Theater met nog niet zo heel zure Anouilh en Service laten Korfbalclubs Schiedam en Succes blijven thuis Eerste paal uitbreiding Gemeente toont 30 a films bezoek Koningin Agentschiet man in Reeds 185 aanmeldingen voor bejaardentehuis Stichting Humanitas - ER KOMEN ER 98- Nolet maakte veel lawaai Geschenk voor de reddingsboot HBTT VRIJE V°LK VRIJDAG 5 APRIL 1963 (Van een onzer verslaggevers) Het jaarverslag over 1962 van dè Schiedam.se Gemeenschap constateert dat de SG aan populairiteit bij de Schiedamse be volking wint. Het getal der donateurs, dat de laatste jaren vrij wel constant is gebleven, is in het verslagjaar plotseling gaan stijgen. De SG heeft dan ook in het verslagjaar een verheugen de toeneming van het aantal donateurs met 300 genoteerd. chiedammers elkaar- onder I VVV werkt aan historische gicls Willem de Zwijger- ulo behaalt Ie prijs Deltahotel krijgt gereserveerde parkeerstrook De strijd om de wisselbeker voor de sterkste Schiedamse ver eniging heeft donderdagavond de verwachte wending genomen: Noad en Service hebben samen de leiding genomen met 44 pun ten. TSF na dinsdagavond nog koploper - is wat terugge vallen en staat op 38 punten; RAP blijft met 26 punten hekke- sluiter en is nu wel definitief uitgeschakeld. Junioren Pathetisch Terughoudend PAGINA 4 Remmen weigeren: kettingbotsing op de 's-Gravendijkwal »SJ«S8l! Dames van DWS ontvangen Quailius Wisselkoersen Werk bejaardentehuis NPB is begonnen Op 20 april puzzelrit voor de missie Burgerlijke Stand nieuwe individuele leden Dü.brengt de verplichting met zich mee. aldus het verslag, dat met de toeneming van het aantal individuele leden van de SG, deze individuele le- In het aprilnummer van de Schie damse Gemeenschap staat een riikc- lijk geïllustreerd artikel van stads archivaris- drs. P. Th. J. Kuyer over de geschiedenis van het hotel Beijersbergen. Bijsonder lezenswaar dig is het gedeelte dat handelt over de.sociëteit De'Vereeniging, die rond de eeuwwisseling in de bovenzaal van het restaurant werd. gehouden. Een meesterlijke foto van Hans Visser illustreert een artikel van Pfeiffer over de schooltandverzorging in' Schiedam. De heer Pfeiffer con stateert dat .ook schooltandverzorging op de kleuterscholen nodig is. In 1953 Ttwami men toe met gemiddeld 1,4 vulling per. kind per jaar, in 1961 wa ren al 2J8 vullingen nodig. Hans Visser verzorgde dc foto's eveneens bij een artikel van de heer P. van Rijn, cursusleider op de han- denarbeidcursus van het Nut. De foto's zijn uitstekend, het artikel zeer informatief. Het valt op das in de kwaliteit van het werk van deze jonge fotograaf een stijgende lijn zit. Jammer is dat enkele, cliché's nogal roetig aandoen. Op het koorprobleem in Schiedam komen de heren Vranken en Eike broek weer terug. De heer Vranken kraakt enkele harde noten. Voor be langstellenden zeer lezenswaardig. Dè heer Eikèbroek bekijkt meer het so ciale aspect en gooit daarmee ook een knuppeltje in het hoenderhok van 'de zangers. De directeur van het Stedelijk Mu seum geeft iaat inlichtingen over Jean Miotte, de Parijse schilder waarvan hel werk met ingang van zaterdag in het Stedelijk te zien is, In de rubriek van Schie tot Dam worden weer enkele namen genoemd vanmogelijke leden van Orpheus te zien op een eerder in het blad ge plaatste foto uit 1899. Er valt in het SG-blad. de laatste tijd een voorkeur voor steeds vettere koppen waar te nemen. Zo vet, dat de advertentiepagina's ten opzichte van 'de tekst een beschaafde grijze indruk'maken. Dat is natuurlijk een kwestie 'van smaak, maar het komt de lay-out. toch niet ten goede. Twee uitspringende foto's op pagina 40, gecombineerd met een kopje