EEEfWI Laurens: koor nu ook voltooid A. van Breda verlaat aats Man stak stiefvader: twaalf maanden geëist Kerstboom klaar Burgerlijke stand iml m j Driehonderd Spanjaarden trachtten bijna drie uren op begin van hun kerstreis Schilder valt zeven meter WÈM Leger verzorgt kerstmaaltijd Bouw station Lombarclijen begint in 1964 UITSPRAKEN RECHTBANK Helder dankt voor Struysz Passe-partout CJV afgelast L. Boot verlaat gemeentedienst Zandauto rijdt over meisje: zwaar gewond ir jjSjEf Kip J. A. Visser 40 jaar bij concern OS" Moordkans komt toch in Schiedam Jan Zwart geeft v orgelconcert Predikbeurten Doktersdiensten Wisselkoersen IMM é-M «ilMT WÊÈM Het fcooraesl van Rotter dams St.-Laurenskerk is nu geheel gerestaureerd en komt binnenkort weer in gebruik. alle gereedschappen JtfRHMOtU HET VRUE VOLK ZATERDAG 22 DECEMBER 1962 PAGINA 4 msmwm_ mmmm m ■m Vandaag wordt er drtor het Leger des Heils een kerslbijecnkomst ge houden voor bejaarden in kantine Oost van Wilton Fijenoord. 375 be jaarden zullen daar een kerstmaal tijd gebruiken na een korte bijeen komst, waarin de heer B. F. J. v. d- Hoek afcs verteller zal optreden. Verder werkt aan deze 'bijeen komst het muziekkorps en zangkoor van het Leger des Heils mede, o.l.v. Alcwijn van Gulik- De kantine is geheel belangeloos voor dit doel af gestaan en ingericht door de werf Wilton-Fijenoord. Verder wórdt er aan ruim 100 per sonen of gezinnen een bedrag in geld uitgekeerd en wordt er een traktatie uitgereikt aan de ver pleegden in het gemeenteziekenhuis en tehuizen voor bejaarden. In deze tehuizen worden door het muziek korps kerstuitvoeringen gegeven. Ook ontvangen een aantal zieken e.a. een kersttraktatie thuis. Officie ren en plaatselijke officieren zeggen allen, die een steentje hebben bijge dragen hartelijk dank voor hun daadwerkelijke medewerking. (Van een onzer verslaggevers) De heer J. A. Visser, chef-opera teur en toneelmeester van het Pas sagetheater Is aan het einde van deze maand veertig jaar werkzaam bij het Tuschinskiconcern. Zaterdagmorgen 29 december wordt de heer Visser hiervoor door diricetie en personeel gehuldigd in het Pas sagetheater. (Van een onzer verslaggevers) Ruim 22 jaar na de verwoesting van de Grote- of St. Laurenskerk bij het bombardement van Rotterdam, is de tweede fase van de res tauratie gereedgekomen. Aan het in 1959 in gebruik genomen tran sept is het herstelde koorgedeelte toegevoegd.. Men kan nu beginnen aan de laatste fase: de herbouw van het schip. Dit werk zal-nog ongeveer vijf jaar duren. Advertentie 1 M OPTIEK MUXjtoALOrusaocuM- ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Oorlogsheld zonder ge rede, 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Overval. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: 5TEDELUK MUSEUM: Grafieken, tapijten en sculpturen van Henrl Georges Adam en eigen bezit moderne kunst. 10 tot 5 uur. 3ROTE KERK: Zeven eeuwen Grote KOORENBEURS: Vogeltentoonstel- ling, 10 tot 10 uur. Diversen: SURSUM CORD AKerstfeest Wan- dclsportverenlglng DVO. 2 uur. IRENE: Kcrstmlddag CAB, 2 uur. ARCADE: Dansavond. Jazzsoclcteit Guillaume. 8 uur. MUSIS SACRUM: Feestavond Gym nasium, 8 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Oorlogsheld zonder ge nade, 7 en 9.15 uur; Heersers der vallei. 2 en 4.15 uur (14). PASSAGE: De overval, 2, 4.15, 7, 5.15 uur (a.1.1. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Grafieken, tapijten en sculpturen van Henri- Georges Adam en moderne kunst uit eigen bezit, 11.30 tot 5 uur. GROTE KERK: Zeven eeuwen Grote kerk. KOORENBEURS: Vogeltentoonstel ling, 10 tot 10 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: Kerstviering In stuif r.