op HAL-pier duurt voort van Gorsel „kocht" in '53 tien leerlingen - krijgen 1500 man judoles a e ruimte losium en expositie in twee en 1 ROOIE SI EN beddenreparatie Stewardess „ARGUS" In Neiv York: Berkelse veiling viert vreemd weg jubileum [«WH JOB HANSEN: Belangrijke en fleurige expositie Leo Hom babbelt gezellig over voetbal Wisselkoersen Predikbeurten Visafslag Boete 150 en maand ontzegging na botsing Het Vrij® Volk Mu&v(0)A.^£aa/i/( fvraag advies en prijs aan HET VRIJE VOLK ZATERDAG 2 MAART 1963 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Geldt het tienjarig bestaan van een bedrijf als iets bijzon ders? Misschien niet, maar in het geval van de Vlaardingse Sportschool Van Gorsel, die binnenkort het tweede lustrum op Vlaardingse bodem zal beieven, is het een gerede aanleiding iemand over zijn leven en zijn idealen aan het woord te laten. De idealen van de jonge sportschool-eigenaar en -directeur Jan van Gorsel liggen zeker niet alleen in het zakelijke vlak. Enkele duizenden jonge en wat oudere Vlaardingers hebben zo langzamerhand de beginselen van de judosport onder de knie gekregen dank z(j de bemoeienissen' van J. van Gorsel. Vlaar dingen werd de derde judostad van Nederland, zo wyzen de officiële gegevens uit. Van Gorsel rijzig en stevig gebouwd, met stekelige kuif, bril en daarachter een paar dikwyis spot tend lachende ogen heeft getoond zyn eigen boontjes te kunnen doppen. Wie met hem in gesprek raakt merkt ai gauw dat hij óók zyn woordje wel kan doen. (Van een onzer verslaggevers) „De heer Janssen heeft mij gelukkig geen erfenis nagelaten," zegt de nieuwe directeur van het Stedelijk Museum, Johan Paalman. En het is veel vriendelijker bedoeld als het klinkt. De oud-conservator van het museum heeft namelijk geen ten toonstellingen vastgelegd voor zijn opvolger. De heer Paalman is dus kunnen beginnen met een schone lei. De eerste twee tentoonstellingen, die onder zy'n directeur schap werden georganiseerd, waren wat men kan noemen ge wone, zy het attractieve, exposities, zy vergden weinig tyd voor voorbereiding, .zodat de nieuwe directeur al zyn tyd kon besteden aan de belangryke Hansen-expositie. Wedgwoodprijs In april komt In het museum een tentoonstelling van werk dat inge zonden Is voor de Wedg-woodprjjs 1961. Dè hoofdprijs was hier voor Kees Timmer. Daar wordt een ten toonstelling van werk van de Franse schli aer Jean Miotte aan vastgekop peld. Dit wordt ook een grote ten toonstelling, die vanuit Schiedam het land gaat veroveren. Historisch bezit Optimist Individueel 'radio ki. AFSCHEIDSVOORSTELLING Waar O ook vertoeft in t land Overal vindt V ds grootste krant f tvi-n cea uiuer veio.dggevcrs) Vrijdagavond heeft de heer Joh. Paalman, de belangrijke overzichtien- toonsieinug van net weiK van ae Groningse schilder job Hansen ge opend. He laatste tyd is hei werk vac deze begaafde Groningse ecining wat meer in de belangstelling geko men. Erkend went Job Hansen pas in laiiü. toen hij een eervolle vermelding bij iVIarzotto kreeg. Helaas heeft hij zeif de prijs niet meer in ontvangst kunnen nemen, tn 1960 stierf hij, na een slepend ziekbed. De heer Paalman gaf bij de opening een. korte schets van ieven en werken van de architect-schilder. Ook kon men een interview op de band be luisteren, tussen de schilder en de secretaresse van het Stedelijk Mu seum