TSF wordt op de voet gevolgd door Service A. J. Breve benoemd tot Ridder Oranje Nassau Jubilaris A. Voogd in de bloemetjes gezet Voetbalschool SVV kweekt voetballers onder schooljeugd Wie mist cowboyvest Zakgeld bijrijder op: baksteen in etalage Korte vergadering WF-aandeelhouders Korfballers krijgen houten gebouw op nieuw terrein r Eenwording van hervormd en gereformeerd Yalse aangifte: gevangenisstraf en ƒ6000 boete Zestien maanden wegens inbraken JONGEDAME Huisvrouwen gaan naar drankfabriek Kabouters en welpen liouden optocht Oud-illegaliteit vergadert 8 april Klaverjasnieuws Burgerlijke Stand V eemarkt Rotterdam Visafslag Vuilnisauto ramt auto's en boom Nieuive deelnemers voor Lichtstoet '63 iSGHIEDAMSE; ZAAIERTJES Heling J THEATER IIÖDGSTR. 2a SCHIEDAM TEL 68888 Het ZWAARD VAN ZORRO T!EN VAN HET VREEMDELINGENLEGIOEN KONGA DE MONSTERGORILLA MOORDENDE HANDEN HET vrije VOLK WOENSDAG 3 APRIL 1963 PAGINA 4 De dinsdagavond voortgezette tafeltenniskampioenschappen hebben voor het eerst de cracks in actie gebracht. In vier pou les van elk vier spelers bestreden de Schiedamse „groten" el kaar om twee plaatsen per poule in de volgende ronde, de kwartfinales. Uitgesproken verrassingen hebben zich daarbij met voorgedaan, ai heeft bij voorbeeld favoriet Eikmans (Ser vice) zich in het bijzonder tegen Bouwer (TSF) wel zeer moeten inspannen om ongeslagen uit zijn poule te komen! dc wisselbeker voor de sterkste Schiedamse verenirir-g behield TSF de leiding (35 punten) en bezet Service nu met 34 punten öe tweede plaats. NO AD volgt goed met dertig punten, maar RAP Hjkt met een score van 23 wel definitief uitgeschakeld voor prolongatie van de titel „Sterkste Schiedamse vereniging". Henk Aben de Schiedamse kam pioen '61-'62 had weinig moeite zijn poule te winner, v. d Wiel, Kemper noch T. v. d. Poort konden hem ernstig bedreigen, ook al snoep- te de laatste Aben ook een game ai (21—9 1821 21 14). Kemper, v. d. Poort en Aben wonnen elk éen party' de game-uitslag van de gespeelde partyen gaf de doorslag ten gunste van T. v. d. Poort, die m de halve finale uitkomt tegen K. Rost (RAP). Laatstgenoemde had al evenmin moeite zich nummer één in zijn poule te plaatsen: drie overwinnin gen spreken een duidelijke taal. Hier was de strijd om de tweede plaats nog spannender: Wigmans verloor van De Raay, deze verloor van Jou- stra en die op zijn beurt moest de meerdere erkennen In Wigmans. Hier kon zelfs de gaineverhouding geen doorslag geven: telling van de game- p'-nten was dus noodzakelijk Jou- stra (NOAD) werd de gelukkige. Eikmaas mocht dan eveneens zijn poule ongeslagen doorkomen, gemak kelijk viel het hem toch niet In het bijzonder Jan Bouwer (TSF) legde hem het vuur na aan de schenen (14 21 2113 2118) maar diens in spanning werd uiteindelijk slecht be loond: ondanks zijn goede spel tegen Eikmans én een overwinning op H. Meijer (RAP) eindigde hy toch maar als derde in deze poule, niet voldoen de voor plaatsing in de volgende ronde. Die werd wel bereikt door Jan Meuldyk (NOAD) met twee overwin ningen. In de vierde en laatste poule ten slotte van de A-klassers werd Nol Braak overtuigd winnaar; twee 2- games zegepralen en een miraculeuze 3-games zege op H. v. d. Poort (21 14 1921 21—3). F. Meijer (RAP) won twee wedstrijden en ging even eens naar de kwartfinales over. Deze worden vrijdagavond verspeeld. In de B-groep, de tweedeklassers, werden reeds de achtste finales ge- Over het onderwerp „De eenwor ding van hervormden en gerefor meerden" komt ds. J. Nawijn, gere formeerd predikant In Schiedam, voor een oecumenische bijeenkomst uitgaande van de Oecumenische raad Tan kerken, spreken op vrijdag S april, 's avonds om 8 uur in de ge meentekamer van de oud-katholieke pastorie, Dam 30, Ingang poort. Ds. Nawyn, die met zyn wykkerke- raad enige tijd geleden