illegaal parkeren m He( Vrij Vol! HERTZ Deurwaarder leidt hoeren om de tuin Agent redt monteur Stuurman mag niet meer varen Jong gezin moet in tenten „huizen" I op basis Ypenhurg Inbreker springt op vlucht van B m hoog balkon HERTZ ZONDER COMMENTAAR Amerikaanse regering neemt verplichtingen van Brandaris over en Commissie in Amsterdam: Boerderij in as - 6 koeien dood Zwerver dood gevonden op fabrieksterrein Alarm kapot - silo verwoest doorbrand 'Oliver' opvolger 6.My fair lady theater Carré? Afwerken Huur'min ROTTERDAM Laat'm achterin PARIJS! zs V0ÖS Poppendans On(t)rocrcnd HET VRIJE VOLK WOENSDAG 6 MAART 1963 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) In 1961 namen dagparkeerders maar liefst 6.000 van de 9.000 legale parkeerplaatsen In Amsterdams binnenstad in. Men wil daar maatregelen tegen nemen. Een hoofdstedelijke werkcom- missie, bestaande uit hoofdambtenaren van de gemeente, ver tegenwoordigers van nauw bij het parkeervraagstuk betrokken organisaties en van het bedrijfsleven hebben een uitgebreide nota over het parkeerprobleem in de binnenstad van Amster dam opgemaakt. Dezer dagen is het toegezonden aan B. en W. en aan de raadsleden. Reizigersvervoer weer beperkt m Dit is één van de vele voordelen die (Vervolg van voorpagina) De Vrije Boeren die onder aanvoering van hun 'leider' de heer Koekoek naar Hollandscheveld waren gekomen en de vele nieuwsgierigen, werden door deurwaarder Bodde uit Hoogeveen die met de uitzetting was heiast, keurig om de tuin geleid. Er stonden drie boerderijen op zijn lijst en bovenaan de lijst prijk te Klaas Hartman. Daar verzamelde zich de menigte, maar deurwaarder Bodde begaf zich naar de boerderij van Bertus Nijmeijer. De ontruiming duurde vrijwel de gehele dag. Op bevel van de politie werden de vooral uit Staphorst afkomstige boeren ontlast van hun meegebrachte borden met opruiende kreten als 'Dit is erger dan Oost-Berlijn', 'Geen recht maar geweld', en 'Weg met het Landbouwschap'. r usie ZiWOlsman '«k vastgesteld. Dirigistisch wanbeleid Hoge raad,verwerpt beroep van bigamist Verzuim Sclmkdraadongeluk voor rechtbank De commissie ziet o.m. de voigende oplossingen 9 Het instellen van tarieven per uur voor openbare bewaakte terrei nen voor hen die twee iot zes nur •willen parkeren. 9 Sterk verschillende tarieven waarvoor parkeerplaatsen door mid del van parkeermeters kunnen wor den gehuurd voor lijden van een kwartier tot twee uur. Het instellen van een relatief be perkt aantal vrije parkeerplaatsen (Van een anaer verslaggevers) Ook gedurende het komende weekeinde beperken de spoorwegen de rcizigersdlenst. Het transport van graan maakt dit noodzakelijk. Het Is voor de zevende achtereenvolgen de maal dat men gedwongen Is de ze maatregel te nemen. De beperkingen zijn nagenoeg de r-elfde als de vorige keren. Uitzonde ringen gelden echter voor de Ulnen AmsterdamEnkhuizen, Groningen —Delfzijl. Groningen—Rodeschool, Groningen—WinschotenNieuwe- schans en Leeuwarden—Harlingen- haven. waarop zaterdag wel volgens de normale dienstregeling wordt gereden. Op zondag wordt ook op deze trajecten de dienst weer be perkt. (Van een onzer verslaggevers) Een felle brand heeft vannacht het grotste gedeelte van een boerde rij te Morra (Fr.) in de as gelegd. Zes koeien kwamen in de vlammen om. De brand brak om ongeveer half een vannacht uit. De brandweer van Metslawier en Anjum kon slechts ee:i klein gedeelte van het woonhuis voor de vlammen sparen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Verzekering dekt de schade, die de veehouder A. van der Meer heeft opgelopen.'j waarvan het gebruik door middel van een parkeerschijf gebonden wordt aan een tijdslimiet van bjj voorbeeld twee uur. De hoogte vam d« tarieven voor parkeermeters en bewaakte parkeer terreinen. sal dusdanig moeten, zijn. dat een zo gelijkmatig mogelijke distributie van de schaarse parkeer ruimte wordt verkregen. Hl 1961 stonden in de binnenstad, aldus de nota, ruim 11.000 a-uto's, waarvan dus 2.000 bezitters in over treding waren. Dit waren overwe gend auto's van hen die kwamen om te winkelen, zaken te doen of vertier te zoeken. De commissie vraagt een uitzon dering voor hen die in de binnenstad wonen, voor Invaliden of voor dege nen die om economische redenen hun auto dringend bij hun bedrijf moe ten parkeren. Wensen zijn verder nog: Uitbreiding .van het aantal par keerplaatsendoor het bevorderen van liet tot stand komen van par keergarages. 