HBSS gaat roemloos ten onder tegen Jodan Boys Acteurs wonen duur; gemeente moet helpen Veldtocht tegen het communisme Steun" viert achtste lustrum Juliana zet competitie volleybal goed door Van Duijl is bijna zeker van titel in kadertoernooi Er zat bloed aan bijl, waarmee hondje werd geaaid... Raceboot snorde even langs vakantiegangers Jongens rijden anto tegen lichtmast Subsidies vrije schilderkunst Man met been onder aggregaat Zaterdag en zondag in Schiedam Fluks klopte Excelsior '20 Bromfietsster in botsing met bus Moordkans werd MARIBEL Espera n to-a gen do Kinderzegelactie Geslaagd Burgerlijke Stand Anti-Hongeractie bracht 6500,- op Joep de Brinker schendt neus Automobilist verliest macht over stuur Ernstige aanrijding in Papendrecht HET VRIJE VOLK MAANDAG 5 NOVEMBER 196a PAGINA 4 PUSKAS misschien terugnaar HONGARIJE? 99 (Van een onzer verslaggevers) TOT STEUN IN DE STRIJD, de Schiedamse Arbeiders To neelvereniging vierde zaterdagavond (en waar anders dan in het VOLKSGEBOUW) haar 40-jarig bestaan. Tot Steun in de Strijd kan buigen op een groots verleden, waar voorzitter D. D. Goedhart maar eventjes bij stilstond- De vereniging werd 40 jaar geleden opgericht tot steun in de strijd van de arbeiders. Men speelde toen stukken als De wa pens neer, De Baanbrekers, Het licht in de hand, Op hoop van zegen, Dolle Hans. Wat dat betreft, heeft de vereniging (en gelukkig maar, vond de voorzitter) aan betekenis ingeboet. radtoQglds in kW*) Prikkeldraad? Kijk WJ da ZAAIERS Dan hoeft u niet lang te zoeken (Van onze sportredacteur) 'epn de Terwachtlnpen in heeft HBSS zaterdagmiddag de be- lai^jke uitweptryd tecen Jodan Boys met 4—1 verloren. Met de rust Sta'«IAJu160 ar i-~° en ,er leek voor de HBSS-ers dan ook nog van ÏÏEJS*7oorf' na rust «et Jodan Boys zien. dat de door- i ?.beï?a!veiff soed spel ook tot doelpunten in staat was. Jodan Boys beschikte borendien over een zeer sterke verdediging. Dank zy keeper Van Heest, die fraaie staaltjes van zijn kunnen liet zien, is de stand voor de Schiedamse club nog tot deze nederlaag beperkt gebleven. Helaas was het tweede doelpunt van Jodan. Boys echter een fout van deze overigens voortreffelijke doel man. Van Heest nam een vrije trap, die ongelukkigerwijs bij de midden voor van zijn tegenstanders kwam en deze gaf zonder aarzelen zijn rechts buiten een kans om de score te ver hogen. Jodan profiteerde daarna nog van twee fouten in de achterhoede van HBSS, waardoor de Schiedammers tegen de hatelijke achterstand van 40 opkeken. Gelukkig kon Scheffers drie minu ien voor tijd, dank zij een penalty, die wegens obstructie tegen Droge werd toegekend, de eer redden (41). GSS—RED STARS 2—0. GSS kon vlak na de aanvang van de wedstrijd tegen Red Stars reeds juichend naar eigen speelhelft teruglopen, dank zij een doelpunt van Van Deuzen die hij door zijn snelle profiteren van 'n fout in de achterhoede van Red Stars wist te scoren. Het was voor de spelers van Red Stars, die zeker beter combineer den dan de Schiedammers, jam mer dat zij vele schoten tegen de lat zagen terugketsen en stond de lat niet in de weg, dan was daar nog altijd de in optima forma verkerende Schiedamse doelman, die wonderen van keeperswerk ver toonde. Na rust wist Koster, ondanks de vrijwel geljjkopgaande strijd, de Advertentie I.M. Er zijn berichten die in deze richting wijzen. Als het con tract met REAL. MADRID af loopt zal de VOETBAL-STER misschien terug gaan naar HONGARIJE. I» het helmwee? Wie een eterk Twiangen kent naar het kopen on lets aparts In handschoe nen komt naar TIMCO en komt daar altijd weer terug. Zijn «euze