverenlglns „Vrienden kring", 20 uur. ZONDAG Bioscopen MONOPOLE: Michigan Kid, 2 en 4.35 uur. 13e gemaskerde contra Scot land Yard, 7 en 9.15 uur, PASSAGE: als zaterdag. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: als zaterdag, open van 1217 u. - £MNMMMHMN2 De partyen voor het kampioen schap van het tennispark v. Vliet z(jn de gehele week voortgezet. De kanshebbers wisten zich allen te handhaven. Het dames dubbel Fi- gee/Koster plaatstezich via een 62, 6—-3 zege op Verhoeve/v. d. Heuvel in de halve finale. alle geplande 100 partyen verspeeld In het komende weekend zyn, als kunnen worden, de finalisten be kend. De finales vinden plaats op zaterdag 22 september. De gedetailleerde uitslagen van deze week zijn: Heren enkel C: N. de Ruyter versl. ir, J. Rietveld 63; 62; W. Peiger versl. W. Bastian 62. 61; B. v. d. Bor versl. D. Ingelse 16, t;4, 64: De Boer vers!. Lips 60, 60; Streng versl. Weitman 61. 63; De Boer versl. Van Vuuren 60, 6—2. Dames-enkelM. Brugman versl. M. Hagenaars 75, 82; A. Schou- wink versl. H. v. d. Gaag 36, 62, 6—4; H. Figee versl. B. v. Bodegom 6—3, 6i; M. Sneep versl. mej. Steekelenburg 61, 6—3. Herendubbel: N, Spithoven/J. De greef versl. Oyen/De Boer 64, 64. Gemengd-dubbei: D. Ingelse/T. v. d. IJsse! vers!. Malcorps/Massee 64, 6—1; J, Degreef/M. v. d. Heuvel versl. mevr. en dhr. Bijl 46, 75, 6—4; W. v. d. Keuvel/T. Veihoev versl. dhr. en mevr. Peiger 63. 62. het bedryf zich heeft kunnen ves tigen naby de plaats waar Rotter dam ontstond. „Dat is op de plek van de vroegere Vismarkt," vervolg de hy, „misschien hebben wy het daaraan te danken dat het gebouw nu al in de volksmond 'hetr aqua rium' heet." Ook de heer J. Hudig, president- commissaris, die na de burgemees ter het woord voerde, gaf uiting aan zijn voldoening oyer de totstand koming van het nieuwe, moderne gebouw. Evenals de Oude Hoofdpoort, die deel uitmaakte van de vesting werken van de stad, is het een mo nument van solidariteit en kracht. Het mag dan niet, zoals die oude Hoofdpoort, door de geschiedschry- ver als sleriyk worden gekwalifi ceerd, het is wel een „constigh meesterwerk". Voor de goede kwali teiten van het gebouw bracht de heer Hudig het architectenbureau Kraaijvanger en de N.V. Aanne mingsbedrijf J. P. van Eesteren dank. Na de openingsplechtigheid volgde een drukbezochte receptie. een uitstekend motel vinden. In de directe omgeving van het mote! is ook een zwembad geprojecteerd. Ingevolge oen erfpachtkwestie is de burgemeester van Maassluis, de heer W. J. D.- van Dyck president commissaris van de N.V. Doelman hoeve. De andere commissarissen zyn F. W. R. Nuboer, D. Pons, R. E. D. Barmen 't Loo en P.'de Haas. Direc teur is de heer P. van der Snoek, oud-wethouder van Maassluis. Tot bedrijfsdirecteur is benoemd de heer G. Nienhuis, die o.a. werkzaam is ge weest bij het Hotel de l'Europe te Amsterdam. In de keuken staat chef kok K. de Bruin, die by het Park hotel, net Kurhaus en de Holland Amerika Lyn heeft gewerkt. Een beschryving van de restaura tie en de resultaten daarvan heeft u reeds in dit blad kunnen lezen. De ontwerper, h?t architectenbureau -ir. J. H. Kooreman en ir. J. J. Raue uit. Delft, werd door burgemeester Van Dy'ck alle lof toegezwaaid. Niet in het minst voor de restauratiezaal, die geheel nieuw is cn in passende styi volkomen aan het doel beantwoordt. De heer Van DUck was byzonder blij dat Maassluis nu een restaurant