van drie verschillende lettertypen, waarin af schuwelijk vet, heel mager en een middelsoortje zijn Verwerkt, is toch wel wat:al te'veel van het goede. Overigens, toe zeiden het .al, alleen al oin het stuk over het tol verdwij nen gedoemde Beyersbergen, is dit nummer waard om even langs de SG op tie Plantage te lopen. Voor f 0,50 (dank. aan de adverteerders, anders had het minstens een gulden gekost) heeft u 'een exemplaar. Nog beter: wordt donateur voor minstens f5 per jaar. Dan krijgt u de hele jaargang. DAMPRATER denook meer in het werk van de stichting te betrekken. Er liggen hier. mogelijkheden voor de gloednieuwe sectie 'vrijetijdsbesteding' en ook bui ten het sèctieverband moeten de mid delen worden gevonden tot een ster kere binding met de donateurs. De vertrouwenspositie die de SG temidden vanhet Schiedamse ver enigingsleven geniet, is echter hech ter en sterker geworden aldus- het verslag. Indien de SG naast het werk voor de verenigingen meer haar be langstelling gaat richten op de loslo pende burger, dan zal ook het ge vaar bezworen worden louter en al leen gezien te worden als een instel- ling die-de jaarlijkse kermis exploi teert. Waar de SG het hele jaar 1962 weer voor heeft gestreden, aldus het verslage is voor het bewaren ,von het stedelijk leven, het bewoonbaar ^hou den van Schiedam. - r De nieuwe sectie Vrijetijdsbesteding begint haar werk in het nieuwe ver slagjaar. De sectie VVV kreeg dit jaar een nieuw bestuur. De Gids voor Schiedam, welke op 1 maart ver scheen werd met de bijbehorende fraaie plattegrond zeer gunstig ont vangen. Het boekje is uitverkocht. Een nieuwe druk staat op de pers. Het jaarlijkse vakantiefeest trok 18.872 bezoekers. De dagkampen in Hoek van Holland ondervonden wat minder belangstelling als het jaar daarvoor. De erepenning van de SG werd dit jaar een maal uitgereikt, de penning van verdienste vijf maal. Ter gelegenheid van het bezoek van de Koningin verscheen een speciaal, nummer van het maandblad dat in een oplage van 30.000 exemplaren huis aan huis werd verspreid. Het aantal buitenlandse bezoekers dat het VVV-kantoor bezocht is sterk gestegen. Totaal werden aan binnen- en buitenlandse bezoekers 9780 inlichtingen verstrekt. Documen tatiemateriaal en administratie wer den vernieuwd. De WV werkte met een nadelig saldo van ƒ4.497.94. Dit bedrag is traditiegetrouw door de SG bijgepast. Er is een uitgebreide wervingsactie begonnen voor nieuwe donateurs. Deze werpt nu al resultaten af. Voor de toekomst wordt het samenstellen van een toeristische gids van Schie dam overwogen. De meeste koren 'zijn wat leden aantallen betreft, constateert het verslag, weer in opgaande lijn.'Moge lijk heeft daar ook de gezamenlijke opvoering van Haydns Jahreszeiten ter'gelegenheid van het 60-jarig be staan van Excelsior aan bijgedragen. Met grote blijdschap maakt bet verslag melding van de verhoogde subsidies aan de culturele verenigin gen. De verhoogde subsidie cn ook het voordelig saldo van het Vakantie- feest hebben ertoe bijgedragen dat de exploitatierekening een voordelig saldo aangeeft van 13.557,70. Uit een kleedhokje in het Sport- fondsenbad te Schiedam is gisteren de portemonnaie waarin S zat van de 12-jarige N. van F. gestolen. Op het vorige weck in de Energie hal gehouden scholieren-volleybal- toernooi voor Rotterdam, en omstre ken, hebben enige Schiedamse scho len goede resultaten geboekt. De jongens van de Willem de Zwij ger DEO behaalden/evenals het vo rig jaar, de eerste prijs in hun poule waarin zij met kop en schouders bo ren hun tegenstanders uitstaken. Dinsdag wordt in de twee nieuwe lokalen van hun school een toernooi georganiseerd voor