9 Het creëren van particuliere par keerruimten op eigen grond of onder eigen gebouwen. 9 Het inrichten van parkeerterrei nen aan de rand van de stad voor auto-forensen. 9 Het verbeteren en verkorten van de rijtijd van het stedelijk openbaar vervoer eventueel door het op eigen rijbanen te brengen of het uit te voe ren als metro. (Van een onzer verslaggevers) Door een wanhoopssprong van een zes meter hoog balkon heeft een In breker dinsdagavond, nadat hjj in een villa fn de Handelstraat in Am sterdam was betrapt, de vlucht kun nen nemen. De bewoners van het huis waren met vakantie in Zwitserland. Alleen een vriend van de zoon des huizes verbleef in de woning. Toen hij gis teravond omstreeks acht uur thuis kwam. hoorde hij gestommel op ae tweede verdieping. De jongen waar schuwde de politie. Terwijl een auto van het bureau Overtoom naar de Handelstraat reed. ontdekte de inbreker dat er iemand in het huis was gekomen. Daar de weg naar beneden afgesneden was, sprong de man van het balkon in de tuin en vluchtte via enkele andere tuinen. Het bleek dat hij binnen gekomen was door aan de zijkant van de al leenstaande villa een ruit te vernie len, waardoor hij het spanjolet van het raam kon openmaken. Op de bo venste verdieping had hij alles door zocht. Het is echter niet bekend of er iets vermist wordt. (Van een onzer verslaggevers) Arbeiders van de Ver. Glasfabrie ken in Schiedam ontdekten dinsdag morgen op het terrein van de fabriek het stoifeiijk overschot van een 73- jarige man. Het bleek de zwerver A. D. te zijn, zonder vaste woon- of verblijfplaats. De avond daarvoor had de man in gezelschap van de 28-jarige A. P., eveneens zonder vaste woon- of ver blijfplaats. een aantal cafés in Schiedam bezocht. In beschonken toestand zijn bei den toen het terrein van de Glas fabriek opgegaan om een slaapplaats te zoeken. A. D. legde zich te slapen onder een heteluchtbuis. Zijn maat verklaarde tegenover de politie dat A. D. reeds drie weken ernstig ziek was. Van het overlijden van A. D. heeft hij niets gemerkt. "■O' Vfet prijzenswaardige - -*■ heeft de regering Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Een uur nadat brand was uitge broken in de graansilo van de firma Schouten en Roubos en Co, aan de Rijksweg 81 te N'ieuwendijk (ge meente Almkerk) werd pas het eer ste water op de vuurhaard gespoten. Deze vertraging was het gevolg van het feit, dat de alarminstallatie van de brandweer in Almkerk niet werkte en men alle brandweerlieden moest gaan wekken. Daarna werd met 14 stralen, ook de brandweren uit Gh/fesen, Sleeuwyk en Werkendam waren inmiddels ge arriveerd, getracht nog zo vee! mo gelijk van het gebouw te redden, maar dtt mocht niet baten. Het ge bouw werd verwoest en stortte daarna geheel in. Het vuur sloeg over op boerden., die wordt gebruikt als op slagplaats voor kunstmest. Het rieten dak van deze boerderij ging voor het. grootste gedeelte verloren, maar het huis zelf werd behouden. De kunst mest ging verloren door waterschade. De brand werd ontdekt door een bewoner van een ark, die in de haven ligt aan de achterzijde van de graan silo. Omtrent de oorzaak van de brand, is nog niets bekend. Ook wat de schade betreft tast men nog in het duister, maar die zal zeker in de honderdduizenden gaan lopen. RENT A CAR U als wereldomspannende organisatie te bieden heefi! Huur daar om Uw aulo bij Hertz Rent a Car per uur. dagweek of maand. Nieuwe Opel