-fc. Jong Schiedam, 8 uur. De kerk is destijds ook in drie fasen gebouwd. In 1449 begon men met de toren, waarachter een water tje lag. Toen dit was gedempt (In 1460 kon een aanvang met de kerk bouw worden gemaakt. Na de voltooi ing van het scliip ging men het koor en de kooromgang bouwen. Scheids- wanden van riet en stro maakten ge durende de lange bouwtijd de kerk diensten onmogelijk. Eerst in 1513 was het grote werk verricht. Scheidswanden zijn ook tijdens de restauratie van de St.-Laurens toe gepast. Nu die tussen het transept en het koor is weggenomen, is reeds zo'n grote ruimte verkregen, dat men sen die het vroegere gebouw niet hebben gekend, zouden kunnen me nen, dat het al vrijwel geheel ls ver bouwd. Die ruimte ls buitengewoon In drukwekkend en niet alleen door oe afmetingen, de machtige pilaren, bo gen en overwclvingcn en het spel van licht cn stcentinten. Er zijn prachtige details, zoals het koperen koorhek, dat niet op zijn oude plaats ls teruggebracht, maar in vijf vakken van de koorafsluiting. Het voordeel hiervan is, dat nu een open verbinding tussen koor en schip werd verkregen. De beide deuren van het koorhek zijn gevat in een kalk stenen omlijsting, bekroond met het enige stuk marmerwerk, dat de brand heeft doorstaan. De vroegere kerk had geen koor orgel, maar het nieuwe gebrulksdoel van het koor vroeg wel zo'n instru ment. Al jaren geleden heeft men een orgelkast uit de school van Arp Schrütger (eind 1600) kunnen aan kopen. De kast en de onderbouw van dit antieke Instrument zijn zeer fraai gerestaureerd. Het schilderwerk is in de authentieke kleuren (blauw, grijs en goud) uitgevoerd. Het Ivoor- beleg van het klavier werd beves tigd met ebbenhouten pennetjes in de antieke stijl, die de toetsen op dominostenen, doen lijken. Het houten tongewelf vertoont de zelfde uitvoering en beschildering als het transept, behalve de zijkapel len, die stenen gewelven hebben. De vloeren zijn, evenals die van het transept, met travertintegels in geel en bruin belegd, met uitzondering van de zijkapellen, die van blauw zwarte hardsteenvloeren zijn voor zien. In de kapellen voor de grafmonu menten van Witte de With en Korte- naer hangen twee antieke kaarskro- nen, voorlopig nog aan staalkabels. Aan de buitenzijde van de kerk Is aan de voet van het dak van de koor- omgang een doorlopende balustrade aangebracht. Deze was er vroeger niet, maar een bogenfries boven de ramen deed vermoeden, dat de oor spronkelijke bouwmeesters wel aan een dergelijke balustrade hebben ge dacht. Deze heeft nu het buitenaan- zien van de kerk belangrijk verrijkt. Het aan de buitenkant aangeDouw- de kerkekantoor zal worden afgebro ken als het centrale geDouw voor de Hervormde Gemeente, dat aan de noordzijde los van de kerk ls gepro jecteerd, zal zijn voltooid. Aan de koorzijde komen dan alleen twee kleine lage aanbouwen als dienstver trekken. In het koorgedeelte zullen trouw- diensten. kleine avonddiensten en het Heilig Avondmaal worden genou- öen. Ter officiële afsluiting van de tweede bouwfase vindt zatei'dagmid- üag In de kerk een feestelijke bijeen komst plaats van hen, die met hoofd en hand aan de bouw hebben ge werkt. Zondagmorgen geschiedt de feitelijke ingebruik neming met een eredienst, waarin ds. J. C. J. Dijk stra als voorganger optreedt. (Van een onzer verslaggevers) In een feestelijke en weemoedig getinte bijeenkomst nam vrijdagmorgen op de Werkplaats van Sociale Zaken aan de Sint-Annazusterstraat, de as sistent-bedrijfsleider, de heer A. van Breda, afscheid. De heer Van Breda gaat de werkplaats verlaten