Rouw in Helium: jongens vermist, redders gedood Meer dan honderd 1 Anti-Engelse ingen a jinSjJÉ Verkeersslachtoffers in het weekeinde Voorzitter ARP roept 'verontrusten'op tot eenheid met partij Willy Walden biedt kop koffie aan om publiek te kalmeren Paus evaar is .Filantropie van God AA* ZONDER COMMENTAAR Spaarduit van hospita in sok in De Bruin weer de snelste Nederlanders sliepen in zinkend schip Auto te water: Bestuurder nog net in Aanbevelingen kantonrechter Huidgenezing NAAR CANADA GEBRUIKTE AUTOBAHDEN HET VRIJE VOLK MAANDAG 24 DECEMBER 1962 and de Feestdagen Spoorloos Het vermoeden bestaat dat de kin deren op een zwakke plek in het Schildmeer,door het ijs zijn gezakt en verdronken. Toen de knapen tegen etenstijd niet terugkeerden, werden de ouders ongerust. Wachtsman aangehouden naar de Schouwburg, Ziekenfonds organisatie Foorstel-Veldkamp is onaanvaardbaar (Van een onzer verslaggevers) Bij een frontale botsing op de Heerlenseweg in Schaesberg is zaterdagavond de 40-jarige J. H. Didden uit Schaesberg om het leven gekomen. Hij reed met zijn wagen, die op het linker gedeelte van de weg was gekomen, op een tegenligger, bestuurd door de heer Wolters uit Heerlen, die een beenbreuk opliep. Twee andere inzittenden werden eveneens gewond. (Van onze parlementsredactie) De voorzitter van de AR-partij, dr. W. P. Berghuis, heeft, in navolging van minister Zijlstra, de groep verontrusten in zijn partij opgeroepen tot eenheid met de partijleiding. 'Ik vraag de groep,' zei hij zaterdag in Utrecht, 'om nu geen verdere onrust te veroorzaken bij de kiesverenigingen. Laten wij ons, nu de verkiezingen naderen, eendrachtig opstellen.' Groepsreisretour Vaticaanstad (Reuter, AP) Paus Johannes de 23ste heeft zaterdag en zondag in kerstboodschappen zyn vreugde erover uitgesproken, dat het gevaar dat de wereldvrede bedreigt het afgelopen jaar snel is afgenomen. door dr. J. J. Bushes Ontvangst Adviezen (Van een onzer verslaggevers) Een drama heeft bet Groninger dorp Helium nabij Sloohteren aan de vooravond van Kerstmis in diepe rouw gedompeld. Twee mannen zijn in de late zondagavond verdronken, naar twee jeugdige knapen wordt nog ge zocht, maar men heeft reeds alle hoop opgegeven dat zü nog kunnen worden gevonden. Er moet rekening mee worden gehouden, dat Helium vier mensen aan het ijs heeft moeten prijsgeven. De verdronken mannen zijn de 40- jarige Jan Meyer, vader van zes kinderen, en de 26-jarige Joke Haan, de verloofde van een dochter van de beer 3Ieyer, die binnenkort zou gaan trouwen. PAGINA 3 Advertentie I.M. Een van de verdwenen jongetjes is de 12-jarige zoon van de heer Meyer, Lambert. De ander is het 10-jarig vriendje Geert Kleefsma. Alle vier zijn woonachtig in Helium. 'Zondagmiddag tegen het vallen van de avond zijn twee jongens met hun schaatsen er op uit getrokken. Het ijs, dat pas van één nacht was, was ook door sneeuwvorming bijzonder onbe trouwbaar. De jongetjes zijn 't Helm- sterkanaal opgegaan in de richting van het Schildmeer. In het ijs op het Schildmeer bevonden zich nog vele zwakke plekken. Vader Meyer is toen samen met zijn aanstaande schoonzoon er op uit gegaan. Zij zijn langs de oever van het Schildmeer naar de verdwenen jongetjes gaan zoeken. Vanmorgen vroeg is bij een wak op het Schildmeer een brandende zaklantaarn gevonden. Van de twee mannen ontbrak elk