en in Softenonzaak lof dokter zingen Maar ps verminderd toerekenbaar wacht en goed geïnstrueerd af Na volgende er nog geen woning miljoen staat te veel 1.000.000 een nieuwe smaak UW smaak! Piaf maakt tournee cloor Nederland i-; HET VRIJE VOLK DONDERDAG 8 NOVEMBER 3962 PAGINA 3 3 Hart van goud Psychiatrisch urapport Zaal ontruimd Natuurlijke dood Koortsachtig bezig Voor oorlog reserve Gezinsverdunning Statistisch tekort Rapportjes Druk in de weer Over jaar of vijf Kwaliteitsverbetering fcfflÉg: Getuig (Van onze speciale verslaggeefster Gerda Erautigam) Men ziet in een Belgische rechtszaal bepaald niet op tegen het vertoon van een heleboel gevoeligheid. Hoe meer er gehuild wordt hoe beter het is. De Belgische rechtsprocedure geeft er volop gelegenheid toe. Men werkt hier met zogenaamde moraliteitsgetuigen. Dit zijn men sen die komen verklaren dat zij de verdachten kennen als bovenstebeste lieden, de advocaten zorgen er wel voor dat zij het er goed dik opleggen. Als al de uit het hoofd geleerde lesjes die de getuigen van dokter Casters opzeggen waar zijn, is de man een heilige. Als eerste heeft de verdediging woensdagmorgen me vrouw Casters laten voorkomen. Het is een trieste vertoning. De vrouw kan door haar tranen nauwelijks spreken. Snikkend vertelt zij dat haar man voortdurend bezig was met het geval van de baby Vande- put. Hy kon het maar niet van zich afzetten, temeer niet omdat hjj wist dat de zuster van mevrouw Casters eveneens thalidomide geslikt had. 'Maar voor je zusters kind kunnen wij straks misschien nog wat doen. Voor deze baby niets. Armen kun je er niet aanzetten.' Mevrouw Casters had niet gewild dat hij de familie Vandeput vergif zou geven voor de baby. Zij was bang voor de gevolgen. 'En nu zeg gen de kinderen op straat tegen mijn jongen dat zijn vader in de gevan genis zit. Ik vertel hem steeds dat hij in het ziekenhuis ligt, maar ik weet niet of hij het gelooft.' De pre sident laat een fotograaf die dit ta fereel wil vastleggen met een vloed van woedende woorden uit de zaal verwijderen. Twee uur lang horen wij dan de lof zingen van dokter Casters. Zijn verpleegster: 'Hij is de afgod van de buurt, hij geeft zijn laatste cent aan mensen in nood. Een patiënte: 'Mijn kinderen bid den iedere avond dat dokter Casters zal vrijkomen, hij is hun grote vriend.' Een andere vrouw: 'Leden van de jury, hebt toch medelijden iet mijn arme oude moeder. Zij is 85 jaar en zij bidt voortdurend dat God haar toch dokter Casters zal terug geven. ZU is zo verschrikkelijk ziek en hij is de enige die haar echt kan helpen.' De parochiepastoor: 'Hij wordt al gemeen beschouwd als een man met een hart van goud. Hij denkt alleen maar aan zijn zieken. Zijn vader is zelfs bang dat hy zich door alle ellende van zijn patiënten te veel iaat meeslepen. Hij iydt veel aan hoofdpijn en is altijd nerveus.' Een andere pastoor: 'Ik heb hem Dokter Weerts, de directeur van de kraamkliniek waar Suzanne Vandeput haar kind ter wereld bracht, hield zich in de- getuigen bank angstvallig op de vlakte. Hij had het niet gezegd, hij wist het niet precies meer. Advertentie IM. enige malen ontmoet aan het ziekbed van mensen. Hij is een bijzonder toe gewijd dokter.' Een vriend: 'Ik ken Casters sinds onze kinderjaren. Hij was als jongen al erg gevoelig. Zijn hart gaat vooral uit naar de mindere man.' Af en aan stromen de patiënten. Bijna altijd begint hun verhaal met de woorden: 'Dokter Casters is een heel goede dokter.' En zij vertellen van zijn onvermoeibare toewijding.' Dag en nacht stond hij klaar voor zijn patiënten. Geld interesseert hem niet. Hij zal eerder geld geven aan arme patiënten dan hun een rekening sturen. Hij doet alles om het lot van ongeneeslijk zieken te verzachten. Hij is dol op kinderen en de kinderen zijn