Gasexplosie schrikte Edenaren op Eigenaar stichtte brand uit angst voor failliet Buien drogen weer op September dit jaar duidelijk te koud Daling vleesprijzen werkt langzaam door ASPRÓ Argentijnen met vakantie roofden in warenhuizen Anti~ratbil]et kost 5 gulden Leiden viert ontzet Anders dan andere Omveer stuurt treinverkeer in de war VANA-zaken zaterdags om 5 uur dicht Greep in etalage - huit 4000 aan sieraden Ook Caltex gaat onze bodem onderzoeken Vermiste jongen werkte op kermissen Bliksem slaat in schuur: ƒ60.000 schade Salarissen van ambtenaren bij stijging achter Theorie Statutenwijzigin g Organon-Oss Koelkasten ÜET VRIJE VOLK WOENSDAG 3 OKTOBER 1962 PAGINA 3 20 stuks 80 cent Oude plannen Winderig spelletje Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig'? Vlug: Stabiele prijs (Van een onzer verslaggevers) „Ratten, verdelg ze" stond er op het biljet, dat twee Leerdamse broers op het huls van de Leer damse journalist Mokveld aan plakten m de dagen voor de ge meenteraadsverkiezing daar. Er mocht gerede twijfel bestaan aan de bedoeling van he tweetal, daarmee aan te geven dat ze aan die lelijke knagers zo'n hekel hadden. Men zag er eerder een waarschuwing in tegen het stem men op de ex-NSB-burgemeester Van Leer, bijgenaamd „de Rat", kandidaat voor het raadslidmaat schap. Hoe het ook ij, de twee broers de kunstschilder M. L. v. d. B. en de beeldhouwer A. N. v. d. B, stonden dinsdagmorgen te recht voor Gorkums kantonrech ter, mr. J. van Guhk. Zij waren gedagvaard, omdat zij zonder ver gunning biljetten op andermans huis hadden aangeplakt. „Een subtiele zaak" vond de kantonrechter, die beiden een boete van ƒ5 of een dag oplegde „Voor een mop moet je wat over hebben" zei de officier, mr. W. A. de Saint Aulaire, die 10 of twee dagen geelst had. De broers ver telden desgevraagd nog, dat hun actie kenneluk de rattenplaag iets aan kracht had doen verliezen. Advertentie IJM. LEIDEN (ANP) De bewoners van Leiden zijn vanmorgen, by ge legenheid van de jaarlijkse herden king van Leidens ontzet In 1574 door de Watergeuzen, weer onthaald op haring en wittebrood. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden waren velen op de been. Dit jaar waren er evenwel minder mensen naar de uitreiking van ha ring en wittebrood gekomen dan In voorgaande jaren. Onder hen was ook de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot. Vanmorgen was er een parade van de drie onderdelen der strijdkrachten en de studentenweerbaarheid, ven- delzwaaien door het 'Drusia gilde' (schutterij) uit Doesburg, een dienst in de St-Pieterskerk, poppenkast en kermis. Vanmiddag trok een histo rische optocht door Leiden. De fees telijkheden worden besloten met vuurwerk. (Van een onaer verslaggevers) Op 16 augustus werden Edenaren opgeschrikt door een klap ^jan een gasexplosie en brand in een damesmodewinkel aan de Hogeweg. Bij het blussingswerk vielen een tiental gewonden Later werd de 48-jarige eigenaar van het bedrijf, de heer J. A. R-, gedetineerd: verdacht van poging tot oplichting van ver zekeringsmaatschappijen door winkel en het daar boven lig gende woonhuis in brand te steken. R' gedacht: 111 de brand, uit de brand door middel van ƒ80 000 van verzekeringsmaatschappijen? Dinsdag hoorde de •president van de Arnhemse rechtbank, mr. B. W. van Houten, emotionele verklaringen van de verdachte over deze geschie denis aan. ik ben mij zelf niet geweest.' (Van een onzer verslaggevers) Een hevig onweer, dat gisteravond boven 't Gooi woedde, is oorzaak ge weest van ettelijke treinvertragingen. Door blikseminslag werden enige seinen gestoord. De trein van Amers foort naar het noorden van het land kreeg hierdoor een oponthoud van ongeveer veertig minuten. Op Tiet'traject AmersfoortZwol le raakte de locomotief defect en moest door een andere worden ver vangen. Dit vergrootte de vertraging tot een uur. Ook enke'e andere treinen, die via 't Gooi naar Amsterdam, Haarlem en Alkmaar reden, hadden vertraging, variërend van een kwartier tot ruim een half uur. 