van klasse heeft waar zakenlieden en ook het gemeentebestuur gasten kunnen ontvangen. Maassluis is hierdoor weer wat meer bewoonbaar geworden aldus de burgemeester. Tijdens een persconferentie, die aan de opening voorafging sprak de bur gemeester over de stichting van een cultureel centrum in Maassluis. Hij noemde het een schande, dat de ge meente met over een behoorlijke zaal beschikt, waar uitvoeringen e.d. ge geven kunnen worden. Over het culturele centrum zei de heer P. van der Snoek, dat het oor- spronkeiyk de bedoeling was, om een dergeiyk centrum te stichten tege- ïyk met De Ridderhof. Later zyn de plannen gewyzigd. De raadseommis- De NW-Bestuurdersbond Schie dam organiseert in het aanstaande seizoen, beginnende 21 september, op een 7-tal avonden de NVV-cursus „Spreken in het Openbaar" o.l.v. de gespreksgroepenloider J. Moolekamp. De cursus wordt in hoofdzaak be legd voor de bestuurders van de aan gesloten vakbonden. Ook belangstel lende leden kunnen zich, zy het dan met spoed, melden by het secreta riaat: Westfrankelandsestraat 91a, tel. 66764. Voorts worden er 2 ontwikkelings- avonden belegd nl. op vrijdag 9 no vember met als onderwerp de nieu we loonpolitieke maatstaven en op 8 februari 1963 over consumenten vraagstukken. De inleiders voor deze onderwerpen zyn op dit moment nog niet bekend. Overigens kunnen leden van de aangesloten organisaties voor de ge zinsvakbeurs „Femina" tegen een gereduceerde prijs tocgangsbcv/ijzcn bestellen. Eind september komt een eerste groep van ouders en andere fami lieleden van Canadese militairen, d!e tydens de oorlog in Nederland zijn omgekomen, naar Nederland, De reis wordt georganiseerd door het Nederlands Oorlogsgraven Comité. Het bekostigen van reizen uit Ca nada was voor het Ned. Oorlogs graven Comité financieel tot dusver een te zware opgave. Het zyn de eerste tachtig Canadese ouderparen van boven de zeventig jaar, die in het kader van de Stichting Neder landse Oorlogsgraven naar ons land komen. De financiële last biyft vanzelf sprekend zwaar drukken en men hoopt daarom op de financiële steun van velen. Vrydag S oktober wordt met dit doel in Musis Sacrum een avond georganiseerd, waar men een en ander hoort over het werk van het Oorlogsgraven Comité. Tot de sprekers op deze avond be horen ds. W. A. Kryger, en pastoor L. Beekman. Het Schiedams Vrou wenkoor zorgt voor de muzikale cn- lijsting. Er wordentwee films ver toond. Het Stedehjk Museum blijft dit weekeinde nog gratis toegankelijk. De bloemversiering, die in de aula in de verschillende zalen is aange bracht ter gelegenheid van het ko- ninkiyk bezoek is nog twee weken te zien. De Volksuniversiteit organiseert donderdag 11 oktober om echt uur in gebouw Irene een filmavond, waarop de beroemde filmkomedie van Mackcr.drick, „The Maggie" wordt vertoond. sie van culturele zaken heeft op dit ogenblik plannen in studie en wordt daarby geassisteerd door twee ar chitecten. Waarschyniyk zal op de tegenwoordige parkeerplaats hoek ZuiddykHaven een cultureel cen trum worden gebouwd. Het ligt in de bedoeling te komen tot een ruimte voor 400 personen. Hiermee is een bedrug gemoeid van byna 1 miljoen gulden. Om een rede lijke financiële basis te verkrijgen zal een gedeelte van het gebouw worden afgestaan aan een quick- servicestation van een oliemaatschap- py. Daarby behoudt het centrum een grote mate van onafhankeiykheid, aldus de heer Van der Snoek. Maassluis' nieuwe glorie ten voeten uit. De eeuwenoude Doelman Hoeve is grondig ge restaureerd en herschapen in een exclusie} café-restaurant. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest concerteert dinsdag 18 sep tember in het Passage-theater onder leiding van dirigent Kees Stolwijk voor de jeugd. Op het programma staan de „Akademische Festouver- ture" van Brahms, Roemeense dan sen van Bartók en „Ma mère l'ole" van Ravel. De volgende artsen hebben het ko mende weekeinde dienst. W. H. F. Meijer, Swammerdamsingel 43, tel. 69696; F. Jungerlus, Jac. Catslaan 8, tel. 67355; H. J. Ormel sen., Singel 76, tel. 68250. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Hervormde Gemeente: Grote Kerk: 10 uur ds. A. D. Klaassen; 7 uur ds, H. Huting, Rotterdam (Opendeur- dienst). Bethelkerk: 10 uur: ds. J. D. Smids; 5 uur: ds. J. Diepersloot', Delfshaven. Opstandingskerk; 10 uur: ds. D. J. Spaling; 7 uur: dr. L. J. Cazemier en ds. D. J. Spaling. Vre- deskerk: 9 en 10.45 uur: ds. J. G. Jansen: 7 uur: ds. C. van der Steen, Oud-Kath. Kerk: 10 uur 'H. mis. Baptisten gem.: gebouw Irene, Nieu we Haven, 19 uur ds. J. W. Weenink, evangelische samenkomst. Leger des Heils: 10 uur heiligingssamenkomst: 19,30 uur verlossingssamenkomst; 18.45 uur openluch[samenkomst G, "Verboonstraat; alle samenkomsten onder leiding van brigadier K. Wie- ringa en majoor R. Rietsma. Jeho vah's Getuigen. Volksgebouw, 6.30 uur wachttorenstudie, onderwerp „Waar om dienen christenen verantwoorde- lykheid te aanvaarden en zich ervan te kwijten?"; woensdag 7.30 uur theocratische bedieningsschool en dienstvergadering. ORANJEGALERIJ 11 TEL. 67844 63844 Vereiste! diploma MULO ol bewijs van overgang naar de 4e klas van een HBS, Gymnasium of Lyceum. Geboden wordt: een interessante en veelzijdige werkkring in een modern ingericht telegraafkantoor, dat een knoop punt vormt in het internationale telegraafnet reiskostenvergoeding aan hen, die in de omgeving van Amsterdam woonachtig zijn gunstige pensiontoelageregeiing vol salaris gedurende de (kosteloze) vooropleiding, die enige maanden duurt en in de kantoortijd wordt gegeven. Sollicitaties te adresseren aan: do directeur van het Telegraafkantoor Amsterdam N.2. Voorburgwal 182 te Amsterdam^. Telefoon (020) 6 20 62 toestel 819. De zes boeiende boeken in de nieuwe AP-Jeugd- serie hebben Die kunnen stootje! tegen een Nu de AP-Jeugdserie bestellen ƒ9,60 voor deel hebben. Vijfdaagse werkweek Bas v, d. Heyden Zelfbediening vr, VERKOOPSTER v. de afd. Vleeswaren. Prettige werk kring, goed loon. Aanmelden Broersvest 16, Schiedam. AUTORIJSCHOOL KOWL Warande 210, telef. 62873 Schiedam Luxe autoverhuur zonder chauffeur Voor uw PASFOTO'S na- tuuriyk naar fotohandel K v Vuuren Hoogstr 106, Schiedam In spoedgevallen desgewenst in 1 uur fciaar Kapsalon Héléne, de salon voor de betere PERMANENT STROOMLOOS voor leder haar geschikt 7.50. Héiène tiède permanent, de meest ideale natuuriyke perma nent 10,- Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Héiè ne, Rembrandtlaan 22, tel, 67170 Schiedam. van Op de afdeling Rekening-Courant van het Girokantoor 's-Gravenhage gram mering en bediening van electronic machine" °°k V°°r de Pr°" Er is nog gelegenheid tot plaatsing van Jongelui met Mulo-dipl. of een gelijkwaardige opleiding. S ergoeding van reiskosten wegens gezlnsbezoek.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2