dol op hem. Maar een lichte wanklank is er in dit koor van lofliederen en die ligt verborgen in het psychiatrisch rap port, dat hier veel uitgebreider in het openbaar wordt behandeld dan wij in Nederland gewend zijn. Dokter Casters wordt daarin be schreven als een weliswaar plichtsge trouwe, harde werker, die zijn taak serieus opneemt, maar hij is zeer ner veus, heeft te kampen met neerslach tigheid, lijdt veel aan migraine en z'n weerstand jegens hevige emoties is minder gunstig. Op grond daarvan acht de psychiater hem verminderd toerekeningsvatbaar. Van de drie vrouwen wordt ge zegd dat zij in hun karakterstruc tuur erg op elkaar lijken en dat zij met z'n drieën een hechte eenheid vormen. De moeder is een beetje heerszuchtig. Jean Vandeput is een flegmatiek man die bij zijn vrouw en haar moe der niet veel heeft in te brengen. Hij kan tegen de drie vrouwen niet op. De psychiater acht hen alle drie vol komen toerekeningsvatbaar. Woensdagmiddag gebeurt in Luik wat iedereen al enige tijd heeft zien aankomen. De president iaat de zaal ontruimen. Het publiek heeft an dermaal, ondanks de herhaalde waar schuwingen 'dat het hier geen schonwburg is,' luid geapplaudisseerd. Het applaus en de luide toejuichin gen golden ditmaal een Luikse arts, dr. Herpin, die Jean Vandeput heeft laten komen op de zondagochtend van de dertigste mei toen zijn mis maakte baby Carinne dood was. Dr. Herpin zegt aan het eind van zijn verhoor: 'Als ik de kans had ge kregen, zou ik voor die baby een cer tificaat getekend hebben met 'na tuurlijke doodsoorzaak'. Zijn open hartige verklaring valt bij het Luikse publiek in de rechtszaal in bijzonder goede aarde. Het verhoor van,dr. Herpin begint rustig. Ja, hij kende Jean Vandeput goed. Voer zijn huwelijk was hij zijn patiënt geweest. Suzanne had hij na haar trouwen ook wei eens behan deld. Zodra hij het dode kindje zag, vroeg hij Suzanne hem even alleen te laten met haar man Aan Jean vroeg hij: 'Wat is hier gebeurd?' Jean zei: 'Wij hebben haar een mengsel van slaapmiddelen gegeven.' Beklemmend stil is het in de prop volle zaal als de president vraagt: 'Wat heeft u toen gedaan?' Dr. Herpin: 'Ik zei tegen Van deput: kom vanmiddag eren bij mij thuis, dan zal ik je een cer tificaat geven. En ga voor die tijd even naar een begrafenis onderneming om de teraardebe stelling te regelen.' President: 'Maar u wist, dat het kind een gewelddadige dood gestorven was. Achtte u het niet uw plicht om de justitie te waar schuwen?' Dr. Herpin: 'Nee, gezien de staat van het kind vond ik dat geenszins mijn..medische plicht. Jean Vandeput had me eerlijk verteld dat ze het kind vergif e hadden gegeven. Hij had, me in vertrouwen genomen. Ik vond dat hier mijn medische ambtsgeheim gold.' Dr. Herpin heeft ten slotte het cer tificaat toch niet kunnen afgeven, omdat inmiddels de politie, gewaar schuwd door de kraamkliniek, waar men vreesde dat de ouders het kind zouden doden, al by de familie Van deput was geweest en het lijkje in be slag had genomen. Eén der advocaten vraagt: 'Maar als u een certificaat had kunnen geven, wat zou u als doodsoorzaak hebben ingevuld?' Dr. Herpin: 'Als ik de zekerheid had, dat niemand anders dan de ouders en ik er van afwisten, zou ik ingevuld hebben: 'NATUURLIJKE DOOD'.' Het duurt een vol kwartier eer de gendarmes de zaal leeg hebben. Het vele honderden koppen tellende pu bliek laat zich zonder tegenstand, maar uiterst langzaam naar de zij deur aan de achterkant van de grote zaai leiden. Herhaaldelijk moeten de gendarmes de mensen aanmanen. 'Doorlopen nu, opschie-j ten, alstublieft.' Het gaai overigensV?