Loods verklaart in Bremerhaven Kabinet maakt in Europese politiek scherpe zwenking NIEUW Hoeveel tabakken zitten er in Golden Fiction? Golden Fiction Politie maakt jacht 4 op dronken autorijder Betoog prof. Wemelsfelder in strijd met de feiten joy-riders D. ROEMERS Jongens vinden buit van juwelendiefstal Haagse waarnemers menen: Inbraak bij Strassburger Dader overval snel gepakt - buit 37.500) snel terecht WEDERLICHT HE3T VRIJE VOLK iMAANDAG 11 MAART 1963 PAGINA 3 (Van onze speciale verslaggever. Theo Weening) Hoe kon de Maasdam op 15 februari in de Wczermonding met een snelheid van tivaalf knopen op een tvrah stolen? 'De plaats van het wrak was toch bekendstond aangegeven op- kaarten en was aangeduid door ivrakboeien. Toch gebeurde het ongeluk, dat het schip over grote lengte openscheurde. Be passagiers en een deel van de bemanning moesten van boord en het schip, dat op eigen kracht naar Bremerhaven, kon varenhad een schade van meer dan anderhalf miljoen. Al uur op brug „Van wanneer af was de loods cp de brug?" 31 ICn PERFECT L jHLIÜVJt AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP VRAGEN AAN NO 3 VRAAGT DE HEER J. W. K. TE L. DE ZACHTSTE VAN ALLE Weggedreven iyjyn eerste reactie op de vraag van het ANP om commentaar op de langzamerhand beruchte rede van prof. dr. J. Wemelsfelder was- 'Is dat nu wel nodig?' De ideeën' van prof. Wemelsfelder over loonpolitiek waren mij bekend uit een artikel van zijn hand in het Financieel Dagblad. Die beschouwing muntte niet uit door doordachtheid en ik voelde weinig lust heet van de naald te reageren op een beschouwingdie omdat hij van een professor is nog niet de moeite waard behoeft te zijn. Al spoedig moest ik tot de conclusie komen, dat die eerste reactie toch niet stand kon houden. Daarvoor trok de Eindhovense hoogleraar toch te veel aandacht. Werkloosheid Waar komt de stelling van prof. Wemels felder op neer? Wij levert nu al geruime tijd Zwakke groepen Fraaie methode VI aardingen de 27-jarige Vlaardingen Maasdam gevolg van wegdrijven tonnen ^GRONINGEN (ANP) De bult Tan een inbraak btf een juwelier aan het A-kerkhof te Groningen is te recht, In de nacht fan 11 op 12 fe bruari jl. zagen Inbrekers kans voor ruim J 30.000,aan gouden ringen en sieraden buit te maken bij de ju welier. In de loop van de vorige week werden de sieraden bij toeval gevon den door drie Groninger jongetjes. Ze zagen een zwarte zak in een diepe rioleringsbuis en peuterden net zo lang met touw en stokken tot ze het zaakje eruit hadden gehaald. Het bleken twee zwarte zakjes met een glinsterende inhoud. Snel gingen ze ermee naar de woning van een hunner en in het. bijzijn van de ouders werden de zakjes opgemaakt, j Toen er reeksen gouden ringen en sieraden te voorschijn kwamen, werd de politie gewaarschuwd. De juwelier is wel erg gelukkig, want hij was niet tegen inbraak ver zekerd. Senegal en Polen zullen diploma tieke betrekkingen op ambassadeurs niveau aanknopen. Kapitein A. H. Lagaay van de Maasdam en de Duitse loods Fritz Melchers hebben op die ochtend van de '15e fberuari volkomen vertrouwd op de koerstonnen. 35e gingen niet na of de betonning misschien door ijsgang was verschoven. Ze hadden daar op dat moment ook geen reden .voor. Op het radarscherm zowel als met het blote oog van de brug af leek alles normaal. Maar dat was het niet; tenminste twee tonnen (een koersbóei. en een wrakboei) waren van. hun 'plaats gedreven. Omdat ze beide in dezelfde richting waren ge duwd, "leek er niets bijzonders aan de hand. De koers van het schip werd be paaldaan de» hand van de boeien. Het was een foute koers en de Maas dam ramde om vier minuten voor acht de wrakken van een Engels en een Russisch schip. Het Seeambt te Bremerhaven (te vergelijken met onze Raad voor de Scheepvaart) heeft maandagmorgen nagegaan wat het aandeel van de loods in de (ver keerde) navigatie