van landbouw wordt raven Hebben jullie die autobus verkocht? Verkoop De Beer wacht op advies van commissie praat met vier ministers Nieuwe recreatieoorden in het hart van ons land dank zij subsidies O, K en W Perzische douane vroeg: Ontploffing bij Broere - één dode NKBTB: Hel Vrije Volk Opkoper steelt tabaksdoos in huis van blinde PLEEGZUSTER Belgen gebelgd Maatregelen! Concilie Gezag Rie Cramer vierde 75ste verjaardag HET VRIJE VOLK WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Met de moeheid van hun enorme tocht nog in het gezicht gegroefd, keerden gisteren tegen de avond de chauffeurs Nico v. d. Burg en Henk v. d. Heuvel (beiden 39) op Schiphol terug uit Teheran. In zeventien dagen hadden zijn hun voormalige Maarse en Kroon-bus (met inhoud en al een geschenk van het Nederlandse aan het Perzische Rode Kruis), via lange, ver schrikkelijke wegen naar Teheran gebracht. (Van onze landbouwredacteur) „De bedrijfsuitkomsten van de landbouw hebben de laatste jaren een sterke daling vertoond. Vooral het boekjaar '61'62 was een dieptepunt. Op 70 percent van alle gemengde bedrijven zijn de inkomsten van de boeren beneden de 5000 gebleven. De schulden zijn sterk gestegen. BLOEDWUN Wé. tud Begrip TOESLAGEN SANERING «^eterag Alleen oriëntatie Het was een vreemde rit. Van picknickplaats naar picknickplaats bracht ons de autobus, maarwij picknick ten niet. Van de ene recreatie route naar de volgende, maar wij recreëerden ons er niet. ™%?y Met de moeheid nop op 't gelaat zijn de chauffeurs van de Maarse cn Kroon-bus voor het Perzische Bode Kruis (rechts op de foto) van hun lange tocht teruggekeerd in Nederland. Zwaar en lang was de tocht vertelden zij by hun terugkomst. Het was dan ook een beetje hard gelag, toen zij bö het verlaten van Perzië door de douane de vraag gesteld kregen: 'Waar is die bus, hebben jullie hem verkocht?' (Van een. onzer verslaggevers) Nadat de 73-jarige heer K. van de IRvars-Nieuwstraat in Boskoop, die blind is, dezer dagen had onderhan deld met een aan de deur komende opkoper over de verkoop van een oude kast, miste hij zijn antieke tabaksdoos. De doos vertoonde de beeltenis van koning WiUem III. Hij vermoedde toen al dat de opkoper er wel. meer van zou weten. Toevallig wist een buurman van de heer K. zich het nummer van de auto, waarmee de opkoper was ge komen, te herinneren. De heer K. deed aangifte bij de politie van de vermissing en dit had tot resultaat dat de Boskoopse rijkspolitie in Den Haag opkoper A. P. kon aanhouden. In diens pakhuis werd de tabaksdoos gevonden en in beslag genomen. De 69-jarige weduwe, mevrouw J. Sietsema-van Voren is gisteren in haar woning te Appingedam door kolendampvergiftiging om het le ven gekomen. Een onderzoek in de .woning wees uit dat de kachelpijp vol roet'zat. Op de weidebedrijven en de akkerbouwgebieden in het Noor den zijn de resultaten niet veel beter. De lonen van de land arbeiders, die toch al onder ongunstige arbeidsvoorwaarden werken, zijn 16 percent lager dan die van vergelijkbare indu striearbeiders. De economische positie van de Nederlandse landbouw wordt ondergraven". Advertentie LM ckC* dr0f*4t«* (Van een onzer verslaggevers) Met de verkoop van het natuurreservaat De Beer aan Rotter dam wacht de regering nog op een advies van de vaste com missie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, welk advies betrekking heeft op de voorgestelde zuidelijke grens van de over te dragen gronden. Hoe de vormgeving van de mond van de Brielse Maas zal zijn, staat dus nog niet vast. Dit antwoorden de ministers van Volkshuisvesting: en Bouwnijverheid (mede namens zijn collega van O. K. en W.), van Financiën en van Verkeer en Waterstaat naar aanlei ding van vragen van het socialisti sche Tweede-Kamerlid de heer Th. J. Westerhout. De ministers