spoor. Pas om kwart voor elf vanmorgen werden hun stoffelijke overschotten ge vonden. (Van een onzer verslaggevers) De recherche van het Rotterdamse politiebureau Oostervantslraat hield zondagmiddag op het Centraal Sta tion de 31-jarige wachtsman J. 31. II. aan. De man, die op het punt stond om naar zijn geboortedorpje in het noorden van Zuid-Holland te reizen, bieek ƒ2225 bij zich te hebben, voor het grootste deel in zijn sokken. De Rotterdamse hospita van de man, een weduwe, was woensdagmor gen gestorven. Toen haar familie leden van buiten de stad naar het sterfhuis waren gekomen, vonden ze het geldkistje van de vrouw leeg. Er volgae aangifte bij de politie, die reuenen had de kostganger te ver denken en aan te houden. Op het politiebureau heeft de man benend het sleuteltje te hebben ge pakt, .het geldkistje te hebben ge opend en het geld te hebben wegge nomen. Merkwaardige bijzonderheid: het bedrag, dat in het geldkistje had ge zeten (ƒ2225) was precies hetzelfde ais zondagavond voorkwam in het aoor de NCRV uitgezonden voor- ar opgenomen televisiespel Arthur en Eva. De jongens zijn tot heden nog n? teruggevonden. Vanmorgen zijn politieposten in de omgeving op gegaan. Ook de brandweer van Siu deburen is ingeschakeld. Vele dorps bewoners zijn, gewapend met ladders en touwen eveneens op zoek gegaan naar de vier verdwenen mensen. dinsdag 25 dec. f woensdag 26 dec zaterdag 29 dec. zondag 30 dec. Een bitter uurtje De leugenaar De leugenaar Een bitter uurtje dinsdag 1. woensdag 2, vrijdag 4. zaterdag 5 en zondag 6 januari Kimbelijn van Shakespeare evolgd door Nieuwjaarswens Geef een cadeaubon! Inlichtingen kassa (tel. 11.17.66}^ Voor alle voorstellingen: Pfaatsbespreken 2 dagen voor de dag van de voorstelling (coupon- houders 3 dagen) van 10-7 uur Telefonisch (111766) van 11-7 uur Avondverkoop vanaf 7 uur 9 Volgnummers vanaf 9 uur v.ni. Met de komende feestdagen in de gedachten hébben deze twee apen al vast de tafel versierd en want aperi zijn net mensen een slokje genomen op de goede afloop (Van een onzer verslaggevers) Veertig koeien, vaarzen en varkens, landbouwmachines en andere werk tuigen vielen ten offer aan een vuurzee die in de nacht van zaterdag op zondag in Deurne (N.-B.) een boerderij tot de grond toe verwoestte. buiten renden. Het vroor veertien graden, de brandweer werd laat ge waarschuwd, maai" kon overigens toch niets uitrichten doordat de slangen en leidingen van de tank wagen bevroren. Schade: naar schatting 65.000. Oorzaak: wellicht de verwarming in de varkenshokken. Bij een brand in een schuur naast de boerderij van de heer W. Roelot- sen in Harskamp (Veluwe) kwamen zaterdagnacht vijftig kalveren om het leven. Twintig stuks vee en de gehele voorraad hooi en stro gingen ver loren toen zaterdagavond op de grens van Nijkerk en Barneveld een landbouwscbuur in vlammen opging. Eigenaar A. v. d. Kamp was verze kerd. De "4-jarige boer Weijenborg, zijn vrouw, twee zoons en twee dochters konden zich slechts op het nippertje redden. De oudste zoon kreeg ern stige brandwonden by een poging zijn 25-jarige broer te redden die zelf al uit het zolderraam was ge sprongen. Harry, de jongste zoon uit het ge zin Weijenborg, was de eerste die de brand ontdekte. Op dat ogen blik stond de boerderij al in lichter laaie. Hij schreeuwde de andere ge zinsleden wakker die in pyjama