in Amsterdam. Bij de opening waren de weduwe van de schilder en haar dochter aanwezig. De tentoonstelling is bijzonder mooi opgezet. Vooral de bovenzaal, die zich daar ook uitstekend voor leent, toont het fleurige niet te klassificeren werk van de architect-schilder, op zijn mooist. Twee zalen zijn ingericht als expositieruimte. Eeu derde zaaltje is meer bestemd als documentatie- zaa-ije. Het werk, en ook hier veel "a-ooi werk, hangt wat dichter op el kaar. Een chronologische volgorde is eventjes in het begin van de expositie aangehouden, maar verder losgelaten. Het werk is bijzonder overzichtelijk en rustig gegroepeerd. Naast de ten toonstelling van het werk van Job Hansen, is ook werk van zijn in 1950 gestorven zoon tentoongesteld. Dit zijn een vijftiental aquarellen, die hij maakte in zijn diensttijd in Indo nesië. De expositie Job Hansen is de eerste overzichtstentoonstelling van deze schilder. Aanwezig zijn 96 stukken. Het complete oeuvre bestaat uit 144 werken. Na Schiedam gaat de ten toonstelling waarschijnlijk naar de geboorte- en werkstad van de schil der: Groningen. JOH. PAALMAN .belangrijke -plaats in randstad. De besprekingen die donderdag ge voerd zjjn door vertegenwoordigers van de stakers op de (nieuwe) pier 40 van de Holland-Ameriba Lijn in New York en de gedelegeerden van de International Long-Shoremens Association hebben geen ander resul taat opgeleverd dan dat besloten is vanavond opnieuw bijeen te komen. De wilde staking wordt dus voort- gezet -en de situatie zal nog wat moeilijker worden omdat morgen de „Katsedyk" eveneens in New York aankomt en dan dus twee vracht schepen van de HAL tijdelijk tot werkeloosheid zijn gedoemd. De HAL wordt door dit uitstel wei gedupeerd maar is er niet toegevend door geworden. Het in gebruik nemen van pier 40 maakt de passagiers- en l vrachtbehandeling efficiënter. De tydwinst die^het sneller en doelma- tiger werken op deze kostbare mo derne pier oplevert, dreigt- verloren te gaan door de eisen van de stakers, I die bovendien in strijd zijn met de ?ol! heJ. re?.aas ,waartn. afgesloten arbeidsovereenkomst. De °VT dle fcl™ b°?te.„ Jaren vrees bestaat echter, dat deze sta- bestaan van Sportschool v. I king langer zal gaan duren dan men se I aanvankelijk verwacht had. i „Bijna tien jaar geleden, op 20 Do onderwerpen van zijn werken hebben alle het dagelijks leven tot onderwerp. Mensen, kinderen en vooral landschappen rond Groningen. Hansen volgde zijn eigen weg en zweeft wat stijl betreft tussen ab stract en non-figuratief. In een van de bovenzalen is tevens een tentoonstelling van Amerikaanse grafiek te bewonderen. Stijl en kwa liteit van dit werk lopen zeer uiteen. Deze tentoonstelling werd samenge steld in Amerika. Engelse pond 10,081-10,098 Amerk. dollar 3,603,601 Franse frank 73.46-73,51 Belgische frank 7,228-7,221 Zwitserse frank 83.281-83,231 Zweedse kroon 69,334-69.445 Duitse mark 90.015-90,061 Deense kroon 52.184-52,235 Noorse kroon 50,38-50,43 Canada 3,341-3.343 Italiaanse lire 58.001-58,051 Oostenrijkse schilling 13.94-13,95 Escudo's 12,581-12,592 ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het recht van het zwaard, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). (IS Jr.). PASSAGE: Phaedra. 2. 4.15, 7 9.15 uur (18 Jr.). üi ersen: IRENE: Feestavond SVC De Post duif. 8 -uur. MUSIS SACRUM: Feestavond Pers- ver. Gebr. Vincent. 