Vlaardingse kunstenaar werkt aan opdracht voor gaat Vlaardingens verkeer regelen Ondanks mooi verhaal acht maanden geëist Twaalfjarige uit bureau naar tehuis Afdankertjes van Wehrmacht m i <2 1 Veel haring in Ierse Zee Jan de Winter zit vijfhoGg met 8 mozetiken Jongeman steelt geld aan boord van schepen Harten Troeff in Rotterdam I Kerkuil was j voor de poes AUTODIEFSTAL Lange soldaat wat nu gedaan? Brand blussen m moeilijke zaak Sleepboot Tyne neemt scheepje op sleeptouw Döktersdiensten Snip en Snap 25 Wisselkoersen Zondag „Guillaume" Predikbeurten Oecumenische raad MODERNE MEDISCHE ENCY- CL0PEDIE HET VRIJE VOLK ZATERDAG 12 JANUARI 1963 PAGINA 4 Parkcervraagstuk Onder de hanebalken van een pakhuis aan de Westha- venkade is het atelier van Jan de Winter, glazenier-kunst schilder. Er branden drie kacheltjeswant het vriest hard en het tocht door hét dak. „Ik heb hier al eens sneeuw moeten ruimen," zegt hij. Op een paar schragen ligt een met doek bespannen stuk hardboard, dat onder zijn han den verandert in een mozaïk. Het is voor hem een belang rijke opdracht, die hij eigenlijk bij toeval heeft gekregen. Speelser en meer kleuren Jan de Winter aan zijn werk tafel. Met lijm loorden de stukjes gekleurd glas op het werkdoek bevestigd. Op de viool Te veel gebonden Vijf hoog, maar niet hele maal droog, werkt Jan de Win ter op zijn atelier aan de op dracht. Zijn werk heeft een duidelijke sociale inslag en kan evenmin figuratie als ab stract worden gekwalificeerd. Een decoratief element is ze ker aanwezig. Misschien zullen de Vlaardingers binnenkort in De Visbank zijn werk kunnen zien. on Het boeiende verhaal van uw eigen lichaam, uw eigen levende ln 6 prachtig uitge voerde delen Master City Planner D. A. Jokinen zal aan de gemeente Vlaardingen een inleidend rapport uitbrengen over de verkeers problematiek in deze gemeente. Een voorstel van B. en W. zal aan de raad ter goedkeuring worden aangeboden. De heer Jokinen, Amerikaan van geboorte, en voorheen ver bonden aan de Provinciale Pla nologische Dienst te Den Haag, zal bij zijn werk geassisteerd worden door een ambtenaar van de TH te Delft. B. en W. stellen zich voor aan de hand van het inleidende rapport te bepalen, of verdere deelrappor ten noodzakelijk zijn. Het rapport zal een beeld geven van de bevolkingsverdeling over ver schillende stadswijken, onderverdeeld ln 'werkers' en 'aiet-werkers', de be staande verkeerstellingen, de relaties tussen radiaal-wegen en geprojec teerde ringwegen en verschillende andere belangrijke wegen. Een deel. rapport wordt uitgebracht over het verkeersbeeld in de omgeving en de wegenstructuur in het uitbreidings- plan Holy. Het Vlaardingse college motiveert het voorstel door te wijzen op de toe nemende belangstelling voor het ver- keersvraagstuk. Het aantal motor voertuigen stUgt met de dag en ook de verkeersintensiteit neemt toe. De toekomstige verkeersordening moet tijdig en ook meer wetenschappelijk benaderd worden. Een ontwerp-pla« voor het verkeer ln Vlaardingen hebben B. en W. enige tijd geleden laten vervaardigen. Daarin wordt de ontwikkeling van het Vlaardingse wegennet geschetst, zoals dat in de toekomst noodzakelijk lijkt. De belangrijkste elementen in dit plan worden gevormd door de primaire verbindingen en de radiaal- wegen. Er wordt ook aandacht ge schonken aan het pafkeervraagstuk. B. en W. stellen, dat zij geen in vloed kunnen uitoefenen op de pro jectie van de primaire weg, de Rijks weg 20, de verlengde Doenkade met de Blankenburgtunnel en de Zoomse- De trawlers die in de afgelopen week twaalf m(jl uit de Iersekust visten hebben veel haring gevangen. Enkele schippers die het waagden binnen de twaalf mijlszone te komen meldden vangsten van 350 kantjes haring per dag. De trawler