Nachtwaker 'Ik hoorde vrouw roepen' Zeg het met bloemen Antivoord aan Suurhoff Niet aüe invaliden kregen in januari juiste uitkering Legio tips komen hij recherche Opdracht bouw atoomcentrale voor 1965? Leden van Vereniging van Letterkundigen achterwilde actie Man overleden na vechtpartij Gaskraan open: twee doden Systematische speurtocht naai Amsterdammer in Griekenland omgekomen Bij KVP vier lijsttrekkers? ZONDER COMMENTAAR (14 februari HKT VRIJE VOLK MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 PAGINA Z (Van een onzer verslaggevers) Zestig uur na de beestachtige moord op de 38-jarige weduwe Barbara Antonia van der Hof£-van Heek en baar achtjarig zoontje Marcel in Rotterdani-Zuidwijk is de dader nog niet gevonden. Met een hard voorwerp (een Ijzeren staaf, e en Engelse sleutel of iets dergelijks) heeft de dader zó op zijn slachtoffers ingeslagen, dat de patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust bij de sectie opmerkte: 'Zelden heb ik zó iets meegemaakt." Om hulp geroepen Verontwaardiging VALENTIJNDAG dag der vriendschap Foute naam /lt>L 7ll/OOl Clwapen P*nd ontdekten ee niets Twee Nederlandse schipperskinderen in Bazel verdronken Theorie 0 De dader heeft dank zy een touw tje achter de achterdeur gemakkelijk kunnen binnendringen, heeft de sleu telbos gevonden, die de winkelierster nog niet had opgeborgen en opende de brandkast, Gesclirokken w Zeven sloten it Nog geen spoor van dader in de dubbele roofmoord Advertentie IAt. fVan een onzer verslaggevers) De nachtwaker Evers» die in de nacht van vrijdag op zaterdag om zeven minuten over drie aan het binnengedrongen om te genjarig broertje Johannes gegaan of nlnn XTv t X1.JA j bureau De Slinge kwam vertellen, dat hij in de sigarenwinkel van me vrouw Van der Hoff een huilend Jongetje in pyjama had gezien, heeft Uit bet politie-onderzoek onder leiding van hoofdinspecteur C. J. M- van der Weüden van dc recherche Linker Maasoever is gebleken, dat de dader zeer waarschijnlijk in de siga renwinkel van mevrouw v. d, Hoff aan het Rrekelsveld in Rotterdam- vrouw temidden van een bloedplas in de gang liggen. Van de bovenver dieping kwam de zevenjarige Roe land naar beneden, die voor de po litiemannen de deur opende. Roeland was, nadat hy de nachtwa ker had aangeroepen, naar zijn. ne stelen. Hij zal, toen hy door de vrouw op heterdaad werd betrapt, in paniek zijn geraakt en heeft haar toen gedood. Met de linkerband moet bij haar bij de keel hebben ge grepen en tegen de muur hebben ge- zondagavond verklaard dat hii ook drukt' terwyi hij in de rechterhand het voorwerp had, dat hij ais slag wapen gebruikte en waarmee hij de vrouw enige tientallen slagen op het hoofd heeft aangebracht. Door het lawaai is één van de vier jongens van mevrouw v, d. Hoff, de achtjarige Marcel, wak ker geworden. Hü is naar beneden gegaan en liep daar in de armen van de moordenaar, die het jon getje op dezelfde wijze om het le ven gebracht als hjj de moeder had gedaan. Niet minder dan dertien of veertien maal sloeg hij met kracht in op de schedel van het ventje. De drie andere kinderen, de ne genjarige Johannes, de zevenjarige Roeland en de vijfjarige Gerardus, zyn door het lawaai heen geslapen. 