naar Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS DJAKARTA (Reuter, AP. AFP) Volgens radio-Djakarta hebben gis teren 400.000 mensen op het 3ïerde- kaplein in Djakarta tegen - premier Abdoel Rahman van Malakka en de •Britse Imperialisten' betoogd omdat die zich hadden verzet tegen de re volutie van de volkeren van Noord- Borneo, Een resolutie werd aangenomen, waarin de'steun van het gehele In donesische volk voor de rebellen in Broenei werd uitgesproken. Daarna stak men de brand in een afbeelding die het kolonialisme symboliseerde. Een nationaal comité in Djakarta heeft gezegd, dat de hulp aan de rebellen moet worden uitgebreid. Er zullen vrijwilligers worden geworven, die hun militaire opleiding al heb ben ontvangen. Abdoel Rahman heeft gisteren zijn bezorgdheid uitgesproken dat wellicht Indonesisiche vrijwilligers naar Noord-Bomeo zullen gaan om daar de onderdrukte opstand te doen her leven. De Indonessiche minister van De fensie, generaal Nasoetion, heeft ge zegd dat Indonesië niet voornemens is aanspraken te maken op Noord- Bomeo. Maar wel zal de regering het volk daar steunen in 'zyn strijd voor vrijheid'. Advertentie IM.) Hu?dzuiverhe»d - Huïdqozondheid Puistjes verdrogen door Purcl-poeder (Van een onzer verslaggevers) De Federatie van door Verzekerden en Medewerkers Bestuurde Zieken fondsen acht vrijwel alle wijzigingen die minister Veldkamp in de zie kenfondsverzekering wil aanbrengen onaanvaardbaar. Zaterdag is op een vergadering van deze grootste ziekenfondsenorganlsa- tie te Utrecht met algemene stem men een resolutie aangenomen die geheel in overeenstemming is met het reeds eerder bekendgemaakte af wijkende standpunt van het bestuur. Tijdens de discussie heeft vooral de vertegenwoordiger van de Bra bantse en Limburgse fondsen, die voornamelijk katholieke leden teilen, zich in scherpe bewoordingen uitge laten over de plannen van minister Veldkamp. Hij noemde het wetsontwerp 'een eclatante tegenvaller' en sprak van 'een overhaaste indiening.' De justitie in West-Berlijn heeft 113 veroordeelden, onder wie elf vrouwen, ter gelegenheid van het kerstfeest in vrijheid doen stellen. PUTTE (ANP) Dirk de Bruin heeft zondag in het Brabantse Putte op nieuw een cross-zege aan zijn nu reeds indrukwekkende aantal over winningen toegevoegd. De Rotterdammer zegevierde zon dag in de internationale cross, die Excelsior '55 op een 7200 m lang par cours in de omgeving van Putte had uitgezet. De Bruin legde de afstand af in 23 min. en 58,4 sec. Jan van Grinsven (PH Vught) ver overde in de eindsprint de tweede plaats voor de Belg Van Loock, die .derde werd. Dr. Berghuis sprak een slotwoord (Van een onzer verslaggevers) Ongeveer 1500 bezoekers van de Snip en Snap-revae in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen aan de Zwarteweg in Den Haag hebben zondagavond kuchend en hoestend van de rook de zaal verlaten. in de jaarvergadering van de ARJOS. Hij ontkende, dat cr sprake zou zijn van verzaking en relativering van AR-beginselen. Doelende op de groep verontrusten waarschuwde hij voor het gevaar, om standpunten van Abraham Kuyper tot beginselen te verheffen. Naar zijn mening zijn de verontrusten niet helemaal ontko- men aan een zeker verstard gedach ten patroon. 'Wij zijn juist bezig,' zei hij. 