Sch 8 had een vangst aan boord voor een waarde van ƒ80.000. Enkele trawlers die in de omgeving van de 55ste breedtegraad visten meldden goede tongvangsten. Ook de visserij om de noord leverde veel vangsten op aan hoofdzakelijk rondvls. De aanvoer van verse vis was ge ring. Ook in IJmuiden was weinig aan de markt. De visprijzen bleven daarom hoog. De kustvloot en een deel van de spanvloot koos pas dins dag zee. De spanvissers moesten door de ijsgang weer gauw binnen vluch ten. De kustvissers bleven tot veertig mijl uit de kust vissen. Vrijdag lie pen enkelen van hen binnen. Zij brachten een gemiddelde besomming van ƒ5.380 aan de markt. De spanvissers waagden zich don derdagmorgen opnieuw buitengaats. Vlak langs de kust waren grote scho len sprot waargenomen. De kwaliteit van de vis was echter slecht. De prijs kwam daarom niet uit boven ƒ8 per kist. Garnalen zijn in het geheel niet aangevoerd. Enkele loggers voeren uit om in Stomoway haring te halen. Intussen breidt de kottervloot in. Nederland zich uit. In Katwijk is de honderdste kotter te water gelaten. Ook in Scheveningen gaan de reders over tot de aankoop van dit type schip, waarmee zowel de trawl- als de spanvisserij kan worden beoefend. Dit weekeinde zijn uitsluitend in noodgevallen de volgende artsen be schikbaar: W. H. F. Meijer, Swammerdamsin- gel 43. telefoon 69696; F. Jungerius, JacobCatslaan 8, telefoon 67355; P. J. W, Beukers, Burgemeester Knap- pertlaan 76, telefoon 68004. De apothekendienst wordt waarge nomen door apotheek Van Westen dorp, Singel 83, telefoon 67674. Jan de Winter (23) zegt ervan: „Door een kennis kwam ik in con tact met het automobielbedrijf Groot Toerisme in Eindhoven, een dépendance van de Volkswagenfa brieken. Dit bedrijf laat een complex bouwen, waarvan de voorgevel moest worden verfraaid. Het voelde wel voor de mozaïk-technlek en ik kreeg de opdracht." In overleg met de architect Is be sloten. dat er acht moza'ïken worden aangebracht. Twee rijen van vier bo ven elkaar. De onderste vier zijn groot 1,76 x 0,60 meter, de bovenste zijn iets kleiner. Ter oriëntatie is Jan de Winter met de architect gaan kijken om een indruk te krijgen van het gebouw en de omgeving. Hij maakte ontwerpen en twee van de acht- werkstukken zijn bijna gereed en staan op de zolder van het pak huis te wachten op transport. Wat Jan de Winter aantrekt in de mozaik-techniek? „Ik hou van mo numentaal werk, van hun kleuren en van hun grootte. Zoals bij voorbeeld het werk van Michelangelo. Dichtbij de mozaïk-techniek staat het wer ken met glas-in-lood. Ik heb al ver schillende ramen gemaakt. De glas- in-lood-techniek is vergeleken bij de schilderkunst speelser en intensiever. Je bereikt effecten, die met een schilderij eenvoudig niet te realise ren zijn." ZATERDAG Bioscopen MONOPOLE: De laatste der Vikings, 2. 7 en 9.15 uur. (14 Jr.). PASSAGE: De Overval, 2 en 8.15 uur. (ai.). Diversen: WIJKCENTRUMFUm Schledamse reddlngbrlgade, 2 uur. ARCADE: Feestavond de Postduif. 8 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Jonge desperado's. 2 en 4.15 uur, (14 Jr.). PASSAGE: De overval, 2 en 8.15 (a.l.). MAANDAG Bioscopen: MONOPOLE: Rif 111 onder de vrou wen, 2 en 8 uur (18 jr.). PASSAGE: De overval, 2 en 8.15 (al). Een mozaïk is meer gebonden aan de techniek. Maar de manier, waar op een werk wordt uitgevoerd, kan een suggestief produkt opleveren. Strak, sterke lijnen en rijke kleuren zijn kenmerken. Dat blijkt duidelijk uit mijn ontwerpen voor deze op dracht." In een wit slagersjasje loopt Jan de Winter door zijn atelier en laat zijn grondstoffen zien. „Dit zijn de steentjes, in alle kleuren. Sommige moet ik in Frankrijk bestellen, an dere kan ik hier krijgen". „Bij zijn tafel demonstreert hij de werk wijze. Met