merken daarbij op, dat de regering reeds eerder had be slist. dat de Dé Beer niet als natuur reservaat kon worden -gehandhaafd en dat de regering bereid is de gron den aan Rotterdam over te dragen. De bewindslieden stellen verder vast, dat de inpassing van het Rot terdamse project (industrialisatie De Beer) in het geheel van de op de Maasvlakte te treffen voorzieningen (hans aan de orde is. In dit verband speelt ook mee het probleem van een behoorlijke, ook landschappelijke en recreatief ver antwoorde overgang tussen de haven terreinen op de Maasvlakte en de kust van Voome. Be ministers zeggen verder, dat het project inderdaad is afgestemd !I!IlItUlllllUlIIIIIIIlllIlfllIillinilIIlllIllUHinilIJlllHlljUlllM111HlllttBlHHl De vragensteller, de heer Th. Westerhout, acht het bevredigend dat de regering het advies van de com missie afwacht, alvorens de grond tan ,J)e Beer" aan Rotterdam- over te dragen. Voor het feit. dat de .1/aasstedelijke raad nu reeds zijn be sluit heeft genomen heeft hij echier wel begrip. Onbevredigend vindt de heer Wes- zerhout het, dat de regering eigen lyK achter de fetien aandraaft. Zij had stellig meer aandrang op de commis sie moeten uitoefenen om het uit brengen van het advies te bespoedi gen. (Van een onzer verslaggevers) Parein in Antwerpen wil maatre gelen nemen tegen Nederlandse gros siers die dozen Couque Bastogne ver beneden de vastgestelde prijs aan de markt brengen. Parein vindt net optreden van deze gTossiers schade lijk voor de geregelde verkoop van dii produkt. De vastgestelde prijs van deze ge kruide koek is 1,25. In vele kruide niers- en bakkerswinkels en op mark ten wordt Couque Bastogne echter voor 98 of 99 cent per doos verkocht. op de plannen van Rijkswaterstaat voor de mond van de Nieuwe Water weg. In het Rotterdamse plan voor de aanleg van haven- en industrieter reinen. op De Beer wordt volgens de bewindslieden voldoende ruimte over gelaten voor de werken van de nieu we havenmond, die toegang geeft tot de Europoort, hoewel ook dit plan niet definitief vaststaat. Zij hadden weinig pech gehad (lekke hiding, lekke verstuiver», maar eer plezierritje was het toch allerminst. Van de Turkse grens tot, Teheran, het laatste traject, moesten zij bergen nemen en nog eens bergen. 'Hoge passen,' zei Henk v, d. Heu vel, 'over wegen als wasborden.' Voordien hadden de chauffeurs al een angstig avontuur beleefd in een afgelegen Turks dorp. "Wc tuisten eerst niet eens dat het een dorp was. Ze leven daar allemaal onder de grond. Een vriendelijk man nam me mee om koffie te drinken. Nico bleet in de bus. De man haal de druiven voor ons en bracht me terug. We besloten in het dorp te over nachten. Altijd sliepen we in de bus ondervoegDie vriendelijke man was ,de schoolmeester. Toen hij al tang weg Ycas, 's nachts, hobrdèn wé overal fluiten en buiten zagen we wel een .man of veertig, met. lam pen, om de bus scharrelen, We ver trouwden het niet en zijn veertig kilometer verderop de bergen inge trokken, over een afschuwelijke weg. Toen we daar toakker werden, bleken we te worden begluurd, We reden verder en ontmoetten bij het water halen een Nederlandse ecoloog. We vertelden hem ons ver haal en hij zei: 'Ik. denk dat jullie geluk hebben gehad door uit dat dorp weg te gaan. Sinds die nacht sliepen toe met crickijzers naast ans.' De mannen behielpen zich onder weg met wat Engels, Duits, Frans en gebarentaal. Zaterdagmiddag bereik ten wij uigeput Teheran,, na een bar re tocht van ruim vijf duizend kilo meter. Zondag, goed uitgerust in een ho tel, droegen de chauffeurs het ge schenk over aan de Rode Leeuw (Perzische Rode Kruis). Over Tehe ran zelf waren zij niet enthousiast. Vie hebben geleerd.' zei. Nigo v. d. Burg, 'hoe de mensen daar leven en wat ze te kort komen. De stad bestaat uit een