'uit dat gevaar van principiële verstar ring weg te komen. De ARP is bezig Uit haar bolster te springen, die in ce loop van de jaren om haar heen was gegroeid. Dit was onvermijdelijk. Noch in de kwestie-Nieuw-Guinea, noch bij de mammoetwet zijn AR- beginselen in geding geweest; aldus dr. Berghuis. Wat prof. Scholten daarover heeft geschreven, blijft slechts aan de oppervlakte. Dr. Berghuis ontkende, dat dr. Brums Slot zich uit de politiek terug trekt wegens de op hem uitgeoefende kritiek. 'Als meer dan 80 percent van de kiesverenigingen dr. Bruins Slot opnieuw in de Tweede Kamer vóllen zien. dan is. er geen reden voor wijken," zei dr. Berghuis. Het cen trale comité van de ARP zou die reden ook nooit hebben geaccepteerd. Een kleine brand, ontstaan door oververhitting van de buizen, waar door de isolatie ging smeulen, veroor zaakte een enorme rookontwikkeling. Er ontston'' n paniek, hoofdzake lijk door- laconieke Willy Wal den èV mijn vrouw niet meer in de Zi ,;n' het publiek toe sprak met de woorden: 'We gaan nu een kwartiertje luchten en de ra men openzetten Walden, die met Piet Muyselaar Juist aan de eerste schets van het programma 'Harten troef' was be gonnen, had even tevoren het publiek erop gewezen, dat er wel sprake was van veel rook, maar dat de voorstel ling door kon gaan. 'Het publiek rea geerde sportief en gal een applaus je,' verklaarde hij in de kleedkamer waar hij rustig zijn volgend nummer stond af te wachten. - 3Iaar na de aankondiging dat de voorstelling door zou gaan, werd het toch wei te bar. Walden moest het pub Ak uitnodigen de zaal U verla ten en op kosten van de direetie een kopje koffie te gaan drinker. De overgrote meerderheid van het publiek maakte van deze uitnodiging gebruik. Ongeveer vijftig mensen be sloten naar huis te gaan en kregen hun geld terug of lieten hun kaartje voor een volgende voorstelling af stempelen. De brandweer was voor alle zeker heid met groot materieel uitgerukt: het gebouw van K. en W. is oud en ec is vrij veel hout by de bouw ge bruikt. Maar met twee stralen kon men het vuur wel blussen. De voor stelling werd, met een half uur ver traging voortgezet. Op de Oude Zwolseweg in Apel doorn is gisteravond de 49-jarige F. B. Mulder uit Apeldoorn, die er met zijn echtgenote liep te wandelen, door een hem achterop komende auto gegrepen, meegesleurd en gedood. De 39-jarige J. H. Keiler uit Olst werd bij Bant (Noordoostpolder) uit een slippende bestelauto, die tegen een boom botste, op de weg geslin gerd en door een passerende auto 'overreden. Hij was op slag dood. In de Ursulakliniek te Wassenaar overleed de 20-jarige autospuiter P. van der Klei uit Den Haag die zater dagmiddag op de hoek van de Was- senaarseweg en de Van Alkemade- laan met zijn fc. omfiets door een auto werd gegrepen. (Van een onzer verslaggevers) In de Engelse haven Ellesmors Fort werden zondagmorgen de zes opvarenden van het Nederlandse mo torschip Hilda (250 ton) gewekt door een loods, die vond dat de kustvaar der er maar vreemd bij lag. By de eerste controle al schrokken de Ne derlanders heftig: het bleek dat de Hilda aan het zinken was. In de ma chinekamer stond al anderhalve me ter water. In alleryi alarmeerde men de brandweer om het water weg te pompen. DeHilda was zaterdag bij dichte mist twee keer op de oever van het Kanaal van Manchester gestoten. Van een lek had men toen echter niets gemerkt. Elf mijl noordwest van IJmuiden