Rekords en andere bekende merken tegen vaste tarieven waarin de kosten van veraeke- ring, onderhoud en olie zijn inbegrepen. Waar U ook heen gaat: huur Uw auto bij ROTTERDAM, GROOTHANDELSGEBOUW STATIONSPLEIN A5.TEL. OI0.MH30 AMSTERDAM, PRINSENGRACHT 737-741, TEL. OÜO-SOASS Let HERTZ put you in the driver's seat! kVORLD W/DE RENT A CAR spoed bij de fweede Kamer het wetsontwerp ngediend, dat. tot strekking heeft 1e overheidspensioenen waarde vast te maken. Het is nog maar zes weken geleden, dat de Cen trale Commissie voor Georgani seerd Overleg zich met het rege ringsvoorstel. dat nagenoeg gelijk was aan het thans ingediende ontwerp, akkoord heeft verklaard. Vrijwel zeker zal de behandeling :n het parlement nog voor de ver kiezingen haar beslag krijgen. Daaraan zullen zowel de rege ringspartijen als de oppositie hun medewerking geven. De regeringspartijen, omdat «ij enige versterking van hun krediet; voor de verkiezingen wel kunnen 'tebrulken. En de oppositie dat is dus voornamelijk de Partij van de Arbeid omdat in dit wets ontwerp de verwezenlijking van een door haar reeds lang gekoes terde wens vorm heeft gekregen. Het verheugt ons, dat het Tweede-Kamerlid van de WD. de heer Corver. dit maandagavond in ry I te Amsterdam nu ook maar ODer.- Deurwaarder Bodde met hel uit huis gezette gezin Nijmijer op het erf. De eerst vechtpartij ontstond in de namiddag: een noiemrel. die spoe dig uitgroeide tot ernstiger ongere geldheden. Stenen, stukken hout en ijzig harde sneeuwballen vlogen door de lucht en de politie antwoordde met traangas en gummiknuppels. Toen de schreeuwende menigte zich terugtrok en de strijd staakte, konden de assistenten van deurwaar der Bodde doorgaan met de ontrui ming. De familie Nijmeijer heeft in middels onderdak gevonden in zen leeggekomen woning in Hollancischc- veld-Noord. Tijdelijk uiteraard, wani er Is nog met, geen mogelijkheid te zeggen hoe de zaken zich verder ont wikkelen. (Van een onzer verslaggevers) Door een explosie van benzine dampen is dinsdagavond de 36- jarige monteur W. Hoogeveen in een hoek van zijn keider aan de Asserweg te Rotterdam-Schie Verslaafd aan alcohol (Vau een onzer verslaggevers) Het zUn geen verwoede kampeerders, die sedert zaterdag hun tenten hebben opgeslagen aan de Broekseweg in Eindhoven. Het is een jong gezin: man, vrouw (in verwachting) en een baby van tien maanden, die de dagen en de nachten in deze tenten moeten doorbrengen. AMSTERDAM (ANP) De musi cal Oliver van Lionel Bart zal over ongeveer een half jaar hier op de planken komen'. De combinatie Lars Schmidt, W. Hofman en mr. P. A. Meerburg brengt na 'My fair lady' deze musical in ons land. De première «zal begin oktober in het- Luxor Theater te Rotterdam zijn. De bewerking van de liedjes is opgedragen aan Seth Gaaikema. Zaterdag kwam het einde aan een idylle, in de Verwerstraatwoonden ze op een bovenverdieping. Dat ging allemaal goed met de hoofdbewoon ster van 81 jaar. Toen echter een kleindochter van die hoofdbewoonster in woonmoei- lijkheden kwam, wilde deze vrouw natuurlijk haar kleinkind met haar man en achterkleinkind helpen. Daarvoor moest dan het andere ge zin (zonder vergunning van het wo ningbureau indertijd op die verdie ping gaan wonen) ruimen. Men heeft de ergste kou afgewacht, maar het is er toch van gekomen. In een oude tuin aan de Broekse weg, in modder, drek en dooiwater Geeft uw stem aan die politieke partij, welker program het meest overeenstemt met onze eigen doel stellingen. Zo heeft Burgerrecht zijn aanhangers in het verleden altijd aangeraden. Zal het zulks ook dit maal doen? Nee, het zal dit niet doen. En waarom niet? Om de een voudige reden, dat geen enkele po litieke partij in ons land In de prak tijk een protesthouding aanneemt te gen het dirigistisch wanbeleid, dat In zo sterke mate zijn stempel drukl op de landspolltiek. Burgerrecht t»b 23 februari 1M3 FRANKFURT AM MAIN (DPA) Ongeveer 5500 in West-Duitsland