reeds een eerste samenspreking heeft gehad met de desbetreffende wykkerke- oraad van de hervormde gemeente uit dezelfde wyk, welke byeenkomst deze week door een tweede wordt ge volgd, zal mede vanuit deze ervarin gen een en ander zeggen over de vraag, wat hier in Schiedam kan worden gedaan om deze eenwording te bevorderen. Het onderwerp zal dan in enkele discussiegroepen worden besproken. Voor belangstellenden staat de mo- gelykheid open deze vergadering bij te wonen en aan de discussie deel te nemen. In verband met de beperkte ruimte wordt verzocht zich vooraf even in verbinding te stellen met het secretariaat van de Oecumenische Raad, de heer H. Teeuw, Tuinlaan 2b, tel 65893. speeld, zodat ook hier de kwartfina listen bekend zyn. Service is hierin best vertegenwoordigd met Kap. van Dyk, S. Kreischer en T. v, d. Poort, evenveel kanshebbers overigens als TSP met G. v d. Wiel, H. Wigmans en W. de Winter. RAP vaardigt voor deze kwartfinales B Meijer af, ter- wyl J. Bakker het achttal volmaakt Donderdagavond om acht uur wordt in deze groep verder gespeeld. De derdeklassers speelden tot de achtste fmales Daarvoor plaat sten zich o a de kanshebbers W. de Winter (TSF), B. Meijer (RAP), S Kreischer (Service), namen die men ook al by de laatste acht van de 2eklassers zag Ook in deze klasse wordt donderdagavond ver der gespeeld. Van de dertien spelers die zich reeds plaatsten voor de achtste fina les van de D-groep (4e klasse), lijken Timmer, De Ruiter en Zmdgeest van TSP tot de grote kanshebbers te be horen; de organiserende vereniging is m deze klasse toch sterk vertegen woordigd, want ook de TSF'ers Vlet ter, Baard en Jorritsma klasseerden zich reeds voor de achtste finales. In de E-groep ten slotte de laatste waarin deze dinsdagavond werd gespeeld plaatsten zich voor de laatste zestien oa Van Tienen van Service, Streng van NOAD en Timmer van TSF, die wel tot de grote kanshebbers gerekend mogen worden. De Schiedamse tafeltenmskam- pioanschappen worden donderdag avond voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) Maandag 8 april organiseert de Schiedamse afdeling van de Neder landse Vereniging van Hulsvrouwen in Musis Sacrum een lezing met als onderwerp Kleding, kleur en inte rieur. De heer W. Maschaupt uit Wasse naar bespreekt de wetten van een doelmatig en verantwoord kleurge bruik in de woning -en de kleding. Aanvang 2 15 uur. Op dinsdag 9 april is er een ex cursie naar de Grapillonfabriek aan de Burgemeester Hormerlage Grete- laan 5. Aanvang 10 uur. Op dinsdag 23 april is er om 2.15 uur een boek- bespreklngsmlddag in De Bron. De aangekondigde tennisclub staat nog open voor vele liefhebsters. Vanmorgen heeft burgemeester nr. J. W. Peek, de scheidende di recteur van de N.V, Distilleerderij Simon Rijnbende, de heer A. J. Breve uit Schiedam, de versierselen behorende bij de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Breve is vanaf 1924 In dienst bij genoemde n.v. Aanvankelijk als procuratiehouder en later als ad junct-directeur. Op 1 oktober 1948 volgde hij de heer N. F. van Moor- sel op als directeur. Ook is hij directeur van de In Belgie gevestigde dochterondernemingen, t.w. Rijnbendc-Brussel en Boddaert in Brugge- (Van een onzer verslaggevers) In café-restaurant Europoort heeft maandag de heer A. Voogd in een feestelijke bijeenkomst het feit her dacht, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma L. H. Dries Zonen. De heer Voogd is chef van de spuitafdellng. De heer Voogd heeft de ontwikke ling van het bedryf meegemaakt, vanaf de eerste kleine werkplaats aan de Nieuwe Haven, via de uit breiding m de Nieuwstraat naar het nieuwe na-oorlogse bedryf aan de Bokelweg in de Spaanse Folder. De directeur van het bedryf, de heer De Vries, richtte vele waarde rende woorden aan het adres van de jubilaris. Een