kwamen zondagmiddag de Britse kustvaarder Netherlands Coast en het Turkse vrachtschip Denizli met elkaar in botsing. De Turk (ruim 3000 ton groot) meldde weinig scha de en zette de reis voort. De kustvaarder daarentegen, on derweg van Huil naar Amsterdam, was er ernstiger aan toe, maar de vernielingen bevonden zich boven de wateriyn. Het schip ging op eigen kracht naar Amsterdam door. Bij Neerpelt in België verongeluk te de 45-jarige A. van Tuyl uit Val- kenswaard. Hij kwam met zijn auto in botsing met een bus en overleed in een ziekenhuis. Zijn beide passa giers, G. Verleg en R. Valks uit Eindhoven, werden ernstig gewond. De 50-jarige installateur J, Bak ker uit Sliedrecht was zondagavond om kwart voor zeven op slag dood, toen hp in Rotterdam met zyn auto op onverklaarbare wyze tegen dezy- kant van de onderdoorgang onder 't Droogleever Fortuynplein (even ten noorden van de Maastunnel) botste. In Kloosterhaar werd de 20-jarige militair B. J. Jansen uit Vriezen- veen met zijn onverlichte bromfiets door een auto aangereden. Hy over leed in het ziekenhuis ln Almelo. De 24-jarige onderwijzer K. Wol uit Krimpen ad. IJssel zat in de nacht van zaterdag op zondag be kneld in een auto, die ondersteboven in een sloot langs de Terbregseweg te Rotterdam lag. Het ijskoude ws- tei van de sloot reikte hem tot de hals en de wagen zakte langzaam in de sloot weg. Drie andere inzittenden hadden de om even voor twee van de weg ge raakte wagen een Volkswagen 2500 tudig via de achterdeur kun nen verlaten. Het waren de 46-jarige winkelier J. Post uit de Heer Kerstantstraet te Rotterdam, zyn 41-jarige vrouw C. J. T. Post-Gros- sat en de 25-jarige onderwyzer G. T. Waaijers van de Ceintuurbaan te Rotterdam. In een cafeetje ln de buurt zagen zü nog licht branden. De kastelein en enkele late bezoekers snelden te hulp: ze bonden een lijn aan de auto en slaagden erin de wagen een vier tal minuten vast tc houden. Toen arriveerde een politieauto, waaraan de iyn kon worden vastgemaakt, waarna de wagen op het droge werd getrokken. De heer Wol was toen snel be- vryd. Hy had geen schrammetje op gelopen. In het café kregen hu en de drie andere inzittenden een war me douche en droge kleren. Daarna werden ze door de politie thuis ge bracht. de heer Waayers via het ziekenhuis Bergweg, waar hü een lichte verwonding moest laten be handelen. Advertentie I.M. ^Neerlands eerste reisbureau i f 1093.- {Ned. leiding) I Heen 17/6, terug 26/10-'63 27. INUCHT1KGEN BIJ ONS KANTOOR LIJNBAAN 74, ROTTERDAM, TEL. (010) 112480. vooreen goed advies vooreen goeda seis Advertentie -X.M Door de .vóortdurènd sti jgeode omzet .1 n NIEUWE BAN DEN BANDEN béschikkerï wi j steeds over AANTREKKELIJKE PRUZEN: lOtotTHald. GROTE VOORRAAD ZEER GOEDE KWALITEITEN R'DAM-C: Schletbaanstr. 7. Tel. 51234 R'DAM-W: Bettoweg 11 (Sp.polder), Tel. 65823 (Afd. Truck-Service) B'DAM-Z: Korte Hlllestr. 