8 uur ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het recht van het zwaard. 7 3.15 uur (14 Jr.) De ban dieten van CLmarron, 3 en 4.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: Phaedra 2. 4.15, 7 en 9.13 uur (18 Jr.). Diversen WIJKCENTRUM: Dansavond Jong Schiedam. 8 uur. r.-K. DAGELIJKS Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Overzichts tentoonstelling Job en Johan Kansen on Amerikaanse grafiek, tot 28 maart dagelijks van 10 tot 5 uur. Apotheek: 'i Gouden Hert. Stnt-Lul- dlnastraat 58a. DOKTERSDIENSTEN Dit weekeinde hebben uitsluitend voor noodgevallen de volgen 1e artsen dienst: de heer W. J. Franke. Burg. Knappertlaat! 30. tel 68163; de heer W. it. F. Meijer. Swaramerdamslngel 43. te! 69696; de heer A. Q. C. Klomp. Juliana van Stolbergstraat 3. tel 69952 de heer W. A. de Ridder, Stadhou derslaan 46. tel 67590. De apothekersdlenst wordt waarge nomen door apotheek 't Gouden Hert 01nt-Luld!nastraat 58a. Overigens zijn de gehouden expo sities een groot succes geworden. Kunstschatten dei- Oud-Katholieke Kerk hebben enorm veel museum- gangers getrokken en was weer eens een echte Schiedamse tentoonstel ling. Het in de openbaarheid bren gen vanSchiedams oudste boek, de incunabel met de beschrijving van het leven van Simt Luduina, heeft tot gevolg gehad dat wetenschaps mensen zich voorSchiedams oudste boek zijn gaaii interesseren. Een van de gevolgen daarvan is, dat reeds nu achttien exemplaren van het hoek bekend zijn geworden,. Voor de expositie waxen eir nog slechts drie bekend. Voor de tentoonstelling van his torische kostuums was zelfs be langstelling uit Amerika en Zuld- Afrika. Kostoumverzamelaaxs uit deze landen bestelden de catalo gus. Wat de nu lopende tentoon stellingen betreft: De- expositie komt regelrecht uit Amerika en gaat na Schiedam naar Tilburg en Leeuwarden. De expositie van het werk van Job Hansen is volledig het werk van de heer Paalman. Het werk van Motte moet van grote kwaliteit zijn. Hij kan worden geklasseerd als action-painter. Van half april tot begin mei valt in het museum werk van een in Neder land studerende Japanner te be wonderen: Minoru Agatha, die stu deert aan de Rijksacademie in Am sterdam. Zijn werk is abstract en doet nauwelijks denken aan de tra- diticnae Japanse schilder-.en prent kunst. In een gesprek met de pers heeft de heer Paalman vrijdagmorgen deze plannen, ontvouwd. Het museum gaat principieel geen andere koers varen dan voorheen. De museumdirecteur meent dat het Schiedamse museum een belang rijke plaats in de randstad inneemt. „We hebben echter niet de pretentie filiaal te worden van stedelijke mu sea in Den Haag of Amsterdam," zo zei de heer Paalman. „Het museum moet een eigen gezicht hebben." Het niet onbelangrijke historische bezit van het museum zal een per manente zaal krijgen. De kelder van het gebouw wordt geschikt gemaakt voor een.permanente tentoonstelling ovér hetbrandersbedrijf zoals dat PIERRE JANSSEN .schone lei voor opvolger. vroeger was. Behalve voor toeristen zal dit zeker aaotrekkedjk zijn voor de Schiedammers. HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk, 10 uur ar. L. J. Cazemier, 5 uur ds. ir. D. Harteveld van Delfs- üaven; Bethelkerk, 10 uur ds. H. W. Hemmes, 5 uur ds. J. D. Smids; Op- standingskerk, 10 uur ds. A. Hoff man, 7 uur ds. J. D. Smids; Vredes- kerk, 10.45 uur ds. D. J-. Spaling. 