belangrijk deel van het succes van het bedrijf is aldus de Namens de werkgeversorganisatie in deze bedrijfstak, de FOCWA, over handigde de heer Lith, voorzitter, de zilveren legpenning met oorkonde van de organisatie. Talloze clienten van de zaak kwamen de heer Voogd nog gelukwensen aanbieden. Vele bloemstukken en geschenken verge zelden hun goede wensen. De brandweer heeft dinsdagmid dag een bermbrand by de Vyf Slui zen in Schiedam met een nevelspuit geblust. Zestig vierkante meter gras verbrandde. Waarschijnlijk heeft de jeugd het In brand gestoken. De 70-jarige voetgangster J. H. v d S werd dinsdagmiddag voor haar woning op de Rotterdamsedyk heer Dries aan het onvermoeide wer- 1 in Schiedam aangereden toen zy de ken van de jubilaris te danken. Me- rybaan overstak. Met een hoofdwond vrouw Dries overhandigde aan de en schaafwonden werd zij door de heer Voogd een waardevol geschenk GG en GD ter plaatse verbonden en als dank van het bedryf. 1 naar huis gebracht De heer Breve heeft steeds op de bres gestaan voor de hem toever trouwde gewichtige commerciële be langen Hy heeft zich bovenal be- yverd om de naam en de standing algemeen hoog te houden. Onder zyn leiding kwam in 1960 de fusie tot stand van Rynbende met The Netherlands Distilleries en met Boll <fc Dunlop. In dat zelfde jaar verwierf Rijnbende, dank zij zyn ac tiviteiten, het recht van SKH de Prins der Nederlanden tot het voe ren van het wapen van ZKH met de titel hofleverancier. De heer Breve heeft voorts een belangryk aandeel gehad In de tot' standkoming van de café-restau rants ,,'t Heerenhof" m Emmen, „Swindregt" in Zwijndrecht en „Europoort" In Schiedam. Ook de VANDAAG Bioscopen MONOPOLE De worgers van Bom bay, 2 en 8 uur (18 jr PASSAGE. Verrader In opdracht, 2 cn 8 15 uur (14 Jr DIVERSEN: STEDELIJK MUSEUM: Pierre Jans sen ln zijn serie „Stille Getuigen", 8 uur. MUSIS SACRUM Toneelwedstrijd Schiedamse Gemeenschap, 3 uur. WIJKCENTRUM. Voordraehtsavond Berv. Vrouwenbond, 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdag is de voetbalschool van SW onder leiding van oefen- meester Hans Croon weer begonnen. En hoewel nog niet zoveel jongens naar het Schiedamse Harga trokken om het voetbal spel onder de knie te krijgen, verwacht Hans Croon voor deze school weer evenveel belangstelling als het vorig jaar. Dinsdag trainde de keurtroep van de SW-jeugd. In die troep die twee maal in de week tramt, zitten verschillende jongens, die bij een baas werken. Het bestuur van SVV heeft het moge lijk gemaakt, dat de jongens geen financiële nadelen van het verlet zullen hebben. Trainer Croon is om deze zaken te rege len alle betrokken werkgevers afgeweest. en i3 jaar) behaalt geregeld voor- treffeiyke resultaten, evenals de oudere A-, B- en C-teams. Met de talenten uit deze Jeugdgroepen moet het volgens Croon mogelijk zijn de eerste divisie te bereiken. Zaterdagmiddag 6 april houden de kabouters van het Ned. Pad- vindstersgilde en de werpen van de Nederlandse Padvinders een optocht in verband met Palmpasen. De band van de Schiedamse Padvindsters, de RAVO-band, verleent hieraan haar medewerking. De route zal zyn: Beginpunt Plantage, Tuinlaan, Lange Nieuwstraat. Westvest, Vlaar- dingerdyk, Aleidastraat, Westfranke- landsestraat, Fabristraat, Sint-Lidui- nastraat, Waranda (eindpunt). Aan vang half drie. Na deze optocht zullen de kabou ters en welpen hun Palmpaasstokken en frultmandjes bezorgen ln het Ge meente Ziekenhuis en diverse rust en verpleeghuizen. (Van een onzer verslaggevers) Op 9 april komt de Schiedamse oud-illegaliteit byeen voor de jaar- lykse algemene ledenvergadering. De twee verenigingen, de Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevangenen en de Nat. Fed. Raad WN, vergaderen om 8 uur ln Chr. Sociale Belangen. Behalve de gebruikeiyke agenda punten zullen