ge' legerde Amerikaanse militairen kun nen rekenen op vervulling van hun aanspraken op schadevergoeding op de in betalingsmoeilijkheden geraakte Nederlandse schadeverzekeringsmaat- scbappij Brandaris. Het Amerikaanse hoofdkwartier in Europa te Heidelberg heeft meege deeld. dat een overeenkomst is ge tekend op grond waarvan de Ameri kaanse regering de aanspraken van verzekerde Amerikaanse militairen zal voldoen. Er waren uitsluitend Amerikaanse militairen met hun particulier» auto'? bij Brandans verzekerd. hebben deze jonge mensen nu hun tenten opgeslagen. Op vijftig meter van hen, aan de andere kant van de Broekseweg. staat al een half jaar een huis leeg: het moet gesloopt wor den. Het zou in elk geval een tijdelijke oplossing kunnen zijn: heel wat be ter dan nu. Helpen zal men op een moment toch moeten doen. Het jonge gezin heeft het al lang zien aankomen. Het moppert niet op de hoofdbewoonster, die hun nu de huur heeft opgezegd. Ze begrijpen het allemaal wel, maar daarmee is de nood hier niet opgelost. De jonge vrouw, die vroeger in een sanatorium heeft gelegen, is, nu ze haar kind van tien maanden in deze situatie moet verzorgen en haar tweede baby vervracht, ten einde raad. Het is waarachtig te begrijpen (Van een onzer verslaggevers) Aan stuurman F. r. d. L. uit Rot terdam heeft de Raad voor de Scheepvaart voor goed het recht ont nomen om als stuurman of kapitein te varen op zeeschepen. De raad acht hem ongeschikt verantwoorde lijkheid te dragen wegens z(jn ver slaafdheid aan de alcohol. F. v. d. L. wordt verantwoordelijk geacht voor het stoten van de Heemraadssingel (InvotraRotter dam 399 ton) bij Baleines, op weg van Rotterdam naar La Rochelle. De toenmalige kapitein van de Heem raadssingel H. E. B. (te Rotterdam) mag vier maanden niet als kdpitein op zeeschepen varen, omdat hij me- broek geslingerd. Hij werd versuft j deverantwoordelijk wordt- geacht. Het ongeluk gebeurde 27 december 1961. De raad voor de scheepvaart heeft vele fouten ondekt. De kapitein zou een onvolledig bestek hebben opge maakt en naar kooi zijn gegaan zon der duidelijke opdrachten aan de stuurman die zich onzeker voelde. in de in brand geraakte ruimte gevonden door de agent van po litie If. D. van Asperen, die in hetzelfde flatgebouw als de mon teur woont. De heer Van Asperen was in zijn eigen kelder bezig, toen de explosie zich voordeed. Hij rende op het la waai af, trapte de deur van de keider van de heer Hoogeveen in en sleepte zijn buurman die al brandwonden aan gezicht en handen had opgelo pen naar buiten. De ontploffing was ontstaan, toen de monteur een bromfiets repareer de. Een vonk van een elektrisch ka cheltje is vermoedelijk de oorzaak van het ontbranden van de benzine dampen. De Rotterdamse brandweer moest de in de keider ontstane brand blus sen. Men deed dat met twee nevel- stralen en moest by het blussings- werk gebruik maken van perslucht maskers. Twee bromfietsen, een werk bank en gereedschappen waren toen al door de vlammen verwoest een schadepost van ongeveer ƒ2500. MOSKOU (Reuter) Vier hande laars in lompen zijn in de Sowjet- republiek Azerbeidzjan ter dood ver oordeeld omdat zij oud papier, lom pen e.d. bij het publiek hadden op gehaald en verkocht aan fabrieken met gebruikmaking van vervalste pa pieren. Hun winst zou honderddui zenden roebels hebben bedragen De valse documenten zouden heb ben moeten dienen om de onwettige transacties te bunnen verantwoor den. Volgens de Prawda hebben de vier mannen de staat benadeeld. (Van onze sociaal-ecoh. redactie) Tussen het Landbank-concem en het Amsterdamse theater Carré wor den op het ogenblik verregaande be sprekingen gevoerd over een nauwe vorm van samenwerking, vernemen wij van zeer bevoegde zijde. De onderhandelingen zijn nog niet afgesloten, maar zeer binnenkort mag een beslissing worden verwacht. Of het tot een directe deelname van de Zwolsman-groep in het oude Amsterdamse theater zal komen dan wel