nu A.G.vanVugt overleden Doden verkeer §3 H Roemers: Regering mede schuldig aan de 'KLM-sensatie' Slangvaneei meter tussen bananen... Invalide man ligt 2vf dag in open lucht Or. Kortenhorst ruim 14 jaar voorzitter Kamer p m Mr. Vixseboxse overleden Overlijden van dr. Kortenhorst groot verlies! Technici van Veronica voor rechtbank wm. 111 Mr. Jan Derks begraven Professor De Quay: Zelfde veld Dood aangetroffen op eenzame landweg Meisje aangerand op remiseterrein Amsterdamse tram HET VRIJE VOLK MAANDAG 14 JANUARI 1963 t :zr,rry° r Het verbaal, dat de kinderen alleen maar van horen-zeggen kennen de ansicht en de WV-folders van Holland in de winter het is allemaal werkelijkheid geworden. Het paard voor de arreslee met rinkelende bellen op het ijs voor Monni kendam, kleuters van net vier jaar, die dapper met de groten meeschaatsten op de ijsbaan van Schellingwoude en Volendam- in-klederdracht baantjes trekkend in de haven. Door naar Volendam Sprookjesachtig Weinig schaatsers Noordelijker imi Grote maten kamizolen v*n -jMG* Directoires van 2l5ö" PAGINA S,> i 2 XY' (Van een onzer verslaggevers) Terschelling- en Vlieland zijn sinds zondag ook geïsoleerd. Metershoge iJs- tvallen en uitgestrekte ijsvelden op de Waddenzee versperren de vaargeul tussen Harlingen en deze eilanden. De rijkswaterstaat zal maandag een luchtbrug tussen Leeuwarden en Terschelling slaan. Vergeefs heeft de sleepboot Storte- tnelk n zondagmorgen getracht om door de onafzienbare ijsmassa heen te 'oreken en een geul te maken voor de postboot Vlieland en vier liastvaar- ders. De Stortemelk n liep na her haalde pogingen even buiten Harlin gen vast in een ijswal die kapitein Koos Gorter 'zo hoog ais een boer- Dit was het wonderschone tafereel van Monnikendam op zondag 13 ja nuari 1963. Auto's gingen het ijs op voor de tocht naar Marken en Volen dam, Snel-scherende ijszeilers bouw- dam, snelscherende ijszeiiers bonw- winterfestijn. Gehele automobi nvan (Van een onzer verslaggevers) Vrijwel het gehele ÏJselmeer is het domein van schaatsers en ijszeilers, maar vooral van auto mobilisten, fietsers, bromfietsers en motorrijders geworden. Een kleine tweeduizend auto's re den gisteren over de Gouwzee de ijsroute Monnikendam-Marken-Volendam. Twee bromfietsers gingen zaterdagmiddag over het jjs van Staveren naar Enkhuizen, en terug, vele fietsers en bromfietsers en zelfs motorrijders reden wan Durgerdam via Pampus naar het Gooi. Een oerdegelijke Hollandse winter is'het geworden. Schaatsers van Durgerdam naar de Markerwaard, van Andijk naar Staveren, van W aterland naar het Gooi met Pampus als ont moetingspunt met de tegenliggers. Ijszeilers die op het Buiten-IJ en op de Gouwzee over het ijs scheren met snelheden, die soms de honderd kilometer per uur benaderen. (Van onze parlementsledactie) In zijn woning In Holten (Twente) Is zaterdag mr. G. Vixseboxse over leden, die sedert 1946 lid was van de Eerste Kamer voor de CHU. Mr. Vix- se boxse Is 78 Jaar geworden. In zijn fractie nam hij een promi nente plaats in als woordvoerder over buitenlandse politiek en defensie aangelegenheden. Enige Jaren was hij <i DEN HAAG (ANP) „Zowel voor zün familie als voor het par lement is het overlijden van dr. Kortenhorst een groot verlies", zei gisteravond minister-president prof. De Quay. HU schetste de overledene als een evenwichtig mens, die open stond voor anderen, een objectief oordcel had en optrad als een bin dend clement tussen groepen en personen. De voorzitters of vertegenwoor digers van de fracties in de Tweede Kamer heben allen verklaard het te betreuren dat de liefste wens van de heer Kortenhorst het volma ken van zijn laatste periode als voorzitter van de Tweede Kamer niet in. vervulling is gegaan. De voorzitter van de socialistische fractie, dr. Vondeling, schetste de heer Kortenhorst als een kleur rijk figuur, die met sfeer kon ci teren bij voorbeeld uit Vondel en