alle poule-win naars, zodat dan om het kampioen schap kan worden gespeeld. In dezelfde leeftijdsgroep (15—16 jaar) van de middelbare scholen wis ten de jongens van hét stedelijk gym nasium in Schiedam de tweede prijs te winnen. In deze sterk bezette poule een zeer goede prestatie! (Van een onzer verslaggevers) De raad van Vlaardingen heeft in zijn vergadering van donderdag avond na ennige discussie aan het Delta-hotel te Vlaardingen ..met in gang van 1 mei 1963 een parkeer strook van 450 m2 verhuurd. De strook wordt van de openbare weg afgenomen en zal na 1 mei uit sluitend mogen worden benut door bezoekers van het Deltahotcl. De huurprijs, is vastgesteld op 400 per jaar. Voor auto-bezittende werknemers va., de Shell betekent dit dat zij hun auto niet meer in de buurt van 't veer Vlaardingen-Rozenburg kun nen neerzetten. Er is nogal verschil tussen de Anouilh zoals we hem de laatste jaren uit zijn vele spelen hebSen leren kennen en de 3G-jarige toneelschrijver, die in 1946 Romeo en Jeannette' schreef. Zijn vakmanschap was toen nog niet zo enorm groot als thans. Zijn cynisme evenmin. De toneelgroep Theater voerde het gister avond op in het Passagetheater te Schiedam. De Schiedamse brandweer is gistermiddag tevergeefs uitgerukt. Bij de familie D. K„ Gaiileistraat 54, was om half vijf een emmer wasgoed dié op het gascomfort stond, droog- gekookt. De brandweer o.l.v. brand meester W. de Jager hoefde geen dienst te doen. De bewoners hadden zelf de emmer al van het gas ge baald. Schade 25. vrijdag Bioscopen: MONOPOLE: Het zwaard van Zorro, 2, 7 en 9.15 uur (14 jr.). PASSAGE: Romance A ia carte. 2 en 8.15 uur (a.l.). DIVERSEN: KOOPMANSBEURS: Tafdtenniskam- ploenschappen var. Schiedam iTSF); 8 uur. ARCADELezing over Griekenland door WiUem Enzinck in het kader van .cic boekenweek. 8 uur. OÜD-KATH. KERK: Bijeenkomst Oecumenische raad van kerken Schiedam. 8 uur. IRENE: Ouderavond Comeniusschool B. 8 uur. VOLKSGEBOUWCursus NW-Be- stuurdersbond. 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: Opening ten toonstelling werken Jean Miotte. 8.15 uur. IRENE: Lezing Aquarium vereniging Aqua Fauna. 8 uur. VOLKSGEBOUWJaarvergadering. NIVON, 8 uur. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het zwaard van Zorro, 2. 7 en 9.15 uur '14 jr.). PASSAGE: Romance a la Carte, 2 en 8.13 uur (14 Jr.). DIVERSEN KOOPMANSBEURS: Indien nodlK taleltennlskampioenschappen TSF. 8 uur. ARCADE: Vanaf tien uur tentoon stelling boeken over Europa. IRENE: Toneelavond CJMV, 8 uur. MUSIS SACRUM: Feestmiddag Al gemene Bond van Bejaarden. 2 uur. MUSIS SACRUM: Feestavond Stede lijk Gymnasium, 8 uur. VOLKSGEBOUW Jubileumavond Ned. Bond van Vorvoerspersoneel, 8 uur. DE RANK: Dansavond Horv. Jeugd raad Kethel, S uur. DAGELIJKS STEDELIJK MUSEUM: Gesloten tot zaterdag. Cenrit'cnteDlbllotheek: Lang© Haven 131: maand. 7—8.30 uur; dinsd. 9.30 4.30 uur. 7—8.20 uur; woensd. 9 30 —430 uur; donderd. 9.30—12-30 uur; vrljd. 9.304.30 en 7—8.30 uur; -rat. 930130 uur. Lorentzlaan 6: maand. 1—4.30 uur: woensd. 7—9 uur; vrljd. 14.30 uur; zat. 912.30 uur. Dr. Wibautpleln 129: maand. 7—9 uur; dlnsdi4.30 uur; woen6d. (alleen Jeugd) 2-4 uur: woensdae (alleen volw.) 79 uur; donderd 930—12 uur; vrljd. 7—9 uur volw.). 7—8 uur (Jeugd). Jeugdbibliotheek Westmotenstraat 2#: dlnsd. 3.30s uur: woensd. 25 uur; vrljd. 3.205 en 7—8 uur; zat I4 uur (mei tot oktober 912.30 uur). Kohnstamroschoo!. Fanrenheltairnat 4 (alleen Jeued): maand. 3305 uur; vrljd. 3.305 uur. Leliestraat 10: woensd. 14 uu: (volw. en Jeugd) 7-830 uur (al leen volw.); rat. 1—4 uur (volw eD Jeugd). Schledamseweg 28: dlnsd. 2—5 uur (volw. enJeugd: «308.30 uur (volw.); vrljd. 