ook enkele mededelin gen over de schadeloosstelling wor den gedaan Na afloop van de ver gadering is er een gezellig samen zijn, waarbij de heer M. L. Visser dia's zal vertonen. „Keukenhof" profiteert steeds van zijn waardevolle adviezen. Hy wordt alom geacht om zyn onkreukbaarheid en gewaardeerd om zyn deskundigheid en collegialiteit. Hy is voorzitter geweest van de So ciale commissie van de Vereniging "an distillateurs en vooizitter van de Landelijke commissie ln de drank industrie, aangesloten by het Sociaal Werkgeversverbond. Naast zyn drukke werkzaamheden is het hem gelukt nog sociaal werk te doen. Vanaf 19381958 heeft hy zich zeer Ingespannen voor het R.-K. jeugdwerk in het district Schiedam, omvattende de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Zuidhol landse eilanden. Als districts-com- missaris ls hier door hem eên ge weldig stuk werk verricht. Veel activiteit heeft hy ontplooid in het comité Katholiek Schiedam, waar hy belast was met de coördina tie van de activiteiten van alle hier bij aangesloten verenigingen. Ten slotte heeft hy als lid van dc Plaatseiyke commissie Steunt Wettig Gezag een werkzaam aandeel gehad ln de oprichting en de uitbouw van enkele reserve-diensten. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 8 09—12 30 uur en 2 00—S 00 uur bruine kinder handschoen (L), portefeuille met inh; étui met sleutels en flesopener; huls sleutels, zakmes mohair sjaal. Te bevragen b!J de vinders- rode hand schoen (L). Pet, Tuinlaan 138, een paar zwarte dameshandschoenen. Schoenen magazijn Do Bota, Hoogstraat 11, een paar ledereu handschoenen Van Put, Lekstraat 22a; geel kinderwantje (R), Van RIJ, Puttershoeksestraat 24. kinder- porternonnaie met inhoud, Slavenburg Geert Eelndersstraat 22a; beige porte monnee met tnh, De Raay, Burg van Haarlenlaan 554; Bruine portefeuille met inhoud, Lek, Gallleistraat 34a, kin dertasje, Nagtzaam, Brugmanstraat 7b; paraplu, Vraudeunt, Snelliusslngel 44, portemonnee met inh: Bosma, Burg van Haarlenlaan 760, geruite damesparaplu. Van Dijk, De Wlldestraat 20: portcmon- nale met Inh, Klaasse, Warande 180, tasje met inhoud Boekhandel NU kamp, Mgr Nolenslaan 612, vulpotlood, Hagens Lange Achterweg 9c, huissleutel Jeup Strljensestraot 36; zwart vulpotlood Van Koon, IJsselmondesestraat 55b: ring met sleutels. De Kok, Jacob MSrlsstraat 7b. ring met sleutels De Beer, Branders- steeg 5: drlewielig kinderfietsje v d. Kamp, Jan van Oudegeeststraat 24; hou ten stepje. Naaktgeboren, Aleidastraat 89 b, damespolshorloge. Mulder, Jozef I§- raèlstraat 16b, damespolshorloge, Hil- gers. Engelsestraat 130a, geldsbedrag, Sprong, Hoofdstraat 249a, slerspeldje De Sralts Belerlandsestraat 32; hcrenpols- horloge. Bonefaas, Den Bommelsestraat 32- wollen sjaal, Vermeulen, Aleidastraat 50a; kinder cowboyvest Blokland, Philips van Bourgondlëstraat 25, Jongensbroekje De Bruin Rembrandtlaan 92, nikkelen wieldop v. d Hoek, West Frankelandse- straat 84a; duimstok, Kooiman, Huys- mansstraat 49, bankhamer, De Groot, Goeman Borgesluslaaa 78. (Van een onzer verslaggevers) „Deze verdachte wil graag de flinke vent uithangen en zwerft liever rond op straat dan dat hij werkt. Omdat voorwaardelijke straf hier blijkbaar niet helpt, zal hij een gevoelige les moeten hebben.,, Dat zei de officier van Justitie over de 18-jarige bijrijder J. H. P. uit Schiedam, die dinsdagochtend wegens diefstal uit de etalage van een juweüerszaak in Vlaardingen voor de Rotterdamse rechtbank verscheen en. een jaar en veertien maanden jeugdgevangenis tegen zich hoorde eisen. Verdachte bad de avond na Kerst- j leden jaar in een andere zaak na drie De jeugdkenrtroep oefent eerst op het speciale traningsvebl en na vie ren assisteren zy by de training van de jeugd die naar de voetbaischooi komt. Ongeveer twintig jongens kwamen dinsdag