vooral veel moeite heeft ge daan om de werkzaamheden van de kamer dichter bij de kiezer te brengen. De voorzitter van de KVP-fractie dr. De Kort, zei: „Zijn plichtsbe trachting als kamervoorzitter is een begrip geworden. De heer De Kort wees verder op het streven van de heer Kortenhorst naar verheffing van de waardigheid van het parle ment. Prof. Oud, de fractievoorzitter van de VVD, die de heer Korten horst als kamerlid heeft zien ko men, prees de humor in de redevoe ringen van de heer Kortenhorst. De voorzitter van de AR-fractle, dr. Bruins Slot, stelde dat de heer Kor tenhorst altijd op de bres heeft ge staan voor het prestige van de ka mer. De communist Bakker zei: „Wij hebben in hem gewaardeerd dat hij verschillende malen voor de parlementaire rechten van een minderheid opkwam in ogenblik ken dat anderen .niet geneigd wa ren die te respecteren." De heer J. Bommer, eerste waar nemend voorzitter der Tweede Ka mer, zal dinsdag 15 Januari 's mid dags bij het begin van de vergade ring der kamer de heer Kortenhorst herdenken. Een Duitse toerist zette er zijn brede Mercedes voor stil op de smalle dijk van Volendam. Nu zag hij het meteigen ogen en greep zijn film toestel om dit kalenderplaatje voor zijn kindskinderen aan het celluloid toe te vertrouwen. De sensatie van deze eerste strenge winterzondag was natuurlijk de auto baan over de Gouwzee. Om negen uur 's morgens al meldden zich de eerste j automobilisten bij de controleurs van de Monnikendamse IJsvereniging Olympia. Om half twee waren al zo'n zeshonderd auto's gepasseerd. Toen kwam de grote stroom van na het middageten. Het werden in totaal bijna tweeduizend auto's, die'in een volmaakte orde de eenrichtingsbaan bereden. In volmaakte orde, dank zij de?mo- bilofoon van de rijkspolitie, die. rget weinig mensen een volledige controle, op de verkeersstroom had. Het meest vreesde de rijkspolitie voor het par keren op het ijs bij Marken. De vrees was ongegrond. Eenmaal j rijdend op de Ijsbaan voelden de auto- j mobilisten er weinig voor Markeri aan te doen. De meesten gingen direct door naar Volendam. Vijftig A zestig i auto's is het maximum geweest, dat tegelijk op het ijs voor Marken stond geparkeerd. Na Volendam begon de file aan de weg, die gisteren vermoedelijk de (Van een onzer verdaggevèrs) Op dinsdag 5 februari zullen een ex-technicus van radio Veronica en de heer H. O., ex-technisch directeur van de toenmalige VRON, waaruit ra dio Veronica is ontstaan, voor de Amsterdamse rechtbank terecht staan. Drie Jaar geleden werd bij hen zendapparatuur in beslag genomen. Ten laste wordt gelegd de overtreding van artikel 20 van de telegraaf- en telefoamvet. Dit artikel betreft het gebruiken van radio-elektrische zendinrichtin- gen zonder in bezit te zijn van de vereiste vergunning van de directeur- generaal der PTT. Overtreding van dit artikel kan maximaal een gevan genisstraf van zes maanden of een geldboete van ten hoogste vijf dui zend gulden opleveren. Beide zaken zouden reeds in de cember 1961 worden behandeld, maar de rechtbank verwees ze toen terug naar de instructie. Van een veroordeling van deze twee personen zal het afhangen of 23 andere per sonen, onder wie de tegenwoordige directie van Veronica en andere aandeelhouders, die medeplichtig zouden zijn door het verschaffen van middelen en gelegenheid voor de bouw van de zender, ook ver volgd zullen worden. aruxste toerisciscne route van ne- derland is geweest: Volendam-Edam. Tussen metershoge sneeuwwallen kroop de rij auto's onder de LJsel- meerdijk langs. Het was zo sprookjes achtig mooi, dat verschillende auto mobilisten de verleiding niet konden weerstaan het stopverbod te negeren om hun wagen dicht tegen de sneeuw- wal stil te zetten en dit unieke beeld van een Hollandse winter te fotogra feren. Behalve de automobilisten waren er op de Gouwzee en op het Buiten- IJ de ijszeilers. Bij Monnikendam be gonnen