7 uur ds, G, Spilt van Utrecht. GEREFORMEERDE KERK: Oos- terkerk, 10 uur ds. H. J. Heyuea, Vlaardingen, 5 uur ds. J. E. Hendriks van Hoogvliet; Kethel De Ark, 9.30 uur ds. J. Couvee, 2.30 uur ds, J. Couvee; De Goede Haven, 10 urn- ds. J. Nawijn, 5 uur ds. W. A. Krijger; Kantine Burgemeester Honneriage Gretelaan 159, 10 uur ds. W. A. Krij ger, 5 uur ds. J. Couvee; Jullanakerk 10 uur ds. J. E. Hendriks, 5 uur ds. J. Nawijn. BAPTISTENGEMEENTE SCHIE DAM: Irene, 7 uur ds. R. Reiling ia.m.v. The Gospel Singers. BAPTISTENGEMEENTE (Unie) Jeugdhaven, 7 uur. LEGER DES HEILS: Gebruikelijke samenkomsten. De christelijke toneelgroep Het Zuiden viert op 8 maart het 15-jarig bestaan in zaal Irene. Het feest wordt opgeluisterd door het optreden van Kees Nouens uit Den Haag met zijn Florida-show 1963. (Van een onzer verslaggevers) „Als deftige mensen zijn ze in de auto gestapt en weggereden, maar de pret duurde niet lang. Een kilometer verder, op de Westzeedjjk, zijn ze domweg tegen een boom gebotst. Het was gewoon een geval van drank en overmoed." Ze schetste, in wei nig woorden, de officier van Justitie dinsdag voor de Rotterdamse recht bank het optreden van twee 24-ja- rige lieden en een 18-jarig meisje die na het verblijf in een dancing aan de Westblaak clandestien een noodlottig autotochtje hadden ge maakt. De 24-jarige bouwkundig tekenaar C. K. was die. bewuste avond met vrienden in de dancing terechtgeko men. ,s Nachts om drie uur hij had al met al vijftien biertjes ge dronken vond h(J het welletjes en ging, omdat de anderen nog wat wilden blijven, alleen naar huis. Op datzelfde tijdstip waren ook twee andere bezoekers, de 24-jarige sta tions A. den B. met zijn 18-jarig vriendinnetje, opgestapt. In een opwelling was K. achter het stuur van een leegstaande taxi gaan zitten en met Den B. en het meisje naast zich weggereden. Op de Westzeedijk was de wagen geslipt en tegen een boom opgevlogen. Danig In de kreukels werd het ve hikel later als .total loss' weggesleept. Van de drie inzittenden was het meisje er het siechtst afgekomen. Zij kreeg een zware hersenschudding en moest een hele tijd het bed houden. K. werd licht gewond. Den B, liep geen letsel op. De officier wilde wel aannemen, dat K. geen diefstal in de zin had en eiste wegens joy-riding, ook in ver band met de ernstige gevolgen, twee maanden onvoorwaardelijk. „Een tragisch ritje, meende mr. J. Noordijk, de raadsman daarbij ook denkend aan het civiele aspect van de zaak. Daar zijn cliënt zeker voor een paar duizend gulden schade zal moeten opdraaien en er van misda dig opzet geen sprake is, vroeg plei ter de rechtbank een straf op te leg gen waaryan het voorwaardelijke deel niet langer zal zijn dan het voorarrest. Daarna stond Den B. terecht die verklaarde dat K. hem en zijn meis je uitgenodigd had mee naar Zuid te rijden. Onderweg zag hij pas dat ze in een taxi zaten, maar eer hij er wat van kon zeggen of uit kon stap pen was het ongeluk al gebeurd/In tussen heeft hij al vernomen dat de schade 7500 zal bedragen. Daar de officier van Justitie in zijn geval geen opzettelijke weder rechtelijke handeling aanwezig achtte, eiste hij vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. maart 1953, kocht ik twintig leerlin gen, verdeeld over twee afdelingen, in