's Nachts tegen drie uur werd Roe land wakker. Hij zocht zijn moeder op de slaapetage van de maisonette boren de winkel. Hü vond haar bed onbeslapen en ging toen naar de woonkamer op de eerste verdieping. Daar brandde het licht, maar de kamer was leeg. Het jongetje is toen naar beneden gegaan, waar onder aan de trap, bi) de achteringang van het pand, dc vermoorde vrouw en het broertje la gen. Het ventje is over de lichamen heengestapt men moet aannemen, dat hy alles (gelukkig) niet bewust heeft gezien en is toen naar de winkel gelopen. Achter de winkeldeur ging hij roepen om zijn moeder. Een nachtwaker, de heer L, M. Evers, die juist zijn ronde deed, zag het ventje. Hij ging naar het politie bureau aan De Slinge, dat slechts enkele honderden meters van het Brekelsvclö ligt. De nachtwaker vertelde daar, dat hy het huilende en roepende jonge- fcje-ta-pyama had gezien. Twee agen ten werden op onderzoek uitge- van het bijzondere, achterkant gin gen. Daar zagen ze door de met Woed bespatte ruit van de achterdeur de een vrouw had horen roepen. De vrouwenstem zou tot het Jon getje hebben gezegd: ,Ga naar bo ven.' De nachtwaker die tot zondag avond niet nader door de politie was gehoord, was zeer positief in zijn bewering. Maar bij de politie, waar mee dc nachtwaker zich zondag avond op aandringen van enkele dagbladverslaggevers in verbinding stelde, hechtte men weinig waarde aan de verklaringen van de heer Evers. ,De zaak lag voor ons volkomen duidelijk,' aldus hoofdinspecteur Van der Weijden. ,Dc sigarenwinke- llcrstcr was omstreeks middernacht dood. Ais de nachtwaker heeft ho- rc roepen, dan heeft hjj de stem ran één van de kinderen vermoe delijk van de 9-jarige Hans aan gezien voor een vrouwenstem.' en had die gewekt en hem verteld: •Moeder ligt in de gang.' Johannes had nog geprobeerd om de huisdok ter te bellen, maar hy kreeg geen gehoor: de arts was het weekeinde niet thuis. De Rotterdamse recherche nep onmiddellijk de hulp in van dr. Zel denrust en van dl*. W. Froenitjes van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag. In de loop van zaterdag be gon men met een zogenaamd buurt onderzoek: een groot aantal recher cheurs uit heel Rotterdam ging huis- aan-huis vragenstellen aan de buurt bewoners. Een soortgelijk buurton derzoek ondernam men destijds met goed resultaat na de geruchtmaken de moord op de zevenjarige Marcel Nivard. Ook ditmaal leverde het buurton derzoek een groot aantal tips op. Ze waren voor de politie van veel be lang, maar leidden tot dusver nog niet'naar de dader. Het buurtonder zoek is vandaag voortgezet. spande voor haar winkel en voor haar vier jongens. Ze werkte hard en behaalde nog onlangs het textiel- brevet. opdat ze naast tebaksartike- len ook textiel in haar zaak zou kun nen verkopen. In de buurt is de verontwaardiging over het brute misdrijf bijzonder groot. Men vraagt zich af waarom de vrouw en waarom vooral ook het jongetje op zo'n bestiale wijze zyn gedood. „Waarschijnlijk kenden me vrouw v. d. Hoff en Marcel de inbre ker, waardoor de man terecht bang is geworden dat hij voor de diefstal zou worden gegrepen", aldus zegt men in Zuidwijk. „Maar dan nog blijft zó een gemene moordpartij een raadsel." De drie overgebleven jongens van het gezin v. d. Hoff (waarvan de vader drie jaar geleden overleed) zyn ondergebracht bij familieleden. In het pand Van Dijckstraat 35 in Den Haag zijn zaterdag twee men sen door gas om het leven gekomen: de 72-jange heer A. J. W. E., op de tweede etage en de 33-jarige kan toorbediende E. S. B. op de eerste. Het bleek dat op de eerste ver dieping een gaskraan open stond. He1- ongeluk werd ontdekt door keruüisen van een der slachtoffers. ZD waarschuwden de politie. De politie had de nachtwaker zon dag nog niet nader gehoord omdat dit voor het onderzoek niet nodig was. Zaterdagmorgen had de politie abusieveliik als de naam van de nachtwaker doorgegeven: A. M. Vink. Op het bureau De Slinge had men de personalia van de nachtwa ker die het verhaal van het huilende Jongetje deed, niet meteen genoteerd en men meende aanvankelijk dat het Vink moest zyn, omdat de heer Vink de vaste nachtwaker in Zuid- wyk is. Eater is evenwel gebleken, dat de heer Vink vrydag vry was en door de heer Evers was vervangen. 