straat met grote ge bouwen. De rest lijkt bij elkaar ge schoven. We zouden er niet graag langer zijn gebleven.' Dat zij met een bus Perzië wa ren binnengekomen en er dinsdag morgen in alle vroegte zonder dit voertuig weer uitwilden per vlieg tuig, wekte aanvankelijk bij de Per zische douane enige verwarring, het geen zich toespitste in de vraag: •Hebben jullie die kar verkocht?' De chauffeurs konden deze officials met de meeste stelligheid verzekeren dat dit niet het geval was. Met deze sombere schets opende de voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Biewinga vanmorgen een zeer druk bezochte openbare vergaderd?.? van het schap. „Het is onmogelijk", zei hij, „van de landbouw te vragen de kracht toer te volbrengen die door de tot standkoming van de Euromarkt wordt geëist. De troonrede gaf ons hoop, dat de regering ook had voor de moeilijkheden, maar door de Me morie van Toelichting op de begro ting van Landbouw zijn wij teleur gesteld. Als het overheidsbeleid zo doorgaat, zullen de inkomens van de boeren nog verder dalen". Het landbouwschap is van mening, dat de rentabiliteit van de boerenbe drijven aanmerkelijk beter moet wor den. Om dat te bereiken, moeten de prijzen van de gegarandeerde pro- (Van een onzer verslaggevers) Bij een ontploffing op het opslag terrein van de Gebr. Broere aan de 's-Gravendeelsedijk in Dordrecht heeft vanmorgen de 66-jarige heer B. Sangers het leven verloren. De ontploffing, waarvan men de oorzaak nog niet Jheeft kunnen achterhalen, had om ongeveer tien uur plaats in een van de olietanks;' De heer Sang'ers was bezig met schoonmaakwerkzaamheden in de tank. Door de ontploffing ontstond ook een brand, die de brandweer snel kon bedwingen, maar die nogal wat nablussing eiste. Het stoffelijk over schot van het slachtoffer kon. snel geborgen worden. (Men kan zich afvragen hoe het mogelijk Is dat een man alleen een toch altijd gevaarlijk karwei kon op knappen. De firma Broere wilde ons daaromtrent geen enkel commentaar geven. Zelfs wist men niet of wilde men niet zeggen welke ont plofbare stoffen zich in de tank be vonden hadden. De Arbeidsinspectie stelt een on derzoek naar de oorzaak van dit on geluk in. In dat onderzoek zal be trokken worden de vraag, of de fir ma de door de Veiligheidswet voor geschreven maatregelen heeft getrof fen. Deze zouden bij tankschoonmaak kunnen bestaan uit het verstrekken van een masker voor de schoonmaker of het aanwijzen van iemand, die bij de uitgang van de tank de wacht be trekt, ten einde de schoonmaker in geval van nood bij te staan. Red. HVV.) dukten omhoog. Er. moet ruimte ko men voor een betere beloning. De hogere produktiekosten moe ten worden gecompenseerd en de uurlonen van de landarbeiders moeten met 10 cent omhoog. Vele ook op zichzelf levensvatbare bedrijven dreigen nu ten onder te gaan, zei de heer Biewinga, Deze be drijven moeten direct hulp hebben door middel van toeslagen en kre- dietmogelijkheden. Daar zullen vele tientallen miljoenen guldens mee ge moeid zijn. Ook voor het cultuur technische werk (ruilverkavelingen e.d.) is meer geld nodig, want wat de regering nu beschikbaar stelt is niet meer dan vorig jaar. Het Landbouwschap heeft deze wensen gisteren aan de regering kenbaar gemaakt. In aansluiting op de rede van de voorzitter van het Landbouwschap zei het bestuurslid C. S. Knottnerus, dat de hulp op zeer korte termijn nodig is. De heer Schippers vroeg waarom het Land bouwschap niet met concrete voor stellen bij de ministers Is gekomen. HU kon. zich moeilijk voorstellen dat dit niet het geval was. De heer S. van der Ploeg wees er op, dat als de lonen per 1 januari niet geregeld zijn, of wanneer er geen A/Ten hoeft niet gelovig te zijn - om geboeid te kunnen kijken naar het schouwspel dat Rome ons in deze dagén te zien geeft. Daar worstelt een. religieuze we reldorganisatie, die zich tot taak stelt een boodschap van eeuwigs waarde aan de mensheid te geven, met de schier bovenmenselijke taak om die boodschap in een - i tijd als de onze geloofwaardig te (Van onze soc.