daar Is altijd een treffer en Uw „doeV" is Immers ook dat het altijd GOED ZIT met "Jw keuze. HERENMODES _Bwrsv.it SS SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) In onze krant van vrijdag vermeld den wij dat de toneelgroep Het Cen trum voor de Katholieke Kring don derdagavond de thriller Moordkans brengt. Het Centrum heeft dit stuk echter onder enig voorbehoud toege zegd en thans is bekend dat in plaats van Moordkans het Spaanse blijspel Marl bel, een van de recentste stuk ken van Miguel Mlhura, gespeeld wordt. De schrijver is ook auteur van het door het voormalige Rotterdams To neel gespeelde Carlotta. Maribel is een Spaans barmeisje, dat leeft van de betaalde liefde en daardoor de Jongens die lets meeir In haar zien als alleen maar een bar meisje, wantrouwt. Dt leidt dan na tuurlijk tot diepgaande cn hier ook tot komische conflicten. Ina van der Molen speelt Maribel. het stuk wordt geregisseerd door Ton Lutz. Een 15- en een 16-jarige jongen werden zondagavond door de politie in Vlaardingcn aangehouden. Zij hadden op de Oosthavenkade de mo tor van een kraanwagen gestart en deze de weg opgereden. Toen zij de motor niet meer kon den afzetten zijn de jongens er uit gesprongen. De kraanwagen reed te gen een lichtmast op en kwam tot stilstand. De lichtmast werd bescha digd. Merkredon, la 7an de novembro membrarkunveno ce kino v. Gink, Ploegstraat 19 Venu por priparoli la malfacilajojn de aia sekcio kaj la Esperantc-mo- vado generale. stand toch nog op 2—0 te brengen, waarbij het dan verder is gebleven. GSS had hierna, daar de Red Stars de moed lieten zakken, de overwin ning zeker nog groter kunnen ma ken, als Wessel en Deuzen hun veie kansen niet zo onbenut hadden ge laten. Nu was en bleef het 2—0; een stand waarmee GSS zeker niet onte vreden mag zijn De landelijke kinderpostzegelactie 1962 zal maandag 12 november 's morgens om half tien officieel in het hoofdpostkantoor aan de Cool- slngel te Rotterdam worden ge opend. AMSTERDAM (ANP) De jury voor de koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst deelt mede, dat op haar voorstel de Koningin een subsidie van ƒ2.500 heeft toegekend aan de volgende jonge schilders: mej. H. Mes te Amsterdam, W. Moe renhout uit Den Haag, A. F. Orth te Rotterdam, J. Roeland te Amster dam en L Smits te Maastricht. ALe zes de leerlingen van de Schie damse muziekschool, die zaterdag in Den Haag aan het door het Neder lands Verbond van Mandolinevereni gingen georganiseerde examen heb ben meegedaan, zijn geslaagd. Voor examen A elementair zijn dat Mia Hamersma, Loulou la Gro en Conny Blok. Voor examen A: Hanny Senos, Anneke Munnik en Ria Beckmanl Alle zes zijn opgeleid door mevrouw W. Menningh. (Van een onzer verslaggevers) Voor een van de directeuren van het „Nieuw Rotterdams Toneel" heeft de stichting met dezelfde naam een huls moeten kopen. De koopprijs van het pand is echter zó hoog, dat, wil men althans tot een redelijke exploitatie komen, de huur niet op te brengen zou zijn. De verhuur van het pand is dan ook slechts mogelijk, indien van de koopsom een bedrag als onrendabele top wordt aangemerkt. Bü twee andere lede» van het ge zelschap liggen de moeilijkheden in hetzelfde vlak. Zjj hebben zelf een pand aangekocht. Na opneming van de maximaal te verkrijgen hypotheek, resteert er nog een bedrag, dat even eens als onrendabele top kan worden beschouwd. Het bestuur van de stichting Nieuw Rotterdams Toneel" heeft zich hu tot B. en \V. van Rotterdam gewend met het verzoek het beno digde bedrag, zijnde ƒ41.731,16, van gemeentewege aan lenen. de stichting te B. en W. zijn