7J-stuurd. Aan de voorzijde f waarna ze naar de acht* (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse politie zal met spe ciale speurdersploegen dc wijk Zuidwijk systematisch afzoeken naar het werktuig waarmee vrij dagnacht de dubbele moord aan het Brekclsvcld is gepleegd. Hoofdinspecteur C. J. M. van der Weijden, die het onderzoek leidt, is ervan overtuigd dat de dader tijdens zijn vlucht vrijdagnacht het slag wapen heeft weggegooid. Vermoedt wordt dat dit wapen een stuk gereedschap of een oud auto onderdeel (b.v. een stuk van een as) Js geweest. BASEL (ANP) Twee Nederlandse «chipperskinderen zijn zondagmiddag in de Rijnhaven te Base! in Zwitser land verdronken. Het zijn Jan (3) en Teunis (6) Smaileganger, kin deren van de kapitein van een Neder landse rijnaak. Zij waren aan het spelen op het ijs nabij het ingesloten sJup van hun ouders. De moeder, die de stad was ingegaan om inkopen te doen, miste bij terugkomst haar beide zoons en zag een gat m het ijs en waar schuwde haar man die een der kin deren uit het water haaide. Het werd naar het kinderzieken huis overgebracht. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken waren vergeefs. Het andere kind werd door een brandweerman uit het water gehaald. Ook bij dit kind werd tevergeefs kunstmatige ademhaling toegepast. Het poli tic-onderzoek heeft een groot aantal gegevens opgeleverd, waaruit de volgende theorie omtrent de gang van zaken in de nacht van vrydag cp zaterdag kan worden op gebouwd: Mevrouw v. d. Hoff haalde na het sluiten van de druk-beklante siga renzaak de geldlade uit de kassa en borg die zoals elke avond in de brandkast, die in het magazyntje achter de winkel staat. In die brand kast bevond zich ook een portefeuille met papiergeld ter waarde van on geveer tweeduizend gulden. Later op de avond is de dader het pand binnengekomen. Er zyn ver schillende veronderstellingen om trent de wyze waarop: 0 H(j was een bekende van het ge zin v. d. Hoff en werd gewoon bin nengelaten. In de loop van de avond zag hij kans de sleutelbos van de vrouw te bemachtigen, nam afscheid en keerde later terug om de brand kast open te maken en het geld weg te nemen. 0 Hy heeft op een andere manier de beschikking gekregen over de' sleutelbos of hy had valse sleutels. 0 Hy drong de zaak binnen, sloeg de vrouw neer en nam haar de sleutels af om er de brandkast mee te openen. Vaii deze vier theorieën zijn de tweede en de vierde de meest waar schijnlijke. in de huiskamer vond men slechts een gebruikt kopje en een sigarettepeukje, hetgeen erop wy'st, dat de vrouw in de loop van de vrydagavond geen bezoek heeft gehad. Waarschyniyk had mevrouw Van der Hoff een asbakje uit de huis kamer in de hand toen ze door de dader werd gegrepen wellicht had ze dat1 voorwerp eventueel willen gebruiken als wapen. De dief is van haar komst geschrokken, hy heeft kom, ook al blykt een aanzienlijk mt een kist met autogereedschappen deel ervan van geen enkel