3S uur (volw. en Jeugd). R. Scheve (beiden van Service) als mede Peter Dries moeten met hen hun krachten nieten. Ook de inschrijvers voor de G- klasse voor niet-NTTB-ieden kwamen deze donderdagavond voor het eerst achter de groene tafel. Eveneens in Met nog twee wedstry da vonden voor de boeg kan nog een zeer span nende strijd tussen Noad en Service verwacht worden, een strijd waarin TSF zich mogelijk toch ook nog kan mengen. De afwerking van de kampioen schappen verloopt geheel volgens schema: vrijdagavond worden alle wedstrijden tot aan de halve finales gespeeld; zaterdagavond volgen dan (vanaf 7 uur) de halve finales en fi nales. Het verst zijn al .de 33- en de C- klassers gevorderd;in beide klas sen zijn dé halve finalisten reeds bekend. TSF-clubkampioeii G. v. d. "Wiel versloeg kapelaan Van Dijk van Service. H. Kreisclier van Ser vice schakelde B. Meijer van RAP uit, Th. v. d. Poort van Service ontzegde H. Wigmaus (TSF) ver dere deelname en De Winter van de organiserende vereniging ver sloeg Bakker. Zodat de halve fi nales van de 2e <B-> klasse een Servicc-TSF aangelegenheid wordt twee vertegenwoordigers van elk, waarbij de Service-papieren liet best lijken te zijn. Bij de halve finalisten van de der de (C-) klasse treffen we twee al bij de tweede klasse genoemde namen; W. de Winter van TSF en H. Krei sclier van Service. Eerstgenoemde won in de kwartfinale met 2119, 2118 van A. Rieken (Service) en Kreischer behaalde zijn tweede over winning in deze kampioenschappen op B. Meijer van Rap (2119, 2117) Bij deze twee halve finalisten voeg den zich J. Hendrikx (Noad) door een goede overwinning op kap. Van Dijk (20—22, 21—15 en 21—13), als- snede J. Bakker van Reflex door een zege op mevrouw M. v d Wilt (Noad) met 13—21, 21—19, 21—13. De cijfers van al deze kwartfinales wijzen op spannende wedstrijden tussen gelijk waardige tegenstanders. Voor de D- en E-klasse (4e en 5e) werden donderdagavond alleen de herkansingen gespeeld. Daarvan pro fiteerden D. Boer (Service), Wijzen] broek van Service en A. Voogt (RAF) in de 4e klasse en in de 5e klasse Jansen, Elsendoorn en H. v. d. Poort van Service mét A. v. d. Harg van Noad om zich alsnog van een plaats bi) de laatste zestien in hun. klasse te verzekeren. De junioren-klasse kwam deze avond voor het eerst aan bod. In poules van drie werd bet kaf van het koren gescheiden. Geheel volgens de verwachting werden het de Noad- junioren die hun stempel drukten op deze wedstrijden: ze wonnen vijf van de zes poules en verzamelden voor de verenigingsbeker niet minder dan elf punten! Bij de laatste acht schaarden zich F. Sogers, .31. den Boer, J. van Gestel, F. Valk en F. Suttorp van Noad; K. van Slobbe cn zes poules van drie werd om acht plaatsen in de kwartfinales gestreden Degenen die de strijd met succes be kroond zagén zijn W. v. d. Heuvel, J. Wijnties, J. Buyk, D. Bijl, A. ten Bras, F. Groeneweg, J; de Jager en J. de Lange. Vrijdagavondom'tövUür (woéden dé belangrijkste i'kwart'finalis ;van de hoofdgroep, de övergarigsvéérstc klas se verspeeld, 'waarin élkaar zullen ontmoeten; K. Rost tegen T v.- d. Poort, H. Tikmans tegen F.' Meijer, A. Braak tegen J. Meuldjjk en H. Aben tegen C. Joustra. In .Romeo en Jeannette' onder werpt Anouilh de zuiverheid aan zeer zware beproevingen. Hij tvil bewijzen dat de zuiverheid uiteindelijk door slaggevend is. Later zal hij aanzien lijk sarcastischer worden en in zijn stukken nog maar een ademtocht je hoop voor ons achterlaten. De keurige jongeman Frederic komt met zijn verloofde Julia naar haar decadente familie kijken. Hij ont moet daar haar zusje Jeanette. een anti-maal stukje vrouwelijk erotiek