bereid aan dit ver zoek te voldoen en stellen de raad voor de stichting voor onbepaalde tijd, renteloos en niet opeisbaar het be drag te lenen. Die laatste tegemoetkoming vervalt wanneer de drie panden worden ver kocht of niet meer voor huisvesting van de leden van het gezelschap worden gebruikt. Twee mensen die de geschiedenis van de vereniging van het prille be gin af hebben meegemaakt, zijn de heer P. Rodenburg en zijn vrouw. De heer Rodenburg is regisseur/pen ningmeester van de vereniging en het huis van het echtpaar Roden burg was altijd beschikbaar voor vergaderingen en repetities. De heer Goedhart meende ande ren niet te kort te doen als hü het echtpaar nog eensin het. zonnetje zette. Degenen die ook een beetje in het zonnetje werden gezet waren de donateurs die al die jaren Tot Steun in de Strijd met hun bijdragen steunden. Namens de Nederlandse Amateur Toneelunie, afdeling Schiedam, kwam de heer J. de Graaf de geluk wensen aanbieden, voor de sectie Toneel van de Sohiedamse Gemeen- De afgelopen week heeft heren I in de volleybalafdeling van Juliana be wezen dat de twee voorgaande over winningen geen toevalstreffers wa ren. Met groot gemak werd ditmaal van AMVJ-Smash gewonnen. Zó groot was het verschil dat de oranje- hemden het zich konden permitteren uitgebreid; te gaan experimenteren. Een spannende wedstrijd is het niet geweest, hetgeen wel blijkt uit de setstanden 154, 155 en 1512. SCHIEDAM Geboren: Anna A d v P C Tfjsen en A J Jonker. In- grid L B d v M A J Hille cnHLM van de Water. Anton z v H J van Dam en G M C Biesheuvel. Agatha G d v E Islaraioeboen en J C Her der. Johannes A z v J Verveen en N G M Valent. Rudolf P z v I Hoo- gendam en A Keldermans. Johannes A z v C J Hertog cn C G Groene- W6Z6Q< Overleden: P Kohl 57 jr. C L G van Son. 66 jr. echtg van C A Oubo- ter. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE: De kanonnen van Nava- rone. 2 eo 8 uur <14 Jr,). MONOFOLE: Lino In de knel, 2 en 3 uur <14 Jr.). TentoonsteUlnscn STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen van Mary Bauermeister en elektro nische muziek van diverse compo nisten en schilderijen van Rijk van Ravens, geopend van 10-17 uur. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE'. De kanonnen van Nava- rone. 2 en 8 uur (14 Jr.). MONÖFOLE: Lino in de knel, 2 en S uur (14 Jr.). Tentoonstellingen: ZJe maandag. Diversen: CHR. SOC. BELANGEN: Contact avond Ned- Bond. van Oud-strijders 3 uur. WUKGEBOUW: Ouderavond Thor- beckesehool. 3 uur. VOLKSOEBOUW: Dia-avond NIVON. S uur. Reeds na drie wedstrijden, staan zij dus alleen aan kop, maar het is nog zo vroeg dat we hieruit nog geen conclusies mogen trekken. Heren 2 bracht het er heel wat minder goed af. Weliswaar is RLVC favoriet in. de tweede klasse, maar dat maakt de grote nederlaag nog niet goed. Zij verloren kansloos met 9—15. 4—15 en 8 —15, Heren 3 kwam niet in het veld doordat tegenstander Maccabi op het laatste moment afschreef. Ook dames 1 hoefde niet te spelen doordat Aggredior 2 door ziekte geen volledig team op de been kon bren gen. Het tweede damesteam heeft in een pittige, op redelijk peil staande wedstrijd zijn meerdere moeten er kennen in UVG. Technisch was de zeer jeugdige Juliana-ploeg zeker niet de mindere, maar de grotere routine van de TJVG-dames gaf de doorslag. Uitslag: 13 (setstanden: 6—15, 15—10, 13—15, 5—15). De junioren ten slotte bleken veel te sterk voor Libanon '50 b. Zij won nen met 30. De setstanden waren: 15—6, 15—2 en 15—11. Ruim 6500,heeft de inzameling voor de Anti-Hongeractie, die verle den week in Schiedam werd gehou