is geweest. Hij was al in Rotterdam aanboord gegaan, toen de Maasdam daar ver trok voor de feestelijke openingsrels van de HAL-dienst Bremerhaven New York. Hij stond om zeven uur op de brug en bood tegen acht uur kapitein La- gaay aan de navigatie over te ne men. Hij hoefde pas later bij het lichtschip Weser In dienst te komen, maar hij kende- immers de route bier uitstekend en achtte het verstandig al eerder dan nodig met zijn werk te-beginnen. Kapitein getuigt Kort daarop gepeurde het ongeluk, dat met nog iets meer pech een grote scheepsramp had kunnen, worden. De president vast het Seeamt, dr. Meisi- nerdt, begon met het horen van ka pitein Lagaay, van wie hy vooral wilde weten hoe men tussen 6 en 8 uur gevaren en genavigeerd itad. .Het was uw eerste reds als kapi tein van de Maasdam." „Ja' „U bent al langer kapitein?" „Al vijf Jaar." „De vaarweg van de Weaer was u bekend?" ..Ja, ik ben er vele malen geweest." „Ook op de gevolgde route?" „Ja." ,tl wist van de wrakken?" „Ja." „Welke zeekaart had u aan boord?" „Deze", zegt kapitein Lagaay en overhandigt een Engelse kaart van 1962, bijgewerkt in 1963. De wrakken van de Rus en de Engelsman zijn er op aangegeven. ,.U hebt genavigeerd op de beton ning?" „Ja. „Hoe was het zicht?" „Veranderlijk, we hebben bij het lichtschip Workum een uur nevel gehad." „Wat was uw snelheid?" „Twaalf knopen." „Wist u dat in de winter een deel van de boelen wordt weggehaald?" „Ja," „Kende u een mededeling van het Duitse Hydrografische Instituut waarin erop gewezen wordt, dat men de koers regelmatig moet controle ren als men op boeien vaart, vooral in de winter, omdat men bü ijsgang niet voldoende opde boelen kan ver trouwen?" Het antwoord van kapi tein Lagaay op deze vraag Is niet te verstaan, „Van zeven uur af." „Was dat afgesproken?" „Nee. hfl zou by het lichtschip Weser op de brug komen." „Maar hij was eerder?" „Ja, bij boel JW heb ik bat schip aan hem overgegeven." Uitvoerig ging het Zeeambt in op de koers die de Maasdam voer. Daarbjj wees de president erop dat de gekozen route tn tegenstelling tot enkele krantebericliten direct na Het ongeluk volkomen was toege staan voor een schip als de Maas dam. Dr. iMeinnerdt vroeg ook uit voerig naar de snelheid van het schip. Kapitein Lagaay achtte die met 12 knopen, de maximum snel heid voor riviervaart, niet te hoog. Het zicht was circa anderhalve mijl. Wel lagen er rond het licht schip Wezer tegen de dertig schepen voor anker, maar omdat ze stil la» gen. was dat geen te groot probleem. Toch iS de aanwezigheid van die „tro6" schepen van invloed geweest. Men liet de Maasdam zo dicht mo gelijk varen langs de plaats waar men dacht dat de wrakken lagen om van de andere schepen zover mogelijk verwy derd te blijven. met behulp van de boeien een koers moeten uitzetten. Had u niet de po sitie van het schip moeten bepalen door btfv. een radiopeiling of door de Decca-navigatie?" „Ik achtte het niet nodig," aldus de loods. „Ik had het radarscherm bekeken en daarop het eiland Wan- geroog en de boeien gezien en alles was daarop zoals altijd." De loods wees er verder op, dat er de laatste dagen voor het ongeluk geen ijsgang was geweest en dat er regelmatig controle op de boeien wordt verricht door de betonnings- vaar tuigen. ZWIJNDRECHT Op de rijksweg onder ZwUndrecht heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks vier uur een bestelauto in beslag genomen. Het bleek dat deze jn Rotterdam voor joy-riding in ge bruik genomen was. Doordat de in zittenden pech kregen, moesten zij stoppen. zy zouden geholpen zyn door in zittenden van een juist passerende Volkswagenbestelauto. Toen de poli tie arriveerde, waren de joy-riders echter, verdwenen en daarom ver zoekt zij de inzittenden van de be stelauto die hulp verleenden, zich op het bureau in Zwijndrecht te melden; eventueel telefonisch onder nummer 01850—25444. Advertentie I-M.J (Van onze partem entsredactie) De Nederlandse regering is een scherpe zwenking aan het maken in de Europese politiek. Dat is die conclusie, die in politieke kringen in Den Haag wordt getrokken uit de Europese gebeurtenissen van de laatste twee weken. Men wijst voor deze conclusie op de volgende feiten: het Belgisch-Nederlands overleg over initiatieven om de Gaulles ob structie jegens Engeland te doorbre ken, is op niets uitgelopen. 