een tang breekt hij van de blokjes glas kleine stukken af. „Ze zijn niet allemaal even dik, maar dat maakt niets uit. Ik plak ze op het doek. dat een spiegelbeeld is van het uiteindelijke werkstuk. Hierop wordt een betonnen raam gestort. Draaien we dat om, dan is de achterzijde vlak." Bij de werktafel van Jan "de Winter staat een vleugel. „Die is van mijn vriend Cor van Dorp. HU is pianist en studeert hier op zolder. Enige tijd geleden gaf hij in het atelier zolder concerten tezamen met afgestudeer de musici. Daarvoor bestond in .Vlaardingen nogal belangstelling." Be violen, die vaan de zolder hangen, zijn echter van Jan de Winter. HU speelt, zelf viool en krijgt, regelmatig les. .Deze grote viool heb ik van een Hongaar gekocht. Het is een heel mooi en eigenlijk een concertinstru- ment." Hij tokkelt even op de viool en legt deze voorzichtig in de kist. Bijna twee jaar geleden kreeg Jan de Winter zijn getuigschrift decoratieve nijverheid van de Aca demie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. Hij volgde daar een avondcursus. Van de lagere school ging hij naar de ambachtsschool in Vlaardingen, waar hij een op leiding kreeg voor huisschilder. Na het examen ging hij werken bij een glazeniersbedrijf in Schiedam en reisde 's avonds naar Rotterdam. Na een korte tijd bij de Forceleyne Fles in Delft, moest by in militaire dienst. Ook in dienst kon hij zijn talenten botvieren, zelfs bij de infanterie. Hij maakte een glas-in-lood raam voor hem. Het raam was een geschenk ter gelegenheid van het koperen jubi leum van aalmoezenier G. J. Zeg waard. Na het groot-verlof: „Ik ging te rug naar Vlaardingen en verdiende de eerste maanden mijn brood met reclameschilderen en decoratief werk voor etalages en zo. Maar ik vond, dat ik in de commerciële sector te veel gebonden was wat de vormge ving betreft. Ik wilde vrijer zijn. Daarom zocht ik een atelier en in Vlaardingen kreeg ik enkele opdrach ten." Het resultaat van deze opdrachten is te zien, als wandschildering in een kantine, als glas-in-lood-raam ineen Vlaardïngs café en een dansschool en een paar bedrijven. Als Vlaardings kunstenaar heelt Jan de Winter een wens: hij zou graag exposeren in De Visbank. Om dit doel te bereiken heeft hij contact opgenomen met de Commissie voor Beeldende Kunsten. Hy hoopt nu maar, dat er in de toekomst een ge legenheid is om zyn werk aan Vlaar dingen te laten zien. Jan de Winter schildert ook. „Maar," zegt hy, „dat komt op de tweede plaats." Op de ezel staat een schilderij, waartoe hy geïnspireerd werd door Hiroshima. Een ander, nog niet voltooid doek staat tegen- de muur. Het is een Grieks mythi sche voorstelling: Charoon roeit enige passagiers over de Styx. In een map ligt het ontwerp voor een hoog kerkraam, voorstellende de apostel Pauius op reis. Christus' bergrede is een gouache. Vlaardinger van geboorte voelt Jan de Winter zich ex thuis. En hy ziet mogelijkheden. „Neem nu de West- wijk. Uniforme huizenblokken met grauwe en kale gevels. Be weet dat er met beperkte financiële middelen zoveel mogeiyk hulzen moeten ko men, maar enige decoratie is daar toch wel op zijn plaats." (Van een onzer verslaggevers) De achttienjarige G. H. M. B. heeft aan de Rotterdamse rivierpolitie be kend, dat hü het afgelopen jaar aan boord van tientallen buitenlandse schepen geld heeft gestolen. Ook bekende hy de diefstal van een fiets cn ten slotte gaf hy 'oe, dat hy in de wachtkamer van een firnt&vwvaar hyiglps^JHciteren, vijf ;goM§a»-~ aam'oit. een.damestasje. De jongeman werd maandSjf aan boord van' het Noor'se' stoomschip Berwick, dat ln de IJsselh&ven lag, door een van de opvarenden aange houden. Op de vraag, wat hy aan boord te zoeken had, antwoordde de Rotterdammer, dat hy op vreemde postzegels uit