den, opgebracht. Het definitieve bedrag zal nader worden gepubliceerd, zodra ook be kend is, hoeveel op giro 10.02.00 van de Anti-Hongeractie, Den Haag door Schiedammers is overgemaakt. Uiteraard zijn bijdragen op deze postrekening ook nu nog welkom. Bij werkzaamheden aan de bouw van het Holy-(ekenhuis in Viaardin- i gen kwam vrijdagmorgen de 35-jarige opperman J. S. uit Sint Wlllebrord met zijn been onder een kantelend aggregaat terecht. De man moest met een rechter- beenbreuk naar het Algemeen Zie kenhuis worden vervoerd. sóhap was dat de heer J. Vet die een envelop met inhoud overhandigde. Cor Lansbergen zagen wij voor het eerst in het Voiksgebouw zonder zijn witte kelnerjasje. Hij bracht de complimenten van de arbeidersmu ziekvereniging Crescendo. Voorzitter Goedhart een ogenblik later in de rol van Kees Hofman In het blijspel van C. T. Pleters met de titel „Betty weet 't beter". Een- goed stuk, dat uitstekend werd gebracht. Het heeft geen zin namen te gaan noemen. Het stuk geeft alle gelegen heid aan alle spelers om aan hun trekken te komen en alle spelers hebben daar uitstekend gebruik van gemaakt. Vooral voor de niet-komi- sche rollen hadden wjj de grootste bewondering, omdat er karakter in werd gelegd. Men kon in deze figu ren geloven. Na afloop begaven spelers en toe schouwers (het Voltegebouw was vol) zich op de dansvloer, waar dan sen uit de tijd van de oprichting van „Steun" werden gedaan, maar ook werd getwist. The Three Willy's hebben het za terdagavond in CHR. SOCIALE BE LANGEN op een gezellige manier bont gemaakt. Met kunstfluiten, goochelen, accordeonspelen en korte sketches vrolijkten zij de 'eest-verga dering op van REIZEN IS ONZE LUST. Het reisprogramma voor het komende seizoen wend besproken. Voorzitter J. P. Boender boette alle aanwezigen welkom. Tussen de nummers door was er alle gelegen heid om te dansen. Da aaal was van feestelijke, versiering voorzien en er was geen-enkele, lage stoei meer te vinden. -Voor deVEGLA-PERSONEELS VERENIGING werd evenals op 23 oktober weer Fotasch en Perlemoer opgevoerd. Dit om de leden die op 23 oktober in Musis Sacrem niet aan hun trekken waren gekomen, nu in kennis te brengen met dit Jiddische geinstuk. Kaarslicht verlichtte zaterdag avond de zaal van ARCADE, waar Dixielandlieflhebbers genoten van het spel van The Sincere Jazzband. De JAZZSOCIUTEIT GUILLAUME hield er zijn bijeenkomst en wel voor de derde avond in de vernieuwde zaal. De Strest Faraders, die aange kondigd waren, lieten verstek gaan. Zij komen op 17 november. Ook druk was het zaterdagavond in de JEUGDSOCIBTEIT TIVOLI aan de NIEUWE HAVEN. De soos heeft na dc nu drie weken oude wervingsactie 450 leden en we had den wel het idee dat ze er allemaal waren. Deze week worden er 18.000 reclamekranten verspreid, waar gaat het heen? Volgende week Is er geen soos, maar op 17 november begint het spul weer. De Surinaamse politicus en vakbondsleider J. Bengel ia een veldtocht begonnen tegen het communisme, dat volgens hem overal in het Caraïbisch gebied de kop opsteekt. Op deze veldtocht kwam de heer Bengel zaterdag op Schiphol aan uit New Vork. Hü noemde de bestrijding van het communisme een Internationale zaak en sprak de vrees uit, dat de Nederlandse regering het gevaar van het groeiende communisme in Suriname onderschatte. De strijd daartegen moest, aldus de heer Bengel, een zaak van het gehele Koninkrijk zün. Anders dan in Europa, waar het commu nisme niet veel kans op uitbreiding meer heeft, vindt het in het Caraïbisch gebied en In Zuid-Amerlka nog een vruchtbare voedingsbodem, zo betoogde de Surinaamse