9 minister Luns stelt zich de laat ste weken veel minder scherp tegen over de Franse politiek op, sugge reert zelfs zich nimmer scberp te hebben uitgelaten. in tegenstelling tot de onlangs ingenomen positie is de Nederlandse regering nu bereid het associatiever drag- met de Afrikaanse staten bin nenkort te tekenen. en bovenai: juist nu is tussen Den Haag en Parijs overeenstem ming bereikt over een bezoek van president de Gaullc aan de Konin gin. Men is in Den Haag van gevoelen, dat de regering tot de conclusie is gekomen, dat eenheid van houding en politiek tussen West-Duitsland, Italië en de Benelux onbereikbaar is geworden. Nu ook de Belgische minister Spaak op de aanvankelijk ingeslagen weg is teruggekomen, dreigt voor ministerLuns een uit zonderingspositie. Recent overleg met Londen en Washington heeft aange toond, dat van die zijden niet op steun valt te rekenen. Politieke waarnemers menen, dat de regering die uitzondering:; positie onder de gegeven omstandigheden niet wenst. Welk beleid de regiring dan wel voor ogen staat is echter onduideiyk. Men veronderstelt in po litieke kring, dat de regering thans wat met de stroom wi! meedrijven in de hoop, dat de situatie onder an dere invloeden vanzelf wat zal op- heiederen. Voor het bezoek van generaal de Gaulle aan de Koningin zyn van Franse zyden al enkele maanden ge leden initiatieven genomen. De re gering heeft echter geruime tijd de boot afgehouden, maar nu het gety verloopt, ziet men kennelijk we] enig heil in een direct gesprek met de Franse president. Duidelijk is dat overleg tussen de Gaulle en het Ne derlandse kabinet niet de essentie van het bezoek zal uitmaken. Mi nister Luns zal in elk geval aanzit ten aan de lunch, die zaterdag op Soestdijk wordt gehouden. Ook mi- nister-presideait De Quay zal daar waarschyniyk by aanwezig zy». Deze situatie geeft ook achter grond aan de houding, die de rege ring heeft aangenomen in de kwes tie va» het televisie-interview met Bidault. Afgezien van andere motie ven zou uitzending van dit inter view, zeer slecht hebben gepast in de regeringspoïitiek van het moment. De internationaal bekende ge schiedkundige dr. Walter Frescott Webb is zaterdag in Austin (Texas) door een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij is 74 jaar geworden, zyn bekendste werk is „The great frontier". 5 Antwoord! Wel, meneer K, het éénta! is geen geheim. Het zijn er 37. Hiervan komen er 32 uit Amerika. Deze 32 tabakken zijn volrijpe Virginiasoorten, die de Amerikanen zelf ook gebruiken. Ze zijn ni. minder geel en dus veel zachter en fluweliger, zoals U elke dag proeft Elke GF bevat dus 37 tabakssoorten. Stel U voor; in elke sigaret 37. U begrijpt welk een nauwkeurigheid vereist is om 37 tabakssoorten in de juiste verhouding te mengenWant tenslotte be paalt de juiste menging de juiste smaak van de melange waar U zo van geniet. Deze nauwkeurigheid kunt U doosje, na doosje,.na doosje constateren. 10 STUKS i 04» 20 STUKS 1 1.