è. allemaal erg gemoedelijk in zijn werk. Verder volgen ook deze middag de zogenaamde moraliteitsgetuigen el kaar gestadig op. Ditmaal om te ver klaren dat de weduwe GoipelYema en haar twee dochters Suzanne en Monique voortreffelijke oppassende vrouwen zijn op wie niets valt aan te merken. Sommige vriendinnen van Suzanne huilen als ze vertellen, dat ze naar dé kraamkliniek gingen met een trui tje of een jurkje voor de baby. Pas in de kliniek hoorden zij dat hetj kindje zonder armen die kleertjes nooit zou kunnen dragen. j Maar Suzanne, die toen nog van niets wist, was blij met de aardige: cadeautjes van haar vriendinnen. Het zijn pathetische verhalen. I Een dikke dertig van zulke morali teitsgetuigen zijn er nu voor het hekje geweest. Vandaag zullen er waar schijnlijk nog meer komen, waarna de procureur des Konings zijn re quisitoir zal houden. Zonder straf maat te eisen overigens: dat kan pas als de Jury eventueel het schuldig' zou uitspreken. Na de procureur komen de advo caten aan het woord. Waarschijnlijk zullen vyr van de zeven een pleidooi i voeren. Het zeggen in de wandel- gangen van de rechtbank is, dat des noods de zitting ook zaterdag en zon dag zal doorgaan. Het schijnt, dat men de zaak zonder onderbreking wil afmaken. "Minister Van Aartsen opent i ■i'J- riaas- de miljoenste wo Mevrouw Hendriks met. een zeem l:i de lveer. De ramen worden extra gelapt. Op het helicon plaatsen werklui glazen schotten om de koningin tegen de wind te beschermen. (Van een onzer verslaggevers) De familie Hendriks (man, vrouw en twee kinderenis goed geïnstrueerd. Ze toeten precies waar de stoelen moeten staan. Bij de stoel voor de Koningin een bijzettafeltje. Er zijn ook sigaretten in huis gehaald. Een paar pakjes. Meneer Hendriks heelt 'namelijk het advies gekregen aan de Koningin te vragen: 'Majesteit, wilt u roken?' Vandaag is het de dag, waar het gezin een beetje zenuwachtig tegen aan heeft gekeken. Op. 23 oktober, toen ze nog jn .Brummen woonden, kregen w-namelijk. te horen- dat ze- waren uitverkoren de bewoners te zijn van het miljoenste huis, dat sinds de bevrydlng in Nederland is gebouwd. Dat huis staat in Zwolle in een gloed nieuwe buitenwijk. Vorige week vrijdag reden Jo Hendriks (33), zijn 30-jarige vrouw Willy en hun kinde ren Erik (bijna 5 Jaar) en Manon (een baby van enkele maanden) er met de verhuiswagen voor. Mevrouw Hendriks, die gisteren nog koortsachtig bezig was de laat ste rommel op te ruimen, verzucht te: 'We hebben eigenlijk te weinig tijd gehad om ons te installeren. Het moest allemaal haast-je-rep-je gebeuren. Zenuwachtig ben ik niet. Ik heb er gewoon geen gelegenheid voor.' Jo Hendriks, chef de bureau van (Van een onzer redacteuren) Sinds de bevrijding is er in Nederland een miljoen nieuwe woningen gereedge komen. Dat wil zeggen, dat van de drie miljoen woningen die er in ons land staan, er één miljoen nieuw is. Een stad met een miljoen woningen met de daarbij behorende (onmisbare) bedrijfs- en ontspanningsgebouwen, kerken, scholen en ziekenhuizen, zou een oppervlakte beslaan van 60.000 ha of 600 vierkante kilometer. Dat is heel wat meer dan de oppervlakte van de Noordoost polder. Die stad zou ongeveer 24 kilometer lang en breed zijn en als zij rond was, zou zij een middel lijn hebben van ongeveer 27 kilometer. Zij zou totaal ongeveer 27 miljard gulden heb ben gekost en de woningen alleen zouden veer tien miljard gulden hebben geëist. Deze stad is gebouwd sinds 1945. Eigenlijk .sinds 1947, want in de eerste twee jaar na de bevrijding zijn er in totaal maar 2000 nieuwe huizen gebouwd, Dit is een enorme prestatie. Maar toch zijn er op dit ogenblik nog zeer veel woningen te kort. Voor een deel is de oorlog daar schuld aan. Maar er zijn nog andere oorzaken die het ons veel moeilijker maken: dat zijn de zeer grote bevol kingsgroei en de zogenaamde gezinsverdunning. Vóór- de oorlog was er een woningreserve van 80.000. Ddt was ongeveer vier