vakbondsleider. ■Het gaat niet aan te denken, dat het zich daar tot Cuba zal beper ken.' In het westelijk buurland van Suriname, Brits-Guyana, is Cheddi Jagan aan het bewind, die er geen geheim van maakt dat hij communist is. In het oostelijk buurland, Frans-Guyana, was het volgens de heer Bengel Met veel anders. De plotselinge wilde staking van de arbeiders aan de stuwdam bü Afobakka enkele weken geleden had, zo meende de heer Bengel, velen in Suriname aan het denken gezet. In de Romende dagen hoopte de heer Bengel gelegenheid te vinden om de aandacht van vele vrienden in Nederland op deze ontwikke ling te vestigen. Het was jammer voor de Ex- celslorspelers, dat zü tijdens de wedstrijd htm middenvoor Joep de Brinker met een neusblessure van het veld zagen gaan Hij werd vervangen door A. v. Dijk, die echter aan de onafwendbare ne derlaag ook niets meer kon doen. Gelukkig kon De Brinker, die voor zijn neuswond naar het zie kenhuis was gebracht, na afloop van de wedstrijd weer met de Excelsiorbus naar huis toe. Het gladde veld eiste veel van het uithoudingsvermogen van de spelers. Fluks, dat niet zo op dreef was als verleden week tegen Emma, was voor de rust de betere ploeg met technisch goed spel. De bezoekers beschikten, over hun puike doelman Heesbeen, die steeds schoten van Pieren en Prins onschadelijk maak te. Na een kwartier kon rechtshalf Van Scheers de eerste Dordtse tref fer achter Heesbeen schieten. Direct hierop speelde de Fluks-defensie te nonchalant op doelman Scheeper terug en strafte middenvoor Den Brinker deze fout terecht met de ge lijkmaker af. Uit een door Bons ge nomen hoekschop kon Prins de rust stand op 2—1 bepalen. Excelsior '20 poogde daarna met flink aanvals- spel de bordjes te verhangen, maar dc Dordtse verdediging gaf geen krimp. Uit een plotselinge aanval stelde midvoor Pieren de zege veilig, waarna dezelfde speler nog de stand tot 4r—1 verhoogde. REEEfWIJK Bü het passeren is de wijkzuster van het Wit-Gele Kruis, de 52?jarige F. G. v. d. Klun- dert, zaterdagmorgen op de Kerk- weg met haar bromfiets in botsing gekomen met de autobus van de lijn dienst Boskoop-Reeuwjjkdorp-Gou- da. De zuster was de mening toege daan, dat zij nog gemakkelijk langs de bus kon rijden. De bromfiets en de bus werden beschadigd. De zus ter liep gebroken ribben en ontvel lingen aan beide benen op. BOSKOOP Toen de automobi list B. zaterdagmiddag ter hoogte van de Biezen op de Goudse Rijweg een tegenligger moest passeren, ver loor hü de macht over zijn stuur, waardoor de wagen in de naast de weg gelegen sloot terechtkwam. De bestuurder zag op het laatste mo ment kans uit de auto te springen. Hü kwam er zonder lichamelijk let sel en zonder nat pak af. PAPENDRECHT Vrüdagavond heeft zich ter hoogte van de Neder lands hervormde kerk een ernstig on geval voorgedaan. De 23-jarige D. D. uit Papendrecht kwam op de fiets uit de richting Mo lenpolder, Bü het oversteken, van de Rivierdijk werd hü aangereden door een personenauto, bestuurd door G. van der H., ook uit Papendrecht. D. D. liep bij dit ongeluk een ge compliceerde schedelbasisbreuk en 'n bekkenfnactuur op. Hij is naar het gemeente ziekenhuis in Dordrecht overgebracht waar hij is opgenomen. (Van onze biljartmedewerker) Tegen het geweld van Jan v. d. Velde kon Eppo Hekman in het kader- toernooi niet op. In de eerste 8 beurten speelde Jan van der Velde maar liefst met een moijenne van ruim 20, waartegen Hekman $9 caramboles kon plaatsen en dus in verloren positie stond. Rekenende op een inzinking van zün tegenstander speelde Hekman rustig verder. Die inzinking kwam wel van