was. De Noor geloofde dat verhaal niet en waarschuwde de politie. By een onderzoek aan boord kwam uit de kleding van de man een be drag aan buitenlands geld te voor schijn. Hy bekende het geld aan boord van het Noorse schip te heb ben gestolen. By de recherche van de rivierpoli tie legde B, een volledige bekentenis af. HU is inmiddels voor de officier van Justitie geleld. De 25e Snip en Snap-revue, „Har ten Troef", start op zaterdag 19 ja nuari in het Euxor-theater met een reeks voorstellingen in Rotterdam. Deze JubHeumrevue van Rene Sleeswyk draait zoals alle 24 voorafgaande produktles natuur lek om Willy Walden en Piet Muy- selaar, die al lang niet meer de da mes Snip en Snap op het toneel brengen, maar die in hun bekende kolder-dialogen en ln schetsjes te zien en te horen zullen zUn. In de schetsen worden ze geassi steerd door Aase Rasmussen ide vrouw van Wllly Walden), Diana Floodgate (uit de baUetgroep The London Starlets), Aart Brouwer en Louis Dusec. Als Nederlandse topartiesten zyn voor de show geëngageerd 't Cocktail Trio en (voor de laatste maal) Corry Brokken, wiens plaats in de volgende produktle zal worden Ingenomen door Christine Spierenburg. Uit het buitenland komen beoalve The Londen Starlets, die dit jaar een langdurig engagement met de Snip en Snap-revue besluiten, de dr' mannelijke dansers The Wes tend Debonairs en hot trampoline nummer The Four Kovacs. Het orkest is nog steeds dat van Bill Stanford, de kostuums en de decors voor de grote showntmuners zyn ontworpen door respectievelijk Anthony Holland en Wlm Bijmoer. weg met Beneluxtunnel. Wel zijn deze wegen uitgangspunt voor het aanleg gen van de aansluitende wegen naar en van Vlaardingen. Voordat er ver der plannen worden uitgewerkt, wil len B. en W. advies inwinnen van een deskundige. De kosten, die aan het inleidende rapport verbonden zyn, bedragen ƒ3800, H Een door de koude uitgehon- g gerde kerkuil bracht een be- §g zoek aan Diergaarde Blijdorp in de hoop daar een gratis m maaltijd te vinden. Die maal- g g tijd ontdekte hij inderdaad toen hij het roofdierengebouw s binnenvloog en daar in het g verblijf van leeuwin Lustica een smakelijke kluif aantrof, s g Nauwelijks was de hongerige g g zwerver aan dit hapje begon- g nen, of Lustica greep de on- g genode gast met haar klauwen g beet. In de vroege morgen s s vonden de oppassers de poten, s vleugels en veren van de uil g terug. Lustica had de tafel- schuimer als dessert genuttigdI g (Van een onzer verslaggevers) „Dat hele mooie verhaal vertelt verdachte naar mUn indruk alleen maar omdat hij van de herkomst van die auto geen verklaring kan geven. Het hangt van onwaarschynlijkheden aan elkaar," dat zei donderdag de officier van Justitie in de zaak tegen de 29-Jarige chauffeur J. C. die wegens dief stal van een personenauto of het ten verkoop aanbieden daarvan (en dus van heling) voor de Rotterdamse rechtbank terechtstond. Hy hoorde acht maanden met aftrek tegen zich eisen. Die auto, pas viermaanden oud en 13.000 waard, was door de eige naar aan de Provenierssingel neer gezet, maar hij had het sleuteltje in het contact en de portieren afge sloten gelaten. Verdachte, die de auto in de Slot boomstraat had neergezet en later door de politie werd aangehouden, vertelde dat het voertuig hem in eencafé aan de Molenwaterweg te koop was aangeboden door een man die hy niet van naam kende maar wel van gezicht„uit het nachtle ven" omdat h(j hem herhaaldeiyk als taxichauffeur vervoerd had. Die „onbekende" had er 2.500 voor gevraagd waarvan hij b« ver koop 10 percent zou krijgen. Onge zien zou II. de auto toen telefonisch te koop hebben aangeboden by een hem bekende garagehouder. DEN HAAG (ANP) Het ziet er naar uit dat in de toekomst dienst plichtigen die de