belang ,jje onder zyn bereik stond een fjze- voor het onderzoek. Nie-temm worden ren voorwerp gepakt en heeft daar- alle mededelingen, van waar en van mee de vrouw gedood. Toen het jon- wie ze ook komen, nauwkeurig onder- getje verscheen werd dat op dezelfde zocht, want het is zeker dat onder al ^ijze vermoord die honderden tips er een zal zijn, die de weg naar de dader zal wijzen. Bij vroegere zaken bleek ook dik wijls een schijnbaar onbelangryke tip ecu sleutel tot de oplossing van de zaak. In de geruchtmakende moord zaak Marcel NJvard byv„ kwam zo'n tip vin iemand die zelf dacht dat bij de Rotterdamse politie geen belang-o rijke dingen te vertellen had. Zoals in iedere geruchtmakende moordzaak zyn ook nu mensen by de recherche gekomen die geheel ge fantaseerde verhalen voordroegen, verhalen waarin of een dader werd aangewezen of waarin de vertellers zich zelf als de moordenaar aangaven. Uiteraard worden deze mensen door de politie zo snel mogelijk naar huis gestuurd. 'Van een onzer verslaggevers) Groot is het aantal tips dat by de Rotterdamse politie Is binnengeko men en nog steeds binnenkomt over de dubbele moord in Zuidwijk. Al die tips zyn de recherche wel- Daarna Is de man, wiens kleren bedekt moeten zijn geweest met bloedviekkeg, gevlucht. De asbak, waarop ook bloedvlekken zaten, nam hy mee. Hy gooide het ding In de buurt in de struiken, waar het zater dagmorgen werd gevonden. Men heeft "een politiehond de lucht van deze asbak gegeven in de hoop dat de hond een spoor zou vinden. Dit lukte niet. Het staat volgens de Rotterdamse politie vast, dat deze zaak absoluut geen elementen van een zedenmis- dryf in zich draagt. Mevrouw v. d. Hoff stond bekend als een keurige vrouw, die zich in- v lil::?:v*.-i;Si: S /V .1 t f*. 'V O - DEN HAAG (ANP) Niet alle invaliden die in ran uitkering volgens dc nieuwe interimwet lnvaUd.teitsrentarekkras heb ben per 1 januari direct het hun toekomende bedrag outvangem Zy heb ben in de plaats daarvan voorlopig bet bedrag getwegen dat he de oude regeling toekwam. De Sociale Verzekeringsbank hoopt de gehuw- den en de kostwinnereeper 1 maart in het genot van de juiste v stellen. De anderen zullen waarschijnlijk per 1 mei het geld dat hen toe komt ontvangen. Dit biykt uit het antwoord van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer J. G. Suurhoff. con over het algemeen wel tijdig slaatsvinden. Bij de toekenning en betaalbaar stelling van de uitkeringen doen zich schter ten aanzien van het meren- ieel van de rentetrekkers cornphca- :if.s voor. o.a tn verband met samen loop met uitkeringen ingevolge an do re sociale verzekeringswetten, tewerk stelling krachtens een sociale werk voorzieningsregeling. of verpleging ii een of andeve inrichting. EINDHOVEN (ANP) De n.v. Samenwerkende Elektriciteiis-pro- dufetiebedrijven zuilen waarschijnlijk voor 1965 opdracht geven tot de bouw van een 50 megawatt kernener giecentrale te Dodewaard, een dorp aan de Waal tussen Nijmegen en j Ttel. De centrale gaat 95 miljoen gulden kosten. J Dit heeft prof. dr. ir. J. G. van Staveren, directeur van de KEMA in i Arnhem, zaterdagmiddag in Eindho- i ven gezegd in een toespraak voor de elektrotechnische studievereniging THOR. In Dodewaard ligt een knooppunt van het 150 k.v.