dat de samenwerking enkel be perkt zal blijven tot een zeer nauwe samengaan bij de verwerving van attractieve programma's, is thans nog niet geheel duidelijk. Gezien het streven van Zwolsman grote zeggenschap te verwerven in grote projecten in de amusements sector mag men echter aannemen, dat hij zich financieel voor Carré zal willen interesseren. Komt men tot overeenstemming over fusie dan ligt het in de bedoe ling, zo vernemen wij nader van de zijde van de Landbank. die te doen plaatsvinden in de vorm van een ruil van aandelen. (Van een onze verslaggevers) De Hoge Raad heeft dinsdag hel cassatieberoep van de wegens biga mie veroordeelde 29-Ja.rige 'plaatwer ker-lasser H. B. uit Leeuwarden ver worpen. De man i« in juli 1961 in Rangoon getrouwd met een 32-jarige Bir- maanse vrouw, zyn in novembei 1960 gesloten huwelijk met een En gelse was toen echter nog niet ont bonden. De rechtbank in Leeuwarden had de plaatwerker tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het von nis werd in hoger beroep bevestigd De procureur-generaal bij de Hoge Raad had tot verwerping van hei cassatieberoep geconcludeerd. De stuurman verkeerde op het moment dat het vaartuig stootte on der invloed. Hij had de brug ver scheidene malen verlaten en zou de kapitein te laat hebben geroepen toen het mis ging. De stuurman zelf heeft toegegeven vier borrels te heb ben gedronken. De kapitein wordt verweten dat hij na aankomst in La Rochelle toen het bevel werd overgenomen door een andere kapitein, verzuimd had een scheepsverklaring op te stellen. Hoewel de Heemraadssingel na het stoten op eigen kracht vlot was ge komen, had een inspecteur een on derzoek moeten instellen. Dit is achterwege gebleven. De raad wilde in overweging nemen dat kapitein B. aanvankelijk wegens ziekte de reis niet wilde meemaken, maar ge zwicht was voor het verzoek van zijn rederij. HO had in La Rochelle in ieder geval zijn opvolger moeten verzoe ken de zaak te regelen. Door dit na te laten had de nieuwe kapitein on nodige risico's gelopen, want het schip bleek wel degelijk schade te hebben opgelopen. In de winter van het jaar daar voor was het schip al eens gestrand in de Golf van Patras, toen het op weg was van Triest naar Pïrraeus, De toenmalige kapitein H. de M. (Schiedam) kreeg een berisping. De Heemraadssingel moest toen worden vlot getrokken. Advertentie IM. De heer E. van Volleohoven, be- Irilfsdlrcetenr sociale diensten b|j de CLM. verlaat per I april op eigen jrzoek de luchtvaartmaatschappij et ontslag. Met de wa -neming van n functie is belast de beer P. A. H. Mingemann, onderdirecteur socla- 'ienstea. (Van een onzei verslagevers) Vader en zoon K, uit Hardenberg ebben zich gisteren voor de Alme- >se rechtbank moeten verantwoor- en voor 'grove nalatigheid' die de lood ten gevolge had van de 12-ja- ige Adrianus C. Nyiand. Zij hoorden en maand voorwaardelijke gevange nisstraf met: een proeftijd van drie lar en een boete van 500,tegen ch eisen. Op 15 september 1961 werd het mgetje gedood door elektrische troom die op een schrikdraad tond, waarover hij viel. Vader ea oon K. hadden aan de schrikdraad en reparatie verricht, waarbij een panninggever onjuist werd gemon- serd. Na hes doorbranden van een ondensator kwam toen 220 volt op 'e draad te staan. De officier van Justitie, mr. J. lazewinkel stelde, dat beide verdach ten zich. niet hebben gerealiseerd met welk een gevaarlijk object «U werkten. Uitspraak over 14 dagen. rJ •fi F LTet blijkt intussen, dat er ook nu nog ambtenaren zijn. die stelling nemen tegen de zeer grondige verbetering van de pen- i sionerlng die op stapel staat. Zij hebben zich blijkbaar laten ver warren door de onverantwoorde lijke verklezingsdemagogie die de VVD in 1959 heeft bedreven en het daarop gevolgde gestuntel i met het aanpassingspercentage, dat voor enkele tienduizenden ambtenaren een tijdelijke ver betering van hun pensioeninko men betekende, maar waardoor voor