ze gisteren wat ongelukkig. Een aanvaring tussen twee ijsjachten had tot gevolg dat een Monniken dammer met een lichte hersenschud ding en gekneusde ribben per ambu lance naar huis moest worden ge bracht. Maar verder werd het ijszeilen een onverdeelde vreugde voor deelnemers en toeschouwers. Vele automobilisten, die net de tocht naar Marken watcii begonnen stopten even) op, een gej improviseerd parkeerterrein op het ijs 'om dit spel van gratie en snelheid diep in hun herinnering te griffen. En dan waren er natuurlijk de schaatsers. Tussen Monnikendam en Marken ver in de minderheid, om dat de baan niet zo geweldig was. De 'grote ondernemers' waren in an dere plaatsen langs het ÏJselmeer te vinden. dam waren woensdag al naar de Markerwaard geschaatst. Zaterdag deden ze het met hun vieren nog eens over, gisteren gingen ze via Pampus naar Muiden en Naarden. "Een üsweg, die vorige week al door de Durgerdammer vissers was ge vonden, toen ze hun netten wilden trekken onder de Gooise kust. Het was gisteren een druk begane route voor schaatsenrijders, fietsers en bromfietsers. Véle wandelaars met rugzakken passeerden ook mevrouw Engel, die op het eiland het licht van Durgerdam verzorgt. Ze zochten wa tervogels, waarvoor ze brood in de rugzak hadden meegenomen. Een enkeling zwierf nog in de avonduren over de ijsvlakte. Een saam, maar niet verlaten, want me vrouw Engel moet van het Loods wezen het licht van Durgerdam la ten branden. Wie noordelijker over het ÏJsel meer zwerft, hoeft in het vallende duister ook niet verloren te zijn. Na- dat zaterdag twee mannen uit Stave ren op de bromfiets naar Enkhuizen ijn gekomen, is besloten, dat het 'icht vanEnkhuizen, wanneer daar 'm verzocht wordt, aangestoken zal worden. Ïb het flonker' óver het ÏJselmeer paan Is echter zeer gevaarlijk. Op verscheidene plaatsen zijn bh ten ge hakt. Daarom ook bleven de vier mannen uit Andijk, die zaterdag op de schaats in Staveren aankwamen, die nacht in het Friese plaatsje over. Z(J hadden meer moeten lopen dan schaatsen. Vier uur hadden ze nodig gehad. Voor de terugtocht hebben ze De Franse schrijver Jean-Paul Sartre, die momenteel in de Sowjet- Unie is, heeft gezegd dat hij de Unesco zal voorstellen een nieuwe internationale gemeenschap van schrijvers op te richten. Volgens hem moet een dergelijk verbond boven de i politiek staan. I - ff* (Van een onzer verslaggevers) Te Almelo is plotseling overleden, de heer A. G. van Vugt, directeur- geneesheer van het rooms-katholiek ziekenhuis St, Elizabeth. Hi) werkte, voor hi) in Almelo kwam, in Eindhoven en Akersloot en was voorzitter van de afdelings- raad der maatschappij tot* bevorde ring van de geneeskunst. Van 1947 tot 1952 was hij hoofdbestuurslid van de rooms-katholieke artsenver eniging. Te Oostelbecrs Is zater dagmorgen de 63-jarige mevrouw Dykmans door een achterop komende auto aangereden en als gevolg daar van overleden. Zij was met haar man op weg naar de kerk. Zaterdagmorgen ontstond er op de kruising Wilhelminasingel-Nassau- brug-S.t-Ignattusstraat te Breda een botsing tussen twee personen auto's, bestuurd door J. A. van H. uit Breda en de 46-jarige mevrouw H, J. Dekker-de W. uit Gostc-rliout. Eerst genoemde verleende geen voorrang. Mevrouw D. verloor na de botsing de macht over Ket stuur en reed tegen een lantaarnpaal. Zij werd hierbij zo zwaar gewond dat zij enige tijd later in het S t.