naar de voetbalschool. De meesten van hen zyn lid van SVV, maar men behoeft beslist geen lid van de club te zyn om aan de voet balschool mee te doen Enkele van de twintig die dinsdag kwamen, wa ren nieuw. Anderen begroette Hans Croon als oude bekenden. Allen zyn lagere-schoolleerlingen. Eerst wordt een rondje ge'open om de spieren los te maken. Op net trai ningsveld staan schuttingen, paaltjes, poortjes, basketballringen en wat al niet om te trainen. Alles om balvaar digheid te krijgen. Hans Croon heeft meer dan zestig ballen liggen, die de jongens krijgen toegeworpen, moe ten doorgeven en terugspelen. Alles om te leren met het onberekenbare lederen monster om te gaan. Binnenkort worden er op het trainingsveld vier kopgaigen neer gezet Koppen ls ln de training, al dus Hans Croon, lange tyd schro- meiyk verwaarloosd. Hans Croon hoopt zijn collega's el ders in het land te Interesseren voor voetbalschalen. Hy meent dat een voetbalschool een goede basis geeft voor de opbouw van het voetbal Voor SW heeft de voetbalschool zeker al aanwysbare resultaten op geleverd. Het reserveteam en het Jeugdteam van de vereniging beha len zeer goede resultaten. Voortge komen uit de school van Croon is by voorbeeld jeugdkeeper Ed van der Roer, die binnenkort zyn entree maakt ln het standaard team, in plaats van Jaap Couwen, die meer malen, heel triest, wegens beenbreu ken met opgesteld kon worden. Zelfs op de jengste spelers slaat deze ruimere tralnirsgsmogelijkheid terug. Het Cl-team (Jongens van 12 DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: La Verité, 2 en 8 uur, PASSAGE: Verrader ln opdracht (14 Jr.) Enersen: MUSIS SACRUM: Feestmiddag Pens- ver Gusto, 2 uur. KOOPMANSBEURS. Tafeltennlskam- ploenschappen TSF, 8 uur. PASSAGE, Toneelavond Katta Kring, Theater brengt Romeo en Jeanette, van Jcan Anouihi, 8 uur. DAGELIJKS STEDELIJK MUSEUM: Gesloten tot zaterdag. Gemeentebibliotheek; Lang» Baven 131: maand. 7—8.30 uur; dlnsd. 9.30 4 30 uur, 73.20 uur, woensö. 8.30 4 30 uur; donderd. 9 30—12J0 uur; vrijt! 9.304 30 en 7830 uur: 'JU. 9 3O—4.30 uur Lorentzlaan 6 maand, t—4.30 uur; woensd 7—9 uur; vrya 1—4 30 uur: zat 912 30 uur Dr Wlbautpleln 129: maand. 7—9 uur. dlnsd 4 30 uur. woensd (alleen jeugd) 2-4 uur: woensdag (alleen volw7—9 uur; donderd, 9 30—12 uur, vrljd 7—9 uur (volw 78 uur (Jeugd) Jeugdbibliotheek Westmolenstraat 26: dlnsd 3 305 uur) woensd 25 uur; vryd 3 305 en 78 uur; zat. 1—4 uur (mei tot oktober S)12.30 uur). Xohnstammscbool. Fahrenhelwtraat 4 (alleen Jeugd): maand. 3.305 uur. vryd 3 305 uur. Leliestraat 10 woensd luur (volw en Jeugd) 7-8.30 uur (al leep volwzat. 1—4 uur (volw •n Jpugd) Oehiedamseweg 26: dlnsd 25 uur ivqlw en jeugd: S 30—8 30 uur (volw vryd 2S uur (volw en l«ugd) (Van onze soc -econ. redactie) De gisteren in Schiedam gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Wilton Fyenoord had slechts een kortstondig karakter. Binnen een half uur hadden de aanwezige aan deelhouders samen met het bestuur de bespreking van de jaarstukken af gewerkt. Een van de aandeelhouders had kritiek op de wyze van vaststelling van het voor afschryvlngen benodig de bedrag. Hij verbaasde zich erover dat dit elk jaar precies geiyk was aan het bedrag van de nieuwe in vesteringen. Op deze wjjze, aldus het bezwaar, is het moeihjk een goed in zicht te krijgen in de werkeiyke ver mogenspositie van Wilton. Dat kreeg hy nu ook niet uit het antwoord van 'de voorzitter vari de Raad van Commissarissen. Wel merk te deze op, dat de gevolgde tactiek in het belang van de vennootschap is, omdat op deze wyze het vermogen van de onderneming op de beste wijze in stand wordt gehouden. De vragensteller kreeg echter een vage toezegging dat men zou nagaan of men in komende jaren een indi- caat zou kunnen geven omtrent de werkelijke waarde van het