honderdduizenden bejaarden een verdere verhoging van hun veel schameler inkomen geblok- keerd dreigde te worden. i Wij twijfelen er overigens niet 1 aan. dat zij, die het slachtoffer van die verwarring zijn geworden, in enkele jaren zullen Inzien, dat de waardevastheid dér pensioenen ook voor hen een kostelijk goed is. j Daarom hopen wij, dat het i parlement de behandeling van j het wetsontwerp vlot zal afwer- j ken. TTet Nationale Ballet is weer in opspraak. Ditmaal schijnen dansers en danseressen massaal storm gelopen te hebben tegen mevrouw Sonia Gaskeli. Mevrouw Gaskell wordt beschuldigd van dictatoriaal optreden en andere beleidsfouten. Vooriopig resul taat: mevrouw Gaskell is voor i enige tijd met ziekteverlof naar het buitenland vertrokken. Dansers en danseressen en trouwens talloze beoefenaars van andere kunsten zijn van huis uit emotionele mensen. Daarom moet men er niet al •-■ aauw van schrikken als zo nu m dan de vonken er eens afspatten. Maar bij Het Nationale Ballet spat het te vaak en te duidelijk als gevolg van één oorzaak: mevrouw Sonia Gaskell. Met alle respect voor haar artistieke kwaliteiten blijkt keer op keer daf zij een figuur is die grote weerstanden opwekt. Wij herhalen wat we al eens eer der schreven, toen in drie opeen volgende conflicten leden en leiders van het Nationale Ballet er de brui aan gaven: het is tlid dat er bij dit gezelschap, dat bijna anderhalf miljoen gulden per jaar aan subsidie kost, maat regelen getroffen worden. De poppen kunnen niet aan het dan sen blijven. [n vier jaar zijn de Inkomsten •'•van de Beleggingsmaatschappij voor Onroerend Goed (BOG) bijna vier maal zo groot g-worden (van ƒ768.000 tot ƒ2.880.000), de ex ploitatiekosten zijn 24 keer zo hoog geworden (van 244.000 tot ƒ629.000), het netto-resultaat Is meer dan verviervoudigd (van ƒ524.000 tot ƒ2.252.000). Bij de beleggers, aldus de direc tie van de BOG, bestaat de ver wachting van een verdere stijging van de rendementen en van de waarde. Ja. het gaat al jaren ontroerend zoed met het onroerend goed. (Van een onzer verslaggevers) Op de vliegbasis Ypenburg heeft zich gisteravond een (kleine) strub beling voorgedaan tijdens de avond maaltijd. Het menu bestond uit ker- rysoep en rijst met goulach en onder de honderden manschappen die in dc kantine aan tafel kwamen waren er enkelen een zestal die weiger den dit voedsel te nnttigen. Zij vroe gen om een broodmaaltijd. De kapitein van de week heeft daarop twee van de voedsel-weige- raars bij zich geroepen om hun be zwaren namens de groep te verne men. Toen. bleek dat zij op de< kwa liteit van de gerechten niets aan te merken hadden, doch het eten alleen maar hadden laten staan omdat zij geen kerrysoep en rijst met goulach lustten, j Het standpunt van de kapitein was, dat in een manschappenkantine met speciale individuele wensen uiteraard moeilijk rekening gehouden kan wor den en dat broodmaaltijden slechts op het middaguur worden voorgezet. Tegen de zes manschappen zijn geen j verdere maatregelen genomen. Alle anderen hebben het avondmaal zon der kritiek genuttigd. Behalve het zestal manschappen van de troepen die op de vliegbasis gelegerd zyn. hebben nog enkele tien tallen militairen van de luchtmacht staf. die op de basis hun maaltijden gebruiken, geweigerd het voorgezette voedsel te nuttigen. Ook zjj voerden voornameiyk aan dat zjï rijst en goulash niet lustten. Hun eigen kapitein van de week heeft hun toen, aangezien zij niet ilden eten, verzocht de kantine te verlaten en toen zy aan deze som matie geen gevolg gaven, is hun avondpermissie ingetrokken. De maaltyd die dinsdagavond op Ypenburg werd opgediend, bestónd uit bük-voedsei. „Het was goed eten, maar niet geweldig van smaak" zo werd gisteravond officieel meege deeld. Niettemin is er in het alge meen niet over de kwaliteit gemop perd. Wel vonden sommigen de kerry- gerechten te sterk.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1