om bij de Scbledamse firma Valdelis te gaan werken. Het afscheid ontroerde hem zicht baar. Vijf jaar lang heeft de schei dende bedrijfsleider gewerkt met ge handicapten. De heer H. Hartman, secretaris van de kern van het be drijf bood de heer Van Breda het cadeau van de gehandicapten aan: een luxueuze agenda en een vier- kleurcnbalpoint. De heer Hartman zei dat de ge handicapten Van Breda hadden le ren kennen als een rondborstig man, die aller sympathie wist te verwer ven. Hü had op de werkplaats een sfeer van vertrouwen en goede werk zaamheid weten te kweken. „Ik hoop eigenlijk niet dat dit een afscheid is," was het antwoord van de heer Van Breda hierop. „Ik hoop nog dikwijls een kijkje in het bedrijf te kunnen nemen." De directeur van Sociale Zaken, mr. G. J. Roelofsen, memoreerde In een korte toespraak de verdiensten van de heer Van Breda. „Ik sta hier niet als directeur, maar als belangstellende," zei hfj. „Ook mij gaat het aan het hart, dat u de werkplaats verlaat. Het is voor onze dienst heel moeilijk om mensen te vinden, die naast technische kwali teiten ook sociaal voelend zijn." De heer Roelofsen bood uit het zo genaamde „wandelstokkenfonds" van Sociale Zaken een cadeau onder cou vert aan. Advertentie I M OPTIEK OUMCCAUMlI.teRfSKK rtLWa (Van een onzer verslaggevers) De reeds enkele malen uitgestelde opvoering ven de thriller Moordkans in de vertaling van Mies Bouhuys komt nu toch werkelijk naar Schie dam. Het stuk wordt voor de Schie- damse Kunstkring opgevoerd door toneelgroep Centrum op 3 januari in het Passagetheater. Het derde Toonkunstconcert wordt gegeven op 10 januari door het Rot terdams Philharmonlsch Orkest. Mo nique Haas ls soliste in het derde pianoconcert van Bartók. Dit enige tijd voor zijn dood in 1945 geschreven concert wordt door velen beschouwd al het fraaiste van Bartóks gehele oeuvre. Voor de pauze wordt de sym fonie nr. 92 van Haydn uitgevoerd. Het concert besluit met de vijfde symfonie van Tsjajkowski. NS zullen in 1964 beginnen met de bouw van een spoorwegstation in het nieuwe Rotterdamse stadsdeel Lom- bardijen. Het investeringsplan 1964 van de Spoorwegen vermeldt daar toe bedragen. Ook In Rijswijk zal in dat jaar met de bouw van een nieuwe halte begonnen worden. In z(jn memorie, van itwoord aan de Tweede Kamer zegt minister Kort hals, dat de Investeringen bi) NS een zekejre beperking zullen q gaan. De spoorwegbouw in Botlekge- bied en Europoort zal echter onver minderd doorgaan. Deze-werken krij gen voorrang. Veel is er over de bevindingen van de commissie Vrij, die het waagstuk van eventueel spoorwegverkeer op Voorne en Putte.-? bestudeert, nog niet te zeggen. Er v rdt gedacht aan een lijn Rotterdam-CSHoogvliet Helievoetsluls. Pas als het streekplan Voorne-PuttenRozenburg definitief is vastgesteld en dus ongeveer vast staat, hoe groot de woonkernen kun nen worden, zal de commissie defini tief rapport uitbrengen. Naar blijkt, bekijkt de commissie' ook de mogelijkheden, die sneltram verbindingen in deze gebieden kun nen geven. (Van een onzer verslaggevers) Vanavond geeft Dirk Jansz Zwart een orgelconcert in het kerkgebouw aan de Westvest 30. Het programma vermeldt naast werken van J. s. Bach, onder meer kerstsuites van Jan Zwart. (Van een onzer verslaggevers) Veertien weken met aftrek heeft de Rotterdamse rechtbank donderdag opgelegd aan de 54-jarige koopman A. v. S. uit Emmen die een oude man in Rozenburg veertig gulden heeft laten betalen voor twee brille- glazen van inferieure kwaliteit. Daarbij gaf hij voor dat hij als brillenspecialist voor een ziekenfonds optrad. De officier van Justitie had