-net, zodat de door de centrale op te wekken energie met I behulp van dit knooppunt gemakke lijk over alle elf deelnemende eiektri- citeits-produktlebedryven zal kunnen j worden verdeeld. j Prof. Van Staveren verwacht dat Euratom een bijdrage zal geven van 18 miljoen gulden en het rijk van 15 miljoen gulden. De reat zullen do I Nederlandse elektnciteits-produktia- bedrijven bijeen moeten brengen. De wet kwam pas eind vorig jaar tot stand. Men stond toen voor de keuze of de inwerkingtreding van de Interimregeüng naar een latere da- tuin dan 1 januari 1963 te verschui ven. met als gevolg, dat de invalide rentetrekkers blijvend financieel na deel zouden ondervinden of de Inte rimregeling met ingang van I janua ri 1963 in werking te doen treden, met als gevolg, dat gedurende de eer ste maanden van haar werkingsduur de invalide rentetrekkers niet allen reeds terstond de uitkeringen zouden ontvangen, waarop zij ingevolge de wet recht hebben. Voor het laatste is gekozen, omdat Jan uiteindelijk iedere rentetrekker vanaf l januari 1963 van de voorzie ningen ingevolge de Snterimregeling ia! kunnen profiteren. De uitvoeringsorganen kwamen (oor de invoering van de mterimwet mvaliditeitsrentetrekkers voor een leer zware taak te staan. Naar schatting 80.000 rentetrek- :ers vallen onder de werking van de aieuwe wet. De indeling van deze rentetrekkers m invaliditettskiassen (Van een onzer verslaggevers) Dc leden van de Vereniging van Letterkundigen hebben zich achter hun bestuur gesteld en dat bestuur heeft zich gesteld achter het Actiecomité Schrijversprotest. Dat bleek uit een motie, die tijdens de bewogen algemene vergadering, zaterdagmiddag in Amsterdam ge houden, met overgrote meerderheid werd aangenomen. Zowel zaterdag- als zondagmid dag hield de Rotterdamse recher che persconferenties in. het bu reau aan De Slinge om aan jour nalisten te vertellen bos ver het onderzoek in de moordzaak-Zuid- wyk was gevorderd. Men ziet op de foto hoofdinspecteur C. J. M. van der tVeüden, chef recherche Linker Maasoever (juist aan het «oord! en voorts met het gezicht naar de camera commissaris, \Y. J. van der Kroef (chef van de recherche van de afdelingen) en de politic-arts dokter J. H. Aarts. Volgens die motie keurt de alge mene vergadering het door het be stuur gevoerde beleid goed. roept zU de leden op tot adhaesie aan de doel einden van het schryversprotest, draagt zy het bestuur samenwerking op en vraagt zy de staatssecretaris twee dingen: te erkennen dat het schryverschap een duurzame cultu rele functie is, en ervoor te zorgen dat de beoefening van deze functie economisch mogeiyk wordt gemaakt. De voorzitter van de vereniging, Garmt Stuiveling, zag zich genood zaakt belangrijke punten van de agenda af te voeren, zodat eigenlijk alleen de schrijversactie ter sprake kwam. Een lid van het actiecomité, Adriaan Morriën, zette de doeleinden nog eens uiteen. Hy wees erop, dat overheidssteun primair is. Slechts dank zij deze zul len de schryvers misschien in de toekomst sterker staan in hun verzet tegen misstanden bij kranten, radio, televisie enzovoorts. Het comité is zelfstandig, het is niet gebonden aan statuten en reglementen, en het voert een wilde actie, als een soort geïm proviseerde, Incidentele vakbond. Indien de Vereniging van Letter kundigen wel'kelijk een vakbond was met dwingende gedragsbepalingen voor de leden, zou liet actiecomité zijn werk aan de vereniging kunnen overdragen. Morriën besloot met A zeggen, dat schrijvers die het actie comité doelbewust tegenwerken, als onderkruipers dienen te worden be schouwd. Tot zover was de vergadering tame lijk rustig verlopen. Toen kwam echter Ad den Besten aan het