percent van de totale woningvoorraad. In de oorlogsjaren is er weinig gebouwd, nog geen 40.000 woningen m vyf jaar. Maar de bevolking bleef groeien. En er ztjn door oorlogshandelingen ruim 90.000 woningen verwoest. Bovendien vervallen er elk jaar wo ningen door afbraak, brand en soortgelijke oor zaken. Als gevolg van dit alles was er bi] de af loop van de oorlog een woningtekort van rond 100.000. Maar aanvankelijk zjjn er na de oorlog vrijwel geen nieuwe woningen tot stand gekomen. Dat kon niet. omdat er in het begin geen materialen waren. En wat er in de loop van de tj]d beschik baar kwam, is aanvankelijk besteed aan het meer dan een half miljoen woningen die licht en aan de 50.000 woningen die zwaar beschadigd waren. Pas in 1947, toen er ruim 9000 woningen ge reedkwamen, is de woningbouw enigszins op gang gekomen. Maar intussen groeide de bevol king ook en het woningtekort werd daardoor nog elk jaar groter. In 1950 bedroeg het tekort rond 250.000 woningen. Globaal betekende dit, dat 250.000 gezinnen by 250.000 andere gezinnen inwoonden of zich met zolders, kelders, zijkamertjes ofkippenhokken behielpen. Men kan gerust zeggen dat in die tijd meer dan een miljoen Nederlanders de woning nood aan-den lijve heeft gevoeld. Behalve de oorlog en de sterke bevolkingsgroei is de gezinsverdunning een der oorzaken dat het. woningtekort nog steeds niet is ingehaald. Het verschijnsel doet zich namelijk voor, dat de wo- ningbehoevende gezinnen steeds groter in aantal maar steeds kleiner in omvang worden. Dat heeft verschillende oorzaken. De mensen trouwen eerder, waardoor er meer kleine gezin nen komen. Het kintertal neemt oyer langere tijd gezien af. Tal van alleenwonenden die vroeger inwoonden, stellen er nu prijs op zelf standig te wonen. Er zijn veel meer bejaarden die uit vrije wil of noodgedwongen zo lang mo gelijk in hun woninkje blijven. In 1909 telde een gezin gemiddeld 4,77 perso nen. Dit betekent dat voor elke 100 inwoners 21 woningen nodig waren. Nu telt een gemiddeld gezin 3,96 personen, zodat dus 100 mensen 26 woningen nodig hebben. Als er geen gezinsver dunning zou zijn geweest en de gezinnen even groot zouden zijn als in 1909, zouden wij nu ge noeg hebben aan 2,5 miljoen woningen. Dan zouden wy dus de woningnood royaal teboven zyn. Dat is thans echter nog niet het geval. Volgens de berekening moet het zogenaamde statistische woningtekort nog op ruim 70.000 worden gesteld. Maar dat cijfer staat lang niet vast. Het berust op oude en waarschijnlijk niet geheel juiste ge gevens. Het wordt door het ministerie dan ook met veel voorbehoud genoemd en het is niet on- waarschijnlijk dat nieuwere gegevens zullen uit wijzen, dat het werkelijke tekort op dit ogenblik nog tienduizenden méér bedraagt. Van dit tekort wordt elk jaar een deel Inge lopen, waarschijnlijk 15.000 a 20.000. Waar blijven die andere woningen dan? Van de 80.000 a 85.000 woningen die gemiddeld per jaar gereedkomen, is al dadelijk een groot deel in beslag genomen door de bevolkingsgroei, te genwoordig 50.000 A 55.000. Ook verdwijnen er jaarlijks woningen die ge heel onbewoonbaar zijn, van bestemming ver anderen, door brand of afbraak van de voorraad afgaan. Dat zijn er nu al meer dan 10.000 per jaar en het zullen er snel veel meer worden, want er zijn in ons land nog heel veel zeer slechte woningen. het district Zwolle van de Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond, heeft een ge- inproviseerde plattegrond van zijn flat', eeri-, eerste verdieping aan de Kogekampsweg, op zijn kniën. Op die plattegrond heeft hij aangete kend hoe het hoge bezoek van daag zal moeten worden ontvan gen. Zijn vrouw zal in de huiskamer thee inschenken. Een buurvrouw, die beneden woont, zal het in de hal doen. Erik komt uit de slaapkamer, waar de filmploeg staat, met een trommeltje Zwolse balletjes. Die mag hü de Koningin aanbieden. Erik weet maar al te goed wie er op bezoek komt. 