tien maanden met aftrek tegen hem geëist. Negen maanden met aftrek (twee maanden meer dan de eis) waarvan drie voorwaardelijk, luidde het vonnis van de rechtbank tegen de 26-jarige broodbezorger C. L, die met onge veer duizend gulden, ontvangen van zijn klanten, In Amsterdam aan de zwier was gegaan. Conform de eis heeft de rechtbank donderdag de 28-jarige zeeman A. P. wegens heling van een partij van een Inbraak afkomstige herenhandschoe nen en van honderd pakken, ook bij een inbraak ontvreemde koffie ver oordeeld tot een jaar met aftrek. We gens gebrek aan bewijs werd de 45- jarlgë havenarbeider M.S., die daarbij medeplichtig zou zijn ge weest en tegen wie de officier van Justitie eveneens een jaar met aftrek had geëist, vrijgesproken. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de Stichting „Hel ders Marine Museum" heeft het ge meentebestuur dank gezegd voor het model van „De Vogel Struysz", met mededeling, dat het voornemens is het model in het voorjaar te doen opknappen en gereedmaken voor be zichtiging door het publiek. Het be stuur heeft nota genomen van de voorwaarde, dat de gemeente Schie dam desgewenst het model in bruik leen kan ontvangen. Herv gem: Grote Kerk, 10 uur ds C van der Steen, 5 uur ds M N Schrale van Delfshaven (jeugd dienst). Bethelkerk, 10 uur ds J D Sraids, 5 uur ds A Hoffman; Op- standingskerk, 10 uur ds A Hof&nan, 7 uur ds W Anker van Charlois, Vredeskerk 9 en 10.45 uur dr. L J Cazemier, 7 uur geen dienst. Jehova's Getuigen: Voiksgebouw, 6 uur openbare lezing "Welke hoop is er voor de levenden en de doden?, 7 uur wachttorenstudie. Leger des Heils: Gebruikelijke sa menkomsten. (Van een onzer verslaggevers) Het passe-partout van de CJV gaat vanavond in verband met het over lijden van Marijke Vlietstra. in leven voorzitster van de groep Ontmoeting, niet door. Advertentie I.M, oprieie (Van een onzer verslaggevers) Donderdag heeft het personeel van de Gem. Vervoer-, Reinigings- en Ontsmettingsdienst in Schiedam af scheid genomen van de heer L. Boot, chauffeur by deze dienst, die in ver band met het bereiken van de 65- jarige leeftijd, na een ruim 32-jarige diensttijd, met pensioen gaat. De heer Boot werd eerst toege sproken door de directeur, de heer E; T. Kraan, terwijl de heer N. J. J. v. d. Water namens de commissie voor de Gem. Vervoer-, Reinigings- en Ontsmettingsdienst het woord voerde. Als vertegenwoordiger van de jubileumcommissie overhandigde de heer T. C. Stip de heer Boot een elektrisch scheerapparaat, terwijl aan mevrouw Boot bloemen werden aan geboden. Ten slotte voerde de heer M. A. de Vries, technisch ambtenaar A, by de dienst nog het woord, waarna de heer Boot een kort dankwoord sprak. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage SO - Tel. 88798 Voor de Bossche rechtbank dienden donderdagmiddag twee trieste zaken. De eerste betrof de fabrieksarbeider C. B. uit Sprang-Capelle, die op 13 oktober in een café zijn stiefvader drie steken in de rug had toegediend met een mes. Reeds jarenlang bestond er een vete tussen B. en zijn stiefvader, die verdachtes moeder mishandelde. De toegang tot de echteiyke woning was hem ontzegd, maar iedere nacht pro beerde hy toch om binnen te komen. Toen de stiefvader op de avond van de dertiende oktober hem in het café bier naar het hoofd gooide, was de maat vol en trok B. het mes. Voor de rechtbank nr'ende hy ten stelligste, dat hy met de voo pge- zette bedoeling om te steken naar het café is gegaan. Hij wist echter geen positief antwoord te geven op de vraag van de president waarom hij het mes. dat hy by zyn werk al- tyd gebruikte, ook in zyn -ondagse