-Ignati usziekenhuft is over leden. De Bredase politie verzoekt de meisjes die op de fiets achter de auto van mevr. D. reden, evenals andere getuigen, zich te willen melden aan het bureau Veemarktstraat voor het geven van inlichtingen, Zaterdagmiddag om half drie werd de 74-jarige Bredanaar M. Vos op de Haagweg te Breda door een vrachtauto met aanhangwagen aan gereden ten gevolge waarvan de man is overleden. De heer V. reed op de fiets nabij de bushalte op de Haag- weg waar op dat tijdstip markt werd gehouden. Hij passeerde een stil staande BBA-bus maar werd hierbij op zijn beurt gepasseerd door de vrachtauto met aanhangwagen, be stuurd door J. V. uit Goes. De weg was hiervoor te smal en de vracht auto raakte de Bredanaar, die onder de aanhangwagen kwam. De Bredase politie verzoekt eventuele getuigen van dit ongeluk zich voor het geven van inlichtingen te willen melden aan het bureau Veemarktstraat. Op de Leunenseweg in Ven- r a y werd zaterdagavond om - kwart over acht de 26-jarige monteur Leo- nardus van Meijel vlak bij huis door een ziekenauto uit Druten aangere den en zo zwaar gewond dat hy ter plaatse overleed. Het slachtoffer was ongehuwd. Hij fietste zonder licht en werd van achteren aangereden, juist op het moment dat twee auto's uit tegenovergestelde richting elkaar pas seerden met gedimd licht. De Ven- rayse politie verzoekt de bestuurder van de personenauto, die doorreed, zich met haar In verbinding te stel len. Zaterdagmiddag om 12.05 uur is het 5-jarig zoontje van de familie Herberigs uit Schaesberg nabij de voetgangersoversteekplaats aan de Heerlenseweg te Schaesberg door een auto uit Brunssum overreden. Het knaa'pje overleed op weg naar het St.-Josephziekenhuis te Heerlen. Op de rijksweg VenloHeerlen, even ten noorden van Venlo gele gen Velden, is zondagavond om half negen de 55-jarige veehandelaar B. Camps uit Velden bij het overste ken van de weg door een auto gegre pen en zo zwaar gewond, dat h(j ter plaatse overleed. Het slachtoffer was ongehuwd. derij' noemde. Door langdurig op volle kracht achteruit te draaien kon het schip aan de knellende greep van het Ijs ontsnappen. De bootdienst werd daarna gestaakt. De Stortemelk zal vandaag opnieuw proberen, om door de Waddenzee te breken. Wanneer deze poging mislukt zal men trachten om vanuit Umuiden een verbinding tussen de eilanden tot stand te brengen. Op de Waddeneilanden met uitzon dering van Texel, dat nog steeds goed per boot bereikbaar is, begint het leven nu echt moeilijk te worden. Zelfs de voorspelde hogere tempera tuur kan daarin voorlfpig geen ver andering brengen. Kruiend ijs zal dan de vaart weer onmogelijk maken. Wel heeft de kleine fcustvaardei Limpfjord (187 brt.) zaterdag Ter schelling nog bereikt na een marte lende tocht. Het schip raakte voor Terschelling uit de koers en dreigde ■onder lager wal te verdagen. Het be- tonningsvaartuig Delfzijl schoot de Llmpjord te hulp. Het zette een loods over en brak het dichtgevroren Schuitengat open. De rijkswaterstaat zal vandaag eerst trachten om mevrouw A. Kaspers— Bravenboer van Terschelling met een helikopter naar de vaste wal te bren gen. Zê heeft op het ijs een arm ge broken en moet beslist naar een zie kenhuis. Voor de luchtbrug zal men een strip op de noordsvaarder gereed maken. Advertentie LM. m Zij, die tijdens de Opruiming 's morgens al vroeg van huls gaan om er als de eerste bij te zijn, vtrten heus wel waarom. Ook morgen is het méér-dan de'moeite waard. Want morgen begint de verkoop van het mooiste rib-Interlock van sterke uitgekamde garens.. speciaal voor de grote maten! Maar dan voor een prijs, die tot heden voor onmogelijk ge houden werd. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze partij interlock... kamizolen en direc toires in grote maten, 44-46- 48, door elkaar voor één prijs, voor (Van een onzer verslaggevers) 'De regering moet lang tevo ren geweten hebben, wat er In de KLM speelde. Zij is .de eer ste verantwoordelijke in deze KLM-sensatie.' Dit is de me ning van NW-voorzitter drs D. Roemers, die zaterdag o een gewestelijke vergadering van NVV-werkers ln Den Haag naar 2djn visie op de gang van zaken Jn onze nationale lucht vaartmaatschappij werd ge vraagd. Roemers noemde het noodzakelijk dat parlement en regering samer snel beslissen op welke basis de KLM verder voort moet gaan. Hij vond, dat het personeel op een snelle be slissing in dezen rechtheeft.Roemen verklaarde, dat het NW grote aan dacht aan de KLM wijdt, waar d( belangen van duizenden werknemers op het spel staan. HU voegde er aan toe, dat het een ervaringsfeit is, dai niet-georganlseerden toch kijken naar onze vakbeweging'. Roemers ging op de Haagse ver gadering eveneens in op een uit spraak van CKV-secretarls Harms, die er tegen is dat vooraanstaand* NW-functionarlssen verantwoorde lijke functies tn de Partij van d« Arbeid vervullen. 