'Het kwam allemaal op mi) af. Ik kon het niet meer verwerken. Ik had behoefte aan lucht. Ik was zo moe.' De damesmodezaak liep niet zoals R. wilde. Twee keer had hij zijn zaak, die hij sedert maart 1962 la Ede dreef, te koop aangeboden. Het spookte door zijn hoofd. 'Het ergste was,' zei hij gisteren, 'dat er soms dames kwamen die uitriepen: "U hebt hier een keurige zaak, maar zit u hier wel goed?" dan zat ik de hels dag in de put.' Het bleek dat hij reeds op 15 augustus brand had willen stichten. Toen had hij zich bedwongen. 'Ik had schulden, ik had bevroren posten, ik heb altijd hard gewerkt Ik was bang failliet te gaan en bang voor de schande,' zei verdachte, die af en toe snikkend probeerde een verklaring te vinden voor zijn daad. Nadat hij een hrief had gekregen van een Leeuwarder crediteur was het gebeurd. Papieren zakken in een ruimte onder de trap had hij aange stoken. Gasleidingen waren er dicht bij aangelegd. Het gas explodeerde later. Direct na de brandstichting was R. met vrouw en kinderen naar Arnhem gereden. 'Toen ik het aanstak, dacht ik niet. Ik krijg zoveel van de verze kering.' zei R, "Later dacht ik: wat heb ik gedaan. Op het ogenblik,, dat ik het deed, dacht Ik: lk had Qpk andere dingen kunnen doen. De officier van Justitie, mr. Leu- sink, vroeg R.: "maar hebt u niet overwogen, ik wal brand hebben, dan krijg ik uitbetaling van de verzeke ringsmaatschappijen. dan kan ik uit verkoop houden, dan heb lk contan ten'' De president zer 'In uw voorstel ling is eigenlijk het woord paniek op zijn plaats.' R. bevestigde het. De raadsman, mr. Holleman uit Bennekom, vroeg de rechtbank een psychiatrisch onderzoek en een reclas- sermgsrapport over zijn client te laten uitbrengen. Nadat de rechtbank zich over dit voorstel had beraden, werd de zaak naar de rechtercommissaris verwezen Op 13 november zal deze brandstich ting in Ede opnieuw door de recht bank worden behandeld (Van onze soc-econ. redactie) Bij de VANA, een grootwinkelbe drijf in levensmiddelen te Amster dam, zuilen de winkels zaterdagsmid dags om vijf uur worden gesloten Behoudens enkele kleine groepen el ders in het land, die ook al om vijf uur sluiten, is dit de eerste grote j j- ging om tot een winkelsluiting op zaterdagmiddag te komen. De directie van de VANA heeft een beroep op haar klanten gedaan aan deze regeling mee te werken opdat het personeel méér kan genieten van de vrije zaterdagavond Bij andere winkelbedrijven Is, zo bleek ons bij informatie, nog geen sprake van vervroegde sluitingstijd op zaterdagmiddag. Zowel bij de groot winkelbedrijven in levensmiddelen als bij de zelfstandige filiaalbedrijven denkt men er nog niet aan een soort gelijke regeling als bij VANA In te voeren (Van onze weerkundige medewerker) Het weer krijgt een droger karak ter, maar het zal frisser zyn dan maandag en dinsdag. Vanmiddag kan voornamelijk in Oost-Nederland nog een regen- of onweersbui vallen. IVy houden rekening met mist, voor al 's nachts en 's ochtends. Het is een nieuw hogedrukgebled, dat zich van het zeegebied ten zuid westen van Ierland naar het noord oosten uitbreidt. Van dit maximum mag worden verwacht, aat het de bungheid sterk zal doen afnemen. Het brengt wat koeler weer en er jS een grote kans op mist, vooral des nachts en 's morgens. Tijdens de warmteonweders van gisteren feitelijk de eerste van het jaar! is er in Sneek 22 mm, Wil lemstad 25 mm en op Terschelling 27 mm neerslag gevallen. In Twente en de Achterhoek werd het gister middag 25 graden, Aken 26 en in sommige gebieden van Frankrijk 28 a 29 graden. (Van een onzer verslaggevers) Om half vier vannacht sloeg een man met een steen de etalageruit van de juwelier A. B. S. aan de Beijerlandselaan te Rotterdam aan diggelen. Een snelle greep in de eta lage leverde hem een hoeveelheid gouden damesarmbanden en colliers op, waarvan de waarde volgens de juwelier ƒ4000 bedraagt. 