pak had meegenomen. De officier van Justitie, mr. Boos ter, kon zich de gemoedsgesteldheid van verdachte indenken, maar noem- de het gebeurde toch eer ernstig mis- dryf. Hy eiste twaalf maanden ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest, waarvan zes maanden roor- waardelyk met een proeftijd van twee jaar. De raadsman, mr. Chr. Huls man uit Den Bosch, bepleitte uiterste clementie voor B. De tweede zaak had betrekking op de vrouw H. R. uit Nuenen, die de by haar Inwonende bejaarde man C. S. een insektenverdelgingsmiddel had toegediend via koffie en brood. Het bleek dat de vro w, die haar tweede kind verwachtte, de intensie ve verpleging, die de oude man be hoefde, niet meer aankon. Naar de raadsman, mr. Scheefhals, meedeelde, hadden zij en haar man een woning gekregen op voorwaarde, dat het echtpaar de verpleging van de man op zich nam. De vrouw ls ln een toestand van verwarring geraakt. Naar zij zelf zegt. heeft sy de man niet ziek willen ma ken. maar alleen willen bevorderen, dat hy ergens anders zou worden opgenomen. Voor de rechter-commls- saris had zy echter verklaard dat ze, om dat te bereiken, wél ziektever schijnselen had willen veroorzaken. Nu betreurde zy byzonder wat ze ge daan heeft en zou ze de mar graag weer in huls willen hebben. De officier van Justitie, mr. Moons, wees erop, dat de vrouw moe* hebben geweten dat het gebruikte poeder ge vaarlijk was by inwendig gebruik Hij wilde echter ta aanmerking ne men, dat de wouw gunstig bekend staat en dat dergeiyke geestelyke verwarringen ln de periode van zwan gerschap niet zelden voorkomen. Hy eiste zes maanden voorwaardeiyke gevangenisstraf met een proeftyd van twee jaar. De rechtbank zal in beide zaken op 3 januari vonnis wyzen. Een ernstig verkeersongeval ge beurde vrijdag op de Noorddijk in Maassluis. Terwijl de 11-jarige He- lene Lub uit Maassluis spelend over het trottoir liep langs het gemeen- telyke opslagterrein (tegenover de Wedde) reeds een zandauto uit Slie- drecht achteruit het terrein op. He- lene zag de auto niet en werd door de auto geraakt. Ze kreeg het rech- terachterwiel van de 514 ton wegende auto over haai- lichaam, met het ge volg, dat ze ernstig gewond bleef lig gen. De bestuurder van de auto, J. D., 31 jaar, uit Naaldwyk, verklaarde tij dens het achteruitryden het kind niet te hebben gezien. De toegang tot het terrein is erg nauw en het eist veel aandacht van de chauffeur om het terrein te kunnen oprijden. Het kind is naar het ziekenhuis in Vlaar- dingen vervoerd. In Limogés in Frankrijk hoeft men geen kerstboom te importeren. Een prachtexemplaar staat op het raadhuisplein. Eén bezwaar heeft hij echter: zijn Uitmetingen zijn nogal aanzienlijk. Deze grootste kerstboom van Frank rijk is 33 meter hoog en de brandweer moest mei groot materiaal uitrukken om deze reus te versieren met 450 meter elektrische lampjes, nog eens 500 meter guirlandes plus 200 andere versierselen. De brandweerladder was slechts 24 meter hoog, zodat men de brandweer lieden in de bovenste takken van de bomen acrobatische toeren zag ver richten. (Van een onzer verslaggevers) Meer dan 300 Spanjaarden hebben donderdagavond aan De Slinge bij het Slingeplein in Rotterdam-Zuidwijk met stijgende boosheid, niet afnemende luidruchtigheid en steeds kouder wordende voeten en neuzen, circa drie uur gewacht op het begin van hun kerstreis naar huis. Een Rotterdams reisbureau had de reis van de Spaanse arbeiders iinea recta, zonder overnachtingen, naar Spanje voorbereid. Door pech met een bus, door het slechte weer, door een reeks misverstanden én doordat de Spanjaarden veel meer