- GE5CHENKOOOS SO STUKS i 2.75 ATTENTIE' Er sijn tl jovmi bttntarit rracw binntnftiomtn, dHw U nogmsa/s moettn nriothnroorloolggSiamgtnmnrbittkmn. Zondagavond is lagebraken in de woonwagen van mevrouw EUy. Belly- Strassburger in de winterverblijven van het circus Sfcrassburger aan de Schuttersweg te Hilversum. Er wordt niets vermist. Daarna is men binnengedrongen in de wagen van Vera Strassburger, waar 35 is ontvreemd. Mevrouw 31 Iv Belly-Strassburger vertoeft op het ogenblik in de Verenigde Staten. Vera Stra&sburger was op het mo ment van de inbraak even op bezoek bij kennissen. (Van een onzer verslaggevers) Twee agenten van politie te Vlaardingen hebben in de nacht van zaterdag op zondag een wilde achtervolging ingezet op de bestuur der van een personenauto, die verdacht over de Schiedamsedijk slingerde. Men nam onmiddellijk aan, dat de man onder invloed zou zijn, welk vermoeden na aanhouding, geruime tj|d later, juist bleek te zijn. Toen een van de agenten op de rU- weg stapte en een stopteken gaf om- Maar de wrakken lagen niet meer onder de boeien. De koerston was 6yna een halve mijl weggedreven en een van de wraktonnen was onge veer 500 meter in dezelfde richting verschoven. „wy dachten dat de. boeien goed lagen," zei kapitein Lagaay, „als ze verschoven zïin wordt daarvan mel ding gegeven." „Die melding was er met, aldus dr. Meïnnerdt. „Wij weten niet wan neer de boeien van hun plaats ge raakt zyn." Dr. Meïnnerdt vroeg kapitein La- gaay verder: „Had toch niet een positiebepaling moeten maken?" „Waarom," aldus de kapitein, „er was goed zicht en we hadden alle tonnen gezien." Ook aan de loods stelde dr. Meïn nerdt steeds opnieuw de vraag: „Had u niet op andere wyze dan Reactie op een berichte rede Latente antivakbeiuegingsgevoelens kjoamen aan de oppervlakte. En velen vinden, dat Wemelsfelder dan wel wat overdreven, heeft, maar hel toch maar eens goed aan de vak bondsbestuurders fin de Haagse Post- nog maar eens aangeduid als vakbendsbansen heeft verteld. Prof. Pen heeft het in 'Het parool' voor zijn Eindhovense collega opgenomen. Niet voor zijn conclusies. Die wijst Pen in duidelijke bewoordingen, af. Maar wel voor het goed recht van Wemelsfelder om zijn stellingen te verdedigetr. En voorts keert Pen zich tegen mijn opmerking, dat zijn collega zich op een terrein begaf, dat het zijne niet was. Zou een economische hoogleraar geen verstand hebben van monetaire vraagstukken en werfc- gelegenheidspolitiek? En zou een vakbonds bestuurder hem de mond mogen snoeren? Ik vind het niet alleen het recht, maar ook de plicht van economische hoogleraren om hun woord te spreken in de sociaal-economi sche discussie, ik heb er dus geen enkele be hoefte aan welke professor dan ook de mond te snoeren. Maar de tijd is voorbij, dat ik zo onder de indruk van een professorstitel kwam, dat ik het gesproken woord van zo'n hooggeleerde kritiekloos voor zoete koek opat. En na al het fraais, dat prof. Wemelsfelder de vakbonden en hun bestuurders heeft toe gevoegd, behoeft hij zich echt niet te bekla gen, dat hij de bal teruggekaatst krijgt. Ook na zijn nadere commentaar heeft hij mij niet overtuigd, dat hij van de Neder landse vakbeweging en haar probiemen veel afweet. Bij nader inzien schijnt hij wei In te zien, dat zijn conclusies op sommige punten al te ondoordacht waren. Zo zijn pleidooi voor werkloosheid, dal nu op een misverstand bij de journalisten blijkt te berusten. in een periode van volledige werkgelegenheid. De arbeidskrachten zijn schaars. De machts positie van de vakbeweging is dientengevolge groot. De lonen stijgen maar. En dientenge volge komen er geen prijsdalingen. Integen deel, de prijzen gaan omhoog. Zo stelen de arbeiders van de mensen met de vaste inko mens. Schaf de vakbeweging af en beperk de kredietverlening, Dan komt er een beetje werkloosheid en is het met de machtspositie van.de arbeiders gedaan. Maar de monetaire autoriteiten missen de moed om deze sociaal rechtvaardige politiek toe te passen, prol. Wemelsfelder ontkent, dat hij voor werkloos heid gepleit heeft. Dan heeft hij toch wel weinig zorgvuldig geformuleerd. Ik citeer 'Wanneer de monetaire autoriteiten con sequent het been stijf zouden houden en de kredietverlening niet zouden aanpassen aan een gestegen icon- en prijsniveau, zou er een geldtekort