Delft en in Vlaardingen, De Ie raar in Leiden, die ze van de hand deed vroeg voor ieder van die groe pen, met de matten erbü, 250. Ik heb vier maanden tyd gehad om ze af te betalen. In die tijd kwam ik namelijk pas uit de militaire dienst; het CIOS zat er juist op. Er was nog een gegadigde voor die twee groepen leerlingen en ik moest er dus wel meteen op af.Een dag vrij kon ik van mijn commandant niet krijgen, en er moest dus iets op gevonden worden. Ik zei tegen mijn toenmalige verloofde: Kom, we gaan ondertrouwen. Zo kreeg ik een dag verlof en direct reisde ik naar Lei den. De man die de, zaak niet ge kocht heeft is nu bij de brandweer. Die heeft toch de boot gemist! En ik vond 500.te verf. Eerst zag ik niets in Vlaardingen, dacht dat Delft het was. Dat ver anderde snel. Zoetjes aan kwamen er meer leerlingen, tot ik nu onge veer vijftienhonderd heb. Daar is nog één van die allereerste groep bij, Koos de Wilt, die de zwarte band heeft." Ondanks het bescheiden begin twee maal tien leerlingen ging het Van Gorsel naar den vleze. HU kocht in ieder geval een 125 cc Eyseck-motor en tufte door half Zuid-Holland en Gelderland omdat hjj ook nog gymnastiek- en tennis- lessen moest geven. Toen kreeg hij een ongeluk, twee dagen voor hy trouwde, lag voor enige tijd in het ziekenhuis en moest de Delftse groep „laten lopen". „In Vlaardingen had ik een vrouw, die de zaak dreef, maar ln Delft niet." Zijn vrouw was tien jaar lang zijn beste steun. In december van dat jaar 1953 ging de school in de Azaleastraat open. Er lag een mat van vier bij zeven meter. „Je moet wel een opti mist zijn om dan Sportschool op de deur te schrijven," vindt hij zelf. Vijf jaar later kwam de school aan de Kethclweg, die werd geopend door wethouder Van Minnen. „En als nu die nieuwe school van me een beetje opschiet kan ik nog de traditie van die vijf jaar handhavcen...." Het aantal leerlingen groeide in Vlaardingen en Van Gorsel had as sistenten nodig. Die kwamen: nu zijn het er drie in getal en één aanko mend. Dat zyn: H. C. de Korte, E. F .Faber en G. Handstede en Ed de Teld. Een kampioen kwam er in de competities ieder jaar nog uit zijn school een demonstratie gaf"), bij de jeugd. De administratie en de zorgen van de hele organisatie groeiden met de school mee. „Ik ben helemaal admi nistratief geworden, dat voel Ik als het verliezen van een ideaal." Hy zegt te hopen dat hij nu gauw de vergunning zal krijgen voor het bou wen van wat hy noemt De School („zoals ik die al wilde op het mo ment dat ik in de Van der Palm school een demonstratie gaf."). „Maar Ik lig in Den Haag tussen een stapel, dus wacht ik maar af," be rust hy erin. zijn hobby. Meer nog wordt hij ech ter gefascineerd door het lesgeven. „Er ligt by het sportonderwijs nog een groot gebied braak. Bij het les geven aan kinderen hoop ik nog veel leuke dingen te doen," verklaart hy. En: „De individuele prestatie te ma ken door de individuele methode dat is mijn wens." HU praat er voorzichtig over en hy betoogt: „Nu, na jaren, denk ik dat myn systeem wel goed is. Maar ik moet erbij zeggen dat Ik dat altyd heb gedacht, Telkens vind je: ik ben er! ik maak me sterk dat later biykt dat het nooit zo geweest is...." Zelf traint hij ook nog steeds bij twee Japanse grootmeesters, die in Ne derland regelmatig les komen geven en hy weet dat ook