'De Koningin,' zegt hij zonder een spoor van emotie. En hij weet ook waarom: 'We wonen in de miljoenste.' Drie weken geleden begreep Jo Hendriks wat hem vandaag te wach ten stond. De makelaar was al voor die tijd bi)'hem langs geweest. Zo maar eens en hy informeerde een paar dingen langs zyn neus weg. Ook by andere toekomstige be woners van de Hogekampseweg werd een informatief bezoekje afgelegd. Toen werden er rapportjes uitge bracht: De familie Hendriks zou het zijn. En met dat besluit werd tevens bepaald welke woning tot de mil joenste was verklaard. De zgak heeft volgens Jo Hen driks twee kanten. Het prettige vindt hy, dat juist hij en zijn ge zin dit feest mogen beleven. De nare kant vindt hij de rompslomp. 'M'n vrouw zei vorige week nog: zullen we er maar tussenuit gaan?' bekent hy. 'Gisteren wilden ze hier nog behang bij de schoorsteen weg trekken omdat er plekken opzitten. Ik heb gezegd: laat dat nou maar. Daar komt een tekening te hangen, die de kunstenaar Wegler in- op dracht van het ministerie van mijn kinderen heeft gemaakt. Niemand ziet er dus wat van.' Extra hulp om de woning in or ri te maken heeft de familie niet ge had. Jo Hendriks heeft zelf met een boor in zijn hand rondgelopen. 'Maar natuurlijk,' zegt hij, 'is er wel extra zorg aan de woning besteed. Lelijke plekjes in de kalk zijn overal weg geschuurd.' Gisteren waren er nog werklui druk in de weer. Ze bevestigden aan de zijkanten van het balkon twee glazen schotten die de wind moeten tegenhouden als er een al te ste vige bries zou staan. De degeiyfcheid van het balkon, waarop de Koningin een ogenblikje zal staan, is extra beproefd. Het bal kon is bestand gebleken tegen een belasting van acht volwassen kerels. Behalve de tekening van de kin deren kan de familie Hendriks nog een ander geschenk verwachten. Een middenstander heeft name- ïyk van de gelegenheid gebruik gemaakt in zyn drankwinkel een vijfliterfles met inhoud te étale ren met de mededeling er naast, dat deze fles aan de miljoenste wordt aangeboden. De familie Hendriks denkt ove rigens heel nuchter over de zaak. van daag de miljoenste woning die sinds de bevrijding in Neder land is gebouwd. Dat is hem van harte gegund, ook al bedenken wij dat de laatste paar jaar de woningproduktie zich in een dalende lijn. heeft bevonden. Het miljoen woningen dat nu klaargekomen is, is een zaak die ons allen aangaat. Niet alleen de minister (dat zal hij ook niet be- j weren), maar ook zijn voorgan- j gers, allen die in het bouwbedrijf werkzaam zijn en allen die in een of andere vorm aan de woningen i hebben betaald en nog betalen. De bijdrage is ongeveer 5000 per gemiddeld gezin, dus geen kleinig heid. Als wij aldus, tenminste in da geest, bij het feest aanwezig zijn, rijzen er enkele gedachten bij ons op. Wij kunnen niet vergeten da» er nog steeds zeer vele Nederlan ders zijn, die geen behoefte aan feestvieren hebben, omdat zij nog steeds niet aan de beurt cijn. Wij weten ook dat, een ongeteld aantal landgenoten in afschuwe lijke krotten wonen of in buurten waarvoor wij ons in deze tijd moeten schamen. 