v. d. Velde, maar Hekman kon er geen geweid tegenover stellen cn moest dus genoegen nemen met een veriiespartij. Toch kan v. d. Velde te rugzien op een prima gespeelde partü. nen. Kom, doe eens voor, hoe je met die bül hebt geslagen!!! En de politierechter gaf de bül in kop. Uw kop is nog harder dan die I handen van de verdachte, legde diens (Van een onzer verslaggevers) „U bent een boer met een harde van de hond die u met deze bül hebt geslagen. Of ontkent u dat?'" Met toenemende verontwaardiging sprak politierechter mr, Heynsius de verdachte uit Ouddorp toe, een man, die een onvcrgeeflük zware mishan deling aan een hond had bedreven. En waarom? „Het beest liep in mün gewas," dat was dc aanleiding tot een dierenmis handeling, die nir. Heynsius zo ge meen vond, dat hü er geen woorden voldoende voor kon vinden om er zjjn misprüzen over te uiten. „In het proces-verbaal staat, dat er is geslagen met een bültje. Nu, dit is het bijltje," en hü zwaaide de inge pakte bijl, die toch wel de grootte had van een gewone in menig huis houden voor het houthakken ge bruikte bül, over de groene tafel. De verdachte, een man, die aan zijn derde jeugd toe was, bleef hard nekkig volhouden niet met de bül te hebben geslagen. „Prikkeldraad van dc omrastering van zjjn gewassen-grond zou de hond verwondingen hebben toegebracht." „Ij hebt die hond door jongens la ten vangen, hem daarna vastgebon den en afgetuigd. Met deze bül," en weer zwaaide mr. Heynsius de b<)l over de tafel. „Of wüde u beweren, dat arme dier kük naar deze foto, het is een Hef dJer met die bül te hebber geaaid, zo?" en de politie rechter maakte bijlbewpgingen, op de manier, waarop trien een scheermes op de leren riem büsljjpt. „Man, iaat naar je kijken. Er zat bloed aan de bül en er zün haren op gevonden, die van de hond afkomstig 2ün. Wat wilt u nu allemaal ontken - pet op de tafel tussen het getuigen- hekje en de tafel van de rechter en moedigde aan: „Toe nu, hoe deed u het? Die pet is de kop van de hond. Sla nu, zoals je toen hebt geslagen." Verbouwereerd keek de verdachte om zich heen, de rechtzaal in, waar men in spannende afwachting toe zag, hoe de slag op pet en tafel te recht zou komen. Maar de landbou wer zei met een onthutsende lach: ricier van Justitie deze zaak bijzonder lamlendig. Deze man begrijpt niets van de verhouding, die tussen mens en dier behoort te bestaan. Het is weer eens nodig de mensen in het al gemeen te zeggen, hoe zij verplich tingen hebben tegenover dieren. Daartoe is destemeer aanleiding, nu er velen zün, die hun trouwe huis dieren opruimen, zomaar in verband net de hondsdolheid en de gevolgen daarvan in Amsterdam. Maar ondanks dit laatste moeten wü appelleren aan de mens ten be. „Maar meneer, dan sla ik toch door de tafel heen „Aha, zo heb je dus op de kop van dat arme beest geslagen. Dat noemt u dan aaien? ,.In myn opzicht heb ik niet gesla gen," hield de man vol en hij zei, dat hij niets tegen die hond had, al leen zün gewas, .Die hond Komt uit Middelharnis. Hü behoort toe aan vakantiegangers, die toen in Ouddorp logeerden. U had er nooit last van. Maar u hebt hét de politie wel lastig gemaakt, want pas, toen de officier van Justitie dreigen de taal sprak, kwam die bü! te voor- schün." De hond had drie wonden aan zün kop gekregen. Aan de bijl waren ook splinters van de schedel gevonden. Met de politierechter vond de of- hoeve van het dier, zoals het dier aan ons appelleert, zo sprak de of ficier. De daad vond hü meer dan mis- selyk en hü wilde er een flinke straf voor eisen: vier weken gevangenis- Straf. waarvan twee voorwaardelük met een proeftijd van drie jaar. De politierechter vonniste met een straf van twintig dagen, waarvan vüftien voorwaardelijk met een proeftüd van drie jaar. 