1. jyWj-v ■tv» yY? *r e> Een pittige oktoberwind speelde een spelletje met de waardigheid van deze twee Engelse rechters, toen zij op weg waren naar een receptie van de Lord Kanselier. Hun toga's wap perden vrolijk en de edelachtbare heren moesten hun pruiken vasthou den om. wegwaaien te voorkomen. De receptie van de Lord Kanselier ging vooraf aan de St.-Michlelsziiting, een van de hoogtepunten van het juri dische leven m Engeland. (Van onze weerkundige medewerker) September is dit jaar duidelijk te koud geweest volgens onze waarnemingen gemiddelde anderhalve graad en dit be tekent, dat we nu een tijdperk met ZEVEN te koude maanden in successie hebben gehad. Dit is wel een Indrukwekkende reeks, maar geen record. De archiefboeken leren, dat het in 1908 en 1909 nog erger was nl. reeksen van 9 te koude maanden. In de vorige eeuw nl. In 1878 - 1879 - 1880 is het gebeurd, dat er VEERTIEN maanden achtereen geen warm weer wilde komen Er zijn dit jaar verschillende teke nen, die wijzen op een normale of een iets zachte oktobermaand Be kijken we de etmaalgemiddelden van De Bilt, dan blijkt, dat na 1950 op een koude septembermaand IN ALLE gevallen een te uarme oktober volg de. In 1952, 1953, 1954. 1957 en 1960 was dit het geval. Vanaf 1957 was oktober ieder jaar te warm evenals in 1953 en 1954. Dikwijls was deze maand aan de natte kant Mogen we de volksweerkunde gelo ven, dan voorspelt warmte in okto ber een strenge winter 'Oktober met groene blaan, duldt vaak een strenge winter aah.' 'Warme oktoberdagen, februarl-vla- gen.' en Ts oktober warm en fijn, "t zal een scherpe winter zijn.' In Limburg geloofde men dat 'okto- berweer in maart terugkeert De geleerde heren in De Bilt glim lachen een beetje om deze 'regels'. Zij nemen de uitspraken met een flinke dosis 'zuiveringszout' Een on derzoek wees weliswaar uit, dat bijna all. strenge winters van 1904 tot 1945 door een te zachte en te droge eerste decade van oktober waren voorafge gaan, maarhet omgekeerde ls met waar. Zoals we hierboven al aangaven is iktober Immers sedert 1953 op twee I n na, steeds warmer geweest dan ïormaaL En waar bleef het sterke schaalsijs Jan? O ja. eenmaal m februart 1956. Maar laat nu deze abnormaal ;trenge kou juist komen na een TE SOUDE voorafgaande oktober In Egypte is mevrouw Hikmat Abu- Zeid benoemd tot minister van So ciale Zaken. Het is de eerste vrouw •n de Arabische wereld die voor zo'n hoge post is benoemd. Een duidelijk bewijs dat ook in het Midden-Oosten gewerkt wordt aan de emancipatie van de vrouw. Toen haar benoeming bekend werd, verraste een fotograaf de nieuwe minister tn de keuken waar ze juist een puddinkje klaar maakte. (Van onze landbouwredacteur) De boeren en de slagers kijken el kaar op het ogenblik lelijk aan om dat de boeren vinden dat de slagers de vleespryzen niet snel genoeg heb ben verlaagd. Sinds enkele weken lijn de prijzen van de koeien op de veemarkten aanzienlijk gedaald, maar in de winkel heeft men daar tot voor kort nog maar weinig van gemerkt. De vleesprijzen in de win kels zijn op het ogenblik echter aan het dalen. De sterk gedaalde prijzen, die de boeren op het ogenblik voor hun koeien krijgen, zijn een direct ge volg van het grote aanbod. Door het Advertentie l.M. Griep koude voorjaar en de slechte zomer hebben de boeren weinig wintervoer voor hun vee kunnen winnen. Zij zijn gedwongen een deel van hun veestapel op te ruimen. Het Jproduktschap voor Vee en Vlees heeft reeds enkele weken ge leden maatregelen genomen om de invoer van vlees uit Zuid-Amerika te beperken. Vorige week woensdag is besloten een invriesregeltng voor rundvlees te maken. Het grote aanbod van dit ogenblik zou dan tegen redelijke