en tussen hen ontstaat een hulpeloze passie. Hij verloochent zün verloofde voor haar. Het ongebreidelde meisje is echter onberekenbaar en vlak na dat ze haar grote liefde voor hem heeft gedemonstreerd, geeft ze zich toch nog aan een rijke, oudere heer. Achteraf omdat ze vreesde met Fre deric niet die volstrekte verhouding te kunnen opbrengen die hun beider liefde eiste. Toch is ook hier het leven sterker dan de theorie. Ais Frederic met zijn zojuist van een zelfmoordpoging her stelde verloofde en zijn statige moe der weer huiswaarts vlucht, ziet hij hoe Jeanette zich moedwillig in le vensgevaar begeeft. Bij vloed klimt ze op de rotsen aan de Kust. Hij rent naar haar toe. maar ais hij haar be reikt heeft, doen ze geen poging meer om zich- <e redden. Ze gaan samen onder, in een zinvolle zelfmoord, ge heiligd door hun hang om hun zui verheid te redden. Het stuk is niet vormvast. Het deint heen en weer tussen realisme en mythe, zodat de dialogen soms volkomen onaanvaardbaar zijn en Anouilhs pathetiek wel .er naar voren treedt. Met name in het slot bedrijf was dat hinderlijk. Frappant was, dat juist het mythische einde, waar in een .bodeverhaal' de onder gang van de twee geliefden wordt verteld, geheel en al toneelmatig aanvaardbaar was. Dat kwam natuurlijk ook goéddeeis door, de voortreffelijke prestatie die Ton Lensink hier leverde als de cy nische, en dus overgevoelige broer van de twee zusjes. Hij vult gedu rende het spel een commentariëren-, de rol. Zijn recht, om met sarcasme over de liefde te spreken, put hij uit zijn ervaringen met zijn eigzn vrouw, die hem bedrogen heeft. Hij blijkt ten slotte het diepzinnigste slacht offer te zün van de zelfmoord dei- geliefden. omdat hij voor zijn ogen bewezen ziet hoezeer, zijn. eigen ver lies aan illusie onherstelbaar is. .Goed-voldeed ook Shireen. .Strooker ais' :h'et instinctief reagerende:.zusje Jeannette, -.dat al. haar avonturen wegvaagt -bij het ziert van" de ver loofde van haar Zuster. Maxim Hamei als deze verloofde, moest zowel verstandelijk- gereser veerd zijn. als 'meegesleurd worden door zijn erotische drift. Hij slaagde daar niet in. bleef alleen terughou dend en werd er oorzaak van dat de plotseliueg omzwaai van deze jonge man in Anouilhs vertelling niet ge loofwaardig weid. De vonk kwam nu slechts van het meisje. In geborg Elzevier speelde goed als de pronte zuster, die haar aanstaan de geregelde maaltijden en goed op gevoede kinderen garandeert. Loudi Nijhof had enkeie fraaie toneel- momenten als de moeder van de jongeman en Paul Meijer liet weer eens zien over hoeveel vakbekwaam heid hij beschikt in de rol van de vader van het merkwaardige gezin. Opvallend goed was het decor van de jeugdige Jan van dei- Wal. Ton Lensinks regie schoot vooral in het eerste bedrijf te kort; het ontbrak toen aan een verwezenlijk samenvat tende sfeer, die het verdere verloop meer had kunnen rechtvaardigen. De vertaling van Shireen Strooker bracht niet altijd even goede - Ne derlandse dialogen op. (Van een onzer verslaggevers) Een vrachtauto, waarvan de rem men weigerden, veroorzaakte don derdagochtend opde 's-Gravendijb- wal te Rotterdam een kettingbotsing waarbij vier andere voertuigen be trokken waren. Drie inzittenden van een busje dat van achteren door dc vrachtauto werd geraakt, de heren F, van Meel en E. Anema uit Made en A. M. Vermeiden uit Wagenburg, klaagden over inwendige pijnen en werden naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. De 24-jarige mevrouw J. H. van Zomcren-Erwich uit dc Mijns- hcrcnJaan die juist op een zebrapad overstak, werd door een van de auto's aangereden. Haar verwondin gen bleken niet ernstig. De