2-4-6, Tel. 173969 Doelend op de Cuba-crisis zei hy: 'wijsheid en voorzichtigheid hebben overwonnen en op gelukkige wijze het vertrouwen en de moed van een angstige wereld hersteld.' In zijn kerstboodschap van zater dag deed de Paus zoals gebruikeiyk een oproep voor vrede in de wereld en voor eenheid onder de christenen. Er waren tekenen, dat de woorden die hy op 25 oktober sprak toen de Cuba-crisis op het hoogtepunt was (Van een cmzer verslaggevers) Ter voorziening in een vacature van kantonrechter te Rotterdam is de volgende alfabetische aanbeve ling opgemaakt: mr. J, Brüning, rechter ln de arrondissementsrecht bank te 's-Hertogenbosch; mr. H. D. M. Dolk, advocaat en procureur te Rotterdam, tevens .kantonrechter plaatsvervanger aldaar; mr. W. E. van Vloten, kantonrechter te Zierik- zee. "ETet woord filantropie heeft sinds de -*-1 vorige eeuw een bijsmaak gekregen. Wij zetten nog al eens een vraagteken achter alle mo-relijke filantropische In stellingen en acties en we staan tame lijk kritisch tegenover alle officiële en georganiseerde menslievendheid. Eén keer wordt er in de bijbel ge sproken over Gods filantropie. Paulus, de apostel, spreekt er over in een klein briefje aan Tltus, een van zijn leerlin gen. Om van de bijsmaak af' te komen kies ik als vertaling niet het woord mens lievendheid, maar het woord mensen liefde. Paulus zegt, dat de mensenliefde van God verschenen is. Daarbij denkt hij zeer bepaald aan de komst van Jezus. Voor de grote apostel is het kerstfeest het feest van de mensenliefde van God Er zijn nog altijd mensen, die menen, dat het bij uitstek christelijk is om de mens te vernederen Dat kunnen atheïsten ziin, dat kunnen ook gelovi gen zijn. "ie atheïsten vinden het christelijk ,eloof. dat zegt, dat er toch eigenlijk mets aan de mens deugt, dan ook maar een deprimerende geschiede nis. Je krijgt er minderwaardigheids gevoelens van. Nu zal ik zeker niet ontkennen, dat de bijbel zich nog al kritisch over de mens uitlaat en het hoogmoedig en overmoedlng vindt, wanneer de mens zich tracht groot te maken ten koste van God. Dat gebeurt, zowel in de wereld als ln de kerk. Daar waar schuwt de bijbel tegen: God Is God en mens Is mens! riet is echter een afschuwelijk en noodlottig misverstand, wanneer men meent, dat het daarom bijzonder christelijk en bijbels is, God ten koste van de mens groot te maken. Indien dat geen misverstand was. zou het meest christelijk zijn, wie het meeste kwaad van de mens weet te vertellen. De bijbel weet heel wat kwaad van de mens te vertellen, maar tegelijker tijd zegt de bijbel dat God de mens bijna goddelijk gemaakt en hem met heerlijkheid en luister gekroond heeft Als het. waar is, dat God de mens naar zijn beeld geschapen heeft, beiedi gen wij de Schepper indien we beweren dat God alles en de mens niets is. Als het waar is, dat God, toen wij de zaak verknoeid hadden, ons niet heeft afgeschreven, maar het weer met ons in orde heeft gebracht dat vieren we op kerstfeest komt het eenvou dig niet te pas. de mens in een hoek te drukken. Dan Is dar een miskenning van Gods mensenliefde. De kerstbood schap spreekt van een God, die niet zonder ons, mensen. God wil zijn. En dit is de zin van het christelijk geloof, dat wij er zijn en er mogen zijn van Godswege. Omdat wij het zo lelijk verknoeid hebben en het nog telkens weer lelijk verknoeien, is er geen reden, d-> mens te verheffen. Dascal zegt: als de mens zich verheft, zal ik hem vernederen! Maar omdat wij, onmogelijk mensen, er zijn en er mogen zijn van Godswege, omdat God ons liefheeft en niet zonder ons God wil zijn, is er ook geen reden, de mens te vernederen. Pascal zegt: als de mens zich verne- 1ert. zal Ik hem verheffen! Zo spreekt Pascal, net als de bijbel nis altijd teg opdat we eindelijk zul len verstaan, welk een vreemd' en