'En nu gauw deze zaal uit. Dierenbeulen zien wij hier liever niet'. Waterskier De Brielse meren en eilanden zün een prachtig recreatiegebied gewor den. Maar niet iedere recreatie- en rustr.oeke.nde uitgaander heeft er bet volle plezier van, zoals een na tuurvriend begin augustus ervoer. Hij lag met een bootje in één van dc veie kanalen tussen de eilandjes in het Brielse meer, toen een race boot met een daarachter zwaaiende waterskiër voorbij snorde: vaart der tig kilometer. Het vakantiebootje be gon zwaar te wiegelen, twee kinde ren in die boot hadden een paar angstige ogenblikken. De vakantieganger vond het op treden van die voorbij racende boot met aanhang allesbehalve behoor- lük, nam zün werphengel, waaraan een driekantige haak en sloeg daar mede naar de skiër. De haak bleef in de arm van de skiër zitten en veroorzaakte een bloedende vlees wonde. De verdachte was een kalme man, 'een heel ander type, dan die boer, die liet verdween', zei mr. Heynsius, Tk kan me wel voorstellen, dat u over die racende jongelui ontstemd was. De natuur wordjt tegenwoordig bedorven door het lawaai en de stank van bromfietsen, en op de plassen verschijnen steeds meer van die ra- ceboten. Daar zal een keer wat aan moeten werden gedaan, Ujkt mij", aldus mr. Heynsius. Maar hij hield de verdachte voor. dat hij ten slotte niet een verweer mag voeren, zoals hü met de werp hengel en daaraan de grote vishaak had gedaan. Ook de officier oordeelde, dat brom mers en raceboten in dit overvolle land hoe langer hoe meer het ge noegen van een verblüf in de natuur bederven. Hü voorzag, dat er wet telijke voorschriften voor zouden moeten komen, maar ten slotte, in dit geval: de man van de boot had niet mogen doen, wat hü deed. H:j eiste een geldboete van ƒ15,— of drie dagen, waarmede de politierech ter zich akkoord verklaarde. Op het andere biljart speelden v. Duijl en v. EUk tegen elkaar. Beide spelers gingen veel te stroef van start, maar halverwege de partü «ep v. Duül met nuttige kleine series uit en won - nog met groot verschil. Vrijdag 9 november vindt dus in de kantine van de Levers Zeepmaat- schappü te Vlaardingcn de strüd om de titel plaats tussen Hekman en v. Duijl waarvoor v. Duijl de beste pa pieren heeft, omdat hü nog ongesla gen is. Hü heeft echter ai eens eerder met groot verschil van Hekman verloren. Hekman zal zeker 120 caramboles winst moeten maken op v. Duül om nog een kans te hebben. De benjamin v. d. Does won zijn tweede partü tegen Dükshoorn, wel ke beslist van goed gehalte was. Als hü een jaar lang In het kaderspel oefent, zien we in hem volgend jaar een prettige én zeker betere tegen stander. Van Gendt speelde eveneens een goede partü enzegevierde over Val- kesteün die nog puntloos is, doch van plan is zün laatste partij tegen v. d. Does te winnen. De uitslagen waren: v. d. Does Dükshoorn v. Gendt Valkesteijn v. d. Velde Hekman v. Duül v. Eük 250 168 250 163 250 156 300 111 37 37 34 34 26 26 22 22 24 20 41 15 57 23 43 21 6.75 4.54 735 4.79 9.61 6.00 13.63 5.04 Doordat de bestuurder van een vrachtauto vrijdag op het kruispunt Ant. KnottenbeltsingelKethelweg in Vlaardingen geen voorrang ver leende aan een personenauto, ont stond eén botsing. Bü deze aanrij ding liep de 40-jarige analist K. S» lichte ontvellingen aan het hoofd op. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie ea Administratie: Passage 30 - TeL 08796

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2