infanterie-onder- delen moeten gaan versterken voor al voor hun lichaamslengte een bijzondere belangstelling aan de dag gelegd zullen zien. Wat is namelijk het geval? De ge pantserde personeelsvoertuigen waarover de gemechaniseerde in- fanterie gaat .beschikken hebben alle voordelen die mogeiyk zyn maar toch ook één nadeel. Dat nadeel is dat bij het ontwerpen ervan ze zijn afgestemd op de lichaamslengte van de Franse sol daat. En die Franse soldaat is niet zo bijster groot. Gevolg daarvan is dat het gepantserde personeels- voertuig voor de Nederlandse mili tair uitstekend geschikt is, mits hy niet langer is dan 1.75 meter. Krij gen kleine infanteristen eindeiyk hun grote kans? Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling Escudo's 10,08310,091 3.59A—3.59f3 73,381—73,43) 7,22)7,223 83,11)—83,16) 69,39—69,44 89,80—88,85 52,09—52,14 50.35—50,40 3,33)3,333 57,94)—57,99) 13,92)—13,93) 12,58i—12,593 De verkoop was niet doorgegaan. De aspirant-koper had lont geroken en wilde de koop alleen tegen kwi tantie sluiten waartegen de pseudo eigenaar ook weer telefonisch ge raadpleegd, bezwaar zou hebben ge maakt. Pas toen. zou H. hebben be grepen dat het geen zuivere koffie was en zich van de auto hebben ontdaan door hem maar ergens langs de weg neer te zetten. In zyn pleidooi betoogde mr. D. B. W. Fostma dat H. oerdom gehandeld heeft maar dat er toch wel waarheid zou schuilen in zyn verhaal, al valt het ook niet door getuigen te staven. Het is ook uiterst onwaarschyniyk dat hy een gestolen auto aan een be kende zou aanbieden. Naar pleiters mening Is alleen maar de niet ten iaste gelegde schuldheling bewezen, zodat vrijspraak zal moeten volgen. Mocht de rechtbank anders oordelen, dan is verdachte door de ondergane voorlopige hechtenis al voldoende ge straft. Uitspraak over veertien dagen. Vanaf zondag kan jazzmlnnend Schiedam weer terecht op de zon dagavonden by de jazzsociëtelt Guil- laume. In gebouw Arcade speelt zondag het dixielandorkest van Frans Renniers, The Sincere Jazz band. Dit orkest is het huisorkest ge worden van Gulllaume. Het zal even wel worden afgewisseld met andere orkesten. HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk: 10 uur ds. A. Hoffman, 5 uur ds. A. Hoffman. Bethelkerk: 10 uur ds. J. D. Smids. 5 uur ds. J. G. Jan sen. Opstandingskerk: 10 uur ds. L. J. Cazemier, 7 uur ds. A. D. Klaassen en dr. K. J. Kraan (Oecumenische Dienst). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. C. van der Steen, 7 uur ds. C. van Wingerden, Babiloniënbroek. GEREF. KERK. Oosterkerk: 10 u. en 5 uur ds. J. Couvee. Kethel De Ark: 9.30 en 2.30 uur ds. W, A. Kry- ger. Kantine Burg. Honnerlage Gre- thelaan 159: 10 en 5 uur ds. H. J. Heynen. De Goede Haven: 10 en 5 uur ds. J. Nawyn. Julianakerk: T0, 2.30 en 5 uur ds. P. Ri Everaars. BAPTISTEN GEMEENTE. Samen komst 7 uur in gebouw Jeugdhaven, Lange Haven 129. JEHOVAH'S GETUIGEN. Volksge- bouw West: 6 u. openbare toespraak, 7 uur Wachttorenstudie. Donderdag 780 uur theocratische bedienings- school en dlenstvergadering. DE RIJDENDE KANSEL. Gebouw Irene: filmavond, 7 uur oJ.v. ds. R. Reiling. De Oecumenische raad van Ker ken in Schiedam zet in 1963 haar diensten voort op zondag 13 Januari om 7 uur in de Opstandingskerk. In deze dienst zal ds. A. D. Klaassen de liturgie verzorgen, terwyi de pre diking wordt gehouden door dr. K. J. Kraan, gereformeerd predikant uit Rotterdam. Ook het avondgebed vindt zijn voortzetting en wel elke zaterdagavond om 19.30 uur in de Evangelisch Lutherse kerk. In janua ri zullen hierin voorgaan ds. E. A. Bos, ds. P. R. Everaarts en ds. J. Nawijn. Naar wy vernemen Is voor het twaalfjarig jongetje, dat sinds zater dag in het Rotterdamse "'oofdbureau van politie verbleef, een plaats ge