won derlijk verschijnsel de mens is: uitschot en glorie van het heelal! De mensenliefde van God heeft Karei Barth eens Gods humanisme genoemd en van dat humanisme van God zei Barth. dat het universeel is. Al wat een mensengelaat draagt blank of zwart, geel of bruin behoort tot de glorie van het heelal. Als God de mensen niet veracht, heeft geen enkel mens het recht een medemens te verachten, maar heeft hij het aangezicht van leder mens te zien. alsof hij het aangericht Gods ziet (Ge nesis 33:10). Jn Vondels Lucifer zegt Gabriël: Zo past u. trouw in Gods en mensen dienst te dragen, naardien de Godheid zelf de mensen zo bemint. Wie Adam eert, het hart van Adams Vader wint. Dat wil zeggen: wie de mens eert Adam betekent: mens wint het hart van de Vader van de mens. God alleen is groot! Maar God wil niet zonder Adam God zijn. Daarom eindigt de rei van engelen: Laat ons God ln Adam eren! Ik herinner mij. hoe Sam de Wolff en ik jaren geleden discussieerden over christendom en socialisme. Er waren grote verschillen. Maar we voelden ons tot eikaar aangetrokken, de jood en de christen, omdat we beiden wilden strij den voor de mens en de menselijkheid. Vanaf die avond dateerde onze vriend schap en onze gemeenschappelijke strijd voor het socialisme Sam de Wolff zei: 'We kunnen elkaar vinden in de woorden van Vondel: Laat ons God in Adam eren.' Dit is de kerstboodschap: De mensen liefde van God is verschenen. En dit is kerstfeest vieren in de prak- tllk van elke dag: God groot maken ln de mens. want God wil niet zonder ons. mensen. God zijn! niet vergeefs waren geweest. Hy zag nieuwe mogelükheden voor een duur zame vrede. Over de eenheid merkte hy ojtn. op, dat er ln de twintig eeuwen van het christendom maar zelden zo'n sterke wens naar had bestaan al» thans, Gistermorgen ontving paus Johan nes het college van kardinalen en Romeinse prelaten eu vervolgens het corps diplomatique van vijftig lan den. TUdens de eerste ontvangst sprak hy over het concilie en ter loops over zjjn gezondheid, die 'enige opwinding' had veroorzaakt. 'Ons ne derige leven, evenals het leven van ieder van ons, is in de handen van God.' De Paus verscheen later voor het venster van zyn appartement om de menigte op het St. Pietersplein te zegenen. ln deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar trei lende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die Kor den geciteerd 'Er ral nog voldoende gelegenheid zijn om op de vele plannen van mi nister Veldkamp terug te komen. Voorlopig wil Ik slechts /.eggen dal ik wat bevreesd hen voor de vloed van adviezen die de bewindman de SER heeft gevraagd. Hel zoo de indruk kunnen wekken dat daarmede de op lossing gegeven is. De geschiedenis leert anders Over een invaliditeits verzekering vroeg de regering advies op 25 juni 1952. het advies over de regeling werd aitgebracht op 11 janu ari 1957, over de veel moeilijker ma terie van de overgangsmaatregelen sprak de SER zich uit op 23 septem ber 1960 Nn weten wij dat er voor lopig oog geen sprake van een rege ling zal zijn. Met hel vragen van advies aan de SER is men wel van een probleem af: opgelost is het ech ter niet. Bij de uitvoerige hulde aan minister Veldkamp dreigt dat soms to worden vergeten.' D. Roemers.tn De vakoeweglng van 18 december 1982.'

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1