-econ. redactie) maken „Het overgrote deel van de gemeng- Het resultaat van die worsteling - gaat de hele wereid aan, met m de laatste plaats ook ons in Ne~ de bedrijven in de landbouw is in de laatste anderhalf jaar in een uiterst zorgelijke situatie komen te verkeren." Aldus een verklaring van de Katho lieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond. die is uitgegeven na een bijeenkomst van het hoofdbe stuur met de besturen van zijn gewestelijke organisaties die maan dag in Arnhem is gehouden. Volgens de NKBTB Is het arbeids inkomen van de boer op de ge mengde bedrijven in I961-'62 on geveer ƒ2500 lager geweest dan het jaar tevoren. Het inkomen ligt nu aanzienlijk beneden een aan vaardbaar inkomensniveau in Ne derland, zeker Indien gelet wordt op de aanmerkelijke stijging van de welvaart, bij nagenoeg alle overige bevolkingsgroepen. Op zeer korte termijn zouden van overheidswege maatregelen moeten worden getroffen om in deze situa tie althans enige verlichting te bren gen. Daarbij pleit de NKBTB on der andere voor een financiële uit kering aan daarvoor in aanmer king komende gemengde bedrijven en een aanvullende regeling op het gebied van de kredietverlening. duidelijk uitzicht op een regeling is, er een chaos kan ontstaan bij de arbeidsvoorziening. De heer Biesheu vel meende. dat zeer snel hulp ge boden moet worden. „Wij moeten", zei hij, „onder ogen zien, dat een groot aantal levensvat bare bedrijven bedreigd wordt. Er zijn echter ook bedrijven die de concur rentie niet kunnen volhouden. De af vloeiing in de de landbouw gaat snel maar nog niet snel genoeg". „Wat nu echter dreigt, is een kille en koude sanering. We zullen dus niet alleen voor de bedrijven die moe ten biyven wat moeten doen, maar ook voor de verdwijnende bedrijven. De sanering moet in ordelijke banen verlopen". Tot rechtsgeleerd lid van het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag is aangewezen mr. G. Fikkert. Mr. Fikkert is raadsheer in het Ge rechtshof te 's-Gravenhage, en pre sident-plaatsvervanger van de krijgsraad voor de landmacht in het tweede militaire arrondissement, ter standplaats Arnhem. DEN HAAG (ANP) Bestuursleden van het Landbouwschap hebben gis teren in Den Haag een langdurig onderhond gehad met de ministers Marijnen (Landbouw en Visserij), De Pons (Economische Zaken), Zijlstra (Financiën) en Veldkamp (Sociale Zaken). Ook staatssecretaris Roolvink was bij dit gesprek aanwezig. Na afloop van het gesprek deelde minister Marijnen mede, dat van de zijde van het Landbouwschap een uiteenzetting was gegeven over de problemen, die zich in de landbouw voordoen en dat punten van alge meen sociaal-economisch belang zo als de loon- en prijspolitiek en de GOODWILL OUNL0PIUG CEimmpoK AUPING HAKT Advertentie i.M. ZAALBERG SOLE MK> DONSDEKENS VYENTELBEODEN SUAPMEU0ELEN (krtdigVnrvice) l'MIPDELLANDSTRAAT 73,TEL.349|2 handelspolitiek ter sprake waren ge komen. Met zo groot mogelijke spoed zal het gesprek nu tussen het Landbouw schap en de minister van Landbouw worden voortgezet. De minister noem de het een volkomen verkeerde voor stelling van zaken, dat hier sprake zou zijn van een soort hoger beroep van het Landbouwschap op de rege ring na de tussen hem en het Land bouwschap op 4 oktober gevoerde be sprekingen. Er zijn echter in dat ge sprek algemeen sociaal-economische vraagstukken ter sprake gekomen, die voorwerp zijn van kabinetsbeleid. Toen van de zijde van het Land bouwschap gesuggereerd werd, hier over ook met andere bewindslieden te spreken heeft de minister van Landbouw daarop volmondig ja ge zegd. 