aanrijding geschiedde vlak voor de stopstreep waar verschillende auto's stonden opgesteld. De vracht autobestuurder wilde zijn wagen daarbij laten aansluiten, maar door de weigerende remmen schoot hij de weg over in de richting van de tun nel in de 's-Gravcndtjkwal na tegen enkele autoès in de wachtende file te zijn gebotst. Tegen de tunnelwand kwam de wagen tot stolstand, Veertig Birmese ter dood ver oordeelden wegens moord, zijn onder een amnestiedecreet van generaal Ne Win, voorzitter van de revolutio naire raad, tot tien jaar veroordeeld. Door de amnestie zullen uit 33 gevan genissen 12.000 gevangenen worden vrijgelaten. (Van onze korfbalmedewerkeri Na de niet zo gunstige resultaten die Schiedam en Succes in hun laatste wedstrijden hebben behaald ziet het er in de komende niet naar uit, dat deze anders zuilen uitval len. Beide clubs spelen thuis en wel respectievelijk tegen koploper Gym nasiasten en WION. Laatstgenoem de club toonde zich op eigen veld duidelijk de sterkste van Schiedam (84) en nog duidelijker van de lïlauwwitten (9—0). De Successers komen daarom al leen maar hopen op een zo eervol mogelijk resultaat, en dat lukt mis schien nog wei omdat WION tot dusver alle uitwedstrijden heeft ver loren .De stand in de staartgroep is" nu: Unicum 9 uit 11; Schiedam 9 uit 12; Kwiek 8 uit 9; WION .8 uit 10; Succes 7 uit 12: USV 4 uit 10. Gymnasiasten verspeelde afgelo pen zondag hét eerste winstpunt te gen Pams: 'Schiedam zal daar geen hoop" aan mogen - ontlenen. Dè Ha genaars zullen er, wei voor waken nog meer winstpunten kwijt te ra ken. Dat neenit niet weg, dat de Schiedammers hun huid toch wel zo duur mogelijk zullen verkopen. OOI is ditmaal: vrij. In het ver- (Van een onzer verslaggevers) Zonder al te veel ruchtbaarheid daaraan te geven is donderdagmiddag voor dc tweede fase van het uitbrei dingsplan van de Dr. Nolctstichting in Schiedam de eerste paal geslagen door de geneesheer-directeur van de stichting A. J. L, Kunze. In de uitbreiding waaraan nu is be gonnen en die ingesloten ligt in het complex, komen de volgende afdelin gen: operatiekamers, verloskamers, röntgen, slaapvertrekken en een kan tine voor zusters. Tijdelijk zullen er 28 bedden worden geplaatst. Men verwacht dat deze drie verdiepingen hoge nieuwbouw twee jaar bouwtijd zal vergen. Vooreerst moet men echter reke ning houden met zes weken die nodig zijn om de 98 zestien nieter lange vibropalen te heien. In een kleine feestelijke bijeen- 'Van een onzer verslaggevers) Op 30 april (Koninginnedag) zul len door de gemeente in Gebouw Christelijke Sociale Belangen films worden vertoond van het bezoek van de Koningin aan Schiedam op 13 september van het vorig jaar. Hoofd film zal hier zijn de film die Wil- ton-Fijenoord aan de gemeente schonk. Dit is een 16 mni-geluidskleuren- film welke werd vervaardigd door Cinetone-Centrum. Daarnaast wordt het journaal 1962 van de werf gedraaid. Ook daarin komen fragmenten van het bezoek voor. Mogelijk wordt er ook door Schiedamse amateurs vervaardigde 8 mm-füms van het bezoek ver toond. Er worden vier voorstellingen ge geven. BU elke voorstelling kunnen 150 toeschouwers zijn, De filmvoor stelling wordtaangevuld met een tentoonstelling van lotos niet liet Koninklijk bezoek als onderwerp. Dc gemeente heeft het bezoek een gro te hoeveelheid foto's verworven. Om de tentoonstelling cachet te geven zullen verschillende foto's op zeer groofc formaat te bewonderen zijn. .komst die later voor de genodigden werd gehouden, wenste de voorzitter van het bestuur van de Stichting, mr. A. F. van Velzcn het personeel voor de komende weken veel sterkte toe. Juist omdat het heien gebeurt