woord, die vroeger bestuurslid van de vereniging is geweest en die sinds oktober vorig jaar de belangen van de letterkunde en de letterkundigen in de Raad voor de kunst behartigt. In een lang, zeer persoonlijk betoog zette hij uiteen, waarom hy tegen de schrijversactie was. Hö vermengde In zyn hooggestem de rede praktische en principiële be zwaren. sprak over een aan de staat verkocht schrijverschap en verklaar de dat, in het geval de schryvers stipendia aanvaarden, hij er bang voor was dat zy voortaan zwijgen zouden wanneer zy spreken moesten. In de liaison met de staat, die som migen wensen, zag hij grote gevaren. Hij verklaarde zich dan ook niet be reid om de gestelde eisen in de Raad voor de kunst te verdedigen. Het tweede deel van zyn rede be stond uit het voorlezen van een j reeks maatregelen, die hy wél bereid zou zyn te aanvaarden en te verde digen. Het bleek, dat daarbij even eens stipendia behoorden. Terecht prees de voorzitter Ad den Besten om de moed, waarmee hy voor zyr. eigen standpunt was uitge komen. Zyn rede was telkens onder broken door gehoon of gesis of kri tische uitroepen Uit de zaal. Maar even terecht zei prof. Stuiveling, dat de praktische uitvoering van de schryvérsvoorstellen hier niet aan de orde was, dat het onderwerp enkel ten principale behandeld moest worden. Prof. dr. N. A. Donkersloot, even eens lid van de Raad voor de kunst, schaarde zich achter bet schryvers protest, maar meende dat ccn aantal andere voorstellen meer kans zouden maken, Sybren Polet zette namens de protesterende schrijvers allerlei recht, prof. Stuiveling las een artikel- fragment van mr. H. van Riel uit .Liberaal Reveil" voor (en het bleek dat mr. Van Rlel de eisen van de schryvers gerechtvaardigd vond.', A. Met hand opsteken geeft het me rendeel der leden van de Vereni ging van Letterkundigen te kennen, dat het de motie steunt, waarin steun aan de actie van het comité Schrijversprotest wordt toegezegd. den Doolaard constateerde: „De staatssecretaris begrijpt er niets van", verklaarde zyn adhesie aan het actiecomité en lanceerde nog enige nieuwe ideeën. Prof. Stuiveling meende, dat het bestuur van de vereniging en bet actiecomité, in overeenstemming, zelfstandig door moesten werken en zoveel contact moesten houden dat men tot een gemeenschappelijk op treden kon komen. Biykens het aan vaarden van de motie heeft de ver gadering hem en het bestuur daar toe toestemming verleend. Advertentie I.M. ATHENE (AP, ANP) Het lichaam van de 19-jange Amsterdamse stu dent Alwin Westerhuis is gisteren to de Goll van Saronikos gevonden. Zijn vader die verleden week to Athene aankwam om bij het opspo-j ringswerk te helpen, zocht het water* van de golf onder de kustweg af eas zag de auto liggen, waarmee zijn zoo» op 20 januari uit Athene was vertrok ken voor een excursie naar Korinthe. Drieduizend politiemannen hebben naar Alwin Westerhuis gezocht. Vol gens de politie is hij er blijkbaar niet in geslaagd uit de auto te komen na dat deze in een scherpe bocht van <Je weg boven de golf uit de koers raakte en in zee stortte. (Van onze parlementsredactte) De ministers mej. dr. M. Klompéi en dr. G. Veldkamp en de kamerle den dr. VV. L. P. DL de Kort (fractie voorzitter) en J. Maenen zullen naar alle waarschijnlijkheid lijsttrekker» voor de KVP zUn by de in mei te houden verkiezingen voor de Tweede Kamer. De verkiezingsrond van de KVP heeft hen zaterdag, in een langdu rige vergadering te Utrecht, boven aan de vier lysten