'Van onthutstheid bij het Land bouwschap over het gesprek van 4 oktober was geen sprake', aldus mi nister Marijnen. De minister legde er de nadruk op, dat het gisteren gehouden gesprek oriënterend was en niet de bedoeling had'tot een direct resultaat te komen. (Van een onzer verslaggevers) Als de bus ons dan voorreed bij een zilverwitte zandverstuiving zei den we wel, wat fijn om daar in de zon te zitten, en nauwelijks hadden we dat geconstateerd of voort ging het. Naar een speelvijver. IVij speel den er niet. Toch was onze bus in dienst van de recreatie. Hij reed namelijk door het hart van Nederland Utrecht, Velmve en Overijssel om ons te laten zien wat er gedaan wordt met het recreatiegeid van O, K. en W. Goed. zij het dau geen opzienba rend nieuws, maar nieuws van het recreatiefront. Een reeks voorbeelden van de service die wordt verleend aan vakantiegangers en weekelnders. Men. de grote men, houdt er van om eerste rang te zitten met uit- voor de deur bij de zandverstuiving die Sahara heet en houdt de mensen af van het rossen over slechte bos wegen, Maar zit er ook niet een gevaar in het verbeteren en verbreden van wegen als die door een nog zo gaal landschap leiden ais dat van de Ve- luwe tussen Velp en De Steeg? We gaan de weg van' Zijpenberg naar Fosbank verbreden, vertelde daar een planoloog van de Provin ciale Dienst. De plannen zijn "in een vergevorderd stadium van voor bereiding.' Men waagt zich af of dat nu wel zo dringend nodig is. Natuurmonu menten aan wie het terrein toebe hoort heeft er trouwens nog geen toestemming voor gegeveu. Kan men hier niet volstaan uiet een fietspad door de hei? Verbreding van de weg zou tot sneller rijden kunnen leiden en aan een racebaan Is hier geen behoefte. Toeristische route? Fijn, maar laat men er geen racebaan van maken. Niettemin, dank zij O. K. en VI.- men op' d^No^do^rt-Vriuwe r5erï\de ip. omringende plas omzoomd door een breed stond der rechttoe-rechtaan makenInmid- ^;d!^c di*„e"3e Aa/„ mar pi men op ae rmoiuousD-vciu c staat£t,os 0I- <je doorlopende voor- met hier en daar een wip en een dels is er al een geraffineerde pleis- frontbalkon kunnen ziuen. sMlins- van het verkeer - - - - - Niet ver van Nunspeet is een hoog stelling van net verkeer. plateau gemaakt met uitzicht op de gloednieuwe vierbaansweg Harder- maar zes ton per jaar bedroegen en klimstellage. Royale parkeërgelegen- terplaats gemaakt op Haarlerberg, ,u m!!J0e,ü 15 toch heid, ook op privc-plckjes. met een rondlopende slingerweg die f* J®? hoofdzakelijk Overijsel heeft ook zijn heuvelrug- het mogelijk maakt met auto en ge- 1 nd' wfiic—Zwolle Via een smal kronke- route, over Hoiter- en Haarlerberg, an weg te kruipen tussen de dennen. "et n" op Pa lend asfaltwèggetje tioor de bossen Niet ver hier vandaan bij de krui- maar het is een primitieve, met rib- Iets verderop, tussen Eerde en Om- nen ln de landstad, want daar tornt kan men dit punt bereiken. De prak- sing van de weg NunspeetEpe is bels en stuivend zand. men is de Sahara ontsloten. Een m®n er niet met een «atol* vijver tijk zal leren wat het publiek prefe- een speelvijver gemaakt een ondiepe Men gaat hem asfalteren en min- smal asfaltiint brengt de mensen tot of een picknickplaats. derland, zowel de bijna 40 percent rooms-katholieken onder ons als de anderen. Het katholicisme, hoe men daar ook tegenover staat, is een van de vormende elementen in onze samenleving en het is voor ons allen van groot belang in weike gestalte het zich aan ons voordoet. Wij hebben al herhaaldelijk be toogd, dat het Nederlandse rooms- katholicisme snel bezig is van ge zicht te veranderen. Het is nog pas acht jaar geleden, dat het Neder landse episcopaat zich geroepen voelde tot het doen van een poging om door een openlijke stelllng- name de ontwikkeling in Neder land ten gunste van een r.