vonden ln een tehuis. In de krant van donderdag meld den wy, dat de jongen op verzoek van de kinderrechter in het nolitie- bureau was ondergebracht in afwach ting van een mogeiykheid tot plaat sing in een opvoedingsinrichting. Op de dag, dat wy de eenzame opsluiting van het ventje in het Rotterdamse hoofdbureau signaleerden, is een op lossing voor dit probleem gevonden. De mogeiykheid btyft bestaan, dat m de toekomst weer kinderen in het Rotterdamse bureau moeten worden vastgehouden tot er plaatsruimte in een Inrichting of tehuis is. Er is nameiyk nog steeds een groot gebrek aan opvangtehuizen voor verschillen de groepen van kinderen. Sowjet-geleerden hebben vast gesteld, dat de bovenste laag van de maan tot vyftien a twintig meter diep uit een poreuze stof, die op puimsteen lUkt, zo heeft het persbu reau Tass vrijdag bekendgemaakt. vraag het prospectus aan bij de AP Boek handel - Hekelveld 15 Amsterdam-C. GEERVLIET „Wanneer er brand komt, dan zal het blussen on der deze weersomstandigheden geen eenvoudige zaak zijn. Laten we daa ook vertrouwen op ons goede ge sternte." Dit zei de burgemeester van Geer vliet tydens de donderdag gehouden raadsvergadering by de beantwoor ding van de door de heer Rykee ge stelde vragen naar de stand van za ken5-'met het bluswater in de ge meente. Burgemeester Vijgeboom zei ver der, dat de brandputten weer dicht vriezen. De putten van de brand- kraneu zyn behandeld met een mid del waardoor vastvriezen is uitgeslo ten. De moeliyke situatie, aldus burge meester Vijgeboom is kenmerkend voor alle gemeenten in Nederland." (Van een onzer verslaggevers.» De sleepboot Tyne van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam heeft donderdagavond om 8.15 uur het Zweedse motor schip Nordland <496 brt.) op sleep touw genomen. Het scheepje, dat zich 20 myi ten zuiden van Port land BUI bevond, had te kampen met machineschade. De Tyne heeft koers gezet naar Southampton en moet nog 60 myi afleggen. De om standigheden zijn zeer moeiiyk, er staat een storm uit het oosten windkracht acht. Deze advertentie kon men deze week lezen: Aangeboden uit dump: 60 Opeis Kapitan, bouwjaar 1960. Prima wagens, lage prijzen. Het autobedrijf Leo Quak aan de Hoofdweg 327 in Rotterdam deed deze aanbieding. De lage prijzen zijn. bedragen van circa vyfhonderd tot negenhonderd gulden. Maar wat zijn het voor auto's? De wagens zyn afgeschreven voertuigen van het Duitse leger. De neer Quak kocht ze voor een prikje liet ze op een trein zetten en naar Rotterdam brengen. In enkele wei- landeri langs de ryksweg naar Gou da wachten de donkergroene auto's nu op kopers. Het zullen kopers met liefheb berij in het „sleutelen" moeten zyn. Zolang ze reden zyn de auto's goed onderhouden, maar ten slot te zyn ze al meer dan tien jaar oud. Er zitten over het algemeen vril goede banden op maar het chroom, de lak, het interieur en verschillen de onderdelen hebben wel een goe de beurt nodig, terwyi de koper er voorts op moet rekenen, dat hy een carburateur en rfchtingwyzers zal moeten aanschaffen, want die on derdelen zyn door de Duitsers van alle wagens afgehaald. In elk geval zal degeen, die zo'n oude Opel aanschaft, er voor moe ten (laten) zorgen, dat de auto weer zo rüvaardlg en zo*veilig Is, dat er een kentekenbewijs voor kan worden afgegeven. Dat alles zal te- slist een paar honderdjes vergen. De heer Quak vertrouwt, dat hij voldoende liefhebbers, voor de af dankertjes van de Duitse Wehr macht krijgt. Tea slotte, heeft hij nog niet zo heel lang geleden een soortgeiyke party oude Chevrolets gekocht en voor het grootste deel verkocht. ,£>e kapiteintjes zyn goedkoper dan een brommer en je kunt er vyf mensen mee vervoeren", zegt hy.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2