prijzen (voor de boeren) kunnen worden op gevangen en het bevroren vlees zou deze winter en in het komende voor jaar. wanneer een klein aanbod van slachtvee wordt verwacht, goed ge bruikt kunnen worden om het aan bod aan te vullen. De slagers hebben ook bij deze da ling van de vleesprijzen hetzelfde systeem gevolgd als bij vonge tijde lijke inzinkingen. Zij volgen slechts langzaam de prijsdaling, zoals zij ook langzaam prijsstijgingen volgen, omdat zij het meeste voordeel zien in een zo stabiel mogelijke prijs. Prijsvergelijkingen op vleesgebied vormen een uitermate moeilijk pro bleem. De prijzen op de veemarkten zyn zeer verdeeld. Voor koelen met een goede vleeskwaliteit worden nog hoge prijzen betaald, voor de koeien van mindere kwaliteit zijn de prij zen laag In de winkel is echter met vast te stellen van welke koe, de dure of de goedkope, het vlees afkomstig is Zowel het Bedryfschap voor het Slagersbedrijf als het ministerie van Economische Zaken is echter op het ogenblik bijzonder attent op de vleespryzen (Van een onzer verslaggevers) Na de NAM gaat binnenkort ook een tweede oliemaatschappij begin nen met een seismografisch onder zoek van de Nederlandse bodem. Het ls de American Overseas Petroleum Ltd., een van de Caltex-maa(schap pijen. In de bekendmaking wordt slechts gezegd, dat het onderzoek in het zui den. van ons land zal plaatsvinden, zowel te land ais te water. Van het resultaat van de onderzoekingen zul len, aldus de bekendmaking, de toe komstige plannen van de maatschap pij afhangen. GRONINGEN (ANP) De 14- jarige scholier Hans Mollenhorst uit Hoogkerk, die drie weken vermist is geneest, is vannacht teruggekeerd in ziin woonplaats, nadat hij giste ren in Nijmegen was aangehouden. Hy liep. naar uit zyn verklaringen tegenover de rijkspolitie is gebleken, op 11 september van huls weg, om dat hjj een hekel heeft aan school en liever wil werken en graag wat mag zwerven. Die dag liep hij naar het station in Groningen en nam de trem naar Maastricht. Daar kwam hij in contact met een kermisexploi tant, die hem in dienst nam. Hij werkte in verschillende plaatsen In Zuid-Limburg. In Maasbracht stuur de de kermisexploitant hem weg. Hij ging toen naai' Roermond, zwierf daar wat rond en belandde in Nijmegen. Hier nam hy weer contact op met een kermisexploitant, die hem wel kon gebruiken, maar zo laat op de avond direct geen slaapplaats voor hem had. In afwachting van het in gereedheid brengen van een slaapplaats voor hem, liep hy maan dagavond laat nog wat rond. Hij trok de aandacht van een politie agent, die hem meenam naar het bu reau. Aanvankelijk gaf hy een ver keerde naam op, maar de politie ont dekte al gauw, dat zij te doen had met de al sinds enkele weken ver miste jongen uit Hoogkerk. Gister avond is Hans door zijn vader af gehaald en naar zyn woonplaats teruggebracht. (Van een onzer verslaggevers) Een grote landbouwschuur van de gebroeders Dalebout in Dalem i ge meente Vuren), met een oppervlakte van ongeveer 250 vierkante meter, fa door blikseminslag dinsdag totaal af gebrand. Er ging een voorraad stro, koren en aardappelen en enkele land bouwwerktuigen verloren. ■De schade, die door de verzekering wordt gedekt, wordt geschat op nver dan ƒ60 000. Toen de bliksem m de scihuur insloeg, zaten daar juist vijl jonge arbeiders te schuilen voor het noodweer. De twintigjarige C. de Bruin uit Noordeloos voedde een slag m zyn rug, zyn jongere broer A. de Bruin werd naar bulten gesteigerd. Wonder boven wonder bleek nie mand gewand. De vyf konden nog enikele machinerieën redden uit de scihuur, die in een oogwenk in lich terlaaie stond. De Vurense brandweer die het vuur met zes stralen trachtte te bestrijden, kon weinig meer uit richten. (Van een onzer verslaggevers) De salarisstyging voor ambtenaren is in 1962 achtergebleven by de stij ging van de ionen in het vrije be drijf. Dit