-k. staatkundig eenheidsverband te kanaliseren. Het kost moeite om zich dat te realiseren, want hoe ver lUkt dat moment al achter ons te liggen! Het is niet overdreven te stellen, dat het Nederlands episcopaat van vandaag niet graag opnieuw zo'n Mandement zou laten uit gaan. De nieuwe denkwijze over kerk en wereld, die al lang door r.-k. theologen en wijsgeren was doorgedacht en die haar vaak treffende vertolking heeft gevon den in tijdschriften als De Bazuin, G 3, Dux en Te Elfder Ure (ge lukkig binnenkort weer versterkt met haar afgetreden redactie leden) heeft haar werk gedaan. De Nederlandse bisschoppen onder aanvoering van kardinaal Alfrink, gaan op het ogenblik te Rome door voor ultra-progressieven. Hun geluid zal m het koor der concilievaders beslist een krachtig geluid zijn. De grote vraag is alleen of hun stemmen en die van veie andere Noordeuropese bisschoppen het tegen het ongetwijfeld machtige koor van talrijke bolwerk-theore tici uit Zuideuropese landen en de beide Amerika's zullen uithouden. Kenners zijn geneigd de progres sieven goede kansen te geven om dat zij de tijd beter schijnen aan te voelen en dat is heel belang rijk paus Johannes aan hun zijde schijnen te hebben. Maar het zou niet de eerste keer zijn, dat in de Rooms-Katholieke Kerk de kleinmoedigen en de mannen van de macht (dat zijn meestal dezelfden) de overhand behielden. "yan groot belang is in dit ver band hoe na dit concilie de verhouding primaat-episcopaat eruit zal zien. Zo lang de Neder landse en andere bisschoppen moeten vrezen, dat zij voor aller lei gebeurlijkheden die in hun kerkprovincie onder of buiten hun veran twoordelij kheid plaatsvin - den, door Rome op de vingers wor den getikt, mag men van hen niet al te veel beweeglijkheid verwach ten. Maar als de kerkvergadering wegen zou vinden om met behoud van de eenheid de bisschopoen een meer reële autonomie toe te kennen, kan dat anders worden. Men mag hier niet te veel van verwachten, met name niet dat de Nederlandse bisschoppen na te rugkeer uit Rome ineens het Man dement van 1954 zouden intrek ken en de doorbraak van allerlei door de tijd achterhaalde r.-k. organisatorische verbanden zou den gaan bevorderen. Het politie ke en sociale isolement van de Nederlandse rooms-katholieken is een zaak die meer sociologisch bepaald is dan godsdienstig. Het wordt daarom slechts langzaam doorbroken. Maar als de kerkelijke autono mie waarop wij doelden, werkelijk heid wordt, zal een van de voor waarden geschapen zijn, waardoor ook de staatkundige en maat schappelijke vrijheid van de Ne derlandse katholieken beter kan gedijen en dan zal beslist weer wat gewonnen zijn. Tn de regering zitten vier leden van de Christelijk-Historische Unie. Drs. De Pous, die uit de Raad van state kwam toen hij minister werd, mr. Beerman die advocaat was in Rotterdam, de heer Cal- meyer, lid van de Tweede Kamer, en mr. Scholten, een Amsterdams jurist. Geen van deze vier heren zal zich door de Christelijk-Histori sche Unie kandidaat voor de Tweede Kamer laten stellen. Dat moet worden betreurd. Het is voor het gezag van de Tweede Kamer immers gewenst, dat een aantal van zijn leden regeringservaring hebben. En het gezag van haar volksvertegenwoordiging is iets, waarop een democratie zuinig moet zijn. De schrijfster Rie Cramer, vooral bekend als autrice van kinderhoeken, heeft dezer dagen te midden van de Hollandse kolonie in Portalsnoos op Majorca haar 75ste verjaardag ge vierd. In haar gastvrij buis kwamen haar vrienden bijeen om haar ge schenken aan te bieden en haar har telijk toe te spreken. De jarige heeft onder andere te legrammen gehad namens de Ko ningin en prinses Wilhelmina.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1