hy nog lang niet volleerd is. „Hoe ik het vind dat er van dit jubileum zoveel werk wordt gemaakt? Och, het ihele feest is uitgegaan van een van mijn as sistenten. Het is allemaal een beetje moeilijk. Want eigenlijk kan ik nóg niet zeggen dat ik een school heb Rotterdam 1 maart: heden kwam aan de visafslag alheir één vaartuig en werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waven: tong gr 3,303,35 midd. 2,20—2,30, kl. 1,70—1,80, slips 1,60—1,70; tarbot midd 3,60—3,70, kl, 1,25—1,30; griet 0,90—1,10; schol mid. 2845, klein 38—26; schelvis midd. 6164; kabeljauw gr 4551, midd. 44—47; kl. 40—42; makreel 30—33; wyting 37—39; haring verse 3038; kuit 0,451,10 gulden. (Van een onzer verslaggevers) Leo Horn heeft vrijdagavond in Musis op zy'n bekende geestige ma nier voor een talrijk publiek over zijn ervaringen als scheidsrechter gesproken. Helaas was zjjn spreek tijd korter dan in de bedoeling lag. Dezelfde vrijdagavond moest Leo Horn nog naar Zaandam voor het vervullen van een spreekbeurt. Behalve een onderhoudend betoog over hoe vreemd het toch wel in de voetbalwereld kan gaan, spuide de heer Hom ook enige kritiek. Onder andere hekelde hy de onderlinge ja loezie van de Nederlandse scheids- rechters. De eerstvolgende belangry- ke wedstrüd die hij gaat fluiten is Engeland—Schotland.' Grensrechters hier zullen zijn de Schiedamse scheidsrechters Lou van Ravens en Henk van de Veer. De voorzitter van de Lionsclub Schiedam, welke deze avond ten bate van Open 't Dorp organiseerde, dr. P. T. Endenburg, bedankte de inter- nationaal-scheidsrechter door hem een vaantje van de club te overhan digen. In zün dankwoord betrok hy ook de zaaleigenaar, de heer R. v. d. Most, die gratis zyn zaal beschikbaar had gesteld. De pauze duurde ruim 'n uur. Op last van de brandweer moest men een en ander veranderen aan de kabels voor de filmprojector. Toen dat eenmaal gebeurd was, was het doek vrij voor een vertoning over de wereldkam pioenschappen Chili. Ook daar heeft In twee gebouwen van de Technische Hogeschool te Delft zullen op 17, 18 en 19 april een symposium en een tentoonstelling worden gehouden over de technische toepassingen van radioisotopen. Het is voor de eerste maal dat dit in Nederland gebeurt. De organisatie van dit evenement is in handen van de afdeling Kerntechniek vanJ het Koninkiyk Instituut van Ingenieurs en het Ne derlands Atoomforum. symposium en de tentoonstel- ibben ten doel een uitgebreide v. id-sting te geven aan de Neder- De judo ln het bijzonder en de sport in het algemeen zijn behalve het beroep van J. van Gorzel ook „De groenten- en bloemenveiling Berkel en Rodenrijs viert een merk waardig jubileum. Het is dit jaar een halve eeuw geleden dat het veiling- bestuur voor bet eerst bij Provinciale Waterstaat aandrong om behoorlijke aan- en afvoerwegen naar de veiling te krijgen. In 1963 is aan deze wens nog niet voldaan. Vooral het gebrek van een verbindingsweg naar de rijksweg Den HaagUtrecht doet zich sterk voe- Aldus de voorzitter van de veiling Berkel, de heer W. van Etten op de dezer dagen gehouden algemene ver gadering. „Het is noodzakeiyk", aldus de voorzitter, „dat onze geïsoleerde vei ling een directe verbinding krygt voor de produkten, die in grote hoe veelheden naar Duitsland worden vervoerd". De afvoerweg, lopend over de Ro- denrijseweg is levensgevaarlijk