heeft de gedachte aan een uitkering ineens by de ambtenaren versterkt Aldus is te lezen m een artikel in De Ambtenaar, het orgaan van de Algemene Bond van Ambte naren. Uit de nota over de ontwikkeling van de lonen die staatssecretaris Roolvink eind augustus heeft overge legd. is gebleken dat loonstijgingen in de particuliere bedryven zyn uit gegaan boven de ruim 5 percent die het overheidspersoneel nvt Ingang van 1 januari heeft ontvingen. De gegevens zijn echter nog met vol ledig, maar het is vrywel zeker dat zal blijken dat de ambtenai «nsalaris- scn zijn achtergebleven Waar nu de salarisverhoging voor het overheidspersoneel de trend (het gemiddelde) wat betreft de verboging m het vrije bedryf volgt, moet er over 1962 alsnog een correctie wor den aangebracht. (Van een onzer verslaggevers) 'Ze zijn als rovers te werk gegaan. Winkeldiefstallen van een dergelijke omvang worden hier gelukkig maar weinig be recht. Op niets ontziende wij- OSS (ANP) In de tweede bui tengewone algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Koninklijke Zwancnberg-Organon is het voorste! van commissarissen en raad van be stuur tot wijziging van de statuten der vennootschap met algemene stemmen goedgekeurd. Deze statutenwijziging houdt on der meer een wyzaging van de winst- verdeling in. ze hebben de verdachten mis bruik gemaakt van de gast vrijheid in ons land.' Naar deze verontwaardigde woorden van de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, mr. Marls, luisterden dinsdagmiddag (via een tolk) twee jonge Argentij nen, De 24-jarige student Eduardo N. C. en de 3I-jarige Leopolds S. S., ac countant en doctor In de economie. Deze status heeft beiden er met van weerhouden alleen al in enkele Haagse warenhuizen voor ongeveer 1500 gulden aan goederen weg te nemen. De eis tegen elk was tien maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest en met verbeurdver klaring van de auto waarin het ge- stolene was vervoerd. De jongelieden kwamen eind juli per auto terug van een vakantiereis door Italië en besloten toen enige tijd in Nederland door te brengen. Deze tweede vakantlepenqpe werd op wat ongewone wyze besteed. De Argentynen begonnen met dief stallen in Amsterdamse winkelmaga- zünen en behalve Den Haag, hebben ze als geïnteresseerde toeristen ook Marken en Volendam bezocht, waar eveneens zo het een en ander ver dween dat hun niet toebehoorde. Dat hebben ze dinsdag allemaal nog eens toegegeven. Waarom hebt u dan al die goe deren weggenomen? —•In een soort opwelling, meende Eduardo, ook namens zyn medever dachte. We beseften niet de ernst van wat we deden. Die opwelling heeft dan toch maar drie dagen geduurd, berekende de president. Want one dagen bent u in augustus van dit Jaar op die manier aan het werk geweest. En wat wilde u nu met die goederen? Dat weet ik niet. zei Leopolde, We begrijpen er zelf niets van. We hadden helemaal geen geld nodig, S&sjmak over veertien dagen. j\Tr. B. Biesheuvel, de voorzitter „rx van jjg christelijke Boeren- en Tuindersbond en Tweede- Kamerlid voor de ARP, heeft ons de les gelezen. We weten niets van de praktijk. We zijn theore- ticL Dit zijn de woorden van de heer Biesheuvel. 'Vele bedrijven op de zandgron den verkeren in een moeilijke situatie. De ongunstige prijsont wikkeling van de varkens, plulm- veeprodukten en rundvlees heeft geleid tot een ernstige aantasting van een toch al bescheiden in komen. Het Vrije Volk weet te meiden dat het allemaal anders had kun nen lopen, als wij in de landbouw al 10 jaar geleden hadden willen luisteren naar de Party van de Arbeid. De feiten zijn dat van 1945 tot 1959 een socialistische minister van Landbouw aan het bewind ts geweest. Veertien jaar socialis tisch ministerschap heeft onze landbouw niet van zijn problemen kunnen verlossen Wij hebben daarvoor alle begrip Het Vrije Volk kennelijk niet. Mansholt