ontstaan, hetgeen zich manifeste ren zou in werkloosheid. Dit zou in de ge geven omstandigheden het meest effectieve middel zijn om tegendruk uit te oefenen. Het blijkt echter, dat de monetaire autoritei ten het kennelijk niet zover durven laten komen. Zo hoog zit de volledige werkgelegen heid. dat de verantwoordelijke autoriteiten de inflatie op de koop toenemen.' He Nederlandse journalisten hebben in dit betoog een pleidooi voor een beetje werk loosheid ter bestrijding van de inflatie ge lezen. Ik zou ook niet weten, wat het anders zou kunnen betekenen, En dat is dan meteen de eerste les voor de leden van de vakbewe ging en de ongeorganiseerden. Schaf de vak bonden af, dan krijgen de monetairautori- N'VV-voorzïtter Roemers teiten de moed. een beetje werkloosheid te maken om je' machtspositie te breken. In hoeverre is het echter waar, datde loonpolitiek van de vakbeweging de inflatie op gang brengt? De Nederlandse vakbeweging heeft getracht haar bijdrage aan inflatiebe- strijding te leveren. In beide perioden van hoogconjunctuur (1956—1957 en 19611962) waren het niet de vakbonden die meer vroegen d-.n de werkgevers in feite konden betalen. De vakbonden matigden zich om een inflatie speciaal te voorkomen, doch de werkgevers werden in beide perioden dooi de schaarste gedwongen in grote omvang zwarte Ionen te betalen. De monetaire jas was dus ruim genoeg om boven'de overeen gekomen ionen zwarte lonen toe te kennen. Het gaat dan wat ver de vakbonden als ult- buiters en dieven te brandmerken. Waaruit is dan toch te verklaren, dat in de afgelopen jaren het loonpeil in ons land zo snel kon stijgen zonder de werkgelegen heid in gevaar te brengen. De oorzaak kan men vinden in het feit, dat het Nederlandse loonpeil structureel te laag lag. De concurren tiepositie was sterk. Wij konden zelfs reva lueren. Allemaal het tegendeel van bewijzen, dat de Nederlandse vakbeweging maar raak doet. Het zal de professor weinig zeggen. Vakbondsbestuurders zijn prekers voor eigen- parochie. Zij moeten het apparaat in stand houden, waardoor zij de uitbuiting van de maatschappij door de werknemers kunnen organiseren. Ivan de professor! Die komt op voor de - arme vergeten groepen, die geen machts positie hebben en die door de vakbeweging in d» kou zijn gezet In 'd® Volkskrant' heb ik gelezen, dat hij er tranen van in zijn ogen krijgt. Dat klinkt voortreffelijk. Het is alleen evenzeer in strijd met de feiten als de rest van zijn verhaal. Het waren de drie vak centrales, die de grondslag hebben gelegd, waarop oud-minister Suurhoff de Algemene Ouderdomswet kon optrekken. Het waren op nieuw de drie vakcentrales, die een structurele verhoging van de ouderdomsuitkering hebben bepleit. In 1962 niet zonder succes. Op 1 juli gingen de uitkeringen 15 percent omhoog. Het- waren wederom de drie vakcentrales, die in een adres aan de regering voor waardevaste overheidspensioenen pleitten. Zij waarschuw den, dat een afschaffing van de korting de structurele verhoging van de AOW-uitkering zou blokkeren. Na veel geharrewar is minister Toxopeus de door de vakbeweging aangewezen weg gegaan en slaat zich daarvoor thans op zijn borst. Zo zou ik nog lang kunnen door gaan Nimmer heeft de vakbeweging de schijn gewekt, dat zwakke groepen door gaven uit de zorg tonden worden geholpen. Zij heeft begrip gewekt voor de onvermijdelijkheid van premieMjdragen. Zij behoeft zich niet te schamen voor haar zorgen voor de sociaal zwakkeren. Vakbondsbestuurders krijgen mis schien minder snel tranen in de ogen dan fle professor. Maar zij zoeken wel naar con crete oplossingen voor bestaande moeilijk heden. Trouwens de hele veronderstelling, dat de vakbeweging bij uitsluiting een machinerie ter verovering van loonsverhoging is, bewijst, dat het met de professorale kennis maar zeer matig gesteld is. Ik wil geenszins ont kennen, dat de loonpolitiek