tussen de andere gebouwen zal men last hebben van het lawaai. Het was het plan van het bestuur geweest om veel eerder te beginnen met de tweede fase van de uitbrei ding. Financiële beperkingen hebben echter de zaak tegengehouden. Architect is het ingenieursbureau E. H. Kraayvanger. Uitvoerder de fa. Remmers uit Tilburg. (Van een onzer verslaggevers) De eerste teams van de handbal vereniging DWS ontvangen dit weekeinde hun tegenstanders in Thurlede. Bij de dames komt Quan- tus uit het Westland op bezoek. De ze ploeg is vorig jaar gepromoveerd naar de overgangsklasse en daarin doet ze het goed. Het zal voor de Schiedamsen een zware opgave wor den. De heren krijgen Hercules uit Den Haag op bezoek. In de uitwedstrijd werd liet een ruime DWS-zege. Ge zien het slechte spel van de DWS'ers van vorige week zulien zij zich vol ledig moeten iyzetten voor de winst Het zal echter, zeker een spannen de strijd worden. Het verdere pro gramma is als volgt samengesteld: dames APO—DWS 2, dames HVZ DWS 3. lieren DWS 2Hermandad heren DWS 3—Actief 3. De brug over het Haringvliet groeit langzaam. Donderdagmid dag is het tweede brugdeel op de pijiers gelegd. Er is nu ruim 200 meter brug op zo'n 15 a 20 meter boven het water. Er volgen nog tien brugdelen. De strenge winter heeft de wer ken natuurlijk vertraagd, terwijl bovendien de ijsgang sommige in aanbouw zijnde pijlers heeft be schadigd. Toch hoopt men dc brug medio 1964 voor het verkeer te openen. Op de foto de in aanbouw zijn de brug, zoals men liem vanuit de rivier na plaatsing van het tweede brugdeel ziet oprijzen. (Van een onzer verslaggevers) Een. politieagent die donderdag avond zijn hond uitliet, zag jpngens voetballen op een der sportcomplexen achter de Bovendijk in Laag-Zestiën- hoven te Rotterdam. De agent som meerde de jongens hun spel te sta ken. Zjj voldeden daaraan niet en toen de agent hun de bal afnam, kwam een van. hen dreigend op hem af en raakte hem met zün fiets. Dat bleek nog maar een voorspel, want uien de agent de jongen mee wilde nemen cn zijn naam vroeg, weigerde h(j. Even later verscheen zijn vader, die zijn mes trok om zijn zoon te ontzetten. Toen de man, de 52-jarige v. H.. hem tot op korte af stand was genaderd, trok de agent zijn pistool cn schoot de man in het been. Op een eerder afgevuurd alarm- schot in de lucht, waarmee de poli tieman de aandacht van enige sport beoefenaren op het terrein wilde trekken, was, naar de politie mede deelt, niet gereageerd. Met een vleeswond in het been werd de man naar het Bergwegziekenhuis vervoerd, maar hij kon spoedig naar huis terugkeren. De achttienjarige zoon werd wegens bedreiging in be waring gesteld. Engels pond 10,061,—10,065 Amerik. dollar 3,5.9A3,59 Franse frank 73.30173,354 Belgische frank7,202—7.211 Zwitserse frank82,99—83,04 Zweedse kroon 69,16169,215 Duitse mark 89,9489,99 Deense kroon52,0652,11 Noorse kroon 50,2950,34 Canada3.33J—3.33S Italiaanse lire57,83457,884 Oostenrijkse.schillink 13.904—13,914 dere programma zijn opgenomen: Ahoy 2Schiedam 2; Kwiek—ODI 2 Succes 2—Hillegersberg; Ter Gouw Schiedam 3. Junioren: Succes— Overkanters. Adspiranten: Rozen burg a—Schiedam a; Succes a— Overkanters a en Het Westen b— Schiedam b. (Van een onzer verslaggevers) Vrijdag 12 april wordt de eerste paal geslagen voor het bejaarden tehuis van de Nederlandse Protes tantenbond. Zoals bekend, komt dit tehuis op het voormalige veld van de voetbalclub Martinit in 't Volks park. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Van Vliet en Van Duist uit Rotterdam. Thans is men op het veld bezig met de voorbereidingen. Een werkkeet is geplaatst, de rooi lijn wordt uitgezet. Het clubhuis van Martinit staat er nog. Het is nog niet bekend wie de eerste paal zal slaan. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag 20 april wordt ten be hoeve van de katholieke missie in Afrika een puzzelrit gehouden voor fietsers en bromfietsen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar in Schiedam bij de volgende adressen: Prof. Treublaan 26; Hoogstraat 78 (winkel), Gasstr. 36 en Lorentzlaan 22 (winkel). In Vlaardingen zijn inlichtingen te krij gen op de adressen: Van Schraveu- dü'kplein 20, Arn. Hoogvlietstraat 88, Mr. Verschuurestraat 2 en Speen- kruidstraat 14. Het inschrijfgeld be draagt 1,25. Gestart wordt in Vlaardingen op het terrein van de voetbalvereniging ,HVV De Hollan- diaan in'Park Nieuwlant. \\v-j Binnenkort zal in Hoek van Hol land de nieuwe reddingsboot .Kouln- gin Juliana in de vaart komen. De Hoekse wijkraad wil dit feit niet geheel onopgemerkt laten voorbij gaan. Daarom wil men de Konink lijke Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen een geschenk aanbieden, dat op de nieu we boot gebruikt zal kunnen worden. Men denkt aan een stuurrad. Het idee van de wijkraad is in de Hoek gunstig - ontvangen. Men wil daarom van 8 tot 13 april een huis-aan-huis- inzameling houden. Robert, z.v, J Droog en M Hin- driks; Eduard T, z.v. P Stam en A A van Rixoort; Gerardus J, z.v. W T Hermans en H B Balkhoven; Ciska K C, d.v. A H J Schoot en M J Vre- debregt; Donald, z.v. M van Pelt en A A Rijküiter. Overleden: A W de Gier, twee da gen oud; J P Pordon, 77 jr; G A H Broens, 79 jr. (Van een onzer verslaggevers) Voor het bejaardentehuis dat de Stichting Humanitas in Schiedam gaat bouwen hebben zich reeds 185 gegadigden op gegeven. Het architectenbureau Spruyt en Den Butter zal, in dien het terrein aan de Nieuwe Damlaan geschikt is, worden opgedragen een ontwerp te maken. Het ïs de bedoeling dat een pensiontehuis annex bejaardenfiats worden gebouwd met een capaciteit van 90 eenpersoonskamers, 7 tweepersoonskamers en 14 flatwoningen voor ieder twee personen. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS Op ds jaarvergadering van dc Schiedamse afdeling van Humanitas die woensdag 10 april wordt gehou den in het Wijkcentrum, zal de heer F. v. d. Berkhof een inleiding hou- 1 den over „Huisvesting voor bejaar den". De heer Berkhof is directeur van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van bejaarden in Am sterdam. Uit het jaarverslag van de Schie damse afdeling blijkt dat het leden tal aanzienlijk is gestegen. Het kwam op 154 leden on gezinsleden. De se- zinsverzorgster van de stichting, mei. A, G, de Vos. heeft in 1-1 gezin nen 205 dagen gewerkt. Zeven ge zinshelpsters in los dienstverband hebben in 13 gezinnen met 643 ge werkte uren hulp verleend. Er kon helaas niet aan alle verzoeken om hulp worden voldaan, aldus het ver slag. Wat het algemeen maatschappelijk werk betreft, constateert het verslag dat dit zonder beroepskracht vrij wel niet van de grond zal komen. Er zijn daarom in overleg met het cen traal bestuur pogingen gedaan om samen met de afdeling Vlaardingen een maatschappelijk werker of werk ster aan te stellen. Schiedam zegde hiervoor subsidie toe. Vlaardingen in tweede instantie ook. Mogelijk kan nu een nieuwe poging worden gedaan om in deze werkelijke behoefte tc voorzien. Het 'hnanclecl overzicht van de afdeling sluit met een voordelig sal do van 267,96, dat van de secue Gezinsverzorging met een nadelig saldo van j 2095,07, Jazzsociëteit Guillaume komt zaterdagavond om 8 uur bijeen in Arcade. Het dlxieiandorkest van Frans Renniers zal de muziek ver zorgen.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2