'Wanneer hij be doelt, dat het NW zelfstandig zijn beleid moet bepalen, dan ben ik hiermee volkomen akkoord. Zo ver ik weet, fs aan dat verlangen vol daan,' aldus Roemers, •Het is echter niet zo, dat vakbe wegingszaken zich in hetFeijenoord- stadlon afspelen en de politieke in het Olympisch-stadion. Het NW speelt op hetzelfde veld en het moet met de politiek rekening houden 'Het NW is er niet mee gediend als tiet als enige maatschappelijke orga nlsatie zijn mensen in de leiding tou verbieden naar het parlement te gaan.' Bij dê bespreking van de nieuwe loonpolitiek, waar dê maatstaf van d< produktiviteit als ondeugdelijk nu k losgelaten, keerde Roemers zich ilverse malen tegen prof. Van Es veld, die voor de vakbeweging geer taak meer ziet. Roemers zei, dat tot nu toe alleet tn de confectie-industrie ovi-r eet nieuwe c.a.o. een akkoord is bereikt Bij de metaal-, textiel- en grafisch* industrie is het nog niet zo ver. De houding van de werkgevers is hier teleurstellend. 'Wel geven, zij daarmee een klin kend antwoord aan, prof. Van Es- treld, dat men het in de loonpolitiek aan de werkgevers zou kunnen over laten. Zodra er enige spanning op de arbeidsmarkt is weggevallen, dar blijkt de vakbeging dringend nodig om de belangen van de werknemers te behartigen.' (Van een onzer verslaggevers) In het magazijn van een handela: in fruit te Venlo werd zaterdag et slang van bijna een meter lang tra; dekt. Het dier zat tossen een gro tros bananen en begon angstaanj: gend te sissen toen een der knech de tros in stukken wilde snijden. Een paax man wisten het dier vangen en brachten het naar ee ieraar in de biologie van het St.-Thc mascollege te Venlo. Deze kon hi dier echter niet thuisbrengen, mat mocht het behouden. Hij heeft c slang gedood en op sterk water gt zet. De bananen kwamen uit Zui: Amerika en gingen vla Antwerp? naar Venlo. Daar werden zij gerukt tUd in een opslagplaats opgeborge: (Van een onzer verslaggevers) Een geestelijk gestoorde invalide uit het rustoord van de broeder van de Heilige Josef te Heerlen heeft meer dan twee en halve dag i de open lucht gelegen voor hij zaterdagmorgen dood en gehei bevroren, werd gevonden. Tussen hoge suecuwwallen zochten de honderden auto's hun weg van Volendam naar Edam. Het was een beeld, dat wij alleen nog maar van kalenderblaadjes en ansichtkaarten kenden. I (Van een onzer verslaggevers) Langer dan wie ook van zijn voorgangers sinds de instelling van de parlementaire demo cratie is dr. Leonardus Gerar- dus Kortenhorst voorzitter van de Tweede Kamer geweest, na melijk 14 jaar en 5 maanden. HU nam do voorzittershamer, die hij met zo veel zwier en waardig heid zou hanteren op 12 augustus 1948 over van zijn KVP-partUgenoot mr. J. R. B. van Schalk, die mi nister was geworden. Dr. Kortenhorst had op dat mo ment al een lange staat van dienst als parlementariër. Hij werd name lijk in 1925 tot lid van de Tweede Kamer gekozen voor de r.-k. Staats partij. Overigens was hij toen al bijna 40 jaar oud. De aandacht was op hem gevallen door zijn functie van secretaris van de Algemeen R.-K. Werkgeversvereniging (1915—1946). Op nog tal van andere maatschap pelijke activiteiten kon dr. Korten horst bogen, zoals: secretaris van de Voogdijraad te Amsterdam, lid van de NiJverheidsraad, curator van de Rijksuniversiteit te Leiden en lid van de raad van toezicht van de r.