bagage by zich hadden dan was afgesproken, liep de organisatie in het honderd. De opzet was, dat de Spanjaarden met bussen van de verschillende be drijven in Rotterdam, Brabant en Utrecht zouden worden gehaald. In Rotterdam zouden al die bussen een aparte bestemming krygen (Madrid, Cadiz, Valencia enz.) en de passa giers zouden dan overeenkomstig Advertentie IJtt. OPTIK MAMJUALOUI KNICSAMTQ. ws Doordat de ladder, waarop hij stond, onder hem weggleed, viel don derdagmiddag de 25-jarlge construc- tieschilder J. Brans uit de Boom- gaardstraal van zeven meter hoogte op het terrein van de firma Dikema en Chabot aan de Eemhavenweg te Rotterdam. Hy kon zich nog vast- grypen aan een ijzeren spant van de loods, waaraan hy werkte, maar h(] moest even later loslaten. Met een gebroken been is hy naar het zieken huis D(jkzigt vervoerd. In het weekeinde zijn uitsluitend voor noodgevalen de volgende art sen bereikbaar: J. van Buren, Buys Ballotsingel 72-76, tel. 69661; A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergstraat 3, tel. 69952; W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. De apothekersdienst wordt waar genomen door apotheek A. Gouka, Hoogstraat 29. 21 december. Engels pond 10,08510,081 Amerik dollar 3,598—3,591 Franse frank '73,3973,44 Belgische frank 7,231 -7,238 Zwitserse frank 83,31583,361 Zweedse kroon 69,30'69,351 Duitse mark 90,19190,245 Deense kroon 52,19—"" r SCHIEDAM Gehuwd; B. Bos man, 27 jr. en W. van der Most, 27 jr.; J. A. M. de Heide, 22 jr. en S. C. L. Kemper, 22 jr.; G. J. Lens, 24 jr. en J. van Roon, 22 jr.; P. P. Brehm, 26 jr. en M. C. Vonk, 26 jr.; B. van Woerkom, 25 jr. en J. Nagtegaal, 25 jaar. Geboren: Johannes M. z. v. A. van der Velden en A. C, Lansbergen; Wilhelmina M. d, v. J. H. Waltman en M. S. C. Westdyk: Willem z. v, S. J. Janssen en M. W. Pasztjerik: Erna J. d. v, J. van der Most en E, A. C. Brussaard; Johanna C. d. v. C. M. Rebers en P. M. T. van der Knaap; Hetty d. v. T.Noomen en L, van Luyk; Daniel z. v. H. P. A. Kleiss en E. A. Maas; Liduina M, d. v. A, J. Tas en J. C. van den Nieuwendyk; Engeüna d. v. P. Kcorermecf en A. J. M, van Dam; Nicolaas, z. v. G. War- nawa en P. E. Vos. Overleden; H. A. Mulder, 63 ir onieën. van H. J. Bosch; A. Kobus, 89 jr., weduwe van W. L. van Tour; J. Baks, 65 jr. hun reisdoel over de bussen wor den verdeeld. Dat zou vlot verlopen zyn, als er niet een bus uit het Utrechtse op weg naar Rotterdam was gestrand. Een andere bus zou de passagiers van die bus even halen. Maar in die „haalbus" zaten Spanjaarden, die er weinig voor voelden om uit te stap pen en om in kou, sneeuw en regen een paar uur te wachten. Bovendien wilden inzittenden van ander' bussen niet naar hun goede bus verhuizen. Met behulp van twee Zuidwljkse rayonagenten kwam de zaak ten slotte wel voor elkaar. Na veel heen en weer geloop en na nog veel meer gepraat was ten slotte iedereen in de goede bus. Inmiddels was toen ontdekt, dat vijf Spanjaarden ai de hele avond tever geefs bij het Centraal Station had den gewacht op een bus, die hen daar zou afhalen. De bus was er ge weest. maar men had de Spanjaar den niet kunnen vinden.... Per taxi werd het vyftal ylings naar De Slinge gebracht. Om twintig voor twaalf zette de stoet van acht bussen zich 'm slotte in beweging. Men had om negen uur zullen vertrekkenAls alles goed gaat komen de Spanjaarden in de tweede week van januari weer terug naar: Nederland. Advertentie I.M. VOOR NAAR uTMuHlhf» «nvest 52 T<i 67538 Te huur gevr. droog PAK HUIS, garage- of werkplaats Br. no. Ill bvdb. Dayer 2 Vlaardingen.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2