vermogen, Bij de rondvraag vroeg een andere aandeelhouder naar de in het jaar verslag niet al te rooskleurig ge schetste vooruitzichten van de Schiedamse werf. r Een van de directeuren ant woordde dat het moeilijk was hierop een precies antwoord te geven. „Pes simistisch is de directie niet, maar aandeelhouders dienen te bedenken dat we na de gemakkelijke jaren thans in een periode zyn gekomen waarin we ons wat meer zullen moe ten inspannen opdat Wilton tot goe- Het Vrye Volk, Schiedam. Re dactie, administratie en adver tenties Passajie 1820, telefoon 38798 en 65205, by geen gehoor 60147 de resultaten komt.' De directie heeft het gevoel dat men deze taak wel aan kan. Een Engelse aandeelhouder die zei te spreken namens een grote groep van kleine Engelse beleggers sprak zyn grote waardering uit von by Wilton in de afgelopen jaren /oer- de beleid. Hy hoopte, dat de directie erin zou slagen het dividend op 16 percent te handhaven en met by 'n kleine tegenslag tot een verlaging met een half percentje over te gaan. laatste betreft natuuriyk geen toe- De voorzitter van de Raad van Commissarissen korx hem wat dit zegging doen, maar liet toch wel dui- deiyk uitkomen dat by Wilton het beleid erop gericht is zoveel mogeiyk een behoorlijk dividend te handha ven. De eerste wedstrijd die DHS orga niseerde in dit seizoen leverde de volgende resultaten op; 1. W. J Ver meer (4782)2. J. van ünen (4591) 3, B. Kerssemeyer jr. (4530); 4. G Kersesemeyer (4502)5. B. van Leeu wen (4486); 6. C. Gudde (4482); 7, T. Weeda sr. (4428)8, J. H. de Wit (4334); 9. P. v. d Harg (4152): 10. mevrouw A. Krommenhoek (4054). De wedstryd werd gespeeld in de DHS-kantine Er volgen nog twee wedstrijden, te weten op zaterdag 6 en 13 april. Op de laatste datum worden tevens de prijzen uitgereikt Geboren. Anne Marie dv J Hoog- vorst en P C Besem; Ragonda dv J C Droog en H J L Voorwald. Overleden: P Krommenhoek 53 jr; A M Kalkman 64 jr echtg van A D Buitendijk. (Van een onzer verslaggevers) i gewoon biy met het nieuwe terrein. Op het ogenblik is men bezig met ZU had eerst-haar-speelvelden m het de bouw van een kleedgebouw op het nieuwe korfbalveld in Harga. Het houten gebouwtje wordt door de ge meente neergezet. Het gaat er precies eender uitzien als de kleedlokalen die al eerder voor HBSS en Ursus/ Demos werden neergezet. Het kleed lokaal wordt gebouwd uit houten elementen, die door Verlaat Hout bouw worden geleverd. Het gebouwtje krygt vier kleed lokalen. Men verwacht dat de korf balvereniging Schiedam volgende week van het nieuwe terrein gebruik zal kunnen gaan maken. De vereni ging krijgt niet het volledige gebruik van het terrein, maar huurt het per speeltijd Enkele Schiedamse scholen zullen ook van het terrein gebruik gaan maken. Onder andere de nog te bouwen uloschool aan de voorma lige Schiedamseweg. In het gebouwtje, dat ongeveer dertigduizend gulden gaat kosten, komt geen kantme. Bij slecht weer is er dus by de toeschouwers geen plek om te schuilen De korfbalvereniging is buiten- Veertien dagen gevangenisstraf en ƒ6000 boete of drie maanden hech tenis heeft de Rotterdamse recht bank dinsdag opgelegd aan dc 33- jange handelaar in auto-onderdelen S. D„ die zijn inkomen over 1960 ƒ20.000 te laag by de belastingen had opgegeven. De otficiei van Justitie had 12 000 of zes maanden en een maand voorwaardeiyk tegen hem ge elst. Tegen de 64-jarige accountant G. Mdie by het doen van de valse aangifte behulpzaam was geweest, luidde de uitspraak een maand voor waardelijk en 150 boete of 30 dagen I hechtenis Tegen hem had de offi cier van Justitie een maand onvoor- waaideiyk geeist. Volkspark, maar moest daar plaats maken voor de bouw van het nieu we bejaardentehuis van de Neder landse Protestantenbond. ROTTERDAM Veemarktbericht 2 april. Aanvoer in totaal 5087 dieren, waarvan: Vette koeien en ossen 800, gebruiksvee 1013; vette kalveren 440; graskalveren 300; nuchtere kalveren 2059; varkens 69; biggen 28; paarden 220; veulens 3; schapen of lammeren 97; bokken of gelten 44; welde- en zuiglammeren 14, V/eekaanvoer 7479 dieren. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwali teit): Vette koeien 2,80—3,00, 2,40— 2,70, 2,25—2,35 per kg; Kalf- en melkkoeien 1.060,—, 960,—, 760,— per stuk; Vare koelen 760,—, 650, 540,per stuk; Vaarzen 840, 730,530,per stuk; Pinken 510, 380,330,per stuk; Graskalveren 320,270,220,per stuk; Vette kalveren 2,65—2,75, 2,35—2,65, 2,20— 2,35 per kg; Nuchtere kalveren 1,10, 1,00, 0,90 per kg; Slachtpaarden 2,95, 2,65, 2,35 per kg; Biggen 50,45, 40,— per stuk; Schapen 120,110. 100,per stuk; Weide- en zuiglam- meren 125,115,100,per stuk. Overzicht: Vette koeien: aanvoer ruimer, handel redelijk, pryzen als gisteren; Kalf en melkkoeien; aan voer even mmder, handel iets leven diger, prijzen stabiel. Vare koeien: aanvoer als vorige week, handel ta- meiyk, pryzen ruim pryshoudend; Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen constant; Gras kalveren: aanvoer iets meer, handel redelyk, prijzen goed pryshoudend; Vette kalveren; aanvoer even groter, handel willig, pryzen prima's boven notering; Nuchteren kalveren: aan voer even minder, handel slepend, pryzen ongewijzigd; Slachtpaarden; aanvoer groter, handel williger, pry zen hoger; Biggen; aanvoer klein, handel tamelyk, pryzen als vorige week; Schapen, weide- en zuiglam- meren: aanvoer Iets meer, handel ta melyk, pryzen als vorige week. De Faasveetentoonstelling trok grote belangstelling. De prijzen van het tenetoongesteide vee lagen be langryk boven de gewone notering. mis met vriendjes in cafes en op straathoeken in Vlaardingen doorge bracht Kort na middernacht verliet hy het gezelschap, wierp een steen door de ruit van ae juwelierszaak en griste uit de etalage zes polshorloges weg. De eigenaar miste ook nog een gouden ring, maar daar zei B. niets van te weten. Drie van de gestolen horloges kwa men by een huiszoeking in zyn wo ning te voorschyn, de andere drie had verdachte aan een vriendje, dat hy in de tuchtschool had leren kennen, meegegeven om te verkopen Maar ook dat tweede drietal kon wor den achterhaald P, had voor zyn daad geen andere verklaring dan dat hy wat krap in zyn zakgeld zat en die avond met zijn kornuiten in een wat overmoe dige bui Was geraakt. Ondanks zyn jeugdige leeftyd heeft by al ver schillende veroordelingen achter de rug. Mr A. W. Bokma drong er ln zyn pleidooi op aan dat verdachte aan een psychiatrisch onderzoek zal wor den onderworpen. Daarna moest de 18-jarlge haven arbeider C. v. L. voor het hekje komen om zich wegens heling te verantwoorden. Hy vertelde dat P. maar tien minuten uit het groepje jongens was weggeweest. Toen deze hem vroeg drie horloges voor hem te verkopen, had hy helemaal niet aan diefstal gedacht. Pas de vol gende dag, toen de andere jongens op het politiebureau moesten ko men, zou hy hebben begrepen dat er een luchtje aan de horloges zat. Hy had ze daarom thuis in het bankstel verstopt. De officier van Justitie tekende verdachte ais een van de Vlaardmgse „visbankjongens", die alleen maar werken als zy veel verdienen kun nen. Hy achtte opzetheling bewezen en eiste vyf maanden met aftrek. In zyn pleidooi herinnerde mr. H. de Waard eraan, dat zyn cliënt ver- Wegens drie inbraken in Juweliers zaken te Rotterdam werd de 23-jarige varensgezel F. E. W. uit Poortugaal vanochtend door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een jaar en vier maanden met aftrek. De officier van Justitie had hem tot twee jaar met aftrek veroordeeld. Rotterdam 2 april. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 175 kisten verse zeevis en 450 kg spiering aangevoerd De pryzen waren: Schol midd, 28— 32; Schoi klein 2026; Schelvis klein 2224; Kabeljauw gr. 4352: Kabel jauw midd. 3542; Kabeljauw klein 32—34; Makreel 23—27; Wyting 20— 25 alles per kist. Spiering 0,350,40 per kg. maanden voorarrest werd vrijgespro ken. "Omdat hy ook nu al weer drie maanden gevangen zit vroeg h(j de rechtbank met haar vonnis rekening te houden. De rechtbank doet in beide zaken over 14 dagen uitspraak. (Van een onzer verslaggevers) Een roltrommelauto van de ge meentereiniging uit Schiedam is dinsdagmorgen uit zichzelf gaan rij den. De wagen ramde daarby twee auto's en een boom. De chauffeur, A. Joziasse, raakte beklemd tussen z(jn vuilniswagen en een personenauto en moest met een bekkenfractuur in het gemeenteziekenhuis worden op genomen. Wat de oorzaak van het ongeluk is, is niet bekend. De heer Joziasse bediende de wagen met het stuur wiel a«m de zykant Op een gegeven, moment ging de auto sneller ïyden en wat de chauffeur ook probeerde, de wagen was niet meer tot stilstand te brengen. Het ongeluk gebeurde op de Vlaardingerdijk by de Vyf Slui- zenflat ln Schiedam. De auto kwam pas tot stilstand tegen het Slachthuis, na eerst nog een boom te hebben ontworteld en. de afscheiding van het Slachthuis te hebben vernield. Alle drie by het ongeluk betrokken wagens werden zeer ernstig beschadigd. De perso nenauto van de vleesverkoper P. N, A. L. werd aan beide zyde volkomen ingedrukt evenals de auto van de werktuigkundige G. W. v. d. M. De aanmeldingen van deelnemers aan de op zaterdag 37 april te hou den Lichtstoet 1963 komen regelma tig binnen. Verheugend is, dat er, naast vele regelmatig deelnemenden, tal van rüeuwe deelnemers zyn, zoals da Schiedamse Gemeenschap, de chr. technische school, de St.-Jons Doe len, SW met pupillen, De „Veveo", Hoogenbooms Automobielbedrijf (Volkswagens), drukkery Vita Nova, H. v, d. Vlerk enz. De winkeliers van. de Mgr. Nolens laan zullen met twee wagens verte genwoordigd zijn. Wilton-Fyenoord, autospuitbedryr Dries en de chr. gymn. ver. „DOK komen hun vorig jaar gewonnen wis selbekers weer verdedigen. Dit mag ook wel verwacht worden van „Opgeruimd staat netjes", dat vorig jaar zo. origineel voor de dag kwam. Zy - Het ziétr er dus naar uit, dat da Lichtstoet weer een zeer aantrekke- iyk schouwspel zal worden. Men kan zich hiervoor nog steeds aanmelden bU de tieren P. J. Drenfch, Burg van Haarenlaan 946, tel. 63838 en A. M. Schoof, „Mercurius", Lange Haven 77, tel. 68812, Gevr voor direct NAAI STERS, aank. en leerling naaisters Hoog loon. N.V. Escofa, Broersveld 124, Tel. 66055, na zeven uur Telef. 66071. Vooi uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandel K v. Vuuren, Hoogstr 1Ü6, Schiedam „n spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar Alles op GEMAKKELIJKE BETALING va. i.per week Goederenhandel Fa. A. Schiiperoord Zn„ Tuinlaan 40. Schiedam DE AJP.-BOEKWINKEL TE VLAARDINGEN heeft plaats voor een van 16—18 jaar. In bezit ulo-diploma en liefst kunnende typen. Kan by gebleken geschiktheid tot boekverkoopster worden opgeleid. Brieven te richten aan de Directie van de N.V. De Arbeiderspers, Slaak 34, Rotterdam. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPER* Een boek met dit merk is een waardevol werk Spanning en actie met de legendarische held in de spec taculaire kleurenfilm.... Vrijdag, zaterdag 2, 7, 9 15. Zondag 7, 9 15. Dyallscope ln Eastmancolor 14 JAAR BURT LANCASTER ln de woestijn-avonturenfilm Zondagmatinees 2 en 4 15. Eastmancolor 14 JAAR PANIEK! TERREUR!Een super griezelfilm, grootser en machtiger dan eertijds King Kongi! Maandag, dinsdag, woensdag 2 en 8 uur. Eastmancolor 18 JAAR Verleiding en chantage ln de donkere wijken van Mar seille mel Ferrer - Christopher lee Donderdag 11. april 2 en 8 uur. 18 JAAR A

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2