geplaatst, waar mee de KVP in de verkiezingen denkt uit te komen. Deze lijsten behoeven nog de goed keuring van de leden via de begin maart te houden grosiyststemmin. gen. Mr. H. Beernink, voorzitter van da CHU, zal ook als lijsttrekker optre den voor de unie bjj de kamerverkie zingen. (Van een onzer verslaggevers) Is de 46-jarige schoenmaker H. A, van Beurden uit dc Oranjestraat 35 te Utrecht een plotselinge, natuurlijke dood gestorven? Of is hjj overleden tengevolge van een zware mis handeling tijdens een vecht partij, waarbij hij zaterdag avond in Utrecht was betrok ken? De politie tast in het duister, maar arresteerde toch de 43-Jarige metaalslijper S. uit Utrecht, de 23- jange bynjder P. uit Geleen en de 32-jarige koopman H. uit Utrecht. Vandaag zal sectie op het ïyk wor den verricht. Dan zal ongetwijfeld komen vast te staan of gesproken kan worden yan doodslag. In het logement Wieling» aan de Kromme Ry'n 11 te Utrecht heetst een gedrukte stemming. Zwijgend groepen de casten m de donker» ge lagkamer bijeen en kijken iedere vreemdeling argwanend aan. De plotselinge dood van Van B. heeft hen geschokt. Wat gebeurde er precies op de ■e avond van de 9de februari? Het politierapport vermeldt: „Om tien voor half twaalf kwam Van B. het logement binnen, waar vier man nen zaten te kaarten. De opruiende taal. die hy in de gelagkamer ge bruikte, begon de zaakwaarnemer de 43-jarige metaalslijper S. te vervelen en hij sommeerde Van B, de zaak te verlaten. De 23-jarige Limburgse bijrijder P„ die ook ge noeg had van de beledigende woor den van Van B„ gaf hem een trap tegen het onderlichaam. In het klei ne, niet verlichte halletje, kwam het tot een vechtparty, waarby S. en Van B. over een tafeltje vielen. De 32-jarige koopman H. gaf hem hier nog een trap tegen het bovenlijf, waama Van B. bewegingloos bleef liggen. Gezamenlijk heeft men vervolgens de man op straat neergelegd en is men naar binnen gegaan, waar het kaartspel werd hervat. Ongeveer 20 minuten later vonden buren, toen zy hun visite uitgeleide deden, het nog steeds bewegingloze lichaam van Van B. op dc weg liggen. 2y waarschuwden de politie, die op haar beurt de GG en GD alarmeerde. In het ziekenhuis constateerde men de dood van Van 3. In de afgelopen dagen zyn 79 Cubanen die politiek asiel in de Bra ziliaanse ambassade in Havanna had den gekregen, per vliegtuig naar Puerto Rico overgebracht. In deze rubriek vermeldt Het Vrij* Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, niter- card voor rekening van hen die wor den geciteerd. 'Ik heb altijd het volste vertrou wen gehad in het Nederlandse poli tieke genie dat het wei middelen en wegen zou vinden de nationalistische Indonesische beweging aan te pas sen aan de gewijzigde omstandighe den. Maar er zjjn na de oorlog in ons land groepen aan de macht ge komen die zich tegen ons streven ge keerd hebben en dat hebben onder mijnd. Vooral door de PvdA-lnvtoed (en de Stnwgroep: Van Mook, Lo geman, Jonkman) zyn do rampen «ver ons gekomen.' In de gang zegt Welter nog tegen de bezoeker: 'Het is allemaal zo ge nivelleerd tegenwoordig. Iedereen hetzelfde salaris, een eigen klein buisje met een pietepeuterig tuintje ervoor. En dan maar wachten tot de AOW-uitkering.' Ais hy de deur «il openen, duurt dat even, want er zitten wel zeven koperen sloten ter beveiliging op. Uit een interview met de heer Welter in EI- aeviers Weekblad van S februari 1963.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1