en Vondeling hebben blijkbaar onvoldoende naar de Partij van de Arbeid geluisterd, toen zij verantwoordelijk waren voor de landbouwpolitiek als mi nisters. Ook daarvoor kunnen wij veel begrip opbrengen, want theorie en praktijk zUn twee ver schillende zaken.' Tie heer Blesheuvel heeft kenne- J-/ Ujk een slecht geheugen. Van de kant van de Partij van de Arbeid is voorgesteld de agra rische subsidies te baseren op het Inkomen van de boeren 'Pure rooie ketterij' is ons toen ver weten. Nu heeft het Landbouw schap, waarin de heer Blesheuvel een zware stem heeft hetzelfde voorgesteld en afgesproken met de minister. Nu is het de hoogste wijsheid. Nog een voorstel van de Partij van de Arbeid: een deugdelijk agrarisch marktonderzoek, opdat we weten wat de boeren moeten produceren. 'Volkomen overbodig,' is erop geantwoord. Dit jaar heeft het Landbouwschap vastgesteld dat het heel hdrd nodig is. Dat de socialistische ministers van Landbouw niet meer voor de bedryven op de zandgronden hebben gedaan, heeft een zeer duidelijke oorzaak. ZIJ moesten roeien met de politieke riemen die zij hadden. De neer Biesheu vel en zijn politieke vrienden hebben In die Jaren echter hun uiterste best gedaan en dik wijls met succes om de riemen van de socialistische landbouw ministers zo kort mogelijk te ma ken. Het heeft ten slotte mede tot de kabinetscrisis geleid. Maar dat schijnt de heer Biesheuvel, als man van de praktijk, niet meer te weten. (Staatssecretaris Gijzeis is zorg- J vuldig op de vlakte gebleven in het antwoord, dat hij heeft gegeven op de schriftelijke vra gen. die het Tweede-Kamerlid de heer N. van den Heuvel (k.v.p.) heeft gesteld over de reclame acties met koelkasten, mixers enz. van verschillende grootwin kelbedrijven. 'Een veelheid van omstandig heden moet bij de beoordeling van dergelijke acties, die gelijke nis vertonen met eerder door fabrikanten van merkartikelen en detaillisten ondernomen verkoop acties, in acht worden genomen,' zegt de staatssecretaris en dat is dan een waarheid als een koe. Drs. Gyzels voegt hieraan toe, dat hij 'niet zonder meer tot het oordeel kan komen, dat door de hierbedoelde acties de grenzen van de toelaatbare concurrentie- methoden worden overschreden' Hij 'onderkent, dat aan deze acties, als zij blijvend zouden zijn en ir. grote omvang zouden wor den toegepast, een gevaar ver bonden kan zijn voor een ordelijk economisch verkeer,' maar verder dan tot het vragen van een advies aan het Hoofdbedrijfschap Detail handel, dat toch al bezig is op het cadeaustelsel te studeren, wil hy voorshands niet gaan. Tjn"ij kunnen deze vaagheid van y de staatssecretaris en zijn aarzeling om in te grijpen dit maal wel begrijpen Het is zonder twijfel waar, dat acties, waarbij grootwinkelbedrijven artikelen uit andere branches op zeer grote schaal Inkopen en zonder enige winst verkopen, voor de geves tigde handel gevaariyk en scha delijk kunnen zijn, en wellicht op de langere termijn zelfs voor de consument. Maar het typerende van al der gelijke acties is tot nu toe steeds juist hun tydelijke karakter, Levensmiddelenbedrijven voeren weliswaar voortdurend reclame acties, maar die acties wisselen van inhoud en ze richten zich voortdurend op andere artikelen. Daarom is de schade voor andere bedrijfstakken in het algemeen ook maar tijdelijk. Tngrijpen met wettelijke voorzie- nlngen kan wel eens averechtse gevolgen hebben, omdat in deze materie het gevaar van te grote bemoeienis met details en van verstarring niet denkbeeldig is. Een klein beetje leven in de brouwerij van de detailhandel met zyn in sommige bedrijfstak ken bepaald niet lage winstmar ges, kan trouwens in deze tijd van hoogconjunctuur niet zoveel kwaad. - De Amerikaanse film- en toneel- acteur Frank Lovejoy is in een New Yorks hotel aan een hartaanval over-

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1