'Terwijl er dus enerzijds reden is 1 om verheugd te zijn dat dit eerste miljoen woningen er nu staat, is er aan de andere kant ook voldoende reden om niet al te opgetogen te doen. De minister verwacht dat er over elf jaar nog een miljoen woningen bijgekomen zal zijn. Dan moeten er gemiddeld ruim 90.000 woningen per jaar klaar komen. Dat zou voor de naaste toekomst al een mooie vooruit gang zijn. En het zou mogelijk zijn, als de bouwproduktie meer en vooral sneller gemoderniseerd zou kunnen worden. Maar tegelijkertijd gaan wij steeds hoger eisen stellen aan de woningen. In een tijd van grote woningnood was het begrijpelijk dat in de eerste plaats voor on derdak werd gezorgd. Nu. en in de. nabije toekomst nog veel meer, is het een vraag hóe dat onderdak eruit zal zien. Het heeft Immers geen zin nu woningen te bouwen, waarvan men hoopt dat zij hon derd jaar zullen staan, maar die over twintig of dertig jaar als onvoldoende moeten worden be stempeld. Ten slotte moeten de woningen' J die gebouwd worden, bok nog betaalbaar, zijn. En nu willen wij vooropstellen, dat men voor. een goede woniftg een goede prijs mag betalen. Maar een wonlrg is geen f uxe, waarvan men desnoods zou kunnen afzien. Er moeten dus woningen zijn voor ledereen en de prijs die men ervoor betaalt, moet binnen zekere grenzen blijven. Daarom behoort de overheid o.m. door het bevorderen van de woningwetbouw ervoor tc zorgen dat er een groot aantal woningen tot stand komt. De woning Is een eerste levensbehoefte, die geen speculatieobject behoort te zijn van op winst beluste onderne mers. Er zijn krachtige woorden en er is zelfs een kabinetscrisis voor nodig geweest om de huidige minister van deze waarheid te overtuigen. Laten deze en dergelijke over wegingen echter de feestvreugde op deze dag niet verzuren. Het eerste miljoen Is er. Op naar het tweede! Een familieportret van een bijzonder gezin: het echtpaar Hendriks en kroost. De familie woont in de miljoenste woning, die na de bevrijding in Nederland is gebouwd. Vandaag komt de koningin op bezoek. DEN HAAG (ANP) Edith Piaf zal in december samen met haar man Theo Sarapo in ons land optreden. 13 december in het Luxor-theater te Rotterdam, op 14 december in de Stadsschouwburg te Nijmegen, op 15 december in het Concertgebouw te Amsterdam en op 16 december in het Kurhaus te Scheveningen. Laten wij niet te optimistisch zijn en schatten, dat er over een jaar of vijf geen woningtekort meer zal zijn. Dan zal het met de bouwactiviteit nog lang niet zijn afgelopen. Want dan gaan de vele kin deren, die kort na de oorlog zijn geboren, trou wen en dan zullen er jaariyks naar schatting 60.000 a 65.000 woningen nodig zyn alleen om de bevolkingsgroei op te vangen en over tien jaar zyn er waarschynlük meer dan 70.000 woningen voor dit doei nodig. Maar dan is het al lang de hoogste tijd om de krotten op grote schaal te gaan opruimen. In het jongste verslag van de directie van de volks huisvesting staat, dat men hoopt weldra 20.000 woningen voor krotopruiming en sanering te kunnen bestemmen. By een gemiddelde levens duur van 100 jaar van een woning zullen er bij een woningvoorraad van 3,5 miljoen op den duur gemiddeld 35.000 woningen wegens ouderdom moeten worden vervangen. Er ligt dus nog een geweldige taak voor ons. En de problemen, die zich daarbij voordoen, zijn talloos. Eén ervan is de kwaliteitsverbetering. In een vraaggesprek voor onze krant heeft het Tweede Kamerlid de heer Bommer daarop ge- i wezen. De warmte en geluidsisolatie vragen de aandacht. Centrale verwarming is geen luxe meer. Aan de inrichting en de kwaliteit van de woningen kan nog veel verbeterd worden. Om te voldoen aan de behoeften en de eisen die in de naaste toekomst gesteld worden, zal veel werk moeten worden verzet en veel geld moeten worden uitgegeven. Het is waarschynlyk, dat de schaarste aan werkkrachten een groter knelpunt i zal zyn dan de schaarste aan geld. j De miljoenste woning is nu in gebruik gesteld. I Maar in de tijd die de minister nodig heeft ge had om de daarbij behorende rede uit te spreken, zijn er al weer enkele tientallen woningen ge reed gekomen. Hel volgende miljoen zal naar wij hopen in 1973 of eerder gereed komen. En dan staat er nog geen huis te veel in Nederland. mg?,

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1