-k. Economische Hogeschool te Til burg. Telkens echter heeft dr. Korten horst in de jaren voor de oorlog voor kortere of langere tijd zich ge wijd aan zijn grote liefde, de advo catuur. In de tjjd tussen zijn docto raal examen rechten (1911) en het behalen van de doctorsbul (1913) be oefende deze dokterszoon uit TVeesr de journalistiek als rechtbankverslag, gever van De Telegraaf. De Journalist In hem heeft het zelfs langer volgehouden dan de ad vocaat. Tot het einde van zijn le ven schreef hij op vaak sprankelen de wijze de politieke rubriek 'Tus sen Plein en Binnenhof' in De Volks krant. Dr. Kortenhorst was drager van hoge onderscheidingen, zoals het grootofficiersschap ia de Orde van Oranje Nassau. (Van een onzer verslaggevers) Honderden hebben mr. Jan Derks de vorige week overleden publicist zaterdag naar zijn laatste rust plaats begeleid. In de Sint Clemens- kerk te Hilversum werd een plech tige uitvaartdienst gehouden. De Heilige Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor J. Nieu- vvenhuys. Namens kardinaal Alfrink had mgr. J. van der Burg, plebaan van de kathedraal te Utrecht, plaats genomen in het priesterkoor. De absoute werd verricht door pas toor J. Nieuwenhuys van de Sint Clemensparochie uit Hilversum. On der de aanwezigen waren prof. mr. C. P. M. Romme, prof. F. Duynstee, pa ter J. van Kilsaonk SJ, burgemeester Boot van Hilversum en tal van voor aanstaande figuren uit de wereld van radio, televisie, pers en reclame. Men vermoedt dat de man, de 45- jarige J. L. die hartpatiënt was, door een hartaanval is getroffen. Woens dagmorgen was bij per bus, zoals vaker voor een familiebezoek naar het gehucht "Winthagen onder Ubachsberg CL.) uit Heerlen ver trokken. Tegen half vijf die avond nam hij daar afscheid. Normaal ver gezelde de familie hem naar het station Voerendaal, maai omdat het nog vroeg was, liet men 1 deze keer alleen gaan. Al eerder was de man verdwaald ln deze streek en men neemt aan, dnt hij ook nu een verkeerde land weg is ingeslagen. Be eenzame en m deze tijd praktisch onbegaanbare weg waar hij pas zaterdagmorgen tien uur door een gemeentearbeider werd gevonden, voerde in elk geval niet naar het be wuste station. Volgens de politie is het echter ook niet uitgesloten dat de man is weg gegleden en niet mee"- overeind is kunnen komen, omdat hij gedeelte lijk verlamd was. Volgens de broeder-overste van het rustoord heeft men L. woensdag aan vankelijk, in verband met de glad heid, afgeraden op reis te gaan. Om dat het rustoord een open inrichting is, heeft men hem echter niet tegen kunnen of willen houden. Men heeft zich woensdagavond niet druk ge maakt toen L. nog niet binnenkwam. Het gebeurde wel vaker dat hij later thuiskwam. Voor alle zekerheid heeft men vrij dag nog navraag willen doen, maar volgens de broeder-overste heeft men geen telefoonnummer kunnen vin den, terwijl ook niet precies beken was naar welk familielid L. was gt gaan. (Van een onzer verslaggevers) Zondagmiddag om half zes heef een ongeveer achttienjarige jonge man in de Vlletstraat te Amsterdan een negenjarig meisje aangerand. De man pakte het kind, óat in di straat speelde, vast en sleurde he naar het remiseterrein van de tran aan deze straat. Daar heeft hij he kind op de grond gegooid en gedeel telijk ontkleed. Het meisje begon toen zy over de eerste schrik heer was, zo te gillen dat de man zijn po. gingen opgaf. De politie heeft op de plaats dit door het kind aangewezen is, enkelt kledingstukken gevonden die vermoe delijk aan de Jongeman toebehoren Het gillen van het meisje is gehoorc door een voorbijganger, die de politic een signalement van de dader kor verstrekken. Het slachtoffertje, dat hevig over stuur was, kreeg schaafwonden aan het eezlcht. De secretaris-generaal van NAVO. mr. D. U. Stikker, zal naa verwacht wordt op 21 januari be sprekingen voeren met de Italiaan' regering, zo werd zaterdag van gt zaghebbende zijde in Rome verklaart

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1