ge worden. Ook de verbindingsweg van deze .veiling met de veiling te Pynacker is bepaald niet ideaal meer. landse industrie en wetenschap, waarby speciaal aandacht zal wor den besteed aan het nut van het gebruik van radioisotopen in de in dustriële sector. Radioisotopen komen nl. steeds meer, en tegen een vooi (durend la gere prijs ter beschikking van weten schap en industrie doordat het aan tal kernreactoren stijgt. Hierdoor neemt de toepassing van radioisoto pen voor wetenschappelijk onderzoek duidelijk toe. Het gebruik ervan in de industrie bluft echter achter bij de verwachtingen;hetgeen sterk voor Nederland geldt. Waarschijnlijk wordt dit. veroorzaak door de onbe kendheid met de voordelen aan het gebruik en de mogrfykheden ervan. De lezingen op het symposium, die worden gehouden in één der college zalen van het gebouw van werktuig en scheepsbouwkunden aan' de Me- kelweg, worden afgewisseld door be zoeken aan het reactorinstituut in Delft en aan de tentoonstelling die wordt ingericht op de bovenste etage van het nieuwe gebouw van de technische natuurkunde aan. de Lo- rentzweg. Een inleiding tot het symposium wordt gehouden door prof. ir. J. F. W. Houtman, weteaschappelij k di recteur van het reactorinstitüut. Verder worden lezingen gehouden door; dr. J. Putman, prof. dr. W. J, Oosterkamp, ir. J. J. Arlman, prof. ir. S. Stemerding, dr. H. Dykstra, ir. C. H. Buschmann, prof. dr. A. K. W. Aten jr. en drs. J. H. Parmentier. euro De Verkeerskamer van de recht bank te Rotterdam heeft vrydag de 23-jarige koopman J y. N„ die veertien dagen geleden 200,- beboet met een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf en drie maanden ont zegging van de rijbevoegdheid tegen zich had horen eisen, veroordeeld tot 150,- boete en een maand ontzeg ging. HU was onder Moordrecht tegen een vrachtwagen opgereden, waarby een Inzittende bejaarde, dame werd gewond. Deze stierf kort daarna aan haar verwondingen. PASSAGE THEATER - TELEFOON 69563 SCHIEDAM. DONDERDAG 7 MAART 8 UUR Het fel realistisch zedendrama in 6 bedryven met zang en dans door MARIUS SPREE HET AMSTERDAMS VOLKS TONEEL met BEPPIE NOOT in haar sensationele creatie als Rooie Slen 1. Moord in donker Amsterdam 2. MUn eigen kind 3. In een kroeg op de Schie damse Dyk 4. Vrouwenmoordenaar 5. Liefde is niet te koop 6. Vergeef ons onze schulden Uitverkochte zalen ln Amster dam (Carré) en vele andere schouwburgen in ons land. Uitsluitend toegang boven 18 jr. Pry zen 3.—, 3.50, 4.— Plaatsbespreken vanaf zaterdag 2 maart van 11—6 uur, ook tel. KapsaloD Hrfê'ne, de salon voor de betere permanent. STROOMLOOS voor leder haar geschikt 7.50. Hélène tiède permanent, de meest ideale natuurlijke perma nent 10.- Gratis nalen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hélè ne, Rembrandtlaan 22. tel 67170, Schiedam Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. ORANJBGAX.EKH 11 TEL. 67844 63844 Wat enig dat U dit daoht. Maar ik ben gewoon huisvrouw. Mijn mem vaart op een passagiersboot. Iedere keer als hy thuis komt koop ik een nieuwe bril. Natuuriyk bij „ARGUS", zy hebben daar steeds de aller nieuwste modellen. Myn man zegt daarom: „Zeker weer by „ARGUS" geweest?" Ik lach maar eens en denk: „zy hebben mij weer goed geadviseerd". ORANJEGALERIJ 9 - TEL. 86431 SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2