de vakbeweging het meest in de schijnwerpers brengt. Maar haer terrein omvat veel meer. zowel op natio naal als internationaal gebied. Zij verzorgt niet alleen de collectieve belangen, zij doet in niet, mindere mate aan individuele belangen behartiging. Daarvoor zijn tienduizenden vrij willige krachten ingeschakeld. Zij zijn niet zo dom als de professor denkt Zij verkijken zich niet op de zon van de hoogconjunctuur als de individuele machtspositie groot lijkt. Zij weten, dat de kansen kunnen keren en ais goede Nederlanders breken zij geen dijken in de economische zomer af De professor houdt er ook. fraaie debat methoden op na. Ik lees in de Haagse Post: 'Als je Roemers op de man af zou vragen of het waar is, wat ik heb gezegd, zou hij het om strategische redenen niet kunnen beamen, maar hij weet, dat ik gelijk heb.' De indruk wordt gewekt, dat ik voldoen de intelligent ben, maar om mijn functie de waarheid, niet kan erkennen. Ik kan mij een hoger dtscussiepeil voorsteden. Prof. Wemelsfelder vex'glst zich. wanneer hij denkt, dat de vakbeweging zou ver dwijnen ais de leiders dat zouden voor stellen. Die leiders zouden verdwijnen en door anderen worden vervangen. Want het, maatschappelijk verschijnsel van de vak beweging is geen uitvinding van bestuurders ter wille van hun machtspositie. Ik blijf het uitermate bedenkelijk vinden, dat de toekom stige ingenieurs van Eindhoven blijkbaar in die leer werden grootgebracht Het zou geen kwaad kunnen voor hun toekomstige taak in het bedrijfsleven, als zij daarnaast een wat juister inzicht in de werkelijke verhou ding kregen. streeks kwant voor vier, werd daar aan geen gevoig gegeven. De auto» die slingerend was komen aanxyden, ging integendeel met nog snelheid voorwaarts langs di tieman. die nog juist opz springen. In een passerende auto werd lont hierop de achtervolging ingezet. Op de Surinamesingel kon de wagen ten slotte tot stilstand worden ge bracht. De twee agenten sprongen uit de achtervolgende auto en som meerden de bestuurder tot uitstap pen. De enige reactie van de vluchte ling was hierop: het intrappen va» het gaspedaal. Een van de agente» pakte de man door het open raam pje vast. Door de snelheid, die de onbekende met zyn auto hierna nam, werd de agent echter gedwongen weer los te laten. Na een hernieuwde achtervolging slaagde men er eindeiyk ta de auto mobilist op Dukzicht in te pakken. Het bleek t glazenwasser A. H. uit te zyn De man was inderdaad on der de invloed van sterke drank. Hij is door de politie ingesloten. AMSTERDAM (ANP) In het hartje van Arasterdam op de hoek Sint LuciensteegX. Z. Voorburgwal Ls een loper van het Algemeen Han delsblad vanochtend beroofd van een tas met 37.500, Hij werd twee mannen overvallen, die tas met het geld uit de handen rui ten en het op een lopen zetten. Eén van de overvallers kon echter direct worden aangehouden. De ander was vanmorgen nog voortvluchtig. De expeditie-lopers W. F. Linne- karnp en H. J, de Haan (beiden 63 jaar) van het „Algemeen Handels blad" waren vanochtend met het loongeld van deze week onderweg van de Nederlandse Handelsmaat schappij naar de krant, toen de hees- De Haan. in de Sint Luciensteeg va» achter door twee mannen werd be sprongen. Hy werd tegen de grond gesmeten en beroofd van de tas met f 37.500. De heer Linnekamp had een tas met f 1500 by zich. Voor de Jonge Roelensteeg wilden de twee vluchtende overvallers de tas aan. elkaar overgeven. Dat werd hun noodlottig, want door dit oponthoud kon een voorbyganger de man mot de tas ten va! brengen. De tas viel op de grond en het geld kwam op het wegdek terecht. De heer De Haan die de achtervolging had ingezet, arri veerde op dat moment ter plaatse en ontfermde zich weer over het geld. Dg aangehouden overvaller, de 33- jarige kok E. Z. uit Amsterdam, ia I ingesloten.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1